یه استدلال ساده برای رد عدل خدا!

mehrshad53

اخراجی موقت
-----------------------------------------------------------------------------
همه میدونیم که حضرت محمد از نظر اسلام بالاترین موجود افریده شده توسط خداست.(یعنی در فضاهای دوردست هم اگه موجوداتی باشن به پای ایشون نمیرسن!!!!!!!!)
ایشون از مادر و پدری با اصل و نسب به دنیا اومد و دایه ای مهربان ایشون را تربیت و بزرگ کرد.
خب از طرفی ایشون زندگی نسبتا خوبی داشت(غیر از اوایل نبوت) و خوش سیما بود و سالم و از طرفی همسرهای زیادی اختیار کرد و از نظر مالی هم به خصوص بعد از ازدواج با خدیجه،بسیار متمول بود.
از سوی دیگر ایشان پیامبر بود و حکومت داشت و بالاترین مقام در مکان خود و در زمان خود بود و در بهشت هم که بالاترین مقام را دارد.
حالا یک فردی را در نظر بگیرید که زشت و کم هوش و در خانواده ای با پدر معتاد و مادر هرزه به دنیا میاد و درفقر و فلاکت بزرگ میشه و رو به دزدی و قتل و غیره میاره و بعد هم میگیرن و اعدامش میکنن و نهایتا هم که جهنم میره!!!!!

خب یه جمع بزنین دنیا و اخرت این دو نفر را،حالا عدل کجای معادله قرار میگیره؟
لطفا منطقی بحث بفرمایید،برای فحش خواهر و مادر لطفا از پیام خصوصی بهره ببرید،به خصوص اقای computer-engi !!!!!

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه میدونیم که حضرت محمد از نظر اسلام بالاترین موجود افریده شده توسط خداست.(یعنی در فضاهای دوردست هم اگه موجوداتی باشن به پای ایشون نمیرسن!!!!!!!!)
ایشون از مادر و پدری با اصل و نسب به دنیا اومد و دایه ای مهربان ایشون را تربیت و بزرگ کرد.
خب از طرفی ایشون زندگی نسبتا خوبی داشت(غیر از اوایل نبوت) و خوش سیما بود و سالم و از طرفی همسرهای زیادی اختیار کرد و از نظر مالی هم به خصوص بعد از ازدواج با خدیجه،بسیار متمول بود.
از سوی دیگر ایشان پیامبر بود و حکومت داشت و بالاترین مقام در مکان خود و در زمان خود بود و در بهشت هم که بالاترین مقام را دارد.
حالا یک فردی را در نظر بگیرید که زشت و کم هوش و در خانواده ای با پدر معتاد و مادر هرزه به دنیا میاد و درفقر و فلاکت بزرگ میشه و رو به دزدی و قتل و غیره میاره و بعد هم میگیرن و اعدامش میکنن و نهایتا هم که جهنم میره!!!!!

لطفا منطقی بحث بفرمایید،برای فحش خواهر و مادر لطفا از پیام خصوصی بهره ببرید،به خصوص اقای computer-engi !!!!!
تو باز:mad::mad::mad::razz::razz:
;);)

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته!!!!:cry::cry::cry:
اما خدا گفته به اندازه توان و ظرفیت هر کس تو آخرت به اعمال رسیدگی میکنم.اما اینم خوب میدونم که آدم باید این دنیاش خوب باشه تا اون دنیا هم روسفید باشه!!!
آخه نمیشه که حالا یکی بدبخت و بیچاره باشه اما بگن اگه فلان سوره رو بخونی 10000قصر تو بهشت بهت میدن!!! :surprised::surprised:اما همین آدم شب و روز به زمین و زمان لعنت میفرسته!!!
البته آدمای صبور و آبرودار هم زیادن!!:heart:
ان الله مع الصابرین

mehrshad53

اخراجی موقت
بله درسته!!!!:cry::cry::cry:
اما خدا گفته به اندازه توان و ظرفیت هر کس تو آخرت به اعمال رسیدگی میکنم.اما اینم خوب میدونم که آدم باید این دنیاش خوب باشه تا اون دنیا هم روسفید باشه!!!
آخه نمیشه که حالا یکی بدبخت و بیچاره باشه اما بگن اگه فلان سوره رو بخونی 10000قصر تو بهشت بهت میدن!!! :surprised::surprised:اما همین آدم شب و روز به زمین و زمان لعنت میفرسته!!!
البته آدمای صبور و آبرودار هم زیادن!!:heart:
ان الله مع الصابرین

این بحث من نبود.
من میگم نهایتا،جمع دنیا و اخرت حضرت محمد حتما از جمع دنیا و اخرت بقیه و به خصوص اون مثالی که زدم بیشتره،قبول نداری اینو؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا رجوع شود به تاپیک یک نصیحت برادرانه
دوما میدونم الان اگه من چیزی بگم میگی اله وبله
بی خیالش
به خدا اگر خورشید را در دست راستم بگذارند و ماه را در دست چپم از راهم دست نمیکشم
و پیامبر خوش شانس بود که لیله المبیت کسی مث علی رو داشت
اصلا اینارو آخوندا گفتند سند حقیقی بیار
با این حساب نیوتون غلط کرد کشف کرد زمین گرانش داره چون اینارو هم مسیحیایی گفتند که فیلم 300 رو ساختند

Hakhamansh

عضو جدید
100 در صد و کاملا باهات موافقم

خیلی ها هم میدونن که خدا تو بعضی مسائل عدالت رو رعایت نکرده، با مثالت هم موافقم

elma

عضو جدید

ببین اگه زندگی پیامبرو درست مطالعه کنی می بینی که پیامبر هم در زمان بچگی سختی های زیادی کشیده اما بعد از مبعوث شدن به پیامبری اگر خدا علم و درایت این کارو بهش نمی داد چجوری مردم می تونستن بهش اعتماد کنن و اون کسی هم که در همچین خانواده ایه و معتاد می شه بازم خودش مسئول کارهای خودشه می تونه با تلاش زندگی درستی برای خودش بسازه و این به نظر من ربطی نداره که عدل خدا رو باهاش زیر سوال ببریم

mehrshad53

اخراجی موقت
ببین اگه زندگی پیامبرو درست مطالعه کنی می بینی که پیامبر هم در زمان بچگی سختی های زیادی کشیده اما بعد از مبعوث شدن به پیامبری اگر خدا علم و درایت این کارو بهش نمی داد چجوری مردم می تونستن بهش اعتماد کنن و اون کسی هم که در همچین خانواده ایه و معتاد می شه بازم خودش مسئول کارهای خودشه می تونه با تلاش زندگی درستی برای خودش بسازه و این به نظر من ربطی نداره که عدل خدا رو باهاش زیر سوال ببریم

حالا یه جور دیگه فکر کن!

به جای پیامبر یه نفر را در نظر بگیر که توی یه خونواده مذهبی و مرفن و پولدار به دنیا میاد و بعد کلی خَیر هم هست و خوشگل و سالم و نماز و قران خون و همه چیز تمام! و بعد اون دنیا هم که میره بهشت ،حالا مقایسش کن با اون بدبخته....
سر خودمون را که دیگه نباید شیره بمالیم،شرایط دو نفر یکسان و منصفانه نیست!

fari_civil

عضو جدید
حالا یه جور دیگه فکر کن!

به جای پیامبر یه نفر را در نظر بگیر که توی یه خونواده مذهبی و مرفن و پولدار به دنیا میاد و بعد کلی خَیر هم هست و خوشگل و سالم و نماز و قران خون و همه چیز تمام! و بعد اون دنیا هم که میره بهشت ،حالا مقایسش کن با اون بدبخته....
سر خودمون را که دیگه نباید شیره بمالیم،شرایط دو نفر یکسان و منصفانه نیست!

مطمئنا ارزش مثلا قران خوندن کسیکه تو خانواده مرفه و اسلامی به دنیا اومده با کسیکه تو خونواده داغون به دنیا اومده یکی نیس. تو اینارو با معیار خودت می سنجی می گی یکیه ولی اونیکه اون بالاس نه;)
اگه قرار بود عدل تو این خلاصه شه که زندگی همه عین هم شه که دیگه هیچی معنی نداش. من خیلی جو جو ام ولی داداشه من یه خورده فک کن بد جنگ کن:gol:

mehrshad53

اخراجی موقت
مطمئنا ارزش مثلا قران خوندن کسیکه تو خانواده مرفه و اسلامی به دنیا اومده با کسیکه تو خونواده داغون به دنیا اومده یکی نیس. تو اینارو با معیار خودت می سنجی می گی یکیه ولی اونیکه اون بالاس نه;)
اگه قرار بود عدل تو این خلاصه شه که زندگی همه عین هم شه که دیگه هیچی معنی نداش. من خیلی جو جو ام ولی داداشه من یه خورده فک کن بد جنگ کن:gol:

اولا اون فقیری که گفتم قران خون و اینا نبود اصلا کافربود!!!
دوما که منم نگفتم توی این دنیا خلاصه میشه و معلومه کامل نمیخونی مطالب رو.
سوما منم هدفم اینه که همه فکر کنن،پس از نصیحتت ممنونم!!!!!!!!

fari_civil

عضو جدید
اولا اون فقیری که گفتم قران خون و اینا نبود اصلا کافربود!!!
دوما که منم نگفتم توی این دنیا خلاصه میشه و معلومه کامل نمیخونی مطالب رو.
سوما منم هدفم اینه که همه فکر کنن،پس از نصیحتت ممنونم!!!!!!!!

خوب خدا هر کودممومنو تو شرایط خاص و متفاوت فرستاده اینجا که مسیرمونو انتخاب کنیم . بد با توجه به انتخابمون و شرایطمون یا میریم بهشت یا جهنم. خدا اون دنیا مارو با هم مقایسه نمی کنه.
حالا یکی شرایطش معرکه بوده هی قران می خونده به فقیرا کمک میکرده و .... نمرش میشه 15
یکی ام شرایطش داغون بوده ولی همین که تو اون شرایط هرزه نشده نمرش میشه 15

منم نگفتم همه چی تو این دنیا خلاصه میشه:gol:

s.mojdeh

عضو جدید
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد
سگ اصحاب كهف روزي چند پي مردم گرفت و آدم شد
راستش رو بخواي از زمان ابتدايي منهم همين سوال رو داشتم ولي همه منو پيچوندن كه ربطي به عدل الهي نداره و اين جبر نيست و اختياره كه هر كس چه راهي رو تو زندگي مي ره
و خدا تعين نكرده كه يكي شمر بشه و يكي امام حسين . به جز استادانديشه ام كه ترم پيش همه افكاري رو كه اين ها به خوردمون مي دن رو ريخت دور . اگه دوست داريد ميلش رو پيدا مي كنم و براتون مي فرستم . سوال هاتون رو ازش بپرسيد جواب هايي رو مي شنويد كه اصلا فكرش رو هم نمي كنيد .

joliet_arch

عضو جدید
اگه قرار باشه همه چست و چابک و خرم باشن که دیگه دنیا بهشته و ....
خوبی در کنار بدی ممعنا پیدا می کنه....بلندی در کنار پستی و ......
رفتن آدما به جهنم به خاطر نافرمانی از دستورات خداونده:w05:
وگرنه خدا همه بنده هاشو به یک اندازه دوست داره ولو که بنده
سرپیچی کنه باز خدا اونو دوست داره.:w02:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز

حجت الکفار والکافرین ...مهرشاد جان تو از یه فرض اشتباه یه نتیجه اشتباه تر گرفتی ..

اونم اینه که فرض کردی پیامبر همه امکانات داشته تا به نتیجه اش برسه اما یه بچه تو یه خانواده معتاد نداره ..

اشتباهت اینه که پیامبر با یه عربای پاپتی جاهل دختر زنده بگور کنی سرکله می زده که ادم دیونه میکردن تازه پدر مادر هم نداشته ..کی گفته دایه عزیز تر از مادر ...
درضمن ادمای رو که می خوای مقایسه کنی بهتر مال یه زمان باشن یا اختلاف سالها یکی دو قرن باشه نه بیشتر...

manelee

عضو جدید
خدا اون چيزي نيست كه به ما گفتن قطعا نيرو يا قانون برتري توي دنيا هست ولي به نظر من همه چيز با اونيكه ما شنيديم تفاوت ميكنه حتي بهشت و جهنم . سنجش شنيده هامون با معيارهاي عقلي و منطقي اشتباه ولي من معتقدم تو كل دنيا يه تعادلي برقراره و شديدا به قانونه عمل و عكس العمل معتقدم . اون بدبختي كه مثال زدي به ما گفته شده بعد از مرگ ميره جهنم ولي به نظرت قانون برتر جهان هم همين كار رو ميكنه؟ ما بي خبريم از عالم مرگ و بعد از مرگ البته من دركيات شخصي دارم كه درست يا غلط بهش معتقدم و با همه مطالبي كه تا الان گفته شده و شنيده شده متفاوته و مختصه منه.

manelee

عضو جدید

لطفا منطقی بحث بفرمایید، برای فحش خواهر و مادر لطفا از پیام خصوصی بهره ببرید ،به خصوص اقای computer-engi !!!!!

:surprised::eek:يعني تا اين حد...:surprised::eek:

رهایی و هجرت

عضو جدید

ببخشید اقا.
شما دنیا و اخرت کسی رو با ظرفیت عقلی خودت بجای خداااااااااااااااااااااااااااااا جمع نزن
خدا مثل تو نیست که
در مقابل عظمت خدااااااااااااااا پشیزی نیستی که حالا بخواد بیاد مثل تو .اخرت و جهنم و بهشت کسی رو
مشخص کنه.
تو خدایییییییییییییییی نکن.
بجای اون هم نظر نده کی میره جهنم و کی بدبخت هست و........................
خدا بچه نیست که با معادلات بچه گانه شما محاسبه کنه.

mehrshad53

اخراجی موقت
ببخشید اقا.
شما دنیا و اخرت کسی رو با ظرفیت عقلی خودت بجای خداااااااااااااااااااااااااااااا جمع نزن
خدا مثل تو نیست که
در مقابل عظمت خدااااااااااااااا پشیزی نیستی که حالا بخواد بیاد مثل تو .اخرت و جهنم و بهشت کسی رو
مشخص کنه.
تو خدایییییییییییییییی نکن.
بجای اون هم نظر نده کی میره جهنم و کی بدبخت هست و........................
خدا بچه نیست که با معادلات بچه گانه شما محاسبه کنه.

پس چرا دوست شما که استاد دانشگاه هم هست و اسمش هم رضا هست گفت که من میرم جهنم و تازه صحنه مجازات را هم باز سازی کرد؟:cry:
اون مجوز گرفته از حوزه علمیه؟!:smile:

رهایی و هجرت

عضو جدید
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد
سگ اصحاب كهف روزي چند پي مردم گرفت و آدم شد
راستش رو بخواي از زمان ابتدايي منهم همين سوال رو داشتم ولي همه منو پيچوندن كه ربطي به عدل الهي نداره و اين جبر نيست و اختياره كه هر كس چه راهي رو تو زندگي مي ره
و خدا تعين نكرده كه يكي شمر بشه و يكي امام حسين . به جز استادانديشه ام كه ترم پيش همه افكاري رو كه اين ها به خوردمون مي دن رو ريخت دور . اگه دوست داريد ميلش رو پيدا مي كنم و براتون مي فرستم . سوال هاتون رو ازش بپرسيد جواب هايي رو مي شنويد كه اصلا فكرش رو هم نمي كنيد .

سلام دوست عزیز.
اینهااااااااااااا حاضر به شنیدن و تامل نیستن.
اگه درخواست کرده بووووووووووووود که یکسی رو معرفی کنید که واقعا بتونه پاسخ حرف های من رو بده .که خوب من شخصا خیلی ادم بیشتر از این هااااااااااااااااااا بهش معرفی میکردم.

mehrshad53

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز.
اینهااااااااااااا حاضر به شنیدن و تامل نیستن.
اگه درخواست کرده بووووووووووووود که یکسی رو معرفی کنید که واقعا بتونه پاسخ حرف های من رو بده .که خوب من شخصا خیلی ادم بیشتر از این هااااااااااااااااااا بهش معرفی میکردم.

شما این دکمه هات یکم رعشه داره ظاهرن،به خصوص ااااااااااااااااااا و ووووووووووووووو:smile:

رهایی و هجرت

عضو جدید
پس چرا دوست شما که استاد دانشگاه هم هست و اسمش هم رضا هست گفت که من میرم جهنم و تازه صحنه مجازات را هم باز سازی کرد؟:cry:
اون مجوز گرفته از حوزه علمیه؟!:smile:

ببین داری همه چی رو قاطی میکنی .
سفسطه یعنی همین.
تو اول وجود خداااااااااااااااااااا رو بیا واسه خودت بررسی کن .اگه واقعا دنبال حقیقت هستی
بعد بروووووووووووووو دنبال صفاتش .
برا اثبات تک تک صفاااااااااااااااااات خداااااااااااااااااااااااااااااااااا دلیل وجود داره.
چرا نمیخواین بفهمین که
چیزی رو که شما نمیدونین یا نمیخواین بدونین دلیلی نداره اصلا نباشهههههههههههههه
دوم اینکه تو به اشتباه کسی کاری نداشته باش .اگه واقعا دنبال حقیقتی.
سوم اینکه. خداوند وقتی اگاه هست که شما میتونی حقیقت رو بفهمی اما نمیخوای اره .کیفرش رو میده.
اما اگه تو واقعا دنبال حقیقت بری و تلاش کنیو مطالعه کنی .............و بعد واقعا نه از روی غرور و لجبازی و واسه متفاوت شدن" نفهمی. خدا هم به اندازه یفهمت باهات رفتار میکنه چه بسا که اصلا عذاب هم نمیکنه. خوب میگه بنده ی من رفت تلاش کرد از خود من که خداش بودم هم واسه اثبات خدایی خودم کمک خواست اما نفهمید .این اشکالی نداره.

رهایی و هجرت

عضو جدید
اگه واقعا دلت می خواااااااااااااااااد خدا رو بشناسی
مردونه یکی کاری بکن.ببین بیا با همون خدااااااااااااااا که قبولش نداری قرار بذااااااااااار ازش خالصانه بخواااااااااااااااااه که خودش رو بهت اثبات کنه.
بخواه که خدایییییییییییش رو جلوت با یه اسباب و وسیله ای تو همین دنیا بهت نشون بده.ازش بخوااااااااااااااااااااه قدرتش رو بهت نشون بده.
خیلی سادست همه ی این دوستان هم که میبینی قدرت خدارو دیدن درک کرد تو زندگیشون.
و ..............................
اگه واقعا هم میخوای باز هم با ملاطفت بهتون میگم بگی تا کسایی رو معرفی کنم تا ازشون بپرسین همه سوالات ذهنیتون رووووووووووو.

mehrshad53

اخراجی موقت
اگه واقعا دلت می خواااااااااااااااااد خدا رو بشناسی
مردونه یکی کاری بکن.ببین بیا با همون خدااااااااااااااا که قبولش نداری قرار بذااااااااااار ازش خالصانه بخواااااااااااااااااه که خودش رو بهت اثبات کنه.
بخواه که خدایییییییییییش رو جلوت با یه اسباب و وسیله ای تو همین دنیا بهت نشون بده.ازش بخوااااااااااااااااااااه قدرتش رو بهت نشون بده.
خیلی سادست همه ی این دوستان هم که میبینی قدرت خدارو دیدن درک کرد تو زندگیشون.
و ..............................
اگه واقعا هم میخوای باز هم با ملاطفت بهتون میگم بگی تا کسایی رو معرفی کنم تا ازشون بپرسین همه سوالات ذهنیتون رووووووووووو.

به خدا!!! ازش خواستم:cry:
100 بار!
همین دویروز هم خالصانه ازش خواستم که این خودکار روی میزم بپره توی هوا که بهش ایمان بیارم نشد.
فقط همینو ازش خواستم!
من از افرینش و قران و اینا خدا بهم ثابت نشده و بااین حرکت واقعا بهم ثابت میشه.:smile:
فعلا که خبری نبوده!!!!!

mohammadfarahroo

عضو جدید

اگه حضرت محمد متمول بود ؟!!!!!!!!! پس او کی بود که تو تبعید شعب ابی طالب (همون دره نزدیک مکه که مسلمونا رو سه سال تبعیدشون کردن) کی بود که به جای غذای لذیذ افراد متمول! فقط و فقط یه میک از هسته خرما می خورد و هیچی نمی گفت
کی بود؟ که وسط بت پرستا ! قبل از نبوت می رفت غار حرا که با خدا صحبت کنه
اگه حضرت محمد ظرفیت بالا داشت کار خیلی بزرگتر از ظرفیتش انجام داد
مگه اون نمی تونست قرآنو یه جور دیگه به مردم بگه
اگر تو قرآن شک داری یه کم بخونش عمیق بخونش می فهمی که کار آدمی زاد نیست
و کار هیچموجود و آدمی زادی نیست که مثل اونو حتی یه آیه مثل اونو بیاره
این دقیقا اون کاریه که می گن حضرت محمد جاش تو بهترین نقطه ی بهشته
اما اون آدم دوم که فرض کردی !
یعنی از نطفه به بعد هیچ معلمی بهش راهو نشون نداده ؟
یعنی هیچ کس ؟؟
خود اون آدم عقل و شعور و باطن و از همه مهم تر که باعث شده خود تو هم این تاپیکو بنویسی و اونم فطرت خداجو هستش اون آدم نداره
پس اگه نداشته باشه اون آدم نیست و جهنم هم نمی برنش جاش تو بهشت میشه
هرچه کنی به خود کنی/ گر همهنیک و بد کنی!

;)

Javad_ht

عضو جدید
ببین 2 حالت بیشتر نداره!
یا خدا عادله که هیچی!
یا عادل نیست.
خوب در حالت دوم زورش زیاده.
پس بازم هیچی!
منم خیلی وقتا راجع به عدل خدا فکر میکنم.
ولی یه چیزی هست.
نمیشه از پیش راجع به قیامت قضاوت کرد که خدا قراره چه جوری آدما رو بسنجه.
پس وقتی نمیشه راجع به حسابرسی خدا تو قیامت قضاوت کرد راجع به عدلش هم نمیشه.

• Like
واکنش ها: YuMi

phalagh

مدیر بازنشسته

tabasom kh

عضو جدید
به خدا!!! ازش خواستم:cry:
100 بار!
همین دویروز هم خالصانه ازش خواستم که این خودکار روی میزم بپره توی هوا که بهش ایمان بیارم نشد.
فقط همینو ازش خواستم!
من از افرینش و قران و اینا خدا بهم ثابت نشده و بااین حرکت واقعا بهم ثابت میشه.:smile:
فعلا که خبری نبوده!!!!!
اینکه نمیشه هر کی به خدا ایمان نداره بشینه وازش بخواد که خودکارش بپره هوا پس الن باید تو آسمون ما به جای پرنده خودکار بود آخه آدمایی مثل شما زیادن!ببین عزیز دلم شما سوال دارید پس برید دنبالش کند وکاو کنید مطمئن باشید بهش میرسید نه به خدا، به جوابتون نشینید به امید این چیزا اینجوری حداقل وقت مواخذه دلیل ومدرک دارید واسه کارا وایمانتون(من شدم خلق که با عزمی جزم پای در راه حقائق بنهم)موفق باشید

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضرت محمد (ص) هم میتونست زندگی اشرافی قریش رو داشته باشه و حتی وقتی پیامبر شد با سران بت پرست بسازه!!!اما اون به هدفش و وظیفه مهمش باور داشت و خیلی هم سختی کشید و واقعا هم تنها بود البته امیرالمومنین علی(ع) بهترین یارش بود.
خدا هم میدونست رسالتشو دست کی بسپره....