Linq

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
این تاپیک مخصوص کسانی است که از روش Linq در کد نویسی استفاده می کنند.
چنانچه با مشکل خاصی در این زمینه روبرو شدید ، در این بخش مطرح کنید تا شاید با کمک هم بتوانیم گره گشایی کنیم ..

RIG

متخصص C#.net
ممنون اما به نظر شما بهتر نیست اینو اینجا اموزش بدین تا کسانی که نمی دونن چیزهایی مشاهده کنن و به سمت linQ بیان؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
واقعاً فکر خوبیه، من که از LINQ خيلی خوشم مياد :smile:

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون اما به نظر شما بهتر نیست اینو اینجا اموزش بدین تا کسانی که نمی دونن چیزهایی مشاهده کنن و به سمت linQ بیان؟

به نظر من این مطالب مختصر و مفیدن

پیوست ها

• TUTORIAL+-+dotNet+-+Using+LINQ+to+SQL+to+Add.pdf
    104.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • LINQToSQLCheatSheet.pdf
    76.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای یادگیری هر روش بهترین کار اینه که دست به کار بشین :w16:
پس شروع کنید ، مشکل که پیدا کردین یاد می گیرین :w11:

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب ممنونم که بصورت کاربردی توضیح دادین!!!

ببین گلم من حدود 2 ساله دارم با linq کد نویسی می کنم .توی این 2 تا فایلی که گذاشتم طرز کار خیلی خوب توضیح داده شده . خودم از امثال این جزوه ها استفاده کردم و وقتی با error مواجه می شدم search می زدم و یکسری راهکار تازه یاد می گرفتم ...
باور کن debug بهترین روش یادگیری برنامه نویسیه ;)
وگرنه بهترین کلاسها رو هم که بری تا خودت عملی چیزی ننویسی هیچی یاد نمی گیری:w16:

mike2

عضو جدید
بهتره کسایی که می خوان LINQ کار کنن قبلش با مفاهیم زیر یه آشنایی داشته باشن تا بهتر بتونن ریزه کاریا رو بفهمن
1- Delegate
2- generic ها و بخصوص <LIST<T
3- Anonumous Type و Anonymous Method ها , کاربرد کلمه Var
4- Lambda Expression

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتره کسایی که می خوان LINQ کار کنن قبلش با مفاهیم زیر یه آشنایی داشته باشن تا بهتر بتونن ریزه کاریا رو بفهمن
1- Delegate
2- generic ها و بخصوص <LIST<T
3- Anonumous Type و Anonymous Method ها , کاربرد کلمه Var
4- Lambda Expression

ممنون دوست عزیز ..
این 4 مورد هم توی جزوه هایی که گذاشتم وجود دارند ..
ظاهرا اینجا کسی با لینک مشکلی به هم نزده ! :eek:

mike2

عضو جدید
خوب اینجا اکثر کاربرا دنبال اینن که یه پروژه بذارن و یه نفر لقمه رو جویده تو دهنشون بذاره.
یا کلاس برن و استاد همه چی رو به صورت جزوه بهشون بگه. بنابراین اگه می بینی زیاد از این تاپیک استقبال نمیشه ناراحت نشو. اگه مثلا میومدی و پروژه هایی که معمولا تو پایان ترم اساتید به بچه ها می دن رو میذاشتی الان هراز تا تشکر گرفته بودی.

راستی من هنوز نتونستم خودمو قانع کنم که LINQ To SQL کاراییش از STORED PROCEDURE ها بهتره
. گرچه امنیت هر دو از نظر SQl Injection تقریبا در یه سطحه.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
خوب اینجا اکثر کاربرا دنبال اینن که یه پروژه بذارن و یه نفر لقمه رو جویده تو دهنشون بذاره.
یا کلاس برن و استاد همه چی رو به صورت جزوه بهشون بگه. بنابراین اگه می بینی زیاد از این تاپیک استقبال نمیشه ناراحت نشو. اگه مثلا میومدی و پروژه هایی که معمولا تو پایان ترم اساتید به بچه ها می دن رو میذاشتی الان هراز تا تشکر گرفته بودی.

راستی من هنوز نتونستم خودمو قانع کنم که LINQ To SQL کاراییش از STORED PROCEDURE ها بهتره

راستش من هم وافقم. استفاده از پروسیجرها یه حسن داره اونم اینکه تغييرش نیازی به ساخت دوباره پروژه نداره.

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بله متاسفانه همینطوره !
راستش من زیاد با لینک کشتی گرفتم ! :surprised: و فقط می تونستم از سایت های خارجی کمک بگیرم ..
دلم می خواد بتونم تجربیاتم رو در اختیار کسانی که توی این راه قرار گرفتن بذارم اونم به زبون خودمون ! :w16:

LINQ To SQL لقمه خیلی راحتتری نسبت به STORED PROCEDURE هاست !
من که دیگه برام زجره وقتی که از STORED PROCEDURE به جای لینک استفاده می کنم :lol:

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من هم وافقم. استفاده از پروسیجرها یه حسن داره اونم اینکه تغييرش نیازی به ساخت دوباره پروژه نداره.

برای اینکه مجبور نباشی پروژه رو دوباره بسازی ، می تونی از لایه بندی استفاده کنی ..
بار اول که دیتاکلاس رو ساختی ، tableها رو به تفکیک در کلاس های مجزا قرار میدی با اسم های مناسب ..
اینطوری هر تغییری بخوای ایجاد کنی ، بخش به خصوصی تغییر می کنه و سایر بخش های پروژه رو تحت الشعاع قرار نمیده :w11:
ما خیلی وقت ها توی پروژه هامون ، کلاس ها رو مطابق میل خودمون تغییر دادیم ، مثلا ارتباط یک طرفه گذاشتیم و ...

mike2

عضو جدید
بهترین کار اینه که بیایم از قابلیت های کلاسهای Partial استفاده کنیم و بدنه اصلی کدهایی که خودمون می نویسیم رو جدا از کدهایی که به صورت اتوماتیک تولید شدند نگه داریم. این طوری دیگه با تغییر تو دیتابیس و کامپایل مجدد ، کدهایی که ما نوشتیم حفظ میشه.

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
Linq !
به نظر من معجزه ی دات نت بود !
Linq با Store Procedure به مانند یک Method رفتار می کنه و دلیلی نداره حالا که از Linq استفاده می کنید از Store Procedure نشه استفاده کرد.
Linq خیلی خیلی کارش درسته !

بالا