یه سوال دیگه!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

yahell

عضو جدید
شما اطلاعات کافی دارید !! و دارید نظر میدید ؟؟
دارید تئوری خلق الساعه رو برای ایشون توضیح میدی ؟؟!:eek: من رو شما واقعا شگفت زده میکنید. در مدتی که من در این سایت بودم شما تا حالا رکورد دار بی منطقی و ناتوانی علمی هستید. و مثل همیشه باز هم توهین.
کسی اصلا حرف از خلق الساعه نزده تا حالا. حرف از تئوری تکامل بشر هست. با این میشه توضیح داد. کاری به خلق الساعه نداریم.

عزیزم تو به هیچ صراتی مستقیم نیستی
بعضی از دوستان دلیل های خوبی واست اوردن
ولی موجودی عقل کلی مثل تو باید خمار بمونه گلم:gol::gol:
بای;)

waffen

اخراجی موقت
جالبه هااااااااااا
اینا که ادعای خدا پرستی و اسلام دارند این همه شعورشون کمه و همش توهین میکنند :D

چه اسلام عزیزی

بازم با رفتارتون اسلام رو به ما نشون بدید یکم بخندیم
بله همین هست.
یک دوست نادان از هزار دشمن دانا بدتره. اینها خودشون دارند با دست خودشون اسلام رو یه چیز زشت و عقب افتاده نشون میدند. گرچه ما میدونیم که مشکل از اسلام نیست بلکه از پیروان اون هست.

waffen

اخراجی موقت
قبل تو هم خیلیا گفتن .خدا هم کلی اینجور چیزا نشونشون داد ولی ادم نشدن!!!!(به خودتون نگیرید .با اونا بودم)
خدا هم گفت این مردم کافر رو چه بترسانی چه نترسانی چه معجزه نشون بدی چه ندی ایمان نمیارن.پیامبر من پس خودتو خسته نکن.تو فقط ابلاغ کن.من وقتی که از خواب بلند شدن میدونم و اونا.و این خواب دنیا چه زود تمام میشه !!!!
الآن که 13.7 میلیارد ساله هنوز دنیا تموم نشده. :surprised:
ولی حالا اگر روزی رسید و خدا اومد مارو بعد از مرگ بیدار کرد اول خودش باید جواب خیلی از چیزها رو بده. ;)

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا به این دقت کردی همین موبایلی که داری میگی بدست انسان درس شده و انسان هم بدست خداوند خلق شده و..........

اره برای ما مقدسن و دیگه قرار نیس با این تشبیهت توهین کنید
اگه جوابشو میدونی اسونن به ما هم بگو!!!
یعنی شما فک میکی عقل و انسان همین جوری بوجود اومده بدون هیچ دلیل و هدفی و اینکه انسان بود و نبودش فرقی نمیکنه و همین جور روزی میمیره اگه این جور باشه دنیا پر از ستم و ناعدالتی میشه
اره درسته من نخوندم اینارو ولی شمام اینارو به این هدف خوندی که ثابت کنی خدایی وجود نداره و شمام خوندی ولی درس فک نکردی و مفهومشو به نفع خودت ترجمه کردی

همینطور که اون موش و مورچه واون عنکبوت و غیره بدون هیچ هدفی به وجود امدن.و به قول شما روح ندارند و از این چیزها

waffen

اخراجی موقت
ما قبول نداریم که خدا انسان رو خلق کرده. پس نتیجه گیری شما در بند اول اشتباه هست.

خیر من توهین نکردم. به این میگند فلسفه. و اون هم یک مثال بود و در مثال مناقشه نیست. هیچکس سعی نکرد به مقدسات شما توهین بکنه. مقدسات شما برای شما عزیز هست و برای من کاملا بی ارزش ولی به هر حال من هرگز توهین نکردم و فقط دارم بحث رو ادامه میدم. و بحث من فلسفی و علمی هست و من در هر پست به منابع استناد کردم ولی شما اینکار رو نکردید.
جوابش در تئوری تکامل بشر نهفته هست. وجود انسان نتیجه ی شرایط جهان در دوره ی سوم تکامل کهکشانی هست. در این دوره که در حقیقت 10 میلیارد سالگی جهان بوده تمامی مواد شیمیایی و ساختار های لازم برای به وجود آمدن جانداران در زمنین فراهم شده و بعد از میلیون های سال تغییر و تکامل و جهش های ژنتیکی نا موفق اولین فرم از انسان ها به وجود آمدند. اینها چیزهایی هست که علم با شواهد فیزیکی و منطقی داره ثابت میکنه. حالا شما خداتون رو چطوری ثابت می کنید ؟؟
چیزهایی رو که در بالا گفتم میتونید در کتاب The selfish gene و a brief history of time پیدا کنید. عینا حرف هایی که زدم در این کتاب ها با جزئیات اومده. شما حتی نیاز ندارید اگر توانش رو ندارید تمام این کتاب ها رو بخونید. مطالب به شکل دست چین شده در اینترنت موجود هست.
یعنی شما میفرمایید انسان ها دارای هدفی از پیش تعیین شده هستند ؟؟؟ این هدف رو خدا برای اونها مشخص کرده ؟؟؟
ما میگیم جهان فوق العاده نیست و تمام تفکراتی که شما در مورد دلیل وجود خودتون در این جهان دارید تنها به دلیل این است که هستید. این یک مسئله ی پیچیده ی فلسفی هست و دین هم پاسخی برای اون نداره بجز همون مطالب همیشگی و زوار در رفته ی قدیمی.
بله انسان روزی به دنیا میاد و روزی میمیره . به نظر شما جهان عادل هست ؟ آیا به نظر شما ما در جهانی عالی زندگی میکنیم ؟ آیا خدای شما جهان را عالی و عادل ساخت ؟؟ تاریخ رو مطالعه بکنید و ببینید که از زمان وجود بشر و از زمان تاریخ بشر تاکنون انسان به اسم دین کشته و دین باعث و بانی خونین ترین نبردها بوده. چرا راه دور میرید ؟؟ جنگ جهانی دوم جنگی کاملا دینی بود. آیا اگر جهان بر اساس دین نباشه انسانیت هم از بین خواهد رفت. من فردی بی خدا هستم . آیا براساس گفته های شما که در صورتی که خدایی نباشه جهان پر از بی عدالتی میشه آیا به نظر شما من فردی دروغ گو ... قاتل و پست و فاسد هستم ؟؟؟
مگر الآن بی عدالتی در جهان بیداد نمی کند ؟ مگر در همه ی دوران بی عدالتی بیداد نمی کرده ؟؟ مگر از سیاهس بالاتر هست ؟ انسان ها دارند هر روز کشته میشند, از گشنگی رنج میبرند, به قتل میرسند, بی عدالتی بیداد میکنه و همه ی اینها در جهانی اتفاق افتاده که خدای تو خلق کرده دیگر چه باید باشه تا شما جهان رو بی عدالت بدونید؟ مگر این انسان که برترین مخلوق خداست از زمان خلقت تا کنون باعث قتل و کشتار هم نوعان خودش و تمام موجودات زنده ی دیگر این کره ی خاکی نبوده ؟؟؟ آیا این خلقتی فوق العاده هست ؟؟؟ خیر. چنین نیست. اگر چنین باشد و انسان خلق شده از مخلوقی مثل خداست پس خدا خالقی خیلی ناتوان هست زیرا موجودی مضر آفریده. و این حرف های من نیست. کمی در مورد این گفته ها فکر کنید و فقط نیایید و پست بدید. همونطوری که من در مورد گفته های شما فکر میکنم.

خوب شما بدون مطالعه مسائل رو پذیرفتید. باور کنید من هم روزی مثل شما فکر میکردم. کمی مطالعه کنید. در غیر اینصورت با افرادی که با مطالعه در مورد مسئله ای می گویند بحث کردن بی فایده هست.
خیر شما از نوع مطالعه ی من بی اطلاع هستید. من قبل از اینکه این کتاب ها رو مطالعه مکنم کتاب های دینی رو مطالعه کردم که مطمئن هستم که شما حتی اونها رو هم مطالعه نکردید.
آیا کل قرآن ,انجیل , رساله ی خمینی , نحج البلاغه و تحریر الوسیله رو مطالعه کردید ؟؟؟ اینها دیگر کتاب های دینی هستند. با این حال من برای رسیدن به پاسخ همه را مطالعه کردم.
نمی شود کتاب های علمی را برای رسیدن به یک نتیجه ی از پیش تعیین شده مطالعه کرد. اینکار امکان پذیر نیست. به هیچ وجه. من نمیدونم چطور توضیح بدم که چنین چیزی امکان نداره. من چطور می تونم کتابی رو در مورد فیزیک مدرن مطالعه کنم و از اون هر نتیجه ای که دوست دارم بگیرم ؟؟

لطفا کمی در مورد گفته های من فکر کنید. لطفا.

دو خواهش از دوستان عزیز مسلمان و خدا دوست دارم.
1- لطفا خواهش میکنم توهین نکنید و برای خودتون عذاب آخرت نخرید و اسلامتون رو هم جلوی چشم ما بی دین ها زشت جلوه ندید.

2- لطفا اول پست بالا رو بخونید. بعد پست بدید. در غیر اینصورت پاسخ داده نمیشه.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و حتی مسئله ی جالب تر این هست که هیچ کدوم از افرادی که "دین دار" هستند و خیلی خدا رو خوب میشناسند و قبول دارند نیومدند دلیل اینهمه بی عدالتی رو در جهان خدا بدند. و یکی نیست جواب سولاتی رو که بالا پرسیدم بده و ما نادان ها رو روشن کنه.

چرا نباید از این تشبیهات استفاده کرد ؟؟؟ چون این چیزها مقدس هستند ؟؟!؟؟!!؟؟!
ما هم داریم تفکر میکنیم و می اندیشیم و همون اندیشه ها و جست و جو و مطالعه هایی که برای پاسخ به اون سوالات بوده تا حالا باعث شده به این نتیجه برسیم که خدایی نیست. ما هم مثل شما اول به خدا و دین اعتقاد داشتیم.
این سوالاتی که شما میپرسید رو من چند سال پیش پرسیدم و کسی نتونست جواب بده و خودم رفتم برای پیدا کردن جواب مطالعه کردم. این سوالات خیلی آسون هستند.
بله من میدونم انسان ها و موجودات از کجا اومدند. و ربطی به خدا ندارند. و این حرف هم باز جوابی به سوال در مورد اثبات وجود خدا نیست. آیا شما که دانشجو هستید تا حالا حتی یک کتاب در مورد فلسفه ی آفرینش و یک کتاب در مورد تئوری تکامل بشر نخوندید که چنین سوالاتی میپرسید ؟؟؟ به وجود آمدن انسان یک مسئله ی علمی هست که خیلی وقت هست با علم پاسخ داده شده.

شخصیت و ادب و طرز حرف زدن شما نشانه ای از معلومات بالای شماست.
اگر داروین زنده بود و موجوداتی با شعور در حد شما رو میدید در تئوری خودش تجدید نظر میکرد .
شما آقا یا خانوم (حیف این واژه ها) در حدی نیستید که من جواب شما رو بدم.

دو خواهش از دوستان عزیز مسلمان و خدا دوست دارم.
1- لطفا خواهش میکنم توهین نکنید و برای خودتون عذاب آخرت نخرید و اسلامتون رو هم جلوی چشم ما بی دین ها زشت جلوه ندید.
2- لطفا اول پست بالا رو بخونید. بعد پست بدید. در غیر اینصورت پاسخ داده نمیشه.

سلام جناب وافن ، گویا همچنان شما حوصله بحث کردن دارید و فقط حوصله بحث در اون تاپیک که با بنده بود،نداشتید. میشه علتش رو بدونم؟ چرا اونجا به بحث ادامه ندادید؟

آخرین ویرایش:

waffen

اخراجی موقت
سلام جناب وافن ، گویا همچنان شما حوصله بحث کردن دارید و فقط حوصله بحث در اون تاپیک که با بنده بود،نداشتید. میشه علتش رو بدونم؟ چرا اونجا به بحث ادامه ندادید؟
آره برادر.
مدونی آقا. اصلا بیا همینجا ادامه بدیم .اگه میخوای من پست ها رو کپی میکنم. اینجا.
صد رحمت به شما. بعضی از این دوستان ما رو کچل کردند از بس که قدرت علمی بالایی دارند.
من میگم تئوری تکامل بشر یکی یهوو میاد میگه تئوری خلق الساعه :eek:

waffen

اخراجی موقت
من از جواب های هیچکدومتون به waffen قانع نشدم
:biggrin::biggrin:
من خودمم از جواب های اونها به خودم قانع نشدم.
کلا میدونی چیه. همونطور که من گفتم اگر بنده های خدا نمی تونند جوابی برای ما داشته باشند ما باید صبر کنیم و در روز آخرت از خود خدا بپرسیم. ;)

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره برادر.
مدونی آقا. اصلا بیا همینجا ادامه بدیم .اگه میخوای من پست ها رو کپی میکنم. اینجا.
صد رحمت به شما. بعضی از این دوستان ما رو کچل کردند از بس که قدرت علمی بالایی دارند.
من میگم تئوری تکامل بشر یکی یهوو میاد میگه تئوری خلق الساعه :eek:

من بدم نمیاد با شما بحث کنم، ولی متاسفانه الآن در حال تکوندن خونه هستیم با خانواده اومدم یک کم استراحت کنم یه سر زدم اینجا، فردا هم مسافرت می خوام برم تا یک هفته، زیاد نمیتونم پی گیر باشم.

waffen

اخراجی موقت
من بدم نمیاد با شما بحث کنم، ولی متاسفانه الآن در حال تکوندن خونه هستیم با خانواده اومدم یک کم استراحت کنم یه سر زدم اینجا، فردا هم مسافرت می خوام برم تا یک هفته، زیاد نمیتونم پی گیر باشم.
اوکی.
حقیقتش فکر کنم این تاپیک تا یک هفته ی دیگه ادامه داشته باشه. چون دوستان میان سوال میپرسند و بحث میکنند و بنده و دوستان جواب میدیم و دوباره روز از نو روزی از نو.:surprised:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اوکی.
حقیقتش فکر کنم این تاپیک تا یک هفته ی دیگه ادامه داشته باشه. چون دوستان میان سوال میپرسند و بحث میکنند و بنده و دوستان جواب میدیم و دوباره روز از نو روزی از نو.:surprised:

ولی من اصلا دوست ندارم بحث های اون تاپیک روز از نو روزی از نو بشه، تازه به جاهای خوبش رسیده بودیم و از کل کل های بیخود رد شده بود.
اگه دوست داشتید لینک اون تاپیک رو بگذارید بخونه هرکی خواست وگرنه که هیچی.

yahell

عضو جدید
الآن که 13.7 میلیارد ساله هنوز دنیا تموم نشده. :surprised:
ولی حالا اگر روزی رسید و خدا اومد مارو بعد از مرگ بیدار کرد اول خودش باید جواب خیلی از چیزها رو بده. ;)

اول میگه به خدا اعتقاد ندارم حالا میگه اگه خدا اومد....تو که اعتقاد نداری..چرا خدا خدا میکنی:biggrin::biggrin::biggrin:

waffen

اخراجی موقت
ولی من اصلا دوست ندارم بحث های اون تاپیک روز از نو روزی از نو بشه، تازه به جاهای خوبش رسیده بودیم و از کل کل های بیخود رد شده بود.
اگه دوست داشتید لینک اون تاپیک رو بگذارید بخونه هرکی خواست وگرنه که هیچی.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=160848&page=7

اینم لینکش. منم همینطور. خیلی خسته کننده و بی فایده میشه اونطوری.

fari_civil

عضو جدید
چی میشه ؟؟؟؟
خیلی گرفتاری بزرگی هست برای خدا ؟؟؟ زحمت داره ؟؟؟
مگر خدا قدرتی بینهایت نیست ؟؟؟ مگر بی نهایت بی پایان نیست ؟ خوب این قدرت بی نهایت میتونه تمام خودکارهای دنیا رو تا ابد تکون بده بدون اینکه کوچکترین مسئله ای برای پیش بیاد. پی چرا نمیکنه ؟؟؟
چرا جلوی فقر و فحشا و کشتار بیگناهان و بد رفتاری ها و مشکلاتی که به اسمش برای مردم بی گناه به وجود اومده رو نمیگیره ؟؟؟؟ نه برای همیشه و نه برای همه بلکه فقط برای مثال برای اون پسر بچه ای که توسط اون کشیش مورد تجاوز قرار میگیره. به اسم خدا. گناه اون بچه چی بوده؟؟؟
اگر خدا حتی در همچین مواقعی هم نمیتونه کمک کنه و به بنده هاش یاری بده پس چی هست ؟؟؟؟

ببین این حرفی که تومیزنی مثل یه بازیه که تو فقط با hint داری راتو باز می کنی میری جولو.بازی نمیکنی
اگه قرار بود خدا این کارارو کنه که یهو می فرستادمون بهشت.
هبووووووووووووووووووط کردیم که نشون بدیم چه کاره ایم. همین

yahell

عضو جدید
گفتم که شما سطح دانشت از حرف زدنت معلومه... "سوژه ی خوبی هستی".
بدبخت اون کشوری که تو مهندسش باشی. برو خوش باش.

Great ideas always counter great opposition from mediocre minds

الهی من قربونت برم ناراحت نشو;);)

YuMi

اخراجی موقت
میبینم که بازم جوابی نداشتید و فرار کردید و کاربرای تازه وارد اومدند برای توهین و مسخره بازی

کسی جوابی درباره بحث نداره؟

blueboy_72000

عضو جدید
یه دفعه ا رایشگری داشت موهای یه بنده خدایی رو اصلاح میکرد یه گدایی اومد تو مغازه پول خواست اریشگره گفت به نظر من خدا وجود نداره یا اگرم هست بلد نیست کارشو انجام بده مرده پرسید چرا اریشگره گفت اگه خدا بود این همه بد بخت بیچاره تو دنیا نبود همینطور که داشت حرف میزد یه ادم کثیف با موهای بلند از جلوی در ارایشگاه رد شد مرده گفت به نظر من توی این شهر ارایشگر وجود نداره چون اگه وجود داشت این مرده اینقدر کثیف و زشت نبود

میدونید خدا هست مشکل ما اینه که سمتش نمیریم

قربونت برم خدا چقدر غریبی رو زمین......

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک توصیه کلی به همه که در مخالفت با آقای وافن و همفکرانشون بحث می کنند از این (به قول وافن) برادر (کوچیکتون البته)

کسانی که از اسلام و خدا دفاع می کنند باید بدونند که اگر معتقدند حرفشون حقه و خدا حقه (که به نظر من هم همینجوره) توهین نکنند، همیشه کسی توهین میکنه که توی حرف کم میاره و نمیتونه به خودش مسلط باشه و از درستی اعتقادش از ته قلب مطمئن نیست. (دقیقا مثل یک بچه که تا کم میاره میزنه زیر گریه)
با زوووووور کسی ایمان نمیاره، و تازه سفت تر میچسبه به عقیده اش و از شما دور و دورتر میشه. اینجور جاها و این بحث ها واقعا به نظر من خیلی عالیه واسه ایمان قلبی بیشتر آوردن و مطمئن تر شدن، به شرطی که اگه احیانا شکی هم ایجاد شد با پرسیدن از یک آدم متخصص سریع برطرف کنید،
این جمله خطاب به همه:
حضرت علی (ع) میگه شک مثل یک پله به سوی ایمان ولی به شرطی که روش زیاد نایستی. {چون زود خراب میشه و باهاش میری ته دره}
هرچند شاید بعضی ها بگن حضرت علی که مسلمان بوده و ما قبول نداریم ولی واقعا جمله قشنگیه. حالا از هرکی می خواد باشه.

اگر هم عصبانی میشید کنترل کنید، اگه نمی تونید حرفی نزنید تا عصبانیتتون کم بشه، د رحین عصبانیت حرف زدن فقط کارو خراب میکنه...

مخلص همه تون:gol:

YuMi

اخراجی موقت
میخندی؟؟؟؟ جواب بده گلم؟؟؟؟:biggrin::biggrin:
:smile:
یه دفعه ا رایشگری داشت موهای یه بنده خدایی رو اصلاح میکرد یه گدایی اومد تو مغازه پول خواست اریشگره گفت به نظر من خدا وجود نداره یا اگرم هست بلد نیست کارشو انجام بده مرده پرسید چرا اریشگره گفت اگه خدا بود این همه بد بخت بیچاره تو دنیا نبود همینطور که داشت حرف میزد یه ادم کثیف با موهای بلند از جلوی در ارایشگاه رد شد مرده گفت به نظر من توی این شهر ارایشگر وجود نداره چون اگه وجود داشت این مرده اینقدر کثیف و زشت نبود

میدونید خدا هست مشکل ما اینه که سمتش نمیریم

قربونت برم خدا چقدر غریبی رو زمین......

اگه اون گداهه پول داشت پیش آرایشگر هم میرفت ;)

YuMi

اخراجی موقت
کسانی که از اسلام و خدا دفاع می کنند باید بدونند که اگر معتقدند حرفشون حقه و خدا حقه (که به نظر من هم همینجوره) توهین نکنند، همیشه کسی توهین میکنه که توی حرف کم میاره و نمیتونه به خودش مسلط باشه و از درستی اعتقادش از ته قلب مطمئن نیست. (دقیقا مثل یک بچه که تا کم میاره میزنه زیر گریه)

درسته هزار تا
ما هم همینو گفتیم
ولی بازم اداه دادند دیگه مطمئن شدیم که حرفی ندارند;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا