یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال تخصصی از کارشناسان این رشته در این تاپیک گنجانده شود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال و درخواستی در این تاپیک گنجانده شود .

یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال و درخواستی در این تاپیک گنجانده شود .

باسلام
با توجه به تولید تاپیک های متعدد در مورد سوال هایی که در راستای تالار صنایع هست و با توجه به اینکه می خوایم تعداد تاپیک ها مهندسی شده باشه و بی نظمی هم اتفاق نیوفته لطفا هر گونه سوالی رو در این تاپیک مطرح کنید.
بااحترام
مدیر تالار مهندسی صنایع

boby2418

عضو جدید
درخواست جزوه Primavera 05

درخواست جزوه Primavera 05

با سلام
احتیاج مبرم به جزوه آموزشی Primavera 05 دارم آیا کسی در این زمینه اطلاعی داره؟
با تشکر

bardinova

مدیر بازنشسته
سلام.
كسي UI واسه برنامه ريزي توليد داره؟
و نمودار تعامل داخلي و خارجي واسه برنامه ريزي توليد؟

حقیقتش رو بخواین من یه UI میشناسم (User Interface) که چندان ارتباطی به مهندسی صنایع نداره . حالا اگه شما منظور دیگه ای دارین بهتر هست بیشتر توضیح بدین .

negar_ghazal

عضو جدید
من براي درس نرم افزار پروژه ام درباره برنامه ريزي توليد است.
بايد user interface اي از برنامه ريز توليد و هم چنين يك database بدم؟
اصلا هم نميدونم برنامه ريزي توليد چي هست؟
پايان نامه تا جالا خوندم و... امام چيزي بدرد بخور نبوده. حالا اگه كسي در اين باره اطلاعي داره يا يكي از اين هارو داشته باشه به من بده ممنون ميشم.

bardinova

مدیر بازنشسته
من براي درس نرم افزار پروژه ام درباره برنامه ريزي توليد است.
بايد user interface اي از برنامه ريز توليد و هم چنين يك database بدم؟
اصلا هم نميدونم برنامه ريزي توليد چي هست؟
پايان نامه تا جالا خوندم و... امام چيزي بدرد بخور نبوده. حالا اگه كسي در اين باره اطلاعي داره يا يكي از اين هارو داشته باشه به من بده ممنون ميشم.

پس درست حدس زدم . منظورتون همون User Interface هست که خودتون هم گفتین ، مربوط به مهندسی نرم افزار میشه و نه صنایع . اما اگه اطلاعاتی در مورد برنامه ریزی تولید میخواین مطمئنا هم من هم همه بچه ها میتونن توضیحاتی بهتون بدن و صد البته مطمئنا شما بر اساس اون نمیتونین یه User Interface تهیه کنین . خب آخه وقتی از برنامه ریزی تولید اطلاعاتی ندارین چرا این پروژه رو برداشتین ؟ .

خانم نگار/غزل ، پیشنهادی براتون دارم . فکر میکنم راه حل کار شما از دو حالت خارج نباشه : 1) تا دیر نشده موضوع پروژه رو عوض کنین . 2) اگه دیر شده یکی از دوستانتون که فارغ التحصیل مهندسی صنایع هست ، ترجیحا دانشجو نباشه و توی یه کارگاه تولیدی کار کنه ، بخواین که در کنار شما قدم به قدم همراهیتون کنه . مطمئن باشین اینجوری در کمتر از یک هفته میتونین یه UI قابل قبول ( نه خوب و عالی !! ) تهیه کنین . این رو از من قبول کنین که اگه اطلاعاتی در مورد برنامه ریزی تولید ندارین ، با یه توضیح کلی و اجمالی و ورق زدن چند صفحه به هیچ نتیجه نمیرسین . موفق بیاشین .

negar_ghazal

عضو جدید
پس درست حدس زدم . منظورتون همون User Interface هست که خودتون هم گفتین ، مربوط به مهندسی نرم افزار میشه و نه صنایع . اما اگه اطلاعاتی در مورد برنامه ریزی تولید میخواین مطمئنا هم من هم همه بچه ها میتونن توضیحاتی بهتون بدن و صد البته مطمئنا شما بر اساس اون نمیتونین یه User Interface تهیه کنین . خب آخه وقتی از برنامه ریزی تولید اطلاعاتی ندارین چرا این پروژه رو برداشتین ؟ .

