[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

mohamad0028

عضو جدید
بچه ها دیگه شورشو در آوردینا!!!!!!!!!!!!!!
.
چرا بچه بازی در میارین!!!!!!
شوخی هم حدی داری!!!!!!!
والا اصلا هم بامزه نیس!!!!!!!
.
تمومش کنین دیگه!!!!
اوایل بامزه میشد ولی دیگه خیلی تکراری شده!!!!!!!!!
.
البته ببخشید جسارت میکنم و نظر شخصی مو اینطور واضح بیان میکنم!!!!!!!!!!

:cry::cry::cry:

mohamad0028

عضو جدید
آره داداش. تازه تو دانشگاه های دیگه که میری میفهمن عمران میخونی و میان ازت سوال میپرسن!:w15::w15::w15:

آقا این خانم tm-civilناراحت شدن...
!:question:
راست هم میگن خداییش چقد اذیت میکنی شما این معماری هارو؟حالا ناخواسته هستن ولی گاهی اوقات با نمکن انصافا.بیا از این به بعد بهشون یکم بها بدید ببینیم حرف حسابشون چیه؟
نظر مثبتت چیه داداش؟من که موافقم.

راستی تحلیلتو چیکار کردی؟من امرو دیدم نمرمو .پاس شد خدارو شکر...
این خانم استادمون شاگرد آقای بدیعی بوده(از اون بچه زرنگا)خوب بهمون گفت تحلیلارو.

آخرین ویرایش:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
جرأت نبود قبلنا؟
:w15:
بهله!
.
بچه ها من بتن 1 شدم 11 و نمره چهارم دانشکده! :w06:
ببینید چی می کشیم از دست این اساتید!:razz:

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهله!
.
سلام
آره
ما هم كم نميكشيم.
هم از دست اساتيد...
هم از دست آموزش...
هم از دست حراست!!!!!!!
امروز 5دقيقه زودتر در رو بستن!
ما مونديم پشت در!
20 دقيقه طول كشيد تا كليد بيارن در راهرو رو باز كنن.
كل امتحان امروز زمانش 1 ساعت بود.
(نقشه كشي سازه داشتيم!)
فكر كنيد با چه سرعتي بايد اون همه نقشه رو ميكيشيديم.
نرسيدم.:cry:
اينو بايد 20 ميشدم.:cry::wallbash:

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بهله!
.

از رو چه ایین نامه ای بهتون گفتن؟
BS 8110-97 , ACI318-99, CSA STANDARD A23.3 , AS 3600 , آبا
اگه ACI باشه که بعید میدونم نسخه 2000 به بعدش باشه چون هم ترکیب بارا عوض شده و هم بحث ضوابط طراحی لرزه ای تغییر اساسی کرده. قبل از 2000 که ایین نامه طراحی لرزه ای اسمش UBC بود مخفف Uniform Building Code ولی از سال 2000 به بعد اسمش شده IBC مخفف International Building Code تو نرم افزارها هم هستش .
اگه بخواین با ابا سازه تونو طراحی کنین مجبورین CSA A23.3 رو از قسمت
option/preferences/concrete frame design/design code
انتخاب کنین . جفتشون (ابا و csa) در حالت حدی نهایی سازه رو طراحی میکنن ولی فک کنم تو ضوابط لرزه ای یه فرقایی داشت که باید دستی کنترل میشد
در حالت حدی نهایی شما سازه تونو با ترکیب بار مربوطه مثلا DL+1.2LL+1.2E انالیز میکردی و اونوقت یه ضریب کاهش مقاومت به بتن که phic=0.6(ظاهرا الان 0.65 شده) و یه ضریب کاهش مقاومت فولاد به فولاد اعمال میکردین phis=0.85 اونوقت اگه عضوتون یه عضو خمشی بود Mu<Mr که Mu میشد لنگر وارده بر مقطع تحت تاثیر بارهای ضریبدار و Mr هم میشد مقاومت خمشی مقطع در حالت مقاوم نهایی.
ولی تو ایین نامه بتن امریکا ACI یا American Concrete Institue، به روش طرح مقاومته یعنی اینجا خبری از ضریب کاهش مقاومت بتن یا فولاد نیست و فقط یه ضربی phi دارین. که باید Mu<phi* Mn ،
Mu که معلومه (فقط ترکیب بارا تو ACI فرق میکنه مثلا 1.2ِDL+LL+(1.0 or 1.4)E و Mn هم مقاومت اسمی مقطع هستش. ضریب phi بستگی داره عضوتون چه رفتاری داشته باشه کششی ، فشاری یا ناحیه انتقال که این رفتارم از کرنش اخرین ردیف فولاد کششی بدست میاد)
چه کتابی بهتون معرفی کردن؟ بتنو اگه میخواین درست و حسابی یاد بگیرین و تا اخرش مشکلی نداشته باشین دو جلد "سازه های بتن آرمه" تالیف دکتر داوود مستوفی نژاد از دانشگاه صنعتی اصفهان و دیگر هیچ.... دو جلدش چیزی حدود 20 تومن تموم میشه

The Lunatic

عضو جدید
از رو چه ایین نامه ای بهتون گفتن؟

BS 8110-97 , ACI318-99, CSA STANDARD A23.3 , AS 3600 , آبا​

اگه ACI باشه که بعید میدونم نسخه 2000 به بعدش باشه چون هم ترکیب بارا عوض شده و هم بحث ضوابط طراحی لرزه ای تغییر اساسی کرده. قبل از 2000 که ایین نامه طراحی لرزه ای اسمش UBC بود مخفف Uniform Building Code ولی از سال 2000 به بعد اسمش شده IBC مخفف International Building Code تو نرم افزارها هم هستش .
اگه بخواین با ابا سازه تونو طراحی کنین مجبورین CSA A23.3 رو از قسمت
option/preferences/concrete frame design/design code
انتخاب کنین . جفتشون (ابا و csa) در حالت حدی نهایی سازه رو طراحی میکنن ولی فک کنم تو ضوابط لرزه ای یه فرقایی داشت که باید دستی کنترل میشد
در حالت حدی نهایی شما سازه تونو با ترکیب بار مربوطه مثلا DL+1.2LL+1.2E انالیز میکردی و اونوقت یه ضریب کاهش مقاومت به بتن که phic=0.6(ظاهرا الان 0.65 شده) و یه ضریب کاهش مقاومت فولاد به فولاد اعمال میکردین phis=0.85 اونوقت اگه عضوتون یه عضو خمشی بود Mu<Mr که Mu میشد لنگر وارده بر مقطع تحت تاثیر بارهای ضریبدار و Mr هم میشد مقاومت خمشی مقطع در حالت مقاوم نهایی.
ولی تو ایین نامه بتن امریکا ACI یا American Concrete Institue، به روش طرح مقاومته یعنی اینجا خبری از ضریب کاهش مقاومت بتن یا فولاد نیست و فقط یه ضربی phi دارین. که باید Mu<phi* Mn ،
Mu که معلومه (فقط ترکیب بارا تو ACI فرق میکنه مثلا 1.2ِDL+LL+(1.0 or 1.4)E و Mn هم مقاومت اسمی مقطع هستش. ضریب phi بستگی داره عضوتون چه رفتاری داشته باشه کششی ، فشاری یا ناحیه انتقال که این رفتارم از کرنش اخرین ردیف فولاد کششی بدست میاد)
چه کتابی بهتون معرفی کردن؟ بتنو اگه میخواین درست و حسابی یاد بگیرین و تا اخرش مشکلی نداشته باشین دو جلد "سازه های بتن آرمه" تالیف دکتر داوود مستوفی نژاد از دانشگاه صنعتی اصفهان و دیگر هیچ.... دو جلدش چیزی حدود 20 تومن تموم میشه
آقا ممنون از اطلاعات ولی کی در مورد اینا سوال کرده بود؟:D

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
ا​
جفتشون (ابا و csa) در حالت حدی نهایی سازه رو طراحی میکنن ولی فک کنم تو ضوابط لرزه ای یه فرقایی داشت که باید دستی کنترل میشد

از روی آبا و اول ترم کتاب آقای طاحونی رو معرفی کردند که تقریباً هیچ ربطی بهش نداشت و از روی جزوش گفت.
از شیوه تدریس استاد شکایتی ندارم و خیلی هم ممنونشم و بین بچه های گروه عمران سوادم رو مقایسه می کنم می بینم بهتر از بقیه هم دانشگاهی هام هستم، اما امتحانش. . . . .
مشکل بزرگ دانشگاه آزادی ها اینه که با بچه های فنی خیلی زیاد قاطی اند و اون بیچاره ها پایه ریاضیشون ضعیفه. :thumbsup:

mohamad0028

عضو جدید
سلام دوستان.

