دیگه خسته شدم تورو خدا شما بگید چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahdi-esf

عضو جدید
سلام
میدونم که اکثر شما دانشجوهای عزیزی که دارید این متن را میخونید تاحالا حتی به این مشکلات فکر هم نکردید وخیلی از شما ها پدربزرگوارتون داره هزینه تحصیل وزندگیتون را میده و...
ولی دوست دارم یکم باهاتون درد ودل کنم :
من سال گذشته بعد از 4سال تونستم لیسانس مهندسی مکانیک - جامدات را از دانشگاه آزاد بگیرم ، وقتی ترم آخر بودم فقط به این فکر میکردم که زود درسم تموم شه و برم سربازی وبعدش هم توی شرکت درست حسابی مشغول به کار بشم و یه حقوق مکفی بگیرم ولی کاملا اتفاقی مسیر زندگیم عوض شد و رفتم کنکور ارشد فراگیر پیام نور دادم و ودر رشته خودم مکانیک ارشد پیام نور تهران قبول شدم . خیلی خیلی خوشحال بودم و همش به این فکر میکردم که فوق لیسانس میگیرم و البته باخودم گفتم که پاره وقت یه جایی میرم کار میکنم که هم وقت کنم به درسم برسم وهم یه حقوقی داشته باشم وبتونم از پس هزینه هام بر میام و البته این را هم بگم زمانیکه خبر قبولیم را به پدرم گفتم یه اخمی بهم کرت وگفت من دیگه از پس شهریه دادن بر نمیام یا برو سربازی و یا مثل بقیه هم سن های خودت قشنگ برو سر یه کاری و خودت پول دربیارالبته به اون هم حق میدم پدرم هم خودش داره حقوق بیکاری دریافت میکنه چون شرکتی که تویش داشت کار میکرد به خاطره مشکلات تعداد زیادی از کارمنداش را اخراج کرد ، حرف پدرم ابتدا خیلی خیلی ناراحتم کرد ولی بعد این بیشتر بهم انگیزه داد که هم دسم را بخونم وهم اینکه کار کنم و بتونم درآمدی داشته باشم .
سرتون را درد نیارم بالاخره همین اواخره بهمن (2ماه پیش) ثبت نام کردم ولی هنوز تا این موقع هیچ شهریه ای واریز نکردم چون هنوز کاری پیدا نکردم که بتونم شهریم را باهاش پرداخت کنم (شهریم حدود 1.6 میلیون شده) .
به جون خودم هر کاری که بگید کردم تمام شهرک های صنعتی را رفتم و بهشون التماس کردم یه کاری پاره وقت بهم بدید و یه حقوق 250هزار تومنی و لی به خدا قسم هیچ کاری برام پیدا نشد ، تمام نیاز مندیها را زیر و رو کردم و تنها کاری که برای آقایون بود پیک موتوری بود و البته بازاریابی که جز حمالی و بیگاری هیچ چیز دیگه ای نداره (در دوران کارشناسی کار بازایابی کرده بود) و در نهایت یه پورسانتی بهت میدن که باهاش کتابهای دانشگاتم نمیتونی بخری .
هالا شما بگید که من باید چکار کنم ؟ از کجا کار پیدا کنم ؟ تو رو خدا من را راهنماییم کنید دیگه دارم افسردگی میگیرم . شبها حتی نیم ساعت هم خوابم نمیبره ، هزار بار تصمیم گرفتم که قید درس خوندنه را بزنم وبرم فعلا سربازی و تا بعد یه فکر بکنم که ولی آخرش بخودم اومد و گفتم نباید امیدم را از دست بدم و نباید تسلیم بشم ........

