[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر هم رشته ای های عزیز:)
ورود خودمو تبریک میگم:D

با سلام به خدمت همه ی هم رشته ای های عزیزم من تازه اومدم به این باشگاه امیدوارم لحظه های خوبی رو در کنار هم داشته باشیم:D

سلام:gol:
منم حضورتون رو تووی تالار عمران تبریک میگم
امیدوارم بیشتر آشنا بشیم:gol:

uonesnemati

عضو جدید
ممنون از همه.دوستان کسی سوالات و کلید ارشد ازاد عمرانو نداره ممنون میشم.

&مینا&

عضو جدید
سلام.

ی سوال نظام مهندسی دارم.

بین حق امضای نظارت و طراحی، کدومشون کار بیشتر براش هست؟؟؟؟؟

ممنون

ساحل1370

عضو جدید
سلام به دوستان عمرانی خوبید؟ یه سوالی عمرانی برام پیش امده :D وجود سخت کننده در تیر ورق باعث چی میشه و چه کاربردی داره؟ ممنون

آخرین ویرایش:

mastane.bavaghar

عضو جدید
ممنون برای پاسخ ب سوالم

حالا من ک مدرک لیسانس ازاد برق دارم می تونم توی امتحان کارشناسی نا پیوسته سراسری شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی از شما مهندسین عزیز هست که بتونم به چندتا سوال دیگه که در زمینه تغییر رشته دارم پاسخ بده؟؟؟؟؟؟/ببخشید سوالام زیاده:redface:

سلام.شرمنده من دفعه قبل اشتباه کردم :(امروز از مدیر گروهمون پرسیدم کارشناسی ناپیوسته چه سراسری چه آزاد نمیتونی شرکت کنی.

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عمرانی خوبید؟ یه سوالی عمرانی برام پیش امده :D وجود سخت کننده در تیر ورق باعث چی میشه و چه کاربردی داره؟ ممنون

patch loading یا بارهای موضعی باعث ناپایداری در جان تیر ورق میشه (البته بار موضعی یکی از بارهای وارده هستش) که با استفاده از سخت کننده ها از بروز ناپایداری جلوگیری میکنن

amatori

عضو جدید
سلام دوستان خوبین؟ دوستان یه زمینی هست به ابعاد 10.5*17 که ما میخوایم 10.5*12 رو بسازیم زیرزمین و همکف تجاری و سه طبقه روی اون هم مسکونی.راه پله هم سمت راست.حالا سول من این هست که میشه تو دهنه 10.5 ستون نداد؟ اگه آره حدودا چقد به هزینه ها اضافه میشه؟ ممنونم

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دال بی ستون

دال بی ستون

سلام دوستان خوبین؟ دوستان یه زمینی هست به ابعاد 10.5*17 که ما میخوایم 10.5*12 رو بسازیم زیرزمین و همکف تجاری و سه طبقه روی اون هم مسکونی.راه پله هم سمت راست.حالا سول من این هست که میشه تو دهنه 10.5 ستون نداد؟ اگه آره حدودا چقد به هزینه ها اضافه میشه؟ ممنونم

شدنش میشه با استفاده از دال بی ستون دهانه های بالای 12 متر رو هم بدون ستون و بدون نیاز به کابل و کشیدگی طراحی و اجرا کرد

مبانی طراحی سقف های دال مجوف با قالب ماندگار همانند دال های تخت بتنی دو محوره است با این تفاوت که بتن زائد کششی در قسمت میانی سقف با حجم های پر کننده مکعبی از جنس p.p حذف خواهدشد و تمامی عناصر باقی مانده عملکرد سازه ای دارند که نتیجه ی آن دال بتنی دو محوره و مسلحی است که عملا مقاومت دال هم ضخامت خود را دارد ولی یک سوم وزن دال هم ضخامت خود را دارد.

