گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

arame1

عضو جدید
سلام
بهتره به نظام مهندسی استانتون بری و بپرسی.............نمیدونم همه ی شهرها واحد ثبت نام پاسخگو هستند یا واحد دیگه ای باید بری ....
این 5سال کاردانی تا زمان آزمون تکمیل میشه ؟
بله تکمیل میشه ممنون از راهنماییت

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
مواد آزمون ورود به حرفه‌ مهندسان(پایه سه) شهریور 1391

رشته معماری(طراحی)
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )-ويرايش 1380
• مبحث چهارم ( الزامات عمومي ساختمان )-ويرايش 1387
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا )-ويرايش 1390
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها )-ويرايش 1384
• مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري
• *طرح معماري
• *جزئيات اجرائي ساختمان
• *ضوابط آتش نشاني
• *ضوابط بلند مرتبه سازي

• *ضوابط مقررات شهرسازي و معماري براي معلولين

* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

رشته معماری(نظارت)
• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان مصوب 74 و آئين‌نامه اجرائي آن -ويرايش 1390
• مبحث دوم ( نظامات اداري )-ويرايش 1384
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )-ويرايش 1380
• مبحث چهارم ( الزامات عمومي ساختمان )-ويرايش 1387
• مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني )-ويرايش 1389
• مبحث هشتم ( طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي )-ويرايش 1384
• مبحث نهم ( طرح و اجراي ساختمانهاي بتن آرمه )-ويرايش 1388
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )-ويرايش 1385
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي )-ويرايش 1387
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا )-ويرايش 1390
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-ويرايش 1389
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها )-ويرايش 1384
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخشهاي نظارت و اجرا)-ويرايش 1390
• *گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان
• *روشها و جزئيات اجرائي ساختمان
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملّي ساختمان)
* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.

• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان ميباشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

**********************************************************************************
دقت کردید کتاب
مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري فقط برای قسمت طراحی گفته شده ، یعنی چطوری؟! این کتاب که در مجموع نهایتا 3تا ضابطه داره که به درد طراحی بخوره ، هیچ عددی نداره!!! همش نوشته چی کی تصویب شد! چاپ جدیدشو کسی دیده ؟ یعنی تغییر کرده؟! شاید متن کامل تری از مصوبات گذاشتن که به درد آزمون طراحی میخوره!!!!!

*ضوابط بلند مرتبه سازي قبلا نبود ، بود؟ آخه چطوری میخوان از بلند مرتبه سازی بدن، مگه اصلا پایه 3 میتونه بلند مرتیه طراحی کنه که برای آزمون طراحی از این ضوابط لازم باشه؟!

• *ضوابط آتش نشاني
کسی این ضوابط داره اینجا بذاره؟ کتابی داره؟ از آتش نشانی باید بگیریم؟!!!!

hani_0t

عضو جدید
سلام
اینکه 3 سال از مدرک گذشته باشه چجوری محاسبه میشه؟
من 2 سال از کارشناسیم گذشته
3.5 سال هم از گرفتن مدرک کاردانی تا گرفتن مدرک کارشناسی

و یه سوال دیگه اینکه اگه من تو اون شهری که عضو نظام مهندسی میشم و امتحان میدم ، نظارت و طراحیمو هم حتما باید تو همون شهر استفاده کنم؟

ممنون

ندایی

عضو جدید
سلام ، اگه برین تو سایت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در قسمت انتشاراتش کتاب در مورد آتش نشانی هست .

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام

و یه سوال دیگه اینکه اگه من تو اون شهری که عضو نظام مهندسی میشم و امتحان میدم ، نظارت و طراحیمو هم حتما باید تو همون شهر استفاده کنم؟

ممنون

سلام
هر 5سال از مدرک کاردانیتون 1 سال به سنوات کارشناسی اضافه میشه
اگه 3 سال فاصله دو مدرکتون باشه با 2 سال کارشناسی میشه 5 سال
فکر کنم بتونی امسال شرکت کنی بازم از سازمان بپرس.
سوال دوم اینکه بله عضویت نظامتون توی هر شهری باشه همون شهر باید امتحان بدین.ولی بعدا میتونین سهمیه تون را جا به جا کنین.
موفق باشین

saghi23

عضو جدید
سلام

ممنون
سلام هر 5 سال یک سال بهتون سابقه میده یعنی 12 ماه پس با یک حساب سر انگشتی به ازای هر سال از فاصله کاردانی تا کارشناسی 2.4 ماه سابق میشه پش 3.5 سال میشه 7.5 ماه سابقه اگه 2 سال از کارشناسی گذشته باشه نمیتونید شما نیاز به 2 سال و 2.5 ماه فاصله از کارشناسی دارید.

آرش آزاد

عضو جدید
سلام هر 5 سال یک سال بهتون سابقه میده یعنی 12 ماه پس با یک حساب سر انگشتی به ازای هر سال از فاصله کاردانی تا کارشناسی 2.4 ماه سابق میشه پش 3.5 سال میشه 7.5 ماه سابقه اگه 2 سال از کارشناسی گذشته باشه نمیتونید شما نیاز به 2 سال و 2.5 ماه فاصله از کارشناسی دارید.

ايشون كاملا درست مي گن

sheno

عضو جدید
سلام دوستان من پروانه نظارتو یه سال پیش گرفتم
یه نفر به من بگه بالاخره ازمون طراحی چطوریه من واقعا گیج شدم
هم طراحی باید بدیم هم جزییات؟

namnamak

عضو جدید
سلام
دوست عزیز اگه به منابع ازمون کمی دقت کنین میفهمین که جز منابع (طراحی و نظارت ) جزئیات آمده پس به نظر من دیگه جای سوالی باقی نمیمونه بالای همین صفحه کمی دقت کنی منظور من رو میفهمی

نمیدونم شاید من هم اشتباه میکنم ولی یک دو دو تا چهار تا بکنیم با حرف من موافقت میکنین.

mariiana

عضو جدید
سلام ، اگه برین تو سایت مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در قسمت انتشاراتش کتاب در مورد آتش نشانی هست .

خوب من کل سایتشو زیرو رو کردم اینو پیدا نکردم.میشه لینکشو بذارین؟؟

saghi23

عضو جدید
بچه ها برای گودبرداری و سازه های نگهبان چی میخونین؟

یه کتابی اقای لیموشیرین معرفی کردن از قسمت انتشارات سایت مقررات ملی ساختمان به نام اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان نوشته حمیدرضا اشرفی من گرفتمش ولی فقط قسمت اولش بدرد میخوره بقیش طراحی سازه هست مطالبشو تقریبن میتونید از اینترنت سرچ کنید یه کتاب دیگه ای هم به همین اسم هست که قیمتش گرون تره من ندیدمش توی گوگل سرچ زدم تصویر جلدش اومدولی نمیدونم چه طوره

mariiana

عضو جدید
دوستان نمیدونین کارت آزمون و کی میدن؟؟روز و ساعت آزمون معلوم نشده؟

galeya

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید که ییهو پریدم میون بحثتون
من ناواردم و میخوام توآزمون بعدی نظام شرکت کنم. البته رشته کارشناسیم مرمت بود و دارم واسه ارشد معماری میخونم، فکر میکنید بتونم قبول شم؟ میگن خیلی خیلی سخته...............

کفاش زاده

عضو جدید
سلام
من سال بعد ازمون دارم میخوام از الان شروع کنم اما برای اینکه چی بخونم از چی شروع کنم .تو سردر گمی موندم میشه لطفا بهم کمک کنید باید تو همین اولین بار شرکت قبول بشم.ممنون منتظر کمک شما دوستان عزیز هستم

m_ a

عضو جدید
سلام
هر 5سال از مدرک کاردانیتون 1 سال به سنوات کارشناسی اضافه میشه
اگه 3 سال فاصله دو مدرکتون باشه با 2 سال کارشناسی میشه 5 سال
فکر کنم بتونی امسال شرکت کنی بازم از سازمان بپرس.
سوال دوم اینکه بله عضویت نظامتون توی هر شهری باشه همون شهر باید امتحان بدین.ولی بعدا میتونین سهمیه تون را جا به جا کنین.
موفق باشین

سلام
من سال 89 تیرماه کارشناسی پیوسته ام رو تمام کردم کی می تونم واسه نظام مهندسی شرکت کنم؟

pishy

عضو جدید
سلام
من سال 89 تیرماه کارشناسی پیوسته ام رو تمام کردم کی می تونم واسه نظام مهندسی شرکت کنم؟
شما چون پيوسته بودين سه سال بايد از مدرك بگذره در واقع شما مي تونين شهريور ٩٢ در آزمون ها شركت كنين...ولي به اسفند ٩١ نمي رسين...

بالا