مردان هم بارداری را تجربه می‌کنند !!!

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تغییرات بدنی زن هنگام بارداری کاملا مشهود است، اما به نظر می‌رسد مردان هم در دوران بارداری همسر خود،‌ تغییرات هورمونی مشابهی را درون بدن خود تجربه می‌کنند که روی رفتار آن‌ها با کودک تاثیر می‌گذارد

بهنوش خرم‌روز در خبرانلاین نوشت: اغلب تصور می‌شود که زن‌ها باردار می‌شوند و در طی بارداری تغییرات مختلفی را درون بدن خود تجربه می‌کنند. خب ظاهرا این تصور چندان هم کامل نیست. درست است که تغییرات بدن زن مشهودتر است، اما مردان هم به واسطه پدر شدن تغییرات هورمونی مشابهی را در بدن خود تجربه می‌کنند.

بر اساس گزارش نیوساینتیست،‌ بدن مردان هم مانند زنان به واسطه بچه‌دار شدن،‌ هورمون اکسی‌توسین بیشتری ترشح می‌کند. به نظر می‌رسد این هورمون کاملا به رفتار والدانه مربوط است:‌ پدرانی که اکسی‌توسین بیشتری در بدنشان آزاد می‌شود بیشتر با بچه‌ها بازی می‌کنند و بیشتر دلبسته آن‌ها می‌شوند.

همچنین میزان تستوسترون خون مردان با پدر شدن کاهش می‌یابد. تستوسترون کم‌تر با توجه بیشتر به خانواده و کودک همراه است.

در زنانی که مادر می‌شوند، هورمونی به نام پرولاکتین در تغذیه کودک با شیر نقش دارد. اما پرولاکتین بدن مردانی که پدر می‌شوند هم، درست مانند زنان، در ماه‌های آخر بارداری همسر، بالا می‌رود. مردانی که پرولاکتین بیشتری ترشح می‌کنند هشیاری و مسئولیت بیشتری نسبت به گریه نوزاد نشان می‌دهند. خب ظاهرا تغییرات بارداری اصلا مختص خانم‌ها نیست!:D

http://www.akharinnews.com/index.php...=6556&Itemid=1

mobilemasoud

عضو جدید

تغییرات بدنی زن هنگام بارداری کاملا مشهود است، اما به نظر می‌رسد مردان هم در دوران بارداری همسر خود،‌ تغییرات هورمونی مشابهی را درون بدن خود تجربه می‌کنند که روی رفتار آن‌ها با کودک تاثیر می‌گذارد

بهنوش خرم‌روز در خبرانلاین نوشت: اغلب تصور می‌شود که زن‌ها باردار می‌شوند و در طی بارداری تغییرات مختلفی را درون بدن خود تجربه می‌کنند. خب ظاهرا این تصور چندان هم کامل نیست. درست است که تغییرات بدن زن مشهودتر است، اما مردان هم به واسطه پدر شدن تغییرات هورمونی مشابهی را در بدن خود تجربه می‌کنند.

بر اساس گزارش نیوساینتیست،‌ بدن مردان هم مانند زنان به واسطه بچه‌دار شدن،‌ هورمون اکسی‌توسین بیشتری ترشح می‌کند. به نظر می‌رسد این هورمون کاملا به رفتار والدانه مربوط است:‌ پدرانی که اکسی‌توسین بیشتری در بدنشان آزاد می‌شود بیشتر با بچه‌ها بازی می‌کنند و بیشتر دلبسته آن‌ها می‌شوند.

همچنین میزان تستوسترون خون مردان با پدر شدن کاهش می‌یابد. تستوسترون کم‌تر با توجه بیشتر به خانواده و کودک همراه است.

در زنانی که مادر می‌شوند، هورمونی به نام پرولاکتین در تغذیه کودک با شیر نقش دارد. اما پرولاکتین بدن مردانی که پدر می‌شوند هم، درست مانند زنان، در ماه‌های آخر بارداری همسر، بالا می‌رود. مردانی که پرولاکتین بیشتری ترشح می‌کنند هشیاری و مسئولیت بیشتری نسبت به گریه نوزاد نشان می‌دهند. خب ظاهرا تغییرات بارداری اصلا مختص خانم‌ها نیست!:D

:eek::eek::eek::eek::eek::redface:

yen

عضو جدید
شقایق جان شما که همه چیز در باره ما مردا نوشتی:biggrin:

ولی خیلی قشنگ بود ازت خیلی ممنونم;)

Mr.Pouyan

عضو جدید
کاربر ممتاز
:Dمهندس شقایق..

چرا گیر دادی به این مسائل پشت پرده ؟؟ :eek::eek:

خوبییت نداره.. :surprised::D

Belle Fille

عضو جدید
چی می شد بچه رو هم مردا تو شکم شون نگه می داشتند؟.:w06:

من که از همین حالا تکلیفمو با نامزد خان روشن کردم. که بعدا هی بهونه ی بچه نگیره.:redface:
بهش گفتم ببین عزیزم اگه خیلی بچه دوست داری خودت برو حامله شو. چون من یکی حاضر نیستم اندام قشنگ و نازمو به خاطر یه فسقلی خراب کنم.;)

می دونم مامان های گل ما چقدر فداکارند.:gol: اما من این یکی رو نیستم.
مردا هم نمی تونند بیخودی در این مورد شعار الکی بدند. خدا می دونه به زن ها چی می گذره:cry:

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز

شقایق جریان چیه؟ این دومین تاپیکه جنجالیته:D
تاپیک قبلیت که خداییش شاهکار بود، به خودم شک کردم:D، این یکیم که واقعا نوبره، یه مدتیه این دخترا هی دارن حاله مارو میگیرن، یکی تاپیک میزنه میگه چرا دخترا نرن خواستگاری اونیکی میگه فقطططططططططططط دخترا وارد شن بعدش هی پشتمون حرف میرنن شما هم که دیگه شمشیرو از رو بستی، مطمئنا دفعه بعدم تاپیک میزنی میگی چرا ما با ماشین پسرا رو بلند نکنیم یا تو پارک بهشون تیکه نندازیم بگیم در خدمتتون باشیم جیگگگگگگگگگگر... ایششششششش

من که از همین حالا تکلیفمو با نامزد خان روشن کردم. که بعدا هی بهونه ی بچه نگیره.:redface:
بهش گفتم ببین عزیزم اگه خیلی بچه دوست داری خودت برو حامله شو. چون من یکی حاضر نیستم اندام قشنگ و نازمو به خاطر یه فسقلی خراب کنم.;)

مردا هم نمی تونند بیخودی در این مورد شعار الکی بدند. خدا می دونه به زن ها چی می گذره:cry:
نه تو رو خدا اصلا تعارف نکنینا، راحت باشین... مردا بیرون کار کنن، تو خونه هم کار کنن، بچه دارم که بشن، توسری خورم که میشن قاعدتا (یا به قوله شماها underdog)
اونوقت خانوماشون هی سرخاب سفیداب کنن خودشونو خوشجل موشجلم کنن برن با دوستاشون صفا سیتی، غمه دنیارو هم نداشته باشن، خونه هم میان شوهره غذا رو اماده کرده دیگه کاری واسه انجام دادنم ندارن، بعدشم میگن آه ببین شوهرم بهم خیانت میکنه، گیر داده به زیور خانوم دختره بقال سر کوچه
در ضمن اخه چرا همه مردا رو میزارین یه طرف هان ؟
بدون شک اون 6-7-8-9 :D ماهی که بچه تو شکمشونو واقها بهشون سخت میگذره،
حالا نگی مگه تو تجربه شو داری؟:D تو کتابا خوندم. ولی همین سختیه که اون حسه قشنگ مادر و فرزندی بوجود میاد، هیچ کاره خداوند بدونه حکمت نیست، البته شوهرم باید کمک کنه، هم تو اون 9 ماهه و هم بعدش، افسردگی خانوما بعد از حاملگیو از این حرفا که به علت کم جنبگی بععععضیا وارد ریز مطالب نمیشم:D
اگه تو اون 9 ماهه با عشق بچه شونو بزرگ کنن نتیجه شو میبینن ولی اگه بعنوان یه غده اضافه بهش نیگا کنن چوبشم میخورن، اینو من نگفتما روانشناسا ثابتش کردن، ولی خداییش هیچ عشقی مثه عشق مادر به فرزند ش نیست... چی میکشی مااااادر
ولی موضوع اون هیکله رو قبول دارم شدیییییییید، اونم واسه اینه که همه چی بین طرفین عادی میشه، وگرنه با یکم ورزشو مدیتیشن همه چی حله که هنو تو ایران جا نیفتاده حالا به هر دلیل...خداییش دوس داشتنم باس از خارجیا یاد بگیریم، میخوان همدیگه رو بوس کنن یه لبه شیک از هم میگیرن ، حالا تو ایران واه واه واه، چنان ماچی از لپه هم میگیرن که صدایه چلسو ملسش تا اون سره دنیا میره کلیم همدیگه رو خیس میکنن.. من دیگه برم الانه که اخطار بگیرم

آخرین ویرایش:

Mr.Hyde

عضو جدید

يه روزي حرفت رو پس ميگيري مطمئن باش ;)
چطور مادرت واست از همه چيزش گذشت اما تو اينو ميگي ! Wonderful

minerva

عضو جدید
سلام.
بچه ها یه سر به این جا بزنید.می دونم نباید توی این قسمت این پست رو بگذارم.اما دیگه داره خیلی دیر می شه.
به هر کسی هم که میشناسید بگید این تاپیک رو بخونه.
یک انسان به کمک همه تون احتیاج داره:cry:
هر كه در اين بزم مقرب تر است.....

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم باسه اینکه حسه مادریه بعععععضیا به غلیان بیفته:D

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

belle خانوم مواظب باش اون مردیکه ارغندی چشمش بهت نیوفته که اول از همه میگه مرده شور هیکلت رو ببره بعد هم هر چی فحش و توهین هست به جنس مونث روانه میکنه. من بی تقصیرم.

Belle Fille

عضو جدید
belle خانوم مواظب باش اون مردیکه ارغندی چشمش بهت نیوفته که اول از همه میگه مرده شور هیکلت رو ببره بعد هم هر چی فحش و توهین هست به جنس مونث روانه میکنه. من بی تقصیرم.

واای راست میگی!! حالا یادم اومد.!!!;):biggrin::biggrin::biggrin:

البته اگه خاطرتون باشه شکم خودش مثل زن های پا به ماه بود!!!. خلاصه یه عمریه که حامله تشریف دارند! به خاطر همین هی به خانم ها گیر می داد!

نفهمیدیم بالاخره زایید یا نه؟!!!:lol::child::child::child:

mahan 2

عضو جدید
من شنیدم یه حدیثی هس که میگه زن هر موقع حامله شه بچش بیاد تمام گناهاش پاک میشه.

همه مون پیر میشم خانم belle. اندامتونم تو الکل نگه دارین واقعا که ( البته احتمالا ایشون شوهر ندیده ان در ضمن بموقعش اگه پا بده 30 تا رو هم میاری ازد.اج کن اون موقع زن بودی این حرفو بزن....:biggrin:)

Belle Fille

عضو جدید
:biggrin:
من شنیدم یه حدیثی هس که میگه زن هر موقع حامله شه بچش بیاد تمام گناهاش پاک میشه.

همه مون پیر میشم خانم belle. اندامتونم تو الکل نگه دارین واقعا که ( البته احتمالا ایشون شوهر ندیده ان در ضمن بموقعش اگه پا بده 30 تا رو هم میاری ازد.اج کن اون موقع زن بودی این حرفو بزن....:biggrin:)

خیله خوب بابا حالا چرا می زنی؟؟!!!!!:eek::surprised::biggrin:

منظورتون از شوهر ندیده چیه؟!!!:surprised: گفتم که فعلا نامزد هستیم. خوشبختانه اون هم کشته مرده ی بچه نیست.;)

با ورزش و تغذیه ی سالم و ژن خوب اندامم رو همیشه حفظ کردم. و خیلی هم دوستش دارم. اما باشه اون الکلی هم که شما گفتی رو هم امتحان می کنم.:biggrin:
30 تا؟!!!!!! خدا بعدا به داد زن بیچاره ت برسه.

ولی از شوخی گذشته، سی سالم که شد اونوقت بهش فکر می کنم. مادر شدن خیلی هم زیباست و نی نی ها رم دوست دارم. اما خوب برای خودم فعلا نه! اندام یک فاکتور هست نه همش:redface: ;)

• Like
واکنش ها: IMDB

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز

مگه خدا بچه داره که بدونه به زنها چی میگذره

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز

شقایق جان واقعا موضوعاتی که انتخاب میکنی خیلی جالبه!!!
به قول بو و بچ چشم و گوش برو بچ رو باز میکنی:D

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
شقایق جان واقعا موضوعاتی که انتخاب میکنی خیلی جالبه!!!
به قول بو و بچ چشم و گوش برو بچ رو باز میکنی:D

ای...
تو یکی که عاشقه اینجور چیزایی، یه بهونه ای پیدا کنیو نیشتو به پسرایه باوقارو نجیب بزنی
خداییش اینقد گفتیم مردا بارداریو تجربه میکنن خودمم باورم شد، احساس میکنم یه چیزی تو شیکمم داره لگد میزنه...
حالا مارو که مادر کردین ایشالله همتون تاس شین تا لااقل این یکی رو شماها تجربه کنین

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای...
تو یکی که عاشقه اینجور چیزایی، یه بهونه ای پیدا کنیو نیشتو به پسرایه باوقارو نجیب بزنی
خداییش اینقد گفتیم مردا بارداریو تجربه میکنن خودمم باورم شد، احساس میکنم یه چیزی تو شیکمم داره لگد میزنه...
حالا مارو که مادر کردین ایشالله همتون تاس شین تا لااقل این یکی رو شماها تجربه کنین
اوااااا! حالا بچه چی هست؟ رفتی سونو؟؟؟؟:biggrin:
نکنه شوما تاسی مادر؟؟؟؟؟؟؟؟