[گفتگو] بهترین کتابی که تا به حال خوانده اید ؟

xanth

عضو جدید
بادبادک باز قلعه حیوانات راز داوینچی بر باد رفته بلندی های بادگیر
کوری آنا کارنینا کتابای جین استین(
pride and prejudice, sense and sensibility, persuasion, Mansfield park

فعلا اینا یادم اومد

malmal_r

عضو جدید
بادبادک باز قلعه حیوانات راز داوینچی بر باد رفته بلندی های بادگیر
کوری آنا کارنینا کتابای جین استین(
pride and prejudice, sense and sensibility, persuasion, Mansfield park

فعلا اینا یادم اومد

متاسفانه دوستان کتابایی رو که نخوندن الکی نگن

اناکارنینا ماله لئوتولستوی!!!باعرض شرمندگی

شعر و مولانا

نویسندش یادم نی ولی قشنگ بود(مقایسه ی شعر مولانا بادیگر شعرا!)

xanth

عضو جدید
مگه من گفتم انا کارنینا مال کیه؟
اونایی هم که درست پست نمی خونن قضاوت نکنن لطفا
نوشتم آنا کارنینا بعد کتابای جین آستین که اسامی زیرشه
دلیلی نداره الکی اسم کتاب بنویسم

T.bita

عضو جدید
رمان های ایرانی مثل رمان های مودب پور رو زیاد خوندم. دوستشون داشتم اما داستان های قوی نیستند و خیلی تکراری و شبیه به هم هستند. فقط بین رمان های ایرانی بامداد خمار و شب سراب رو دوست دارم.

بین کتابایی که خوندم اینارو خیلی دوست دارم :
**قلعه حیوانات (عالیه.حتما بخونید)
خرمگس ،
سینوهه(در حال خوندنشم)
برباد رفته
نمایش نامه تاجر ونیزی اثر شکسپیر

آخرین ویرایش:

رهاپرتو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب سراب،بامداد خمار،دوزخ اما بهشت ، پر،هدیه،دالان بهشت و خیلی چیزای دیگه

رهاپرتو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب سراب،بامداد خمار،دوزخ اما بهشت ، پر،هدیه،دالان بهشت و خیلی چیزای دیگه

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از کتاب هایی که معرفی میکنید از همه ی دوستان ممنونم
من تازه دارم سینوهرو شروع میکنم.............

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كتابي است به اسم "بي شعوري" نوشته دكتر خاوير كرمنت و ترجمه طنزنويس معروف خودمان : محمود فرجامي . اين كتاب ظاهرا سه بار تا وزارت ارشاد رفته و مجوز نگرفته
خلاصه محمود فرجامي هم از خير چاپ گذشته و كتاب رو پي دي اف كرده گذاشته تو سايت خودش و از همه خواسته دانلودش كنن ولي براي اينكه حداقل يه قسمتي هزينه هاي خودش و دستياران ويراستار و ... جبران بشه از همه خواسته كه وجه كتاب رو هرچقدر كه دوست دارن (خودش به زبان طنز گفته در حد يه پيتزاي نذري) به شماره حسابش كارت به كارت بريزن يا حواله كنن . من كتاب رو خوندم جالبه . ازتون ميخوام شما هم بخونيدش و اگه خوشتون اومد يه وجهي براش واريز كنيد.
من دارمش کسی خواست بگه براش ایمیل کنم

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتابي است به اسم "بي شعوري" نوشته دكتر خاوير كرمنت و ترجمه طنزنويس معروف خودمان : محمود فرجامي . اين كتاب ظاهرا سه بار تا وزارت ارشاد رفته و مجوز نگرفته
خلاصه محمود فرجامي هم از خير چاپ گذشته و كتاب رو پي دي اف كرده گذاشته تو سايت خودش و از همه خواسته دانلودش كنن ولي براي اينكه حداقل يه قسمتي هزينه هاي خودش و دستياران ويراستار و ... جبران بشه از همه خواسته كه وجه كتاب رو هرچقدر كه دوست دارن (خودش به زبان طنز گفته در حد يه پيتزاي نذري) به شماره حسابش كارت به كارت بريزن يا حواله كنن . من كتاب رو خوندم جالبه . ازتون ميخوام شما هم بخونيدش و اگه خوشتون اومد يه وجهي براش واريز كنيد.
من دارمش کسی خواست بگه براش ایمیل کنم
مرسی .............

lashtirsirik

عضو جدید
هری پاتر
hyperspace(ابرفضا) نوشته میچیو کاکو،پیشنهاد میکنم بخونین دیدتون نسبت به دنیا عوض میشه
راز

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثل رودخانه روان
پائولو کوئیلو
کتاب داستانهای کوتاهی است که مضمون همه روانشناسی و عرفانه. در واقع نویسنده می کوشدتا یک خود زیبا از شخصیت آدم به خودش بشناساند.
بخش هائی از کتاب:
همه چیز بستگی به این دارد که چگونه به اشیا نگاه کنی.این مداد دارای 5 خاصیت است.
اولین خاصیت: می توانی با آن می توانی کارهای بزرگی انجام دهی اما هرگز نباید فراموش کنی که دستی وجود دارد که تو را هدایت می کند.(خداوند)
دومین خاصیت: گاهی باید نوشتن را متوقف کنیم و از مدادتراش استفاده کنیم و این عمل دردی را در مداد پدید می آورد ولی در آخر مداد تیزتر می شود.
سومین خاصیت: مداد به ما اجازه می دهد از پاک کن برای پاک کردن آنچه اشتباه است استفاده کنیم.
چهارمین خاصیت: در واقع آنچه در مداد اهمیت دارد نه چوب آن است و نه شکل ظاهری آن بلکه آنچه که اهمیت دارد گرافیت پنهان شده در درون آن است.
پنجمین خاصیت:مداد همیشه اثری از خود به جای می گذارد....
خلاصه این کتاب واقعا ارزش خوندن رو داره...

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سووشون.1348. نوشته*ی سیمین دانشور
در نخستین فصل رمان، زری را همراه یوسف در مجلس عقدکنان دختر حاکم می*بینیم. در حین توصیف ماهرانه عروسی، فضای اجتماعی سال*های 1320 ساخته می*شود؛ سال*هایی که انگلیس در فارس نیرو پیاده کرده و جنگ ناخواسته با خود قحطی و بیماری آورده است. حاکم ایرانی منطقه، دست*نشانده**ى اشغالگران است و خان*ها وتاجران با فروش آذوقه*ى مردم به ارتش بیگانه، قحطی ایجاد کرده*اند.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خداوند الموت (حسن صباح)

نويسنده: پل آمير
مترجم:
ذبیح الله منصوری

کتاب خداوند الموت نوشته شده توسط پل آمیر فرانسوی و ترجمه بی نظیر ذبیح الله منصوری کتابی
بسیار جذاب و زیباست
مطمئن باشید با شروع کردن مطالعه صفحات اول این کتاب قطور نمی توانید تا انتهای کتاب مطالعه
نکنید .

البته جای تاسف دارد که بزرگترین و کامل ترین کتاب درباره الموت را یک نویسنده فرانسوی باید بنویسد .

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

معرفی 10 کتاب برای خواندن در روزها ی تابستانی* تان

1 پزشک: در بخش معرفی کتاب این هفته ۱۰ کتاب تازه را به شما معرفی خواهم کرد. این بار کتاب*های مورد نظرم، واقعا تنوع خوبی برای همه سلیقه*ها و و بودجه*ها دارند.

در نظر داشتم این کتاب*ها را در اواخر سال قبل معرفی کنم، اما به حکم تجربه از آنجا که یقین داشتم، چنین پستی در آن بازه زمانی کمتر خوانده خواهد شد و اصولا کمتر کسی پیدا می*شود که در ایان نوروز به دنبال کتاب خواندن باشد، ترجیح دادم کتاب*ها را با تأخیر در زمانی معرفی کنم که مخاطب بیشتری به آنها توجه نشان بدهد.

امیدوارم پست*های معرفی کتاب «یک پزشک»، تکانی هر چند جزئی و ناچیز در بازار بی*رونق کتاب ایران ایجاد کند، یا دست*کم توصیه*نامه خوبی باشد برای مخاطبان خاص این وبلاگ.

۱- آهن، پتاسیم، نیکل: این کتاب جیبی است و بیشتر از ۷۲ صفحه ندارد، عنوان کتاب ما را یاد کلاس*های شیمی می*اندازد و جالب است بدانید که نویسنده آن، یک شیمی*دان بوده است.

پریمو میکله لوی (۱۹۱۹ تا ۱۹۸۷)، شیمی*دان و نویسنده ایتالیایی، در تورین به دنیا آمد و جوانی*اش را به تحصیل شیمی گذراند. اما شهرت او مدیون ادبیات داستانی*اش است که تأثیر زیادی از زندگی و تجربیات شخصی*اش گرفته. حاصل نویسندگی*اش دو رمان و چندین مجموعه داستان کوتاه، مقالات و اشعار است. او را بیشتر با کتاب خاطرات*اش -اگر این انسان بود- می*شناسند که وقایع زندگی او را از فوریه ۱۹۴۴ تا ژانویه ۱۹۴۵ شرح می*دهد.

نقش شیمی در آثار داستانی*اش هم هویداست و یکی از مهم*ترین این آثار مجموعه داستانی*است با نام «جدول عناصر تناوبی»، هر یکی از داستان*هایش نام یکی از عناصر را بر خود دارد و دوران زندگی او را در قالبی نه*چندن ساده و پر از ارجاعات فراوان روایت می*کند، یعنی از وقتی دانشجوی پرشور شیمی بود تا دوره دشوار جنگ جهانی دوم و بعد از آن.

کتاب حاضر منتخب سه داستان این مجموعه است که همگی در دوره پیش از جنگ می*گذرند.

این کتاب، توسط کتابسرای تندیس با ترجمه بابک واحدی با قیمت دو هزار تومان منتشر شده است.

به بریده*ای از داستان «آهن» توجه کنید:

شب، پشت دیوارهای آزمایشگاه آرمیده، شب اروپا، چمبرلین دست*خالی و بی*دستاورد از مونیخ بازگشته. ارتش هیتلر بی*شلیک یک گلوله وارد پراگ شده، فرانکو بارسلونا را اشغال کرده و در مادرید مستقر شده است. ایتالیای فاشیست، آن دزد سر گردنه خرده*پا، آلبانی را اشغال کرده و دلشوره فاجعه قریب*الوقوع، همچون شبنم غلیظی همه جا را پوشانده، در خانه*ها و خیابان*هاع در گفتگوهای محتاطانه و وجدان*های به خواب*رفته.

ولی شب توان نفوذ در آن دیوارهای ضخیم را ندارد، سانسور فاشیستی، شاهکار رژیم، خود به تنهایی توانسته ما را از دنیا جدا کند و در برزخی سفید و عاری از حس رها کند.

سی تایی از ما توانستیم بر مانع دشوار امتحانات اولیه غلبه کنیم و وارد دومین سال آزمایشگاه تحلیل کیفی شویم.

در جمع ما، ساندرو گوشه*گیر و تنها بود. قد متوسطی داشت، لاغر ولی عضلانی، هیچ وقت اورکت نمی*پوشید، حتی در سردترین روزها. به کلاس که آمد شلوار مخمل کبریتی نخ*نمایی تنش بود و جوراب*هایی تا زانو از پشم دستباف و بعضی وقت*ها شنلی سیاه*رنگ و کوتاه که مرا یاد شاعر توسکانی -رناتو فوچینی- می*انداخت. دست*های درشت و پینه*بسته*ای داشت، ظاهری زمخت و استخوانی و صورتی آفتاب*سوخته، پیشانی کوتاهش زیر خط موهایش بود، موهایش را خیلی کوتاه نگاه می*داشت و یک*شانه و مثل دهاتی*ها با گام*های بلند و آرام و شلنگ*انداز راه می*رفت.

چطور می توانست شرف و شرافت تازه*ای در این درسی که می خواندیم نبیند، چطور می*توانست این حقیقت را نادیده بگیرد که شیمی و فیزیک، آن طور که به خورد ما می*دادند، سوای از شکوفایی و سرزندگی*ای که دنبالش می*گشتیم، چون همواره شفاف، واضح و اثبات*شدنی بودند، نه تکه*پاره*هایی سراسر دروغ و پوچی، مثل برنامه*های رادیو و نوشته*های روزنامه*ها.

سبک نوستن پریمو میکله لوی این طوری است، گرچه ایرادهایی هم می توان به تکنیک روایی او گرفت، اما نقطه قوت نوشته*های او داشتن سبکی مخصوص به خودش است که قابل احترام است.

این کتاب را کتابسرای تندیس به قیمت دوهزار تومان منتشر کرده است.

۲- مرد سوم: این کتاب، شاید به خاطر فیلمی که از روی آن ساخته شده است، بسیار مشهور است. کتاب را گراهام گرین نوشته و محسن آزرم ترجمه*اش کرده است.

وقتی خبر منتشر شدن کتاب را شنیدم، به یاد نمی*آوردم که فیلم را دیده باشم، فیلم را تهیه کردم و متوجه شدم که سال*ها قبل در شبکه دوم دیده بودم، از فیلم بسیار خوشم آمده بود، اما نتوانسته بودم، نام فیلم را به یاد بیاورم یا از روی داستان کلی فیلم به عنوان آن برسم.

انتشار ترجمه کتاب بهانه*ای شد برای تهیه DVD این فیلم، هنوز هم محو سکانس چرخ و فلک و سکانس پایانی این فیلم زیبا هستم.

این کتاب ۱۵۹ صفحه دارد و بهایش ۴۲۰۰ تومان است.

۳- دنیای بلور: دنیای بلور نوشته جی.*جی. بالارد است، نویسنده*ای داستان*های تخیلی که پیش از این کتاب*های برج و امپراتوری خورشید او را در یک پزشک معرفی کرده*ام.

کناب دنیای بلور را نشر چشمه منتشر کرده است. رمان «دنیای بلور» اولین جلد از سه*گانه*ی مشهور جی. جی. بالارد درباره* بحران جهانی آب است. شرایط آخر*الزمانی و وضعیت آخر الزمانی محور این تریلوژی است.

رمان «دنیای بلور» درباره* جنگلی است در کنگو که کم*کم تبدیل به بلور می*شود و به اعتقاد بالارد این نشانه*ای است از دو مسئله* مهم و البته متفاوت؛ یکی نابودی خودِ جنگل و دیگری تبدیل آن به بلورهایی زیبا.

بالارد براساس همین پارادوکس و واکنش انسان به آن، رمانش را پیش می*برد. در واقع جنگل در اثر این اتفاق (تبدیل شدن همه*چیز به بلور) می*میرد، اما این مرگ برای برخی از جمله درماندگان و بیماران لاعلاج، یک بهشت محسوب می*شود.

کتاب ۲۳۳ صفحه*ای و بهایش شش هزار تومان است.

۴- گفتگو با بچه*ها درباره قرون وسطا: این کتاب را ژاک لوگوف نوشته است و برخلاف آنچه از اسمش برمی*آید، من خواندن آن را به بزرگسالان هم توصیه می*کنم.

ما عادت کرده*ایم که در مقالات و گفتگوهای روزانه از اصلاحات و واژه*هایی استفاده کنیم که در مورد آنها خیلی کم می*دانیم، مثلا وقتی صحبت از قرون وسطا می*شود، ما در ذهن فقط تصویرهای سیاهی از دوران تفتیش عقاید و شکنجه*ها به ذهنمان می*آید، اما فراتر از این تصویر کلی مبهم چه می*دانیم.

این کتاب کوچک برا اطلاعات ما از این دوره می*افزاید و به ما نشان می*دهد که در این دوره سیاه هم مردمی بودند که زندگی*های رنگی*ای برای خود داشتند و این دوره هم خالی از هنر، علم و دانشمندان بزرگ نبوده است.

این کتاب را نشر آفرینگان در ۱۳۲ صفحه و به بهای ۲۵۰۰ تومان منتشر کرده است.

۵- گزارش تحلیلی یک مورد هیستری: هیستری نام آشنایی در بخش*های اورژانس بیمارستان است، این اصطلاح که البته به تعبیر درست*تر اختلال تبدیلی یا conversion disorder خوانده می*شود، مورد توجه فروید هم بوده است و او در این کتاب به صورت مشروح در مورد یکی از بیمارانش که یک دختر هجده ساله به نام «دورا» بود، نوشته است، این کتاب را دکتر آرش امینی ترجمه کرده است.

این کتاب را انتشارات ارجمند در ۱۲۰ صفحه و به بهای ۲۹۰۰ تومان منتشر کرده است.

۶- رؤیا در رؤیا: این کتاب مجموعه ۲۰ رؤیا از ۲۰ شخصیت مهم است. افرادی مثل میکل آنجلو، آنتوان چخوف، کلود دبوسی، مایاکوفسکی، لورکا و فروید.

این رؤیاها را آنتونیو تابوکی گردآوری کرده است. پس اگر می*خواهید بدانید که رؤیاهای این آدم*های مشهور چه می*توانسته باشد، این کتاب را از دست ندهید.

این کتاب را نشر نیکا در ۱۱۱ صفحه، به بهای ۴ چهار هزار تومان منتشر کرده است.

۷- فیزیک در سینما، فیزیک نابخردانه و توهین*آمیز فیلم: از عنوان کتاب باید بتوانید حدس بزنید که موضوعش در مورد چیست!

فیلم*های سینمایی پر هستند از تخیل. سلیقه*های متفاوت هستند، خیلی*ها ترجیح می*دهند که در این تخیلی هم از منطق خاصی پیروی شود، بعضی هم البته دوست ندارند به قانون خاصی پایبند باشند. من جزو دسته اول هستم.

این کتاب که تام راجرز به بررسی علمی این قضیه می*پردازند و نشان می*دهد که مثلا چگونه قوانین مختلف فیزیک در فیلم*ها نقض می*شود.

این کتاب ۴۹۴ صفحه*ای را انتشارات سوره مهر با ترجمه نادیا زکالوند به بهای ۸۹۰۰ تومان منتشر کرده است.

۸- ماریا کالاس، ستاش هنر، ستایش عشق: وقتی ویژه*نامه خلاقیت را در یک پزشک می*نوشتم، در مقاله مربوط به آگهی «متفاوت بیندیش اپل»، یاد کوچکی از ماریا کالاس -سرشناس*ترین خواننده*ی سوپرانوی اپرا در سده*ی بیستم – کردم، دیدن ویدئوهایی از اجراهای هنری او باعث شد که در مورد وی کنجکاو شوم و کتابی در مورد او پیدا کنم.

این کتاب را نشر ثالث در ۲۹۸ صفحه (بدون احتساب قسمت عکس*ها) منتشر کرده است.

۹- خواستن توانستن است، زندگی سر ریچارد برانسون: سر ریچارد برانسون تاجر ماجراجو، کارآفرین موفق انگلیسی و صاحب شرکت ویرجین است.

مدتی بود، دنبال کتابی در مورد او می*گشتم تا اینکه این کتاب را پیدا کردم، این کتاب را انتشارات لوح فکر در ۱۳۸ صفحه و بهای چهار هزار تومان منتشر کرده است.

۱۰- گذرنامه: گذرنامه رمانی است، نوشته هرتا مولر.

ویندیش، شخصیت اول داستان، آسیابانی است که به همراه همسر و دخترش در یکی از روستاهای رومانی زندگی می*کند، او همواره کعبه آمالش را در آلمان می*بیند و برای دریافت گذرنامه، باید علاوه بر پرداخت رشوه، از خیلی چیزها بگذرد …

موضوع کتاب، همچون دیگر آثار هرتا مولر، رنج و تنهایی مردم در حکومت دیکتاتوری چائشسکو و مصایب زندگی بازماندگان پس از جنگ است که شباهت زیادی به زندگی نویسنده هم دارد.

البته این کتاب، پیوست با ارزشی دارد: خطابه هرتا مولر هنگام دریافت جایزه نوبل ادبیات.

این کتاب را انتشارات مروارید در ۱۱۶ صفحه به بهای ۳۱۰۰ تومان منتشر کرده است.

سبک نوشتار مولر در این کتاب مانند «سرزمین گوجه*های سبز»، سبکی شاعرانه است، بنابراین نباید انتظار داشته باشید با کتابی با روایت سرراست سر و کار دارید.

از هرتا مولر کتاب دیگری به عنوان «قرار ملاقات» هم مجوز نشر گرفته و به زودی منتشر خواهد شد.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب "عادل" همچنان در لیست پرفروش ها

خبرآنلاین: کتاب «فوتبال علیه دشمن» مجری محبوب برنامه نود که امسال با یک اثر جدید با عنوان «کتاب جامع فوتبال» به نمایشگاه کتاب رفت، همچنان خریدار دارد و در لیست پرفروش​ها است.

عادل* فردوسی*پور در ماه اردیبهشت دو بار در کتابفروشی* نشرچشمه (خیابان کریم خان) حاضر شد و ضمن دیدار با علاقمندانش کتاب «فوتبال علیه دشمن» را برای خریداران این اثر امضا کرد. «فوتبال علیه دشمن» با ترجمه* عادل فردوسی*پور این*روزها به چاپ* چهارم رسیده است.

سایمون کوپر، خبرنگار انگلیسی به 22 کشور سفر می*کند تا به این نتیجه برسد که «فوتبال هیچ*وقت فوتبال نیست: این ورزش جنگ به*وجود می*آورد، انقلاب می*کند و مورد توجه مافیاها و دیکتاتورهاست.» کوپر با فوتبالیست*ها، هوادارانشان، خبرنگارها و حتی سیاستمدارهای زیادی در سراسر جهان صحبت می*کند؛ در امریکا و اروپا و افریقا و خاورمیانه و کشورهای دور و نزدیک. او می*خواهد تأثیر فوتبال بر سیاست و فرهنگ کشورها را دریابد.

مصاحبه*های دردسرساز و ممنوعه ترتیب می*دهد؛ به برنامه*های گروه*های تروریستی سرک می*کشد؛ اطلاعات عجیب و غریب از گروه*های مافیایی و دست*های نامرئی فوتبال کشف می*کند و کتابش را در زمانی حدود یک سال شکل می*دهد...»

عادل فردوس پور امسال هم یک کتاب جدید به بازار نشر کشور عرضه کرد. او «کتاب جامع فوتبال» را توسط انتشارات بهشت به نمایشگاه کتاب آورد و درباره این کتاب گفته است: «این اثر دایره*المعارف بسیار کوچکی درباره فوتبال است که به پیشنهاد استادان و همکارانم در دانشگاه شریف برای ترجمه انتخاب کرده*ام. «کتاب فوتبال» اثری است که هر علاقه*مندی به فوتبال می*تواند آن را بخواند و از مطالب جالب و کاربردی آن استفاده کند.»

«کتاب فوتبال» نخستین*بار در سال 2008 میلادی در انگلستان به چاپ رسیده و تهیه و تدوین آن را یک تیم حرفه*ای از کارشناسان فوتبال و روزنامه*نگاران مطرح انگلستان به عهده داشته*اند. این کتاب در 380 صفحه به چهار موضوع اصلی تاریخچه پیدایش فوتبال و مقررات آن، تاکتیک*های فوتبال، تیم*های ملی و باشگاه*ها، بازی*های جهانی و رکوردها می*پردازد.

سایت نشر چشمه که عکس های این حضور را منتشر کرده، درباره اظهارات این مجری -کارشناس نیز نوشته است: «فردوسی*پور در این دیدار با ابراز امیدواری از حل مشکلات پیش*آمده برای نشرچشمه در چندماه اخیر گفت: «عدم حضور نشرچشمه در نمایشگاه کتاب اتفاق ناخوشایندی بود، امیدوارم مسائل پیش*آمده برای نشرچشمه هرچه*زودتر حل*و فصل شود و این ناشر به*روال عادی کتاب*هایش را منتشر کند.»

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هشـت کتـــاب سهـــراب سپهـــری

در معرفی کتاب این هفته، می خواهیم “هشت کتاب سهراب سپهری” را به شما معرفی کنیم.

این کتاب مجموعه ای از شعرهای سهراب سپهری است که در قالب کتاب های کوچک تر عرضه شده بود

و این کتاب تمام این شعرها را در خود جمع کرده است؛ این کتاب های شعر شامل: مرگ رنگ، زندگی خواب ها،

آوار آفتاب، شرق اندوه، صدای پای آب، ماهیچ و ماه نگاه می باشد و وجود تمامی این اشعار در یک کتاب،

ارزش خاصی به آن بخشیده است. هشت کتاب توسط انتشارات طهوری منتشر می شود و از ویژگی های مثبت

آن می توان به صحفه آرایی مناسب اشعار به همراه فونت خوب و استاندارد اشاره کرد. چاپ کتاب در اندازه جیبی باعث می شود

که حمل و نقل آن اسان شود و بتوانید حتی در مکان های عمومی نیز از کتاب استفاده کنید.

قطعا این کتاب برای کسانی که طرفدار سهراب سپهری و شعرهای او هستند می تواند بسیار ارزشمند باشد،

اما به غیر از طرفداران، به تمامی دوستداران شعر نوین و زیبا، خواندن این کتاب را پیشنهاد می کنیم.

تصویر زیر از سایت چاره گرفته شده است.

مشخصات این کتاب

موضوع: مجموعه اشعار نوین

نویسنده (شاعر): سهراب سپهری

تعداد صحفه: ۴۶۳

انتشارات: طهوری

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پناه بر حافظ

موضوع:
داستان

نویسنده:
اسمائیل فصیح

ناشر:
پیکان

سال انتشار:
چاپ پنجم 1387

سایر آثار نویسنده:

شراب خام ، داستان جاوید ، باده کهن ، اسیر زمان ، پناه بر حافظ ،
کشته عشق ،نامه ای به دنیا ،در انتظار

معرفی کتاب:

فصیح در این اثر به حدیث نفس می پردازد وبا سالکی ژنده پوش ما رابه قرن هشتم

و به دیر مغان حافظ می کشاند و سخن از دغدغه های ذهن و رنج های دیرین می کند.

مرگ عشق و غم گذشته ٬ جبر زمان و مکان ٬ حرمان و رنج ناشی از مشاهده پلیدی های اهریمنی...

فضای شیراز قرن هشتم ٬ در شخصیت کاتبی در دربار شاه شجاع الدین خلق می شود

و پیام اثر در عنوان آن متجلّی است. حافظ و عرفانش مأمن و پناهگاه

و نقطه عروج درویشی است که با یاد عشق زمینی و با عشق الهی به معراجی عارفانه دست می یابد.

نویسنده ٬ در خلال اثر ٬ به طبع آزمایی پرداخته و با سرودن ابیاتی در استقبال

از غزلیات حافظ به چالشی جدید روی آورده است.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیامبر و دیوانه

موضوع: عرفانی
نویسنده: چبران خلیل جبران
مترجم: نجف دریابندری
ناشر: کارنامه
سال انتشار: چاپ سی و پنجم1383
معرفی کتاب:

پیامبر درباره ی همه ی مسائل حاد جامعه(مانند کار، داد و ستد، قانون، آزادی، شادی و اندوه،خوبی و بدی، دیانت...) سخن می گوید. همه ی این سخنان بر این پایه استوارند که سرشت انسان ذاتا خوب است، و دشواری های زندگی او از این جا ناشی می شوند که او هنوز تعارض های اساسی زندگی را به جا نیاورده و ماهیت کار و نظام زندگی را چنان که باید دیگرگون نکرده است.»

Amirdb

عضو جدید
کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
احتمالا چون کتاب خوبیه بایستی قبلا معرفی شده باشه توی این تاپیک.خواستم بگم حتما این کتاب رو بخونید.دیدتون نسبت به زندگی عوض میشه.
هر چند توی بعضی از قسمت ها مدام تاکید کرده عیسی مسیح پسر خداست ولی خوب میشه از کنارش رد شد و توجهی نکرد.
کلا هر کسی نخونه ضرر کرده.فکر کنم چاپ بالای کتاب هم دلیل محکمی بر این قضیه باشه.اینی که من دستمه چاپ شصتمه فکر کنم بالاتر هم رفته باشه.
در کل توصیه میکنم حتما بخونیدش.

این دو تا کتاب هم توصیه میکنم.البته احتمال میدم اولی رو باز قبلا معرفی کرده باشند.چون معروفه و فوق العادست.چاپ این کتاب هم بالاست.
لطفا گوسفند نباشید
لطفا انسان باشید

نویسنده محمود نامنی

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب شبهای پیشاور کتاب بسیار خوبیه که تازه تمومش کردم.
کتابی بر اساس واقعیت که در سال 1325 اتفاق افتاده بعد توسط خود اون شخص نوشته میشه.
نام این کتاب از همون شهری گرفته شده که اتفاقات اونجا افتاده.شهر پیشاور پاکستان.

بالا