[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان و بر و بچه های گل
نزدیکِ تحویل ساله.
سال نو رو پیشاپیش به همه ی شما عزیزان تبریک میگم و بهترین ها رو براتون از خدا میخوام.
ان شاء الله همه عاقبت بخیر و موفق شید و سالی سرشار از شادی و موفقیت و سلامتی و سعادت داشته باشید.
ان شاء الله رتبه های کنکورتون هم خوبِ خوب شه و یه جای خوب قبول شید. هر چی خود خدا صلاح میدونه.

التماس دعا
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
سال نو را بر همه شما تبریک و تهنیت و شادباش میگویم و برایتان بهترین ها رو آرزومندم
بهارتون مبارک باد . تا سال دیگه لبتون به خنده باز بمونه .
سلامتی،شادی و خوشبختی نصیبتون .آمین

یادمان باشد لحظه های شیرین را از این سال در قاب ذهن و قلب مان یادگار نگه داریم و تلخی ها را فراموش کنیم. ببخشیم و بخندیم و زندگی کنیم
آرامش…سهم قلبیست که در تصرف خداست… قلبتان آرام…لحظاتتان خدایی…:gol:

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
.....

.....

کسی جز khعزیز پیشنهادی نداد که چطوری به تمام دانشگاههایی که مهندسی شیمی دارن یه چرخی بزنیم و از گرایشهاشون اطلاع کافی کسب کنیم
من از دوباره پیشنهاد قبیلم رو کپی میکنم:
یه پیشنهاد:
دوستان عزیز من یه چیزی به ذهنم رسیده خواستم به شما هم بگم .تو این مدتی که مونده تا نتایج بیاد هر کس هر اطلاعی از هر دانشگاهی داره و یا اینکه تو اون دانشگاه چه گرایشهایی هست و اینکه استادا چقدر سخت گیرن کدوم گرایش اسونتره کدوم سخت تره رو بحث کنیم .البته من این پیشنهادم رو توی تاپیک دیگه دیدم ولی اونجا بعضی از دانشگاهها رو معرفی کرده بود ولی خیلی خلاصه پرداخته بود به این موضوع.من میگم خیلی جزیی به این موضوع بپردازیم.
راستش وقتی این پیشنهاد به ذهنم رسید با خودم گفتم بذار رتبه بیاری بعد در مورد این چیزا اظهار فضل کن :biggrin::biggrin::biggrin:ولی خداییش بعد به این نتیجه رسیدم گفتم حالا با خواست خدا هر نتیجه ای هم که بگیریم این کار هم به نفه خودمون هست هم به نفع دوستان کنکوری امسال هم به نفع کنکوریهای سال اینده.
قبل از شروع این کار دوستان نظر بدن که چطوری شروع کنیم مثلا هر کس هر دانشگاهی که تو مقطع کارشناسیش بوده معرفی کنه یا اینکه دو سه روز روی یک دانشگاه زوم کنیم و هر کس هر چی به ذهنش میاد بگه.
موفق باشید همگی:gol::gol::gol:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی جز khعزیز پیشنهادی نداد که چطوری به تمام دانشگاههایی که مهندسی شیمی دارن یه چرخی بزنیم و از گرایشهاشون اطلاع کافی کسب کنیم
من از دوباره پیشنهاد قبیلم رو کپی میکنم:
یه پیشنهاد:
دوستان عزیز من یه چیزی به ذهنم رسیده خواستم به شما هم بگم .تو این مدتی که مونده تا نتایج بیاد هر کس هر اطلاعی از هر دانشگاهی داره و یا اینکه تو اون دانشگاه چه گرایشهایی هست و اینکه استادا چقدر سخت گیرن کدوم گرایش اسونتره کدوم سخت تره رو بحث کنیم .البته من این پیشنهادم رو توی تاپیک دیگه دیدم ولی اونجا بعضی از دانشگاهها رو معرفی کرده بود ولی خیلی خلاصه پرداخته بود به این موضوع.من میگم خیلی جزیی به این موضوع بپردازیم.
راستش وقتی این پیشنهاد به ذهنم رسید با خودم گفتم بذار رتبه بیاری بعد در مورد این چیزا اظهار فضل کن :biggrin::biggrin::biggrin:ولی خداییش بعد به این نتیجه رسیدم گفتم حالا با خواست خدا هر نتیجه ای هم که بگیریم این کار هم به نفه خودمون هست هم به نفع دوستان کنکوری امسال هم به نفع کنکوریهای سال اینده.
قبل از شروع این کار دوستان نظر بدن که چطوری شروع کنیم مثلا هر کس هر دانشگاهی که تو مقطع کارشناسیش بوده معرفی کنه یا اینکه دو سه روز روی یک دانشگاه زوم کنیم و هر کس هر چی به ذهنش میاد بگه.
موفق باشید همگی:gol::gol::gol:

سلام. ممنون از شما بابت این پیشنهاد خوبتون.
من موافقم ولی اطلاعات جزئی در مورد دانشگاه ها ندارم فقط یک سری اطلاعت کلی!
پیشنهاد من در راستای پیشنهاد شما :
در مورد دانشگاه ها و اینکه هر کدوم چه گرایش هایی رو ارائه میدهند ، من لینکی رو ضمیمیه این پست میکنم که حاوی کد رشته محل هاي تحصيلي گروه فني و مهندسي سال 93 هست که از دفترچه راهنمای اتخاب رشته سال 93 استخراج شده. میتونیم با بررسی دانشگاه ها و اینکه احتمال میدیم با توجه به درصدها در چه دانشگاهی احتمال قبولی بیشتری داشته باشیم به بحث و بررسی و تبادل نظر بپردازیم .لینک صفحه سازمان سنجش برای دانلود کامل دفترچه رو هم قرار میدم . به یک نکته مهم توجه داشته باشید که پارسال سازمان سنجش اصلاحیه ای صادر کرد که با توجه به اون ظرفیت پذیرش دانشگاه هایی خاص مثل شریف کم شده بود و در دانشگاه صنعت اصفهان هم چند ظرفیت اضافه شده بود یعنی احتمال ایجاد تغییراتی در این جدول کد رشته ، برای سال 94 وجود دارد.
و اما برای بحث و تبادل نظر اطلاعات مربوط به رشته و دانشگاه های مورد نظر، من تایپیک [ مشاوره تحصیلی ] - کدام دانشگاه - کدام گرایش - کدام موسسه و ... رو پیشنهاد میکنم که قبلا توسط دوستان ایجاد شده و اطلاعات خوبی هم داره. با این وجود اگر دوست عزیزی پیشنهاد دیگری هم دارند استقبال میکنیم.
با آرزوی موفقیت :gol:
لینک صفحه سازمان سنجش که عرض شد http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=1512

پیوست ها

• Arshad93N2_F2_P3_FanniMohandesi.pdf
    1 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سال نو مبارک دوستای خوبم
ایشالا که سال جدید سال خوب و پربرکتی براتون باشه
ایشالا که توی همه مراحل و همه زمینه های زندگیتون موفق و خوشحال باشین
ایشالا که همیشه سلاااااااااامت باشین
خلاصه همه جوره دنیا بکامتون باشه.....
;)

leyla70

عضو جدید
سلام دوستای خوبم، کمی دیر کردم ولی سال نو همتون مبارک باشه، امیدوارم تو سال جدید به همه آرزوهای قشنگی که برآورده شدنش به صلاحتون هست برسین. انشاالله تنتون سلامت، دلتون بی غم، لبتون پرخنده، جیبتون پر پول و دانشگاهتون اونی که میخوایید باشه :gol::gol::gol:

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیدم امسال میخوان گرایش پیشرفته رو حذف کنن.دوستان عزیز بنظر شما این واقعیت داره؟
اگه بردارن بنظر شما به گرایشهای دیگه افزوده میشه یا نه؟
اینجوری واقعا امسال خیلی قبولی سخت تر میشه مگر اینکه به بعضی دانشگاههایی که گرایش زیادی ندارند گرایشهای بیشتری اختصاص بدن

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من شنیدم امسال میخوان گرایش پیشرفته رو حذف کنن.دوستان عزیز بنظر شما این واقعیت داره؟
اینجوری واقعا امسال خیلی قبولی سخت تر میشه مگر اینکه به بعضی دانشگاههایی که گرایش زیادی ندارند گرایشهای بیشتری اختصاص بدن

نه فکر نمیکنم حذف شه چون دانشگاه ما بدون گرایش میگیره و آخرین باری هم که من با مدیر گروه دانشگامون صحبت کردم گفت همون بدون گرایش رو قراره امسالم بگیرن و خبری از حذف شدنش نیست.

farhad urmia

عضو جدید
شنیدن کی بود مانند دیدن.
خیلی حرفا زده میشه گوش نکن
یکی بهم میگفت تو اصلا نمیتونی داروسازی حتی بین الملل هم قبول بشی اما پارسال قبول شدم. به هر خزعبلاتی گوش نکن

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
...

...

دوستان من دیگه حوصلم سر رفته خب بیاین در مورد گرایشها صحبت کنیم دیگه.بگیم کدوم گرایش تو چه دانشگاهی بهتره استاداش سخت گیرن یا نه؟وضعیت نمره دهی و...
من از دانشگاه شیراز شروع میکنم .گرایشهای سال قبلش اینا بودن:
بدون گرایش،پلیمر،شبیه سازی و کنترل فرایند،محیط زیست،مهندسی گاز،نانو
توجه:دوستان عزیز توجه کنن من به طور انتخابی دانشگاه شیراز اینجا نوشتم نه اینکه خودم کارشناسیم شیراز بوده یا خونمون شیراز هست یا اینکه علاقه اول من هست فقط خواستم کسانی که دانشگاه شیراز بودن یا ازش اطلاع دارن اینجا پیام بذارن تا همه دوستان عزیز استفاده کنن.یه دو سه روزی روی دانشگاه شیراز بمونیم بعد دانشگاههای دیگه هم بررسی میکنیم.من خواستم یه کاری شروع کنیم شاید راه حل من جالب نباشه ولی خواهش میکنم از دوستان اگه نظر بهتری دارن تا خیلی سریع این راه حل رو عوض کنیم.
با تشکر از همه شما:gol:

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان من دیگه حوصلم سر رفته خب بیاین در مورد گرایشها صحبت کنیم دیگه.بگیم کدوم گرایش تو چه دانشگاهی بهتره استاداش سخت گیرن یا نه؟وضعیت نمره دهی و...
توجه:دوستان عزیز توجه کنن من به طور انتخابی دانشگاه شیراز اینجا نوشتم نه اینکه خودم کارشناسیم شیراز بوده یا خونمون شیراز هست یا اینکه علاقه اول من هست فقط خواستم کسانی که دانشگاه شیراز بودن یا ازش اطلاع دارن اینجا پیام بذارن تا همه دوستان عزیز استفاده کنن.یه دو سه روزی روی دانشگاه شیراز بمونیم بعد دانشگاههای دیگه هم بررسی میکنیم.من خواستم یه کاری شروع کنیم شاید راه حل من جالب نباشه ولی خواهش میکنم از دوستان اگه نظر بهتری دارن تا خیلی سریع این راه حل رو عوض کنیم.

منم از قبولی سال گذشته دانشگاه شیراز میتونم اینا رو بگم:
مهندسی شیمی-مهندسی شیمی رتبه 235 روزانه
مهندسی گاز 345 روزانه
شبیه و کتنرل فرآیند 388 روزانه
محیط زیست 419 روزانه
پلیمر 522 روزانه
نانو 572 روزانه
راکتور 780 روزانه

.SHaDi

عضو جدید
سلام من هم کنکور پلیمر
کسی هست که ارشد پلیمر شرکت کرده باشه؟
اینجا همه شیمی هستن...

.SHaDi

عضو جدید
سلام من هم کنکور پلیمر
کسی هست که ارشد پلیمر شرکت کرده باشه؟
اینجا همه شیمی هستن...

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها اول صبحی چقدر حالم گرفته شد
من با چه دوقی دارم درس میخونم برای ارشد مهندسی شیمی
امروز این استخدامی سایت سازمان سنجش رو دیدم دوتا بیشتر شیمی رو نمیخواست ،پدرم گفت اینه این رشته ای که میخوای بخونی که یه دونه کار نیست؟:( ،همش مدیریت وانواع مدیریت وحقوق وحسابداری بود :(
یعنی واقعا کار نیست اصلا برای خانوم در تهران؟

rotbebartar

عضو جدید
امروز این استخدامی سایت سازمان سنجش رو دیدم دوتا بیشتر شیمی رو نمیخواست ،پدرم گفت اینه این رشته ای که میخوای بخونی که یه دونه کار نیست؟:( ،همش مدیریت وانواع مدیریت وحقوق وحسابداری بود :(
چرا هستش تو تهران کلی شرکت معتبر نفت و گاز داریم که بچه های مهندسی شیمی رو هم با مدرک ارشد سراسری معتبر خیلی خوب جذب می کنه من خیلی ها رو میشناسم که تو تهران سر کار هستند (هم دختر و هم پسر)

rotbebartar

عضو جدید

من یکی از دوستانم اونجا ارشد میخونه فکر کنم مهندسی شیمی-مهندسی شیمی هستش میگه استاداش سخت گیرن (ولی نه خیلی زیاد و عجیب) نمره هم معمولی میدن یعنی نه خیلی پایین و نه خیلی بالا ولی در کل با توجه به اطلاعاتی که من دارم دانشگاه خیلی خوبیه و بچه هایی که از اونجا میان بیرون عموما با سوادند

mohammad aghaei

عضو جدید
من یکی از دوستانم اونجا ارشد میخونه فکر کنم مهندسی شیمی-مهندسی شیمی هستش میگه استاداش سخت گیرن (ولی نه خیلی زیاد و عجیب) نمره هم معمولی میدن یعنی نه خیلی پایین و نه خیلی بالا ولی در کل با توجه به اطلاعاتی که من دارم دانشگاه خیلی خوبیه و بچه هایی که از اونجا میان بیرون عموما با سوادند

سلام، آره دانشگاه شیراز از لحاظ بار علمی قوی هستن! سختگیری هم که میکنن کم و بیش! بیشتر مربوط به گرایشت میشه! غالبا گرایش گاز و کنترل رو بیشتر اذیت میکنن.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

کار که هست، مخصوصا توی تهران. منتها بستگی داره شما بخوای تو چه زمینه ای کار کنی.
شرکتهای زیادی هستند که در زمینه مهندسی شیمی فعالیت میکنند، از نفت و گاز تا تصفیه و ... کارخانجات هم جای خود دارند.
به نظر بنده شما اگه واقعا علاقه داری و میخوای ارشد مهندسی شیمی بخونی الان به هیچ چیزی نباید فکر کنی و فقط باید فکر و تمرکز و تلاشت رو برای خوندن و کنکور بذاری که در وهله اول بتونی ان شاء الله رتبه خوبی کسب کنی و قبول شی، بعد از اون به بقیه فکر کن. تا خدای ناکرده از اینجا رونده و از اونجا مونده نشی.

rotbebartar

عضو جدید
کار که هست، مخصوصا توی تهران. منتها بستگی داره شما بخوای تو چه زمینه ای کار کنی.
شرکتهای زیادی هستند که در زمینه مهندسی شیمی فعالیت میکنند، از نفت و گاز تا تصفیه و ... کارخانجات هم جای خود دارند.
به نظر بنده شما اگه واقعا علاقه داری و میخوای ارشد مهندسی شیمی بخونی الان به هیچ چیزی نباید فکر کنی و فقط باید فکر و تمرکز و تلاشت رو برای خوندن و کنکور بذاری که در وهله اول بتونی ان شاء الله رتبه خوبی کسب کنی و قبول شی، بعد از اون به بقیه فکر کن. تا خدای ناکرده از اینجا رونده و از اونجا مونده نشی.
من با حرف دوستمون خیلی موافقم همون طور که گفتم و این دوستمون هم اشاره کرد کار در تهران برای مهندسی شیمی زیاده ولی اول باید بتونید در یک دانشگاه خوب قبول بشید

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اوضاع رشته مهندسی انرژی چه جوری هست داخل و خارج از کشور؟ رنج قبولیش تو تهران رو اگه کسی اطلاع داره بذاره

سلام.

سیستم های انرژی شریف 123 روزانه
فناوریهای انرژی شریف 180 روزانه
سیستم های انرژی تهران 298 روزانه
تکنولوژی انرژی تهران 361 روزانه
مهندسی انرژی های تجدیدپذیر تهران 451 روزانه
مهندسی انرژی های تجدیدپذیر تهران 583 شبانه
تکنولوژی انرژی تهران 594 شبانه
سیستم های انرژی تهران 708 شبانه
مهندسی انرژی های تجدیدپذیر پژوهشگاه مواد و انرژی-مشکین دشت کرج 763 روزانه
مهندسی انرژی های تجدیدپذیر تهران 815 شبانه
مهندسی انرژی های تجدیدپذیر پژوهشگاه مواد و انرژی-مشکین دشت کرج 833 شبانه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دو تااز دوستام دانشگاه شیراز درس میخونن.گرایش هردوتاشون نانو هست البته یکیشون سال قبل با رتبه 500 و خورده ای رفت یکیش هم دوسال پیش با رتبه 600 خورده ای.
من شنیدم گرایش گاز و محیط زیست شیراز خیلی سخت گیرن.البته محمد اقایی عزیز هم گفتن کنترل هم سخت گیرن. من نمیدونم چرا همه جا کنترل سخت گیرن دلیلش خودم هم نمیدونم.
من از نزدیک با استاداش معاشرت داشتم خیلی خوش اخلاق بودن حداقل دو نفری که من دیدم اینطوری بودن من بخاطر پروژه کارشناسیم به مشکل خوردم رفتم دانشگاه شیراز از استادای اونجا بپرسم. پیش دکتر دباغ رفتم خیلی مهربون بود و بهم دلسوزانه توضیح میداد و حتی قسمتی هم که تو حیطه خودش نبود گفت برو پیش دکتر کشاورز که تخصصش انتقال جرم هست.
من دکتر ظرافت رو هم دیدم استاد گرایش نانو بود وقتی خواست در اتاقش رو ببنده و با سوال من مواجه شد از دوباره در اتاقش باز کرد و به حرفام خوب گوش داد و به دانشجوی ارشدش سفارش منو کرد اخرشم گفت هر چیزی که بلد نبودی ایمیل بزن.
واقعا من از برخوردشون دهنم وا مونده بود
من از دوستان سالای قبلم شنیدم که میگن داتشگاه شیراز بالاتر از دانشگاه صنعتی اصفهانه طوری که شیراز قبول نشدن رفتن اصفهان

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من دو تااز دوستام دانشگاه شیراز درس میخونن.گرایش هردوتاشون نانو هست البته یکیشون سال قبل با رتبه 500 و خورده ای رفت یکیش هم دوسال پیش با رتبه 600 خورده ای.
من شنیدم گرایش گاز و محیط زیست شیراز خیلی سخت گیرن.البته محمد اقایی عزیز هم گفتن کنترل هم سخت گیرن. من نمیدونم چرا همه جا کنترل سخت گیرن دلیلش خودم هم نمیدونم.
من از نزدیک با استاداش معاشرت داشتم خیلی خوش اخلاق بودن حداقل دو نفری که من دیدم اینطوری بودن من بخاطر پروژه کارشناسیم به مشکل خوردم رفتم دانشگاه شیراز از استادای اونجا بپرسم. پیش دکتر دباغ رفتم خیلی مهربون بود و بهم دلسوزانه توضیح میداد و حتی قسمتی هم که تو حیطه خودش نبود گفت برو پیش دکتر کشاورز که تخصصش انتقال جرم هست.
من دکتر ظرافت رو هم دیدم استاد گرایش نانو بود وقتی خواست در اتاقش رو ببنده و با سوال من مواجه شد از دوباره در اتاقش باز کرد و به حرفام خوب گوش داد و به دانشجوی ارشدش سفارش منو کرد اخرشم گفت هر چیزی که بلد نبودی ایمیل بزن.
واقعا من از برخوردشون دهنم وا مونده بود
من از دوستان سالای قبلم شنیدم که میگن داتشگاه شیراز بالاتر از دانشگاه صنعتی اصفهانه طوری که شیراز قبول نشدن رفتن اصفهان

من هم تعریف مهندسی شیمی شیراز رو زیاد شنیدم اما خودم نرفتم و دوستی هم اونجا ندارم که اطلاعات دقیقی داشته باشم.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا نوبت دانشگاه صنعتی اصفهان هست که بررسی کنیم.
این دانشگاه سال قبل در گرایشهای زیر دانشجو پذیرفته است:
گرایش بیوتکنولوژی،پدیده های انتقال،فرایندهای جداسازی،پیشرفته
استادای مشهوری داره که من فقط دوتاشون رو به واسطه تالیف یا ترجمه میشناسم:
دکتر کیقباد شمس مترجم کتاب کنترل فرایند اسمیت
دکتر چالکش امیری مولف کتابهای دانشگاهی انتقال حرارت و انتقال جرم و ...
من از دوستان سال قبلم شنیدم گرایش پدیده های انتقال خیلی سخت گیرن
در سال 91 دوستام با رتبه 300 و خورده ای پیشرفته قبول شدن و با 400 و خورده ای پدیده ای انتقال پذیرفته شدن .سال پیش با رتبه 500 پیشرفته قبول شدن
از لحاظ امکانات ازمایشگاهی برای پایان نامه کارشناسی ارشد خیلی عالی هست
من شنیدم از این دانشگاه طراح سوال کنکور ارشد زیاد پیدا میشه.
دوستان اگه شما اطلاعاتی دارین در مورد این دانشگاه و گرایشها لطف کنید دیگر دوستان رو نیز در جریان بذارید
با تشکر فراوان

بالا