اطلاعيه

Collapse
No announcement yet.

[ آبرو > پل > آبنما > ابنیه راه ] پرسش و پاسخ

Collapse
این یک تاپیک مهم است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
Clear All
new posts

برای اینکه اهمیت اجرای پل به صورت بیه برای دوستان روشن بشه ...... بنده یک تصویر از اینترنت گرفتم که مربوط به خسارت سیل در راههای ارتباطی استان زنجان میشه ......
    با دقت به تصویر و مسیر رود خانه دقت فرمایید.......... فکر میکنید اگر پل به صورت بیه اجرا میشد باز هم مشکل آبردگی ترانشه و خطر آبردگی راه وجود داشت ؟
    اجرای پل بیه.jpg

بنده نظرم اینکه اگه طی مسیر فلش صورتی رنگ پلها به صورت مورب یا بیه اجرای میشد به هیچ عنوان پاشنه و ترانشه راه دچار آبشستگی نمی شد. کارشناسان و یا مشاورانی که نقشه های اجرایی مسیر و ابنیه راه را تعریف میکنند بایستی به جهت مسیر رود خانه ها دقت لازم رو داشته باشند و این طراحها می تواند جلو بسیاری از خسارات را در آینده بگیرد و عمر راه و ابنیه را چندین برابر کند
    جهت دانلود متره و برآورد انواع آبرو و دیتال و جزئیات به این پست مراجعه کنید.

منبع : [ وبلاگ تخصصی راهدار ] rahdar.blog.ir
    ویرایش شده توسط Rah Pardaz; 2020/5/29, 04:54 PM.
    امام علي (ع) مي فرمايند : يا دانشمندي زباندار و گويا باش و يا شنونده هاي علم نگهدار ،‌ مبادا جز اين دو شخص سومي باشي
    sigpic
    بسم رب الشهدا

براي شما دوستان :

سایت تخصصی راهسازی و راهداری [ www.rahdar44.ir ]
    خاطرات یک راهدار

نقاشي هاي من با مداد رنگي..... سري اول ► .....سري دوم ►.....سري سوم .....سري چهارم

نظر

سلام من رشتم مکانیکه و پروژه ی طراحی پل برداشتم. در مورد نرم افزار های عمرانی چیزی نمیدونم. من اباکوس یکم بلدم. میخواستم بدونم ایا sap 2000 خوبه برا طراحی پل یا با اباکوس طراحیش کنم. یه پلی هست که نصفش بتن ارمه هست و نصف وسطش خرپای قوسی هست.اگه یه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنین لطفا کتاب اموزش اونم مخصوص پل اگه میشناسید معرفی کنین. ممنون از مهندسین عزیز.

نظر

نوشته اصلي بوسيله didar_2026 نمايش پست
        سلام من رشتم مکانیکه و پروژه ی طراحی پل برداشتم. در مورد نرم افزار های عمرانی چیزی نمیدونم. من اباکوس یکم بلدم. میخواستم بدونم ایا sap 2000 خوبه برا طراحی پل یا با اباکوس طراحیش کنم. یه پلی هست که نصفش بتن ارمه هست و نصف وسطش خرپای قوسی هست.اگه یه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنین لطفا کتاب اموزش اونم مخصوص پل اگه میشناسید معرفی کنین. ممنون از مهندسین عزیز.
        سلام . بله در حال حاضر بهترین نرم افزار جهت طراحی سازه های خاص مثل پل ، سد ، خرپا ، دکل ، منبع هوایی آب و ... نرم افزار sap 2000 است . برید تو سایت انتشارات علم عمران و از اونجا کتاب مربوط به sap رو خریداری کنید .

نظر

سلام دوستان من یه سوال داشتم و اون اینکه نحوه محاسبه طول دیوار برگشتی آبرو چجوری هستش؟ ممنونم

نظر

نوشته اصلي بوسيله gasemvali نمايش پست
            سلام دوستان من یه سوال داشتم و اون اینکه نحوه محاسبه طول دیوار برگشتی آبرو چجوری هستش؟ ممنونم
            درود بر شما
            وقت بخیر می تونید به نشریه شماره 292 مراجعه کنید. کلیه جزئیات و دیتال و محاسبات رو می تونید برابر جداول تهیه شده انجام بدید.

توضیحات کلی و دانلود نقشه های آبرو و آبنما و.. به این لینک مراجعه کنید.
            ویرایش شده توسط Rah Pardaz; 2 هفته پيش.
            امام علي (ع) مي فرمايند : يا دانشمندي زباندار و گويا باش و يا شنونده هاي علم نگهدار ،‌ مبادا جز اين دو شخص سومي باشي
            sigpic
            بسم رب الشهدا

براي شما دوستان :

سایت تخصصی راهسازی و راهداری [ www.rahdar44.ir ]
            خاطرات یک راهدار

نقاشي هاي من با مداد رنگي..... سري اول ► .....سري دوم ►.....سري سوم .....سري چهارم

نظر

Working...
            X