گفتگو : نابود کردن رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد توسط دانشگاه آزاد اسلامی ؟

MEHDI.880

عضو جدید
با سلام به همه بچه ها

می دونم شاید این تایپک یه جورایی تکراری باشه ولی می خواستم بگم که امروز جواب

تکمیل ظرفیت ارشد اومد و متاسفانه دانشگاه آزاد به خاطر پول در حال نابودی معماری است.

دوستام با تراز 5600 هم تو تکمیل ظرفیت قبول شدن.واقعا متاسفم که هیچ کسی جلوی این

کار ها رو نمی گیره نمی دونم چرا؟

از یک طرف بعضی از بچه ها به خاطر هزینه زیاد نمی تونن بیان حتی دفترچه ارشد آزاد رو هم

نمی گیرن در حالی که سطح سواد بالایی دارن ولی الان با این شرایط طرف با درصد 20 و

30 و ..... راحت ارشد آزاد میره می خونه و یک فرد متاسفانه بی سواد در رشته معماری به

بازار میاد.

حالا می خوام نظر دوستای گلم رو بدونم.البته خواهشا به صورت منطقی نه احساسی

eye to eye

عضو جدید
با سلام به همه بچه ها

تکمیل ظرفیت ارشد اومد و متاسفانه دانشگاه آزاد به خاطر پول در حال نابودی معماری است.

از یک طرف بعضی از بچه ها به خاطر هزینه زیاد نمی تونن بیان حتی دفترچه ارشد آزاد رو هم

30 و ..... راحت ارشد آزاد میره می خونه و یک فرد متاسفانه بی سواد در رشته معماری به

بازار میاد.

منم متاسفم به خدا دوستام که آزادین(بعضیاشون)هنوز بلد نیستن برش درست بکشن

urmo

کاربر فعال
من درسته در آزاد نخوندم ولی امسال میخوام ارشد شرکت کنم ولی در مقطع کارشناسی واقعا افراد بی سواد داره تحویل جامعه میده به خاطر پول داره چه کارا نمیکنه یعنی چه هر کوره دهاتی الان معماری آورده ارزش مدرک کارشناسی معماری رو آوردن پایین باید وزارت علوم دست به کار بشه و این افتضاح رو جمع کنه من که در کنکور قبول نشدم میرم تلاش میکنم سال بعد میخونم کنکور میدم خوب اگه قرار با خارج مقایسه کنیم اونها شرایط شان با ما فرق داره در این شرایط پذیرش این همه دانشجو بدون وجود بازار کار فقط بیهوده هدر دادن وقت ملت است

MEHDI.880

عضو جدید
بازم سلام به دوستای گلم

نمی دونم چی بگم واقعا دوستمون راست می گه بعضیا هنوز برش و نما نمی تونن بکشن اصلا روند طراحی نمی دونن

حالا نه اینکه بخوام بگم که خودم نورمن فاستر یا آیزنمن هستما ولی خیلی وضع افتضاح می شه با این روند

واقعا وزارت علوم باید ورود داشته باشه به این موضوع چون که فقط تو دانشگاه رفتن نیست که بعدشم هست

اصلا برای همینه که بچه ها خلاقیت ندارن.همش کاراشون یا هجماشون رو از اینترنت و کارای اینترنتی کپی می کنن.تا طراحی

یه آپارتمان بهشون می دن فورا تو اینترنت دنبالش می گردن و ..........

خوشحال می شم در ادامه بحث یکسری راه حل هم پیشنهاد بدن بچه های باشگاه

urmo

کاربر فعال
بله باهاتون موافقم باید وزارت علوم دست بزاره رو این قضیه تنها دانشگاه رفتن نیست طرف با دو تا تست زدن وارد دانشگاه میشه و همینطوری هم میاد بیرون کسانی تو دانشگاه ما بودن که هر ترم طرح کپی قالب استاد میکردن ویا وقتی قرار بود یک کنفرانس بده از از یک دانشگاه دیگه پروژه آمادهخ میاوردن افراد هم بودن خر خوان (البته با معذرت ) به قول دوستمون خودمون فاستر و آیزنمن نیستیم ولی افراد باید یک هدفی داشته باشن از درس خوندن
من خودم طرفدار تبعیض جنسیتی نیستم ولی 80 درصد همکلاسی ها دختر ما تقریبا از معماری هیچی حالیشون نبود و الان تو بازار کار هیچ کدوم رو نمبینم یا مثلا سیستم نمره دادن چشم استادها فقط به ارائه بود که در ژوژمان جلو فلان استاد کم نیاره با گفتن تموم نمیشه ......

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجوری افتضاحه ارزش یکی که با بد بختی ارشد گرفته میاد پایین باید بریم فکر دکترا البته اون موقع هم آزاد دکترا میاره!
البته همه اونایی که آزاد خوندن بد نیستند و تعدادی پیدا میشن بینشون که بخاطر علاقه اومدن معماری و واقعا هم تلاش میکنن ولی با این ظرفیتی که آزاد پذیرش میکنه باید وزارت علوم آستین بالا بزنه!
البته کو گوش شنوا!؟

MEHDI.880

عضو جدید
سلام

من خودم هم ارشد آزاد می خونم ولی اگر 1% می دونستم که می خواد اینجوری بشه صد سال نمی خوندم واسه آزاد.نمی دونم چکار

باید کرد.

یکی پول نداره بره آزاد یعنی باید بمیره دیگه بنده خدا.همون قانون جنگل خودمون

یک مشت بی سواد وارد بازار می شن.بخدا واسه خودشون می گم.چون فردا پس فردا وقتی یک چیز کوچیکو بلد نباشن

خودشون خجالت می کشن

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم خیلی خیلی متاسفم از این بابت و واقعا باهات موافقم که خیلی از باسوادها گوشه خونه نشستن به خاطر هزینه یبالای دانشگاه ازاد در صورتی که همین دانشگاه ها با دانش یارها داره برای پرورش یه سری ادمی که با پول وارد میشن و البته با هزینه ی خوبی که در طول ترم ها میکنند با معدل خوب خارج میشن .... جای تاسف برای کسایی که باعث و بانی این اتفاقاتند .

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کسی رو میبینه یه شاسی دستش گرفته داره میره دانشگاه ازاد مقطع کاردانی و کارشناسی در کوچکترین شهرستان های استان ها هم بدون کنکور شده فقط پول بیار مدرک بگیر ... سواد علمی زیر صفر
لعنت به این نظام اموزشی.

a_ka775

عضو جدید
دقیقا موافقم . همه جا و هر دانشگاهی هیچی که نداشته باشه معماری رو داره. چون ماشالا رشته ی پر برکتیه واسه دانشگاه . من دوره کاردانیمو ازاد نبودم .اما کارشناسیو ازاد خوندم .حاضر نیستم به هیچ قیمتی ارشد ازاد شرکت کنم. به هر کی میگی معماری خوندم میگه خوب بگو کلا 4 سال حال کردی.

feri.lynn

عضو جدید
اینقدر غیبت مردمو نکنید ! هر کی کارش خوب باشه میتونه تو بازار کار موفق باشه ! نه هرکس که مدرک داره ! حالا هر مدرکی . :cool: فرق بین کسی که آزاد می خونه با کسی که سراسری تو معروف ترین واحدم می خونه همینه !!! فقط کارش همین !

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینقدر غیبت مردمو نکنید ! هر کی کارش خوب باشه میتونه تو بازار کار موفق باشه ! نه هرکس که مدرک داره ! حالا هر مدرکی . :cool: فرق بین کسی که آزاد می خونه با کسی که سراسری تو معروف ترین واحدم می خونه همینه !!! فقط کارش همین !

بحث اینجا سر اعتبار مدرک ازاد یا سراسری نیست بحث سر اینکه گاهی کسایی که اولویت دارن برای درس خوندن این حق ازشون سلب میشه چون یه عده با پولی که به راحتی در دانشگاه ازاد خرج می کنند جاشون رو میگیرند . و این یه واقعیت غیر قابل انکاره و این به خاطر سیستم اموزشی غلط ایرانه ...

feri.lynn

عضو جدید
بحث اینجا سر اعتبار مدرک ازاد یا سراسری نیست بحث سر اینکه گاهی کسایی که اولویت دارن برای درس خوندن این حق ازشون سلب میشه چون یه عده با پولی که به راحتی در دانشگاه ازاد خرج می کنند جاشون رو میگیرند . و این یه واقعیت غیر قابل انکاره و این به خاطر سیستم اموزشی غلط ایرانه ...

بله میفهمم . و با شما هم نظرم . اما همه دنیا هم باید پول بدی ! من خودم 6 جا قیول شدم دانشگاه اما بخاطر هزینش نتونستم برم !!! ولی باید سعی کنیم تا بهترین باشیم , اون افرادی هم که کیلویی میرن بزار برن !

golii

عضو جدید
از چند سال پیش علمی کاربردی کاردانی معماری رو اورد بدون کنکور و جدیدا هم کارشناسی!!!!!!!!!!!!!!ا
این یکی که دیگه اخرشه.باز به دانشگاه ازاد یه کنکوری چیزی

MEHDI.880

عضو جدید
واقعا من نمی دونم الان از دست ما که تو این رشته درس خوندیم چه کاری بر میاد بجز اعصاب خورد.

ولی اینو می دونم که باید و باید یکی جلوی این کارو بگیره.

نمی شه که بخاطر این که دانشگاه آزاد می خواد پول در بیاره و دانشجوش تو بقیه مقاطع کم شده بیاد این بلا رو سر ما بیاره

فکر کنم به اندازه سر سوزن یا حداقل به اندازه این هزینه هایی که تا حالا کردم حق داشته باشم

feri.lynn

عضو جدید
از چند سال پیش علمی کاربردی کاردانی معماری رو اورد بدون کنکور و جدیدا هم کارشناسی!!!!!!!!!!!!!!ا
این یکی که دیگه اخرشه.باز به دانشگاه ازاد یه کنکوری چیزی

همچین بدون کنکورم نیستا :D

ایجاد دوره کارشناسی‌ ناپیوسته پودمانی برای اولین بار

45 هزار نفر در دوره های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرش می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی از آغاز ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی از 10 اسفندماه خبر داد و گفت: این دوره برای اولین بار در دانشگاه علمی کاربردی خبر داد.

دکتر رجبعلی برزویی در گفتگو با مهر، با اعلام این خبر گفت: ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی از 10 اسفند آغاز و تا 15 اسفندماه ادامه دارد.

وی افزود: آزمون دوره های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیمه اول اردیبهشت‌ماه سال 90 برگزار می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علمی کاربردی درباره ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره‌ها اظهار داشت: 45 هزار نفر در دوره های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرش می‌شوند.

دکتر برزویی گفت: تمام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهارتی است و دوره های عمومی حذف شده‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: برای هر شغل یک دوره تعریف شده است و 60 درصد ظرفیت این دوره‌ها نیز به گروه صنعت اختصاص یافته است.

MEHDI.880

عضو جدید
بچه ها واسه همین گفتم که سعی کنین بحث احساسی نشه.

الان دارم می بینم جنگ بین دانشگا هها مطرح داره می شه کمکم.

الان شاید به نظر بعضی دوستان خوب باشه که اینجوری داره دانشگاهها دانشجو می گیره و بخصوص در معماری ولی اگر یکم

فکر کنیم می بینیم که آینده چی میشه.همون بلایی که سر رشته عمران اومد سر معماری هم میاد.

رقابت های نا سالم و تداخل کاری رشته ها با هم و .................. . از یک طرف هم من اصلا منظورم شاید کمتر روی این نکته ها باشه

من دارم از چیزی حرف می زنم که تقریبا یه جورایی قانون جنگله.

من دارم می گم پس تکلیف اون بچه هایی که از پس هزینه بر نمی یان چی میشه ؟

دوستان خوب می دونن که اگر هر چه قدر هم کارت خوب باشه ولی بگی کارشناسی دارم ولی بازم کارشناسی ارشد در اولویته

مخصوصا الان که می گن حالا که همه دارن ارشد می خونن این چقدر خنگه ( با عرض معذرت ) که کارشناسی داره من حرفم اینه

بازم میگم از نظر من یکی باید حتما ورود پیدا کنه نه اینکه به خاطر جیب آقایون تو دانشگاه آزاد بخوان این کار ها رو بکنن

maryam95

کاربر فعال

به نظر من هم این مهم نیست که کجا و چطور درس خوندی آخرشم هم توی بازار کار به این نگاه میکنن که چی بلدی نه اینکه مهر مدرکت مال کدوم دانشگاهه.من این موضوع رو به عینه دیدم.

mina.eror

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه بچه ها

بازار میاد.

سلام منم با شما موافقم دیگه کلا همه چیز مسخره بازی شده دانشگاه آزاد واسه پول همینجوری دانشجو میگیره بعدم به قول دوستان بیسواد تحویل جامعه میده ماشا اله الانم که همه دیگه عشق معماری گرفتشون دارن مهندسی!!! می خونن بعد ازشون می پرسی پلان تیر ریزی چیه بلد نیستن باید نظام آموزشی کشور اصلاح بشه مخصوصا دانشگاهها واقعا متاسفم

mina.eror

عضو جدید
کاربر ممتاز

فعلا که هرکی مدرک داره میره سر کار اینجا بحث سر مدرک آزاد یا دولتی نیست بحث سر بی سوادیه مهندسای عزیزمونه البته سوء تفاهم نشه من یه عده رو می گم

! Milad

عضو جدید
منم با نظر دوستان موافقم که به مدرک نگاه نمیکنن ! فقط به این توجه میکنن که چقدر کار بلدی
که ما هم همگی باید از طریق اینترنت یا جاهای دیگه باید اطلاعاتمون رو خیلی بالا ببریم تا جا نمونیم
اینم قبول دارم که الان داره کارشناس معماری سرایز میشه ! اونم با این بازار کار کم برای ما

MEHDI.880

عضو جدید
سلام

منم با دوستان موافقم.البته توجه کنید با اون دوستایی که گفتن طرف بعد از پایان تحصیلاتش حتی نمی دونه تیر ریزی چیه رو گفتم

اگر جلوی این کار گرفته نشه هیچ می دونید که چه مشکلاتی پیش میاد؟

راستی چشم همه روشن کلا کارشناسی هم داغون شده با این پودمانی کردن.آخه من نمی فهمم که این چه کاریه؟

شده مسابقه پول در آوری بین دانشگاهها.واقعا مسخره است.

من خودم به عنوان دانشجوی ارشد از آینده کاریم نا امیدم و نمی دونم آخر و عاقبتم چی می خواد بشه.

اون دوستایی که می گن کار هست منظورشون نمی دونم از کار چیه و کجا؟ بعد کیه که الان از بین ارشد و کاردانی و کارشناسی بیاد

رده های پایین تر رو انتخاب کنه؟ شاید به خاطر اینکه کمتر حقوق بدن همچین کاری کنن ولی عقلانیش اینه که اولویت با مدارک بالاتره

ولی بحث اصلی من روی این موضوع هست که پس تکلیف اونایی که ندارن شهریه به این سنگینی رو بدن چی میشه؟

در موردشون فکر کنم که همون قانون جنگل انجام میشه که هر کی نتونست باید بمیره

feri.lynn

عضو جدید
فعلا که هرکی مدرک داره میره سر کار اینجا بحث سر مدرک آزاد یا دولتی نیست بحث سر بی سوادیه مهندسای عزیزمونه البته سوء تفاهم نشه من یه عده رو می گم

هرکی سواد معماری داره و کارش خوبه میره سرکار !! چه بهتر که مدرک هم داشته باشه !!! حالا هر مدرکی !

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه چیو هم نمیشه اینطوری سنجید دوستان
البته من درباره ارشد باهاتون موافقم اما درباره کارشناسی نه ..
توی ارشد منابع مستقیما از کارشناسیه پس کسی باید بره ارشد معماری که پر باشه ...
اما کارشناسی چی؟
همه مون معماری هستیم خودتون بگین چقدر از حساب دیفرانسیل و شیمی و فیزیک که دبیرستان خوندیم برامون مفید بود تو دانشگاه؟
هیچی!
و چند درصد تاثیر مستقیم داشت تو قبولی مون تو این رشته؟
حالا تکلیف اون کسی که میتونه نابغه ی طراحی باشه و شیمی ش در حد صفره ! چی میشه؟
به نظر من مشکل از بیخ آموزشه
از اول ابتدایی شروع میشه و در کنکور به اوج خودش میرسه
کنکور استعداد کشه
...
همه چیو هم نمیشه اینجوری سنجید ..
شاید اگه همین دانشگاهای پولی هم نباشه یک یا چند معمار نتونن هرگز معماری بخونن یا حتی درس بخونن!

MEHDI.880

عضو جدید
البته با احترام به نظرات دوستان ولی من این حرف رو قبول ندارم

چون از همون اول معماری و پزشکی از رشته هایی بودن که بچه زرنگا می تونستن توش قبول بشن.

ببخشید پس این طوری باشه باید بگیم که شایدم یکی جراح قابلی بعدا از آب در بیاد پس پزشکی رو هم هر کی هر کی کنیم.

این حرفا مورد قبول من نیست چون کسی که درس مدرسشو بلد نباشه پس نمی تونه معماری بخونه چون رشته معماری رشته هنری

و فکری که احتیاج به هوش و استعداد زیاد داره.

اگر معماری هم مثل عمران بشه که داره می شه همون طوری که الان خودتون هم می بینین همش می گن خونه هامون امن نیست

باید مقاوم سازی بشه و از این جور حرفا از آنجایی شروع شد که همین بلایی که الان داره سر معماری میاد چند سال قبل سر عمران

اومد.یک مشت بی سواد وارد جامعه می شن.

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم که در مورد ارشد حرف شما رو قبول دارم اما در مورد کارشناسی!
من بر عکس شما عقیده م اینه که چیزایی که تو دبیرستان بهمون یاد میدن هیچ ربطی به استعدادمون تو رشته ی دانشگاهی مون "معماری" نداره
چطور میتونین بگین که همه ش هوشه؟
معماری دو جنبه داره
هنر و ضوابط
درسته هوش ریاضی بسیار تاثیرگذاره اما تعیین کننده نیست..!
بذارین یه سوال کنم
دو نفر در رشته ی معماری
یکی باهوشه و یکی هنرمند و باسلیقه کدوم موفق ترن؟

MEHDI.880

عضو جدید
سلام

من گفتم که از همون اول معماری و پزشکی از رشته هایی بودن که بچه زرنگا می تونستن توش قبول بشن.

تو معماری هنر و ذهن قوی باید داشته باشی.

بازم می گم معماری واسه بچه زرنگاست حالا چه تو کارشناسی چه تو معماری.

من از بین این همه آدم کسی رو نمیشناسم که آدم ضعیفی بوده باشه بعدش معمار بزرگی از آب در اومده باشه شما می شناسی؟

حالا هم که کنکور رو کلا دارن بر می دارن شما هم می تونی چند سال صبر کنی ببینی که چه بلایی سر این رشته میاد دوست عزیز

بعدشم ریاضی و روابط ریاضی یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده است مثل کارای خانم حدید یا کالاتراوا یا گهری.ما اینطوری فکر می

کنیم که این طرح ها بی هیچ حساب و کتا بیه و ریاضی توش تاثیر گذار نیست.

بعدشم من از بین اون دو نفری که گفتین آدم با هوش رو انتخاب می کنم چون بقیه این چیزایی که گفتین زیر مجموعه آدم باهوشه.

ولی یه چیزه خیلی مهم رو بگم اونم اینه که از بین آدم های باهوش که معمارای موفقی هم می شن 2 جور معمار داریم :

1- معمارایی که دست بزرگ و سر کوچک دارن

2- معمارایی که دست کوچک و سر بزرگ دارن

samar_eng

عضو جدید
من که از دانشگاهی که توش درس خوندم راضی بودم.اینکه کسی پول نداره ارشد بخونه که دلیل نشد دوستان.
خیلی از دوستای من از همون سال سوم تو بازار کار خیلی هم موفق بودن اون زمانی که ارشد اینجوری نبود حتی از فارغ التحصیل ارشد هم بهتر بودند.به نظر من همه چی به زرنگ بودن و تلاش آدم بستگی داره.اولش ممکنه مدرک صحبت کنه اما موقته بعدش اون تلاش فرد هست که اون رو موفق میکنه.پس هر کس تلاش کنه و خودش رو نشون بده موفقه نه مدرک.اگه اینجوری باشه در مورد دکترا هم به زودی همیجوری میشه.در ضمن درس دانشگاه با محیط کار خیلی فرق داره.چه ارشد باشی چه لیسانسه.
ان شاُ الله همه موفق باشند.

MEHDI.880

عضو جدید
سلام.

اینکه دوستاتون از سال سوم تو بازار کار بودن مال سالهای گذشته است نه الان که اینقدر فارغ التحصیل کیلویی از دانشگاه اومدن بیرون

البته بلا نسبت بعضی از بچه ها.

بعدشم می خواستم بگم که کلا ما اینجوری هستیم هر وقت هر چی به نفع خودمونه خوبه ولی به محض اینکه به ضررمون می شه

خوب نیست.الان که بعضی دوستان راحت میان تو دانشگاه فکر می کنن به نفعشونه می گن که خوبه ولی وقتی فردا بازار کار اشباع

شدم خوبه نظراتمون رو بذاریم.

بعدشم بی عدالتی از این بالاتر که هر کی پول داره باید ادامه تحصیل بده و هر کی نداره نه؟

منم موافقم که مهم کارایی آدمه تو بازار کار ولی شما هم قبول کن که اولویت اول با مدارک بالاتره.

فقط امیدوارم که دیگه در مورد دکتره اینطوری نشه که واقعا خیلی اوضاع داغون می شه

samar_eng

عضو جدید
سلام.

اینکه دوستاتون از سال سوم تو بازار کار بودن مال سالهای گذشته است نه الان که اینقدر فارغ التحصیل کیلویی از دانشگاه اومدن بیرون

البته بلا نسبت بعضی از بچه ها.

منظورتون از سالهای گذشته چند سال پیشه؟من فارغ التحصیل 88 هستم.

من فقط نظرم رو گفتم.نظر شما هم محترمه .یه جاهاییش رو البته قبول دارم.

بالا