خانم نگار/غزل ، پیشنهادی براتون دارم . فکر میکنم راه حل کار شما از دو حالت خارج نباشه : 1) تا دیر نشده موضوع پروژه رو عوض کنین . 2) اگه دیر شده یکی از دوستانتون که فارغ التحصیل مهندسی صنایع هست ، ترجیحا دانشجو نباشه و توی یه کارگاه تولیدی کار کنه ، بخواین که در کنار شما قدم به قدم همراهیتون کنه . مطمئن باشین اینجوری در کمتر از یک هفته میتونین یه UI قابل قبول ( نه خوب و عالی !! ) تهیه کنین . این رو از من قبول کنین که اگه اطلاعاتی در مورد برنامه ریزی تولید ندارین ، با یه توضیح کلی و اجمالی و ورق زدن چند صفحه به هیچ نتیجه نمیرسین . موفق بیاشین .
وايييييي. چقدر دل گرمي دادي:cry:.
نميتونم عوضش كنم. كسي ام ندارم. تازه علاوه بر اينا DFD مي خواد.
يعني اينكه تعاملات اين سيستم با ساير سيستم ها و هم چنين سيستم هايي كه داخل خودش هستند.
من چيكار كنم پس:(:crying:

bardinova

مدیر بازنشسته
وايييييي. چقدر دل گرمي دادي:cry:.
نميتونم عوضش كنم. كسي ام ندارم. تازه علاوه بر اينا DFD مي خواد.
يعني اينكه تعاملات اين سيستم با ساير سيستم ها و هم چنين سيستم هايي كه داخل خودش هستند.
من چيكار كنم پس:(:crying:

خب آخه امید کاذب بهت بدم که فایده نداره !!! . حالا فکر کن Data Flow Diagram هم میخوای !!! . من نظری ندارم ! . خیلی کار سخت شد ! .

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز
منم فكر ميكنم حق با جناب بردينواس. من خودم رشتم صنايعه ولي براي درس تعميرات و نگهداري با كلي درد سر DFDكشيدم چه برسه به شما.....:redface:

negar_ghazal

عضو جدید
خودمم مي دونم سخت هست.
حالا كسي هيچ كتابي جزوه اي در مورد برنامه ريزي توليد نداره؟من از روي اون بتونم اينارو در بيارم؟
پس چيكار كنم؟:(
اگه بخوام درسم حذف كنم اصلا نميشه!10 نمره ام داره پروژم:crying2:

negar_ghazal

عضو جدید
تورو خدا يكي يه چيزي بگه اگه يه اطلاعاتي بديد من بدونم مثلا توي برنامه ريزي توليد چي لازم هست خودم مي كشم.
دعاتون مي كنما.
دعاهام ميگيره:smile:

bardinova

مدیر بازنشسته
تورو خدا يكي يه چيزي بگه اگه يه اطلاعاتي بديد من بدونم مثلا توي برنامه ريزي توليد چي لازم هست خودم مي كشم.
دعاتون مي كنما.
دعاهام ميگيره:smile:

فکر کنم بجای اینکه بشینم و برات با زبون کج و کولهء خودم توضیح بدم که DFD چی هست که نه تو بفهمی من چی گفتم و نه خودم بفهمم چی سرهم می کنم ، این مطلبی که توی وبلاگی به اسم ((کامپیوتر)) به آدرس http://abediali.blogfa.com نوشته شده رو بخونی :

نمودار جریان داده : DFD (Data Flow Diagram)این نمودار بیانگر روابط بین فرآیندها و گردش اطلاعات می باشد و برای طراحی و پشتیبانی از سیستم به کار می رود.
مراحل رسم نمودار جریان داده :
1- تهیه فهرست فرآیندهای موجود در حدودی از سیستم که برای آن نمودار رسم خواهد شد.
2- تهیه فهرست خروجی های هر فرآیند و اتصال آنها به مقصد
3- تهیه فهرستی از ورودی های هر فرآیند
4- نامگذاری جریان های داده، عوامل خارجی، مخازن داده و فرآیندهای موجود در نمودار
۵- تجدید نظر در ساختار نمودار
اجزای DFD :
1- پردازش (فرآیندها) Process
2- جریان داده (Data Flow)
3- مخزن داده یا ذخیره داده (Data Store)
4- موجودیت (Entity)
پردازش :
عملیاتی است که باعث می شود ورودی ها به خروجی ها تبدیل شوند. پردازش ها معرف مکان هایی در سیستم مورد نظر هستند که در آن کار یا عملیات خاصی انجام می شود. مثلا در سیستم انبار عملیات فروش در واحد فروش قرار می گیرد.
جریا ن داده :
ورود و خروج اطلاعات را توسط جریان داده نشان می دهد.
نکته :
داده هایی که با هم مرتبط هستند معمولا توسط یک جریان داده به همراه علامت + مشخص می شود.
در رسم نمودار از ساختارهای انشعابی خودداری کنید.
مخزن یا ذخیره داده :
معرف مکان هایی برای ذخیره داده ها و اطلاعات می باشد. محلی که فایل ها، پرونده در آن درج (ثبت) می شود.
نکته :
* از ارتباط مستقیم ذخایر خودداری می شود.
* مکان های ذخیره داده در آخرین سطح DFD نمایش داده می شوند.
* هر عمل ذخیره داده در سطح آخر DFD یک جدول در نموداررابطه ای ( ER) خواهد بود.
موجودیت :
عبارت است از یک عنصر اطلاعاتی که از داخل یا خارج از سیستم متقاضی دریافت و یا ارائه سرویس می باشد. مشتری موجودیت خارجی است که درخواست کننده کالا می باشد. دانشجو، مدیر گروه دانشگاه، کارمندان سازمان موجودیت داخلی می باشند.
------------------------

تونست کمکی کنه ؟؟

negar_ghazal

عضو جدید
bardinova,
عزيزم .ممنونم اما اينارو بلدم كه.
مشكل اينه كه من نيمدونم برنامه ريزي توليد چي هست؟يعني براي كشيدن DFD براي اون چه چيرهايي ميخواد يا UI چه چيزهايي مي خواد.
مثلا ميگما توي UI بايد تاريخ يا نام جنس و...
اين چيزايي كه ميخواد چيه؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اصول برنامه ریزی و کنترل تولید و موجودیها
پدیدآورنده: علی حاج شیرمحمدی
ناشر: ارکان دانش - 19 آذر، 1385قیمت: 49000 ریال

برنامه ریزی و کنترل تولید و موجودیها
پدیدآورنده: محمدتقی فاطمی قمی
ناشر: امیرکبیر - 1383قیمت: 30000 ریال

باسلام
این دو تا کتاب احتمالا به دردتون بخوره ، آقای بردینوا براتون توضیح دادن ولی این موضوعی که شما انتخاب کردید یه موضوع بین رشته ای ، و تنهایی کار کردن براتون سخته ، ولی اصولا برنامه ریزی تولید یه روشی یا یه سری روشهاست که شما با اون قرار تولید ، فروش و خرید مواد اولیه و اصول انبار داری تون رو با اون کنترل کنید ، توی این بین یه سری داده برداری صورت می گیره . حالا اگه شما قراره بانک اطلاعاتی برای این بسازید پس باید فرآیندهای یک تولید رو بشناسید و اینکه کجا و چطوری قرار از این بانک استفاده کنید.
بااحترام

زارع

عضو جدید
کمک! مدل غیر خطی برای افزایش مطلوبیت؟؟

کمک! مدل غیر خطی برای افزایش مطلوبیت؟؟

سلام
من به یک سایت یا وبلاگی که مدل های غیر خطی متنوعی رو نوشته باشه نیاز دارم.
یه به مدلی که برای افزایش مطلوبیت مدیریت باشه
با سپاس

bardinova

مدیر بازنشسته
جناب زارع ، دوست تازه وارد ، برای اینکه پاسخ سئوالتون رو بگیرین اون رو در تاپیک مربوط به سئوالات بنویسین . مطمئن باشین دوستان در حد توانشون به شما کمک میکنن .

imm3r

عضو جدید
plz help me

plz help me

سلام
من پیام هستم
میخواستم بدونم که از کجا میشه الیاف کربن خرید ؟؟؟
اگر کسی اینجا هست که می تونه کمک کنه . ممنون میشم .
E-mail : Imm3r@yahoo.com

bardinova

مدیر بازنشسته
سلام
من پیام هستم
میخواستم بدونم که از کجا میشه الیاف کربن خرید ؟؟؟
اگر کسی اینجا هست که می تونه کمک کنه . ممنون میشم .
E-mail : Imm3r@yahoo.com

حالا گفتیم " هر گونه سئوال " ، اما منظورمون هر گونه سئوال نبود !!!!!!!! . یه چیز بپرس در صنایع بگنجه !!

امیر Amir

عضو جدید
*****راهنمایی کنید*****

*****راهنمایی کنید*****

سلام:heart::gol:
من امیر احمد هستم..دانشجوی ترم 4 صنایع...
با توجه به اینکه رشته مهندسی صنایع دارای گشتردگی بالا و تنوع اطلاعاتی میباشد..همین موضوع من رو گیچ کرده و یک سوالی برای من پیش اومده..و این هست که بصورت رندوم و کلی در ایران بیشترین نرم افزار هایی که مورد استفاده مهندسین صنایع در کارخانجات و موسسات و کلا دنیای مهندسی صنایع میشه چیه...مهندسی صنایع حد اقل 20 نرم افزار کابردی داره...و یک ادم نمیتونه توی همش مخصص بشه.. شخصا از اینکه از یک شاخه به شاخه دیگه بپرم بیزارم..میخوام بدونم لااقل توی چه نرم افزار هایی بیشترین سرمایه گذاری و وقت رو بگذارم....

و از عزیزانی که جزوات مربوط به درس ارزیابی کار و زمان و نرم افزار مخصوص این رشته و فیلد رو دارند در اختیار این حقیر بگذارید...:heart::gol:

امید وارم یک تعامل مناسب و سازنده با شما داشته باشم..

امیر احمد لاجوردی:heart:

Parsa_IE

عضو جدید
سلام:heart::gol:
من امیر احمد هستم..دانشجوی ترم 4 صنایع...
با توجه به اینکه رشته مهندسی صنایع دارای گشتردگی بالا و تنوع اطلاعاتی میباشد..همین موضوع من رو گیچ کرده و یک سوالی برای من پیش اومده..و این هست که بصورت رندوم و کلی در ایران بیشترین نرم افزار هایی که مورد استفاده مهندسین صنایع در کارخانجات و موسسات و کلا دنیای مهندسی صنایع میشه چیه...مهندسی صنایع حد اقل 20 نرم افزار کابردی داره...و یک ادم نمیتونه توی همش مخصص بشه.. شخصا از اینکه از یک شاخه به شاخه دیگه بپرم بیزارم..میخوام بدونم لااقل توی چه نرم افزار هایی بیشترین سرمایه گذاری و وقت رو بگذارم....

و از عزیزانی که جزوات مربوط به درس ارزیابی کار و زمان و نرم افزار مخصوص این رشته و فیلد رو دارند در اختیار این حقیر بگذارید...:heart::gol:

امید وارم یک تعامل مناسب و سازنده با شما داشته باشم..

امیر احمد لاجوردی:heart:

دوست عزیز با سلام
باید دید شما در چه موضوعی علاقه دارید؟ بحث های کنترل پروژه MSP , Primavera در صدر نرم افزار های کاربردی هستند...
اولا باید فیلد کاریتون را با توجه به علاقمندی مشخص کنید و اگر هنوز سر در گم هستید بهتره از هر فیلد تا حدودی آموخته داشته باشید تا هر وقت انتخاب قطعی شد در آن فیلد به عمق بروید ...
موفق باشید:gol:

امیر Amir

عضو جدید
با سلام:):gol:
اگر کسی جزوه ای مدون و تالیف شده از اساتید مجرب در مورد درس تحقیق در عملیات(1)__طرح ریزی واحد های صنعتی__ارزیابی کار و زمان و اصول مدیریت و برنامه ریزی داره به من کمک بکنه و اگر زحمتی نیست بفرستن به ایمیل من...:gol::cool:

ایمیل من هست::cool::cool:

KINZEN16260@YAHOO.DE

زیبایی در پایان است.

MOHANDES BOUR

عضو جدید
باسلام
با توجه به تولید تاپیک های متعدد در مورد سوال هایی که در راستای تالار صنایع هست و با توجه به اینکه می خوایم تعداد تاپیک ها مهندسی شده باشه و بی نظمی هم اتفاق نیوفته لطفا هر گونه سوالی رو در این تاپیک مطرح کنید.
بااحترام
مدیر تالار مهندسی صنایع
مهندس بور هستم میخواستم بدونم چه واحدهای اختصاصی را در ترم 2 بردارم . ترم 1 از بین درسهای اختصاصی اقتصاد مهندسی ومدیریت مهندسی وریاضی 1 را برداشته ام .مرسی:que:asieh-114allah@yahoo.com

آخرین ویرایش:

arminspeedy

عضو جدید
کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با سلام خدمت دوستان
من دانشجوی سال 3 ( ترم 5 که دارم میرم ترم 6) صنایع هستم.
می خواستم بدونم که آیا من می تونم به طور آزمایشی تو کنکور آزاد امسال شرکت کنم یا خیر. اگه کسی می دونه زود به من جواب بده که واسه دفترچه فقط 1 روز دیگه وقت دارم.
(در ضمن من تا حالا 104 واحد پاس کرده ام که اگه بخوام میتونم 2 ترم دیگه مهندسیمو بگیرم.)
با تشکر :smile:

bardinova

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم که آیا من می تونم به طور آزمایشی تو کنکور آزاد امسال شرکت کنم یا خیر. اگه کسی می دونه زود به من جواب بده که واسه دفترچه فقط 1 روز دیگه وقت دارم.
(در ضمن من تا حالا 104 واحد پاس کرده ام که اگه بخوام میتونم 2 ترم دیگه مهندسیمو بگیرم.)

خیر . نمیتونین . باید دانشجوی ترم آخر باشین ، یا در زمان ثبت نام درستون تموم شده باشه . در نتیجه چون شما حداقل دو ترم دیگه از تحصیلتون باقی مونده ، تا مهرماه نمیتونین فارغ التحصیل بشین و ثبت نام کنین . موفق باشید .

arminspeedy

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

خیر . نمیتونین . باید دانشجوی ترم آخر باشین ، یا در زمان ثبت نام درستون تموم شده باشه . در نتیجه چون شما حداقل دو ترم دیگه از تحصیلتون باقی مونده ، تا مهرماه نمیتونین فارغ التحصیل بشین و ثبت نام کنین . موفق باشید .

مرسی از اینکه با این سرعت بهم پاسخ دادین.البته من منظورم آزمایشیه. من می دونم که امسال قبول نمی شم اما حداقل تجربه ی جو کنکور رو پیدا می کنم.یعنی آزمایشی هم نمی شه؟:cry:

bardinova

مدیر بازنشسته
مرسی از اینکه با این سرعت بهم پاسخ دادین.البته من منظورم آزمایشیه. من می دونم که امسال قبول نمی شم اما حداقل تجربه ی جو کنکور رو پیدا می کنم.یعنی آزمایشی هم نمی شه؟:cry:

آزمایشی میشه . در هر شرایطی هم که باشین میشه . اما باید یه سری از اطلاعاتی رو که موقع ثبت نام از شما میخواد رو به دروغ وارد کنین . هیچ دلیل خاصی ندارم ، اما اینکار رو توصیه نمیکنم .

arminspeedy

عضو جدید
مرسی

مرسی

آزمایشی میشه . در هر شرایطی هم که باشین میشه . اما باید یه سری از اطلاعاتی رو که موقع ثبت نام از شما میخواد رو به دروغ وارد کنین . هیچ دلیل خاصی ندارم ، اما اینکار رو توصیه نمیکنم .
مرسی از اینکه راهنماییم کردی;)
من ترجیح می دم با دروغ هم که شده تو کنکور آزاد امسال آزمایشی شرکت کنم.:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا