یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
یکی از استادام این مراحل رو پیشنهاد کرد برای طراحی نرم افزار. ممنون میشم دوستان تحلیل کنن ببینن درسته یانه. آیا کامل هست یا نه:

1- نیازمندی ها رو باید پیدا کنیم(مثلا کاربر نیاز دارد لیست خرید ها را ببینید)
2- چه کاربرانی میخان از نرم افزار استفاده کنن
3- نوشتن سناریو های هر نیازمندی که نقش usecase رو دارن.
4- از سناریو های نوشته شده، باید کلاس ها رو در بیاریم.
5- عملیات مربوط به هر کلاس رو در بیاریم. (تا الان فقط داریم حدس میزنیم و تحلیل میکنیم)

مدلسازی(کشیدن نمودارها)
6- کشیدن usecase diagram
7- کشیدن activity diagram
8- کشیدن class diagram
9- کشیدن sequence diagram
10- کشیدن state chart diagram

همین!
درسته. کامل هست یا هنوز کارای دیگه هم باید انجام بشه؟

RIG

متخصص C#.net
سلام
یکی از استادام این مراحل رو پیشنهاد کرد برای طراحی نرم افزار. ممنون میشم دوستان تحلیل کنن ببینن درسته یانه. آیا کامل هست یا نه:

1- نیازمندی ها رو باید پیدا کنیم(مثلا کاربر نیاز دارد لیست خرید ها را ببینید)
2- چه کاربرانی میخان از نرم افزار استفاده کنن
3- نوشتن سناریو های هر نیازمندی که نقش usecase رو دارن.
4- از سناریو های نوشته شده، باید کلاس ها رو در بیاریم.
5- عملیات مربوط به هر کلاس رو در بیاریم. (تا الان فقط داریم حدس میزنیم و تحلیل میکنیم)

مدلسازی(کشیدن نمودارها)
6- کشیدن usecase diagram
7- کشیدن activity diagram
8- کشیدن class diagram
9- کشیدن sequence diagram
10- کشیدن state chart diagram

همین!
درسته. کامل هست یا هنوز کارای دیگه هم باید انجام بشه؟
توی هر طراحی به ناچار و ... یه قسمت شما طراحی دیتابیس و نمودار er و همون relationship هاست.
در موارد بالا فقط تحیلل نرم افزار در نظر گرفته شده و به عمل میشه گفتی کاملا مهندسی . اما وقتی بعد این دیاگرام هایی که نوشتی میری تو پروژه میبینی مسیر درسته و همه نقشه ها کشیده شده و تو نقشه کار داری اما جزییات وارد میشن و هی به پروژه اضافه میشن... یک قسمت اصلی کار دیتابیس هست که به خود نرم افزار جهت میده ... مثل این میمونه که 30 تا جدولداری بعد بر اساس جداول همش نمایش هایی داری که میتونه متنوع باشه و بسته به در خواست کاربر کم و زیاد بشه .
قسمت دوم که گفتی چه کسانی استفاده کنن .. باید بگم شما داری حوزه های دسترسی رو مشخص میکنی که میشه Role های شما . مدیر کل - مدیر بخش 1 - مدیر بخش 2 و انبار دار و حساب داری و ...
که هر کدوم ثبت و ویرایش و نمایش و گزارشات مخصوص منحصر به فرد و مشترک خودشون رو دارن ....
وقتی پروژه میره تو این حالت چند دسترسی باید برنامه بره رو شبکه ....
هر چقدر پروژه شما بزرگتر باشه و افرادی که دسترسی های خاص دارن و ... رو باید دقیقا" تو دیاگراماتون در بیارید و اگر باز هم فرد دیگری به کاربران برنامه اضافه شد بیای حوزه دسترسی هاشو رو به مثلا مدیر کل بدی که بهش دسترسی بده و در صورت نیاز مدیر کل بتونه دسترسی هاشو کم کنه یا زیاد کنه .... پس الان دیاگرامی برای مدیر کل داری که چه قابلیت هایی داره و ...
حالا بعد این مراحل که درست در اومد ... ظاهر سایت رو مد نظرمیگیری تکنولوژی های استفاده شونده رو با نرم افزار هاش مد نظر میگیری و ....
شروع به کار میکنی... مرحله له مرحله تو فاز های مختلف پیش میری .... معمولا تو این طور سیستم ها گزارشات خیلی مهمه... قابلیت ها رو هم باید در نظر بگیری... ارسال چند رکورد در یک فایل اکسل و ....
نحوه کار گرید ها . بهینه و درست نویسی نرم افزار . لود اطلاعات از دیتابیس و ... این نمای کلی کار با دیدی جزیی به جزییات برنامه .

RIG

متخصص C#.net
آموزش برنامه نویسی در سایت www.TakCode.Com

• اتصال SharePoint با Asp.net Mvc
  • آموزش حرفه ای اتصال شیرپوینت با Asp.Net Mvc به زودیآموزش Mono For Android
    [*]آموزش کامل Mono For Android در ویژوال استدیو با زیان سی شارپ به زودیمجموعه آموزشی کامل Asp.Net Mvc
    [*]مجموعه آموزشی کامل برنامه نویسی به زبان سی شارپ و Asp.Net Mvc به زودی

شهریاری 2

کاربر ممتاز
آموزش برنامه نویسی در سایت www.TakCode.Com

• اتصال SharePoint با Asp.net Mvc
  • آموزش حرفه ای اتصال شیرپوینت با Asp.Net Mvc به زودیآموزش Mono For Android
    [*]آموزش کامل Mono For Android در ویژوال استدیو با زیان سی شارپ به زودیمجموعه آموزشی کامل Asp.Net Mvc
  • مجموعه آموزشی کامل برنامه نویسی به زبان سی شارپ و Asp.Net Mvc به زودی

سلام داداش. خوبی؟
ببین این kendo ui چیه؟ الان مگه با html, css , java script , asp.net سایت نمیسازن؟

RIG

متخصص C#.net
سلام داداش. خوبی؟
ببین این kendo ui چیه؟ الان مگه با html, css , java script , asp.net سایت نمیسازن؟
Kendo ui یه کامپوننت هستش. مثل devexpress مثل ribbon هایی که برای winform ها استفاده میشد. با این تفاوت که kendo ui for asp.ent mvc در اصل تموم کار هایی که باید خودمون بشینیم بنویسیم رو انجام داده ولی جاش بهمون یهکد نویسی خاص خودش رو داده تا بتونیم ما کد های راحتری بنویسیم تا اون کدهایی که اونها با اون سنگینی نوشتن پیاده سازی بشه.! نتیجه سرعت بالا در رسیدن به هدف! سریع تر شدن برنامه نویسی و آسان شدن. دیگه ما قرار نیست که خودمونو بکشیم سر کد نویسی... kendo ui for asp.net mvc ای که در asp.net mvc استفاده میشه..یه پلت فرم هست که برنامه asp.net mvc رو براساس kendo ui for asp.net mvc ایجاد میکنی تا فایل های kendo رو پروژه شما بشینه و سپس پروژه رو بر اساس اون شروع کنید... گرید یکی از مهم ترین چیز هاییه که تو kendo خیلیییییییی به کارمیاد....
من هر جور حساب کردم که خودم بشینم یه گرید با تمام امکانات بنویسم 1 سال بیشتر طول میکشه اونم درست در نمیاد. اما مجموعه برنامه نویسی kendo با یه تیم برنامه نویسی هر 6 ماه یه اپدیت میزنه به گرید و ... که نیاز به اپدیت دارن.. به هر حال devexpress هم برای asp.net mvc مثل کندو هست. همکارا دادن یه devexزده بشه من در جریان نیستم که رو سایت بیاد. چون رو سرور کل هست. به هر حال مجموعه های دیگه هم تهیه شده که توسط مسدول بارگزاری باید بیاد رو سایت که فعلا نیومده... ..
دوره ی اینکه خودمون بشینیم همه رو بنویسیم دیگه گذشته... چون دیگه نمیشه جلوی شرکت های بزرگ ایستاد... یا باید یه تیم خیلی قوی باشی و با وقت زیاد.. کلماتی چون خودم مینویسم خودم خودم واسه دوره ی دانشجویی یا قدیمیبه نظرم. دیگه همه چی خودم باشه که نمیشه!
شما اینجا رو ببین و عنوان ها رو بخون. متوجه میشی دقیقا قضیه چیه و به صفحه های دیگه برو و ...

شهریاری 2

کاربر ممتاز
Kendo ui یه کامپوننت هستش. مثل devexpress مثل ribbon هایی که برای winform ها استفاده میشد. با این تفاوت که kendo ui for asp.ent mvc در اصل تموم کار هایی که باید خودمون بشینیم بنویسیم رو انجام داده ولی جاش بهمون یهکد نویسی خاص خودش رو داده تا بتونیم ما کد های راحتری بنویسیم تا اون کدهایی که اونها با اون سنگینی نوشتن پیاده سازی بشه.! نتیجه سرعت بالا در رسیدن به هدف! سریع تر شدن برنامه نویسی و آسان شدن. دیگه ما قرار نیست که خودمونو بکشیم سر کد نویسی... kendo ui for asp.net mvc ای که در asp.net mvc استفاده میشه..یه پلت فرم هست که برنامه asp.net mvc رو براساس kendo ui for asp.net mvc ایجاد میکنی تا فایل های kendo رو پروژه شما بشینه و سپس پروژه رو بر اساس اون شروع کنید... گرید یکی از مهم ترین چیز هاییه که تو kendo خیلیییییییی به کارمیاد....
من هر جور حساب کردم که خودم بشینم یه گرید با تمام امکانات بنویسم 1 سال بیشتر طول میکشه اونم درست در نمیاد. اما مجموعه برنامه نویسی kendo با یه تیم برنامه نویسی هر 6 ماه یه اپدیت میزنه به گرید و ... که نیاز به اپدیت دارن.. به هر حال devexpress هم برای asp.net mvc مثل کندو هست. همکارا دادن یه devexزده بشه من در جریان نیستم که رو سایت بیاد. چون رو سرور کل هست. به هر حال مجموعه های دیگه هم تهیه شده که توسط مسدول بارگزاری باید بیاد رو سایت که فعلا نیومده... ..
دوره ی اینکه خودمون بشینیم همه رو بنویسیم دیگه گذشته... چون دیگه نمیشه جلوی شرکت های بزرگ ایستاد... یا باید یه تیم خیلی قوی باشی و با وقت زیاد.. کلماتی چون خودم مینویسم خودم خودم واسه دوره ی دانشجویی یا قدیمیبه نظرم. دیگه همه چی خودم باشه که نمیشه!
شما اینجا رو ببین و عنوان ها رو بخون. متوجه میشی دقیقا قضیه چیه و به صفحه های دیگه برو و ...

من یه کم گیج شدم.
یعنی دیگه نیازی نیست آدم بره html و ... رو بخونه؟
فقط kendo و asp رو بخونه تمومه؟
طرف چیزای دیگه نمیریم؟

RIG

متخصص C#.net
من یه کم گیج شدم.
یعنی دیگه نیازی نیست آدم بره html و ... رو بخونه؟
فقط kendo و asp رو بخونه تمومه؟
طرف چیزای دیگه نمیریم؟
نه ربطی نداره! kendoحاوی یکسیری فایل js و براساس کتابخانه html5 و ... هست. شما گرید اماده داری... ! شما datepicker آماده داری ...
شما گرید اماده داری یعنی این . که فقط تنظیمش کردی فارسی سازیش کردی و ... (البته قسمت قبل رو برای اینکه بری توش باید عوض بشی ببینی..) شما همیشه از html استفاده میکنی پایه وب html هست ...
asp.net mvc دیگه بر اساس html5 هست و kendo ui هم بر همین اسا هست و سازگاری داره...
یادگیریش یکم نیاز به تمرین داره. kendo وقتی تاو پروژه شما هست هم وبجت های آماده داری... (گرید و ...) راست چین کردن صفحات داری هم ظاهر زیبا به عنوان تم داری که میتونی ظاهر کل سایت رو تغییر بدی . رو تکست باکس ها و... تغییرات ظااهری اعمال میشه. dll به پروژه شما اضافه میشه که بتونی از کلاس های موجود در dll استفاده کنی و کد بنویسی و که حتی ajax هم رو ساپورت میکنه...
خودش اپلودر عکس داره کلا خوبه ... همه این موارد از ابتدا در سایت www.TakCode.com اعمال شده و ادامه هم داره .. و تنها بعد یاد گیری نیاز به تمرین هست. اما کلا یه dll و مقداری js و .. که به پروژه اضافه شده چیز سختی نیست و یا اصلا kendo برای کسی که آموزش باشه و بخاد یاد بگیره اصلا سخت نیست و اتفاقا راحت تر به نتیجه میرسه.. سختی هاشو ما کشیدیم .! فقط تو بخش دانلود ها درسایت www.takcode.com
در این قسمت بایدtelerik.ui.for.aspnetmvc.2014.3.1316.commercial رو دانلود کنید به رایگان . که من نسخه پولیش رو تهیه کردم و به رایگان گذاشتم ... که نسخه پولیش به دلار.... بماننننند ... شما دوستان میتونین رایگان بردارید و دانلود کنید و استفاده کنید...

شهریاری 2

کاربر ممتاز
نه ربطی نداره! kendoحاوی یکسیری فایل js و براساس کتابخانه html5 و ... هست. شما گرید اماده داری... ! شما datepicker آماده داری ...
شما گرید اماده داری یعنی این . که فقط تنظیمش کردی فارسی سازیش کردی و ... (البته قسمت قبل رو برای اینکه بری توش باید عوض بشی ببینی..) شما همیشه از html استفاده میکنی پایه وب html هست ...
asp.net mvc دیگه بر اساس html5 هست و kendo ui هم بر همین اسا هست و سازگاری داره...
یادگیریش یکم نیاز به تمرین داره. kendo وقتی تاو پروژه شما هست هم وبجت های آماده داری... (گرید و ...) راست چین کردن صفحات داری هم ظاهر زیبا به عنوان تم داری که میتونی ظاهر کل سایت رو تغییر بدی . رو تکست باکس ها و... تغییرات ظااهری اعمال میشه. dll به پروژه شما اضافه میشه که بتونی از کلاس های موجود در dll استفاده کنی و کد بنویسی و که حتی ajax هم رو ساپورت میکنه...
خودش اپلودر عکس داره کلا خوبه ... همه این موارد از ابتدا در سایت www.TakCode.com اعمال شده و ادامه هم داره .. و تنها بعد یاد گیری نیاز به تمرین هست. اما کلا یه dll و مقداری js و .. که به پروژه اضافه شده چیز سختی نیست و یا اصلا kendo برای کسی که آموزش باشه و بخاد یاد بگیره اصلا سخت نیست و اتفاقا راحت تر به نتیجه میرسه.. سختی هاشو ما کشیدیم .! فقط تو بخش دانلود ها درسایت www.takcode.com
در این قسمت بایدtelerik.ui.for.aspnetmvc.2014.3.1316.commercial رو دانلود کنید به رایگان . که من نسخه پولیش رو تهیه کردم و به رایگان گذاشتم ... که نسخه پولیش به دلار.... بماننننند ... شما دوستان میتونین رایگان بردارید و دانلود کنید و استفاده کنید...

ببین من تازه css رو دارم تموم میکنم و میرم سمت جاوا اسکریپت و بعدشم ای اس پی.
زیاد ازین چیزا سر در نمیارم.
ولی قبلا ها شنیده بودم که سیلورلایت هم خیلی راحت کرده کار آدمو. خب مگه سیلورلایت مثل wpf نیست؟! خب توی اپلیکیشن wpf همه چی داره. خب وقتی ما برای وب هم بخایم از سیلورلایت استفاده کنیم، خودش همه چی داره دیگه. نه؟

RIG

متخصص C#.net
ببین من تازه css رو دارم تموم میکنم و میرم سمت جاوا اسکریپت و بعدشم ای اس پی.
زیاد ازین چیزا سر در نمیارم.
ولی قبلا ها شنیده بودم که سیلورلایت هم خیلی راحت کرده کار آدمو. خب مگه سیلورلایت مثل wpf نیست؟! خب توی اپلیکیشن wpf همه چی داره. خب وقتی ما برای وب هم بخایم از سیلورلایت استفاده کنیم، خودش همه چی داره دیگه. نه؟
سیلورلایت یک تکنولوژیه . wpf با یه موتور گرافیکی قدرتمند برای جایگزینی winform اومد ...
سیلور لایت نتونست ان بازدهی رو داشته باشه و به اون چیز هایی که باید دست داشته باشه نرسید و میشه گفت اونقدر نظر ها رو جلب نکرد. html و css و javascript تو طراحی عمل میکنن و میرن به سمت دیزاین. برای سمت سرور کار کردن به یه زبان نیاز داری که میشه سی شارپ و یه تکنولوژی به اسم asp.net که بهتر asp.net mvc رو انتخاب کنی نه webform . حالا کندو اومد کار کردن با asp.net mvc رو سمت کلاینت و سرور رو برای راحتر کرده.. هم برای برنامه نویس هم برای کاربر ...
برای دیزاین هم که شما کار میکنی با html css شما باید در مورد html5 بدونی و ... bootstrap خیلی بهت کمک میکنه.
عملا" چیز های بدرد بخور رو کار میکنم... حالا کامپوننت devexpress هم مثل کندو هست.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سیلورلایت یک تکنولوژیه . wpf با یه موتور گرافیکی قدرتمند برای جایگزینی winform اومد ...
سیلور لایت نتونست ان بازدهی رو داشته باشه و به اون چیز هایی که باید دست داشته باشه نرسید و میشه گفت اونقدر نظر ها رو جلب نکرد. html و css و javascript تو طراحی عمل میکنن و میرن به سمت دیزاین. برای سمت سرور کار کردن به یه زبان نیاز داری که میشه سی شارپ و یه تکنولوژی به اسم asp.net که بهتر asp.net mvc رو انتخاب کنی نه webform . حالا کندو اومد کار کردن با asp.net mvc رو سمت کلاینت و سرور رو برای راحتر کرده.. هم برای برنامه نویس هم برای کاربر ...
برای دیزاین هم که شما کار میکنی با html css شما باید در مورد html5 بدونی و ... bootstrap خیلی بهت کمک میکنه.
عملا" چیز های بدرد بخور رو کار میکنم... حالا کامپوننت devexpress هم مثل کندو هست.

خب پس شد:
1- html
2- css
3- javascript
4- asp.net mvc
5- kendo ui
6- bootstrap

مراحلی که در پیش رو دارم رو درست گفتم؟

RIG

متخصص C#.net
خب پس شد:
1- html
2- css
3- javascript
4- asp.net mvc
5- kendo ui
6- bootstrap

مراحلی که در پیش رو دارم رو درست گفتم؟
bootstrap هم برای راحتر کردن مراحل کار با css و Html هست و باعث میشه خیلی کمتر مستقیم کد htmll و css بزنی و راحتر پیش بری .
آره همین ها رو باید یاد بگیری بعلاوه دیتابیس که با sqlserver استفاده کنی .
و برای دسترسی به دیتابیس هم باید از یه تکنولوژی استفاده کنی که از ORM خود ویژوال استدیو به اسم Ado.Net Entity framework استفاده میکنی....
که برای دسترسی به دیتابیس میتونی از 3 تکنولوژی CodeFirst و MOdelFirst وDataBasefirst استفاده کنی....
که معمولا CodeFirst و DatabaseFirst استفاده میشه ...که خودم Databasefirst استفاده میکنم... متونی نمونه هایی از این رو تو بخش EntityFrameWork سایت www.TakCode.Com ببینی ...

آیداجون

عضو جدید
سلام میخوام یه برنامه تو سی بنویسم واس یه شرکت که محاسبات ریاضی هستش البته از نوع سختش که 15 قسمت داره مثلا تو یه قسمت تو دیتاگریدویو یه عدد رو ضرب در چندتا عدد میکنیم بعد با یه عدد دیگه حمع میزنیم بعدجواب اونو ضرب در دوتا عدد دیقه میکنیم بعضی از عدد ها ثابتن بعضیا متغییر بعد واس هر از این پرینت بگیریم دیتابیسم داشته باشه این شدنیه عایا؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام میخوام یه برنامه تو سی بنویسم واس یه شرکت که محاسبات ریاضی هستش البته از نوع سختش که 15 قسمت داره مثلا تو یه قسمت تو دیتاگریدویو یه عدد رو ضرب در چندتا عدد میکنیم بعد با یه عدد دیگه حمع میزنیم بعدجواب اونو ضرب در دوتا عدد دیقه میکنیم بعضی از عدد ها ثابتن بعضیا متغییر بعد واس هر از این پرینت بگیریم دیتابیسم داشته باشه این شدنیه عایا؟

پروژه ات رو بشکون بخش بخش برو جلو ج میده، ظاهرش به نظر ممکنه سخت بیاد اما نیست. یک گریدویو دارید و یکسری دیتا که وارد میشه، در تغییر از سطرها دیتا رو بررسی و عملیات ریاضی رو انجام بدید و کل سطر رو هم در بانک ذخیره کنید :gol:
در جزئیات اگر مشکل دارید بخش بخش مطرح کنید دوستان کمک خواهند کرد :gol:

ali-engineer

عضو جدید

بله شدنیه :smile::)
مراحل کامل رو بگو پروژه تحویل بگیر :D
نصف نصف ;) منصفانس همه کار با ماس یعنی کلش واس ماس :D:D

آیداجون

عضو جدید
:) من یه Toolstripایجاد کردم که اولش ثبت مشخصات و گزارش گیری و خروج داره بعد اون 15 قسمت رو نوشتم که شکلش زیاد جالب نشده بعضی از قسمتا هم به چند بخش تقسیم میشن که همشون محاسبه اس به بعد آخر سرم از همه ی اینا جمع کل میگیرم.به نظرتون توی دوتا فرم toolstripایجاد کنم یا همشو توی یه فرم؟
محاسباتم توی فرم بنویسم مثه ماشین حساب یا توی دیتاگرید ویو آخه میخوام موقع چاپ ازمحاسباتم پرینت بگیرم کسی جوابمو میده عایا؟خعلی ممنون
مثلا ی قسمتش این طوریه
عدد * جواب = عدد + عدد * عدد
جواب = عدد *

آخرین ویرایش:

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
:) من یه Toolstripایجاد کردم که اولش ثبت مشخصات و گزارش گیری و خروج داره بعد اون 15 قسمت رو نوشتم که شکلش زیاد جالب نشده بعضی از قسمتا هم به چند بخش تقسیم میشن که همشون محاسبه اس به بعد آخر سرم از همه ی اینا جمع کل میگیرم.به نظرتون توی دوتا فرم toolstripایجاد کنم یا همشو توی یه فرم؟
محاسباتم توی فرم بنویسم مثه ماشین حساب یا توی دیتاگرید ویو آخه میخوام موقع چاپ ازمحاسباتم پرینت بگیرم کسی جوابمو میده عایا؟خعلی ممنون
مثلا ی قسمتش این طوریه
عدد * جواب = عدد + عدد * عدد
جواب = عدد *

میشه بپرسم چرا از toolstrip استفاده کردی ؟ چرا از menuStrip استفاده نکردین ؟
مگه نمیگی بعضی از اعدادت ثابت هستن اگه بخوای مثل ماشین حساب بنویسی این عددای ثابتو چیکار میکنی .
بنظر من دیتا گرید ویو استفاده کنی بهتره. کارتم تمیزتر در میاد . برای هر کدوم از عددات میتونی ی ستون در نظر بگیری . عددهایی هم که ثابت هستن از قبل وارد کنی .
کاش از یکیشون ی عکس بزاری ببینیم چجوری هست .

آخرین ویرایش:

آیداجون

عضو جدید
سوالت خیلی گنگه :D
میشه بپرسم چرا از toolstrip استفاده کردی ؟ چرا از menuStrip استفاده نکردین ؟
مگه نمیگی بعضی از اعدادت ثابت هستن اگه بخوای مثل ماشین حساب بنویسی این عددای ثابتو چیکار میکنی .
بنظر من دیتا گرید ویو استفاده کنی بهتره. کارتم تمیزتر در میاد . برای هر کدوم از عددات میتونی ی ستون در نظر بگیری . عددهایی هم که ثابت هستن از قبل وارد کنی .

آره ببخشید منظورم همون منو بود:Dمثلا این شکلی میگم دیگه نمیخوام ثابت هارو تعریف کنم همون جمع ضرب و تقسیم و درصد تو تکست باکس ها تعریف کنم 15 تا فرم این شکلی باشه آخر سرم از اینا جمع بگیره
عاخه تو دیتا گرید ویو خیلی طولانی میشه بعد میخوام از این محاسبات پرینت بگیرم ینی تو پرینت نشون بده کدوم عددها ضرب و جمع و...شدن:confused:میشه از 15تا فرم این شکلی تو ی یه صفحه پرینت گرفت

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره ببخشید منظورم همون منو بود:Dمثلا این شکلی میگم دیگه نمیخوام ثابت هارو تعریف کنم همون جمع ضرب و تقسیم و درصد تو تکست باکس ها تعریف کنم 15 تا فرم این شکلی باشه آخر سرم از اینا جمع بگیره
عاخه تو دیتا گرید ویو خیلی طولانی میشه بعد میخوام از این محاسبات پرینت بگیرم ینی تو پرینت نشون بده کدوم عددها ضرب و جمع و...شدن:confused:میشه از 15تا فرم این شکلی تو ی یه صفحه پرینت گرفت

از طریق برنامه نویسی تو سی شارپ منظورته که پرینت بگیری ؟:w20::D

آخرین ویرایش:

RIG

متخصص C#.net
پس چیکار کنم عایا؟
اینم با گرید ویو . میتونی از 15 تا گرید ویو استفاده کنی یا از یه گرید ویو 15 سطر بگیری ....
من یه نمونه محاسبه و نشون دادن و مقدار و ... رو برات نوشتم بقیه رو از رو همین نمون تو همین فرم درست کن و دیگه 15 تا فرم نمیخاد ...
این نمونه هم که ساختم همونی بود که جدولی تو پست های قبلیت کشیده بودی---
فایل مورد نظر رو هم zip کردم....

پیوست ها

• WindowsFormsApplication1.zip
    57.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

RIG

متخصص C#.net

RIG

متخصص C#.net
وای دمت گرم فقط این تو2013نوشتی واسم بازنکرد
به کد هاش دسترسی داری .. خودتمیتونی انجام بدی و ... کدهاش رو بببینی اما رو خود گرید ویو یه تغییراتی دادم... بهتره که رو 2013 اجراش کنی و ببینی...
یه 2013 نصب کنی مشکلت کلا حل میشه..

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام چجوری توی اکسل splash screen درست کنم؟

سوالتو اینجا میپرسیدی زودتر به جواب میرسیدی
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...erPoint-Outlook/page154?p=8243708#post8243708

منم بلد نبودم سرچ کردم یاد گرفتم
1- اول از همه باید منوی developer رو فعال کنی (اگه فعال بود که هیچی ) . میری منوی file تو قسمت option بعد از سمت چپ customize Ribbon رو کلیک میکنی بعد از قسمت main tabs تیک Developer رو میزاری بعدم ok.
2.بعد میری تو منوی developer و visual Basic رو انتخاب میکنی ی پنجره جدید برات باز میشه .
3.تو این پنجره میری منوی insert بعد userForm رو انتخاب میکنی. تو فرمی که برات باز میکنه splash ات رو درست میکنی . میتونی تصویر بزاری متن بزاری .
4. روی userform که راست کلیک میکنی و view code رو میزنی بعد این کد رو توش مینوسیی
Private Sub UserForm_Initialize()
Application.OnTime Now + TimeValue("00:00:03"), "payan"
End Sub
5.دوباره منوی insert و بعدmodule رو انتخاب میکنی .
6.توی پنجره project که سمت چپ قرار داره روی فولدر ماژولت کلیک میکنی بعد روی module1 کلیک راست دوباره view cole.
7.تو پنجره باز شده این کد رو مینویسی
Sub payan()
End
End Sub
8.توی پنجره project روی this workbook راست کلید و باز هم viewcode رو انتخاب و کد زیر رو توش مینوسی
Private Sub Workbook_Open()
UserForm1.Show
End Sub
9.هر چی فرم باز هست رو میبندی میری تو صفحه اصلی اکسل . توی منوی فایل saveas رو میزنی با Excel Macro-Enable Workbook (*.Xlsm( سیو میکنیش . حتما باید این پسوند باشه . سیو که کردی کارت تموم شده هست
10. موقعی که باز میکنی فایل اکسلت رو به طور خودکار ماکروهات غیر فعال هست برای اینکه نتیجه کارتو ببینی باید فعالش کنی . اصولا وقتی اکسلت رو باز میکنی زیر نوار ابزارهات ی پیغام هست که نوشته security warning که جلوش یا Enable Contentهست که اگر این بود روش کلیک میکنی بعد اون فرمی که درست کردی رو بهت نشون میده اگر option بود روش کلیک میکنی ی پنجره باز میشه enable this content رو فعال میکنی .

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
چرا این تاپیک انقدر خاک خورده؟
کسی نمیاد بهش سر بزنه چرا ؟
یعنی کسی سوالی نداره توی زمینه سی شارپ؟؟

barfnet

عضو جدید
آیا فیلمهای آموزشی هم دارید ؟
اگر هست ممنون میشم لینک بزارید

شهریاری 2

کاربر ممتاز
آیا فیلمهای آموزشی هم دارید ؟
اگر هست ممنون میشم لینک بزارید

به به!
بالاخره این تاپیک یه رنگ و بویی گرفت.

فیلم که تا دلتون بخاد هست. در چه حد میخاید؟

آموزش تقریبا متوسط و حرفه ای بخاید ، این سایت خیلی خوب هست:

provid.ir

ولی برای شروع بنظرم کتاب آموزش سی شارپ 2005 اقای هاشمیان رو دانلود کنید و بخونید. بنظرم مفید باشه. (ما که همین کارو کردیم.)

آخرین ویرایش: