گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانون گوگل (و بقیه موتورهای جستجو) رو محدود میکنه(با مجبور کردنش به حذف سایتها از ایندکس).گوگل هم بابت کم شدن جستجوها و تبلیغ دهنده ها ضرر میکنه.
جدا به نظرت طرح خوبیه؟؟ چه خوبی توش میبینی؟ کسایی که محتوا رو غیرقانونی رد و بدل میکنن به راحتی با روش های دیگه ای این قانون رو دور میزنن،فقط کاربرای عادی،شبکه های اشتراک عکس و لینک و فیلم و ... ، شبکه های اجتماعی،فروم ها و ... ضرر میکنن.
آیا توی این قانون دامنه از DNS ها حذف میشه؟ یا فقط واسه امریکایی ها غیرقابل دسترس میشه؟ اگه از DNS حذف میشه به نظرم اعمال نفوذ یه کشور خاص روی اینترنت،که به هیچ کشوری تعلق نداره،هست و باید شدیدا نسبت به این موضوع اعتراض بشه،مخصوصا در مجامع علمی و دانشگاه ها.

مهندس دانشجو پولش کجا بود بیزنس کلس سوار شه؟! نهایتش Economy Class هست!!
===========
اوف! نتایج پارسه اومد.خداییش این دوهفته توی امتحانات بودم و هیچی نخوندم،شاید روی هم رفته مطالعه ارشدم ۲ ساعت بشه،اما نتایج امیدوار کننده است:

میترسم درس بخونم اعتماد به نفسم بره بالا تعداد غلطهام زیاد بشه!!
از شوخی گذشته فعلا زوده،ممکنه تا فردا پسفردا رتبه ام پایین تر بیاد.

سلام امتحان فیزیک چطور بود؟؟؟:D
یه سواال چرا شما همه نمرات ورتبه هاتونو میگین؟؟؟
دلیله خاصی داره البته قصدم فضولی نیستااا....

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
قانون گوگل (و بقیه موتورهای جستجو) رو محدود میکنه(با مجبور کردنش به حذف سایتها از ایندکس).گوگل هم بابت کم شدن جستجوها و تبلیغ دهنده ها ضرر میکنه.
جدا به نظرت طرح خوبیه؟؟ چه خوبی توش میبینی؟ کسایی که محتوا رو غیرقانونی رد و بدل میکنن به راحتی با روش های دیگه ای این قانون رو دور میزنن،فقط کاربرای عادی،شبکه های اشتراک عکس و لینک و فیلم و ... ، شبکه های اجتماعی،فروم ها و ... ضرر میکنن.
آیا توی این قانون دامنه از DNS ها حذف میشه؟ یا فقط واسه امریکایی ها غیرقابل دسترس میشه؟ اگه از DNS حذف میشه به نظرم اعمال نفوذ یه کشور خاص روی اینترنت،که به هیچ کشوری تعلق نداره،هست و باید شدیدا نسبت به این موضوع اعتراض بشه،مخصوصا در مجامع علمی و دانشگاه ها.

مهندس دانشجو پولش کجا بود بیزنس کلس سوار شه؟! نهایتش Economy Class هست!!
===========
اوف! نتایج پارسه اومد.خداییش این دوهفته توی امتحانات بودم و هیچی نخوندم،شاید روی هم رفته مطالعه ارشدم ۲ ساعت بشه،اما نتایج امیدوار کننده است:

درسته , کاربران عادی قشری هستن که بیشترین ضرر رو میبینن .. ولی خب بالاخره باید واسه صاحبان اثر ارزش قائل شد یا نه !!

فکر نکنم دامنه از DNS حذف بشه .. چون گفتم از طریق آی پی میشه بهش دسترسی داشت ولی دامنه مسدود میشه و فکر کنم یه پیغام بالا میاد که عدم دسترسی به سایت رو نشون میده

==========
شما هم مگه میاین ؟!! :D
=========
امیر من کارنامم رو نمیزارم چون خیلی سوتی دادم ..
مشترک :5
مدیریت :27
پایگاه :38
هوش:44
سیستم عامل : 22
رتبه : 359
(به قدرت مشترکا نگاه کن :surprised:)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکردم بکارت بیاد ..!! :D

نه بابا به کارم نمیاد - کلا دامنه سودی واسمون نداره. ضمن اینکه سیاست ها هم توسط خود رجیسترار تعیین میشه.
ما کلا این وسط هیچکاره ایم :D

البته نمیدونم این امتحان برای کدوم بخش های کتاب بوده. ولی امیر. رو دروس مشترک بیشتر کار کن. خیلی مهمه ها.

امیرحسین تو هم بشین بیشتر بخون دیگه/

بعد کنکور نخوندم و اینجوری شد و اونجوری شد نداریم. کلا خراب کردین. دیگه باشگاه شما ها رو راه نمیدیم. :D

4 هفته بیشتر نمونده . خوب بخونین دیگه . الان حس میکنم , من از شما بیشتر استرس دارم. جدی بگیرید بچه ها . بخونین. :gol::gol:

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام امتحان فیزیک چطور بود؟؟؟:D
یه سواال چرا شما همه نمرات ورتبه هاتونو میگین؟؟؟
دلیله خاصی داره البته قصدم فضولی نیستااا....
شما از کجا میدونید من امتحان فیزیک ۲ داشتم؟ :que: قبول شدم خوشبختانه!
دلیل اصلی اشتراک اطلاعاته.هر کارشناس IT باید بدونه که اشتراک اطلاعات به ارزششون اضافه میکنه.من خودم از به اشتراک گذاشتن کارنامه ام خیلی استفاده کردم،دوستان خوبی دارم توی این تالار که میان و در موردش حرف میزنن،بهم کمک میکنن،توصیه هایی میکنن و ...
این برخلاف تصور سنتی هست که بر اساس مخفی کاری کار میکنه.
۱.درسته , کاربران عادی قشری هستن که بیشترین ضرر رو میبینن .. ولی خب بالاخره باید واسه صاحبان اثر ارزش قائل شد یا نه !!
==========
۲.شما هم مگه میاین ؟!! :D
=========
۳.امیر من کارنامم رو نمیزارم چون خیلی سوتی دادم ..
مشترک :5
مدیریت :27
پایگاه :38
هوش:44
سیستم عامل : 22
رتبه : 359
(به قدرت مشترکا نگاه کن :surprised:)
۱.من مشکلی با حق کپی ندارم،اما این راه احقاق حق نیست.نمیشه به خاطر جلوگیری از قتل به وسیله چاقو،همه چاقو فروشی ها رو تعطیل کرد.
۲.چیه هنوز آمریکا نرفتین ما رو راه نمیدین؟! :D من گفتم یه وقت نری بیزنس کلس بگیری بعد پول کم بیاری بعدا! یا اصلا مسئولین دانشگاه بفهمن بیزنس کلس سوار میشی فکر میکنن پولداری توقعشون میره بالا.
۳.تو که همه کارنامه رو گذاشتی دیگه چیو میخواستی بزاری؟! مثلا نمره علمی بدون غلط رو بزاری؟! همیناش مهم بود،مرسی.
مشترک رو خیلی پایین زدی.بابا دیگه دروس مشترکت که از من بدتر نیست! بخدا نرم افزار و یه کم هم شبکه کمکم کرده وگرنه واقعا توی ساختمان و گسسته جای کار زیادی دارم.
هوش دیدی من چند زدم؟ زدم 77.78 بعد میدونی توی دانشگاه نمره ام چند شده؟ نمره اومده ۷.۷۳ از ۱۴!! یعنی با ۶ نمره شدم ۱۳.۷۳،دانشگاهه داریم؟؟
سیستم عاملت که مسلما از من بیشتره اما فکر میکنم بازم کمه،روش کار کن حتما.
معماری ندیدم توی لیستت،نزدی؟ یه سوال زدم،اونم درست بود! جای طباطبایی خالی اون سوال هم پایپلاین بود!!!
یه چیز دیگه،غلط داشتی؟ فکر میکنم به نسبت غلط کم زدم.اگه غلط زیاد زدی سعی کن رو خودت خیلی بیشتر کار کنی که تا مطمئن نشدی نزنی.مثلا یه تست از خودت بگیر بگو توی این تست به هیچ سوالی برنمیگردم و هر سوالی رو هم فقط بلد بودم همون لحظه میزنم.قصد اینه که تعداد زیادی سوال نزده داشته باشی تا اون استرس خالی بودن پاسخنامه از بین بره.مثلا توی مشترک ها من ۱۵ تا نزده دارم،یعنی نصف سوالا رو نزدم.(حالا اینکه تعداد غلط هام هم زیاده بحث دیگه ایه)
راستش من خودم بالای ۳۰۰ تصور میکردم بشم،نمیدونم چی شده!
البته نمیدونم این امتحان برای کدوم بخش های کتاب بوده. ولی امیر. رو دروس مشترک بیشتر کار کن. خیلی مهمه ها.
بعد کنکور نخوندم و اینجوری شد و اونجوری شد نداریم. کلا خراب کردین. دیگه باشگاه شما ها رو راه نمیدیم. :D

4 هفته بیشتر نمونده . خوب بخونین دیگه . الان حس میکنم , من از شما بیشتر استرس دارم. جدی بگیرید بچه ها . بخونین. :gol::gol:
آزمون ۱۰۰ درصد اول بود.(یعنی اولین ۱۰۰ درصد!! جور دیگه نخونین :biggrin:)
آره دروس مشترک که شکی نیست باید تقویت بشه.
کجا خراب کردم من؟؟ ۱۲۹ شدم مثل هلو! اون موقع که وقت داشتم درس میخوندم بهترین رتبه ام ۱۳۴ بود! البته اینو هم باید در نظر بگیرم که رقبا هم وقت درس خوندن نداشتن :cry:
مرسی بابت نظر و ... .حالا ما هم میایم واسه ارشد تو استرس میگیریم.
======
اگه یه نگاهی هم به این پست بندازید متشکر میشم.

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
امیرحسین تو هم بشین بیشتر بخون دیگه/

دانیال درسته کم میخونم ولی باور کن خوب میخونم
چشم چشم .. توی این فرصت باقی مونده تلاشمون رو بیشتر میکنیم

1.چیه هنوز آمریکا نرفتین ما رو راه نمیدین؟! :D من گفتم یه وقت نری بیزنس کلس بگیری بعد پول کم بیاری بعدا! یا اصلا مسئولین دانشگاه بفهمن بیزنس کلس سوار میشی فکر میکنن پولداری توقعشون میره بالا.

2.تو که همه کارنامه رو گذاشتی دیگه چیو میخواستی بزاری؟! مثلا نمره علمی بدون غلط رو بزاری؟! همیناش مهم بود،مرسی.
مشترک رو خیلی پایین زدی.بابا دیگه دروس مشترکت که از من بدتر نیست! بخدا نرم افزار و یه کم هم شبکه کمکم کرده وگرنه واقعا توی ساختمان و گسسته جای کار زیادی دارم.
هوش دیدی من چند زدم؟ زدم 77.78 بعد میدونی توی دانشگاه نمره ام چند شده؟ نمره اومده ۷.۷۳ از ۱۴!! یعنی با ۶ نمره شدم ۱۳.۷۳،دانشگاهه داریم؟؟
سیستم عاملت که مسلما از من بیشتره اما فکر میکنم بازم کمه،روش کار کن حتما.
معماری ندیدم توی لیستت،نزدی؟ یه سوال زدم،اونم درست بود! جای طباطبایی خالی اون سوال هم پایپلاین بود!!!
یه چیز دیگه،غلط داشتی؟ فکر میکنم به نسبت غلط کم زدم.اگه غلط زیاد زدی سعی کن رو خودت خیلی بیشتر کار کنی که تا مطمئن نشدی نزنی.مثلا یه تست از خودت بگیر بگو توی این تست به هیچ سوالی برنمیگردم و هر سوالی رو هم فقط بلد بودم همون لحظه میزنم.قصد اینه که تعداد زیادی سوال نزده داشته باشی تا اون استرس خالی بودن پاسخنامه از بین بره.مثلا توی مشترک ها من ۱۵ تا نزده دارم،یعنی نصف سوالا رو نزدم.(حالا اینکه تعداد غلط هام هم زیاده بحث دیگه ایه)
راستش من خودم بالای ۳۰۰ تصور میکردم بشم،نمیدونم چی شده!
1. :D

2. باور کن من مشترکام ضعیف نیست .. ساختمان و طراحیم خیلی خوبه و اینکه میبینی غلط میزنمشون واقعا یه خوب تمرکز نمیکنم یا سوتی های خیلی تابلویی میدم .. نرم افزار هم هم خوبه .. و شبکه هم خوبه ولی نمیدونم چرا روی شبکه تسلط کافی رو پیدا نکردم

در کل مشترک ها رو اگر فقط یکمی دقت میکردم زیر 40 نباید میزدم
در مورد سیستم عامل هم وقت نکردم .. وگرنه یکمی وقت داشتم خوب فکر میکردم .. (اون سوال اولش که ته سوال بود ولی نامردا نگفته بودن اعدادش از چپ به راست یا از راست به چپ .. و اونی که من حل کردم برعکسش صحیح بود :D)

معماری هم که نرسیدم .. انصافا نمیدونم چرا سر این آزمون یه ساعت اول درجا میزدم
به هر حال ممنون امیر جون .. خدا کنه از این اشتباهاتم عبرت بگیرم و آزمون بعدی بهتر بشم
شما هم موفق باشی

Drago

کاربر ممتاز
از این منظر میشه کنکور ارشدو به کُفر و ایمان تشبیه کرد!

اگه یه عمر کافر باشی و لحظۀ آخر ایمان بیاری، نتیجه اش میشه فلاح و رستگاری!
برعکسشم هست.
اگه بعد از 100 سال عبادت، دم مرگ با یه آزمایش سخت جا بزنی، قطعا هلاک میشی!

البته این باعث یأس کسانی که تا الان تلاش زیادی داشتن نشه.
چون توفیق ایمان در لحظات آخر برای عدۀ خیلی خاصی حاصل میشه!
هلاکت هم برای کسی که 100 سال انسان خوبی بوده احتمالش بسیار کمه که واقع بشه!
(ببخشید که من کمی ایدئولوژیک صحبت میکنما!:cool:;))
=========================================================
ضمنا موسیو دراگو هم باید خیلی امیدوار باشه چون بنظر میاد مرد آزمونای 100 درصدی هست!

-----------
موفّق و پیروز باشید
مذهبی نیستم ولی تشبیه باحالی بود!
لطف داری شما،همین که یه فرد که قبل توی کنکور ارشد موفق بوده به ما مشاوره و دلگرمی میده خودش امیدوار کننده است.
. باور کن من مشترکام ضعیف نیست ..

در کل مشترک ها رو اگر فقط یکمی دقت میکردم زیر 40 نباید میزدم
در مورد سیستم عامل هم وقت نکردم .. وگرنه یکمی وقت داشتم خوب فکر میکردم .. (اون سوال اولش که ته سوال بود ولی نامردا نگفته بودن اعدادش از چپ به راست یا از راست به چپ .. و اونی که من حل کردم برعکسش صحیح بود :D)

معماری هم که نرسیدم .. انصافا نمیدونم چرا سر این آزمون یه ساعت اول درجا میزدم
به هر حال ممنون امیر جون .. خدا کنه از این اشتباهاتم عبرت بگیرم و آزمون بعدی بهتر بشم
شما هم موفق باشی
میدونم مشترک هات بد نیست و واسه همینه که میگم نباید از این اشتباه ها بکنی.باید حواستو بیشتر کنی.
به نظر میاد توی این آزمون مدیریت زمانتو هم از دست دادی (اینطور که خودت میگی).روی اون هم کار کن.
قربونت برم.
راستی به عنوان مدیر یه نگاه هم به اینجا بکن ببین چه خبره! مدیر عامل اپل عوض شده،بعد خود سایت اپل چیزی ننوشته،بزرگترین سایتهای خبررسانی تکنولوژی (مثلا Cnet) چیزی ننوشتن،ولی مثلا smsfa.org یا javanpatogh.com خبر دارن؟!!

آخرین ویرایش:

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام و عرض ادب خدمت دوستای گلم.این قدر بحثاتون شاخه شاخه میشه که نمیدونم کدوم حرفمو بگم!!! امتحانای ما هم تموم شد بالاخره.درگیری با سوالای مفهومی و نه حفظی مثل پیام نور واقعا چالش برانگیز بود برام .همیشه فکر می کردم دانشگاه های دیگه برای ما از لحاظ امتحان خیلی هلو باشن! بگذریم.
1 سوال:تا حالا فکر کردید اگه مثلا من یه خود پرداز با ظاهر بقیه درست کنم و بشینم پشتش هرکسی اومد بگم فعلا 10 تومان از پولتونو میتونیم پرداخت کنیم بعد رمزی رو هم که طرف وارد میکنه بردارم و بعدا برم حسابای همه رو خال کنم از کجا شما باید متوجه بشید؟ در واقع راه اعتماد به یه خود پرداز چیه؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
1 سوال:تا حالا فکر کردید اگه مثلا من یه خود پرداز با ظاهر بقیه درست کنم و بشینم پشتش هرکسی اومد بگم فعلا 10 تومان از پولتونو میتونیم پرداخت کنیم بعد رمزی رو هم که طرف وارد میکنه بردارم و بعدا برم حسابای همه رو خال کنم از کجا شما باید متوجه بشید؟ در واقع راه اعتماد به یه خود پرداز چیه؟

گل پسر. حالا اومدی رمزش رو گرفتی. کارت مردم رو هم میخوای بگیری؟؟؟

JUMONG360

گل پسر. حالا اومدی رمزش رو گرفتی. کارت مردم رو هم میخوای بگیری؟؟؟

پسر خوب راه چیت زیاده:
1.رمز کارت و شماره هاشو دارم میرم راحت خرید و انتقال اینترنتی انجام میدم.
2.این پیغام رو نمایش میدم(متاسفانه بدلیل خرابی دستگاه کارت شما خورده شد!!)می توانید با مراجعه به شعبه ی مذکور کارت خود را دریافت نمایید! تموم مارت مال منه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسر خوب راه چیت زیاده:
2.این پیغام رو نمایش میدم(متاسفانه بدلیل خرابی دستگاه کارت شما خورده شد!!)می توانید با مراجعه به شعبه ی مذکور کارت خود را دریافت نمایید! تموم مارت مال منه.

البته در مثال مناقشه نیست . ولی من یکم مناقشه دارم. :D

1- شما رمز کارت رو داری. برای خرید اینترنتی نیاز به رمز دوم هست. و فکر نمیکنم از اون طرف به سادگی بشه به رمز دوم دست یافت. ضمن اینکه با هر نوع انتقالی هم خودت بهتر میدونی که ادم خیلی راحت شناسایی میشه.

2- خب وقتی کارت خورده شد. خیلی راحت ادم با تلفن بانک یه تماس میگیره و کارتش رو مسدود میکنه. اینجوری دیگه شما رمز دوم و اول و سومش هم داشته باشی یا خود کارت رو هم داشته باشی کاری نمیتونی کنی.

3- کلا اینکه کسی بخواد خودپرداز درست کنه و بشینه پشتش و کسی هم نفهمه خیلی خیلی سخت امکانش هست. ضمن اینکه اصلا به ریسکش هم نمیارزه. احتمال گیر افتادن هم زیاده. به نظر من اصلا کلاهبردار خوبی نمیشی جومونگ جان :D اگه خواستی پولشویی کنی. بیا پیش خودم یادت بدم. :D

در اخر اینکه حالا این مناقشه ها رو بگذاریم کنار و برسیم به اصل سوالت و فکر کنیم اینجا جلسه طوفان فکریه.

از راه های اعتماد به یه خودپرداز بیچاره میتونه این باشه که خودپرداز متصل به شعبه بانک ها باشه. و یا اینکه خودپرداز در محیطی باشه که قبلا بارها دیدیمش (شناخت نسبت به محیط اطراف) و یا ...

Drago

کاربر ممتاز
پسر خوب راه چیت زیاده:
سوال خیلی خیلی جالبیه.در آخر پستم جواب میدم.در ضمن اینجا محل بحث های شاخه شاخه هست!
1- شما رمز کارت رو داری. برای خرید اینترنتی نیاز به رمز دوم هست. و فکر نمیکنم از اون طرف به سادگی بشه به رمز دوم دست یافت. ضمن اینکه با هر نوع انتقالی هم خودت بهتر میدونی که ادم خیلی راحت شناسایی میشه.

2- خب وقتی کارت خورده شد. خیلی راحت ادم با تلفن بانک یه تماس میگیره و کارتش رو مسدود میکنه. اینجوری دیگه شما رمز دوم و اول و سومش هم داشته باشی یا خود کارت رو هم داشته باشی کاری نمیتونی کنی.

3- کلا اینکه کسی بخواد خودپرداز درست کنه و بشینه پشتش و کسی هم نفهمه خیلی خیلی سخت امکانش هست. ضمن اینکه اصلا به ریسکش هم نمیارزه. احتمال گیر افتادن هم زیاده.

در اخر اینکه حالا این مناقشه ها رو بگذاریم کنار و برسیم به اصل سوالت و فکر کنیم اینجا جلسه طوفان فکریه.

از راه های اعتماد به یه خودپرداز بیچاره میتونه این باشه که خودپرداز متصل به شعبه بانک ها باشه. و یا اینکه خودپرداز در محیطی باشه که قبلا بارها دیدیمش (شناخت نسبت به محیط اطراف) و یا ...
دانیال جومونگ جواب نداده هنوز من نظرمو در مورد ایرادهایی که گرفتی میگم :
۱.لازم نداره اینترنتی خرید کنه،از یه خودپرداز واقعی نقد میکشه بیرون.میدونم که یه سقفی داره،اما از چندین کارت مختلف اگه سقف رو بیرون بکشه سود کلانی داره.
۲.چند نفر این کارو میکنن؟ شاید زیر ۵ درصد در لحظه این کار رو میکنن.زیر ۱۰ درصد در نیم ساعت آینده این کارو میکنن.در خوشبیتانه ترین حالت شاید ۶۰ درصد بعد از گذشت دو ساعت این کارو میکنن.
۳.نه از نظر فیزیکی سخته و نه از نظر جایگذاری! بعد هم که قرار نیست خودت بشینی توش که،یه سیستم مینویسی هر نیم ساعت هم تخلیه میکنی کارت هارو و رمزهارو هم چاپ شده تحویل میگیری.احتمال گیر افتادن در روز اول خیلی خیلی کمه.اگه بتونی توی روزهای آینده سریعتر از خبر جابجا بشی میتونه یه کلاهبرداری تاریخی بشه.

راه اعتماد به خودپرداز... در حالتی بررسی میکنیم که همه چی واقعی به نظر میرسه،صفحه خودپرداز یه Demoی آشنا داره،تمام کارکردها و ... شبیه یه خودپرداز اصله،درسته؟
اولیش میتونه سابقه اعتماد باشه.یعنی جایی که آدم همیشه استفاده میکرده.البته این خودش میتونه عامل سوء استفاده باشه.اگه دیروز اون خودپردازو بردارن و امروز تو بیای اونو بزاری،کاملا روش جواب میده.
راه دیگه بررسی سابقه یا هوشیاریه.چطوریه که این خودپرداز به همه ۴-۵ نفری که جلوی من بودن دقیقا ۱۰ تومن داد و کارت همه رو هم خورد؟؟ البته فقط در شرایط شلوغی و تکنیک یکنواخت جواب میده (یکنواخت یعنی به همه پیغام مشابه بده،نه اینکه یه یکی عدم سرویس،یه یکی کارتشو بخوره،یه یکی ۱۰ تومن + خوردن کارت و ... )

یه مسئله دیگه،اون ۱۰ تومنو از کجا میخوای بهشون بدی؟ سیستم تراکنش که رمزنگاری شده است و نمیتونی نفوذ کنی،میخوای از خودت مایه بزاری؟
راه ساده ایه واسه کلاهبرداری ولی بیشتر از یه ساعت توی یه محل دوام نمیاره.باید سریع تخلیه بشه و جابجا بشه.بستگی به مکانش داره،اگه مشتری های پولدار و زیاد داشته باشه میتونه کلاهبرداری کلانی انجام بشه.

JUMONG360

سوال خیلی خیلی جالبیه.در آخر پستم جواب میدم.در ضمن اینجا محل بحث های شاخه شاخه هست!

دانیال جومونگ جواب نداده هنوز من نظرمو در مورد ایرادهایی که گرفتی میگم :
۱.لازم نداره اینترنتی خرید کنه،از یه خودپرداز واقعی نقد میکشه بیرون.میدونم که یه سقفی داره،اما از چندین کارت مختلف اگه سقف رو بیرون بکشه سود کلانی داره.
۲.چند نفر این کارو میکنن؟ شاید زیر ۵ درصد در لحظه این کار رو میکنن.زیر ۱۰ درصد در نیم ساعت آینده این کارو میکنن.در خوشبیتانه ترین حالت شاید ۶۰ درصد بعد از گذشت دو ساعت این کارو میکنن.
۳.نه از نظر فیزیکی سخته و نه از نظر جایگذاری! بعد هم که قرار نیست خودت بشینی توش که،یه سیستم مینویسی هر نیم ساعت هم تخلیه میکنی کارت هارو و رمزهارو هم چاپ شده تحویل میگیری.احتمال گیر افتادن در روز اول خیلی خیلی کمه.اگه بتونی توی روزهای آینده سریعتر از خبر جابجا بشی میتونه یه کلاهبرداری تاریخی بشه.

راه اعتماد به خودپرداز... در حالتی بررسی میکنیم که همه چی واقعی به نظر میرسه،صفحه خودپرداز یه Demoی آشنا داره،تمام کارکردها و ... شبیه یه خودپرداز اصله،درسته؟
اولیش میتونه سابقه اعتماد باشه.یعنی جایی که آدم همیشه استفاده میکرده.البته این خودش میتونه عامل سوء استفاده باشه.اگه دیروز اون خودپردازو بردارن و امروز تو بیای اونو بزاری،کاملا روش جواب میده.
راه دیگه بررسی سابقه یا هوشیاریه.چطوریه که این خودپرداز به همه ۴-۵ نفری که جلوی من بودن دقیقا ۱۰ تومن داد و کارت همه رو هم خورد؟؟ البته فقط در شرایط شلوغی و تکنیک یکنواخت جواب میده (یکنواخت یعنی به همه پیغام مشابه بده،نه اینکه یه یکی عدم سرویس،یه یکی کارتشو بخوره،یه یکی ۱۰ تومن + خوردن کارت و ... )

یه مسئله دیگه،اون ۱۰ تومنو از کجا میخوای بهشون بدی؟ سیستم تراکنش که رمزنگاری شده است و نمیتونی نفوذ کنی،میخوای از خودت مایه بزاری؟
راه ساده ایه واسه کلاهبرداری ولی بیشتر از یه ساعت توی یه محل دوام نمیاره.باید سریع تخلیه بشه و جابجا بشه.بستگی به مکانش داره،اگه مشتری های پولدار و زیاد داشته باشه میتونه کلاهبرداری کلانی انجام بشه.
خوب امیر جان ممنون چون تقریبا همه ی حرفامو نوشتی;)
بدون توضیح اضافی می خوام بگم که همه ی راه هایی که گفتی قابل دور زدن و اگه یه نفر حرفه ای باشه براحتی میتونه این کلاهبرداری رو انجام بده.هدفم از گفتن این مثال این بود که بدونید این مشکل تو دنیای امنیت اطلاعات هنوز حل نشده.چالش بزرگ در این ضمینه اعتبار سنجی کانال هست که همه به دنبال یافتن راهی برای اون هستند.

sougmad

عضو جدید
بــــــــــــــــه
اینجارو!!

میبینم که همه ی دوستان جمعن باز

دانیال اومده بازم

دکتر طباطبائی تشریف آوردن

و همچنان هم عادت پاک کردن پست هاشون رو دارن
احسنت

راستی
مرسی از پستتون جناب طباطبائی
نبود که تشکر بزنیم اینجا گفتیم بگیم:gol:

و در آخر هم غرض اصلی

یه پارازیت وسط حرفای مهم و امنیتی مهندسین عزیز

طبق معمول

عکسایی از بازیکنان رئال و بارسا
به بهانه ی ال کلاسیکویی دیگر
رئالی ام نداریم اینجا کری بخونیم(البته بردن همیشگی که کری خوندن نداره)

http://s1.picofile.com/file/7260586448/2.jpg

http://s1.picofile.com/file/7260585806/1.jpg

http://www.upsara.com/images/zetupgirv2ny7qnusam.jpg

شاد باشید و موفق جمیعــــــــــــاً:gol:

JUMONG360

بــــــــــــــــه
اینجارو!!

میبینم که همه ی دوستان جمعن باز

دانیال اومده بازم

دکتر طباطبائی تشریف آوردن

و همچنان هم عادت پاک کردن پست هاشون رو دارن
احسنت

راستی
مرسی از پستتون جناب طباطبائی
نبود که تشکر بزنیم اینجا گفتیم بگیم:gol:

و در آخر هم غرض اصلی

یه پارازیت وسط حرفای مهم و امنیتی مهندسین عزیز

طبق معمول

عکسایی از بازیکنان رئال و بارسا
به بهانه ی ال کلاسیکویی دیگر
رئالی ام نداریم اینجا کری بخونیم(البته بردن همیشگی که کری خوندن نداره)

http://s1.picofile.com/file/7260586448/2.jpg

http://s1.picofile.com/file/7260585806/1.jpg

http://www.upsara.com/images/zetupgirv2ny7qnusam.jpg

شاد باشید و موفق جمیعــــــــــــاً:gol:
سلام .ممنون از این که ما رو هم فراموش نکردی!!!
باید حدس میزدم طرفدارای میلان هوادار واقعی نیستن!معلوم عاشق تیمت نیستی که امروز سنگ بارسای... رو به سینه میزنی.

sougmad

عضو جدید
سلام .ممنون از این که ما رو هم فراموش نکردی!!!
باید حدس میزدم طرفدارای میلان هوادار واقعی نیستن!معلوم عاشق تیمت نیستی که امروز سنگ بارسای... رو به سینه میزنی.

مگه میشه شما رو فراموش کرد!!
رسمِ وفا رو خود شما یادم دادید.......

بعدشم
دقیقا میدونستم همینو میگید
حتی اگه پستی ندید

میلان که حسابش جداست

(آخر فصلم که قرار شد ببینیم کی قهرمانه!! و همینطور تو لیگ قهرمانان
)

ولی خب
تو این جو رئالی های اطراف باید یکی سنگ بارسا رو به سینه بزنه
بعدشم تر!

خداییش بارسا قشنگ بازی میکنه
کمتر کسیه که از دیدن بازیشون لذت نبره

---------------------------------------------

Foreza Milano

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
البته در مثال مناقشه نیست . ولی من یکم مناقشه دارم. :D

3- کلا اینکه کسی بخواد خودپرداز درست کنه و بشینه پشتش و کسی هم نفهمه خیلی خیلی سخت امکانش هست. ضمن اینکه اصلا به ریسکش هم نمیارزه. احتمال گیر افتادن هم زیاده. به نظر من اصلا کلاهبردار خوبی نمیشی جومونگ جان :D اگه خواستی پولشویی کنی. بیا پیش خودم یادت بدم. :D

یه ایده اول ممکنه خیلی نقص داشته باشه ولی می شه پختش و یه چیز خوب ازش بیرون آورد :D

Drago

کاربر ممتاز
خوب امیر جان ممنون چون تقریبا همه ی حرفامو نوشتی;)
بدون توضیح اضافی می خوام بگم که همه ی راه هایی که گفتی قابل دور زدن و اگه یه نفر حرفه ای باشه براحتی میتونه این کلاهبرداری رو انجام بده.هدفم از گفتن این مثال این بود که بدونید این مشکل تو دنیای امنیت اطلاعات هنوز حل نشده.چالش بزرگ در این ضمینه اعتبار سنجی کانال هست که همه به دنبال یافتن راهی برای اون هستند.
خواهش میکنم،دکمه تشکر اون کناره :D
نظر خودت رو نشنیدیم ها.تو چه پیشنهادی داری؟ ممکنه ۱۰۰درصد جلوگیری نکنه از مشکل ولی خب واسه خودش نظریه!
راستش صرفا در دنیای اطلاعات نیست.شما وقتی پول رو میدی دست مسئول باجه،اگه پول رو بگیره بعد بگه من هیچ پولی دریافت نکردم،هیچکس هم ندیده باشه صحنه رو میخوای چیکار کنی؟
واسه تشخیص هویت توی ATM از ابزارهای بیوالکترونیکی هم میشه استفاده کرد (به جای رمز)،مثلا تشخیص چهره،اثر انگشت و ... ولی هزینه اش زیاد میشه،در ضمن مثلا من نمیتونم کارتمو بدم به داداشم پول برداره.

یه ایده اول ممکنه خیلی نقص داشته باشه ولی می شه پختش و یه چیز خوب ازش بیرون آورد :D

کلمه کلیدی در این عبارت "خوب" بود؟!

friend 1

عضو جدید
چه عجب

چه عجب

چند روز بود وقتی وارد سایت می شدم کلمه عبور و نام کاربری و میزدم نمیتونستم وارد شم چه عجب امروز تونستم:cry:

Drago

کاربر ممتاز
بحث خودپرداز و اعتماد به کانال ادامه پیدا نکرد؟ بعد میگید چرا شاخه شاخه میشه بحثاتون...
اینترنت در دو روز گذشته به طور مسخره ای کند نشده بود؟ روز ۵ شنبه من رسما اینترنت نداشتم،جمعه هم یکی بود یکی نبود.این ها رو ببینید دلتون شاد میشه :

بله درست میبینید! 66 درصد Packet Loss داره...قضاوت نکنید،۶۶ درصد خیلی هم زیاد نیست! عکس بعدی رو ببینید :​

حال کردین؟؟ ۸۰ درصد!! البته ۹۰ درصدیش رو هم داشتم که چون عکس نگرفتم قابل اثبات نیست(قانون معروف Pics or never happend).این عکس رو هم ببینید و از هارمونی پیام های Destination Host Unreachable لذت ببرید! (چون بزرگ هست توی پست نذاشتم)

sahar-sr

عضو جدید
سوگماد عکسایی که گذاشتی خیلی باحال بود!کلی خندیدم:biggrin:
به خصوص وسطیه!چون طرفدار آتیشی هر سه تاشونم!
بارسا واقعا تیم محشریه!

کند که خوبه!من دو روز گذشته اصلا اینترنتم قطع بود!امروزم که مثل لاک پشت میره!!

آخرین ویرایش:

sougmad

عضو جدید
اینترنت در دو روز گذشته به طور مسخره ای کند نشده بود؟ روز ۵ شنبه من رسما اینترنت نداشتم،جمعه هم یکی بود یکی نبود.این ها رو ببینید دلتون شاد میشه :

مسخره که چه عرض کنم!!
سرعت در حد مرگ!!
یعنی جوری شده که مرگ به مراتب برای من بسی گورارتره تا اینترنت رفتن با این شرایط!!!

حالا ما خداروشکر نت داشتیم(البته این مرگی هم که میگم برای من مرگ بودا!! من اعصاب کند بودن رو ندارم!! تو هیچ موردی!!!)

هی نمیخوام بگما:D
مملکته داریم
ISP یه داریم؟؟:razz::mad:
خیر سرمون 512 إ..... 0.512 رو به زور میده بهمون!!

سوگماد عکسایی که گذاشتی خیلی باحال بود!کلی خندیدم:biggrin:
به خصوص وسطیه!چون طرفدار آتیشی هر سه تاشونم!
بارسا واقعا تیم محشریه!

خواهش میشه:D

اینو داشتی
" برو بچه های بارسلونا به رئال مادرید :

اگه خسته شدین یه چیز دیگه بازی کنیم ! ":w15:

s1991

عضو جدید
سلام بچه ها میشه یکی بگه اقتصاد مهندسی و مبانی الکترونیک و دیجیتال چه جور درسایی هستن؟ میشه راجع به سطح سختی و آسونیشون یه خرده توضیح بدید.

Drago

کاربر ممتاز
سلام بچه ها میشه یکی بگه اقتصاد مهندسی و مبانی الکترونیک و دیجیتال چه جور درسایی هستن؟ میشه راجع به سطح سختی و آسونیشون یه خرده توضیح بدید.
اقتصاد مهندسی و مبانی الکترو نیک دیجیتال درس‌های خوبی هستند!!
از شوخی گذشته اقتصاد درس سختی نیست،چیز زیادی نداره به نظرم و ساده است.فقط باید درست بفهمید داره چه اتفاقی میفته.آدم حس میکنه داره حسابداری میخونه نه IT.
مبانی الکترونیک دیجیتال رو هم هنوز پاس نکردم،این ترم میگیرم.اما از دور و بر چیزی که شنیدم درسی هست بین مدارمنطقی و فیزیک ۲.با این تفاصیل نباید درس ساده ای باشه.
حالا که سوالتونو جواب دادم لطف کنید از این به بعد سوال‌هاتون رو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید.:)

خیر سرمون 512 إ..... 0.512 رو به زور میده بهمون!!
۵۱۲ چی؟ ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه؟
این حرفی که میزنی درسته ها،اگه از زبان یه فرد عادی هم گفته بشه قابل قبوله.اما به عنوان یه مهندس IT خودت میدونی که این یه پهنای باند اسمی هست که اختصاص میدن و عوامل مختلفی بر بهره بری (Utilize) از شبکه تاثیر گذار هستن که یه تعدادیش اصلا ربطی به ISP و زیرساخت و ... نداره.از اون طرف زیرساخت و پروتکل های حاکم توی شبکه "مدار مجازی" نمیتونن پهنای باند رو تضمین کنن.
در عین حال قبول دارم که اون قسمتی که مربوط به زیرساخت و ارتباطه بسیار ضعیف هست و ISP هم در مواردی با استفاده از روش های مختلف،بی اطلاعی کاربران و خلاء های قانونی یه "بداخلاقی" هایی میکنن.
============
دوستانی که باهاشون در مورد SOPA بحث میکردیم،دیدید آخرش به کجا کشید؟ به خاطر این همه مخالفت و فشار افکار عمومی،از دستور کار خارج شد.قضیه تموم نشده البته و ممکنه روزی روزگاری دوباره به جریان بیفته،یا حتی به قول یه سری از افراد بدبین پنهان از افکار عمومی تصویب بشه.اما باز هم به نظرم خیلی خوب و موثر بوده.
ما بیشتر از یه ساله که داریم با "اینترنت ملی" تهدید میشیم.به نظرم فشار رسانه ای و مخالفت ها اگه بیشتر نبوده کمتر هم نبوده.هرچند به دلیل عدم شفافیت واقعا کمتر کسی میدونه اینترنت ملی چه خواهد بود(در مورد SOPA هم یکی از دلایل مخالفت همین شفاف نبودن بود،اما تقریبا همه میدونن SOPA به طور کلی چی بود).نقدها و نظرات مختلفی رو دیدیم،مقاله ها نوشته شد ....
(اگه به هر دلیلی مدیریت احساس کرد میخواد تو این پست دست ببره بهتره به خودم بگه)

آخرین ویرایش:

s1991

عضو جدید
اقتصاد مهندسی و مبانی الکترو نیک دیجیتال درس‌های خوبی هستند!!
از شوخی گذشته اقتصاد درس سختی نیست،چیز زیادی نداره به نظرم و ساده است.فقط باید درست بفهمید داره چه اتفاقی میفته.آدم حس میکنه داره حسابداری میخونه نه IT.
مبانی الکترونیک دیجیتال رو هم هنوز پاس نکردم،این ترم میگیرم.اما از دور و بر چیزی که شنیدم درسی هست بین مدارمنطقی و فیزیک ۲.با این تفاصیل نباید درس ساده ای باشه.
حالا که سوالتونو جواب دادم لطف کنید از این به بعد سوال‌هاتون رو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید.:)

خودم هم فکر میکنم درس سختی باید باشه.(آخه تو اسمش الکترونیک داره!!!!!!بچه های کامپیوتر میگن درسایی مثل مدارالکترونیک و این چیزا خیلی سختن!!)
ممنون بابت پاسختون و لطف همیشگیتون.
بله حتما از این به بعد در تاپیک مخصوصش میپرسم.

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این حرفی که میزنی درسته ها،اگه از زبان یه فرد عادی هم گفته بشه قابل قبوله.اما به عنوان یه مهندس IT خودت میدونی که این یه پهنای باند اسمی هست که اختصاص میدن و عوامل مختلفی بر بهره بری (Utilize) از شبکه تاثیر گذار هستن که یه تعدادیش اصلا ربطی به ISP و زیرساخت و ... نداره.از اون طرف زیرساخت و پروتکل های حاکم توی شبکه "مدار مجازی" نمیتونن پهنای باند رو تضمین کنن.
در عین حال قبول دارم که اون قسمتی که مربوط به زیرساخت و ارتباطه بسیار ضعیف هست و ISP هم در مواردی با استفاده از روش های مختلف،بی اطلاعی کاربران و خلاء های قانونی یه "بداخلاقی" هایی میکنن.

ما که با همین بد اخلاقی ها خیلی بیشتر از بقیه مشکلات درگیریم !

نمی دونم چرا پهنای باندی که استفاده میشه با اختلال در اینترنت هم نسبت مستقیم داره !

یه 1024 و یه 128 کیلو بیت بر ثانیه گرفتیم ؛ از 128 بیشتر استفاده می کنیم چون عذابش کمتره ! :surprised:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظرسنجی بهترین ها در اسکار رو دیدید ؟

اینجا

نتایج نظرسنجی بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلنامه رو هم ببینید !

نمی دونم مردم بقیه کشور ها در مورد ما چی فکر می کنن !

Drago

کاربر ممتاز
۱.ما که با همین بد اخلاقی ها خیلی بیشتر از بقیه مشکلات درگیریم !

۲.نمی دونم چرا پهنای باندی که استفاده میشه با اختلال در اینترنت هم نسبت مستقیم داره !

۳.یه 1024 و یه 128 کیلو بیت بر ثانیه گرفتیم ؛ از 128 بیشتر استفاده می کنیم چون عذابش کمتره ! :surprised:
۱.چون از زیرساخت خبر ندارید.
۲.نباید داشته باشه؟
۳.دقیقا منظورتون از "عذاب" چی هست؟
نتایج نظرسنجی بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلنامه رو هم ببینید !

نمی دونم مردم بقیه کشور ها در مورد ما چی فکر می کنن !
منظورت اینه؟

نمیدونم چی میشه اسمشو گذاشت؟ عرق ملی؟(بخوانید ergh) یا اینکه فکر میکنیم (حواسم هست که من هم همین رای رو دادم) میشه یه دید متفاوتی نسبت به ایران ایجاد کرد؟ یا اینکه نه صرفا جوگرفتگیه؟ اینکه ما بخوایم در یه عرصه جهانی (حالا مهم نیست که اسکاره یا چی) مطرح بشیم،حتی شده با این رای دادن های عجیب غریب،خوبه یا بده؟
یه سوال دیگه : جوایز اسکار با رای گیری مردم انتخاب میشه یا داور داره؟ اگه اینجوریه که دیگه هیجانی نیست موقع اعلام نتایج،همه شب قبل میفهمن کی برنده خواهد بود.اگه هم رای گیری باشه توی یاهو رای گیری میکنن؟ جوایز آکادمی اسکار خودش سایت نداره رای گیری کنن؟

آخرین ویرایش:

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
1
============
2
اگه به هر دلیلی مدیریت احساس کرد میخواد تو این پست دست ببره بهتره به خودم بگه

1- اتفاقا ایشون (حتی بعنوان یه مهندس آیتی هم) درست میگن. 512 کیلوبیت در ثانیه چیزی نیست که حتی در Unstableترین شرایط در زیرساخت نشه بهش دست پیدا کرد! حتی اگه همۀ سرویس گیرنده ها در آن واحد با هم در حال دانلود تا سقف conforming traffic باشند! (البته ظرفیت ISP بحثش جداست. هر چند اون هم موظفه لااقل به اندازۀ همین پهنای باند اسمی رو فراهم کنه!)

2- اگه به خاطر سیاسی بودنش میگی، مگه نمیدونی مطالب سیاسی بدون اطلاع قبلی منهدم میشه؟ تازه فکر نکنم مدیران غیر فنی باشگاه اصلا فهمیده باشن که حرف سیاسی زدی!!!:D مگر اینکه کلماتی مثل ملی یا رسانه یا افکار عمومی و ... توی Access List مغزشون جزو موارد "جیز" باشه!

پی نوشت: این پُست رو قصد ندارم پاک کنم اما محتواش طوریه که احتمال داره بطور خودکار پاک بشه!

آخرین ویرایش:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
۱.چون از زیرساخت خبر ندارید.
۲.نباید داشته باشه؟
۳.دقیقا منظورتون از "عذاب" چی هست؟

منظورت اینه؟

نمیدونم چی میشه اسمشو گذاشت؟ عرق ملی؟(بخوانید ergh) یا اینکه فکر میکنیم (حواسم هست که من هم همین رای رو دادم) میشه یه دید متفاوتی نسبت به ایران ایجاد کرد؟ یا اینکه نه صرفا جوگرفتگیه؟ اینکه ما بخوایم در یه عرصه جهانی (حالا مهم نیست که اسکاره یا چی) مطرح بشیم،حتی شده با این رای دادن های عجیب غریب،خوبه یا بده؟
یه سوال دیگه : جوایز اسکار با رای گیری مردم انتخاب میشه یا داور داره؟ اگه اینجوریه که دیگه هیجانی نیست موقع اعلام نتایج،همه شب قبل میفهمن کی برنده خواهد بود.اگه هم رای گیری باشه توی یاهو رای گیری میکنن؟ جوایز آکادمی اسکار خودش سایت نداره رای گیری کنن؟

عذاب ناپایداری !
بیشتر قطع و وصل میشه !

برنده اسکار رو داورها انتخاب می کنن !
اگه به رأی گیری باشه ، جدایی نادر از سیمین میشه بهترین فیلم تاریخ جهان ! :D

بالا