محاسبات عددی شاخ شده برامون. نمرم کم شده استاد گفته اگه چنتا مثال برای هر مبحث حل کنی شاید پاس شی!کسی داره مثال حل شده ی عمرانی؟
استاده خیلی جو گیره.هر چی مثال و تمرین گفته مخصوص رشته عمرانه.با این مثال ها خیلی حال میکنه.جزوه علم و صنعتو بش دادم میگه جامع هست اما مثال بدرد بخور(عمرانی)نداره!!!

قبلا عذر خواهی میکنم که اینجا زدم این موضوع رو:redface:

firooz_sami

عضو جدید
سلام من می خوام پل ماکارونی بسازم اگه کسی هست که مطرب و عاشق و اینا نباشه و جزوه یا لینک آموزشی کامل داره برام سند کنه samifirooz@gmail.com

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه آقا ما کی باشیم :D
اختیار داری;)
در مورد کتاب کی نیا نظر دوستان چیه؟ به نظر من تنها مشکلش قدمتشه. وگرنه از مستوفی بهتره.

کتاب کی نیا رو خوندم، معمولا بیس کتابا همشون یکیه ولی اون چیزیکه مهمه تغییر ایین نامه در این چند ساله و تغییرات ضوابط کنترلی بر عضو مورد نظره، کتاب کی نیا خیلی خیلی قدیمیتر از مستوفی نژاد و متنشم یکم سنگینتر از مستوفی نژاده. ولی انصافا مطالب پایه رو خوب توضیح داده و مثالهای سنگینتری داره، ولی بنظرم واسه شروع کتاب مستوفی بهتره، با توجه به اینکه منطبق با ACI 2005 هستش

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از روی آبا و اول ترم کتاب آقای طاحونی رو معرفی کردند که تقریباً هیچ ربطی بهش نداشت و از روی جزوش گفت.
از شیوه تدریس استاد شکایتی ندارم و خیلی هم ممنونشم و بین بچه های گروه عمران سوادم رو مقایسه می کنم می بینم بهتر از بقیه هم دانشگاهی هام هستم، اما امتحانش. . . . .
مشکل بزرگ دانشگاه آزادی ها اینه که با بچه های فنی خیلی زیاد قاطی اند و اون بیچاره ها پایه ریاضیشون ضعیفه. :thumbsup:

ریاضی کل بچه های عمران ضعیفه، اونم متاسفانه بخاطر بروز نبودن مطالب درسی و تجربی بودن اون تو ایرانه، اگه یه سر به مقالات منتشر شده مربوط به سازه وبحث غیر خطی بزنین اونوقت میفهمین چه چیزای ابتدایی در دانشگاهها داره تدریس میشه...
شما ظرف قیاستون اشتباست اگه خودتونو با بچه های برق مقایسه کنین میفهمین اونا چه قد از ماها تو ریاضی قویترن

mohamad0028

عضو جدید
من در خدمتم اگه کاری از دستم بر میاد حتما انجام میدم:D
آقا ترم آخریم:D

داداش شما همش تعارف شاعبدل العظیمی میزنی که:دی
بابا همین عددی دیگه!که مثال عمرانی میخوام.صفحه قبلو بخونی توضیح دادم آقای ترم آخری.
منم ترم بعد تمومه خدا بخواد.
ضمنا عملی کاری داشته باشی من می تونم کمکت کنم.مثلا کار آموزیتو اگه پاس نکردی بیا شرکت ما(البته اگه شمال برات سخت نیست)هواتو دارم.مدیر عامل و رئیس هیئت مدیرش آشناس(خودمما);)

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حاجی ..!
آقا من مخالفتی ندارم , عمرانا باید با هم باشن
فقط عمران

خوش اومدین!!!!
خوشحالیم که مخالف نیستین!!!!!!:gol:

.
.
مهندسای عزیز فک کنم تالار به خواب زمستانی رفته!!!!!!!!!
امتحانای شما تموم نشد!!!!!!!؟؟ آیا؟؟؟؟؟؟؟

الان 7 ماهه که هیچ تاپیک فعالی تو این تالار نبوده!!!!!!!!
.
آقا سپهر که گذاشت رفت!!!
مدیر که نداریم!!!
همکار مدیرمونم که وقت سر خاروندن ندارن!!!!
هیشکیم که فعالیتی نداره!!!
(منو بگو که تا آنلاین میشم صاف میرم گفتگوی آزاد!!!!)
میگم بهتر نیس بریم بگیم تالارو منحل کنن!!!!!!!!!!!؟؟؟
/
/
آخه چرا مدیر جدید انتخاب نمیکنن؟؟
.
خیلی جالبه که هیشکی تلاشی نمیکنه!!!
دوستان سال آخری که افتخار نمیدن علمشونو در اختیار ما بذارن!!!
(مثل بعضیا که دیگه جواب سلامم نمیدن!!):D
یه نظری ..... تاپیک بحث برانگیزی...........
.
اگه دعوای عمران و معماری باشه همه مون هستیم ولی ......

armstrong

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوش اومدین!!!!

.
.

.
آقا سپهر که گذاشت رفت!!!
مدیر که نداریم!!!
/
/
.
.
به طرز فجیعی موافقم.
ما که هنوز ترم 3 ایم.
سواد درس حسابی نداریم.
بقیه هم که هیچی.:cry:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش شما همش تعارف شاعبدل العظیمی میزنی که:دی
بابا همین عددی دیگه!که مثال عمرانی میخوام.صفحه قبلو بخونی توضیح دادم آقای ترم آخری.
منم ترم بعد تمومه خدا بخواد.
ضمنا عملی کاری داشته باشی من می تونم کمکت کنم.مثلا کار آموزیتو اگه پاس نکردی بیا شرکت ما(البته اگه شمال برات سخت نیست)هواتو دارم.مدیر عامل و رئیس هیئت مدیرش آشناس(خودمما);)
اخه یه چیزایی میخوای که من خودمم انجام ندادم
من سر محاسبات عددی کلا استادشو 3 یا 4 بار بیشتر ندیدم
بعد از من مثال عمرانی میخوای این دیگه چه صیغه ایه:D
در مورد کار آموزی من تهران گذروندم:D
من منظورم از ترم آخر ترم بعد بود ولی شایدم به بعضی دلایل از عمد تموم نکردم
راستی مدیر این تالار جدی کیه؟؟

mohamad0028

عضو جدید
خوش اومدین!!!!

.
.

.
آقا سپهر که گذاشت رفت!!!
مدیر که نداریم!!!
/
/
.
.

من معذرت می خوام.حقیقتا منمن تا آن میشم اینجام ولی فقط صدای برگای خزونو میشنوم...
من که وقت مدیر شدن ندارم،نه اصرار نکنین.ولی یه مدیر خوب سراغ دارم :آره خب خانم tm_civil;)

mohamad0028

عضو جدید
به طرز فجیعی موافقم.
ما که هنوز ترم 3 ایم.
سواد درس حسابی نداریم.
بقیه هم که هیچی.:cry:

این چه حرفیه دوست من؟ ترم 1 و 7 ... نداره یه عمرانی کافیه روحیه عمرانی داشته باشه.من ترم آخرم خدا بخواد.هر کدوم از دوستان کمک بخوان از دستم بر بیاد خوشحال میشم کاری کنم.
جدی می گم.میتونین رو من حساب کنین.;)

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من معذرت می خوام.حقیقتا منمن تا آن میشم اینجام ولی فقط صدای برگای خزونو میشنوم...
من که وقت مدیر شدن ندارم،نه اصرار نکنین.ولی یه مدیر خوب سراغ دارم :آره خب خانم tm_civil;)

آقا وحید ببین ایشون چی میگه!!!:D
من....
مدیر....:w15:
با این حواس جمعم....

amir-civil

عضو جدید
سلام به همگی!
بالاخره امتحانات تموم!!!!!!!
من از اینجا تشکر ویژه ای از مهندس tm می کنم
برای سلامتی ایشون به کف مرتب

behnaz1312

عضو جدید
خوش اومدین!!!!

.
.

.
آقا سپهر که گذاشت رفت!!!
مدیر که نداریم!!!
/
/
.
.

tm جون من هی میگم قدر ما رو بدونین میایم اینجا همه رو به فعالیت وا میداریم:D. ولی کیه که قدر بدونه؟:cry:
همتون ایشالا امتحانا رو بدین نمره هاتونم خوب بشه. بعد میایم یه کل کل درست حسابی راه میندازیم اینجا. البته واسه خاطر روی گلت با ضوابطی که خودت تعیین میکنی خوبه؟:D

alicad

عضو جدید
سلام من اومدم به اینجا یه تکونی بدم ، اولا بهم تبریک بگین چون امروز فارغ التحصیل شدم:D:D:D:D:D