گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

rivar

عضو جدید
اگه گفته بود جداس که ابهامی نبود
مسئله اینه که گفته با همه
حالا تکلیفه اونایی که یکی رو قبول شدن چیه

RAHA60

کاربر فعال
مهراس خانم
شما که شمالید خبر دارید که اعتراض بچه های رشت پارسال نتیجه داد یا نه؟

RAHA60

کاربر فعال
جدا هم باشه ابهامه...........

چرا منی که اون دوتا رو دادم دوباره باید هزینه بدهم و20 تا کتاب با خودم ببرم واز اول امتحان بدهم .

وقتی طبق همین اطلاعیه 4 سال قبولیم اعتبار داره....................

mehras khanum

عضو جدید
مهراس خانم
شما که شمالید خبر دارید که اعتراض بچه های رشت پارسال نتیجه داد یا نه؟
رهاجان من مازندرانم،نمی دونم چی شدعاقبت اماخب مساله ای که هست اون مساله مال یک شهر بود،امااین مساله سراسریه ومربوط به یه عده کم نیست وقانونشون مشکل داره.ممکنم هست رسیدگی نشه اماتلاش کنیم براش بهتره تابشینیم وببینیم که یه عده خاص می خوان چه تصمیمی بگیرن برامون

RAHA60

کاربر فعال
خانمی که به من جواب داد اینقدر ریلکس وخونسرد بود که نگو............
گفت استادای شما که دکتر هم دارند قبول نشدند و از این حرفا.............
معلوم بود روزی هزار نفر زنگ می زنند وفحششان می دهند...............

RAHA60

کاربر فعال
البته اگه جمعیت کثیری صداشون دربیاد شاید...............شاید حداقل اطلاعیه را واضح بنویسند
به خانمه گفتم حداقل سایتتونو درست بنویسد که همه را گیج وسردر گم نکنید...................

rivar

عضو جدید
اگه همه پیگیری کنن حتما واضحش میکنن مسئله کمی نیس
این منابع آزمون طراحی داستانش چیه؟

pishy

عضو جدید
نظارت هم مثل قبل با جزييات مي باشد.باز يك كم اوضاع بهتر شد.

rivar

عضو جدید
بالاخره اینکه جزئیات تو آزمون طراحی نیس مشخص شد
حالا معلوم نیس آزمون طراحی امسال چه جوری برگزار میشه،آیا مثل دوره های پیشه،فکر کنم مثل قبل نباشه باید ببینیم به چه صورته

pishy

عضو جدید
حالا بازم خوبه.من كه عمومي و تخصصي را قبول شدم بايد ٢٥درصد سوالها را جواب بدم.يعني لازم نيست خيلي وقت واسه جزييات گذاشت.

MARY TANHA

عضو جدید
از كجاي متن فهميدي؟

از كجاي متن فهميدي؟

بچه ها يك اطلاعيه جديد زدن . مبني بر اينكه آزمون طراحي صرفا طراحي است و شامل جزييات نمي باشد.

دوست عزيز از كجاي متن فهميدي كه آزمون طراحي فقط طراحي است و جززييات نداره؟من اين مطلب را نديدم .به علاوه منابع هم تغيير نكرده و هنوز جزييات در منابع آزمون طراحي ثابته.
اطلاعات غلط نده

pishy

عضو جدید
دوست عزيز من در سايت www.inbr.ir اطلاعيه اي كه ديروز زدن خوندم .اگر شما برداشت ديگه اي دارين بگين.برداشت من اين بود.

MARY TANHA

عضو جدید
دوست عزيز من در سايت www.inbr.ir اطلاعيه اي كه ديروز زدن خوندم .اگر شما برداشت ديگه اي دارين بگين.برداشت من اين بود.

قبلا گفته بودن كسي كه متقاضي دريافت پروانه طراحي است بايد در آزمون طراحي كه تشريحي است قبول بشه.در منابع هم براي پروانه طراحي جزييات اجرايي قيد شده بود.
اطلاعيه جديد فقط گفته منظورمون تستي است.و متاسفانه كسايي كه قبلا جزييات اجرايي قبول شدن حالا براي آزمون طراحي بايد جزييات اجرايي را ي بار ديگه مطالعه و آزمون بدن

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام

این دیگه چقدر مسخرس
یعنی منی که جزئیات قبول شدم و اتفاقا به خاطر همین جزئیات سه سال پروانم عقب افتاد باید دوباره امتحان بدم و 50 درصد بزنم تا طراحی بتونم قبول شم؟
درست متوجه شدم دوستان؟

منم همینو شنیدم، یعنی 2تا آزمون دیتیل هست!!!!!!!!!!!

یکی برای طراحی و یکی برای نظارت!!!!

احتمالا برای طراحی مثل سوالات سال های خیلی پیش باشه! ====> یعنی یک برش از ساختمون میدن و دور یک قسمت دایره میکشن و باید دیتیلشو بکشیم! شاید هم از طرح خودمون باید دیتیل بزنیم ......

قبلا گفته بودن كسي كه متقاضي دريافت پروانه طراحي است بايد در آزمون طراحي كه تشريحي است قبول بشه.در منابع هم براي پروانه طراحي جزييات اجرايي قيد شده بود.
اطلاعيه جديد فقط گفته منظورمون تستي است.و متاسفانه كسايي كه قبلا جزييات اجرايي قبول شدن حالا براي آزمون طراحي بايد جزييات اجرايي را ي بار ديگه مطالعه و آزمون بدن

یعنی چطوری میشه؟ یعنی با جواب دادن 25% سوالات که از همون تخصصی و عمومی باشه ، منی که فقط دیتیلم مونده ، با نمره اون سوالات میشه قبول شم؟!
دیتیل آزمون نظارت تستیه و دیتیل آزمون طراحی ترسیمی؟!

هنوز امتحان جزوه بازه؟! میتونیم کتاب ببریم یا اینم برداشتن؟ !

mehras khanum

عضو جدید
خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
بسمه تعالی
ارتباط مستقیم با مدیر کل مقررات ملّی ساختمان
ضمن تبریک سال نو، بدینویسله به آگاهی میرساند در سالجاری از ساعت 9 الی 11 روز دوشنبه هر هفته، مهندسان، فعالان حوزه مهندسی ساختمان و اعضای محترم سازمانهای نظام مهندسی کشور میتوانند نقطه نظرات، پیشنهادات، انتقادات خود را در زمینه‌های مرتبط با وظایف این حوزه با شماره تلفن 88646368 بطور مستقیم با آقای دکتر هوائی مدیر کل محترم مقررات ملّی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در میان بگذارند.ضمناً علاوه بر آن میتوانند مطالب خود را بوسیله نامه الکترونیکی به آدرس havaei@mrud.gov.ir ارسال نمایند. اینوجواب میدن

MARY TANHA

عضو جدید
سلام

منم همینو شنیدم، یعنی 2تا آزمون دیتیل هست!!!!!!!!!!!

یکی برای طراحی و یکی برای نظارت!!!!

احتمالا برای طراحی مثل سوالات سال های خیلی پیش باشه! ====> یعنی یک برش از ساختمون میدن و دور یک قسمت دایره میکشن و باید دیتیلشو بکشیم! شاید هم از طرح خودمون باید دیتیل بزنیم ......

یعنی چطوری میشه؟ یعنی با جواب دادن 25% سوالات که از همون تخصصی و عمومی باشه ، منی که فقط دیتیلم مونده ، با نمره اون سوالات میشه قبول شم؟!
دیتیل آزمون نظارت تستیه و دیتیل آزمون طراحی ترسیمی؟!

هنوز امتحان جزوه بازه؟! میتونیم کتاب ببریم یا اینم برداشتن؟ !

عزيزم شما بگو كدوم قسمت ها را قبول شدي تا من از روي جيزايي كه فهميدم راهنماييت كنم.

MARY TANHA

عضو جدید
كسي كه متقاضي پروانه طراحي است بايد آزمون طراحي را بده.ربطي هم به آزمون هاي قبل نداره
كسي كه متقاضي پروانه نظارته اگه از قبل يكي ازآزمون ها را قبول شده باشه 37.5 درصد از آزمون تستي(عمومي و تخصصي را بياره)اگه دو آزمون از آزمون هاي قبلي را قبول شده باشه 25 در صد بزنه پروانه نظارت دريافت ميكنه
بديش اينه برانظارت جزييات را بايد تستي بدي و براي طراحي جزييات را ترسيمي بدي.قبلا هم جزييات ترسيمي بود.ميتونيد نمونه سوالات سالهاي پيش را ببينيد

sara.152

عضو جدید
من نمی‌فهمم چطور به‌این نتیجه رسیدید که ۲تا امتحان جزئیات وجود داره اطلاعیه جدید که چیزی در این مورد نگفته

بالا