██▓▒░░ دفتر مدیریت تالار مهندسی صنایع ░░▒▓██

fmosif

عضو جدید
یه مطلب دیگه هم عرض کنم درباره مدیریت منابع انسانی: منابع انسانی شما چهار دسته هستند: 1- خنثی : هیچ شرایطی برای ایشان فرقی نمی کند و نسبت تغییر وضعیت شما و سازمانتان بی تفاوتند2- منتقد سازنده : کسی که با ارائه راهکار سعی در بهبود وضعیت دارد و هر مشکلی را با ارائه راه حل گزارش می کند3- نق زننده: کسانی که قادر به تغییر شرایط نیستند و فقط نق می زنند4- منتقد مخرب: کسی که از قبل انتقاد می کرده و انتقاد سازنده وی ترتیب اثر داده نشده ، لذا سعی در تخریب سازمان دارد.
تاپیک نظرات به خوبی ایجاد شده برای بهتر شدن تالار ، مراقب باشید با واکنش ها انتقاد کنندگان به خنثی ، نق زننده و مخرب تبدیل نشوند.
موفق باشید

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
یه مطلب دیگه هم عرض کنم درباره مدیریت منابع انسانی: منابع انسانی شما چهار دسته هستند: 1- خنثی : هیچ شرایطی برای ایشان فرقی نمی کند و نسبت تغییر وضعیت شما و سازمانتان بی تفاوتند2- منتقد سازنده : کسی که با ارائه راهکار سعی در بهبود وضعیت دارد و هر مشکلی را با ارائه راه حل گزارش می کند3- نق زننده: کسانی که قادر به تغییر شرایط نیستند و فقط نق می زنند4- منتقد مخرب: کسی که از قبل انتقاد می کرده و انتقاد سازنده وی ترتیب اثر داده نشده ، لذا سعی در تخریب سازمان دارد.
تاپیک نظرات به خوبی ایجاد شده برای بهتر شدن تالار ، مراقب باشید با واکنش ها انتقاد کنندگان به خنثی ، نق زننده و مخرب تبدیل نشوند.
موفق باشید
من فکر نکنم کسی در مقابل شما بخواد جبهه بگیری ! حداقلش من اینطور نیستم . و از طرفی خوشحال هم میشم که کسی اینطور فکر میکنه !

از نظر تفکر سیستمی باید مشکل رو بررسی کرد و به صورت کل در نظر گرفت بعد راه حل اساسی رو پیدا کرد.
نه اینکه مسله رو خرد کنیم و حلش کنیم ( کاری که به ما از بچگی یاد دادن )
من میگم اگه بتونیم یه جو درست راه اندازی کنیم زیاد به کار مدیر نیاز نداریم . و کارها خودش پیش میره !
جز مواردی که نیازه مدیر وارد بشه !

در کل اونچیزی که من از مهندسین صنایع دیدم خارج از این باشگاه ، و تو ایران ، یه جور تک روی بوده !
نمیدونم به چه علت مهندسین صنایع اونقدر فعل انفعال ندارند .
من خودم تازه فهمیدم چه دورانی رو پشت سر گذاشتم . و حداکثر تا چند ماه بیشتر تو این تالار هم نیستم .
یکی از مشکلات هم همین هست . کسی که به یه حدی میرسه که شاید بتونه کمک کنه از اینجا میره و فقط یک جو دانشجویی اینجا باقی می مونه !

pmrs

عضو جدید
این اشتباهه که فکر کنی فرصت زیاده !
شما در دوران دانشگاه مطالعه می کنید و می آموزید و در دوران کار فقط تجربه می کنید !
به نظر من 4 سال اصلا هم زیاد نیست . چون فقط یک ونیم سال آخر در گیر صنایع میشید .

بله شما درست میگین ولی انقدر که همه درگیر اینیم که فقط هر طور شده این واحدهارو پاس کنیم که دیگه ...
فکر کنم خیلی ها مثل من باشن .
حالا کار کجا بود انقدر بعد از لیسانس باید بیکار بود که هر چی هم بلدیم یادمون میره..

sed ali

کاربر ممتاز
بله شما درست میگین ولی انقدر که همه درگیر اینیم که فقط هر طور شده این واحدهارو پاس کنیم که دیگه ...
فکر کنم خیلی ها مثل من باشن .
حالا کار کجا بود انقدر بعد از لیسانس باید بیکار بود که هر چی هم بلدیم یادمون میره..

ببخشید این حرف رو میزنم
شما با این حرفتون مهندسی صنایع رو زیر سوال بردید !
شما حتی با این حرفتون کل جامعه مهندسی صنایع رو زیر سوال بردید !
شما در یک زمینه تخصص کافی داشته باش من خودم شما رو سر کار میبرم !

این میگم تا دوستان آویزه گوششون کنند :(اول برای خودم )
چند روز پیش یکی از دوستام رو دیدم . گفتم چه خبر چیکار می کنی ؟ گفت هیچی ! بیکارم ، مگه کار گیر میاد ! (دانش آموخته علمی کاربردی هست در رشته نقشه کشی صنعتی )
گفت هر جا میرم میگن نرم افزار کتیا باید بلد باشی !!!
من موندم !!! گفتم مگه بلد نیستی ؟
گفت نه اونقدر حرفه ای !!!
حق داشتن قبولش نمی کردن . کسی که مدرک نقشه کشی صنعتی رو داشته باشه و کار با نرم افزار رو بلد نباشه رو کی قبول می کنه !!!!!
اگر نقشه کشی بلد بود ، و واقعا به کارش علاقه داشت معرفیش می کردم پیش یکی از آشنایان تا کاراشو بده به این دوستم . حداقل ماهی یک تومن گیرش میومد ، بیشتر کارشم تو خونه بود !
حالا شما بازم میگین کار نیست !!!
متاسفم برای یه خودم که تو جامعه ای هستم که فکرشون مثل عوام هست !(منظور از جامعه مهندسین صنایع بود ) مثلا ما باید محرک صنعت و اقتصاد و فرهنگ جامعه باشیم !

ببخشید ، جاش اینجا نبود !
ولی باید گفته میشد.

pmrs

عضو جدید
ببخشید این حرف رو میزنم
شما با این حرفتون مهندسی صنایع رو زیر سوال بردید !
شما حتی با این حرفتون کل جامعه مهندسی صنایع رو زیر سوال بردید !
شما در یک زمینه تخصص کافی داشته باش من خودم شما رو سر کار میبرم !

این میگم تا دوستان آویزه گوششون کنند :(اول برای خودم )
چند روز پیش یکی از دوستام رو دیدم . گفتم چه خبر چیکار می کنی ؟ گفت هیچی ! بیکارم ، مگه کار گیر میاد ! (دانش آموخته علمی کاربردی هست در رشته نقشه کشی صنعتی )
گفت هر جا میرم میگن نرم افزار کتیا باید بلد باشی !!!
من موندم !!! گفتم مگه بلد نیستی ؟
گفت نه اونقدر حرفه ای !!!
حق داشتن قبولش نمی کردن . کسی که مدرک نقشه کشی صنعتی رو داشته باشه و کار با نرم افزار رو بلد نباشه رو کی قبول می کنه !!!!!
اگر نقشه کشی بلد بود ، و واقعا به کارش علاقه داشت معرفیش می کردم پیش یکی از آشنایان تا کاراشو بده به این دوستم . حداقل ماهی یک تومن گیرش میومد ، بیشتر کارشم تو خونه بود !
حالا شما بازم میگین کار نیست !!!
متاسفم برای یه خودم که تو جامعه ای هستم که فکرشون مثل عوام هست !(منظور از جامعه مهندسین صنایع بود ) مثلا ما باید محرک صنعت و اقتصاد و فرهنگ جامعه باشیم !

ببخشید ، جاش اینجا نبود !
ولی باید گفته میشد.

بله حق با شماست من کاملا قانع شدم پس من از همین حالا شروع می کنم به یادگیری نرم افزارها و مهارت هایی که برای این رشته لازمه رو حرف شما هم برای کار حساب می کنم:).
مرسی یه تومن :eek:

sed ali

کاربر ممتاز
چرا تالار اینطوری هست ؟؟؟؟

خیلی بی حالین !
نه تو بحثهای شرکت می کنین نه انتقادی و نه ...............
کار یه عده شده فقط پستها رو بخونن و تشکر پایینش بزنن !
بابا بیاین وسط دیگه .
من تو مبحث کیفیت یه موضوع مطرح کردم ، فکر نکنم کسی وقت کرده باشه نگاهش هم کنه !
دیگه کم کم دارم به این نتیجه میرسم اینجا مخصوصا تالار صنایع برای بچه های پای بوق هستش که تازه وارد دانشگاه شدن و هیچی بارشون نمیشه .

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا تالار اینطوری هست ؟؟؟؟

خیلی بی حالین !
نه تو بحثهای شرکت می کنین نه انتقادی و نه ...............
کار یه عده شده فقط پستها رو بخونن و تشکر پایینش بزنن !
بابا بیاین وسط دیگه .
من تو مبحث کیفیت یه موضوع مطرح کردم ، فکر نکنم کسی وقت کرده باشه نگاهش هم کنه !
دیگه کم کم دارم به این نتیجه میرسم اینجا مخصوصا تالار صنایع برای بچه های پای بوق هستش که تازه وارد دانشگاه شدن و هیچی بارشون نمیشه .

سلام بر مرد فعال تالار
علی جان الان اکثر دوستان تو فکر امتحانات هستند نباید زیاد تو این زمان انتظار داشت ، بچه ها قول میدند که بعد امتحانا حظور پر رنگ تری داشته باشند .

hamid051

کاربر ممتاز
من چند تا اشکال میبینم اولین مشکل مربوط میشه به جداسازی تاپیک ها هرچند که با جداسازی تاپیک ها بچه ها به اون تاپیک ها سر نمیزنند چرا ؟ شاید یکی از دلایل این باشه که اصلا با روش کار اشنایی ندارند یا شاید اینکه از نخونده شدندش در صفحه اصلی استفاده میکنند برای بار گذاری به نظرم برای این مشکل بهتر که یک متد کاری خیلی ساده و خیلی خلاصه نه به صورت قانون بلکه به صورت راهنمایی کاربران هم برای خواندن مطالب هم برای بار گذاری سوالات ,بحث ها,...ایجاد بشه البته جا افتادن فرهنگ هم خیلی مهمه
دوم اینکه من قبلا که اینجا سر میزدم حالا نمیدونم ولی شاید یکسال بیش تاپیک کفتگوی ازاد وجود داشت الان دقیقا نمیدونم کجاست بهتر نیست یک تاپیک برای انگیزه دادن به بچه ها و مهندسین عزیز راه اندازی بشه بالاخره ادم خسته میشه و نیاز به بعضی بحث ها خارج از گود ولی مربوط به مسائل خودمون باشه داره
یک پیشنهاد دیگه ای که دارم مربوط میشه به رسمی کردن اعضایی تالار مهندسی صنایع ما فقط در خود تالار فعالیت داریم چقدر خوب میشه که یک سازمان غیر رسمی ایجاد بشه این خودش یک انگیزهست دیگه مثلا برای مثل وقتی نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد ما میتونستیم با یک برشور زدن و یکسری کارهای دیگه در نمایشگاه هم برای بیشتر اشنا کردن مردم به رشته خودمون و هم کمک به دیگران و هم اشنایی بیشتر با مسولین ناشران و خیلی گزینه های دیگه کار کنیم
برای مثل من هر جمعه به نمایشگا مشهد میرم همین جمعه بیش صنعت گرمایشی و سرمایشی بود خوب من یکسری اطلاعات جمع کردم و همچنین از کسانی که مشاوره گرفتم از من سمت خواستن میدونم که خیلی حرف بی ربطی برای این وموضوع که حتی با تشکیل این انجمن باز هم غیر سازمانی تشکیل میشود ولی خود تشکیل این انجمن حتی به صورت فرضی انگیز های هست و همه به فکر این موضوع میفتن که ای کاش من هم میتونستم شرکت و کمک کنم
ممنون میشم اگه نظرتون بگید

sed ali

کاربر ممتاز
من چند تا اشکال میبینم اولین مشکل مربوط میشه به جداسازی تاپیک ها هرچند که با جداسازی تاپیک ها بچه ها به اون تاپیک ها سر نمیزنند چرا ؟ شاید یکی از دلایل این باشه که اصلا با روش کار اشنایی ندارند یا شاید اینکه از نخونده شدندش در صفحه اصلی استفاده میکنند برای بار گذاری به نظرم برای این مشکل بهتر که یک متد کاری خیلی ساده و خیلی خلاصه نه به صورت قانون بلکه به صورت راهنمایی کاربران هم برای خواندن مطالب هم برای بار گذاری سوالات ,بحث ها,...ایجاد بشه البته جا افتادن فرهنگ هم خیلی مهمه
دوم اینکه من قبلا که اینجا سر میزدم حالا نمیدونم ولی شاید یکسال بیش تاپیک کفتگوی ازاد وجود داشت الان دقیقا نمیدونم کجاست بهتر نیست یک تاپیک برای انگیزه دادن به بچه ها و مهندسین عزیز راه اندازی بشه بالاخره ادم خسته میشه و نیاز به بعضی بحث ها خارج از گود ولی مربوط به مسائل خودمون باشه داره
یک پیشنهاد دیگه ای که دارم مربوط میشه به رسمی کردن اعضایی تالار مهندسی صنایع ما فقط در خود تالار فعالیت داریم چقدر خوب میشه که یک سازمان غیر رسمی ایجاد بشه این خودش یک انگیزهست دیگه مثلا برای مثل وقتی نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد ما میتونستیم با یک برشور زدن و یکسری کارهای دیگه در نمایشگاه هم برای بیشتر اشنا کردن مردم به رشته خودمون و هم کمک به دیگران و هم اشنایی بیشتر با مسولین ناشران و خیلی گزینه های دیگه کار کنیم
برای مثل من هر جمعه به نمایشگا مشهد میرم همین جمعه بیش صنعت گرمایشی و سرمایشی بود خوب من یکسری اطلاعات جمع کردم و همچنین از کسانی که مشاوره گرفتم از من سمت خواستن میدونم که خیلی حرف بی ربطی برای این وموضوع که حتی با تشکیل این انجمن باز هم غیر سازمانی تشکیل میشود ولی خود تشکیل این انجمن حتی به صورت فرضی انگیز های هست و همه به فکر این موضوع میفتن که ای کاش من هم میتونستم شرکت و کمک کنم
ممنون میشم اگه نظرتون بگید

اول در مورد گزینه 2 میگم باهات موافقم ، یه انجمن مهندسی صنایع بزنیم !
در مورد گزینه اولی که مطرح کردی :
آره یه تایپیک گفت و گوی آزاد بود که دوستان لطف کردن حذف کردن . یعنی گفتن فضا باید تخصصی باشه .من هر چی محالفت کردم فایده ای نداشت . به این نوع مدیریت هم اشکال گرفتم و گفتم عواقبی داره که از قبل قابل رویت بود ولی کسی گوش نکرد !!

آقا ایمان و آقا وحید شما هردو از دوستان خوب هستید . اما بزارید رک و راست حرف بزنم . انتظار دارم که شما نه اینکه ناراحت شوید بلکه خوشحال هم بشید !!
مدیریت شما اشراف نداره ! خیلی جاها نیازه شما وارد بحث بشید ولی فقط از دور دارید تماشا می کنید . جایی که یکی دو نفر فعال هستند شما نباید کنار بشینید بلکه باید تلاشی در جهت پررنگتر شدن هم بکنبد !
شاید بهتر بود حداقل یکی از شما ها درس رو تموم کرده بودید تا بهتر در مباحث شرکت می کردید .
کلا مدیریت باید از همه چی یه چیزایی بدونه و از همه مهمتر اینکه به فنون مدیرتی آشنا باشه .

البته آقا ایمان بعد از چند ماه (نمیدونم شاید 14 ماه) مدیر شد و تونست یک سری کار ها رو انجام بده همین جا ازش تشکر می کنم.

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اول در مورد گزینه 2 میگم باهات موافقم ، یه انجمن مهندسی صنایع بزنیم !
در مورد گزینه اولی که مطرح کردی :
آره یه تایپیک گفت و گوی آزاد بود که دوستان لطف کردن حذف کردن . یعنی گفتن فضا باید تخصصی باشه .من هر چی محالفت کردم فایده ای نداشت . به این نوع مدیریت هم اشکال گرفتم و گفتم عواقبی داره که از قبل قابل رویت بود ولی کسی گوش نکرد !!

آقا ایمان و آقا وحید شما هردو از دوستان خوب هستید . اما بزارید رک و راست حرف بزنم . انتظار دارم که شما نه اینکه ناراحت شوید بلکه خوشحال هم بشید !!
مدیریت شما اشراف نداره ! خیلی جاها نیازه شما وارد بحث بشید ولی فقط از دور دارید تماشا می کنید . جایی که یکی دو نفر فعال هستند شما نباید کنار بشینید بلکه باید تلاشی در جهت پررنگتر شدن هم بکنبد !
شاید بهتر بود حداقل یکی از شما ها درس رو تموم کرده بودید تا بهتر در مباحث شرکت می کردید .
کلا مدیریت باید از همه چی یه چیزایی بدونه و از همه مهمتر اینکه به فنون مدیرتی آشنا باشه .

البته آقا ایمان بعد از چند ماه (نمیدونم شاید 14 ماه) مدیر شد و تونست یک سری کار ها رو انجام بده همین جا ازش تشکر می کنم.
علت اینکه من نمی تونم تو مباحث شرکت کنم درسم هست . من این ترم 24 واحد دارم اما اندازه 44 واحد درس خوندم و باید بخونم . بی اغراق گفتم . همین الان که این تاپیک رو می خوندم داشتم نهار می خوردم و هم زمان این رو می خوندم . اما حق با شماست . علی رغم میل خودم مجبور شدم کم ظاهر بشم . اما به تموم کردن درس نیست . درسته که من ترم 6 هستم الان اما یکسالی هست که جایی مرتبط به رشتمون مشغول به کار هستم (که حتی باز به خاطر درس مجبود شدم اون رو هم کمرنگ کنم ) و فکر نمی کنم آگاهی داشتن از مباحث ، لزوما با تموم کردن درس بخواد باشه .

در ضمن حذف تاپیک گفتگوی آزاد قبلا هم گفتم ، فقط موقتی بوده و فکر می کنم الان وقتش هست که بالا بیاد . نمیدونم چرا فکر می کنید حذفش عواقبی داشته درصورتی که من اینجا چیز دیگه ای دیدم . الان اگر به صفحه اول و زیر تالار ها نگاه کنین ، تاپیک ها واقعا بهتر شدن نسبت به قبل .

شرمنده که کم ظاهر شدم . با تموم شدن ترم ، جبران می شه . سپاس

sed ali

کاربر ممتاز
علت اینکه من نمی تونم تو مباحث شرکت کنم درسم هست . من این ترم 24 واحد دارم اما اندازه 44 واحد درس خوندم و باید بخونم . بی اغراق گفتم . همین الان که این تاپیک رو می خوندم داشتم نهار می خوردم و هم زمان این رو می خوندم . اما حق با شماست . علی رغم میل خودم مجبور شدم کم ظاهر بشم . اما به تموم کردن درس نیست . درسته که من ترم 6 هستم الان اما یکسالی هست که جایی مرتبط به رشتمون مشغول به کار هستم (که حتی باز به خاطر درس مجبود شدم اون رو هم کمرنگ کنم ) و فکر نمی کنم آگاهی داشتن از مباحث ، لزوما با تموم کردن درس بخواد باشه .

در ضمن حذف تاپیک گفتگوی آزاد قبلا هم گفتم ، فقط موقتی بوده و فکر می کنم الان وقتش هست که بالا بیاد . نمیدونم چرا فکر می کنید حذفش عواقبی داشته درصورتی که من اینجا چیز دیگه ای دیدم . الان اگر به صفحه اول و زیر تالار ها نگاه کنین ، تاپیک ها واقعا بهتر شدن نسبت به قبل .

شرمنده که کم ظاهر شدم . با تموم شدن ترم ، جبران می شه . سپاس

سلام ایمان جان
اول اینکه بهتره قبل هرچی به درست برسی ، یعد به کارت و بعد اگر وقتی موند بیای نت !!!!
شاید خودم هم از بعد امتحانات دیگه نیومدم !

در مورد تایپیک گفتگوی ازاد و از این طور تایپیک خوبه ! کلا نیازی نیست همیشه بحثها تخصصی باشن !
گاهی نیازه تو حرفهای ساده و روز مره مون با فکر مهندسی صنایع جلو بریم !

در مورد وضعیت تالار از نظر شرکت دوستان هنوز وضعیت مطلوبی نداریم . البته زیاد مربوط نمیشه به مدیریت ! من عوامل دیگه هم می بینم که تاثیر داره !

javadazarakhsh

کاربر فعال
من به یک نرم افزار رایگان PMنیاز داریم. این cwork هم سرکاریه و کار نمیکنه. کسی چیزی سراغ داره؟

آخرین ویرایش:

javadazarakhsh

کاربر فعال
سلام
1. سال تولد
من متولد 67 هستم
2. ميزان تحصيلات
دانشجوي مهنىسي صنايع
3. دانشگاه محل تحصيل :
دانشكاه ازاد شيراز
4. سوابق کاری
تو زمينه صنايع ندارم
5. سه نرم افزار مهندسی که به اونا تسلط کامل دارم
هيجي تسلط ندارم
7. حوزه های کاری و علمی مورد علاقه
msp
iso
EFQM
...

تورو خدا يكي بكه جطوري ميشه نرم افزارها رو مسلط شد؟:(

درود برتو
دوست گلم تنها راه مسلط شدن به نرم افزار یاد گرفتن اون در دل کاره. نه شما نه هیچ کس دیگه نمیتونه تو خونه بشینه نرم افزار رو باز کنه و مسلط بشه. سعی و خطا، درگیری کاریف هر روز و هر روز با نرم افزار کار کردن باعث میشه شما مسلط بشی. همین فاروم رو بیاد بیار. روز اول نظرت درباره اون چی بود؟ ایا آفلاین نشستی مسلط شدی؟ نه اونقدر کار کردی ویرایش کردی تا مسلط شدی. همه نرم افزار های دیگر هم همینطور. اول یک کار خوب پیدا کن. لازم نیست روز اول که میخوای استخدام بشی به همه چی مسلط باشی. وقتی به عنوان یک مهندس جوان و بدون سابقه جذب میشی مدیرت میدونه تو چند مرده حلاجی. لازم نیست در همه زمینه ها تبحر داشته باشی. همین که روحیه کار تیمی داشته باشیف دنبال یاد گرفتن باشی و وظایفت رو خوب انجام بدی برای بقا و موفقیت کافیه. بعد از استخدام شدن متناسب با شغلت نرم افزارهای مبوطه رو دست میگیری و مسلط میشی. اول کار رو پیدا کن. یواش یواش تبحر پیدا میکنی
پاینده باشی

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام ایمان جان

اول اینکه بهتره قبل هرچی به درست برسی ، یعد به کارت و بعد اگر وقتی موند بیای نت !!!!
شاید خودم هم از بعد امتحانات دیگه نیومدم !

در مورد تایپیک گفتگوی ازاد و از این طور تایپیک خوبه ! کلا نیازی نیست همیشه بحثها تخصصی باشن !
گاهی نیازه تو حرفهای ساده و روز مره مون با فکر مهندسی صنایع جلو بریم !

در مورد وضعیت تالار از نظر شرکت دوستان هنوز وضعیت مطلوبی نداریم . البته زیاد مربوط نمیشه به مدیریت ! من عوامل دیگه هم می بینم که تاثیر داره !
 سلام.ممنون از علی آقا که نکته های خوبی رو مطرح کردند.به نظر من نیازی نیست که ما دوباره چرخ رو اختراع کنیم.!از ساختار رشته های دیگه میتونیم کمک بگیریم.

من به عنوان یه کاربر معمولی وقتی میام تو این فروم سوالات کاربران مختلف رو میبینم و اونائی رو که بلد باشم جواب میدم و اونائی رو که بلد نباشم اسپم نمیکنم الکی.اگر هم مطلبی پست شده باشه "تشکر" رو فراموش نمیکنم.چون همینکه کاربری وقتشو گذاشته و مطلبی رو ارسال کرده ای تشکر داره.
خیلی از کاربران فقط واسه مطالعه میان.و میدونم اگر چیزی بلد باشن هم نمیگن!چرا رو نمیدونم.
یه حرف علی آقا هم درسته این که چرا با تجربه ها میرن؟؟؟
توی تالارهای دیگه طرف سن اش بالاس ،میاد کمک همه میکنه.البته بهش احترام هم میزارن.اما اینجا نه.تا حرفی از دهن کسی بیاد بیرون همه میپرن بهش!:biggrin:

راستش من از یه چیز دیگه اینجا خوشم نمیاد اینه که مثلا کسی میاد یه سوالی میکنه و اون دوستی که حالا اطلاعاتی نداره میاد پست میزنه من نمیدونم یا اطلاعاتی ندارم (یا چیزی نزدیک به این!)
 اینو نتونستم متوجه بشم.خوب وقتی اطلاعات نداری پست الکی هم نزن دیگه!تو این جور موارد آقا ایمان باید پستش رو حذف کنه به نظرم و بهش تذکر بده.
ببخشید طولانی شد

آخرین ویرایش:

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام.ممنون از علی آقا که نکته های خوبی رو مطرح کردند.به نظر من نیازی نیست که ما دوباره چرخ رو اختراع کنیم.!از ساختار رشته های دیگه میتونیم کمک بگیریم.

من به عنوان یه کاربر معمولی وقتی میام تو این فروم سوالات کاربران مختلف رو میبینم و اونائی رو که بلد باشم جواب میدم و اونائی رو که بلد نباشم اسپم نمیکنم الکی.اگر هم مطلبی پست شده باشه "تشکر" رو فراموش نمیکنم.چون همینکه کاربری وقتشو گذاشته و مطلبی رو ارسال کرده ای تشکر داره.
خیلی از کاربران فقط واسه مطالعه میان.و میدونم اگر چیزی بلد باشن هم نمیگن!چرا رو نمیدونم.
یه حرف علی آقا هم درسته این که چرا با تجربه ها میرن؟؟؟
توی تالارهای دیگه طرف سن اش بالاس ،میاد کمک همه میکنه.البته بهش احترام هم میزارن.اما اینجا نه.تا حرفی از دهن کسی بیاد بیرون همه میپرن بهش!:biggrin:

راستش من از یه چیز دیگه اینجا خوشم نمیاد اینه که مثلا کسی میاد یه سوالی میکنه و اون دوستی که حالا اطلاعاتی نداره میاد پست میزنه من نمیدونم یا اطلاعاتی ندارم (یا چیزی نزدیک به این!)
اینو نتونستم متوجه بشم.خوب وقتی اطلاعات نداری پست الکی هم نزن دیگه!تو این جور موارد آقا ایمان باید پستش رو حذف کنه به نظرم و بهش تذکر بده.
ببخشید طولانی شد

.
.
.

سلام!!

ممنون از بابت نظراتتون!!:gol:

با تمامش موافقم به جز موردی که در خصوص کاربران با تجربه گفتید!!!

کدوم بی احترامی ؟!!

به کدوم کاربر ؟!!

کجا ؟!!

این رو باید در نظر داشت که با تجربه ها نمیتونن تمام وقتشون رو صرف باشگاه و تالار صنایع کنن!!

بالاخره اونا هم مشغله دارن ، پس این طبیعیه که حضورشون یک مقدار کم رنگ بشه و این نبودن به خاطر بی احترامی بهشون نبوده و نیست و نخواهد بود!!

حق نگهدراتون ... ;)

linktaz

کاربر بیش فعال
.
.
.

سلام!!

ممنون از بابت نظراتتون!!:gol:

با تمامش موافقم به جز موردی که در خصوص کاربران با تجربه گفتید!!!

کدوم بی احترامی ؟!!

به کدوم کاربر ؟!!

کجا ؟!!

این رو باید در نظر داشت که با تجربه ها نمیتونن تمام وقتشون رو صرف باشگاه و تالار صنایع کنن!!

بالاخره اونا هم مشغله دارن ، پس این طبیعیه که حضورشون یک مقدار کم رنگ بشه و این نبودن به خاطر بی احترامی بهشون نبوده و نیست و نخواهد بود!!

حق نگهدراتون ... ;)
ببخشید،من اصلا متوجه نشدم چی شد! من نگفتم که اونا بیان تموم وقتشون رو بذارند.از طرفی حضور کم رنگ اونا چه ربطی به بی احترامی به اونا داره؟!
دنبال مورد خاصی نمیگردم.
ببینید منظور من اینه که کسی که میاد وقت خودشو صرف این تالار میکنه (هرکسی)ارزشمنده.یکبار میبینی کسی اطلاعات آکادمیک خوبی داره.یکبار میبینی یکی تجربه خوبی داره.همه باید دست به دست هم بدن این قبیل افراد رو نگه دارند.همین.
به هر حال موضع خاصی در مقابل شخص خاصی نگرفتم.دیدم علی آقا حرف درستی زده گفتم تائید کنم.منظوری نداشتم.
ببخشید

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
ببخشید،من اصلا متوجه نشدم چی شد! من نگفتم که اونا بیان تموم وقتشون رو بذارند.از طرفی حضور کم رنگ اونا چه ربطی به بی احترامی به اونا داره؟!
دنبال مورد خاصی نمیگردم.
ببینید منظور من اینه که کسی که میاد وقت خودشو صرف این تالار میکنه (هرکسی)ارزشمنده.یکبار میبینی کسی اطلاعات آکادمیک خوبی داره.یکبار میبینی یکی تجربه خوبی داره.همه باید دست به دست هم بدن این قبیل افراد رو نگه دارند.همین.
به هر حال موضع خاصی در مقابل شخص خاصی نگرفتم.دیدم علی آقا حرف درستی زده گفتم تائید کنم.منظوری نداشتم.
ببخشید

.
.
.

نه نه من معذرت میخوام!!

شاید من اشتباه متوجه شدم!!

من قبل صحبت هام گفتم که با شما و حرفاتون موافقم!!

شما فرمودید کسی که با تجربه هست وقتی یه مطلبی رو عنوان میکنه همه بهش میپرن!!:que:

خب تا اونجایی که یادم میاد همیچین موردی مشاهده نشده و مطمئن باشین بچه هایی که اینجا فعالا همیشه از اینطور افراد با تجربه و با سابقه استقبال کردند!!

نمیخوام نام ببرم چون این چنین افرادی در تالار زیاد هستن و هم منو آقا ایمان و هم بقیه بچه ها خیلی هواشون رو داشتیم و خواهیم داشت!!

به هر حال من بازم معذرت میخوام!!

ممنون و شرمنده ... :(:gol:

linktaz

کاربر بیش فعال
.
.
.

نه نه من معذرت میخوام!!

شاید من اشتباه متوجه شدم!!

من قبل صحبت هام گفتم که با شما و حرفاتون موافقم!!

شما فرمودید کسی که با تجربه هست وقتی یه مطلبی رو عنوان میکنه همه بهش میپرن!!:que:

خب تا اونجایی که یادم میاد همیچین موردی مشاهده نشده و مطمئن باشین بچه هایی که اینجا فعالا همیشه از اینطور افراد با تجربه و با سابقه استقبال کردند!!

نمیخوام نام ببرم چون این چنین افرادی در تالار زیاد هستن و هم منو آقا ایمان و هم بقیه بچه ها خیلی هواشون رو داشتیم و خواهیم داشت!!

به هر حال من بازم معذرت میخوام!!

ممنون و شرمنده ... :(:gol:
ببینید،مدیر(منظورم مدیر تالار نیستا !)کسیه که با هرشخصی یه جور برخورد کنه.یعنی چی؟!
یعنی اینکه مثل شعبده باز ها باشه.یا اونائی که دیدین توی نمایش های خودشون چندتا بشقاب رو همزمان تو دستاشون میچرخونند؟!حواسشون به همه ی بشقاب ها هست.و ممکنه با هر بشقابی یه رفتاری رو بکنه تا بتونه نگه اش داره!
هرکسی (مخصوصا صنایعی ها)باید مدیر باشه.ظرفیت بالائی داشته باشه(ممکنه خودمم رعایت نکنم بعضی وقتا !)بدونه چطوری با طرف صحبت کنه که هم راضی نگه اش داره هم بقیه راضی باشند.
مباحث صنایع بسیار گسترده هستش.وکسی نمیتونه ادعا کنه در همه زمینه ها اطلاعات داره.باید سیستمی جلو رفت.همه با هم.
منظور من هم از پریدن اینه که باید یکم خضوع داشت.اینجا خیلی ها فکر میکنند که فقط خودشون درست میگن!و به خاطر اینه که مباحث ما در خیلی از موارد پیشرفت علمی نمیکنه.و به حاشیه میره.
همین دوست من!
ممنونم که همراه شدی.
موفق باشید

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
چقد خوب میشد اگه مطالبی مثل MSA و SPC رو به صورت کاربردی دنبال کنیم.
باتشکر:gol:

در مورد MSA , SPC من پایه ام !!
تو گروه کیفیت شروع کنیم !!
من تاحدودی هردوتاشون رو کار کردم مخصوصا SPC رو !
راستی کتابهای کاربردیشون رو هم گرفتم !

mahshid-engineer

عضو جدید
سلام به همگی. به همه ی مهندسین فعالمون که کمک میکنن باهم بزرگشیمو به هدفمون برسیم صمیمانه تبریکو خسته نباشید میگم . خدا قوت فرزندان ایران:w27:

sahar7070

عضو جدید
ممنون از اظهار لطف شما این خاصیت صنعتیه هرکی ازونجا باشه با اسمشم حس نوستالژیک بهش دست میده ، (به یاد سید ممد)[/QUOTE
آره واقعا. صنعتی هم واسه خودش عالمی داره . ما همچنان در خدمتش هستیم. تابستونی دلمون واسه سید محمد هم تنگ شده.

vatanparast

عضو جدید
ممنون از اظهار لطف شما این خاصیت صنعتیه هرکی ازونجا باشه با اسمشم حس نوستالژیک بهش دست میده ، (به یاد سید ممد)[/QUOTE
آره واقعا. صنعتی هم واسه خودش عالمی داره . ما همچنان در خدمتش هستیم. تابستونی دلمون واسه سید محمد هم تنگ شده.

البته دوران ما با الان خیلی فرق میکرد اون موقع صفای دیگه ای داشت الان که فک کنم از زندان آلکاتراز چیزی کم نداره:cry: