+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

engpower_1

عضو جدید
سلام. ميشه دوستاني كه در كلاساي اساتيد زير شركت كردن فيدبك بدن:
استاد جبه دار
استاد تقوي
استاد اشرفيان
استاد زرگر
استاد كريمي
استاد معتقدي
استاد جاهد مطلق

مرسي

Muhammad1986

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون.ظاهرا اون بخش از سایت نصیر خوابیده . من کارنامه رو که میخوام بیارم ارور میده
http://www.nasir.ir/main/index.php?Page=definition&UID=164377&PageNum=3
اگه جای دیگه باشه که بتونم یه نگاهی بندازم خیلی خوبه.
برای من خیلی مهمه که حتما تهران قبول بشم.میخوام بدونم تا چه رتبه ای تهران(شبانه و روزانه) میگیره.
پس باید قید حذف کردن درس رو بزنم.. اینطوری خیلی سخت تر شد ..
چه درسایی رو خوبه که زودتر شروع کنم؟

سلام

درسای اصلی و سخت تر مثل:

مدار-ریاضی

ضرایب گرایش کنترل:

مدار 4
ریاضیات 4
کنترل 4
سیگنال 4
الکترونیک 3
ماشین 3
زبان 3

یونس313

عضو جدید
سلام. ميشه دوستاني كه در كلاساي اساتيد زير شركت كردن فيدبك بدن:
استاد جبه دار
استاد تقوي
استاد اشرفيان
استاد زرگر
استاد كريمي
استاد معتقدي
استاد جاهد مطلق

مرسي

سلام
من از بچه های که حالا دارن کلاس می رن بهت می گم :
استاد اشرفیان همه می گن عالیه
استاد کریمی عالیه ( البته خیلی از بچه ها تعریف معتقدی رو می کنن ) جفتشون عالین
استاد جاهد استاد خوبی نیستند ( سطح درس دادنشون بدرد دانشگاه می خوره ) همه ناراضی هستن
استاد زرگر هم که دیگه به معرفی نیاز ندارن ( مهندس کهن هم بچه ها همه راضی هستند )

موفق باشید

یونس313

عضو جدید
سلام
ثبت نام ازمونهای ازمایشی سنجش شروع شده.(sanjeshserv.com)
بیاین همه سنجش شرکت کنیم چون هم پول کمتری میخواد وهم بچه هایی که تجربه ازمونهای مختلف رو داشتن میگفتن سنجش بهتره!

سلام
متاسفانه فاصله بین دو تا 30 درصد 2 هفته هست . خیلی کمه . از ابان هم شروع می شه
به نظر من فقط جامع هاش خوبه
پارسه و نصیر از همشون بهتر هستند بخاطر اینکه پارسه جامعه اماریش خوبه و نصیر اساتید عالی داره

یونس313

عضو جدید
سلام.
دوستان یکی به ما بگه بررسی جهش (قاسمی) بهتره ؟؟؟ یا پوران (حلم زاده)
:confused:البته جفتش خوبه...میخوام بدونم کدوم بهتره؟؟؟
مرسی
سلام
من کتاب بررسی پوران رو دارم . دکتر حلم زاده فوق العاده درس دادن . کتاب بسیار خوبیه . نکات خیلی خوبی داره . کافیه فقط نکاتی که دکتر تاکید کردن رو خوب یاد بگیری . در مورد کتاب مهندس قاسمی هم خیلی ها تعریفش کردن ولی من این کتاب رو ندارم .

ir_majhool

عضو جدید
سلام

تموم این کتاب ها توی بازار هستند جز کتابای پارسه! که البته اونا رو هم بعضی از کتاب فروشی ها دارند!
اگه هم پیدا نکردین توی نت کسایی هستند که کپی کتابهای پارسه رو میفروشند

سلام
از امسال کتاب های پارسه رو هم میتونید جدا جدا از خود نمایندگی ها خریداری کنید
البته متن کتاب ها در اینترنت هست میتونید اول اونا رو بخونید اگه راضی بودید میتونید اصل کتاب ها رو بخرید

vahid092

عضو جدید
دوستان کسی میدونه ماشین2 پوران پژوهش کی منتشر میشه،من زنگ زدم انتشارات گفت به این زودیا منتشر نمیشه ولی فک کنم همینجوری گفت...
در ضمن کسی میتونه یک مقایسه ی دقیق بی طرف بین 2کتاب ماشین مدرسان شریف با پوران پژوهش انجام بده؟؟؟;)

اتفاقا اون کتاب رو دست یک از بچه ها هم دیدم که برای کارشناسی ارشد داره از روش میخونه
تفاوت عمده ای که این دو کتاب دارن در ترتیب فهرست بندی مطالب هست و همچنین فصل های کتاب کاردانی از نظر اسمی متفاوت هست مثلا فصل چهار ارشد اگه نوشته تحلیل حالت دائمی سینوسی در کتاب کاردانی نوشته مدار های سه فاز
ولی تا اونجایی که یادمه بحث های تبدیل لاپلاس که خیلی مهمه رو نداشت
در ضمن سوالات کنکور کاردانی آسون تر از ارشد هست به همین دلیل پیشبینی میشه که سطح علمی کاردانی پایین تر باشه بخصوص اگر که مولفینشون فرق کنن که این مورد رو نمیدونم
عابدی و نامی کتاب ارشد مدار مدرسان رو نوشتن
سلام مرسی از جوابت.

سلام

من کاردانی به کارشناسی کتاب مدرسان رو خوندم ولی بازم در مقابل مثال های متن پوران کم اوردم!!
من اینطوری میخونم واسه مدار:

کتاب ارشد مدرسان+مثالهای متن پوران
ممنون از راهنماییات.میشه بگی من ساعات مطالعه ام رو چه جوری زیاد کنم؟خیلی کم درس میخونم:(
مشاوره هم نمیدونم کجا برم که خوب باشه

vahid092

عضو جدید
دوستان کسی میدونه ماشین2 پوران پژوهش کی منتشر میشه،من زنگ زدم انتشارات گفت به این زودیا منتشر نمیشه ولی فک کنم همینجوری گفت...
در ضمن کسی میتونه یک مقایسه ی دقیق بی طرف بین 2کتاب ماشین مدرسان شریف با پوران پژوهش انجام بده؟؟؟;)

راستی مولف ماشین مدرسان شریف کیه،چند جلده؟:book:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

از دوستان کسی جزوه ی کنترل دکتر سجادیان و جزوه ی معادلات استاد آقاسی رو داره!؟

آخرین ویرایش:

vahid092

عضو جدید

Muhammad1986

عضو جدید

سلام

ماشین مدرسان بهتره(تالیف مهندس رضا پژمانفر تک جلدی) بعدش کتاب پردازش هم خوبه! واسه تست هم کتاب راهیان ارشد از همه بهتره!

پس واسه اموزش شد:
1.مدرسان
2.پردازش(واسه کسی که پایه ماشین خوبی نداره سخته پس مدرسان رو بخون در کنارش یه نگاهی به پردازش هم داشته باش)(البته تقریبا تموم رتبه های برتر خوندن)

واسه تست:

راهیان ارشد

آخرین ویرایش:

_maryam_

عضو جدید
برای ماشین یا سیگنال یا الکترونیک اگر آدم در حد صفر باشه .. با کتاب میشه خودم بخونم یا اینکه حتما باید کلاس رفت؟

Muhammad1986

عضو جدید
برای ماشین یا سیگنال یا الکترونیک اگر آدم در حد صفر باشه .. با کتاب میشه خودم بخونم یا اینکه حتما باید کلاس رفت؟

سلام

ماشین رو من هیچی بلد نبودم از روی مدرسان خوندم و راه افتادم
سیگنالم بلد نبودم ولی دارم از روی راهیان ارشد دارم پیش میرم ولی به سختی!!!

الک هم به همین صورت کلا همه رو میشه خوند اگه صفرم باشی ولی خلاصه ادم اذیت میشه!

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

با سلام خدمته دوستان.یادم میاد زمانیکه واسه کنکور کارشناسی خودمو آماده میکردم بهمن بازرگانی مولف کتابای کنکوری شیمی مصاحبه ای کرده بود و گفته بود تا چند سال دیگه حتی برای قبولی در دکترا هم بچه ها به کلاس خواهند رفت! بابا خیال میکنید اینایی که کلاس میرن چیا یاد میگیرن که شماهایی که نمیرید میمونید.اینهمه ادم کلاس میره چند نفرشون این کلاس رفتنا واسشون موثر واقع میشه! خیلی کم بخدا. به نظر من اونقدر کتاب خوب توی بازار هستش که بتونه آدم با خوندن اونا به هدفش برسه. من سیگنال ترم پیش داشتم هیچیم نخونده بودم توی فرجه ها و در عرض 2 هفته یه بار راهیان ارشد دو جلدو تموم کردم.به نظره من اگه بتونید طوری برنامه ریزی کنید که بتونید دو سه بار سیگنالو بخونید مطمعنا درصد خوبی میگیرید.فقط به نظرم بهتره دور اول که میخونید یکم با سرعت بخونید و زیاد وارد جزییاتو اینکه مطلبی مونده باشه و یا اینکه همه تستارو حل کنید نباشید. واسه ماشین من پارسه و مدرسانو خوندم خیلی خوب بودن به نظرم

temsa

عضو جدید
من 91 (امسال) کنکور ارشد داشتم، رتبم 677 شد البته امسال سوالات از 15 تا 12 تایی شده بود و کل برنامه ریزی همه به هم ریخت.احتمال داره که کنترل فردوسی یا مخابرات سیستم فردوسی مشهد قبول شم. راهنمایی های زیر فقط تجربیات منه ، ممکنه کمکتون کنه،البته دوباره تاکیید میکنم اینا فقط نظرات منه!!

زبان
برای شروع سوالات ارشد 89 و 90 و 91 رو از خودتون توی زمان قانونی آزمون بگیرید اگه میانگین 3 آزمون پایینتر از 15 درصد شد از خوندن زبان صرفنظر کنید چون نمیتونید معجزه کنید و اگر از 15 درصد بیشتر شد فقط و فقط کلمه حفظ کنید و هر روز یک ازمون 30 سوالی توی 30 دقیقه از خودتون بگیرید تا سرعت درک مطلبتون بالا بره.
ریاضی مهندسی
حتما 2 تا سوال ساده هر سال میاد و به احتمال زیاد یکیش کاملا تکراریه(مثلا امسال یه سوال تکراری از ارشد 75 اومد) پس کاملا سوالات تمام رشته های ریاضی ارشدو کامل بخونید و حل کنید والبته بفهمید. بهترین منبع همون سوالات سال های پیشه!!!!
معادلات
به نظر من خوندن فقط فصول مرتبه ا و 2 و تبدیل لاپلاس میتونه کافی باشه
آمار
نمیدونم
مدار
من سال پیش 66.66 مدار زدم چون فقط تست حل کردم تا میتونید فقط تست حل کنید درصد مدار فقط با سرعت و دقتتون بالا میره( حداقل 70 درصد سوالات این طوریه) اطلاعات علمی توی درجه بعد قرار داره
الک
مثل مداره ، من 44.44 زدم.کاملا دید طراحان عوض شده به نظر من تمام سوالات الکترونیک با 7 تکنیک حل میشه. من اگه دقت میکردم شاید درصدم مشید66 آخه 8 تا زدم ولی 2 تارو واقعا با بدشانسی اشتباه زدم. به نکات ریز توجه کنید .
سیگنال
واقعا این درسو باید بفهمید برخلاف مدار، هر چهار گزینه معمولا میتونه جواب باشه پس تا کاملا نفهمیدید سوال زیاد حل نکنید و اشتباه من رو هم نکنید ، من به هوای اینکه چون 90 از سری فوریه سوال نیومده پس امسال نهایتا یکی میاد زیاد روش وقت نذاشتم و چند تا سوال سال 91 اومد و من فقط 30.5 زدم.
کنترل
مثل سیگنال و شاید به مراتب حساس تر
الکترومغناطیس
نمیدونم
ماشین و بررسی
نمیدونم

temsa

عضو جدید
من 91 (امسال) کنکور ارشد داشتم، رتبم 677 شد البته امسال سوالات از 15 تا 12 تایی شده بود و کل برنامه ریزی همه به هم ریخت.احتمال داره که کنترل فردوسی یا مخابرات سیستم فردوسی مشهد قبول شم. راهنمایی های زیر فقط تجربیات منه ، ممکنه کمکتون کنه،ابته دوباره تاکیید میکنم اینا فقط نظرات منه!!

زبان
برای شروع سوالات ارشد 89 و 90 و 91 رو از خودتون توی زمان قانونی آزمون بگیرید اگه میانگین 3 آزمون پایینتر از 15 درصد شد از خوندن زبان صرفنظر کنید چون نمیتونید معجزه کنید و اگر از 15 درصد بیشتر شد فقط و فقط کلمه حفظ کنید و هر روز یک ازمون 30 سوالی توی 30 دقیقه از خودتون بگیرید تا سرعت درک مطلبتون بالا بره.
ریاضی مهندسی
حتما 2 تا سوال ساده هر سال میاد و به احتمال زیاد یکیش کاملا تکراریه(مثلا امسال یه سوال تکراری از ارشد 75 اومد) پس کاملا سوالات تمام رشته های ریاضی ارشدو کامل بخونید و حل کنید والبته بفهمید. بهترین منبع همون سوالات سال های پیشه!!!!
معادلات
به نظر من خوندن فقط فصول مرتبه ا و 2 و تبدیل لاپلاس میتونه کافی باشه
آمار
نمیدونم
مدار
من سال پیش 66.66 مدار زدم چون فقط تست حل کردم تا میتونید فقط تست حل کنید درصد مدار فقط با سرعت و دقتتون بالا میره( حداقل 70 درصد سوالات این طوریه) اطلاعات علمی توی درجه بعد قرار داره
الک
مثل مداره ، من 44.44 زدم.کاملا دید طراحان عوض شده به نظر من تمام سوالات الکترونیک با 7 تکنیک حل میشه. من اگه دقت میکردم شاید درصدم مشید66 آخه 8 تا زدم ولی 2 تارو واقعا با بدشانسی اشتباه زدم. به نکات ریز توجه کنید .
سیگنال
واقعا این درسو باید بفهمید برخلاف مدار، هر چهار گزینه معمولا میتونه جواب باشه پس تا کاملا نفهمیدید سوال زیاد حل نکنید و اشتباه من رو هم نکنید ، من به هوای اینکه چون 90 از سری فوریه سوال نیومده پس امسال نهایتا یکی میاد زیاد روش وقت نذاشتم و چند تا سوال سال 91 اومد و من فقط 30.5 زدم.
کنترل
مثل سیگنال و شاید به مراتب حساس تر
الکترومغناطیس
نمیدونم
ماشین و بررسی
نمیدونم

_maryam_

عضو جدید
از راهنمایی هاتون ممنون.
اینکه برای کلاس پرسیدم .. راستش بعضی از این درسا مث ماشین من اصلا نگذروندم!(و نخوام گذروند) چون رشته م برق نبوده.
برای همین ایده ای ندارم که میتونم بخونم یا نه .. کتاب ها اونقدر خوب هست که بخونم یا نه ..

یه سری نمونه کارنامه دیدم.ویه سری هم رتبه هایی که نوشته شده بود هر کدوم کجا قبول شدن.
ولی بازم نفهمیدم کنترل بد ترین رتبه ای که تهران قبول شده حدودا چنده؟(شبانه-روزانه)
اگه کسی میدونه بگه خیلی ممنون میشم
و وضعیت قبولی کنترل نسبت به گرایش های دیگه چطوره

vahid092

عضو جدید
سلام کسی آدرس نمایندگی پارسه تو مشهدو داره،دو سه تا کتاب میخوام بخرم؟؟
تو پاساژ مهتاب نمایندگیش هست؟؟کتاب میخوام نه جزوه

temsa

عضو جدید
من یه منبع خوب و غیر تکراری از سوالات جالب مدار دارم که سعی می کنم هر چند روز یکی شو براتون بذارم تا با سوالاتی زیبا اشنا بشین. متاسفم که شکل مدارا زیاد جالب نیست ولی این کار بی دلیل نیست.باور کنید هدف من فقط اینه که به بچه های ارشد کمک کنم چون خودم پارسال کنکوری بودم و میدونم سوال خوب چقدر میتونه راه گشا باشه.سعی می کنم اولین سوال یه متوسط باشه.
سوال:مدار زیر 12 المان دارد که هیچ کدام از منابع آن مستقل نیستند. هر المان این مدار مقاومتی از خود نشان می دهد. مجموع جبری مقاومتهای تک تک المان ها کدام گزینه است؟(/ علامت تقسیم)
aa.jpg

-41/5 -23/5 -56/5 -21/5

آخرین ویرایش:

FAEZEH_EE

عضو جدید
من یه منبع خوب و غیر تکراری از سوالات جالب مدار دارم که سعی می کنم هر چند روز یکی شو براتون بذارم تا با سوالاتی زیبا اشنا بشین. متاسفم که شکل مدارا زیاد جالب نیست ولی این کار بی دلیل نیست. جوابش رو هم بعدا میذارم.باور کنید هدف من فقط اینه که به بچه های ارشد کمک کنم چون خودم پارسال کنکوری بودم و میدونم سوال خوب چقدر میتونه راه گشا باشه.سعی می کنم اولین سوال یه متوسط باشه.
سوال:مدار زیر 12 المان دارد که هیچ کدام از منابع آن مستقل نیستند. هر المان این مدار مقاومتی از خود نشان می دهد. مجموع جبری مقاومتهای تک تک المان ها کدام گزینه است؟(/ علامت تقسیم)
مشاهده پیوست 107991

-41/5 -23/5 -56/5 -21/5

ممکنه اسم منبعتون رو بدونیم؟

temsa

عضو جدید
ریاضی 9 مدار 66.66 کنترل 21.21 الک 44.44 سیگنال 30.59 بقیه سفید
رتبه تو الکترونیک : 677
البته درصدای سال 91 رو زیاد ملاک عمل قرار ندید.

temsa

عضو جدید
من و دوستام پارسال برای ارشد می خوندیم و هر هفته یه نفرمون چند تا سوال مدار طرح می کرد، منبع خاصی نیست.

Z A H R A

عضو جدید
سلام ممنون از این تاپیک که من خیلی استرس گرفتم باید بگم موفق شدید یکی از رقیباتون رو از میدون به در کنید:cry:
شوخی بودااا جدی نگیرید :) ما همچنان از رقیبای سر سختیم !!!
به راهنماییتون واسه شروع نیاز دارم اینکه میخوام به امید خدا شروع کنم ولی هنوز باید رو پروژم کار کنم و وقت آزادی آنچنان ندارم. میخوام از مهر درسای الک و مدار و کنترل رو بخونم بقیه دروس رو بیخیال میشم چون وقت نمیشه این 2ماه تا مهر زبان فشرده بخونم از مهر در کنار بقیه دروس زبان هم باشه پیشنهاد شما چیه؟

Z A H R A

عضو جدید
سلام ممنون از این تاپیک که من خیلی استرس گرفتم باید بگم موفق شدید یکی از رقیباتون رو از میدون به در کنید:cry:
شوخی بودااا جدی نگیرید :) ما همچنان از رقیبای سر سختیم !!!
به راهنماییتون واسه شروع نیاز دارم اینکه میخوام به امید خدا شروع کنم ولی هنوز باید رو پروژم کار کنم و وقت آزادی آنچنان ندارم. میخوام از مهر درسای الک و مدار و کنترل رو بخونم بقیه دروس رو بیخیال میشم چون وقت نمیشه این 2ماه تا مهر زبان فشرده بخونم از مهر در کنار بقیه دروس زبان هم باشه پیشنهاد شما چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.