گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamedgho2000

عضو جدید
سلام سروران كلم
اينجوري كه معلومه ، حسابي درگير درس و كنكوريد كه وقت نمي كنيد به اينجا سر بزنيد.!!!!:D:D:biggrin:
دوستان كسي بودجه بندي سوالات كنكور سال هاي اخير را داره؟
دقیقا
فک کنم کسی نیس که مثل من بیکار باشه بیاد اینجاها سر بزنه
:D
یه چن صفحه قبل فک کنم آقای رضایی گذاشته بودن بودجه بندی رو
ارسال های ایشون رو چک کنین

hamedgho2000

عضو جدید
سلام
ببخشید لینکی فایلی سراغ ندارید برای فرمولهای مثلثاتی و ریاضی دبیرستان
انتگرال ها و.....

ممنون میشم
این سایت رو چک کنین اونجا گذاشتن چن تایی برا مثلثات
این سایت هم یه فایل دارن برا انتگرال

آخرین ویرایش توسط مدیر:

controlqueen

عضو جدید
چون بحث ماشین داغه، من هم تجربه خودم رو توی درس ماشین خدمت دوستان عرض بکنم.
سئوالای ماشین به این شکل هست:
مدار مغناطیسی = 1 سئوال
تبدیل انرژی = = 1 سئوال
ماشین دی سی = 4 سئوال
ترانس = 3 سئوال
موتور القایی = 3 سئوال

فصل اول خیلی ساده و کاملاً مداری هست.
خوبی که درس ماشین داره، فصلاش تقریباً هیچ ارتباطی به هم ندارن. (به جز فصل اول که بیس هست)
یعنی میتونید از یه فصل بگذرید یا اینکه کلاً نخونیدش.

فصل تبدیل انرژی فصلی هست که اکثریت معتقدن ارزش خوندن نداره. چون این فصل یکی از حجیم ترین فصلا هست و برخلاف یکی از دوستان که گفتن ساده ترین فصله، اگه عمیق بخواد خونده بشه جزء سخت ترین فصلا هست و سئوالای مفهومی زیادی میشه ازش طرح شه. اما دلیلی که خیلیا میذارنش کنار اینه که این فصل با این حجم و سختیش، فقط یک سئوال ازش طرح میشه.
کسایی که تازه شروع میکنن به خوندن ماشین، من همیشه بهشون پیشنهاد میدم از این فصل بگذرن و اگه فرصت بود در آخر بخوننش.

فصل ماشین DC فصلی هست که بیشترین سئوال ازش طرح میشه و بهتره اولین فصلی باشه که میخونید (بعد از فصل اول)
خیلی از بحثای ماشین DC ازش سئوال طرح نمیشه و نیازی به خوندن نداره. اتفاقاً بحثای خیلی سنگینی هم هستن، مثل کموتاسیون.
سئوالای این فصل خیلی روتینه و اکثراً با نسبت و تناسب حل میشه و نیازی به محاسبات نمیشه. مثلاً به جای استفاده از فرمول E=KQn از نسبت E1/E1=Q1n1/Q2n2 استفاده میشه و معمولاً هم صورت و مخرج با هم ساده میشن. از بین کتابایی که خوندم، کتاب پوران به بهترین شکل این فصل رو توضیح داده و روش حلی که داره اینطوره که اصلاً مدار رو نمیکشید و فقط با یه نسبت ساده به جواب میرسید. با این روش هم حجم محاسباتتون رو کاهش میدید و هم اینکه جای کمتری توی کنکور برای حل سئوال اشغال میشه.

فصل ترانس و ماشین AC دوگان هم هستن. دلیلش اینه که مدار معادل یکسانی دارن و برای همین اگه یکیش رو خوب یاد بگیرید، اون یکی هم واستون آسون میشه.
به نظر من بعد از فصل اول، ترانس ساده ترین فصل هست. نیازی نیست خودتون رو با مفاهیم اولیه گیج کنید، چون سئوالای کنکور معمولاً با چند تا رابطه ساده حل میشه.
توصیه میکنم رابطه هایی مثل راندمان، تنظیم ولتاژ و پریونیت اونها رو خوب به ذهن بسپرسید چون حداقل یک یا دو سئوال طرح میشه که با این روابط حل میشن.
یه سئوال هم از مباحث آخر فصل طرح میشه. کم پیش میاد مثلاً هم از ترانس سه فاز سئوال بدن و هم موازی کردن ترانسا. (به دلیل اینکه سوالا 12 تا شدن و مباحث هم محدودتر میشن)

موتور القایی هم در حد همون ترانس هست. این فصل هم اگه خیلی بخواید ریز بهش نگاه کنید میتونه خیلی مفهومی باشه. اما در حد کنکور ساده هست.
اینجا هم باز روابطی مثل لغزش یا راندمان اهمیت ویژه ای دارن.

یه توضیحی هم راجب کتاب مدرسان بدم، این کتاب خیلی جامع و عالی همه چیز رو توضیح داده، یعنی اگه کسی بتونه دو دور این کتاب رو بخونه درصد 100 واسش تضمینی هست.
اما اگه الان احساس میکنید عقب هستید و از روی این کتاب میخونید، از روی مطالب حفظی و تعریفی با سرعت بیشتری عبور کنید و از سئوالای آخر فصل هم فقط سراسریاش رو حل کنید.
پوران با اینکه خیلی خلاصه تر توضیح داده، اما اگه از روی اون میخونید و باز هم احساس کمبود وقت میکنید، پیشنهاد میکنم فقط سئوالای سراسری 80 به بعد (یا مثلاً 84 به بعد و اگه وقت شد بعدش 80 تا 84 و ...) رو بخونید.

توصیه من به کسایی که قدرتی هستن اینه که روی این درس توجه ویژه ای داشته باشن و اگه تا الان کم خوندن، تا یک ماه بعد که فرصت خیلی زیادی هست بیشتر از درسای دیگه بهش وقت اختصاص بدن.
اما کنترلیا زیاد نگران نباشن، چون از بین درسا ماشین کمترین تاثیر رو روی تراز گرایش کنترل میذاره.

موفق باشید

سلام مهندس ممنون ازراهنماییتون.. میگم به نظرتون به دلیل اینکه وقت زیادی نداریم من ازماشین1فقط فصل ماشین dcروبخونم که سوالاش بیشترازون 2فصله یاحتمابرااون دوفصلم وقت بذارم؟

آخرین ویرایش:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
یه مشورت
فصل مشتقات جزئی و معادلات لاپلاس از ریاضی مونده (چون دیدم سوال زیاد میاد ازش)
کل سیگنال هم هست . (تا فصل 3 مومن زاده خوندم قبلا )
به نظرتون کدوم بخونم بهتره تو این وقت کم ؟؟؟ چون از هفته ی دیگه میرم برای جمع بندی .
به نظرتون اصلا بخونم یا نه ؟؟

hamedgho2000

عضو جدید
درود بر دوستان
یه مشورت
به نظرتون کدوم بخونم بهتره تو این وقت کم ؟؟؟ چون از هفته ی دیگه میرم برای جمع بندی .
لاپلاس رو میشه خیلی راحت و سریع خوند و چون توی خیلی از درسا ازش استفاده کردیم مطمئنا آمادگی ذهنی دارین براش .تست وخوندش حداکثر 7-8 ساعت اگه زیادی ریز شین روش طول می کشه
مشتقات جزیی رو هم بهتره اصلا دست کم نگیریش ! چون زیاد ازش سوال می آد بین لاپلاس و مشتقات جزیی اولویت با دومیه!
سیگنال بهتره حداقل تبدیل فوریه پیوسته رو (نه سری اش رو ها) بخونی و رو تست هاش وقت بذاری.
بقیه اش هم بستگی به وقتت داره

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شانسه من دارم آخه؟

سرما خوردم افتادم گوشه ی خونه.امروز اصلا درس نخوندم.خدا به خیر بگذرونه

rezaei.sp

عضو جدید
سلام دوستان .
ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد واسه ترم دوم ( بهمن ) کی شروع میشه ؟
کسی اطلاع داره ؟ :que:

rezaei.sp

عضو جدید
از دوستانی که سال گذشته هم اینجا بودن ، بالاترین رتبه ای که توسط اعضای باشگاه بدست اومد چند بود ؟
رتبه چند بود و کجا قبول شدن ؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
از دوستانی که سال گذشته هم اینجا بودن ، بالاترین رتبه ای که توسط اعضای باشگاه بدست اومد چند بود ؟
فکر کنم 160 بود امیر کبیر قبول شد.چه رشته ای نمی دونم

arash250

عضو جدید
سلام دوستان .
ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد واسه ترم دوم ( بهمن ) کی شروع میشه ؟
کسی اطلاع داره ؟ :que:
سلام عزیز
گویا تکمیل ظرفیت آزاد همزمان با ثبت نام ارشد 93 هستش (داخل دی ماه)
توی این وبلاگ اخبارکنکور را معمولا میزاره مال هم دولتی و هم آزاد
ترازای سال گذشته هم بگردی توش هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamedgho2000

عضو جدید
فکر کنم 160 بود امیر کبیر قبول شد.چه رشته ای نمی دونم
تا اون جایی که من یادم می آد بهتر از اینا هم بود رتبه 30 فکر کنم البته زیاد فعال نبودن برا انتخاب رشته بیشتر اومده بودن اینجا
بازم باید از قدیمیا پرسید

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
یه مشورت

درود دوستان بر شما
هر دو رو بخون ....سیگنال زیاد وقت نمی بره ها ......سه فصلشو خوندی ...سری فوریه و تبدیل فوریه اشم بخون.....جلد دومش تکرار جلد اول هست....وقت زیاد نمیبره .....می تونی لابلای جمع بندیت ...اون رو هم بخونی ...حیفه ....پارسال خیلی آسون اومده بود سیگنال....

هوم ؟جمع بندی ؟!

شانسه من دارم آخه؟

سرما خوردم افتادم گوشه ی خونه.امروز اصلا درس نخوندم.خدا به خیر بگذرونه

:w24:
ماهم مهمون داریم امروز و فردااا.....باید یه تدبیری بیاندیشم که تا اخر کنکور مهمون نیاد خونمون!!این جوری فایده نداره !!

البته ما خیلی مهمون نوازیم ....و می دونیم که مهمون حبیب خداست ..ولی خب کنکور داریم !:D

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
تا اون جایی که من یادم می آد بهتر از اینا هم بود رتبه 30 فکر کنم البته زیاد فعال نبودن برا انتخاب رشته بیشتر اومده بودن اینجا
بازم باید از قدیمیا پرسید
رتبه ی 30 دیگه انتخاب رشته می خواست اومده بود اینجا؟؟؟؟
عجب آدمی بوده ها :biggrin:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

من 131 علیرضا رو خبر دارم که شبانه قدرت امیرکبیر قبول شده بود
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/478284-تاپيك-اعلام-نتايج-نهايي-كنكور-ارشد-برق-92
آقای رضایی بهتره فعلا رو درساتون تمرکز بیشتری داشته باشید برای این سوالات بعد کنکور وقت زیاد هست :redface:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
:w24:
ماهم مهمون داریم امروز و فردااا.....باید یه تدبیری بیاندیشم که تا اخر کنکور مهمون نیاد خونمون!!این جوری فایده نداره !!

البته ما خیلی مهمون نوازیم ....و می دونیم که مهمون حبیب خداست ..ولی خب کنکور داریم !:D
من تا دیروز خوب بودم اما صبح که بیدار شدم دیدم داغونم.ای خدااااا نکنه یکی از درسامو به خاطر امروز نتونم تو کنکور 100 بزنم؟؟؟
خیلی نگرانم واقعن

controlqueen

عضو جدید
من تا دیروز خوب بودم اما صبح که بیدار شدم دیدم داغونم.ای خدااااا نکنه یکی از درسامو به خاطر امروز نتونم تو کنکور 100 بزنم؟؟؟
خیلی نگرانم واقعن
ماشاالله به شما! که همش به 100فکرمیکنید!!! من دیگه هیچی نگم سنگین ترم:دی

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ماشاالله به شما! که همش به 100فکرمیکنید!!! من دیگه هیچی نگم سنگین ترم:دی
به 100 فکر میکردم.دیگه فکر نمی کنم.امروز درست درس نخوندم.من خیلی آدم بد شانسیم.من دیگه نمی تونم ادامه بدم.من رفتم سربازی،خدافظ :(

controlqueen

عضو جدید
به 100 فکر میکردم.دیگه فکر نمی کنم.امروز درست درس نخوندم.من خیلی آدم بد شانسیم.من دیگه نمی تونم ادامه بدم.من رفتم سربازی،خدافظ :(
مهندس ادم که به یه سرماخوردگی نمیگه بدشانسی!!! همش به این فکرکنیدکه هنوزخیلیاوضعشون ازشمابدتره! نمونش من:(

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مهندس ادم که به یه سرماخوردگی نمیگه بدشانسی!!! همش به این فکرکنیدکه هنوزخیلیاوضعشون ازشمابدتره! نمونش من:(
نه بابا اختیار داری شما که ملکه ی کنترلی من خیلی باشم یکی از کارمندای جزء کنترل هستم.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندس ممنون ازراهنماییتون.. میگم به نظرتون به دلیل اینکه وقت زیادی نداریم من ازماشین1فقط فصل ماشین dcروبخونم که سوالاش بیشترازون 2فصله یاحتمابرااون دوفصلم وقت بذارم؟
تصمیم گیری این جور مسائل به خودتون بستگی داره.
نظر شخصی من اینه که خوندن یک فصل از یک درس خیلی ریسکی هست.
مثلاً من پارسال مغناطیس رو تا خازنها خونده بودم و وقت زیادی هم روش گذاشتم. ولی توی کنکور تصمیم گرفتم سفید بدم، چون به این فکر میکردم که از 3 4 تا سئوالی که از اون مباحث طرح میشه، ممکنه فقط بتونم به میانگین دو تا سئوال جواب بدم. اگه از این دو سئوال دوتاش رو اشتباه جواب میدادم (که احتمالش هم وجود داره!) درصد منفی میشد و درصد منفی تاثیر خیلی بدتری از صفر داره.
همین بحث توی ماشین DC که ازش چهار تا سئوال طرح میشه هم وجود داره.

در کل اگه خودم باشم، هر درسی که بخوام بخونم رو دیگه کمتر از 50% مباحثش رو نمیخونم.
اما بازم میگم این یه موضوعیه که هر شخص تصمیم متفاوتی در موردش میگیره.

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان،آقا هواستون هست که امشب استاد تقوی میان اینجا.
دیگه شب مثل الان سوت و کور نباشه دیگههههه.بیاید و استفاده کنید

ehsan0641

کاربر بیش فعال
دوستان اگه کسی جواب تشریحی مدار سال 88 اون دو تا سوال فرکانس طبیعی رو داره بذاره لطفا. به قرآن من که سرگیجه گرفتم دیگه، هرکتابی هر جور که عشق مولف کشیده حل کرده و هرگزینه ای که به نظرش قشنگتره رو زده.

rezaei.sp

عضو جدید
سلام به دوستان،آقا هواستون هست که امشب استاد تقوی میان اینجا.
دیگه شب مثل الان سوت و کور نباشه دیگههههه.بیاید و استفاده کنید
سلام فردی جان .
شما سابقه بیشتری دارید. راهنمایی میکنید منو ؟ چی بگیم ؟ چیکا کنیم ؟
من که سوال خاصی تو ذهنم نیست . چیکا کنیم که بیشترین استفاده رو ببرییم ؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان شما در رابطه با سوالات ازموناييه موسسات مختلف چکار ميکنيد ؟ حل سوالات همه موسساتو در دستور کارتون داريد ؟؟ به نظرتون بايد چکار کرد در مورد اين سوالات ؟؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام فردی جان .
شما سابقه بیشتری دارید. راهنمایی میکنید منو ؟ چی بگیم ؟ چیکا کنیم ؟
من که سوال خاصی تو ذهنم نیست . چیکا کنیم که بیشترین استفاده رو ببرییم ؟
سلام رضایی جان.
آقا حرفا میزنیا،یه نگاه به تاریخ عضویت خودم و خودت بنداز،ما جلو شما آشخوریم :D
آقا تا اونجا که من یادمه،هرکسی حداکثر ۵ تا سوال میتونست بپرسه.زمینه ی سوالا هم بستگی به خودت داره دیگه،به نظرم یه نگاه به صفحه های اولیه ی تاپیک استاد تقوی بندازی کامل متوجه میشی

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان اگه کسی جواب تشریحی مدار سال 88 اون دو تا سوال فرکانس طبیعی رو داره بذاره لطفا. به قرآن من که سرگیجه گرفتم دیگه، هرکتابی هر جور که عشق مولف کشیده حل کرده و هرگزینه ای که به نظرش قشنگتره رو زده.

سلام
اگه منظورت این دوتاست
TempAttach.jpg

جوابش میشه 27و 28....منبع :سه جلدی انتشارات دانشگاه تهران

TempAttach1.jpg

همین دوتا منظوره دیگه ؟؟

.V A H I D.

عضو جدید
88.JPG
کتابی که من دارم کات ستای خازنی رو اینجوری مشخص کرده!(که منطقی به نظر میاد)

ehsan0641

کاربر بیش فعال
خیلی ممنونم دوستان واقعا لطف کردین. دقیقا منظورم همین سوال بود که مشکلم حل شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا