گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
وای دوستان چند وقت بیمار شدم به شدت عقب افتادم میخوام از جمعه باز شروع کنم :(((
دوستان کنکور های سالهای پیش کدوم انتشارات بگیرم خوبه؟؟

سه جلدی دانشگاه تهران
جلد دوم و سوم رو حتما بگیر
بنام ترین اساتید کشور به سرپرستی دکتر پرویز جبه دار مارالانی اون کتاب رو نوشتن.
پانویس:مارالان یه محله تو تبریز هست

deer

عضو جدید
سه جلدی دانشگاه تهران
جلد دوم و سوم رو حتما بگیر
بنام ترین اساتید کشور به سرپرستی دکتر پرویز جبه دار مارالانی اون کتاب رو نوشتن.
پانویس:مارالان یه محله تو تبریز هست
ممنون دوست عزیز
به نظرتون از جمعه شروع کنم تا اخر شهریور درسنامه ها و تمرینها رو تموم کنم بعد برم سراغ تستها میتونم رتبه خوبی بیارم

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
به نظرتون از جمعه شروع کنم تا اخر شهریور درسنامه ها و تمرینها رو تموم کنم بعد برم سراغ تستها میتونم رتبه خوبی بیارم

من سال اولمه دارم کنکور میدم نمیدونم ولی فکر نمیکنم تا اخر شهریور بتونید درسهارو تموم کنید.
از طرفی من نمیدونم شما چقدر بلد هستید که.
این کتابها که من گفتم فقط تست داره ها.درسنامه ای در کار نیست.
موفق باشید

* F A R Z A D *

عضو جدید
ثبت نام آزمون تعیین سطح رایگان مقطع کارشناسی ارشد

ثبت نام آزمون تعیین سطح رایگان مقطع کارشناسی ارشد

این یکی پولی نیست حتما ثبت نام کنید :smile:

آزمون هاي آمادگي تعیین سطح ويژه داوطلبان كارشناسي ارشد سال 93

• با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال، شركت تعاوني خدمات آموزشي سازمان سنجش بنا به رسالت خود مبني بر فراهم کردن امكانات لازم براي ايجاد آمادگي هرچه بيشتر براي داوطلبان آزمونهاي مقاطع تحصيلي مختلف و با توجه به درخواست داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي، اقدام به طراحي و برنامه‌ريزي براي برگزاري یک مرحله آزمون آمادگی تعیین سطح رایگان در شهریور ماه نموده است.

• ویژگیهای آزمون

• • رقابت با نفرات برتر کنکور سراسری
  • • بالاترین جامعه آماری
  • • طراحی سوالات آزمون توسط اساتید با تجربه
  • • برگزاری آزمون همزمان در سراسر کشور
  • • پشتیبانی و مشاوره رایگان بعد از آزمون در سایت های تخصصی هر رشته (طرح همگام سنجش)
  • • برخورداری از خدمات مشاوره تخصصی حضوری، توسط رتبه‌های برتر کنکور سال‌های گذشته
  • • منطبق با آخرین تغییرات اعمال شده در کنکور ارشد
  • • مناسب ترین و نزدیک ترین سوالات به کنکور

• در سالی که گذشت بسیاری از رتبه‌های برتر کنکور سراسری در آزمونهای آزمایشی شرکت کرده بودند. این موضوع سبب شده است که رقابت بسیار قوی در آزمون‌ها شکل گرفته و در کنار بزرگترین جامعه آماری در کشور، بتوانیم بهترین شبیه سازی رقابت کنکور را نیز داشته باشیم.
  • لذا، جهت معرفی آزمون‌های آمادگی تسلط به داوطلبین گرامی، یک مرحله آزمون تعیین سطح رایگان در انتهای شهریور ماه برگزار خواهد شد.
  • داوطلبین می‌بایست جهت حضور در این آزمون، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد نمایند.

periow

عضو جدید
سلام به همه دوستان. ازتون راهنمایی میخواستم در مورد اینکه چه منابعی رو برای کنکور باید بخونم. میخوام گرایشی رو امتحان بدم که بیشترین شانس قبولی توی یکی از دانشگاه های تهرانو داشته باشم. بنظر شما کدوم گرایش این قابلیتو داره؟ دانشگاه سابقم دانشگاه شیراز بوده. تا وقتی که گرایشم رو تعیین کنم قصد دارم دروس مشترک رو بخونم. میشه بهترین منابع مدار و ریاضی و کنترل و زبان رو به من معرفی کنید لطفا؟ مچکرم

ehsan0641

کاربر بیش فعال
هییییییی، دانشگاه شیراز، بلوار ارم، خیابون ملاصدرا دانشکده مهندسی، یادش بخیر چه زود گذشت!!!!
ببین دوست عزیز ریاضی مهندسی دوتا کتاب لازم داری:1- ریاضی مهندسی مهندس کریمی جلد اول انتشارات نصیر 2-ریاضی مهندسی برق مومن زاده انتشارات راهیان ارشد. فصل تحلیل فوریه و توابع مختلط رو از کتاب کریمی بخون اینا رو که خوندی دوباره از اول تمام کتاب مومن زاده رو کار کن. تستهای کنکورهای رشته برق رو از کتاب مومن زاده بزن و آخر هر فصل کتاب کریمی هم کلی تست بطور مخلوط از تمام رشته ها وجود داره که میتونی روشون کار کنی.
مدارهم اگه پایت قویه و خیلی نیاز به خوندن درس نامه نداری کتاب روشهای سریع تحلیل مدار جلد1و2 تقوی انتشارات راهیان ارشد رو تهیه کن اگه نیاز به خوندن درس نامه داری ابتدا کتاب مدارهای الکتریکی تالیف دکتر جبه دار انتشارات راهیان ارشد و یا کتاب دکتر کارو زرگر انتشارات پوران پژوهش که دو جلد هست رو تهیه کن( واسه من کتاب جبه دار بهتر بود) بعدش کتاب تحلیل سریع تقوی رو تهیه کن و روش کار کن.

sanup2006

عضو جدید
سلام بچه ها یادش بخیر پارسال در چنین روزی
پارسال چنین روزی !!!!!!!!!!!!!!!!...حتما سر بزنید...
.
.
.
ایشالله به حق این روزهای پایانی ماه مبارک که داره تموم میشه سال دیگه در چنین وقتی اماده ی رفتن به دانشگاهی باشیم که الان ارزوشو داریم.امین.:gol:

آره شاید عبرت انگیز باشه ولی مهندس جان اون همه صفحه رو چجوری بخونیم :D

periow

عضو جدید
هییییییی، دانشگاه شیراز، بلوار ارم، خیابون ملاصدرا دانشکده مهندسی، یادش بخیر چه زود گذشت!!!!
ببین دوست عزیز ریاضی مهندسی دوتا کتاب لازم داری:1- ریاضی مهندسی مهندس کریمی جلد اول انتشارات نصیر 2-ریاضی مهندسی برق مومن زاده انتشارات راهیان ارشد. فصل تحلیل فوریه و توابع مختلط رو از کتاب کریمی بخون اینا رو که خوندی دوباره از اول تمام کتاب مومن زاده رو کار کن. تستهای کنکورهای رشته برق رو از کتاب مومن زاده بزن و آخر هر فصل کتاب کریمی هم کلی تست بطور مخلوط از تمام رشته ها وجود داره که میتونی روشون کار کنی.
مدارهم اگه پایت قویه و خیلی نیاز به خوندن درس نامه نداری کتاب روشهای سریع تحلیل مدار جلد1و2 تقوی انتشارات راهیان ارشد رو تهیه کن اگه نیاز به خوندن درس نامه داری ابتدا کتاب مدارهای الکتریکی تالیف دکتر جبه دار انتشارات راهیان ارشد و یا کتاب دکتر کارو زرگر انتشارات پوران پژوهش که دو جلد هست رو تهیه کن( واسه من کتاب جبه دار بهتر بود) بعدش کتاب تحلیل سریع تقوی رو تهیه کن و روش کار کن.

