یادگیری برنامه نویسی

general2010

عضو جدید
پيشنهاد قشنگی هست البته من به شخصه آن را نمی پسندم.
دونستن زبان های مختلف دید خوبی به شخص میده و در مواقع خاص هم کمک خوبی هست و سرعت شخص رو بالا می بره اما باید یادمون باشه که باید در یک یا دو مبحث خبره باشید نه اینکه مثلاً 10 زبان بدونید در حد عادی :gol:

ببینید من نمی گم شما 10 زبان یاد بگیرید بلکه سعی کنید زبان های زمینه های مختلف را یاد بگیرد (البته بهتره یکی دو زبان به عنوان زبان تخصصی خود داشته باشید و از بقیه سر در بیارید).

مثل این میمونه که شما با مترجم گوگل میتونید هر متنی رو از فارسی به انگلیسی یا زبانهای دیگه تبدیل کنید پس چه لزومی داره که ما 2 تا زبان بلد باشیم!

این اصلا مقایسه خوبی نیست :eek:!!!!! مگه این مترجم این کار را به درستی انجام می ده!!!؟ اگر یک جمله تخصصی بش بدید یک مفهوم کاملا غلط را به شما می ده! مطمئن باشید در اینده نزدیک که برای ترجمه نرم افزار های کاملا هوشمند ساخته بشه کسی دیگه سراغ یادگیری چند زبان نمی ره (مگه مرض داره/خودم را می گم).
ضمنا اون دوستمون در مورد تبدیل کد تقریبا درست گفت در بعضی زبان ها امکان تغییر کد به خوبی وجود دارد (به اندازه ای که نیازی به یاد گرفتن زبان مشابه نیست). در حال حاظر خیلی از متخصصین را می شناسم که زبان اسمبلی را به عنوان زبان تخصصی بلد نیستند و با سی برنامه می نویسند و آن را به زبان اسمبلی تبدیل می کنند.
البته مثالی که دوستمون زد کمی ابهام دارد!!! در تبدیل زبان های فریم ورکی ممکن است با اشکال مواجه شوید (در برنامه های پیچیده) ولی اصلا نیازی به این کار نیست چون همان طور که قبلا گفتم تمام کارهایی که با وی بی انجام می شه با سی شارپ هم انجام می شه و برعکس! اکثر تقاضا ها هم برای تبدیل برای دانشجویانه که نیاز به کدای از یک زبان خاص دارند.

sam66

عضو جدید
این اصلا مقایسه خوبی نیست :eek:!!!!! مگه این مترجم این کار را به درستی انجام می ده!!!؟ اگر یک جمله تخصصی بش بدید یک مفهوم کاملا غلط را به شما می ده! مطمئن باشید در اینده نزدیک که برای ترجمه نرم افزار های کاملا هوشمند ساخته بشه کسی دیگه سراغ یادگیری چند زبان نمی ره (مگه مرض داره/خودم را می گم).
ضمنا اون دوستمون در مورد تبدیل کد تقریبا درست گفت در بعضی زبان ها امکان تغییر کد به خوبی وجود دارد (به اندازه ای که نیازی به یاد گرفتن زبان مشابه نیست). در حال حاظر خیلی از متخصصین را می شناسم که زبان اسمبلی را به عنوان زبان تخصصی بلد نیستند و با سی برنامه می نویسند و آن را به زبان اسمبلی تبدیل می کنند.
البته مثالی که دوستمون زد کمی ابهام دارد!!! در تبدیل زبان های فریم ورکی ممکن است با اشکال مواجه شوید (در برنامه های پیچیده) ولی اصلا نیازی به این کار نیست چون همان طور که قبلا گفتم تمام کارهایی که با وی بی انجام می شه با سی شارپ هم انجام می شه و برعکس! اکثر تقاضا ها هم برای تبدیل برای دانشجویانه که نیاز به کدای از یک زبان خاص دارند.

مترجم گوگل کاملا درست تبدیلات رو انجام نمیده همانطوری که این نرم افزارهای تبدیلی زبان ها به همدیگر بی اشکال نیستند!
ببینید اینکه هم سی شارپ رو یاد بگیریم و هم Vb مزایای زیادی داره ، مثلا اینکه اگر برنامه ای به این دو زبان ببینیم میتونیم تحلیل کنیم ، یا ممکنه وقتی با هر دو آشنا شدیم به یکی از این دو زبان بیشتر علاقمند شویم و تخصصی تر ادامه بدیم، یا حتی واسه رزومه های کاری و هزار و یک دلیل دیگه:smile:
استادی داشتیم که میگفت هر وقت یک برنامه ی ساده و کوچیک یاد گرفتید سعی کنید اونو به هر زبان برنامه نویسی که بلدید بنویسید:gol:

general2010

عضو جدید
ببینید اینکه هم سی شارپ رو یاد بگیریم و هم Vb مزایای زیادی داره ، مثلا اینکه اگر برنامه ای به این دو زبان ببینیم میتونیم تحلیل کنیم ، یا ممکنه وقتی با هر دو آشنا شدیم به یکی از این دو زبان بیشتر علاقمند شویم و تخصصی تر ادامه بدیم، یا حتی واسه رزومه های کاری و هزار و یک دلیل دیگه:smile:

برای کسی خوبه این کارا را بکونه که توی همه زمینه ها کار کرده باشه! از حرفم بد استنباط نکنید من از آن دسته از آدمام که می گم توی یه زمینه تخصصی شدن بهتر از یادگیری چندین زمینه به اندازه متوسطه!!!
من صحبتی که کردم برای آن دسته از افراده که حس می کنند یک زبان را خوب بلدن و می خوان علاوه بر آن یه زبان دیگه ای یاد بگیرند. پس چه بهتره برن و زمینه های دیگه را تجربه کنند.

استادی داشتیم که میگفت هر وقت یک برنامه ی ساده و کوچیک یاد گرفتید سعی کنید اونو به هر زبان برنامه نویسی که بلدید بنویسید:gol:

بله این استاد کاملا درست می گه (همه استادا این را می گن ولی خودشون انجام می دن;) - شوخی می کنم)
ببینید هدف این استاد اینه که شما تفاوت زبان های برنامه نویسی را حس کنید.
مگه وی بی و سی شارپ چقد تفاوت دارند (از نظر ساختار نمی گم بلکه کاراییست). سرعت، امنیت، امکان گسترش برنامه، انعطاف پذیری و... هر دو زبان مگه چقدر فرق می کنه؟ مطمئن باشید زیاد محسوس نیست!!!

اگر می خواید بیشتر در این موضوع بحث کنیم. لطف کنید توی تاپیک مخصوص به خودش که ایجاد شده بیاید بنویسید. بهتره موضوع این تاپیک را منحرف نکنیم.

آخرین ویرایش:

salam.6864

عضو جدید
من سوالم رو در قسمت سوالات نوشتم چون به اون قسمت مربوط میشد به هر حال:w09::w05:
یکی به من بگه کدوم قسمت 100صفحه به این 6 تاسوال مربوط میشه به سختی واسونیشم کاری ندارم:w00::w00::w00:

mona 23

عضو جدید
یکی به من بگه کدوم قسمت 100صفحه به این 6 تاسوال مربوط میشه به سختی واسونیشم کاری ندارم:w00::w00::w00:
اره دوست عزیز حق با شماست:gol:
سوال ها بیشتر مربوط به مباحث گرافیکی میشه
من به آقای جووی گفتم که سوالا رو عوض کنه:smile:

pune

عضو جدید
سلام
به نظرم java يادبگيري بهتره
هم جديدتره
هم اگه بخواي يادش بگيري كتابم نمي خواد همه چيزش تو netهست
زمانشم به هوشت بستگي داره يه ساله مي توني ياد بگيري درحد مبتدي

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اگه دقت کرده باشی سوالاتی که نوشتم جزو آسانترین سوالات هست و حتما" نیازی نیست که این سوالات کاملا" به مبحث مرتبط باشند و این سوالات جهت آشنایی به محیط IDE و ابزارها و کدنویسی هست و توی کتاب هاشمیان هم شبیه همین تمرینات در انتهای بخش مربوط آمده است. بهتره حل دوستان رو بررسی کنید و ببینید میتونید اون رو تجزیه و تحلیل کنید

اره دوست عزیز حق با شماست:gol:
سوال ها بیشتر مربوط به مباحث گرافیکی میشه
من به آقای جووی گفتم که سوالا رو عوض کنه:smile:
اگه سوالات خاصی در نظرتون هست بفرستید تا اونها رو توی تاپیک بزارم
سلام
به نظرم java يادبگيري بهتره
هم جديدتره
هم اگه بخواي يادش بگيري كتابم نمي خواد همه چيزش تو netهست
زمانشم به هوشت بستگي داره يه ساله مي توني ياد بگيري درحد مبتدي
:):gol:

salam.6864

عضو جدید
من فک کردم میخواید قدم قدم پیش برید البته اینم خوبه فقط بچه هایی که تونستند حل کنند بگند توابعش رو ازکجاگیراوردندوچطوری حل کردند;)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من فک کردم میخواید قدم قدم پیش برید البته اینم خوبه فقط بچه هایی که تونستند حل کنند بگند توابعش رو ازکجاگیراوردندوچطوری حل کردند;)
حتما" قبل از پایان هفته 10 تا سوال مرتبط با این قسمت میزارم :)
قدم به قدم پیش میریم ;)
منتظر سوال ها باشید :w24:

roukh

عضو جدید
خوبه من هم 2008 دارم
ولی میخام 2010 نصب کنم
ماوسم خراب شده الان دارم فقط با کیبورد مینویسی
چقد سخته

سلام
من 2010 نصب کردم خیلی سنگین بود دوباره حذف کردم.
اگه سیستمت نمی کشه همین 2008 خوبه.خیلی هم فرق زیادی نداره.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
نه من میکشم نه سیستمم ما پاک پاکیم :w02: خدا را شکر که سیستم شما هم نمیکشه ;)
سیستمم من مال 4 سال پیش هستش :)
آخه مدیر نگین گفت 2010 سبکتر هستش :w20::w20::w20::w20::w20:

آخرین ویرایش:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
راستش تا جایی که من امتحان کردم و از آنجاييکه ويژوال استوديو ابزار کارم هست، 2010 بهتر بود. 2008 نسخه ی Team آن باز هم خوب هست اما در کل بدون سرویس پک که واقعاً مشکل داره و در صورت بزرگ شدن پروژه، واقعاً کند هست و اعصاب خرد میکنه :gol:

salam.6864

عضو جدید
راستش تا جایی که من امتحان کردم و از آنجاييکه ويژوال استوديو ابزار کارم هست، 2010 بهتر بود. 2008 نسخه ی Team آن باز هم خوب هست اما در کل بدون سرویس پک که واقعاً مشکل داره و در صورت بزرگ شدن پروژه، واقعاً کند هست و اعصاب خرد میکنه :gol:
یعنی ابزارش بیشتره
راستی توی asp.net نمی تونمlableروجابه جاکنمpositionاون هم غیر فعال چی کار کنم؟:crying2:

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام

نه من میکشم نه سیستمم ما پاک پاکیم :w02: خدا را شکر که سیستم سما هم نمیکشه ;)
سیستمم من مال 4 سال پیش هستش :)
آخه مدیر نگین گفت 2010 سبکتر هستش :w20::w20::w20::w20::w20:
:surprised:
واسه سیستم 7 سال قبل نصب میکنم و همراه با فایرفاکس و فتوشاپ cs4 و foxit reader راحت باهاش کار میکنم

رم هم 512 هست ! :surprised:

حالا مشکل شما چیه من نمیدونم

roukh

عضو جدید
واسه سیستم 7 سال قبل نصب میکنم و همراه با فایرفاکس و فتوشاپ cs4 و foxit reader راحت باهاش کار میکنم

رم هم 512 هست ! :surprised:

حالا مشکل شما چیه من نمیدونم

آخه من سیستمم خیلی قُذمیته:redface:
از وقتی برق گرفتتش:w29: دیگه اوضاش زیاد خوب نیست.هر روز یه جاش می لنگه.
با 2010 که می خواستم کار کنم یه textbox می خواستم بیارم باید چند مین استراحت می کردم تا بیارتش.البته سیستمم قدیمی هم هست.
مثل اینکه سیستم من مشکل داره .:crying:
دوستان شما همون 2010 رو نصب کنین.......:whistle:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
از فردا برنامه ی مهر ماه رو میزارم توی تاپیک برنامه ی پیشرفت کار :)
امیدوارم قسمت شهریور ماه رو تموم کرده باشید ;);)

Sarp

مدیر بازنشسته
با 2010 که می خواستم کار کنم یه textbox می خواستم بیارم باید چند مین استراحت می کردم تا بیارتش.البته سیستمم قدیمی هم هست.
از فردا برنامه ی مهر ماه رو میزارم توی تاپیک برنامه ی پیشرفت کار :)
امیدوارم قسمت شهریور ماه رو تموم کرده باشید ;);)

من که کلا نبودم در جریان !:razz:

mona 23

عضو جدید
:w24::w24::w24::w24::w24:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سری دوم پروژه ها توسط مونا خانم حل شد :w17::w17::w17::w17:
و توی تاپیک آپلود پروژه ها میتونید اونها رو دانلود کنید :):)
برنامه های نوشته شده رو بررسی کنید نقاط قوت و ضعفش رو بنویسید ;);)
کلا" در موردشون بحث کنیم :w02:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام :gol:
کجایید :w20::w20:
برنامه ی اول سری دوم رو بررسی کردم خوب و کامل حل شده بود :)
فقط یه خطا میده :surprised: وقتی چیزی غیر از عدد وارد کنید:w24:
کسی میدونه راه حلش چیه؟؟ ;) (هر کی بگه جایزه داره:))