به عبارت دیگر دال مجوف قالب ماندگار تمامی مزایای یک دال تخت توپر دو محوره که شامل :سختی بالا ، مقاومت بالا ، صلبیت مناسب و ... است را دارد ولی معایب یک دال توپر که شامل : وزن بالا ی دال و محدودیت در دهانه ی ستون ها و محدودیت در فضای معماری و ضخامت زیاد دال و ایزوله نبودن سقف از لحاظ صوت و حرارت را ندارد.

درباره هزینه نمیدونم چقدر بیشتر بشه!!!
ولی اگه خواستی به سایتی که توو قسمت منبع هست مراجعه کن و استعلام بگیر
موفق باشی
منبع : http://bisotunco.com

m_sharajabian

عضو جدید
سلام دوستان کتابی معرفی کردن استاتیک هیبلر ترجمه افضلی میخواتم ببینم کسی میدونه حل و المساعل داره این کتاب خیلی نیاز دارم مرسی

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

mersad20

کاربر فعال
دوره تخصصي آموزش طراحي تاسيسات ساختمان ويژه دانشجويان عمران و معماري
در اين دوره آموزشهايي چون طراحي سيستم سرمايش گرمايش موتورخانه استخر جكوزي سيستم آبرساني گازرساني فاضلاب آموزش داده ميشود و مدرك بين اللملي با تاييد وزارت كار به شركت كنندگان اعطا ميگردد. استفاده از بهترين اساتيد حوزه دانشگاه و صنعت
TGES.IR

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

مصاحبه شغلی یک مهندس

در پایان مصاحبه شغلی برای استخدام در شرکتی، مدیر منابع انسانی شرکت از مهندس جوان صفر کیلومتر پرسید:

« برای شروع کار، حقوق مورد انتظار شما چیست؟»

مهندس گفت: «حدود ۷۵۰۰۰ دلار در سال، بسته به اینکه چه مزایایی داده شود.»

مدیر منابع انسانی گفت: «خب، نظر شما درباره ۵ هفته تعطیلی، ۱۴ روز

تعطیلی با حقوق، بیمه کامل درمانی و حقوق بازنشستگی ویژه و خودروی شیک و مدل بالا چیست؟»

مهندس جوان از جا پرید و با تعجب پرسید: «شوخی می‌کنید؟ »

مدیر منابع انسانی گفت: «بله، اما یادت باشه اول تو شروع کردی ! »

روز مهندس برهمه مهندسین ایرانی چه با کار چه بیکار مبارک!!!

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
: اين شعر کانديداي شعر برگزيده سال 2005 شده.
توسط يک بچه آفريقايي نوشته شده و استدلال
شگفت انگيزي

داره :

When I born , I Black , When I grow up , I Black ,
When I go in Sun , I Black , When I scared , I Black ,
When I sick , I Black , And when I die , I still black...
And you White fellow,
When you born , you pink , When you grow up , you White,
When you go in Sun , you Red , When you cold , you blue,
When you scared , you yellow , When you sick , you Green,
And when you die , you Gray...
And you call me colored???.... ........"

وقتي به دنيا ميام، سياهم، وقتي بزرگ ميشم،
سياهم،
وقتي ميرم زير آفتاب، سياهم، وقتي مي ترسم،
سياهم،
وقتي مريض ميشم، سياهم، وقتي مي ميرم، هنوزم
سياهم....
و تو، آدم سفيد،
وقتي به دنيا مياي، صورتي اي، وقتي بزرگ
ميشي، سفيدي،
وقتي ميري زير آفتاب، قرمزي، وقتي سردت ميشه،
آبي اي،
وقتي مي ترسي، زردي، وقتي مريض ميشي، سبزي،
و وقتي مي ميري، خاکستري اي...
و تو به من ميگي رنگين پوست؟؟؟..........

خیلی باحال بود
زیر یه عالمه پست مونده بود ، حسابی خاک گرفته پستهای قدیمی این تاپیک رو
بعد از 5 سال هم میشه از یه پست تشکر کردا

tm-civil ممنون:w27:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام کسی میتونه درباره شناژ وفنداسیون توضیح بده؟ممنون

خدمت شما
اگر به مقدار جستجو در تالار کنید به جوابتون می رسید دوست خوبم-به نظرم کل صفحرو بخونید خوبه

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
وقتي بعد از ٤سال يك تاپيك باحال ى مي خوني نمي دوني چقدر حس خوبي بهت دست ميده!
آی گفتی بعد وقتی خیلی چیزها عوض میشه بعضی هام فراموش میشه یه دفعه که بعد این همه مدت یه چیز توپ می خونی کیف می کنی در حد چی!!!!

mohammad.elmi

عضو جدید
اهداف وبرنامه هاي93تون وبگيدآخرش ببينيم به كدوماش رسيديد؟(انتقال به گفتگوی دوستانه)

اهداف وبرنامه هاي93تون وبگيدآخرش ببينيم به كدوماش رسيديد؟(انتقال به گفتگوی دوستانه)

باسلام وعرض تبريك پيش پيش سال جديد
ميخوام بيايم اينجااز برنامه هامون براي سال جديد بگيم
ازاينكه تواين سال چي ازخدا ميخوايم وآخرسال بگيم چقدر واسش تلاش كرديم وبه كدوماش رسيديم
من غيرازسلامتي وخواسته هاي كليشه اي از اين دست:biggrin:كه البته مهمه وشكرگذاري ازخالق روميطلبه
برنامه اولم امتحان نظام(نظارت واجرا)
اگرآزمون2باربرگذاربشه نوبت بعد محاسبه
والبته نيم نگاهي به ارشد
البته اولويتم نظامه اما اگه خدابخواد واززمانم درست استفاده كنم گمون كنم بشه به جفتش برسم
اميدوارم شما هم به اهداف وآرزوهاتون برسيد وسال جديد سالي پراز نعمت والبته معرفت باشه
خداياتاسال نو نشده حال مارو نو كن

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
باسلام وعرض تبريك پيش پيش سال جديد
ميخوام بيايم اينجااز برنامه هامون براي سال جديد بگيم
ازاينكه تواين سال چي ازخدا ميخوايم وآخرسال بگيم چقدر واسش تلاش كرديم وبه كدوماش رسيديم
من غيرازسلامتي وخواسته هاي كليشه اي از اين دست:biggrin:كه البته مهمه وشكرگذاري ازخالق روميطلبه
برنامه اولم امتحان نظام(نظارت واجرا)
اگرآزمون2باربرگذاربشه نوبت بعد محاسبه
والبته نيم نگاهي به ارشد
البته اولويتم نظامه اما اگه خدابخواد واززمانم درست استفاده كنم گمون كنم بشه به جفتش برسم
اميدوارم شما هم به اهداف وآرزوهاتون برسيد وسال جديد سالي پراز نعمت والبته معرفت باشه
خداياتاسال نو نشده حال مارو نو كن
علیک سلام
ای بابا دوست عزیز اینقدر کار داریم که از سال 92 مونده که فک نکنم بشه کار جدیدی رو شروع کرد تو سال جدید از یه طرف هم دانشگاه نفس آدم و بریده دیگه!!!!!!!!!

تبریک سال نو

تبریک سال نو

من از طرف خودم به تمام دوستان در باشگاه مهندسین تبریک میگم سال خوشی را آرزو دارم انشالله امسال تحویل سال در روز امام زمان است ما را فراموش نکنید در دعای خیرتان ودر سربلندی همه آنان که دلشان برای سربلندی وطنشان می طپد رخصتی تا ترک این هستی کنیم بشکنیم این شیشه تا مستی کنیم:):biggrin::heart:

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام به همه بچه های باشگاه
من هم به نوبه ی خودم سال نو رو پیشاپیش به همه هم باشگاهی ها تبریک می گم انشائ ا... سال خوبی داشته باشین و ما رو هم حتما سر سفره هفت سین دعا کنید