100 سخن ناب از کوروش کبیر

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

من ندادم! قران داده! و بدون پیامبر یعنی پیام آور ، پیام خدا برای بنده! راهنمایی مردم!نجات مردم! خلق آسایش برای مردم! کارهایی که این پیامبر برای اولین بار در دنیا انجام داده و برای دنیا ثبت و اثبات شدس نشنیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه رحمت العالمین یعنی چی؟ که نمیشه به کسی دادش؟ خادم به خلق رحمت العالمین نیست؟ پس رحمت العالمین کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟​
کجای قرآن ؟
درخواست منبع از طرف مسلمونای شیعه برای ایران باستان مثل یک لطیفه میمونه !!!
شما بهتره اول متوجه باشین که بیشتر آنچه از تاریخ دور گفته میشه، اعتماد به یک نویسنده خاصی هست که میتونه همه حرفاش دروغ باشه.
مثل علامه مجلسی که 700 سال بعد از صدر اسلام احادیث رو جمع کرده و حالا برای امثال شما منبع تشیع هست و مستند !!!

از کوروش و داریوش و... هم هرچی مونده به همین ترتیبه اعتماد به یکسری نویسنده هست.
اگر حرفش به نظرت قشنگ اومد در زندگی استفاده کن، اگر هم دیدی چرت گفته گوش نکن.

دیگه راست و دروغش پای نویسنده هاش دقیقا مثلا اسلام شما و احادیثتون.
و البته توهم شما به مراتب بیشتر از توهم این دوستان هست، حداقل واسطه مستقیم خالق و انسان نمیدونن باورهاشونو.
این همه آسمان به ریسمان بافتن برای فرار از ارائه یک منبع :biggrin:
سلام
درسته که ذکر منبع اهمیت ویژه ای داره ، اما عقل در مرحله اول و نوع خوشبینانه ترش حکم میکنه که به خود سخن گوش بکنی نه اینکه کی میگه و کی میگه و کی نوشته اصلا!

یه مساله اساسی وجود داره و اون اینه که ما جوونها انقدر دوآتیشه میشیم توی بعضی وسایل ، که اصل رو فراموش میکنیم و این سبک زیستن چیزی جز فلاکت برای قومی که به این سبک زندگی میکنن به ارمغان نمیاره...

چرا یه جور دیگه به زندگی نگاه نمیکنین ؟
مذهب محترمه اما در کنارش تاریخ هم اهمیت داره .... مسایل رو با هم قاطی نکنین لطفا
اینجا تالار تاریخ است
نه تالار جملات ادبی :smile:

پس اینجا همه مباحث بر اساس علم تاریخ است
شما اشتباه املایی زیاد داری (اشتباه تایپی نیست) جملات استفاده شده هم سرشار از ایراد دستور زبانی هست از نام کاربری هم مشخصه که از اعراب هستین که کمی پارسی بلده پس اظهار نظر رو بسپارید به ایرانی ها
شما ابتدا همه کلمات عربی را از این دو جمله تان حذف کنید تا اگر چیزی از جملاتتان ماند بحث کنید :smile:
والا منم ترکم ولی خودم متعلق به سرزمین پارس میدونم ، ادعای جدایی طلبی هم ندارم شما هنوز فرق ملیت و قومیت رو نمیدونید
خود را ترک دانستن با ترک بودن تفاوت زیاد است ;)
ناراحت نشید اینو میگم الان شما خودتون رو جزو چی‌ میدونین ؟ من موندم با یک سری از این دوستان که همش قوم قوم می‌کنن بعدش توی انجمن‌های مهندسین ایرانی‌ پست میذارن دنبال چی‌ می‌گردن .....
من چند وقتی‌ هست که میبینم شما هم برای تالش و تالشی خیلی‌ سنگ به سینه میزنین شمام نکنه خدایی نکرده دنبال احیاه زبان مادری در زیر عبا‌ی‌ تجزیه طلبی هستین ؟
الان مثل شما چی‌ ترک که نیستین ؟ روس هستین ?!! یعنی‌ من یه کمی‌ هاج و واج موندم از دست شما ها :)

دوره خوش خدمتی واسه بلشویک‌ها خیلی‌ وقته که به سر اومده
منظورم رو میفهمید که ؟

الان علیف اینا رو مده
قوم قوم کردن با ایرانی بودن منافاتی داره ؟:smile:
خیلی دوست دارید ایران عاری از کرد و لر و ترک و عرب و بلوچ و گیلک و . .. باشه ؟
با عرض معذرت این آرزو را به گور خواهید برد :smile:

این نوع برچسب زنی دیگر دوره ش گذشته
بهتره آپدیت بشی :biggrin:
دوستان لطفا سعی‌ کنن فارسی رو پاس بدارن آذربایجان درست است نه‌ آزربایجان

آزربایجان یک کلمه ترکی است
یعنی کلمه ای خارجی نسبت به فارسی
و هر کلمه خارجی وارد شده به فارسی با حروف متداول نوشته میشه
و از بین همه "ز - ذ - ض - ظ" ها حرف "ز" متداول ترین است
پس آزربایجان درسته
حساب دو دو تا چهارتاست که البته میدونم شما تو همون ریاضیات ابتدائی مشکل دارید
درود بر پدر ایرانیان کورش کبیر;)
شما را نمیدانم
ولی کوروش پدر ما نیست
پدر من مشخص است کیه :smile:

شیخ جابر

عضو جدید
شما اشتباه املایی زیاد داری (اشتباه تایپی نیست) جملات استفاده شده هم سرشار از ایراد دستور زبانی هست از نام کاربری هم مشخصه که از اعراب هستین که کمی پارسی بلده پس اظهار نظر رو بسپارید به ایرانی ها
شما زیاد فیلم های شرلوک هلمز و خانوم مارپل دیدی عزیزم
ولی جهت اطلاع بنده خبر نگار هستم سردبیر چنتا نشریه هم بودم اشتباه تایپی و املایم و... هم تا دلت بخواد دارم و میتونم از هزار متری بگیرم ولی چون سریع تایپ میکنم احتمالش زیاده که پیش بیاد و هم این که معمولا توی انجمن های که بودم امثال شما کم هستن که همه چی رو ول کنن به دال ذال و صاد ضاد بچسبن
ولی صرفا یه چیز بگم برا آیندتون کسی که عربه فارسی یاد گرفته باید کلمات عربی رو درست بنویسه کلمات فارسی رو اشتباه هرلوک جان
مواضب کلمه عربیه اگر قرار بر عرب بودن من باشه تنها کلمه ای که باید درست مینوشتم این بود
متضادان و میزارن
هم هر جور نگاش کردم ایرادی توش ندیدم
شاید شما هندی هستید که نمی دونید میزارن رو درست نوشتم ؟؟؟؟

کلمه می پزیریم رو هم بچه شیش ماهه هم میفهمه یه ی جا گزاشتم
می پزریم
فقط موند نام گزاری که به جای دال ذال از فلان استفاده کردم
البته متاسفم که باید به این حرف ها جواب بدم ولی جهت اطلاع بنده اهل ایلامم و کرد (البته اصلیتم )
و گیریم هم کشفیات شما درست میبود و بنده عرب بودم
مگه اینجا محل اظهار علاقه کردن و چه میدونم میثاق دوباره بستنه که باید حتما ایرانی باشم که نظر بدم؟؟؟
یه کمی ژرف تر فکر کنید عزیزم
البته این اولین و آخرین باریه که توی انجمن در مورد این مسائل پیش پا افتاده بحث میکنم هر جور راحتید بنده رو ببنید
وسلام

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجای قرآن ؟

این همه آسمان به ریسمان بافتن برای فرار از ارائه یک منبع :biggrin:

اینجا تالار تاریخ است
نه تالار جملات ادبی :smile:

پس اینجا همه مباحث بر اساس علم تاریخ است

شما ابتدا همه کلمات عربی را از این دو جمله تان حذف کنید تا اگر چیزی از جملاتتان ماند بحث کنید :smile:

... با عرض معذرت این آرزو را به گور خواهید برد :smile:

آزربایجان یک کلمه ترکی است
یعنی کلمه ای خارجی نسبت به فارسی
و هر کلمه خارجی وارد شده به فارسی با حروف متداول نوشته میشه
و از بین همه "ز - ذ - ض - ظ" ها حرف "ز" متداول ترین است
پس آزربایجان درسته
حساب دو دو تا چهارتاست که البته میدونم شما تو همون ریاضیات ابتدائی مشکل دارید
من هم شما رو نمیگم ولی‌ اونایی که دنبال جدایی آذربایجان از ایران هستن هم این آرزو را به گور خواهند برد باز هم میگم شما رو نمیگم :)
لطفا آذربایجان رو درست بنویسید ، "این ننه من غریبم " بازی‌‌ها رو برید واسه کسی‌ در بیارید که نفهمه منظور از غلط نوشتن آذربایجان چیه...
به ریاضی هم ربطی‌ نداره
یه جو غیرت ایرانی‌ بودن می‌خواد حالا می‌خواد از هر جاش باشه

باز هم شما رو نمیگم :)

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم شما رو نمیگم ولی‌ اونایی که دنبال جدایی آذربایجان از ایران هستن هم این آرزو را به گور خواهند برد باز هم میگم شما رو نمیگم :)
لطفا آذربایجان رو درست بنویسید ، "این ننه من غریبم " بازی‌‌ها رو برید واسه کسی‌ در بیارید که نفهمه منظور از غلط نوشتن آذربایجان چیه...
به ریاضی هم ربطی‌ نداره
یه جو غیرت ایرانی‌ بودن می‌خواد حالا می‌خواد از هر جاش باشه

باز هم شما رو نمیگم :)

آرزو دارم که همینطور بشود :smile:

صد سال سیاه نمیخوام غیرت ایرانی پارسی داشته باشم :smile:

الف تا ی

عضو جدید
به نام خدا
سلام...
بنده یک سوال داشتم:
این حرفایی که به کوروش و داریوش و ارد و...نسبت میدن/میدین منبع تاریخی هم داره یا همینطور فقط کپی پیست می کنند/می کنید؟!
اگر منبعی هست ممنون میشم ذکرش کنید...
یا علی...

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا
سلام...
بنده یک سوال داشتم:
این حرفایی که به کوروش و داریوش و ارد و...نسبت میدن/میدین منبع تاریخی هم داره یا همینطور فقط کپی پیست می کنند/می کنید؟!
اگر منبعی هست ممنون میشم ذکرش کنید...
یا علی...

گشتیم نبود
نگردید نیست

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین به شما!!! آفرین که انقد اصرار داری همه چیزو پاک کنی!!! نمیدونم چرا اما متاسفم

ما هم در تعجب هستیم چرا با این همه اصرار برای ارائه مستندات و مدارک معتبر تاریخی هنوز هم بر جهالت خود پافشاری میکنید
ولی من از این حال شماها متاسف نیستم :smile:

t4t

عضو جدید
ممنونم

کپیشون کردم توی یه صفحه ورد بعدا چندباری بخونمشون...

dreng

عضو جدید
ما هم در تعجب هستیم چرا با این همه اصرار برای ارائه مستندات و مدارک معتبر تاریخی هنوز هم بر جهالت خود پافشاری میکنید
ولی من از این حال شماها متاسف نیستم :smile:
جهالت؟؟؟؟ متاسفم، تربیت خانوادگیم اجازه نمیده جوابتو بدم!!!تو حتی نمیتونی درست هر بزنی چه برسه بری کتاب های تاریخی معروفترین تاریخ نویسان یا سوره کهف رو بخونی،حرفی واسه گفتن ندارم

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
جهالت؟؟؟؟ متاسفم، تربیت خانوادگیم اجازه نمیده جوابتو بدم!!!تو حتی نمیتونی درست هر بزنی چه برسه بری کتاب های تاریخی معروفترین تاریخ نویسان یا سوره کهف رو بخونی،حرفی واسه گفتن ندارم

اریایی پاک دین خون خودتو کثیف نکن. 2 هفته پیش گفته..من فقط امدم عرض ارادت به همه پاک سرشتان یکتا پرست اریایی کنم...و به ذوالقرنین کوروش کبیر درود بفرستم.....صلح بر شما

dreng

عضو جدید
اریایی پاک دین خون خودتو کثیف نکن. 2 هفته پیش گفته..من فقط امدم عرض ارادت به همه پاک سرشتان یکتا پرست اریایی کنم...و به ذوالقرنین کوروش کبیر درود بفرستم.....صلح بر شما
یقیقا پاک زاده و پاک سرشت هستی، خدای یکتا پشت و پناهت

afshin-18

عضو جدید
کوروش پادشاه بزرگی بوده ولی نوشتن این خزعبلات بدون هیچ اساسی که نویسنده ی حقیقی ان یک فاشیست کثیف می باشد نه کوروش موجب ایجاد بحث های تند بین دو گروه مخالف و موافق می شود و از جهت که معمولا طرفین سواد تاریخی ندارند بحث به جاهای بد می کشد
تضاد ایجاد به نفع فاشیست هاست برای تسلط بر جامعه
فاشیست ها در طول تاریخ استدلالی نداشتن جز تخریب مقابل به جای بحث سالم
اینکه اسلام منبع ندارد دلیل نمی شود که آن 100 مورد صحیح اند
اگه دقت کنی منم گفتم ایرانیان;)
قبل از اینکه کوروش بخواهد پدر ایرانیان باشد ایلامی ها(کرد ها و لرها) در این سرزمین بودند و من از یک تاریخ شناس بزرگ شنیدم که در زمان کوروش با اینکه پادشاه پارس بود ولی ایلامی ها بیشترین نفوذ را در کشور داشتن اگر قرار است ترک ها و اعراب ایرانی نباشد چرا باید پارس ها ایرانی باشند؟

آخرین ویرایش:

saleh-sinava

عضو جدید
سلام و درود خدا بر رسول الله (ص) ، که نگین افرینش هستی هستند ، هزاران کوروش و کوروشیان به یک میم محمد نرسند..................................

daneh jou

عضو جدید
کاربر ممتاز
عالی بود ..... واقعا کوروش پادشاهه بزرگ و حکیم بود .....