Shuttle کوچک‌ترین کامپیوتر رومیزی را عرضه کرد

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کمپانی Shuttle سری جدید XPCهای خود را به بازارهای جهانی عرضه کرد. XPC کامپیوتر کوچک و کم مصرف کمپانی Shuttle که آغازگر عصری نوین در عرصه تولید کامپیوترهای کوچک‌سازی شده (Small Form Factor) است که همواره مورد توجه قرار گرفته و جوایز فراوانی را به خاطر کیفیت تولید و طراحی برتر، مصرف کم برق، ایجاد حرارت و صدای کم، از سایت‌ها و نشریات معتبر در زمینه آی‌تی به خود اختصاص داده است.

به تازگی و با ورود پردازنده کم مصرف و کارای اینتل اتم، کمپانیShuttle با تولید محصولاتی بر پایه این پردازنده، انقلابی در طراحی و تولید این نوع از محصولات بر پا کرده است که این محصول را در رده کامپیوترهای جدید بسیار کوچک رومیزی به نام نت‌تاپ Net top قرار داده است. نام این فرزند تازه وارد خانواده XPC ، X27D است که دارای ابعادی معدل 250(L)x185(W)x70(H)mm بوده و مجهز به پردازنده دوهسته‌ای Intel Atom 330 به صورت On-Board می باشد. این محصول بسیار کوچک بوده و جنس بدنه آن براق سیاه رنگ (Piano Black) می‌باشد.

یکی دیگر از قابلیت‌های X27D علاوه بر ابعاد بسیار کوچک، توان مصرفی بسیار کم آن می‌باشد به طوری که میزان آن در حالت معمولی 25W (حتی کمتر از نوت‌بوک‌های موجود در بازار) و در حالت بار 38W می‌باشد که آن را تبدیل به باصرفه‌ترین کامپیوترهای تولید شده تا بدین روز کرده است.

با توجه به بکارگیری منبع تغذیه پیشرفته 60W و خازن‌های جامد برای ساخت این محصول و مجهز بودن به سیستم تهویه XPC این کامپیوتر کوچک از پایداری بسیار بالایی در پردازش‌های طولانی برخوردار است. این محصول که با پشتیبانی سازگار در ایران عرضه می‌شود مجهز به 2GBحافظه DDR2، مبدل گرافیکی Intel GMA 950 با حافظه قابل ارتقا تا 224 مگابایت و پل شمالی Intel 945GC و پل جنوبی ICH7 است.

گفتنی است اپتیکال درایو درنظر گرفته شده برای X27D یک دی‌وی‌دی رایتر باریک نوت‌بوک می‌باشد تا فضای کیس را تا کمترین حد ممکن اشغال نماید. هارددیسک درنظر گرفته شده برای این نت‌تاپ نیز یک هارددیسک مخصوص نوت‌بوک با ظرفیت 250 گیگابایت است. خروجی صدای 6 کانال HD و یک درگاه شبکه گیگابیتی از دیگر امکانات این XPC می‌باشد.
 
بالا