+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها چند تا توصیه واسه این زمان باقیمونده مینویسم شاید به دردتون بخوره. چیزایی بوده که به عنوان کسی که داره سال دوم کنکور میده بهشون رسیدم و به نظرم واسه شما هم مفید باشه:

1- سعی کنید هر چی به کنکور نزدیکتر میشید خودتون رو از محیط اطراف محدودتر کنید تا از مشکلای احتمالی جلوگیری کنید. مثلاً تا اونجا که ممکنه توی خونه قرنطینه باشید تا خدای نکرده مشکلی مثل سرماخوردن از دوستتون یا مثلاً آسیبی مثل شکستن دست و پا در اثر زمین خوردن و ... سراغتون نیاد. غذاهای بیرون از خونه رو نخورید تا خدای نکرده دچار مسمومیت نشید و خلاصه ریسک نکنید و هر چی به کنکور نزدیک میشید بیشتر مواظب خودتون باشید.

2- بهتره ارتباطتون رو با دوستان و اطرافیانی که بهتون استرس میدن کمتر کنید و با کسایی که بهتون آرامش میدن بیشتر کنید. مثلاً اگه دوست کنکوری دارید که الان افسرده هست و مدام حرف از قبول نشدن و شکست خوردن میزنه بدون تعارف ارتباطتون رو قطع کنید، ولی اگه دوستی دارید که هر وقت باهاش حرف میزنید همه مشکلاتتون رو فراموش میکنید، سعی کنید بیشتر با اون صحبت کنید.

3- توی این مدت باقیمونده از خلاصه نویسی هایی که تا حالا کردید خلاصه برداری کنید و یه چکیده خوب از اونا بیرون بکشید. البته خلاصه نویسی معمولاً شامل نکات و مطالبی میشه که بلد نیستید، ولی الان باید بتونید از هر درس یک یا دو صفحه داشته باشید که با اون بتونید همه تستا رو جواب بدید.
من سعی میکنم یه سری نکات که به نظرم مهم هستن رو براتون بنویسم. فعلاً توی تاپیک رفع اشکال کنترل یه سری نکته نوشتم و توی بقیه درسا هم همین کار رو میکنم. بقیه دوستان هم اگه تونستن نکاتی که به نظرشون مهم هست رو بنویسین.

4- با آرامش شروع کنید به زدن تستای کتاب جامع. ممکنه اولش به مشکل بربخورید و جواب غلط زیاد داشته باشید و وقت کم بیارید. ولی چند تا آزمون که از خودتون بگیرید رو دور میافتید و آزمون دادن واستون مثل آب خوردن میشه و همین هدف اصلیه تستای جامع هست. یعنی زمان بندی، کاهش استرس، نگاه جامع به دروس و ...
واسه کسایی که فکر میکنن کتاب جامع بدردشون نمیخوره و باید تالیفی بزنن و فکر میکنن که همه تستای کنکور رو قبلاً خوندن و بلدن، پیشنهاد اینه که دراینصورت باید بتونید همه دروس رو در زمان معین 100% بزنید که در اینصورت واقعاً موفق خواهید بود.

5- برای کاهش نگرانی هاتون که نکنه کنکور رو بد بدید. فقط به این فکر کنید که رتبه اول کنکور میانگین درصداش 50 بود و رتبه 300 کنکور میانگین درصداش 30 بود و رتبه 1000 میانگین درصداش 20 بود و ...
هر سئوال 9 درصد داره، پس یعنی از هر درس سه یا چهار سئوال درست بزنید میتونید رتبه زیر 300 بیارید. یعنی هیچ اجباری نیست همه تستا رو بلد باشید، فقط 3 تا از 12تا! یعنی واسه هر سئول حداقل 10 دقیقه فرصت دارید که زمان خوبی واسه درست جواب دادنه.
پس کسایی که فکر میکنن هر چی خوندن بی فایده بوده، به این فکر کنن که لااقل از هر درس میتونن سه تا سئوال جواب بدن و در نتیجه توی تهران قبول شن!

آخرین توضیه: توی زمان باقیمونده فکرتون رو به سمت حاشیه ها نبرید و فقط بخونید. چاره دیگه ای که ندارید جز خوندن، پس ادامه بدید و مطمئن باشید که نتیجه بهتر از اونچه که میخوایم میگیرید.

موفق باشید.:gol:

SHR776

عضو جدید
سلام دوستان.از اینکه این سوالو اینجا مینویسم عذر خواهی میکنم.چون تاپیک فعالی مثل اینجا ندیدم
میخواستم بدونم که کسی میدونه منحنی هیسترزیس رو چطور میشه در pspice schematics 9.2 بدست آورد؟
ممنون میشم اگه کسی اینو یه توضیحی بده.کتاب آموزشش چیزی ننوشته در این زمینه.

آخرین ویرایش:

hadaf1368

عضو جدید
بچه ی سنجشی آخرین آزمون چند نفز سر جلسه بودن؟
آزمون پارسه چطور؟
موندم واسه جامع ها کدوم رو انتخاب کنم.. الان نصیرم...ن یبشتره؟
و اینکه لیست شهرتان هایی که توشون ازمون برگزار میشه رو از کجا میشه پیدا کرد؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
یه سوال غیر کنکوری :دی
البته درسی هستا ولی واسه الکترونیک 3
این معادله رو چجوری میشه حل کرد ؟
Z و W مجهول هستن .
با ماشین حساب تا w=3000000 حل میکنه بره بالاتر دیگه نمیتونه . کسی هست راهی داشته باشه برای این ؟

math_image.gif

mohsen067

عضو جدید
دورود بر دوستان
یه سوال غیر کنکوری :دی
البته درسی هستا ولی واسه الکترونیک 3
این معادله رو چجوری میشه حل کرد ؟
Z و W مجهول هستن .
با ماشین حساب تا w=3000000 حل میکنه بره بالاتر دیگه نمیتونه . کسی هست راهی داشته باشه برای این ؟

مشاهده پیوست 128451

در درس الکترونیک 3 تقریب های کاربردی زیادی استفاده میشود ، اگه دقت کنید فقط جمله اول در اینجا تعیین کننده زاویه است و سه جمله بعد به دلیل بزرگ بودن مخرجشان قابل حذف اند مثلا شما فرض کن زد نیم باشد در این صورت امگا را منفی رادیکال سه دوم انتخاب کن و از جملات دوم و سوم و چهارم صرف نظر کن چون میدانیم ارک تانزانت وقتی به سمت صفرمیل میکند برابر صفر است و و قتی امگا را منفی رادیکال سه دوم در نظر بگیری تقسیم بر ان اعداد غول اسا حکم به سمت صفر میل کردن را دارد.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در درس الکترونیک 3 تقریب های کاربردی زیادی استفاده میشود ، اگه دقت کنید فقط جمله اول در اینجا تعیین کننده زاویه است و سه جمله بعد به دلیل بزرگ بودن مخرجشان قابل حذف اند مثلا شما فرض کن زد نیم باشد در این صورت امگا را منفی رادیکال سه دوم انتخاب کن و از جملات دوم و سوم و چهارم صرف نظر کن چون میدانیم ارک تانزانت وقتی به سمت صفرمیل میکند برابر صفر است و و قتی امگا را منفی رادیکال سه دوم در نظر بگیری تقسیم بر ان اعداد غول اسا حکم به سمت صفر میل کردن را دارد.
سپاس دوست عزیز
ولی باید وقتی W و Z رو بدست آوردیم توی معادله ی اندازه بزاریم . اگه برابر 1 شد یعنی این W و Z درست هست. و ادامه ی مساله
بعد من روی چند مثال دیگه هم تست کردم همه ی اونا به وسیله ی ماشین حساب جواب میده ولی فقط همینه جواب نمیده .

gebalag

عضو جدید
سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
این 20 درصد معدل که میگن تاثیر داره معدل تا ترمی که کنکور میدیمه ؟ یعنی مثلا من که ترم 7 کنکور میدم معدل کل تا ترم 6 را باید وارد کنم؟ پس معدل اون 2 ترم چی میشه؟ یه سوال دیگه اینکه اگه کسی اشتباهی معدلشو کمتر بنوسیه تکلیف چیه؟ حتی بعدانم نتونه اصلاحش کنه مشکلی براش به وجود نمیاد؟ اصلا معدلارو چه جوری چک میکنن؟

BalroG

عضو جدید
کارت ورود به جلسه آزمون سنجش (تسلط)

کارت ورود به جلسه آزمون سنجش (تسلط)

سلام دوستان :)
خدا قوت
;)
بچه ها من هنوز نتونستم کارت ورود به جلسه آزمون سنجش (تسلط) این هفته رو در سایت رؤیت کنم! هنوز کارت صادر نشده یا من نمی تونم پیدا کنم؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا قوت
;)
بچه ها من هنوز نتونستم کارت ورود به جلسه آزمون سنجش (تسلط) این هفته رو در سایت رؤیت کنم! هنوز کارت صادر نشده یا من نمی تونم پیدا کنم؟
آخ جون آزمون:w11: من اولین آزمونمه این آزمون، آزمون ندیده ام:w15:
نه دادا منم چیزی رویت نکردم هنوز:book::whistle:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نمی تا الان شما اون آزمونارو حل کردین یا نه ؟ :weirdsmiley:
من دیروز اولین آزمون بینش و امروز اولین آزمون پارسه رو از خودم گرفتم
اولش وقتی داشتم حل میکردم میگفتم ای بابا این سوال دیگه حل نمیشه اما وقتی بعد جوابشو میدم خندم میگرفت و گاهی اوقات سرمو........
:wallbash:
به یک نکته جالبی رسیدم من ریاضی مهندسی - سیگنال - الکترومغناطیس اون زمان جز واحد درسی نبود :twisted: نخودم با توجه این درسا 4 ، 5 برابر بیشتر خوندم
این آزمونا فهمیدم
نقطه ضعفمو بفهمم که باید خیلی بیشتر یاد آوری کنم :w10:

مثلا ریاضی فوریه هارو قاطی کردم مغناطیس فرمول خطوط یادم رفته بود و سیگنال اشتباه زیاد داشتم
:w19:
اما نکته های که شاید به درد شما هم بخوره اینه
1- واقعا نمیشه همه سوالاتو جواب داد حتی اگه همه رو بلدین چون وقت کافی نمیمونه به درسای دیگه رسید
خواهشا از اینجا نخندیدن
:w25:
2- درس کنترل : هیچ وقت پنج رو لاتین ننویسین چون با s قاطی میشه
3 - درس مدار : هیچ وقت هفت رو فارسی ننویسین چون با v قاطی میشه

اشتباهات فاحش خودم که نمی تونم خودمو ببخشم
4- در مدار به شکل کلیده دقت نکردم
:eek:
5- ولتاژ بیس امیتر به جای به اضافه منها کرده بودم شانس آوردم در گزینه نبود :eek:
اینم درصدام
:w39:
بینش : زبان 0 ریاضی 30 مدار 47 کنترل 47 سیگنال 28 الکترونیک 36 مغناطیس 25
پارسه : زبان 0 ریاضی 50 مدار 41 کنترل 83 سیگنال 25 الکترونیک 58 مغناطیس 25

خدار رو شاکرم
:gol:اما واقعیت اصلا راضی نیستم :(
فردا نوبت نصیر که فکر کنم سخت باشه

BalroG

عضو جدید
آخ جون آزمون:w11: من اولین آزمونمه این آزمون، آزمون ندیده ام:w15:
نه دادا منم چیزی رویت نکردم هنوز:book::whistle:

موفق باشی... :)

پ.ن: راستی مهندس، از وقتی که آواتارت رو عوض کردی، یه حرف ته دلم مونده که میخوام الآن بگم بهت: لپت رو بخورم مهندس...
:biggrin: ( ولی از همون اول جو مهندسی گرفتتت ها، اخمووووو... ! :mad: ) :D

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق باشی... :)

پ.ن: راستی مهندس، از وقتی که آواتارت رو عوض کردی، یه حرف ته دلم مونده که میخوام الآن بگم بهت: لپت رو بخورم مهندس...
:biggrin: ( ولی از همون اول جو مهندسی گرفتتت ها، اخمووووو... ! :mad: ) :D

:Dآره همش اخمو بودم بچه گیهام!! همه میگن جالبه!!

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی تا الان شما اون آزمونارو حل کردین یا نه ؟ :weirdsmiley:
من دیروز اولین آزمون بینش و امروز اولین آزمون پارسه رو از خودم گرفتم
اولش وقتی داشتم حل میکردم میگفتم ای بابا این سوال دیگه حل نمیشه اما وقتی بعد جوابشو میدم خندم میگرفت و گاهی اوقات سرمو........
:wallbash:
به یک نکته جالبی رسیدم من ریاضی مهندسی - سیگنال - الکترومغناطیس اون زمان جز واحد درسی نبود :twisted: نخودم با توجه این درسا 4 ، 5 برابر بیشتر خوندم
این آزمونا فهمیدم
نقطه ضعفمو بفهمم که باید خیلی بیشتر یاد آوری کنم :w10:

مثلا ریاضی فوریه هارو قاطی کردم مغناطیس فرمول خطوط یادم رفته بود و سیگنال اشتباه زیاد داشتم
:w19:
اما نکته های که شاید به درد شما هم بخوره اینه
1- واقعا نمیشه همه سوالاتو جواب داد حتی اگه همه رو بلدین چون وقت کافی نمیمونه به درسای دیگه رسید
خواهشا از اینجا نخندیدن
:w25:
2- درس کنترل : هیچ وقت پنج رو لاتین ننویسین چون با s قاطی میشه
3 - درس مدار : هیچ وقت هفت رو فارسی ننویسین چون با v قاطی میشه

اشتباهات فاحش خودم که نمی تونم خودمو ببخشم
4- در مدار به شکل کلیده دقت نکردم
:eek:
5- ولتاژ بیس امیتر به جای به اضافه منها کرده بودم شانس آوردم در گزینه نبود :eek:
اینم درصدام
:w39:
بینش : زبان 0 ریاضی 30 مدار 47 کنترل 47 سیگنال 28 الکترونیک 36 مغناطیس 25
پارسه : زبان 0 ریاضی 50 مدار 41 کنترل 83 سیگنال 25 الکترونیک 58 مغناطیس 25

خدار رو شاکرم
:gol:اما واقعیت اصلا راضی نیستم :(
فردا نوبت نصیر که فکر کنم سخت باشه

اینو دقیقا هستم چون بلدم باشی نمیشه تو زمان محدود جواب داد

* F A R Z A D *

عضو جدید
خدا قوت
;)

کارت ورود به جلسه همون هفته ای که قراره آزمون برگزار بشه صادر میشه ، فک کنم حول و حوش دوشنبه ، برای هر آزمون هم یک کارت صادر میشه

شبیه سازی کنکور حتی در گرفتن کارت ورود به جلسه
:smile:

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
یه سوال غیر کنکوری دیگه
آیا رشته برق هم نرم افزاری مثل solidwork و abaqus داره که بشه با یاد گرفتن کاملش خارج از کشور توی شرکتی کار پیدا کنی؟

مهربان2000

عضو جدید
سلام به همه رفقا
من امروز خیلی شادم،شاید بخاطر خبرای خوشی که از دیشب تاحالا بهم میدن.
دیشب ساعت 11 شب اتفاق خیلی خوبی افتاد.خیلی بهم خوش گذشت.انشالله این اتفاق خوب سر موقش برا همتون بیفته...:w40:
بچه ها من خیلی خوشحالم،برا همین امروز درسامو با تمرکز بیشتری میخونم...
انشالله همتون از ته دل شاد باشید:biggrin::thumbsup2::w14::w33:

mohsen067

عضو جدید
سلام به همه رفقا
دیشب ساعت 11 شب اتفاق خیلی خوبی افتاد.خیلی بهم خوش گذشت.انشالله این اتفاق خوب سر موقش برا همتون بیفته...:w40:

دوستان به جای ما.:D

* F A R Z A D *

عضو جدید
خبر خوش سازمان سنجش برای داوطلبان کارشناسی ارشد:
افزایش ظرفیت پذیرش در برابر کاهش تعداد داوطلبان

ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال 92 در برابر کاهش تعداد داوطلبان می تواند امید بیشتری برای پذیرش داوطلبان باشد.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار صنفي آموزشي باشگاه خبرنگاران گفت: در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 92 تعداد 896 هزار و 46 نفر ثبت نام کردند که این آمار نسبت به سال گذشته 34 هزار و 161 نفر کاهش داشته .

وی گفت: از سال 68 که کنکور کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش برگزار شد همه ساله ما افزایش تعداد داوطلبان را داشتیم اما الان برای سال 92 کاهش تعداد ثبت نام کنندگان را شاهد بوده ايم که پیش بینی می کنیم این کاهش یا ثابت بماند و یا همچنان کاهش داشته باشد.
علاوه بر این همه ساله افزایش ظرفیت پذیرش را داریم و این خبر خوشی برای داوطلبان است و داوطلبان می توانند نگرانی کمتری برای پذیرش در دانشگاه را داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: این آزمون 18 و 19 و 20 بهمن ماه سال 92 برگزار خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۱

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه رفقا

سلام چه عجب از این طرفا!!! ایشاا... همیشه خوش باشی
بچه ها فک میکنم قضیه امر خیره:w31::w16::d

gebalag

عضو جدید
خواهش میکنم یکی جواب منو بده دو روز پیش این سوالا کردم
این 20 درصد معدل که میگن تاثیر داره معدل تا ترمی که کنکور میدیمه ؟ یعنی مثلا من که ترم 7 کنکور میدم معدل کل تا ترم 6 را باید وارد کنم؟ پس معدل اون 2 ترم چی میشه؟ یه سوال دیگه اینکه اگه کسی اشتباهی معدلشو کمتر بنوسیه تکلیف چیه؟ حتی بعدانم نتونه اصلاحش کنه مشکلی براش به وجود نمیاد؟ اصلا معدلارو چه جوری چک میکنن؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام چه عجب از این طرفا!!! ایشاا... همیشه خوش باشی
بچه ها فک میکنم قضیه امر خیره:w31::w16::d

زدی تو خال عروسی مبارکه :w32:
دست دست دست
:w31:آها آها :w31: حالا بیا اینم رقص کوردی :w33: آها

مارو دعوت کنی یادت نره تا .......

hamidchi

عضو جدید
خواهش میکنم یکی جواب منو بده دو روز پیش این سوالا کردم

بله تا ترمی که کنکور میدین . یعنی معدلی که تا آخر شهریور ماه قبل از کنکور دارید رو باید بنویسین
در مورد شما معدل 6 ترم اول (مثلا اگه امسال کنکور بدبد و در حال حاضر ترم هفت باشید باید معدل تا 31 شهریور 1391 رو وارد کنید )
اون دو ترم بعد تاثیری در کنکور نداره ولی خب تو معدل کل تاثیر داره که هر جا قبول شید معدل کل رو ، اساتید ازتون میپرسن
در مورد اشتباه هم اطلاعی ندارم ولی اگه بشه درسش کرد احتمالن کلی دنگ و فنگ داره:huh:
اگه کمتر بنویسین شاید مشکلی نباشه احتمالن خوشحال هم میشن :biggrin:
مثلا یکی از دوستای من معدل 8 ترم رو وارد کرده که ترم 8 هم پروژه کارشناسی داشت ولی ارائه نداد و نمره ای واسش رد نشد یعنی معدل بدون احتساب نمره پروژه ولی بعد که نمره ی پروژه ش رو دادن معدلش چند صدم بیشتر شد و الان هم داره ارشد میخونه مشکلی هم نبود
البته نمیدونم شاید در این یه مورد که مربوط به پروژه هست گیر ندن . نمیدونم مورد شما چجوری میشه :confused:
در مورد نحوه تاثیر دادن معدل هم اطلاعی ندارم ولی فکر میکنم به این صورت باشه که مثل یه درس حساب میشه و بسته به میانگین معدل های همه شرکت کننده ها معدل شما یه تراز خاصی رو به خودش اختصاص بده

بقیه دوستان احتمالن اطلاع دقیق تری دارن

hosein_kontorol

عضو جدید

سلام دوست من
معدل شما تا اخرین ترمی هست که گذروندین نه ترمی که توشین!
شما باید یه فرم بگیرین از قسمت اموزش دانشگاتون و پرش کنین که یجاش معدلتونو نوشته بعد میرین دبیر خانه یه شخص دیگری معدل شما را تایید میکنه و رویه قسمتی که معدلتونو نو شته یه چسب میزنه که یکی از برگه ها در قسمت اموزش دانشکاتون میمونه و یکیشم پیش خودتون!این کاری بود که من انجام دادم

Paydar91

کاربر ممتاز
یادش بخیر استارتر این تاپیک
کجایی ایدین جان
حتما تو هم داری سخت واسه ازمون تلاش میکنی...هر جا هستی موفق باشی.....

BalroG

عضو جدید
سلام به همه رفقا

اگه حدسم درست باشه، پس:
به پای هم پیر بشین...
:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.