Ned_Anathema

عضو جدید
دوست عزيز اميدوارم مشكلاتتون حل شه ولي اميد به خدا رو از دست ندين
به نظر من درستو ول نكن چون سربازي رفتنم مشكل شماروكه كاره حل نمي كنه

• Like
واکنش ها: tanb

tanb

عضو جدید
منم فقط میتونم بگم امیدوارم مشکلت حل بشه . امیدت به خدا باشه

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو سربازی چون بدون سربازی کاری نیست بعد از سربازی میتونی به درس خوندن ادامه بدب میتونی از ایران بری میتونی تو یه بنگاه املاک هم کمیسیون بگیر بشی اما اگر درس خوندن رو ترجیح دادی اینهایی که گفتی دانشگاه نیست یا به درس خوندن تودانشگاه ادامه بده یا وقتتو با پیام نور و کور تلف نکن
سلام
میدونم که اکثر شما دانشجوهای عزیزی که دارید این متن را میخونید تاحالا حتی به این مشکلات فکر هم نکردید وخیلی از شما ها پدربزرگوارتون داره هزینه تحصیل وزندگیتون را میده و...
من سال گذشته بعد از 4سال تونستم لیسانس مهندسی مکانیک - جامدات را از دانشگاه آزاد بگیرم ، وقتی ترم آخر بودم فقط به این فکر میکردم که زود درسم تموم شه و برم سربازی وبعدش هم توی شرکت درست حسابی مشغول به کار بشم و یه حقوق مکفی بگیرم ولی کاملا اتفاقی مسیر زندگیم عوض شد و رفتم کنکور ارشد فراگیر پیام نور دادم و ودر رشته خودم مکانیک ارشد پیام نور تهران قبول شدم . خیلی خیلی خوشحال بودم و همش به این فکر میکردم که فوق لیسانس میگیرم و البته باخودم گفتم که پاره وقت یه جایی میرم کار میکنم که هم وقت کنم به درسم برسم وهم یه حقوقی داشته باشم وبتونم از پس هزینه هام بر میام و البته این را هم بگم زمانیکه خبر قبولیم را به پدرم گفتم یه اخمی بهم کرت وگفت من دیگه از پس شهریه دادن بر نمیام یا برو سربازی و یا مثل بقیه هم سن های خودت قشنگ برو سر یه کاری و خودت پول دربیارالبته به اون هم حق میدم پدرم هم خودش داره حقوق بیکاری دریافت میکنه چون شرکتی که تویش داشت کار میکرد به خاطره مشکلات تعداد زیادی از کارمنداش را اخراج کرد ، حرف پدرم ابتدا خیلی خیلی ناراحتم کرد ولی بعد این بیشتر بهم انگیزه داد که هم دسم را بخونم وهم اینکه کار کنم و بتونم درآمدی داشته باشم .
سرتون را درد نیارم بالاخره همین اواخره بهمن (2ماه پیش) ثبت نام کردم ولی هنوز تا این موقع هیچ شهریه ای واریز نکردم چون هنوز کاری پیدا نکردم که بتونم شهریم را باهاش پرداخت کنم (شهریم حدود 1.6 میلیون شده) .
به جون خودم هر کاری که بگید کردم تمام شهرک های صنعتی را رفتم و بهشون التماس کردم یه کاری پاره وقت بهم بدید و یه حقوق 250هزار تومنی و لی به خدا قسم هیچ کاری برام پیدا نشد ، تمام نیاز مندیها را زیر و رو کردم و تنها کاری که برای آقایون بود پیک موتوری بود و البته بازاریابی که جز حمالی و بیگاری هیچ چیز دیگه ای نداره (در دوران کارشناسی کار بازایابی کرده بود) و در نهایت یه پورسانتی بهت میدن که باهاش کتابهای دانشگاتم نمیتونی بخری .
هالا شما بگید که من باید چکار کنم ؟ از کجا کار پیدا کنم ؟ تو رو خدا من را راهنماییم کنید دیگه دارم افسردگی میگیرم . شبها حتی نیم ساعت هم خوابم نمیبره ، هزار بار تصمیم گرفتم که قید درس خوندنه را بزنم وبرم فعلا سربازی و تا بعد یه فکر بکنم که ولی آخرش بخودم اومد و گفتم نباید امیدم را از دست بدم و نباید تسلیم بشم ........

نگار20

عضو جدید
اواتارت تو حلقم!!!!!!!:biggrin:
جوادن دیگه

Alireza7581

عضو جدید
منم میگم برو سربازی- یک میلیون و 600 هزار تومــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن؟؟؟ الان که بیشتر فکر میکنم دارم تصمیم میگیرم خودمم دیگه ادامه ندم برم سربازی
هر وقت بخوای میتونی ادامه تحصیل بدی الان با این شرایطی که داری نری دانشگاه بهتره- از ما گفتن بود رفتی نابود میشی ها.
من نمی فهمم چرا فکر میکنیم هر کی بره دانشگاه موفقه؟
تو سربازی درساتو بخون شاید دولتی قبول شدی.

unstoppable

کاربر بیش فعال
به نظر من دانشگاه و کار الان چندا ربطی به هم ندارن!!!
منم پیام نور ، دقیقاً همونجا که شما درس میخونی دارم درس میخونم (اوشان!)
اما خیلی از دوستای من الان دارن هم کار میکنن هم درس میخونن
اکثراً هم زدن تو کار مغازه که باید اولش پول جور کنی...
چند نفر هم پیش پدرشون کار میکن...
یکی دو نفر هم کار اداری میکنن...(بیمه و...)
چند نفر هم تدریس میکنن...
اگه من جای شما بودم بیشتر دنبال کار میگشتم
مؤفق باشی:smile::gol::gol:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا باعث و بانیشو لعنت کنه همین...حرفی ندارم....

نینی22

عضو جدید
به نظر منم بری سربازی بهتره اخه اگه روزانه یا شبانه بود ارزش خرج کردن داشت یه چیزی اما خودت میگی پیام نور اونم با این همه شهریه مدرکشم چندان بدر بخور نیست تو سربازی میتونی درس بخونی و دانشگاه دولتی قبول شی بعدشم بری سرکار

سیران...

عضو جدید
سلام
خب عزیز من این مشکله تمام جوانای ایران..به نظر منم برو سربازی بهتره

• Like
واکنش ها: etnn

اشک دریا

عضو جدید
وقتی نمیتونی الان ازهزینش بربیای انصراف بده بروسربازی بعدبرگردهم کارکن هم درستوبخون،چراانقدعجله داری!
پسردایی من کاردانیشوگرفت بعدرفت سربازی.الان م هم داره مهندسیشومیگیره هم حقوقش بالای یه تومنه،الانم داره زن میگیرا!!اصلانآمیدنباش

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با سلام
جناب به نظرم درسو ول کن برو دنبال سربازی
چرا انقد عجله داری که درس بخونی
درس همیشه هست
همینجورشم آدمایی که شرایطشو دارن سربازی رو به ارشد ترجیح میدن
بعد از سربازی با آرامش هم به درست میرسی هم به کار
موفق باشی وامیدوارم به بهترین شکل مشکلتون حل بشه

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بچه ها به تاریخ تاپیک نگاه کنین مال یک سال پیشه...:surprised:
اون بنده خدا حتما الان تونسته راهشو پیدا کنه...
تاپیکا قدیمی رو الکی بالا نیارین خو...:surprised:

tahereh68

عضو جدید
منم میگم برو سربازی- یک میلیون و 600 هزار تومــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن؟؟؟ الان که بیشتر فکر میکنم دارم تصمیم میگیرم خودمم دیگه ادامه ندم برم سربازی
هر وقت بخوای میتونی ادامه تحصیل بدی الان با این شرایطی که داری نری دانشگاه بهتره- از ما گفتن بود رفتی نابود میشی ها.
من نمی فهمم چرا فکر میکنیم هر کی بره دانشگاه موفقه؟
تو سربازی درساتو بخون شاید دولتی قبول شدی.

به نظرم راه حل خوبيه منم چندين نفرو ميشناسم که سربازي نرفتن و خيلي پشيمونن. متاسفانه همه چي تو ايران گير سربازيه . ميتوني تو اين مدت هم درس بخوني تا دولتي قبول شي و بعد بري سر يه کار خوبي. به هر حال آرزوي موفقيت برات دارم

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بچه ها به تاریخ تاپیک نگاه کنین مال یک سال پیشه...:surprised:
اون بنده خدا حتما الان تونسته راهشو پیدا کنه...
تاپیکا قدیمی رو الکی بالا نیارین خو...:surprised:

بیاد اون جمله معروف افتادم.....
بابا یه نگــــــــــــــاهی به دوروبرتون بندازین! خخخخ

بالا