گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

teraverss

عضو جدید
سلام من عضو تازه واردم میخواستم راجع به انتی ویروس avira و کار با اون اگه اطلاعات به درد بخوری دارید برام بفرستید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
...مثل تشخیص خوشگلیه:biggrin:
دانیال بیا با تو کار دارن
سلام من عضو تازه واردم میخواستم راجع به انتی ویروس avira و کار با اون اگه اطلاعات به درد بخوری دارید برام بفرستید
سلام.
خوش اومدید.
کار با هر نرم افزاری از یه قانون تبعیت میکنه که اگه اونو بلد باشی هیچ وقت واسه هیچ نرم افزاری مشکل پیدا نمیکنی : نرم افزار رو نصب کن ، باهاش کار کن ، کنجکاوی کن! اگه بعدا مشکل پیدا کردی سرچ کن اما جزئی و موضوعی سرچ کن.
================
یه سوال : من باید چیکار کنم تا اون "عضو فعال" بالای آواتارم عوض بشه و مثلا مثل مال خانم رضایی بشه؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- دانیال بیا با تو کار دارن

2-یه سوال : من باید چیکار کنم تا اون "عضو فعال" بالای آواتارم عوض بشه و مثلا مثل مال خانم رضایی بشه؟

1- من که اخرش اون تشخیص رو یاد نگرفتم :D یاد گرفتم چشم :D

2-باید به مدیر سایت بگی که عوض کنه. ادمین که صد در صد میتونه عوض کنه. حالا مدیر این تالار نمیدونم میتونه خودش عوض کنه یا نه.

مطمئنا خودت نمیتونی.

سلام من عضو تازه واردم

سلام. خوش اومدی.

Drago

کاربر ممتاز
باید به مدیر سایت بگی که عوض کنه. ادمین که صد در صد میتونه عوض کنه. حالا مدیر این تالار نمیدونم میتونه خودش عوض کنه یا نه.
آها من فکر کردم باید تلاش و کوششی از خودم داشته باشم،چه میدونم سابقه ای، تعداد پستی ، تعداد تشکر شده ای چیزی...
======
بحث اختراع رو تموم کردیم بریم سر بحث Grid Computing یا "رایانش شبکه ای (توری)"؟

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها من فکر کردم باید تلاش و کوششی از خودم داشته باشم،چه میدونم سابقه ای، تعداد پستی ، تعداد تشکر شده ای چیزی...
======
بحث اختراع رو تموم کردیم بریم سر بحث Grid Computing یا "رایانش شبکه ای (توری)"؟

1- نه پارتی باید داشته باشی :D

2- بریم سر بحث امتحان ازاد چطور بود؟؟؟ نظرت چیه؟؟

SN20

عضو جدید
سلام دوستان من یه مدت نبودم از همه عذر میخوام .
اره دانیال منم موافقم قبل از بحث رایانش شبکه ای که دراگو گفت بریم سر این بحث که امتحان ارشد بچه هایی که رفتن چطور بوده....
شرایط امتحان و ایا سخت بود اسون بود کلا چطور بوده بگن بچه ها.

mandana_f

عضو جدید
مرسی از خسته نباشید گفتن دوستان :D

من برگشتم از قزوین !

اولا تعداد بیشتر از اونی بود که فکرشو میکردم متاسفانه ! دوما معنای سیاهی لشگر رو واقعا دیدم !!

توی کلاسی که من بودم 35 تا صندلی بود که 5 نفر نیومدن ! 15 نفر هم فقط منتظر بودن ساعت 10 بشه بدن برگه هاشون رو الفرار !! حالا واسه چی اومده بودن نمی دونم !!

در واقع ساعت 10 که شد و اجازه خروج یهو تمام ساختمون انگار همهمه شد گفتم به به دارن میرن !!!! واقعا نصف شدن !!

تازه من خودم هیچی نخونده بودم و تا 11 و خورده ای موندم . خانم مراقب هم شاکی بود که زود بدین برین !! خیر سرمون کنکور بود !!!!!!!!!!!!!!!!

سوالات به نظر من ساده بودن برای منه نوعی که واسه تجربه رفته بودم هرچند یادم نبود خیلی چیزا و افسوس میخوردم برای نخوندن چون حداقل 70درصد سوالا کاملا برام آشنا بود و توی امتحانای ترم خونده بودم .

بجز سیستم عامل و کمی هم معماری بقیه اش خوب بود به نظرم.

با اینکه امیدی به قبولی ندارم اما اون غولی که توی ذهنم بود از ارشد از بین رفتن همین برام خیلی ارزش داشت .

tariran

عضو جدید
سلام به همه IT من های عزیز
من امسال کنکوریم و چند وقته با رشته ی شما آشنا شدم. خیلی جالبه من چند سالی هست به این زمینه علاقه مندم ولی نمیدونستم IT همین علاقه ی منه و چند وقت پیش بطور تصادفی دربارش تحقیق کردم و الان خیلی خوشحالم که پیداش کردم.
فقط یه مشکله یا شاید هم یه خوبی باشه
این رشته فقط در تعداد محدودی از دانشگاه های دولتی وجود داره (شریف و تهران و امیرکبیرو صنعتی اصفهان و ...) که من فقط اگه بخوام برم این چهارتاست.
خوبیش از این لحاظه که مثل مهندسی کامپیوتر زیاد پذیرش نداره و مهندس iT کمه و کار زیادتر
ولی بدیش به خاطر اینه که چون فقط این دانشگاه های برتر این رشته رو دارن خیلی قبولی توشون سخته و حداقل باید رتبه زیر 2000 بشه. خیلی سخته ولی تلاشم رو می کنم بتونم قبول شم.
ماشاالله عجب تاپیکی خیلی فعاله و تاحالا فکر کنم 3975 تا پست فرستادید. من تا حالا وقت کردم 120 تاش رو بخونم!:smile:.
خلاصه من هم تو بحثاتون راه بدید:)

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه IT من های عزیز
من امسال کنکوریم و چند وقته با رشته ی شما آشنا شدم. خیلی جالبه من چند سالی هست به این زمینه علاقه مندم ولی نمیدونستم IT همین علاقه ی منه و چند وقت پیش بطور تصادفی دربارش تحقیق کردم و الان خیلی خوشحالم که پیداش کردم.
فقط یه مشکله یا شاید هم یه خوبی باشه
این رشته فقط در تعداد محدودی از دانشگاه های دولتی وجود داره (شریف و تهران و امیرکبیرو صنعتی اصفهان و ...) که من فقط اگه بخوام برم این چهارتاست.
خوبیش از این لحاظه که مثل مهندسی کامپیوتر زیاد پذیرش نداره و مهندس iT کمه و کار زیادتر
ولی بدیش به خاطر اینه که چون فقط این دانشگاه های برتر این رشته رو دارن خیلی قبولی توشون سخته و حداقل باید رتبه زیر 2000 بشه. خیلی سخته ولی تلاشم رو می کنم بتونم قبول شم.
ماشاالله عجب تاپیکی خیلی فعاله و تاحالا فکر کنم 3975 تا پست فرستادید. من تا حالا وقت کردم 120 تاش رو بخونم!:smile:.

سلام . خوش اومدین.

پیشنهاد میکنم خوندن پست های تالار رو بگذارید برای 6 هفته اینده و وقتی که کنکور دادید.

بعد کنکور وقت برای تحقیق در مورد رشته ها و مطالعه برای رشته ایتی و خوندن این تاپیک زیاده.

امیدوارم کنکورتون رو خوب بدید و رتبه خوبی کسب کنید.

شاد و موفق باشید.

tariran

عضو جدید
سلام . خوش اومدین.

پیشنهاد میکنم خوندن پست های تالار رو بگذارید برای 6 هفته اینده و وقتی که کنکور دادید.

بعد کنکور وقت برای تحقیق در مورد رشته ها و مطالعه برای رشته ایتی و خوندن این تاپیک زیاده.

امیدوارم کنکورتون رو خوب بدید و رتبه خوبی کسب کنید.

شاد و موفق باشید.
راستش نمی تونم کامپیوتر رو بیخیال شم. من حداقل روزی 2 ساعت پای کام هستم و به قول معروف ترک عادت موجب مرض است

SN20

عضو جدید
مرسی از خسته نباشید گفتن دوستان :D

من برگشتم از قزوین !

اولا تعداد بیشتر از اونی بود که فکرشو میکردم متاسفانه ! دوما معنای سیاهی لشگر رو واقعا دیدم !!

توی کلاسی که من بودم 35 تا صندلی بود که 5 نفر نیومدن ! 15 نفر هم فقط منتظر بودن ساعت 10 بشه بدن برگه هاشون رو الفرار !! حالا واسه چی اومده بودن نمی دونم !!

در واقع ساعت 10 که شد و اجازه خروج یهو تمام ساختمون انگار همهمه شد گفتم به به دارن میرن !!!! واقعا نصف شدن !!

تازه من خودم هیچی نخونده بودم و تا 11 و خورده ای موندم . خانم مراقب هم شاکی بود که زود بدین برین !! خیر سرمون کنکور بود !!!!!!!!!!!!!!!!

سوالات به نظر من ساده بودن برای منه نوعی که واسه تجربه رفته بودم هرچند یادم نبود خیلی چیزا و افسوس میخوردم برای نخوندن چون حداقل 70درصد سوالا کاملا برام آشنا بود و توی امتحانای ترم خونده بودم .

بجز سیستم عامل و کمی هم معماری بقیه اش خوب بود به نظرم.

با اینکه امیدی به قبولی ندارم اما اون غولی که توی ذهنم بود از ارشد از بین رفتن همین برام خیلی ارزش داشت .

خسته نباشی ایشاله که قبول بشی.مرسی که از تجربت برامون نوشتی.
یعنی واقعا راحت بود؟

tariran

عضو جدید
راستش نمی تونم کامپیوتر رو بیخیال شم. من حداقل روزی 2 ساعت پای کام هستم و به قول معروف ترک عادت موجب مرض است
البته همینطوری با این وضعیت اندازه بقیه بچه ها درس می خونم. مثلا اگه هم کلاسیام روزی X ساعات درس می خونن منم همونقدر می خونم
ولی خودمم نمی دونم چه جوری شاید اونا دروغ(خالی) می بندن که x ساعت درس می خونن و شاید x+3 ساعت درس می خونن!

tariran

عضو جدید
راستی کسی هست تو دانشگاه هایی که ذکر کردم تحصیل کنه؟
شریف - تهران - امیرکبیر - صنعتی اصفهان - اصفهان
چند تا سوال داشتم:)

mandana_f

عضو جدید
خسته نباشی ایشاله که قبول بشی.مرسی که از تجربت برامون نوشتی.
یعنی واقعا راحت بود؟

به نظر من که واقعا راحت بود . کمتر تحلیلی داشت و مفهومی و اکثرا حفظی بود و از اونجایی که من توی حفظی تبحر دارم میگم راحت بود !!

• Like
واکنش ها: SN20

SN20

عضو جدید
به نظر من که واقعا راحت بود . کمتر تحلیلی داشت و مفهومی و اکثرا حفظی بود و از اونجایی که من توی حفظی تبحر دارم میگم راحت بود !![/QUOTE

چه بد چون من اصلا بلد نیستم حفظ کنم حفظ کردنم خوب نیست!!!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام

در مورد ارشد آزاد براتون بگم که خوب بود
یعنی برای منی که با اطلاعات 3ماه پیشم رفته بودم خوب بود و تونستیم بهتر از سراسری سوالات رو بزنیم

سطح سوالات متوسط بود و با خوندن درسا مطمئن بودی که میتونستی بزنی (برعکس سراسری که حتی اگر هم بخونی معلوم نیست بزنی)

تعداد پسرها فکر کنم 2000 تایی میشودن (خدا میدونه دختراش چند تا بودن ..)
یه پسری کنار من چنان خروپوفی میکرد که نگوووو :biggrin:

یه روحیه هم برای کسانی که ارشد آزاد دادن: به احتمال زیاد توی تکمیل ظرفیتی دانشگاه آزاد 20 نفری دیگه هم میگیره به عبارتی میشه گفت تا 40 نفر میگیره

*-----------------------------------------------------------------------------------------------*
تعداد سوالات زبان 15 تا : من 5 تاشو زدم(سوالات زبانش استاندارد بود چون علاوه بر زبان باید تخصص رشته هم قاطیش میکردی تا سوالات رو جواب میدادی)

تعداد سوالات مشترک 25: فکر کنم 17 تایی زدم (سوالاتش خوب بود)

تعداد سوالات مدیریت 10 تا: که یه دور کتاب مدیریت رو خونده بودی میتونستی سوالاتش بزنی (که من نخونده بودم)
تعداد سوالات پایگاه 10 تا : که 9 تاشو زدمممممممممم (فقط خدا کنه مثل سراسری سوتی روی پایگاه نداده باشم)

تعداد سوالات هوش 7 تا : وای که همش سوالاتش تعریفی بود
تعداد سوالات سیستم عامل 10 تا : که میشه گفت قسمت سخت سوالات توی سیستم عامل بود

تعداد سوالات معماری 7 تا : که 2 تا سوال داشت که به من یکی که خیلی حال داددددددددد

آخرین ویرایش:

SN20

عضو جدید
سلام

یعنی برای منی که با اطلاعات 3ماه پیشم رفته بودم خوب بود و تونستیم بهتر از سراسری سوالات رو بزنیم

سطح سوالات متوسط بود و با خوندن درسا مطمئن بودی که میتونستی بزنی (برعکس سراسری که حتی اگر هم بخونی معلوم نیست بزنی)

یه روحیه هم برای کسانی که ارشد آزاد دادن: به احتمال زیاد توی تکمیل ظرفیتی دانشگاه آزاد 20 نفری دیگه هم میگیره به عبارتی میشه گفت تا 40 نفر میگیره

*-----------------------------------------------------------------------------------------------*
تعداد سوالات زبان 15 تا : من 5 تاشو زدم(سوالات زبانش استاندارد بود چون علاوه بر زبان باید تخصص رشته هم قاطیش میکردی تا سوالات رو جواب میدادی)

تعداد سوالات مدیریت 10 تا: که یه دور کتاب مدیریت رو خونده بودی میتونستی سوالاتش بزنی (که من نخونده بودم)
تعداد سوالات پایگاه 10 تا : که 9 تاشو زدمممممممممم (فقط خدا کنه مثل سراسری سوتی روی پایگاه نداده باشم)

تعداد سوالات معماری 7 تا : که 2 تا سوال داشت که به من یکی که خیلی حال داددددددددد

موفق باشی و خسته نباشی.
لطف میکنی منابعی که خوندی رو برام بذاری؟ممنون میشم چون دوس دارم از تجربیات بقیه استفاده کنم البته اگه براتون زحمتی نیست .:D

راستی خر و پوفش واسه این بوده که خیلی درس خونده خواسته یه استراحتی کرده باشه نهههههههههههههههههه؟:biggrin:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
1- سطح سوالات متوسط بود و با خوندن درسا مطمئن بودی که میتونستی بزنی (برعکس سراسری که حتی اگر هم بخونی معلوم نیست بزنی)

2- (فقط خدا کنه مثل سراسری سوتی روی پایگاه نداده باشم)
1- دقیقاً، تو سراسری اگه خوبم بخونی، نمی تونی قاطعانه بگی که حتماً تو امتحان موفق می شی.
2- پایگاه که همه رو بدبخت کرده، دیگه جایی که قانون هیس غلط باشه، هیچی نمی شه گفت.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
موفق باشی و خسته نباشی.
لطف میکنی منابعی که خوندی رو برام بذاری؟ممنون میشم چون دوس دارم از تجربیات بقیه استفاده کنم البته اگه براتون زحمتی نیست .:D

راستی خر و پوفش واسه این بوده که خیلی درس خونده خواسته یه استراحتی کرده باشه نهههههههههههههههههه؟:biggrin:

اولا اینکه برای ارشد آزاد من هیچی نخونده بودم و با اطلاعات 3 ماه پیش رفتم امتحان دادم (اگه خونده بودم که حتما قبول بودم)

در مورد منبع اینجا جاش نیست ..(به وقتش تاپیکی در این مورد زده خواهد شد)

mandana_f

عضو جدید
سلام

واااای آقایون 2000 نفر بودن :( خانمها رو من دقت نکردم ولی بیش از 1000 نفر بودن .

پشت سر منم یه دختر خانمی بود ساعت 11 از مراقب پرسید چقدر مونده بهش گفت یک ساعت . گفت من تا حالا که خواب بودم !!!!!!!!

دقیقا تحلیلتون از سوالا مثه من بود . سیستم عاملش سخت بود .

من که طبق اطلاعات این 3 سال و نیم زدم همه رو !! ولی اگه خونده بودم واقعا راحت میتونستم بدون شک حداقل 70 درصد سوالا رو بزنم .

یکی از اون دوتا سوال معماری که میگید حال کردید فکر کنم یکیش همونی باشه که دو دوتا میشه 4 تا و .... ؟!؟؟!؟؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام به همه IT من های عزیز.
....
....
....
سلام
خوش اومدید.
امیدوارم کنکور رو با موفقیت پشت سر بزارید.
ای بابا جدا میخوای همه اشو بخونی؟!
نتیجه ی کلی تو بحث اختراع چی شد بالاخره؟؟؟؟
درمورد رایانش شبکه ای چیزی نمیدونم
نتیجه این شد که اختراع به اون روش سنتی نیست ، فیزیکی نیست ، بیشتر ایجاد کاربردهای جدیده. مثلا روشی برای رسیدن به یک یا چندتا از اهداف IT
==============
دوستانی که کنکور آزاد دادن : واستون آرزوی موفقیت میکنم ، امیدوارم اگه دوست دارین آزاد برین قبول بشین و اگه دوست ندارین قبول نشین!!
چون اگه قبول شی و نری بعدا فکر میکنی اون هم یه راهی بودها،نکنه اشتباه کردم؟!
توی بحث ارشد و آزاد فعلا فقط گوش میکنم

mandana_f

عضو جدید
==============
دوستانی که کنکور آزاد دادن : واستون آرزوی موفقیت میکنم ، امیدوارم اگه دوست دارین آزاد برین قبول بشین و اگه دوست ندارین قبول نشین!!
چون اگه قبول شی و نری بعدا فکر میکنی اون هم یه راهی بودها،نکنه اشتباه کردم؟!
توی بحث ارشد و آزاد فعلا فقط گوش میکنم

چرا فقط گوش ؟!؟

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
مراسم تقدير از اساتيد برجسته، پايان نامه هاي برگزيده و شاخه دانشجويي برتر

مراسم تقدير از اساتيد برجسته، پايان نامه هاي برگزيده و شاخه دانشجويي برتر

دوستان این اطلاعیه رو بخونین:

"اعضاي محترم بخش ايران IEEE
با سلام، به استحضار مي رساند جلسه ساليانه بخش ايران که همراه با مراسم تقدير از اساتيد برجسته، پايان نامه هاي برگزيده و شاخه دانشجويي برتر و پرسش و پاسخ مي باشد با حضور هينت رئيسه و مسئولين بخش ايران IEEE روز چهارشنبه 28/2/90 ساعت 16:30-18:30 در آمفي تئاتر دکتراديبي واقع در دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار مي گردد. ورود به جلسه براي عموم علاقه مندان آزاد مي باشد. جهت اطلاع بيشتر با شماره 88630362 تماس حاصل فرماييد.
باتشكر بخش ايران IEEE"

اگه از دوستان کسی تهرانه، فک کنم بد نباشه یه سر بزنه، می تونه با اساتید و دانشجوهای ممتاز و البته مسئولین IEEE ایران(مدیرشم که تازه انتخاب شده)بیشتر آشنا بشه.
(اگه به نظرتون مهم بود یه تاپیک اطلاع رسانی واسش می زنم)

بالا