ممنون از راهنماییتون :)
ملاصدرا به قوت خودش باقیه هنوز :)
برای مدار کتاب مدرسان شریف چطوره؟ خیلیا راجع بهش صحبت میکنن..و اینکه ممکنه قسمت اول سوالم راجع به گرایش رو هم چاسخ بدید؟ ممنون:)

deer

عضو جدید
من سال اولمه دارم کنکور میدم نمیدونم ولی فکر نمیکنم تا اخر شهریور بتونید درسهارو تموم کنید.
از طرفی من نمیدونم شما چقدر بلد هستید که.
این کتابها که من گفتم فقط تست داره ها.درسنامه ای در کار نیست.
موفق باشید
من درسم متوسط رو به بالاست هر چند پارسال هم امتحان دادم
درسنامها را برای پارسال خوندم اما وقت نشد تست بزنم
امسال میخواهم درسنامه ها رو که خوندم همش تست بزنم

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه مکانهای آزمون تعاونی سنجش کجاست؟ تو شهرا نمایندگی دارن؟ تو سایتش که نزده بود.

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه مکانهای آزمون تعاونی سنجش کجاست؟ تو شهرا نمایندگی دارن؟ تو سایتش که نزده بود.
سلام
والله منم دنبالش بودم.از 2.3نفر پرسیدم و بالاخره پیداش کردم تو شهر خودمون!!!:):cool:

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

سلام

خب زنگ بزن از نمایندگی شهرتون بپرس

ehsan0641

کاربر بیش فعال
ممنون از راهنماییتون :)
ملاصدرا به قوت خودش باقیه هنوز :)
برای مدار کتاب مدرسان شریف چطوره؟ خیلیا راجع بهش صحبت میکنن..و اینکه ممکنه قسمت اول سوالم راجع به گرایش رو هم چاسخ بدید؟ ممنون:)

مدار مدرسان شریف تالیف حسین نامی کتاب خوبیه و مثال و تست زیاد داره، کلا دوست عزیز باید واسه درس مدار خیلی خیلی زیاد تست کار کنی، حالا هر کتابی باشه که تستها رو به خوبی آنالیز کرده باشه خوبه، ضمنا حواست به وقت هم باشه باید سریع شروع کنی. درباره گرایش هم اولین چیزی که باید مدنظر بگیری علاقت هست بعد به این فکر کنی که کجا بیشتر ظرفیت داره. ضمنا اگه بخای بدونی تهران ظرفیتهاش چطوریه میتونی دفترچه انتخاب رشته 92 رو ازسایت سنجش دانلود کنی و به ظرفیتاش یه نگاهی بندازی. موفق باشی.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من درسم متوسط رو به بالاست هر چند پارسال هم امتحان دادم
درسنامها را برای پارسال خوندم اما وقت نشد تست بزنم
امسال میخواهم درسنامه ها رو که خوندم همش تست بزنم
شکر خدا که پایتون خوبه
از پارسال تا الان مطمئن باشید خیلی چیزا یادتون رفته پس از اول با دقت بخونیدشون که دیگه موقع تست زنی خیلی جبور نشید تو کتاب دنبال روشها بگردین
تا تست کار نکنید خیلی کار خاصی نکردین
بخونید ایشالله همه کسایی که زحمت میکشن نتیجه دلخواه رو بگیرن من و شما هم بینشون
یا علی

sanup2006

عضو جدید
دوستان واسه فهم فصل یک مدار چه منبعی پیشنهاد میدید؟
میخوام اصولی و مفهومی یاد بگیرم.
زرگر رو خوندم ولی پایه ای میخوام تا بیس کار قوی بشه.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه از زرگر بهتر نداریم.مگه اینکه بری دیگه جبه دار بخونی

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

فقط هیت.
میخوای اصولش رو بفهمی هیت خدای اصوله
یه روز وقت بزار و چند فصل اول هیت که در مورد مدارهای مقاومتی هست رو بخون.
اگه واقعا نفهمیدی هر چی خواستی بگو

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی جواب سوالات کنترل خطی آزمون دکتری رو نداره؟
من که هر چی تو اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبه واقعی شما چند است؟” اینجاست که تصمیم گیری در باره انتخاب رشته سخت می شود.زیرا حالا شما با واقعیتی جدید و سوالاتی جدید مواجه می شوید. از کدام دانشگاه شروع به انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟ آیا اگر اشتباه انتخاب رشته کنم موقعیت, وقت و سرمایه ام ازدست میرود!؟ رتبه واقعی خود را چگونه بدست آورم؟ آیا استفاده از کارنامه های سال گذشته قبولی ها ویا اطلاعاتی از این قبیل برای انتخاب رشته امسال من کافی است؟ راه حل و افشای راز انتخاب رشته انتخاب رشته دانشگاه سراسری راحت تر از آن است که فکرش را میکنید. چونکه سیستم تصحیح کننده سازمان سنجش عادل است لذا هیچگاه بابت انتخاب رشته کارشناسی ارشد مبلغی را پرداخت نکنید فرض کنید شما در رشته مهندسی مکانیک در آزمون ارشد شرکت کرده اید. رتبه شما 590 شده است . و آخرین رتبه قبولی نیز 2100 بوده است شما با خود می گویید چگونه انتخاب رشته کنم تا بهترین انتخاب را داشته باشم(استحقاق آن را داشته باشم) لذا راز انتخاب رشته چنین است که شما فارغ از رتبه ای که کسب کرده اید بیایید و انتخاب رشته کنید دوباره تکرار میکنیم فارغ از رتبه ای که کسب کردید بیاید و انتخاب رشته کنید و به ترتیب آنها را بنویسید(به ترتیب دوست داشتن) حال اگر این انتخاب ها بیشتر از 100 عدد شد با توجه به اینکه رتبه شما ،چه عددی می باشد می توانید از بالا یا پایین انتخاب های خود یک سری رشته ها را حذف کنید. ولی اگر زیر 100 عدد شد آنها را به فرم انتخاب رشته انتقال دهید و منتظر نتایج کنکور کارشناسی ارشد در شهریور باشید شما بهترین انتخاب رشته را داشته اید. سیستم و دستگاه برگه خوان سازمان سنجش چگونه عمل می کند؟ بدین صورت است که می آید و چک می کند مثلا اولویت اول، شما دانشگاه شریف را زده اید اعلام می کند که نمره شما برای این دانشگاه کم است و سراغ اولویت بعد می رود و به همین ترتیب تا مثلا در انتخاب 57 قفل می کند و شما در آن رشته قبول می شوید (مثلا دانشگاه فردوسی) حال ممکن دانشجویی مطرح کند دوست من رتبه اش 610 شده(یعنی از نظر امتیاز پایین تر از من است) حال اگر او انتخاب اولش فردوسی باشد احتمال قبولی او بیشتر است یا من؟ پاسخ ساده است شما دوست عزیز که رتبه 590 کسب کرده اید احتمال قبولی در فردوسی برای شما بیشتر است. چون سیستم سازمان سنجش به این مهم توجه می کند که اولویت شما در انتخاب رشته جلوتر است و اول شما انتخاب می کنید اگر جای خای باقی ماند به نفر بعدی می رسد. تکنیک های انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 92 داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 چگونه انتخاب رشته کنند داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 که در بهمن ماه سال گذشته امتحان داده و در اردیبهشت ماه 92 انتخاب رشته می نمایند. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 با توجه به نوع انتخاب رشته خود به سه دسته تقسیم می‌شوند: 1- داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 که رتبه آنها در یک سوم اول اعضای مجاز به انتخاب رشته می باشد (مثلا اگر آخرین رتبه مجاز انتخاب رشته 1200 می باشد داوطلب در 400 نفر اول است) اینگونه داوطلبان با خیال راحت طبق الگوریتم زیر انتخاب رشته کنند چونکه قبولی این داوطلبان اگر درست انتخاب رشته کنند تقریبا قطعی است و باید خود را آماده سازند که دانشجوی کارشناسی ارشد سال 92 باشند. 2- داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 که رتبه آنها در یک سوم دوم اعضای مجاز به انتخاب رشته می باشد (مثلا اگر آخرین رتبه مجاز انتخاب رشته 1200 می باشد رتبه داوطلب بین 400 تا 800 نفر است) اینگونه داوطلبان نیزبا خیال راحت طبق الگوریتم زیر انتخاب رشته کنند چونکه قبولی این داوطلبان اگر درست انتخاب رشته کنند بستگی به انتخاب رشته سایر داوطلبان دارد برای قبولی این دوستان قطعیتی را نمی توان متصور شد ولی هرچه رتبه داوطلب به یک سوم اول نزدیکتر باشد شانس قبولی بیشتر و هرچه به یک سوم دوم نزدیکتر باشد شانس کمتری برای قبولی شدن این افراد بهتر است به فکر سال بعد باشند مخصوصاً دوستانی که در یک سوم دوم می باشند توصیه برای این افراد خواندن زبان عمومی و تخصصی به صورت منسجم تا شهریور ماه است. اگر کارشناسی ارشد قبول شدند چیزی از دست نداده‌اند و اگر نیز قبول نشدند لااقل زبان را به صورت اساسی مطالعه کرده‌اند. 3- داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 که رتبه آنها در یک سوم آخر اعضای مجاز به انتخاب رشته می باشد (مثلا اگر آخرین رتبه مجاز انتخاب رشته 1200 می باشد رتبه داوطلب بین 800 تا 1200نفر است ) اینگونه داوطلبان نیز با خیال راحت طبق الگوریتم زیر انتخاب رشته کنند چونکه قبولی این داوطلبان شدیدا وابسته به انتخاب رشته سایر داوطلبان است یعنی اگر سایر داوطلبان انتخاب رشته درستی انجام نداده باشند و شانس های خود را ناخواسته به خاطر عدم اطلاعات از دست داده باشند باعث میشود شانس این دسته دوستان بیشتر بشود.لذا این گونه افراد به صورت برنامه‌ریزی شده باید خود را برای کنکور کارشناسی ارشد سال 93 آماده نمایند. آخرین رمز انتخاب رشته کارشناسی ارشد که موسسات کنکورآن را برملا نمی سازند: فارغ از رتبه ای که کسب کرده اید و با فرض اینکه رتبه شما در کنکور 1 شده است تمام گرایش های مورد علاقه را به ترتیب اولویتی که دوست دارید انتخاب کنید. اگر این تعداد کمتر از 100 عدد است آنها را به فرم انتخاب رشته انتقال دهید .

qmars10

عضو جدید
سلام دوستان کسی نمیدونه زمان دقیق این آزمون تعیین سطح کیه

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
فصل اول جزوه سري فوريه استاد بخشي گلستاني( حيف كه زمان ما نبود:D نكته مهم: اول يادگيري تشريحي و مفهومي سپس استفاده ازين نكات بعضا كارساز)
در اين جزوه ابتدا (در حد يكي دو صفحه) به روش بدست آوردن ضرايب سري فوريه به روش متداول (با انتگرال گيري) اشاره شده و سپس روشي جديد (بر مبناي نكته تست مكانيك 86) معرفي است كه داوطلب را از حل انتگرال هاي وقتگير بي نياز مي كند و سرعت محاسبه ضرايب سري فوريه را چندين برابر مي كند. در ادامه روش ها و تكنيك هايي مفيد (و بعضا انحصاري) ،همچون نكته 4 بخش بر پي، براي رد گزينه آورده شده است كه به عقيده بنده با دانستن اين نكات خيلي از تست ها زير 7 ثانيه حل مي شوند

http://bakhshi-golestani.ir/asset/News/riazi_j1 [www.bakhshi-golestani.ir].pdf

آخرین ویرایش:

.V A H I D.

عضو جدید
بچه ها کسی خبر از کتاب بررسی قاسمی(جهش)نداره،قرار بود15مرداد بیاد؟
سایت جهشم که nساله بروز نشده!!

pouyan87

عضو جدید
دوستان یه کمک به من بکنید
من هنوز کنترل و مغناطیس شروع نکردم خیلی نگرانم بابتشون . یه جو بدی هم هست که انگار اگه همه درسا تابستون 1 دور تموم نشه دیگه باید قید کنکور زد .
بقیه درسا شرایطم بد نیس اما این 2تا درس واقعا نگرانم کرده
یه راهنمایی کنید لطفا که بخونم اصلا یا بزارم واسه مهر این 2تا رو

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه کمک به من بکنید
من هنوز کنترل و مغناطیس شروع نکردم خیلی نگرانم بابتشون . یه جو بدی هم هست که انگار اگه همه درسا تابستون 1 دور تموم نشه دیگه باید قید کنکور زد .
بقیه درسا شرایطم بد نیس اما این 2تا درس واقعا نگرانم کرده
یه راهنمایی کنید لطفا که بخونم اصلا یا بزارم واسه مهر این 2تا رو

دورود
کنترل مشکلی نداره . خیلی راحت و شیرین و سریع درک میشه . ولی مغناطیس دقیقا برعکس کنترل هست :دی
کنترل حتما از روی امین رضایی بخون اگه وقتی که براش میزاری زیاده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا