گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
امروز تولدت بود امیرجان؟؟

به به . زودتر میگفتی یه تاپیک جدا تو باشگاه باز میکردیم یه جشن میگرفتیم . :D

تولدت مبارک عزیز. انشالله همیشه شاد و موفق و سبز باشی.
ممنون.
شما یادتون نیست یه موقع اینجا تاریخ تولد همه معلوم بود،بساط تولد بازی همیشه به راه بود! بعد روز تولدت هم میومدی اون بالا خودش بهت تبریک میگفت!
تولدتون مبارک.....:gol:
.
.
.
من کیک میخوااام:D
کیک رو به کسی میدن که کادو بیاره خانم محترم!! :D
ممنون.
تولدت مبارک

حاج امیر ناقابله
دیگه باید ببخشید، عادت داریم واسه تولد بچا CLS می دیم
n
:
دستت درد نکنه امیرجان اما شما که خرج کردی چرا نسل قدیمش؟؟
از اینا میاوردی

تولدتون مبارک
خدا عمر با عزت بده
ممنونم
:gol:تولدت مبارک:gol:
ارزوی رسیدن به تمام ارزو هاتودارم :smile:
ممنونم.
یعنی شما به آرزوهای من برسی؟! به دردت نمیخوره که!!
===============
هی ما به شوخی میگفتیم اینا یه روز گوگل رو هم فــــیلتر میکنن و فلان... الان میخوام بازش کنم باز نمیشه،فقط من این مشکلو دارم یا شما هم دارین؟ با وی پی ان باز میشه

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی ما به شوخی میگفتیم اینا یه روز گوگل رو هم فــــیلتر میکنن و فلان... الان میخوام بازش کنم باز نمیشه،فقط من این مشکلو دارم یا شما هم دارین؟ با وی پی ان باز میشه

من با http و Https امتحان کردم. الان مشکلی نداره (پارس انلاین)

تولدت دوباره مبارک/. :D

sougmad

عضو جدید
سوگماد خانم. شما ترم قبل هم مدیریت استراتژیک داشتید و هم نظریه زبان؟؟؟
بله!

کیک رو به کسی میدن که کادو بیاره خانم محترم!! :D
ممنون.

eee...
ما کادومونو با مدیر دادیم دیگه:D
اصلا زشته جایی که مدیر باشه
ما دست به جیب بشیم:D

من کیک میخوااام
فقط کاکائویی:D;)

خواهش...

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس یه لطفی کنین. وارد سیستم گلستانتون بشین و سوال های این 2 تا درس رو دانلود کنین و بعد اینجا اپلود کنین.

ضمن اینکه از پاسخ صحیح سوال این 2 درس هم عکس بگیرید و اینجا اپلود کنید.

ممنون.

آخرین ویرایش:

sougmad

عضو جدید
پس یه لطفی کنین. وارد سیستم گلستانتون بشین و سوال های این 2 تا درس رو دانلود کنین و بعد اینجا اپلود کنین.

ضمن اینکه از پاسخ صحیح سوال این 2 درس هم عکس بگیرید و اینجا اپلود کنید.

ممنون.

اوکی.
پس میلتونو لطف کنید
اینجوری راحت تره

Drago

کاربر ممتاز
به دانیال :
بک ترک رو نصب کردم،بوت میشه،خط فرمان میاد.اما میخوام X رو بالا بیارم نمیشه.یعنی startx رو که میزنم صفحه سیاه خالی میگیرم.هیچ دکمه ای چیزی هم دیگه کار نمیکنه،تنها راهش Hard Shutdown کردنه....پیشنهادت چیه؟
البته اینو به دانیال گفتم چون تجربه بک ترک رو داره،اگه کس دیگه ای فکر میکنه میتونه کمکم کنه خوشحال میشم.

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خوبه ، اگر دانشگاه یه نقش محرک داشته براتون خودش خیلی عالی هست ،
برام جالب بود گفتی معماری یا IT ،
این دوتا رشته دوتا سمت مختلف هستن ، ازین نظر می گم که معمولا همه یا دید و روحیه ی هنری و طراحی دارن که می رن سراغ رشته هایی مثل معماری و یا دید علاقه ی منطقی و صفر و یکی دارن که میان سراغ IT یا برق و کامپیوتر و ...

وقتی توی کارهامون بیاییم و طراحی کردن و سبک دادن به کارهامون رو کنار هم بچینیم زیاد هم از هم فاصله ندارن این دو رشته ...
این حرفتون رو قبول دارم که از پایه باهم فرق دارن ولی من دیدگاهم به آی تی خیلی فراتر از این حرفاست ..
وسیله ایی که باهاش میتونم توی هر کاری پیشی بگیرم ... مثلا میتونم کارهای طراحیها رو با کامپیوتر انجام داد و توی مباحث گرافیکی حرفای زیادی داشت ...

واقعا آی تی یه قدرت فوق العاده ایی به آدم میده که میتونه با هر سبک و سلیقه ایی کارهاشو پیش برد
۱. معلومه این پسر تکیه کلامته نه خطاب جنسیتی ، پس عیب نداره
۲.جالبه ، پس یکی از کارش میتونه پر کردن CAPTCHA باشه...دیگه چی؟

امیرجان فعلا اطلاعات دقیقی ازش ندارم ... انشاالله اگر روزی کارهایی روش صورت دادم خبرت میکنم ..
اصلآ اینا به کنار...تولدم مبارک :D
مبارک امیر جون ... انشاالله سال های سال خوش خرم زیر سایه پدر و مادرت زندگی خوش و خرمی داشته باشی. ..

این هم کادو تفلدم من bday02-copy-bday-birthday.gif

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دانیال :
بک ترک رو نصب کردم،بوت میشه،خط فرمان میاد.اما میخوام X رو بالا بیارم نمیشه.یعنی startx رو که میزنم صفحه سیاه خالی میگیرم.هیچ دکمه ای چیزی هم دیگه کار نمیکنه،تنها راهش Hard Shutdown کردنه....پیشنهادت چیه؟
البته اینو به دانیال گفتم چون تجربه بک ترک رو داره،اگه کس دیگه ای فکر میکنه میتونه کمکم کنه خوشحال میشم.

تا الان به چنین چیزی برنخوردم امیرجان. مطمئنی دی وی دیش مشکلی نداره؟؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دانیال :

نمیدونم چرا دیگه بک ترک منم بالا نمیاد. :surprised::surprised:

امروز که میخواستم با live cd بازش کنم . پیغام buffer I 0/1 error میده. :surprised:

سرچ هم کردم. انگاری مشکل جدیه . از بایوس و ... هست.

نمیدونم چرا یه دفعه ای اینجوری شد !!!!!!

فکر کنم باید برم سراغ vmware

Drago

کاربر ممتاز
تا الان به چنین چیزی برنخوردم امیرجان. مطمئنی دی وی دیش مشکلی نداره؟؟؟
دی وی دی روی لپتام دوستم درست کار میکنه!
روی سیستم خودم هم با Live session توی حالت Safe Mode بالا میاد و مشکلی نیست.اما اینی که نصب کردم و گزینه های دیگه ی Live Session کار نمیکنه،البته فقط X لود نمیشه وگرنه کاملا میشه با کامند لاین همه کاری کرد.
نمیدونم چرا دیگه بک ترک منم بالا نمیاد. :surprised::surprised:

امروز که میخواستم با live cd بازش کنم . پیغام buffer I 0/1 error میده. :surprised:

سرچ هم کردم. انگاری مشکل جدیه . از بایوس و ... هست.

نمیدونم چرا یه دفعه ای اینجوری شد !!!!!!

فکر کنم باید برم سراغ vmware
http://www.backtrack-linux.org/forums/
ا
ینجا خوب راهنمایی میکنن

kasga_92

عضو جدید
من دارم برای انتخاب رشته دانشگاه تحقیق می کنم...می خوام بدونم موقعیت شغلی و درآمد این رشته چه تو ایران چه خارج از کشور چجوریه؟...تازه برای ادامه تحصیل بعد از لیسانسش چه انتخاب هایی وجود داره؟؟؟...ممنون میشم اگه کمکم کنید...

mandana_f

عضو جدید
استاد راهنمام بهم لطف کرد و گفت باید پیاده سازی کنی با MATLAB این پروژه پردازش تصویرت رو !! یعنی غیر از تحقیقاتی یه کار عملی هم باید بذارم تنگش !!

حالا باید برم تازه مطلب یاد بگیرم از صفر ! اصلا نمی دونم چی به چیه !! ای خدا بگم چیکارش کنه !!!!!!!

خیر سرم میخواستم شروع کنم واسه ارشد !! با این وضع نمیشه !!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیرجان . این Open office که معرفی کردی رو رفتم الان دیدم. حجمش 150 مگ هست

بهم بگو دقیقا چجوریه؟؟ مثلا فایل هایی که با ورد مایکروسافت ساخته میشن هم باز میکنه؟؟

توانایی ویرایششون رو هم داره؟؟

شبیه مایکروسافت پاورپوینت و اکسل و اکسس هم داره؟؟

open source هست ؟؟

برای همه سیستم عامل ها ارائه شده؟؟

یه خورده در موردش توضیح میدی؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

امروز با سیستم یکی از دوستان چک کردم. دوباره ارور Buffer I/0 داد. در حالی که قبلا با سیستم ایشون هم به راحتی بالا میومد. نمیدونم مشکل از کجاست.

فکر کنم تاریخ مصرف دی وی دی ها گذشته باشه :D شاید هم تاریخ مصرف بک ترک ورژن 4 :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیرجان . این Open office که معرفی کردی رو رفتم الان دیدم. حجمش 150 مگ هست

بهم بگو دقیقا چجوریه؟؟ مثلا فایل هایی که با ورد مایکروسافت ساخته میشن هم باز میکنه؟؟

open source هست ؟؟

برای همه سیستم عامل ها ارائه شده؟؟

یه خورده در موردش توضیح میدی؟؟

توضیحاتشون رو پیدا کردم امیرجان

http://bindownload.com/archives/1388/12/07/openoffice-org-3-2-0-rc5.php

http://xtar.ir/article594.html

http://xtar.ir/887/رقیبی-قدرتمند-برای-Microsoft-Office-به-نام-LibreOffice-3.4.0-Final-Portable/

حالا بهم بگو libre office رو دانلود کنم یا open office ؟؟

یعنی کدوم از این 2 لینک زیر:
http://download.openoffice.org/

http://www.libreoffice.org/download/

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا بهم بگو libre office رو دانود کنم یا open office ؟؟

یعنی کدوم از این 2 لینک زیر:
http://download.openoffice.org/

http://www.libreoffice.org/download/

تو نیستی امیرجان.

من خودم سوال میپرسم. دوباره خودم میگردم و جوابمو پیدا میکنم. :D

هر 2 تا رو دانلود کردم. این هم مقایسه ای بین این 2 نرم افزار که توضیحاتی درباره تاریخچه جدا شدنشون هم داره

http://www.barsam.ir/archive/مروری-بر-openoffice-org؛-آفیس-از-نوع-متن‌باز/

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
من دارم برای انتخاب رشته دانشگاه تحقیق می کنم...می خوام بدونم موقعیت شغلی و درآمد این رشته چه تو ایران چه خارج از کشور چجوریه؟...تازه برای ادامه تحصیل بعد از لیسانسش چه انتخاب هایی وجود داره؟؟؟...ممنون میشم اگه کمکم کنید...
سلام
موقعیت شغلی این رشته بیشتر به استعداد و توانایی های خودت ربط داره،مخصوصا اطلاعات و قابلیت ها فرادانشگاهیت.از تکنسین شبکه توی شرکت ها خصوصی یا ادارات میتونی باشی،تا مدیر دیتابیس.این شغل هایی که مثال زدم حقوق تقریبیش میشه از 200 - 300 هزارتومن در ماه تا 2 میلیون تومن در ماه. البته معمولا DBA تحصیلات و سواد-اطلاعات بالاتری نیاز داره.
استاد راهنمام بهم لطف کرد و گفت باید پیاده سازی کنی با MATLAB این پروژه پردازش تصویرت رو !! یعنی غیر از تحقیقاتی یه کار عملی هم باید بذارم تنگش !!

حالا باید برم تازه مطلب یاد بگیرم از صفر ! اصلا نمی دونم چی به چیه !!
ممنون از استاد شما! حالا واسه این پروژه هم شده میری یه چیزی یاد میگیری.عالم بی عمل به چه ماند؟؟ بدون عملی کردنش فایده نداره.
مثلا فایل هایی که با ورد مایکروسافت ساخته میشن هم باز میکنه؟؟

آره فایل های doc. و جدیدا docx. روهم باز میکنه و ویرایش میکنه.
پرزنتیشن،اسپرد شیت و دیتابیس هم داره!
خب،خوشحالم که جواباتو گرفتی.
چیز جالبی که من توش دیدم و اول توجهمو جلب کرد این قابلیت PDF کردن مستقیمش بود.توی همه نرم افزاراش هست.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز با سیستم یکی از دوستان چک کردم. دوباره ارور Buffer I/0 داد. در حالی که قبلا با سیستم ایشون هم به راحتی بالا میومد. نمیدونم مشکل از کجاست.

فکر کنم تاریخ مصرف دی وی دی ها گذشته باشه :D شاید هم تاریخ مصرف بک ترک ورژن 4 :D

امروز در سیستم دیگه ای هم تست کردم. دوباره همین ارور.

با توجه به اینکه چند سری از بک ترک رایت کرده بودم. بعید میدونم یه دفعه همه دی وی دی ها با هم خراب شده باشه.

امیرجان. به نظرت امکان داره مثلا تاریخ استفاده ای براش گذاشته باشن؟؟ که مثلا از این تاریخ گذشت دیگه نسخه قبلی قابل استفاده نباشه؟؟ اصلا چنین چیزی سابقه داشته؟؟

خیلی برام عجیبه که مشکل از کجاست. چون مشکل از سیستم ها یا دی وی دی ها نمیتونه باشه.

sougmad

عضو جدید
ممنون از استاد شما! حالا واسه این پروژه هم شده میری یه چیزی یاد میگیری.عالم بی عمل به چه ماند؟؟ بدون عملی کردنش فایده نداره..

تکبیـــــــــــــر:D
من چی بهت گفتم!!
کلا همه همینو میگن بی عمل تنبل:D

mandana_f

عضو جدید
تکبیـــــــــــــر:D
من چی بهت گفتم!!
کلا همه همینو میگن بی عمل تنبل:D

به فکر راحتیه رفیقت باش نا رفیق !!!!

آخه من چطوری یاد بگیرم !! هیشکی* نیس بهم یاد بده با این کتابای آموزشی هم که نمیشه چیزی یاد گرفت !! استاد هم که ماشالله از رده خارجه !!

Drago

کاربر ممتاز
به نظرت امکان داره مثلا تاریخ استفاده ای براش گذاشته باشن؟؟ که مثلا از این تاریخ گذشت دیگه نسخه قبلی قابل استفاده نباشه؟؟ اصلا چنین چیزی سابقه داشته؟؟

خیلی برام عجیبه که مشکل از کجاست. چون مشکل از سیستم ها یا دی وی دی ها نمیتونه باشه.
فکر نمیکنم تاریخ داشته باشه.همونطور که میدونی اینا FreeWare هستن،پس عموما محدودیت ندارن.سابقه توی ویندوز دیدم ولی لینوکس نه!!! (ویندوز کاربران Windows 95 رو مجبور کرد به Windows 98 مهاجرت کنن)
من فکر میکنم مشکل اصلی از نصاب سیستم هاست!!! یه اشتباهی یه جایی میکنی و داری توی همه اش تکرارش میکنی...

به فکر راحتیه رفیقت باش نا رفیق !!!!

آخه من چطوری یاد بگیرم !! هیشکی* نیس بهم یاد بده با این کتابای آموزشی هم که نمیشه چیزی یاد گرفت !! استاد هم که ماشالله از رده خارجه !!
من شما رو درک میکنم.اما به این فکر کنید که افراد دیگه هم مثل شما هستند اما بالاخره با هر تلاشی شده مطلب و آموزششونو پیدا میکنن.اونا آدم های موفق خواهند بود.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمیکنم تاریخ داشته باشه.همونطور که میدونی اینا FreeWare هستن،پس عموما محدودیت ندارن.سابقه توی ویندوز دیدم ولی لینوکس نه!!! (ویندوز کاربران Windows 95 رو مجبور کرد به Windows 98 مهاجرت کنن)
من فکر میکنم مشکل اصلی از نصاب سیستم هاست!!! یه اشتباهی یه جایی میکنی و داری توی همه اش تکرارش میکنی...

من که نصب نکردم. میخوام live cd بیارمش بالا. وقتی صفحه بوت بک ترک میاد بالا که گزینه های مختلف داره . که یکیش اخرش نوشته Live cd .
وقتی رو live cd یا هر گزینه ی دیگه ای میزنم. پیغام Buffer I/0 میده.
به هر حال باید وارد بک ترک بشم که گزینه install رو بزنم که بخوام بر روی سیستم نصبش کنم دیگه . !!!!!

حالا فکر میکنی مشکل از کجاست؟؟

بالا