⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میشه یه راهنمایی بکنید
من زبانم خوبه،۴۰ می زنم حداقل،نمی خوام زیاد روش تمرکز کنم،کم و بیش روش وقت می ذارم البته
میخوام رو تاریخ وقت بزارم،کسی هست یه تعداد سوالم رو راجع به نحوه ی خوندن تاریخ معماری جواب بده؟
بنظرتون درسته که تمرکزم رو بزارم تاریخ معماری و مبانی؟
یکی از استراتژی های بالا بردن تراز تو همه کنکور ها بالاتر بردن درس هایی که توش قویترید اگه تو زیان خوب هستید حتی وقت بیشتری براش بزارید تا بالاتر از میانگین بقیه بزنید که رو ترازتون خیلی تاثیر میزاره به هیچوجه رو زبان همچین ریسکی نکنید شاید میانگین بیشتر بچه ها امسال زبان بالا بود اونوقت شما ضرر کردید.دروسی مثل تاریخ که بیشتر حفظیات هستن اونقدر تمرکز نمخیواد خلاصه برداری نکات کلیدی همین!تاریخ بخاطر شکل روایی که داره راحتر تو ذهن میمونه.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من زبانم خوبه،۴۰ می زنم حداقل،نمی خوام زیاد روش تمرکز کنم،کم و بیش روش وقت می ذارم البته
میخوام رو تاریخ وقت بزارم،کسی هست یه تعداد سوالم رو راجع به نحوه ی خوندن تاریخ معماری جواب بده؟
به نظر من که تصمیم تون در مورد زبان خیلی خوبه و با کمی تمرین رو تستای کنکور همین درصدو می تونید به 50 به بالا هم برسونید که کافیه (اگه خواستین خیلی وقت بذارین، لغتای عمومی 2-3 سال آخرم بخونید) ولی کلا از درصد 50 به بعد زبان اصلا به اندازه ی وقتی که براش می ذارین بازدهی نداره، درصد بالاشم تاثیر قابل توجهی نداره اصلا (البته اینم در نظر بگیرید که زبان تقریبا تنها درسیه که تو زمینه هایی غیر از کنکور هم به کارتون میاد، ولی اگه تمرکزتون فقط کنکوره بله برای شما ارزش زیادی وقت گذاشتن نداره و تو همون وقتی که زبانو 10 درصد جلو می برین، می شه درصد فنو اقلا 15-20 درصد بالاتر برد)

تاریخ رو معمولا میگن زودتر شروع کنید چون به این راحتیا تو ذهن نمی مونه و نیاز به تمرین و تکرار بیشتر داره و از این لحاظ هم به نظرم تصمیم درستی گرفتین ... ولی اینکه سرمایه گذاری اصلی تون رو تاریخ باشه به نظرم درست نیست، چون ریسکیه یه جورایی، اساتید خیلی زیادن و بحث هم خیلی زیاده تو تاریخ، یکی از دوستان تو همین باشگاه (آقای رسول) یه سالی -فک کنم 91 - تاریخ خیلی عالی زده بودن و کلی هم کتاب خونده بودن طبق لیستی که معرفی کرده بودن، ولی تستای سال بعدشو -که می شد 92 انگار- تو تاپیک گفتن خیلی سخته و منی که برای درصد خیلی بالا خونده بودم به راحتی نمی تونم جواب بدمو اینا ... خلاصه اینکه ممکنه 20 تا کتاب بخونین برا این درس ولی اگه سوالا از کتاب 21ئم طرح شه یه بخش از زحمتاتون تلف می شه...

به نظر من برا سرمایه گذاری مطمئن ترین درس فن ساختمانه، اولا که بحثاش تو اکثر زمینه ها ثابته و امکان نداره موضوعات طرح شده برا منابع متفاوت، اختلاف داشته باشن (شما سازه در معماری چه کتاب ماریو سالوادری ترجمه گلابچی رو بخونید و چه کتاب کچینگ ترجمه افضلی فرد، محتوای بحث ها تفاوت خاصی نداره، یا سازه فضاکار با همه نکاتش از هر کتابی خونده بشن یکسانه بحثش پس شما نگران عوض شدن منابع نیستین زیاد) یعنی همین امسال اگه طراح سوالا عوض شه فقط سیاست طراحی سوالا کمی عوض می شه نه محتوایی که ازش سوال طرح می شه... ضریب درس هم 3 هست، چون آسونه و بازدهیش خوبه از نظر زمانی، لزومی نداره حتما سریعا شروعش کنید ولی درسی که انتخاب می کنید برای درصد بالا زدنو کامل خوندن، همین درس باشه بهتره ...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
دوستان ببخشید شماها واسه کتابای گلابچی مثلا درک رفتار خلاصه نویسی هم انجام میدین؟ آخه جوریه که فک کنم حجم خلاصه ها تقریبا اندازه حجم همون کتاب شه :surprised: اگرم خلاصه نویسی نکنیم خب مطالب تو ذهنمون اونجوری که باید، مرتب نمیشن...
من خلاصه نویسیامو تو حاشیه کتاب مینوشتم چون عکساش خیلی مهمه......حتما مباحثی از این قبیل که مثلا با دو برابر شدن دهانه نیرو چند برابر میشه یا مثلا در مورد تغییر ابعاد تیر ها وستونها که با هم اشتباه نگیرین......امسال دکتر سروش نیا درس نمیده تو ایوانخانه؟؟؟؟؟؟؟درسته که تو موسسه خودش درس میده

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر میخای چی قبول شی؟

elham--

عضو جدید
فقط نکته هارو بنویسید نه اینکه همه صفحه رو هرچی داروه نداره رو خلاصه بردارید رو بقیه قسمت ها هم رو کتاب علامت بزارید اینجوری راحتره دخترخانوما اغلب خلاصشون از خود کتاب بیشتر میشه!

دقیقا من خلاصه کتاب درک رفتارم بیشتراز خود کتاب شد:surprised:

من خلاصه نویسیامو تو حاشیه کتاب مینوشتم چون عکساش خیلی مهمه......حتما مباحثی از این قبیل که مثلا با دو برابر شدن دهانه نیرو چند برابر میشه یا مثلا در مورد تغییر ابعاد تیر ها وستونها که با هم اشتباه نگیرین......

ممنونم دوستان. پس فکر کنم بهتره تو خود کتاب، های لایت و حاشیه نویسی کنم. بازم مرسی:gol:

امسال دکتر سروش نیا درس نمیده تو ایوانخانه؟؟؟؟؟؟؟درسته که تو موسسه خودش درس میده
تا جایی که من اطلاع دارم همینطوره! ایشون دارن رو موسسه خودشون سرمایه گذاری میکنن.

elham--

عضو جدید
سلام
من تازه اومدم
آیا دیر رسیدم؟؟؟؟؟؟
سلام. خیلی خوش اومدی دوست خوبم:w30:
نه چرا دیر؟ خیلی از ماها هم به تازگی شروع کردیم. تجربه نشون داده که این استارت زدن واسه کنکور یکی دو ماه و در بعضی موارد حتی چند ماه طول میکشه!! مهم اینه که الان واقعا استارتو بزنید و تو حاشیه نیفتید. کاری که من کردم و سه ماهمو راحت از دست دادم...
موقت:آری متاسفانه:( منم دیررسیدم اکیپو بستن:(
اختیار دارید آقا ILKIN، شما که از پیشروهای جمعید:w16:

yazmin

عضو جدید
دوستان عزيز سلام و خدا قوت
يك سوال مهم لطفا راهنمايي كنيددددد ممنون
من از تير ماه دارم كلاسا رو ميرم تقريبا با كلاسا پيش ميرم و كم و بيش ميخونم البته نه خيلي جدي
باتوجه به اينكه من از شهرستان هستم و چند ماهه تهرانم به خاطر كلاسا
به نظرتون در اين وضعيت بهترين تصميم براي ادامه راه چيه چون تا اواسط مهر كلاسم تموم ميشه
ايا بمونم تهران و كلاس هاي اسكيس رو برم؟؟؟ يا برگردم؟
يه عده ميگن كه از مهر تا اذر و دي برين اسكيس بعد بشينين جمع بندي كنين تيوري هارو و يه دوره هم بعد كنكو برين.
به نظرتون استراژي درستي هست؟؟؟؟؟
يا اينكه كلا اسكيسو چه كنم با توجه به اينكه من همه كلاسهاي تيوري رو تابستان رفتم !!!!
مثلا برگردم شهرخودم و با يه استاد معمولي كار كنم و قوي كنم خودمو البته اسكيسمم خيلي بدم نيست خوبم نيست امسال١٦ در صد زدم بعد دوره ي بعد كنكور بيام تهران؟؟؟
كلا به نظرتون برنامه اسكيسو چه كنم؟؟؟ و مهمتو از همه با كودوم استاد؟؟؟؟؟شقاقي؟شكوهي؟صلواتي؟صديق؟ يا كي؟؟؟؟
و سوال دوم اينكه به نظرتون كارگاه ها ي كتب فن و نكته و تست ها مفيده برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيز سلام و خدا قوت
يك سوال مهم لطفا راهنمايي كنيددددد ممنون
من از تير ماه دارم كلاسا رو ميرم تقريبا با كلاسا پيش ميرم و كم و بيش ميخونم البته نه خيلي جدي
باتوجه به اينكه من از شهرستان هستم و چند ماهه تهرانم به خاطر كلاسا
به نظرتون در اين وضعيت بهترين تصميم براي ادامه راه چيه چون تا اواسط مهر كلاسم تموم ميشه
ايا بمونم تهران و كلاس هاي اسكيس رو برم؟؟؟ يا برگردم؟
يه عده ميگن كه از مهر تا اذر و دي برين اسكيس بعد بشينين جمع بندي كنين تيوري هارو و يه دوره هم بعد كنكو برين.
به نظرتون استراژي درستي هست؟؟؟؟؟
يا اينكه كلا اسكيسو چه كنم با توجه به اينكه من همه كلاسهاي تيوري رو تابستان رفتم !!!!
مثلا برگردم شهرخودم و با يه استاد معمولي كار كنم و قوي كنم خودمو البته اسكيسمم خيلي بدم نيست خوبم نيست امسال١٦ در صد زدم بعد دوره ي بعد كنكور بيام تهران؟؟؟
كلا به نظرتون برنامه اسكيسو چه كنم؟؟؟ و مهمتو از همه با كودوم استاد؟؟؟؟؟شقاقي؟شكوهي؟صلواتي؟صديق؟ يا كي؟؟؟؟
و سوال دوم اينكه به نظرتون كارگاه ها ي كتب فن و نكته و تست ها مفيده برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اسکیس که معیار مشخصی نداره، به نظرم تئوری ت رو کامل ببند و سعی کن بهترین رتبه ی ممکن رو بیاری، ببین کجا راهت تری، تهران یا خونه ت، برو و کامل تئوری هارو بخون و مرور کن، اسکیسم اقلا تا بهمن به فکرش نباش.تا یک زمان مشخص فقط روی یه چیز تمرکز کن.

atp2

عضو جدید
بچه ها جون ، جزوه منظر کوثر محمود نژاد ایوان خانه رو کسی نداره؟
امسال درس نمیده گویا :(
جزوه پارسالشو هر کی داره میذاره
یا هر کی واسه فروش داره میشه بگه؟
با تشکر

linoo

عضو جدید

سلام.خوش اومدی. به نظرم از هیچ درسی غافل نشو مخصوصا زبان. من پارسال تو جلسه کنکور شرکت نکردم ولی کارنامه های چند تا از دوستانم، تاثیر میانگین درسهارو نشون میداد.

qasedak_20

عضو جدید
بچه ها شما برنامه ازمونای مرکز معماری رو دارین?یعنی تو هر ازمونی چه بخشایی سوال میاد??
از کجا بایدبگیرم??
تو سایت نیست!!

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
بچه ها شما برنامه ازمونای مرکز معماری رو دارین?یعنی تو هر ازمونی چه بخشایی سوال میاد??
از کجا بایدبگیرم??
تو سایت نیست!!

nasrin_arch

عضو جدید

ممنون آقای مهندس
خیلی گرونه که ...
یه جوری قیمت دادن که باید همشو ثبت نام کرد تا واسمون بصرفه
اصلا خوشم نیومد
ازمون جامع هر کدوم 105 تومن ؟ چه خبره ؟
من با این حساب از خیر ازمون مرکز میگذرم
تعرفه آکادمی رو اگر داشتین لطف کنید اینجا بزارید
ممنون

rezazilla

عضو جدید
خیلی ممنون
ولی من منظورم همون سیلابس بود
بدون شرکت در ازمون نمیشه به اوتا دسترسی داشت??

سیلابس تو باشگاه هست سرچ کنین همینجا میاره براتون. ازموناشو بچه ها معمولا کسایی ثبت نام میکنن ازمون به ازمون میذارن تو باشگاه.
من که اصلا پیشنهاد نمیکنم ازمون ثبت نام کنید چون رتبه هایی میدن اصلا نمیشه روشون حساب باز کرد . ولی اگه میخاین حتما ثبت نام کنید همین مرکز از همشون بهتره.

atrali

کاربر ممتاز
سلام
سیلابس رو ندارم فعلا.... رفتم مرکز میگیرم آپ میکنم
هزینه رو هم موافقم گرونه....و تعرفه تموم موسسات حدودا یکی با یه مقدار جزئی تغییر
ولی میتونید از بچه هایی هم که شرکت میکنند بگیرید آزمون ها رو ... ولی تو جو کنکور قرار گرفتن بوسیله این ازمون ها بد نیست کلا و مفید;)

zahra kazemii

عضو جدید
سلام بچه ها کسی میدونه آزمونای مرکز به چه صورت؟ مرکز خوب یا ایوانخانه؟شماها شرکت کردید؟

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

سلام مهندس این برنامه آزمون مرکز معماری هست ؟ من میخوام به غیر از معماری , کنکور هنرساخت هم شرکت کنم . الان تو برنامه این آزمون آزمایشی جامع رو که میخوام شرکت کنم هر دو رو یه روز گذاشته من میتونم یکی در میون هنرساخت و معماری بدم؟ یا یکی رو حضوری و اون یکی رو باید اینترنتی شرکت کنم؟

atrali

کاربر ممتاز
سلام مهندس این برنامه آزمون مرکز معماری هست ؟ من میخوام به غیر از معماری , کنکور هنرساخت هم شرکت کنم . الان تو برنامه این آزمون آزمایشی جامع رو که میخوام شرکت کنم هر دو رو یه روز گذاشته من میتونم یکی در میون هنرساخت و معماری بدم؟ یا یکی رو حضوری و اون یکی رو باید اینترنتی شرکت کنم؟

سلام...به نظر من با مرکز یه مشورتی انجام بدید ببینید چه راه حلی پیشنهاد میکنند

آخرین ویرایش:

یاشار معمار

عضو جدید
سلام ..........میشه لطفا راهنماییم کنید که برای ازمون های ازمایشی گرایش تکنولوژی ......مرکز بهتره یا اکادمی؟ ممنونم

revit

عضو جدید

سلام به همگی...
من هم پارسال تو این جمع بودم...
این مبالغ چه خبره؟؟؟ 600 تومن به خاطر چند تا کاغذ؟؟؟ ندید از این پول ها...
راحت شدیم از این بازارا کثیف کنکور... همینا منو سرجلسه بدبخت کردن

reza556182

عضو جدید
دوستان عزیز سلام
یه سوال دارم از عزیزانی که ارشد معماری علوم و تحقیقات خونده یا میخونن. امسال قبول شدم میخواستم بدونم ارزش داره ثبت نام کنم و ادامه بدم یا اینکه بخونم واسه کنکور 95؟ سوال دومم اینه که دانشگاههای دولتی غیر از تهران از لحاظ علمی قوی ترن یا علوم و تحقیقات؟ ممنون میشم جواب بدین.:gol:

tarano0om

عضو جدید
سلام دوستان منم میخوام شروع کنم :)ولی خیلی از شما عقب ترم :cry:و کلی توصیه لازم دارم:surprised: ممنون از نسرین جون و مهندس ایرانشاهی بابت دلسوزی هاشون .:smile:نصف تایپک و خوندم نصف دیگش مونده هنوز کم کم میخونم:redface:

petrovich21

عضو
من یه مشکلی برام پیش اومده . درسو خوب استارت می زنم واسه خوندن ولی بعد حواسم می ره به مسائل حاشیه ای که در محیط کاری برام پیش اومده . برای تمرکز چکار کنم ؟ که فقط حواسم به درس باشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه مشکلی برام پیش اومده . درسو خوب استارت می زنم واسه خوندن ولی بعد حواسم می ره به مسائل حاشیه ای که در محیط کاری برام پیش اومده . برای تمرکز چکار کنم ؟ که فقط حواسم به درس باشه
یه وسیله ای که زمان رو نشون میده و ترجیحا آلارم داره، مثه ساعت رو میزی یا کرونومتر موبایل و اینا رو بذار رو میز مطالعه ت (اگه گوشیتون حواستون رو پرت میکنه همون ساعت کوکی بهتره). متوجه شدین تو چه بازه زمانی حواستون پرت میشه؟ینی مثلا 5 دقیقه بعد از شروع مطالعه یا یه ربع بعدش یا از همون اولش؟.....حالا (به هرحال ما از حداقل شروع میکنیم!).....تمام وسایل مورد نیازتون به اضافه اون وسیله آلارم دار رو بذارین کنارتون، همه وسایلی که حواستون رو پرت میکنن رو از جلو چشمتون کنار بذارین، به صورت کامل تمرکز کنین، حتی اگه تمرکز ندارین سعی کنین تا اونجایی که میتونین حواستون رو جمع کنین، ساعت رو برای 5 دقیقه بعد کوک کنین. با صدای بلند به خودتون بگین هیچ چیزی، به هیچ وجه تا 5 دقیقه آبنده نمیتونه تمرکز من و به هم بزنه، حتی ترکیدن بمب!!!......بسم الله....شروع کنین به مطالعه، بعد از اینکه ساعت زنگ خورد، مرحله ای که گفتم رو دوباره تکرار کنین. ....رفته رفته ذهن شما که دچار سردرگمی تو انتخاب اولویت تمرکز ذهنی شده یاد میگیره که میز مطالعه و درس خوندن مهم تر از اتفاقات حاشیه ای هستش که تو محل کارتون رخ داده....اگه متوجه شدین مدت زمان تمرکزتون افزایش پیدا کرده ساعت رو برای مدت زمان بیشتری کوک کنین. مثلا از 5 دقیقه به 10 دقیقه افزایش بدین، بعدش یه رب، بعدش 20 دقیقه و....بهتره این تغییر رو تو یه روز اجرا نکنین و تغییر رو از 5 دقیقه یهویی نکنین 45 دقیقه!، چون سنگ بزرگه و مسلما نشانه نزدن!!!......این یه روش علمی جهانیه ولی من الکی برا شما توضیح ندادم، خودم اجراش کردم و 100 درصد جواب گرفتم.......اگه درست اجراش کنین و اگه خودتون بخواین حتما جواب میده;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.