گفتگو : نابود کردن رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد توسط دانشگاه آزاد اسلامی ؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منم خودم یکی از مخالفان سرسخت افزایش بی رویه پذیرش دانشجو بودم خصوصا دانشگاه آزاد. از اینکه میدیدم کلاسهای ارشد از کارشناسی شلوغ تره!!!! ظرفیت ورودی ها بالای 50-60 نفر

اما حتما اخبار این چند روزه رو شنیدین ظرفیت دکترا دو برابر شده !!!!!!!!!!!!!!!!! با درخواست ریسس جمهور!
همه با هم تصمیم گرفتن علم رو تو ایران نابود کنند.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه این که فقط مختص معماری نیست,دانشگاه آزاد به همه رشته ها گند زده

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دقیقا منظورم همین بود که تو همه رشته ها این طور شده . و دوم اینکه فقط دانشگاه آزاد نیست و همان طور که گفتم و همه می بینیم دانشگاه سراسری هم افزایش ظرفیت زیادی داره.
کاری هم از دست ما بر نمیاد جز اینکه چند سال آینده از دیدن این همه دکتر مهندس اطرافمون به خودمون ببالیم.!!!!!!!:):):)

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز
يك كم ديدت را وسيع كن
نه تنها دانشگاه آزاد
نه تنها رشته معماري
در همه مقاطع و همه رشته ها و همه دانشگاهها وضع همينه
اوضاع مدرك در كشور ما بي نهايت عجيب شده

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
حالا که چی! می گی دانشگاه آزادم بر دارن کل ملت برن معتاد شن؟ بذار بیان یه پولی بدن :w01:حداقل اگه دو تا باهوش هم توشون بود ارشاد شن شاید که روز ی... کم هوشم بود که.... بالاخره اومده یه پولی داده رفته هیچیم نمیشه !تو نگران نباش! حداقل اومده دانشگاه قیافش یه کم شبیه آدم حسابیا شده رفته ! بذار سطحش درست باشه ! :cool:می دونی که... تو مملکت ما حرف کسی که قیافه داره خیلی بیشتر ازخیلی از باسوادا و مدرک قشنگا برو داره! نه خودت بگو قیافه ی با کلاس کذبی با یه کله قند زیر شال و هیکلی رو فرم و ورزشی و... از قیافه ی معتاد و آویزون نمور تنهای ...بهتر نیس؟؟ نه .... خدایی...کدوم؟:smoke:جسارت نشه ها من خودمم بیشتر اوقات عینک می زنم .دانشگاه آزاد قزوینم بودم کارشناسیمو.

ولی جدا از این چرندیات نیش دار...
منم یه مدت خیلی واسه این چیزا جیلیزویلیز می کردم فک می کردم فقط خودمم که خیلی بارمه ...فقط منم که خیلی تلاش کردم و بقیه به قر و فرشون میرسن و سطحین و من اینجا دارم حروم میشم و ...حقم داره ضایع میشه و اینا! نمی دونم چرا همه معماریا فک می کنن خیلی دیگه.... یه سری کلمات قلمبه سلمبه و اسم چند تا بنا و دو تا معمارو 4 تا کلمه فلسفی و... و ... اه حالم بهم می خوره!
حالا بهتره پیشنهادی ارائه بشه .به جای برداشتن یه دانشگاه و محل تحصیل واسه یه عده بگیم استاد خوبا رو زیاد کنن! ظرفیتارو بیشتر کنن... دانشگاه خوبا بیشتر شه...و... بعد از دانشگاه به شغل طرف فکر شده باشه! نظام آموزشی و کلا هر چی نظام هست عوض شه:Ph34r: فک کنم با این تدابیر زیربنایی و خیلی عملی:whistle: که عرض کردم شاید دو تا معمار واقعی از تومون در بیاد.
من که الان امیدم به مجاز شدن واسه سراسریه اصلا هم حال ندارم واسه آزاد بخونم! واقعا حالشو ندارما... علاقه مندم و بسیار مورد احترام ولی دیگه انقد تکرار شده خسته شدم!بابا مگه من چقد جوون دارم... هی لوکوربوزیه.... لکوربوزیه... کوربوزیه... .... دیکانستراکشن ... مسجد مدرسه ی آقا بزرگ و فین کاشانو دو دفعه دیگه بگم باور کنین میرم.... (آخه چی بگم بی ادبی نشه.).. خودکشی می کنم!

سلام
شمایی که این تاپیک رو آغاز کردی، حالا که خودت قبول شدی ، میخوای بقیه دیگه ارشد نیان؟ احساستو درک میکنم ;)
تمام مطالب این تاپیک رو الان ــ از ابتدا تا انتها ــ خوندم و بیشتر با نوشته های الهه جون موافقم:redface:
این تاپیک کجا بود که من تا الان ندیدمش؟! ولی از اینکه ندیدم خیلی خوشحالم چون>>>
در این چند ماهه اخیر همش فقط حرفهای منفی و ناراحت کننده شنیدم :cry:و حقیقت هایی که برای اکثرشون کاری از دست من بر نمیاد ، هر وقت میومدم این باشگاه ، هر صفحه مملو از گله و شکایت هست و هممون دل پری داریم:cry: از بی عدالتی آزمون ها ، از بیکاری ، از اینکه ایییین همه معماری ها زیاد شدند و همه جا پارتی بازی شده و ..... و اونی که بیشتر از همه کلافم میکنه اون پروانه طراحیه که به فارغ التحصیل کارشناسی معماری ناپیوسته نمی خوان بدن ،اونم بعد از اینکه این همه وقت و هزینه کردیم ....:mad:
ولی آخه چقدر شکایت؟! :cry:
بیاین به هم نیرو و امید بدیم و سعی کنیم در این سایت به جای شکایت دنبال راه حل باشیم و اگه راه حلی به ذهنمون نمیرسه حداقل با خبر رسانی و آگاهی دادن به همدیگر سطح اطلاعاتمون رو بالا ببریم ، و بیشتر تلاش کنیم و هرگز و هرگز ناامید نشیم:w11:
هیچ وقت شرایط صد در صد ایده آل وجود نداشته ، و تا زمانی که جامعه ای پذیرش تحولی رو نداره ، تحولی صورت نمیگیره ، در حال حاضر با تکیه به مدرک و دنبال کردن راهی تکراری نمیتونیم به جایی برسیم ، مجبوریم متفاوت تر و خلاق تر از بقیه باشیم تا موفق شیم ، شاید در شرایط امروز ایران ــ با این همه بیکاری و پارتی بازی _ یک معمار بهتر از هرکسی بتونه به موفقیت برسه ، چون برای خلاق تر بودن آموزش میبینه ، این چیزیه که به اون احتیاج داریم ، خیلی از دانشجوهای معماری هم اکنون در شغل هایی که چندان با رشته دانشگاهیشون مرتبط نیست موفق شده اند { مثل آقای مهران مدیری که کارگردان خلاق و بی نظیری هستند و رشته ی دانشگاهیشون معماری بوده } و مطمئن باشید اونی که عاشق معماری باشه ، راهشو از بین اییییییییین همه معمار پیدا میکنه
معماری معجزه میکنه ، با تمام جذابیتی که داره ، در تمامی علوم سرک میکشه و تک بعدی نیست ، فرد رو مجبور میکنه از دنیای افکاری که میتونه به مرور اونو متحجر کنه ، بیرون بکشه تا بیشتر به دنیای اطراف دقت کنه و بفهمه
معماری خود زندگیه ، و باید هم اینقدر طرفدار داشته باشه:w38:

artman

کاربر فعال
نابود کردن رشته معماری

نابود کردن رشته معماری

متاسفانه نه تنها دانشگاه ازاد بلکه دانشگاههای دولتی هم به معماری گند زدند .
یه سری دانشگاه تو کیش و قشم راه انداختن به اسم بین المللی که هم کارشناسی میگیره و هم ارشد ان هم بدون کنکور و ترمی 3 الی 4 میلیون و اگه خدا بخواد همین روزا تمام دانشگا ها ی دولتی میتونن یه چند درصدی دانشجوی پولی بگیرن . باز هم خدا نیامرزه دانشگاه ازاد که دست کم یه کنکور مریضی میگیره

rasoulll

عضو جدید
متاسفانه نه تنها دانشگاه ازاد بلکه دانشگاههای دولتی هم به معماری گند زدند .
یه سری دانشگاه تو کیش و قشم راه انداختن به اسم بین المللی که هم کارشناسی میگیره و هم ارشد ان هم بدون کنکور و ترمی 3 الی 4 میلیون و اگه خدا بخواد همین روزا تمام دانشگا ها ی دولتی میتونن یه چند درصدی دانشجوی پولی بگیرن . باز هم خدا نیامرزه دانشگاه ازاد که دست کم یه کنکور مریضی میگیره

آقا جان چرا الکی جو سازی میکنید؟؟؟؟ هیچ کس به این اندازه که شما با این حرفا گند میزنید به معماری نمیتونه گند بزنه!!!!
شما سعی کن اون دانشگاه خوبه قبول بشیو نری کیش، من خودم حالم از کیشو پیام نور و غیر انتفاعی بهم میخوره، شما هم حرص اونارو نخور ، سعی کن دانشگاه خوبی قبول بشی تا فردا که مدرکتو گرفتی حرفی واسه گفتن داشته باشی.........

artman

کاربر فعال
حالا چرا اینقدر عصبانی :
از ما که گذشت که بخواهیم بریم یه دانشگاه خوب یا بد (هرچند همه دانشگا هها سرو ته یه کرباسن) ولی کل ماجرا همینه چه خوشت بیاد چه اینجوری عصبانی بشی .
کلا به معماری گند زده شده . وقتی طرف رشته ....... میاد ارشد معماری اونم بدون کنکور این چه معنی میده .یعنی رشته معماری شده پارک شهر هر کسی بیاد با هر رشته ای معمار بشه.
وقتی دانشگاه کنکور نداشته باشه وپولی شد هر گاگولی که از را رسید برای کلاس هم که شده میاد این رشته.

کوروش 23

عضو جدید
سلام به همه دوستی عزیز
قبول دارم که دانشگاه ازاد در بیشتر واحدهایی که داره جز ترویج بیسوادی کاری نمیکنه و واقعا واسه پول نمره و مدرک میده ولی نباید از حق بگذریم که بعضی از واحداش مثل تهران جنوب یا واحد مشهد و اصفهانش تو بعضی رشته واقعا قویه.

rasoulll

عضو جدید
حالا چرا اینقدر عصبانی :
از ما که گذشت که بخواهیم بریم یه دانشگاه خوب یا بد (هرچند همه دانشگا هها سرو ته یه کرباسن) ولی کل ماجرا همینه چه خوشت بیاد چه اینجوری عصبانی بشی .
کلا به معماری گند زده شده . وقتی طرف رشته ....... میاد ارشد معماری اونم بدون کنکور این چه معنی میده .یعنی رشته معماری شده پارک شهر هر کسی بیاد با هر رشته ای معمار بشه.
وقتی دانشگاه کنکور نداشته باشه وپولی شد هر گاگولی که از را رسید برای کلاس هم که شده میاد این رشته.

آرت من جان عزیزم سوئ تفاهم نشه ها ولی اگه فکر میکنی از شما گذشته که بری 1دانشگاه خوب حداقل شما این حرفا نزن ف چون خود شما هم از اونایی هستی که باید پولی بخونی...

سپهر2

عضو جدید
به نظر مني كه هم دردانشگاه دولتي روزانه و هم در دانشگاه ازاد تحصيل كردم نميشه گفت سطح علمي دانشگاه ازاد پائينه به اين دليل كه قبول شدن در دانشگاه ازاداسونه .سطح علمي دانشگاه فقط به سواد اساتيد دانشگاه و حس رقابت بين دانشجوهاست

rasoulll

عضو جدید
به نظر مني كه هم دردانشگاه دولتي روزانه و هم در دانشگاه ازاد تحصيل كردم نميشه گفت سطح علمي دانشگاه ازاد پائينه به اين دليل كه قبول شدن در دانشگاه ازاداسونه .سطح علمي دانشگاه فقط به سواد اساتيد دانشگاه و حس رقابت بين دانشجوهاست

سپهر جان من اصلا کاری به سطح علمی دانشگاهها ندارم، من خودم با این که با آزاد مخالفم اما نظرم به شخصه اینه که کسی که با سواد میاد بیرون از هر جا که اومده باشه بیکار نمیمونه درحالی که واسه خود منم داشتن کار تو اولویتهای بعدیه رشتمه ، چون من معماری رو دوست دارمو بخاطر خود معماری میخونم نه واسه پول....

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من چند تا از اشنا هام توي بين الملل قشم و كيش درس مي خونن . استاداشون با سراسري يكي هست . و استاداي خوبي هم دارن . درسته كه پول مي دن و وارد دانشگاه مي شن ولي واقعا سخت گير هستن به همين راحتي كسي نمي تونه مدركش بگيره . فكر نكنم درست باشه چون پول مي گيرن
( البته پول كمي هم نمي گيرن ) بگيم دانشگاه هاي بدرد نخوري هستن و ضرر مي رسونن .

اين كه افرادي زيادي الان توي جامعه مدرك دانشگاهي دارن يا مي تونن بگيرن از نظر من بهتر از اين كه افراد بي سواد تو جامعه زياد تر باشن . به هر حال تحصيلات عالي در شخصيت افراد تاثير مي زاره.

به اين فكر نكنيد چند نفر داراي مدرك دانشگاهي هستن خيلي ها بعد از تمام شدن درسشون به طور حرفه اي و جدي دنبال رشته اي كه خوندن نمي رن . در واقعا خيلي هاشون سياه لشكرن .

rasoulll

عضو جدید
سلام . من چند تا از اشنا هام توي بين الملل قشم و كيش درس مي خونن . استاداشون با سراسري يكي هست . و استاداي خوبي هم دارن . درسته كه پول مي دن و وارد دانشگاه مي شن ولي واقعا سخت گير هستن به همين راحتي كسي نمي تونه مدركش بگيره . فكر نكنم درست باشه چون پول مي گيرن

اين كه افرادي زيادي الان توي جامعه مدرك دانشگاهي دارن يا مي تونن بگيرن از نظر من بهتر از اين كه افراد بي سواد تو جامعه زياد تر باشن . به هر حال تحصيلات عالي در شخصيت افراد تاثير مي زاره.

به اين فكر نكنيد چند نفر داراي مدرك دانشگاهي هستن خيلي ها بعد از تمام شدن درسشون به طور حرفه اي و جدي دنبال رشته اي كه خوندن نمي رن . در واقعا خيلي هاشون سياه لشكرن .
اما 1واقعیتو قبول کنید که کسی که واقعا درس خون باشه یا بهتر بگم کسی که بتونه سراسری قبول بشه محاله بره پول بده درس بخونه!

beni belazi

کاربر بیش فعال
اما 1واقعیتو قبول کنید که کسی که واقعا درس خون باشه یا بهتر بگم کسی که بتونه سراسری قبول بشه محاله بره پول بده درس بخونه!

کسی که واقعا درس خون باشه رو دیگه از کجا آوردین؟ ظرفیت دانشگاه دولتی ایران به نسبت جمعیت مشتاق به تحصیل کمه. یا اینکه کشور ما اینفدر فقیره که نمیتونه به تناسب جمعیتش خدمات آموزش عالی ارائه کنه. منم قبلا (یعنی در گذشته خیلی دور) فکر میکردم که این تقصیر دانشگاه ازاده و پذیرشش زیاده ولی الان که بزرگتر شدم کاملا متوجهم که دانشگاههای یک کشور چیزی رو بیرون میدن که جامعه و بازار کار ازشون میخواد.

nima arc

عضو جدید

سلام با نظرت موافقم،وبه تمام دوستان که در مورد دانشگاه آزاد ذهنییت خوبی ندارند عرض کنم که شاید پذیرش دانشگاه آزاد آسون شده ولی یادمون نره افرادی در دانشگاه سراسری (دوست خودم رتبه 20 آزمون تئوری و 50 اسکیسو)قبول شدن که در دانشگاه آزاد بارتبه 3 تحصیل می کردن که خیلی در دانشگاه سراسری بودند نتونستن .با نظر دوستان موافق نیستم ،هر چه سطح سواد در یک جامعه ارتقا پیدا کنه ،فرهنگ ،روشنفکری،نوع برخورد ،نوع دید و نوع زندگی مردم نیز ارتقا پیدا میکنه. پذیرش مهم نیست خروجی و خود دانشجو مهمه.البته در تمام دانشگاه ها دانشجوی ضعیف و دانشجوی قوی قابل تفکیکه و حرفی بهش نیست ،ولی بهتره تمام دانشجو ها رو در دانشگاه آزاد بی سوادندونیم.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان من هم تجربه دانشگاه سراسری و بعد از اون هم آزاد رو داشتم. به نظرم این نوع قضاوت ها و مقایسه ها اصلا درست نیست . حتی اینکه فلان واحد آزاد خوبه و باقی نه رو اصلا قبول ندارم . چیزی که خودم تجربه کردم این که : دانشجوها و میل به یادگیری شون هست که دانشجو و دانشگاه رو می سازه . اینقدر دنبال این حرف ها نباشید . ( هرچند هنوز با افزایش ظرفیت بی رویه مخالفم).اگه بخواید هر جا می تونید بهترین باشید

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.واقعا غم انگیزه،زمانی بود وقتی می گفتند طرف مهندس هست با تمام وجود با سواد بودنش رو حس می کردی.بدون اینکه ببینیش یا بشناسیش می دونستی مدرک الکی دست کسی نمی دن اما الان به دکتراشم....

vera88

عضو جدید
سلام با نظرت موافقم،وبه تمام دوستان که در مورد دانشگاه آزاد ذهنییت خوبی ندارند عرض کنم که شاید پذیرش دانشگاه آزاد آسون شده ولی یادمون نره افرادی در دانشگاه سراسری (دوست خودم رتبه 20 آزمون تئوری و 50 اسکیسو)قبول شدن که در دانشگاه آزاد بارتبه 3 تحصیل می کردن که خیلی در دانشگاه سراسری بودند نتونستن .با نظر دوستان موافق نیستم ،هر چه سطح سواد در یک جامعه ارتقا پیدا کنه ،فرهنگ ،روشنفکری،نوع برخورد ،نوع دید و نوع زندگی مردم نیز ارتقا پیدا میکنه. پذیرش مهم نیست خروجی و خود دانشجو مهمه.البته در تمام دانشگاه ها دانشجوی ضعیف و دانشجوی قوی قابل تفکیکه و حرفی بهش نیست ،ولی بهتره تمام دانشجو ها رو در دانشگاه آزاد بی سوادندونیم.

منم با این نظر کاملا موافقم اصلا ربطی نداره کی کجا درس خونده همه چی ب خود ادمه، من یکی از دوستای خودم تو یکی از واحدای دانشگاه ازاد به قول خودشون پرت میخوند که سال 89 رتبه 1 معماری شد پس اصلا...

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم با این نظر کاملا موافقم اصلا ربطی نداره کی کجا درس خونده همه چی ب خود ادمه، من یکی از دوستای خودم تو یکی از واحدای دانشگاه ازاد به قول خودشون پرت میخوند که سال 89 رتبه 1 معماری شد پس اصلا...
دقیقا باهاتون موافقم!!! اصلا اصلا ربطی نداره که کجا میخونی مهم اینه که آخرش چی میشی!

roya_darya85

عضو جدید
با دوستی که گفت بچه درسخون ها سراسری می رن کاملا مخالفم تو سراسری با رتبه های زیر 100 قبول نشدن و تو اسکیس که کاملا سلیقه ای هست نمی شه گفت کی درسخون هست یا نه بحث من آزاد و سراسری نیست واقعا اینهمه به اصطلاح معمار جامعه نیاز دارد واقعا چند درصد این فارغ التحصیل ها معمار هستند؟ بیشتر فکر نمی کنید نقشه کش یا 3d کار تحویل جامعه می دن البته به کمک کلاس های آموزشی بیرون؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! کی دل می سوزونه آخه..............

michi

عضو جدید
راستش هم موافقم هم مخالف با نظراتون

من کاردانیمو غیرانتفاعی خوندم کارشناسیمو دارم آزاد میخونم
راستش نمیدونم چرا اما فوق العاده زیاد دلتنگ دوره کاردانیم هنوز نتونستم آزادُ هضمش کنم

باهاتون موافقم که میگید سطح دانش پایینی رو تحویل میده
بچه های آزاد راحت قبول میشن من اصلا نداشتم برم آزاد یکیش بخاطر جوش بود که باش راحت نبودم یکیشم شهریه خیلی زیادش
اما وقتی رفتم
باورتون نمیشه آدمایی دارن توو آزاد مدرک میگیرن که حاضرم قسم بخورم وضعیت مالیِ افتضاحی دارن
نمیدونم - نمیدونم چی باعث میشه که زیر این همه فشار خودشون وخونواده رو قرار بدن

فرقی نمیکنه دختر باشن یا پسر
کسایی هستن که خودشونم باور دارن که به درد این رشته نمیخورن اما اسم معماری و داشتن یه مدرک به این اسم میارتشون اینجا

دانشگاه آزادم بخاطر پول دستش درد نکنه راحت میندازه
من تا حالا 2 تا از درسایی که به جرئت قسم میخورم بالای 19 حتی میشد که 20 شمو بهم 16 دادن جفتشو
واسشون فرقی نمیکنه کی هستی و چی کار کردی
چششونو میبندن و یه نمره ایی بهت میدن!!!!!!!!!!!!!!!:surprised:

najme.m

عضو جدید
اصلا مهم نیست کجا درس خوندین مهم اینه به عنوان یک معمار تو جامعه شناخته بشی وقتی بتونی تو کار موفق باشی اصلاکسی به دنشگاهت فکر نمی کنه

eses.sahar

عضو جدید
man sale 82 raftam daneshgah va kardani memari gereftam daneshgah azad raftam va konkor dadam valiiiiiiii alan vaghean moteasefam ke harkioo ke mibini asalan nemidone memari chye dare daneshgah azad memarii mikhoneee!!

فاطمه H

عضو جدید
تحصیلات باید در ایران هممثل خیلی کشورهای دیگه سالها قبل عمومی میشد و هرکسی اجازه ورود به دانشگاه رو در هرمقطعی داشت. همیشه کنکور افراد برتر رو جدا نمیکنه, خودتون بهتر از من میدونید چقدر افراد لایقی که نتونستن تو کنکور موفق بشن زیادن و بالعکس! اما سطح آموزشه که در دانشگاه های ماایراد داره. باید سطح آموزش بالا بره تا هرکسیکه وارد شد نتونه مدرکشو بگیره و به بازار بیاد. و مشکل بزرگتر از اون اینه که شایسته سالاری نداریم و واگذاری مشاغل در جامعه بر پایه مدرک محوری و بند پ قرار داره که حتی اگه فقط همین یه مورد هم رعایت می شد و افراد تحصیل کره باسواد و بی سواد رو از هم متمایز می کردن باز هم اوضاع خیلی بهتر از الان بود. به هر حال خودتونو ناراحت نکنید چون افرادی که پیراهن پستها و مشاغل برای اونها دوخته شده به هر حال و با هر مدرکی سر میزهای خودشون خواهند نشست و افرادی مثل ما دانشجوها که از زمان مدرسه تا دانشگاه تا بازار کار و ... دائم جئن کندیم, همچنان باید تا آخر عمر جون بکنیم که فقط بتونیم تو این دنیا زنده باشیم,نه اینکه زندگی کنیم!...

ad_kh66

عضو جدید
همه رشته ها همين وضعه. مهم فقط پوله. كافيه دفترچه بخري بري يه جا كنكور بدي . بعدش بري كيف و كفش مهر بخري چون مطمئني قبولي. حالا همون شهر نه تو تكميل ظرفيت يه شهر اونورتر. چيزي كه زياده واحد دانشگاه آزاد! ترم اول از آبان يا ميري يا نميري كه ترم تمومه.بعد يكم سر كيسه رو شل كني انتقالي مي گيري واسه شهر انتخاب اولت. به همين راحتي....

roza465

عضو
تحصیلات باید در ایران هممثل خیلی کشورهای دیگه سالها قبل عمومی میشد و هرکسی اجازه ورود به دانشگاه رو در هرمقطعی داشت. همیشه کنکور افراد برتر رو جدا نمیکنه, خودتون بهتر از من میدونید چقدر افراد لایقی که نتونستن تو کنکور موفق بشن زیادن و بالعکس! اما سطح آموزشه که در دانشگاه های ماایراد داره. باید سطح آموزش بالا بره تا هرکسیکه وارد شد نتونه مدرکشو بگیره و به بازار بیاد. و مشکل بزرگتر از اون اینه که شایسته سالاری نداریم و واگذاری مشاغل در جامعه بر پایه مدرک محوری و بند پ قرار داره که حتی اگه فقط همین یه مورد هم رعایت می شد و افراد تحصیل کره باسواد و بی سواد رو از هم متمایز می کردن باز هم اوضاع خیلی بهتر از الان بود. به هر حال خودتونو ناراحت نکنید چون افرادی که پیراهن پستها و مشاغل برای اونها دوخته شده به هر حال و با هر مدرکی سر میزهای خودشون خواهند نشست و افرادی مثل ما دانشجوها که از زمان مدرسه تا دانشگاه تا بازار کار و ... دائم جئن کندیم, همچنان باید تا آخر عمر جون بکنیم که فقط بتونیم تو این دنیا زنده باشیم,نه اینکه زندگی کنیم!...

تو یکی از تالارا خوندم یکی که خارج از ایران داره درس می خونه نوشته بود تو دانشگاهشون 200 نفر تو مقطع کارشناسی معماری پذیرفته شدن تو ترم 2 فقط 25 تاشون موندن، آموزش یعنی این، اینجوری هر کی می دونه می تونه "معمـــــار" شه یا نه اونوقت اینجا استادا 4 تا کار می خوان همه صداشون در میاد وای استاد زیاده 4 تا رو می کنن 2 تا اون 2 رو هم می دن بیرون واسشون انجام می دن دیگه، آزاد و دولتی هم نداره همه جا همینه حالا آزاد بیشتر...

erfan_com

اخراجی موقت
تو یکی از تالارا خوندم یکی که خارج از ایران داره درس می خونه نوشته بود تو دانشگاهشون 200 نفر تو مقطع کارشناسی معماری پذیرفته شدن تو ترم 2 فقط 25 تاشون موندن، آموزش یعنی این، اینجوری هر کی می دونه می تونه "معمـــــار" شه یا نه اونوقت اینجا استادا 4 تا کار می خوان همه صداشون در میاد وای استاد زیاده 4 تا رو می کنن 2 تا اون 2 رو هم می دن بیرون واسشون انجام می دن دیگه، آزاد و دولتی هم نداره همه جا همینه حالا آزاد بیشتر...

نه فقط معماری بلکه اکثر رشته ها دارن خراب میشن. نمونش همین رشته خودم کامپیوتر. الان 20 ساله که استاد کمه. همش می گن برنامه 3 ساله داریم. تا حالا 6 7 تا برنامه سه ساله گذشته اما همون آش و همون کاسست.

بالا