گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من یه مقاله درباره ی هنر در واقعیت مجازی میخواستم یا هنر در چشم انداز 1404:wallbash:
کسی هست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:lol:
:surprised: : / کمک که هستیم ولی اول بگو خودت چیکار کردی
سوژه رو خودت بگو عزیز
من میترسم دوباره سوژه بگم. بعد تو بیای با یه پست جمعش کنی :D
بابا جمع چی کنم من فقط یه جواب دادم!
سوژه همین تحقیق من خوبه ...به من گفته هم خازن و هم مقاومت الکتریکی ....من مطلب در مورد خازن پیدا کردم ولی رابطه با it پیدا نکردم ...گفته در مورد خازن تحقیق کن بعد در مورد it هم تحقیق بعد بیا توضیح بده رابطه ی خازن با it رو کمک
یعنی من دلم میخواد این موجودات رو خفه کنم.مثل این میمونه بگی رابطه آب با فناوری اطلاعات رو پیدا کنید.مستقیم رابطه نداره ولی میتونی به زور به هم ربطشون بدی.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: : / کمک که هستیم ولی اول بگو خودت چیکار کردی

بابا جمع چی کنم من فقط یه جواب دادم!

یعنی من دلم میخواد این موجودات رو خفه کنم.مثل این میمونه بگی رابطه آب با فناوری اطلاعات رو پیدا کنید.مستقیم رابطه نداره ولی میتونی به زور به هم ربطشون بدی.

جواب دادی و جمع کردی دیگه :D

در مورد خازن و فناوری اطلاعات میشه مثلا خازن رو تعریف کرد. بعد مثلا خازن های هوشمند رو مثال زد که دانشمندان با کمک فناوری تونستن خازن های هوشمند رو بسازن.
به هر حال باید اول در مورد خازن ها تحقیق کنن. بعد ببینین فناوری اطلاعات چه نقشی در خازن ها داشته و ...

دوستان دیگه هم نظر بدن در مورد خازن و ایتی :D با عرض پوزش ولی اخه اینم شد موضوع :D

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سيلام به همه
روز دانشجو مبارك!

سلام ..من تازه هم عضو این مجموعه شدم و هم تازه IT قبول شدم ......و فعلا زیاد چیزی در موردش نمیدونم ....استاد فیزیک ما به من گفته یه تحقیق در مورد رایطه ی فیزیک خازن با IT رو بیار و 2 یا 3 صفحه توضیح بده می خواستم بدونم کسی میتونه کمکم کنه ؟؟؟؟ممنون میشم
فكر مي كنم همون طور كه بچه ها گفتن روي طرح هاي جديد خازن ها(هوشمند)كار كن...بايد بچسبونيش ديگه!

پ.ن:استاد فيزيك از كي تا حالا تحقيقاتشو در راستاي رشته ي بچه ها جلو مي بره؟!!

سلام بچه ها من یه مقاله درباره ی هنر در واقعیت مجازی میخواستم یا هنر در چشم انداز 1404:wallbash:
کسی هست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:lol:
مي تونيد در مورد امكاناتي كه فناوري به هنرمندا ميده تحقيق كنيد.نقاشي ديجيتالي...تبلت هاي مختلف...سينماي سه بعدي كه الان بازارش داغه......

سوژه رو خودت بگو عزیز
من میترسم دوباره سوژه بگم. بعد تو بیای با یه پست جمعش کنی :D
دانيال بحث جمع چي شد؟!خودت بعدش اومدي گفتي بحث رو جمع كرد!!نكرده بود ها!

حالا شوما بگو.............

elel

عضو جدید
من خودم یکسری مطلبی که هیچ ربطی به موضوع نداره رو پیدا کردم یعنی هرچی میزنم موضوعات بیربط میاد
یکسری کتاب های الکترونیکی هم درباره ی آینده پژوهی پیدا کردم که بازم به دردم نخورد دیگه کلافه شدم:confused:
یعنی کلا باید درباره ی آینده باشه استاد کاری به گذشته و حال ندلرند:D

elel

عضو جدید
سيلام به همه
روز دانشجو مبارك!

فكر مي كنم همون طور كه بچه ها گفتن روي طرح هاي جديد خازن ها(هوشمند)كار كن...بايد بچسبونيش ديگه!

پ.ن:استاد فيزيك از كي تا حالا تحقيقاتشو در راستاي رشته ي بچه ها جلو مي بره؟!!

مي تونيد در مورد امكاناتي كه فناوري به هنرمندا ميده تحقيق كنيد.نقاشي ديجيتالي...تبلت هاي مختلف...سينماي سه بعدي كه الان بازارش داغه......

دانيال بحث جمع چي شد؟!خودت بعدش اومدي گفتي بحث رو جمع كرد!!نكرده بود ها!

حالا شوما بگو.............

مرسی ملودی عزیز یه جرقه زدی ولی کلا درباره ی آینده ی هنر و ارتباطش با فناوری باید باشه

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ملودی عزیز یه جرقه زدی ولی کلا درباره ی آینده ی هنر و ارتباطش با فناوری باید باشه

اینده هنر این میشه که یه زمانی شما فقط میشینی بعد فکر میکنی که مثلا چی میخوای نقاشی بکشی . بعد خطوط رو تو ذهنت ترسیم میکنی. و رو صفحه کاغذ یا رو صفحه مانیتور خود به خود ترسیم میشه.

یا اینکه اگه فیلم مایکروسافت رو دیده باشین یه زمانی نقاشی میکشین و نقاشی متحرک میشه. امکان حرکت داره و ...

با این اوصاف به نظرم اگه قلم خوبی داری بهتره خودت بشینی مقاله بنویسی . چیز خیلی خوبی از اب در میاد.

پ ن : نمیدونم چرا وقتی اسم هنر میاد فقط نقاشی یادم میاد . نمیدونم تقصیر کیه که ضمیر ناخوداگاهم اینجوری شده.

sogand.sogand

عضو جدید
منم در مورد این موضوع خازن جست و جو کردم اما تنها چیزی که پیدا نشد همین بود
بعضی از اساتید از خودشون زیادی لطف نشون میدن

elel

عضو جدید
اینده هنر این میشه که یه زمانی شما فقط میشینی بعد فکر میکنی که مثلا چی میخوای نقاشی بکشی . بعد خطوط رو تو ذهنت ترسیم میکنی. و رو صفحه کاغذ یا رو صفحه مانیتور خود به خود ترسیم میشه.

یا اینکه اگه فیلم مایکروسافت رو دیده باشین یه زمانی نقاشی میکشین و نقاشی متحرک میشه. امکان حرکت داره و ...

با این اوصاف به نظرم اگه قلم خوبی داری بهتره خودت بشینی مقاله بنویسی . چیز خیلی خوبی از اب در میاد.

پ ن : نمیدونم چرا وقتی اسم هنر میاد فقط نقاشی یادم میاد . نمیدونم تقصیر کیه که ضمیر ناخوداگاهم اینجوری شده.

نه میدونید منظور استاد کلا چیه ؟
آینده نگری در حوزه ی ITدر چشم انداز 1404 که من گفتم به هنر علاقه دارم گفتن که روی هنر در واقعیت مجازی این موضوع کار کن:wallbash:
حالا بازم من خودم نفهمیدم منظور چیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی خودشم نفهمید!!!!!!!:lol::w05::w06:

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه میدونید منظور استاد کلا چیه ؟
آینده نگری در حوزه ی ITدر چشم انداز 1404 که من گفتم به هنر علاقه دارم گفتن که روی هنر در واقعیت مجازی این موضوع کار کن:wallbash:
حالا بازم من خودم نفهمیدم منظور چیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی خودشم نفهمید!!!!!!!:lol::w05::w06:
پس تقصير خودت بوده!

ببين آخه آي تي چيزي نيست كه بتوني واسه 2 سال ديگه ش نظر بدي ديگه چه برسه به...........
بايد همين چيزايي كه الان داره گسترش پيدا مي كنه رو بررسي كني بعد درمورد امكان پيشرفتش نظر بدي
از تخيل كمك بگير!!
نه جدا!درمورد همين احتمالاتي كه الان براي آينده درنظر مي گيرن تحقيق كن

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان کسی اینجا هست کتابخانه الکترونیک طراحی کرده باشد؟منظورم تجزیه و تحلیل اش است همون جدول ها و ارتباط هایشان

Drago

کاربر ممتاز
دوستان کسی اینجا هست کتابخانه الکترونیک طراحی کرده باشد؟منظورم تجزیه و تحلیل اش است همون جدول ها و ارتباط هایشان
جدول و ارتباط که واسه پایگاه داده اش استفاده میشه.یعنی شما میخوای واسه یه کتابخانه پایگاه داده طراحی کنی درسته؟
البته اینو بهش نمبگن کتابخانه دیجیتال...
خیر انجام ندادم ولی کمکی بر بیاد دریغ نمیکنم.شما بپرس اگه بلد باشیم جواب میدیم.

===================
حالا که سوژه بحث کم داریم هرکی بیاد امضاشو توضیح بده.اگه تاریخچه ای هم پشت امضاش هست بگه (مثلا امضاهای قبلیش چی بوده و چرا)

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان . نظرتون در مورد صندلی داغ برای تالار فناوری اطلاعات چیه؟؟؟
اولین موافق خودمم. مطمئنا باعث دوستی بیشتر تو تالار و ... میشه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدول و ارتباط که واسه پایگاه داده اش استفاده میشه.یعنی شما میخوای واسه یه کتابخانه پایگاه داده طراحی کنی درسته؟
البته اینو بهش نمبگن کتابخانه دیجیتال...
خیر انجام ندادم ولی کمکی بر بیاد دریغ نمیکنم.شما بپرس اگه بلد باشیم جواب میدیم.

===================
حالا که سوژه بحث کم داریم هرکی بیاد امضاشو توضیح بده.اگه تاریخچه ای هم پشت امضاش هست بگه (مثلا امضاهای قبلیش چی بوده و چرا)

سلام مهندس. خب خودت از امضای خودت شروع کن. ؟
امضای من که تبلیغاتی سایت شخصی هست که هنوز راه نیوفتاده. تنها دلیلشم ایندکس شدن تو موتورهای جستجوئه.
تو این سایت که امضای دیگه ای نداشتم. تو فروم های دیگه امضا داشتم که معمولا
امضام این هست :
سبز سبزم مثل دریا

اگه هم کسی متوجه شد یعنی چی به من هم بگه که منم یاد بگیرم :D

sogand.sogand

عضو جدید
سلام
هیچ نبودنی به تلخی از دست دادن یک بودن نیست.
تداعی گر از دست دادن یه شخص مهم تو زندگیمه
جمله ی دومم یه امید نابه که تو تاریک ترین لحظه ها دستم و می گیره این جمله ی خودم . یعنی خیلی دوسش دارم;)

sogand.sogand

عضو جدید
سلام مهندس. خب خودت از امضای خودت شروع کن. ؟
امضای من که تبلیغاتی سایت شخصی هست که هنوز راه نیوفتاده. تنها دلیلشم ایندکس شدن تو موتورهای جستجوئه.
امضام این هست :
سبز سبزم مثل دریا

سلام این که سخت نیست دید و تغییر بدی منی جمله رو خوب می فهمی

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممممممممم دوستای گلم . چقدر دلم براتون تنگیده بود ( البته اگه به نبودنم عادت کردید که هیچی .اون موقع پنچر میشم )خوبید ؟وسط بحث یه سوال بپرسم ؟؟؟؟؟؟؟ البته با اجازه بقیه
چقدر احتمال این هست که کسی که ارشد دانشگاه شریف قبول میشه ، حتما کارشناسیش رو هم اونجا بوده (منظور یونی شریفه)؟؟؟ خیلی ذهنم رو مشغول کرده . خواهشا بهم نگید نه هرکی تلاشش کنه هر جا دوست داشته باشه قبول میشه . همه اینارو میدونم . جوابای دیگه بدید . ممنون.
مفهوم امضای منم که از خودش پیداست:
اولا ادم یاد
یاد
یاد
اگه گفتید
.
.
.
نیوتون میفته مگه نه . خوب مفهومشم همونه . انسانی که کاری از دستت بر نمیاد، میدون رو برای دیگر انسان ها تنگ نکن .(مفهومشم شد یه امضای دیگه )
البته جسارت نباشه ولی بهتر بود هرکی نام کاربریش رو معنی میکردمثل drago,jumong,dzzو .... . هدفتون از انتخاب نام کاربریتون چی بوده ؟؟؟؟ سوالم شامل همه دوستان میشه . نام کاربری این دوستای عزیز رو مثال زدم.
حالا فعلا سوال اولیم رو جواب بدید تا ببینیم بعد چی میشه .
با بهترینآرزوها برای بهترین دوستام تو این تالار

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلاممممممممممم دوستای گلم . چقدر دلم براتون تنگیده بود ( البته اگه به نبودنم عادت کردید که هیچی .اون موقع پنچر میشم )خوبید ؟وسط بحث یه سوال بپرسم ؟؟؟؟؟؟؟ البته با اجازه بقیه
چقدر احتمال این هست که کسی که ارشد دانشگاه شریف قبول میشه ، حتما کارشناسیش رو هم اونجا بوده (منظور یونی شریفه)؟؟؟ خیلی ذهنم رو مشغول کرده . خواهشا بهم نگید نه هرکی تلاشش کنه هر جا دوست داشته باشه قبول میشه . همه اینارو میدونم . جوابای دیگه بدید . ممنون.
اولا ادم یاد
یاد
یاد
اگه گفتید
.
.
.
نیوتون میفته مگه نه . خوب مفهومشم همونه . انسانی که کاری از دستت بر نمیاد، میدون رو برای دیگر انسان ها تنگ نکن .(مفهومشم شد یه امضای دیگه )
البته جسارت نباشه ولی بهتر بود هرکی نام کاربریش رو معنی میکردمثل drago,jumong,dzzو .... . هدفتون از انتخاب نام کاربریتون چی بوده ؟؟؟؟ سوالم شامل همه دوستان میشه . نام کاربری این دوستای عزیز رو مثال زدم.
سلام
در مورد شریف باید بگم یکی از دوستانم که دانشگاه بوعلی شهرمون بود سال گذشته شریف ارشد قبول شد (البته اون نرم افزار بود)
فقط اگر میخواهید یکی از دانشگاههای خوب قبول شید باید فقط بخونید و طوری هم بخونید که اگر یه مطلبی رو یکماه مرور نکردید بتونید جواب بدید آخه دید که مثلا یه نفر یه درسی مثلا پایگاه رو میخونه بعد کنکور ارشد درس پایگاه رو بالای 50 میزنه ولی وقتی سر کنکور میره نمی تونه 20 درصد هم بزنه
علتش اینه که وقتی کنکور میدی باید یه تسلط خاصی رو تمام درسا داشته باشید

در مورد امضام که خوب معلوم هست و در مورد اسم آواتارم هم باید بگم یه کلمه مقدسه که خودم یه جورایی تغییرش دادم مثل همون فینگلیش که حالا یه انگلیسی زبون می خواد اونو بخونه

Drago

کاربر ممتاز
شدیدا موافقم
امضام این هست :
سبز سبزم مثل دریا

ببین مثلا امضای تو در مورد فارکسه...خب چرا؟ دوره اشو دیدی؟ الان خودت فعالی؟
اون یکی امضاتم نگرفتم!!

. انسانی که کاری از دستت بر نمیاد، میدون رو برای دیگر انسان ها تنگ نکن .(مفهومشم شد یه امضای دیگه )
نه بابا عادت چیه هر وقت میایم منتظریم یه جوابی از شما ببینیم!
الزامی نداره ولی به دلیل جوی که داره درصد اینکه فارغ التحصیل های کارشناسیش همون دانشجوهای ارشدش باشن زیاد تره...سخته ولی ممکنه! البته شما اینو داشته باش که دانشجوهای پیام نور معمولا تو ارشد نتایج بهتری میگیرن...پس سر کلاسای ارشد با هم میریم خانم رضایی!!
در مورد امضام که خوب معلوم هست و در مورد اسم آواتارم هم باید بگم یه کلمه مقدسه که خودم یه جورایی تغییرش دادم مثل همون فینگلیش که حالا یه انگلیسی زبون می خواد اونو بخونه
امضای تو چیچیش معلومه؟!
پسر خوب نمیخوای جواب بدی چرا میپیچونی؟!! خب بگو نمیخوام جواب بدم! نه درست جواب امضا رو دادی نه درست جواب آی دی رو!!

================
خیاط در کوزه!
الف) امضا
۱.اون عکس های دراگو که یه تاپیکه که زدم توی همین باشگاه،تالار عکاسی.دارم پهنای باند و حجم باشگاه رو اشغال میکنم.سعی میکنم عکساش همینجوری و سرسری نباشه،عکس ها یا تصاویری باشه که خودم خیلی خوشم اومده.یادمه امیر به بچه ها پیشنهاد میکرد برن اونجا فعالیت کنن(واسه امتیاز) اما سعی کنن عکساشون مهندسی باشه...
یه سوال هم دارم اینه که هروقت آپ میکنم چجوری به دوستام اطلاع بدم؟ مهندس های IT راه حل ارائه کنید!
۲.اون وی پی ان هم که منبع درآمد فعلی منه و جرایم رایانه ای هم یه شوخیه که با دوستام میکنم...همونطور که میدونین عرضه و توزیع وی پی ان جزء جرایم رایانه ایه!! یه روز دیدین منو توی برنامه شوک آوردن.
۳.قبلا به جای این تبلیغ وی پی ان نوشته بودم : "به یه سرمایه گذار خوشبین واسه بانک اینترنتی نیازمندیم!" که البته تا حدی شوخی بود.ولی فکر میکنم میتونم لقمه های بزرگ وردارم...البته اگه کسی باشه محتویاتشو تامین کنه!!!! (نقش من پیچیدن لقمه خواهد بود)
۳.همونطور که اطلاع دارین توی بخش امضا نمیشه کد یا عکس گذاشت.سعی کردم با قرار دادن این موضوع توی امضا توجه مدیر رو جلب کنم که البته مدیر یه مدتیه حضور نداره...تیرم به سنگ خورد!
4.قبلا امضام یه گل بود.دلیلش هم این بود که عادت داشتم آخر پاراگرافی که مینوشتم یه گل بزام،بعد توی امضا یه گل گذاشتم که در زمان و انرژی صرفه جویی بشه.

ب) نام کاربری
جریان دراگو برمیگرده به ۳ یا ۴ سال پیش.میخواستم واسه یه چت موبایلی (NimBuzz) آیدی انتخاب کنم و هیچی تو ذهنم نبود.نمیدونم اون کارتونه یادتونه یا نه که توش یه شخصیت داشت به اسم دراگو که یه بچه ببر بود.باباش هم هیکل خفنی داشت!! هیچی دیگه گذاشتم دراگو! از اون به بعد خیلی جاها وقتی نمیخواستم نام و نام خانوادگی واقعیم رو بگم از اسم مستعار دراگو استفاده میکنم.البته من اگه امروز میخواستم توی باشگاه عضو بشم از اسم واقعیم استفاده میکردم.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین مثلا امضای تو در مورد فارکسه...خب چرا؟ دوره اشو دیدی؟ الان خودت فعالی؟
اون یکی امضاتم نگرفتم!!

من 2 سالی میشه مشغول یادگیری فارکس هستم
الان هم بله تا حدودی فعالم
برای یادگیری هم اگه شخصی علاقه به یادگیری داشته باشه حتما نیاز به دوره هم نداره.
من 2 سال پیش که شروع کردم تصمیم داشتم یکم خودم یاد بگیرم و بعد برم کلاس
بعد که وارد شدم دیدم به کلاس خاصی نیاز نداره و ادم خودشم میتونه کامل یاد بگیره. البته مثل هر کاری به پشتکار و تلاش و علاقه نیاز داره.
ماشالله مترجم های خوبی تو فارکس و بورس بودن و هستن که خیلی از مطالب ترجمه شده در اختیار دیگران قرار دادن. واسه همین نیاز زیادی به یادگیری انگلیسی نیست.
برای یادگیری هم اگه کسی بخواد یاد بگیره میتونه از سایت www.gheymatha.com و ... استفاده کنه
فقط یه نکته ای که باقی میمونه این هست که برخلاف کار های دیگه تو فارکس هر کسی که علاقه و پشتکار داشته باشه به موفقیت نمیرسه.
چون کارش پیش بینی سیستم های غیر خطی هست.
سایتی که تو امضام هست هم سایت شخصی منه که واسه ایندکس شدن تو موتور های جستجو تو امضام قرار دادم. برای بالا رفتن page rank و کلا seo .

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
من 2 سالی میشه مشغول یادگیری فارکس هستم
الان هم بله تا حدودی فعالم
برای یادگیری هم اگه شخصی علاقه به یادگیری داشته باشه حتما نیاز به دوره هم نداره.

مهندس جان ممنون از توضیحات مفیدت
شما الان خودت بعد از دوسال توی بازار سهام معاملات انجام میدهی؟
واینکه با توجه به اینکه فعلا سیستم کشوری روی اقتصاد جهانی بالا نیومده باز میشه توی این زمینه کار کرد؟

راستی یکی از دلایل حذف یارانه ها هم این است که به سیستم تجاری جهانی متصل بشیم (درست میگم؟)

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب اين امضام كه براي ايام محرمه
امضاهاي قبلي هم جملات يا شعرهايي هستن كه ازشون خوشم مياد و به تناسب روحيه م ميذارم

اولا ادم یاد
یاد
یاد
اگه گفتید
.
.
.
عادت چي ميگه الهام
دلم كلي واست تنگ شده...ول كن اون كتابارو!!:D
خب به نسبت دانشگاه هاي ديگه احتمالش خيلي بيشتره ولي اينم نيست كه از جاهاي ديگه كسي نباشه...بستگي به تلاش داره

نام كاربري؟خب دوست مي دارمش
...قبل از اينجا آي دي متفاوتي داشتم...بعد از باشگاه هرجا عضو شدم همينه تقريبا!
:gol::gol:
================
خیاط در کوزه!
الف) امضا
۱.اون عکس های دراگو که یه تاپیکه که زدم توی همین باشگاه،تالار عکاسی.دارم پهنای باند و حجم باشگاه رو اشغال میکنم.سعی میکنم عکساش همینجوری و سرسری نباشه،عکس ها یا تصاویری باشه که خودم خیلی خوشم اومده.یادمه امیر به بچه ها پیشنهاد میکرد برن اونجا فعالیت کنن(واسه امتیاز) اما سعی کنن عکساشون مهندسی باشه...
یه سوال هم دارم اینه که هروقت آپ میکنم چجوری به دوستام اطلاع بدم؟ مهندس های IT راه حل ارائه کنید!
۲.اون وی پی ان هم که منبع درآمد فعلی منه و جرایم رایانه ای هم یه شوخیه که با دوستام میکنم...همونطور که میدونین عرضه و توزیع وی پی ان جزء جرایم رایانه ایه!! یه روز دیدین منو توی برنامه شوک آوردن.
۳.قبلا به جای این تبلیغ وی پی ان نوشته بودم : "به یه سرمایه گذار خوشبین واسه بانک اینترنتی نیازمندیم!" که البته تا حدی شوخی بود.ولی فکر میکنم میتونم لقمه های بزرگ وردارم...البته اگه کسی باشه محتویاتشو تامین کنه!!!! (نقش من پیچیدن لقمه خواهد بود)
۳.همونطور که اطلاع دارین توی بخش امضا نمیشه کد یا عکس گذاشت.سعی کردم با قرار دادن این موضوع توی امضا توجه مدیر رو جلب کنم که البته مدیر یه مدتیه حضور نداره...تیرم به سنگ خورد!
4.قبلا امضام یه گل بود.دلیلش هم این بود که عادت داشتم آخر پاراگرافی که مینوشتم یه گل بزام،بعد توی امضا یه گل گذاشتم که در زمان و انرژی صرفه جویی بشه.

ب) نام کاربری
جریان دراگو برمیگرده به ۳ یا ۴ سال پیش.میخواستم واسه یه چت موبایلی (NimBuzz) آیدی انتخاب کنم و هیچی تو ذهنم نبود.نمیدونم اون کارتونه یادتونه یا نه که توش یه شخصیت داشت به اسم دراگو که یه بچه ببر بود.باباش هم هیکل خفنی داشت!! هیچی دیگه گذاشتم دراگو! از اون به بعد خیلی جاها وقتی نمیخواستم نام و نام خانوادگی واقعیم رو بگم از اسم مستعار دراگو استفاده میکنم.البته من اگه امروز میخواستم توی باشگاه عضو بشم از اسم واقعیم استفاده میکردم.
من خيلي دوست داشتم معني يوزر تو و dzzvرو بدونم
كه اونم لو نميده كه!
جل الخالق!!چه كارتونايي يادتونه!!
سلام دوستان عزيز!!!
سلام
خوش اومدي(قديمي هستين ولي به تالارتون خوش اومدين):gol:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جان ممنون از توضیحات مفیدت
شما الان خودت بعد از دوسال توی بازار سهام معاملات انجام میدهی؟
واینکه با توجه به اینکه فعلا سیستم کشوری روی اقتصاد جهانی بالا نیومده باز میشه توی این زمینه کار کرد؟

راستی یکی از دلایل حذف یارانه ها هم این است که به سیستم تجاری جهانی متصل بشیم (درست میگم؟)

سلام مهندس جان
من فقط رو فارکس معامله میکنم و تا الان تجربه بازار سهام نداشتم.
ولی افرادی که فارکس یاد میگرین مشکل برای پیش بینی بازار سهام نیز نخواهند داشت. در واقع علم پیش بینی سهام . ارز. معاملات اپشن. بازارهای اتی. بورس کالا. استاک به 2 بخش فاندامنتال و تکنیکال تقسیم میشه
که تکنیکال که همون پیش بینی براساس گذشته بازار هست تو همه بازار ها یکیه. و فاندامنتال نیز تا حدودی مشابه هست
اگه بخوایم بحث فاندامنتالی برای بازار ایران انجام بدیم باید بگم که تا اونجایی که من اطلاع دارم سفته بازی رواج زیادی داره. و کمی از واقعیت های فاندامنتالی به دوره.
مثلا اگه به خبر ها توجه کرده باشید ما چند ماه قبل رشد زیاد شاخص سهام بورس تهران رو داشتیم که ناشی از دلایل زیادی از جمله وارد شدن سرمایه زیاد از طرف برخی اشخاص و ... (سیاسی میشه توضیحم:D)
یا بعضی افراد :D یک دفعه بعد از رییس جمهور شدن کاهش 4 درصدی تو نرخ بهره میده که این نشون میده کشور ایران از اقتصاد نا سالمی برخوردار هست.
ولی دنبال کردن اقتصاد کشورهای خارجی شامل قوانین خاصی هست مثلا کشور امریکا هر چند ماه میزان بیکاری رو اعلام میکنه.
یا میزان خونه های فروخته شده دست دوم و یا ...
این ها باعث میشه که ارز های کشورها نسبت به هم تغییر کنه.
برای بازار سهام هم خبرهایی که شرکت ها اعلام میکنن و ...
نمیدونم چقدر اطلاعات در این زمینه دارید . که بخوام بحث رو بیشتر باز کنم. ؟؟ سعی کردم عامیانه توضیح بدم.
به هر حال خواستم عرض کنم که علم پیش بینی برای سهام و بازار ارز (فارکس) فرقی نمیکنه

در مورد سوال دومت هم اینکه اگه منظورت فارکس هست که ربطی به اقتصاد جهانی نداره.
در واقع ما خرید و فروش ارز انجام میدیم. یورو میخریم. پوند میفروشیم. و از بالا و پایین رفتن این جفت ارزها سود میکنیم.
مثل کار صرافی ها .(البته با ساز و کاری قدرتمند تر) . مثلا در مورد خرید و فروش ارز یه نکته ای که به ذهنم میرسه اینکه حدود 2 ماه پیش دلار تو بازار غیر رسمی تا 1300 هم رفته بود
و همه درخواست خرید دلار داشتن که بانک مرکزی دخالت کرد و با تزریق پول جلوی رشد دلار رو گرفت
یکی از دلایل اینکه خیل عظیم مردم برای خرید دلار رفتن این بود که این افراد پیش بینی میکردن که با ازاد شدن رایانه ها دلار به نرخ واقعیش تبدیل میشه
پس میخواستن دلار 1000 تومانی بخرن. و بعد پیش بینی میکردن که دلار به حدود 1700 تا 2000 تومان برسه و بعد بفروشن
این کار هم یه جورایی خرید ارز هست و شباهت زیادی به فارکس داره.
کلا میشه این رو به عنوان ساز و کار فارکس در نظر گرفت.
یکی از مزیت های فارکس اینه که ما میتونیم هم از بالا رفتن نسبت جفت ارزها هم از پایین اومدنشون سود کنیم.
اگه منظورت هم این هست که ما چون تحریم هستیم نمیتونیم در فارکس معامله کنیم که نه چنین نیست. البته بروکر های درجه اول ما رو تحریم کرده اند ولی هنوز هم بروکر هایی هستن که بشه با اونها به خرید و فروش ارز انجام داد.

در مورد سوال سومت هم باید بگم تا اونجایی که من اطلاع دارم حذف یارانه ها ربطی به وارد شدن به سازمان تجارت جهانی نداره.
حذف یارانه ها رو واردات و صادرات ما تاثیر میزاره و دلیلشم این هست که امکان این هست که با حذف یارانه ها نرخ ارزهای کشورهای خارجی نسبت به کشور ما افزایش پیدا کنه
و این میتونه تو کاهش واردات و صادرات تاثیر بزاره
مثلا الان که دلار به نسبت پول ما ارزونه. واردات تو کشور ما زیاده و واردات به نفع ما هست.
ولی اگه دلار گرون بشه صادرات به نفع کشور ما هست. و مطمئنا صادرات ما زیادتر خواهد شد.

امیدوارم تونسته باشم کامل توضیح بدم. ببخشید طولانی شد.

در اخر اگه کسی وسوسه شد که وارد بورس و ... بشه بگم که بیشتر از 90 درصد افراد تو فارکس و بورس و ... ضرر میکنن. و حداقل واسه یادگیری اولیه هم به 1 سال زمان نیاز هست
ضمن اینکه خیلی از اساتید این کار هم اعلام میکنن که ما هنوز ندیدیم کسی با کمتر از 2.3 سال تجربه بتونه از این بازار ها سودی بگیره.
و توصیه میشه برای پول وارد این نوع بازار ها نشوید. اگه علاقه شخصی دارید وارد بشید.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

sina_oonline

عضو جدید
سلام ...متا سفانه یا خوشبختانه(!!) اینجا یه قانونی هست که معدلای بالای 17 کارشناسی ارشدشونو بدون کنکور میان اینجا و ماشا.. بالای 17 هم نسبتا زیاده یعنی ظرفیت کنکوری هایی که میخوان بیان شریف کم میشه....
ولی اینم بدیهیه که با تلاش هر کی میتونه هر جایی قبول شه...یکی رو مشناسم که از دانشگاه یزد امسال اومد ...از این موردا زیاده

Drago

کاربر ممتاز
خب اين امضام كه براي ايام محرمه
امضاهاي قبلي هم جملات يا شعرهايي هستن كه ازشون خوشم مياد و به تناسب روحيه م ميذارم
...
...
...
جل الخالق!!چه كارتونايي يادتونه!!
نه دیگه! ازشون خوشم میاد و با روحیه ام سازگاره و اینا قبول نیست! باید بگی چرا ازش خوشت اومده؟!

کارتونه فکر کنم پسرشجاع بود...یا اون یکی که میشا توش بود.

سلام مهندس جان
من فقط رو فارکس معامله میکنم و تا الان تجربه بازار سهام نداشتم.
...
...
...
و توصیه میشه برای پول وارد این نوع بازار ها نشوید. اگه علاقه شخصی دارید وارد بشید.
موفق باشید.
من واسه هیجانش و واسه اینکه باید بتونی آینده رو پیش بینی کنی خوشم میاد ولی گاهی فکر میکنم آدم ریسکش نیستم.اهل ریسکم ولی نه همیشه و نه در هر موقعیتی!
خلاصه ممنون از توضیحات مفصلت.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبید؟
بچه ها یه سوال داشتم
کسی از این مجتمع فنی اطلاعات داره؟؟؟؟؟

سلام.
چه اطلاعاتی میخواین؟؟
من تئوری کمی اطلاعات دارم
یعنی به واسطه mcse و ccna و ... تحقیقاتی در مورد مجتمع فنی تهران و ... داشتم.

sogand.sogand

عضو جدید
سلام.
چه اطلاعاتی میخواین؟؟
من تئوری کمی اطلاعات دارم
یعنی به واسطه mcse و ccna و ... تحقیقاتی در مورد مجتمع فنی تهران و ... داشتم.

ببینید من می خوام در موردش اطلاعات کامل به دست بیارم
کدوم شعبه اش بهتره و در کل هر چیزی که می دونید
ممنون می شم کمکم کنید به شدت دچار سردرگمی شدم
راستی شنیدم کرجم شعبه داره در مورد شعبه های کرجشم اطلاعات دراید؟
اطلاعات مربوط به طراحی صفحات وب و می خوام
بازم ممنون

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید من می خوام در موردش اطلاعات کامل به دست بیارم
کدوم شعبه اش بهتره و در کل هر چیزی که می دونید
ممنون می شم کمکم کنید به شدت دچار سردرگمی شدم
راستی شنیدم کرجم شعبه داره در مورد شعبه های کرجشم اطلاعات دراید؟
اطلاعات مربوط به طراحی صفحات وب و می خوام
بازم ممنون

خب همونطور که میدونین مجتمع فنی فکر میکنم برای بیشتر دوره ها کلاس برگزار میکنه
اگه میخواین طراحی صفحات وب یاد بگیرن پیشنهاد من اینه که Html و css رو خودتون یاد بگیرین
برای asp یا php اگه مایل بودین برین کلاس. که از نظر من برای یادگیری اونا هم نیازی به حتما کلاس رفتن نیست.
در مورد نمایندگی ها هم دقیقا اسم تمام نمایندگی ها رو نمیدونم
ولی از نمایندگی ها
نمایندگی غرب. نمایندگی شرق. نیاوران. سعادت اباد . دیباگران
مجتمع فنی هم تو بیشتر شهر ها نمایندگی داره. مثلا تو شهر ما هم داره
تو کرج هم نمایندگی داره
اینم ادرس سایتش:
http://www.mftkaraj.com/index.aspx
ادرسش هم کرج . میدان ازادگان هست.
که برای اطلاعات بیشتر باید زنگ بزنین و اطلاعات کسب کنین
در مورد اینکه کدوم نمایندگی هم بهتره راستش من که کلاس حضوری نرفتم. پس بزارین اگه کسی حضورا تو کلاس ها شرکت کرده بیاد راهنمایی کنه و بگه کدوم بهتره.
ولی افرادی که تعریف میکردن از شعبه سعادت اباد که فکر کنم همون ساختمان مرکزی هست و دیباگران که میدان کاج هست تعریف میکردن.

فکر میکنم دوستانی که تجربه حضور در مجتمع فنی داشتن بیان توضیح بدن کاملتر میتونن توضیح بدن.

موفق باشید.

بالا