گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

xzsawq21

عضو جدید
سلام ببخشید کسی کتاب معادلات کریمی رو داشته؟ چه جوریه؟ تو شهر ما گیر نمیاد.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم.بنظرتون سوالای سیگنال تعاونی سنجش سطحش استاندارده؟؟؟

Kaka_s

عضو جدید
متاسفانه واسه مدار تو مشهد فقط دکتر زرگر و شیرین آبادی واسه پاییز کلاس دارن.که حدودا 500 هزینشه.
استادای معمولی مدرسان شریف و... هم هستند که 270 میگیرن.

واسه کنترل هم شیرین آبادی و ابویی مشهد هستند.

بین این اساتید شما کدوم رو ترجیح میدید ؟
اگر سطح تدریس زرگر خیلی خاص نیست که برم همون اساتید معمولی مدرسان شریف :D

انشالله اگر خدا بخواد مدار و کنترل رو با کلاس میرم جلو.هر کدوم از دوستان هم سوالی داشتن پخ کنن تا از استاد بپرسم.
خوشحال میشم بتونم ذره ای برای دوستان اینجا مفید باشم:smile:. چون خوبی از اینجا خیلی دیدم ;)

در ضمن کنکور آزمایشی نصیر خوبه ثبت نام کنم ؟یا موسسات دیگه ؟

به نظر من جفت مدار و کنترل رو میتونی با استاد شیرین آبادی ورداری چون ایشون واقعا پرتلاشند و واقعا خوب و دقیق درس میدن و شیوه تدریسشون هم خیلی عالیه

bahram1992

عضو جدید
متاسفانه واسه مدار تو مشهد فقط دکتر زرگر و شیرین آبادی واسه پاییز کلاس دارن.که حدودا 500 هزینشه.
انشالله اگر خدا بخواد مدار و کنترل رو با کلاس میرم جلو.هر کدوم از دوستان هم سوالی داشتن پخ کنن تا از استاد بپرسم.
خوشحال میشم بتونم ذره ای برای دوستان اینجا مفید باشم:smile:. چون خوبی از اینجا خیلی دیدم ;)

کلاس شیرین آبادی و مفاهیمی که برات میگه و درس هارو به هم دیگه ربط میده، مثلا مفاهیم سیگنال و کنترل رو توی مدار میگه و تازه تو متوجه خیلی از مسایل تو کنترل و سیگنال میشی واقعا خوبه ولی دوتا مشکل داره کلاساش!
یکی اینه که هزینش بالاتره و دومی اینه که شدیدا فیدبک پذیره! یعنی باید شما هم تو کلاس تلاش کنید و هی سوال های جوندار بپرسید تا اونم تهییج بشه اونوقت میشه گفت مدار کاملا مسلط شدید.
اینو از تجربه 3ترم کلاس دانشگاهی داشتن باهاش میگم

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
الان ما شهرستانی ها چه کار باید بکنیم که نمیتونیم بریم کلاس :((((((((((((((((((((((((((

من هیچ کلاسی نرفتم ، برای هیچ درسی هم پشیمون نیستم که کلاس نرفتم .:smile:

فقط اگر برای کنترل کلاس رفته بودم شاید نتیجه بهتری میگرفتم ( شاید ) چون مشکل من سر جلسه برای کنترل بیشتر عصبی شدن بود تا اینکه مباحث رو بلد نباشم ، فقط میخواستم هر طور شده حل کنم که غلط در اومد .

پس نگران نباشید ، من بدون کلاس همه درسهارو خودم خوندم و مشکلی هم نداشتم .;)

malih9068

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد

Re: تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد

سلام.ببنید این سیگنال دوم با دوره ی تناوب دو متناوب هستش.اگه بخوام اثباتش کنم از حوصله ی بحث خارج هست و هیچ کاربردی هم نداره..شما نتیجه ای که توی عکس زیر گذاشتم رو نتیجشو حفط کنید کافیه...و برای همه ی مثال ها قابل استفاده.

مرسی دوست عزیز خیلی لطف کردی نجاتم دادی....

فقط اگر برای کنترل کلاس رفته بودم شاید نتیجه بهتری میگرفتم ( شاید ) چون مشکل من سر جلسه برای کنترل بیشتر عصبی شدن بود تا اینکه مباحث رو بلد نباشم ، فقط میخواستم هر طور شده حل کنم که غلط در اومد .

مرسی از دلداریتون
شما رتبه اتون چند شد؟

Send from my sony using Taptalk

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

آقا شما کلاس نرفتین ولی شهید بهشتی بودین نع؟؟؟!!! به نظر من کلاس مطرح نیست و اگه کسی نره هم میتونه خیلی خیلی موفق باشه چون صدها نمونشو دیدم اما به شرط اینکه اون آدم تو دراز مدت با یه برنامه ریزی خیلی خوب جلو بره. کلاس شاید سرعت آدم رو تو یادگیری چندین برابر میکنه همین. پس به نظر من اتفاقا باید نگران باشن اونا که کلاس نمیرن:دی شوخی نمیکنم ها منظورم این نیست که استرس داشته باشن نع اصلا بلکه میگم باید خیلی وقتو غنیمت بشمرن و بدونن که یه نکته که تو کلاس به راحتی مطرح میشه رو باید ساعت ها کلنجار برن باهاش که بفهمن و دستگیرشون بشه و البته حالت دوم شرف داره نسبت به حالت اول و کارایی و ماندگاری ذهنیش بسیار طولانی تره ولی فقط و فقط زمان بره. پس زمانو در نظر داشته باشین.

malih9068

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

دوستان بانک تست مغناطیس کدوم انتشارات بهتره؟

malih9068

عضو جدید

آقا شما کلاس نرفتین ولی شهید بهشتی بودین نع؟؟؟!!! به نظر من کلاس مطرح نیست و اگه کسی نره هم میتونه خیلی خیلی موفق باشه چون صدها نمونشو دیدم اما به شرط اینکه اون آدم تو دراز مدت با یه برنامه ریزی خیلی خوب جلو بره. کلاس شاید سرعت آدم رو تو یادگیری چندین برابر میکنه همین. پس به نظر من اتفاقا باید نگران باشن اونا که کلاس نمیرن:دی شوخی نمیکنم ها منظورم این نیست که استرس داشته باشن نع اصلا بلکه میگم باید خیلی وقتو غنیمت بشمرن و بدونن که یه نکته که تو کلاس به راحتی مطرح میشه رو باید ساعت ها کلنجار برن باهاش که بفهمن و دستگیرشون بشه و البته حالت دوم شرف داره نسبت به حالت اول و کارایی و ماندگاری ذهنیش بسیار طولانی تره ولی فقط و فقط زمان بره. پس زمانو در نظر داشته باشین.
بله دوست عزیز این خیلی مهمه ممکن ادم توی کلاس یک نکته رو سریع بگیره ولی از روی کتاب باید ده بار بخونیش اخر بار هم حفظش کنی و دست پا شکسته ازش استفاده کنی
خودم سر کلاس استاد یک بار یک موضوعی رو بگه بهتر یاد میگیرم تا خودم بخونم

juvefans

کاربر ممتاز

من موافق نیستم با شما
1-کسی که کلاس میره ، 1 ساعت برای مسیر رفت ، 1 ساعت برگشت و 1.5 برای کلاس وقت از دست میده . اما من توی خونه 3.5 میخونم ، تازه اونایی که کلاس میرن باید برگردن خونه با خستگی مطالبی که استاد درس داده رو حداقل 2 ساعت دوره کنن . پس در مجموع من 5.5 از اونا جلو میافتم .

2-رفت آمد آدم رو خسته میکنه .

3-چیزی که راحت بدست بیاد راحت فراموش میشه

4-تجربه دوستام که همین دانشگاه بودن و کلاس رفتن ، نتیجه اینکه من از اونا بهتر شدم ، خیلی سال دومی شدن.

5-به خاطر اسم بزرگ استاد ، زحمت فکر کردن به مباحث رو به خودتون نمیدید و از کشف ارتباط مفاهیم شاد نمیشید . ;)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من موافق نیستم با شما
1-کسی که کلاس میره ، 1 ساعت برای مسیر رفت ، 1 ساعت برگشت و 1.5 برای کلاس وقت از دست میده . اما من توی خونه 3.5 میخونم ، تازه اونایی که کلاس میرن باید برگردن خونه با خستگی مطالبی که استاد درس داده رو حداقل 2 ساعت دوره کنن . پس در مجموع من 5.5 از اونا جلو میافتم .

4-تجربه دوستام که همین دانشگاه بودن و کلاس رفتن ، نتیجه اینکه من از اونا بهتر شدم ، خیلی سال دومی شدن.

5-به خاطر اسم بزرگ استاد ، زحمت فکر کردن به مباحث رو به خودتون نمیدید و از کشف ارتباط مفاهیم شاد نمیشید . ;)
شما نظر منو خوندین؟ :surprised:فک کنم اشتباه متوجه شدینا. در هر صورت بازم همه ی اون زمانی که شما گفتین جلو میفتین من میذارم برای حل یک سوال فقط و اخلاقمم یه طوریه نفهمم رد نمیشم متاسفانه، پس خیلی زمان زیادی ام نمیگیره کلاس به نسبت خودخوانی. و اصلا هم با پنج ساعت اونقدی آدم جلو نمیفته. گزینه سه رو که خودمم گفتم و به شدت بش ایمان دارم.
کلاس هم خوبه هم بده. اما خوبیاش بیشتره.

Armin-Z

کاربر ممتاز
من موافق نیستم با شما

علی جان برای اولین بار خیلی باهات موافق نیستم... کلا خودم با فلسفه کلاس کنکور به شدت مشکل دارم، با موارد 1 و 2 هم موافقم...
اما خوب موارد 3 و 4 و 5 به هم وابسته اس، یعنی مسلما شما با کلاس رفتن هم مطالب برات هلو برو تو گلو نمیشه و باز هم باید خودت زحمت بکشی، پس راحت به دست نمیاد که راحت از دست بره، اگه خودت رو هم با اسم استاد گول بزنی و نخونی و فکر نکنی هم که دیگه ... بیخیالش! :D
منم داشتم تو دوستام کسایی رو که با بهترین استادا کلاس رفتن اما به خاطر همین ساده انگاری هایی که گفتی نتوستن نتیجه خوبی بگیرن
پس فکر میکنم اونایی که کلاس میرن نباید خودشون رو گول بزنن... کلاس فقط و فقط یه برنامه منظم به شما میده با یه استادی که میتونه سوالهای شما رو جواب بده! همین! بقیه چیزا تو همه کتابا هست...
اگه با کلاس هم خود بچه ها تلاش نکنن به هیچ جا نمیرسن...
کلا فاکتور تلاش و انرژی گذاشتن تحت هر شرایطی حذف بشه نتیجه خوبی نخواهد داشت...

S_Ramezani

عضو جدید

براي مدار آقاي زرگر بنظرم خوبند چون كتاب هم دارن ايشون ولي چون شيرين آبادي تجربه تدريس كنكوري مدار رو نداره توصيه اش نميكنم. يكي از بچه هايي كه الان مشاورش هستم جزوه مدار ترم بهار ايشون رو برام آورد كه ببينم ولي برخلاف كنترلش مدار رو خيلي ضعيف و مبتدي كار ميكنه (البته شايدم من خيلي قوي شدم :))

باتوجه به تجربه سال پيشم بنظرم استاداي زير كلاس خوبي دارن
مدار: زرگر - كهن - تقوي
كنترل: تقوي - شيرين ابادي
سيگنال: تقدسي
الك: اسلامپناه

يه نكته هم چون دوستان در مورد كلاس آقاي تقدسي گفته بودند بگم! درسته كه كلاسشون شبيه كتابشونه ولي اين اتفاقا نقطه قوت كلاس ايشونه! كلا استادايي كه خودشون كتاب هم دارن خيلي مفيدتر ميشه كلاسشون. جزوه خواني بزرگترين بزرگترين بزرگترين! اشتباهه براي كنكور

آخرین ویرایش توسط مدیر:

S_Ramezani

عضو جدید
سلام دوستان:cool:
یه سوال برام پیش اومده اونم اینکه از یه کتابی تست میزنم کنار یکی زده مهندسی برق کنار یکی زده مهندسی هسته ای.مگه مهندسی هسته ای زیر شاخه برق نیست؟مگه کنکورش مجزاست؟که اینجور تفکیک کرده:surprised:

فكر كنم جديدا چند ساله كه كنكورش رو با برق يكي كردن. قبلا جدا برگزار ميشد.

S_Ramezani

عضو جدید
من موافق نیستم با شما

با اينكه با بعضي مواردي كه گفتيد موافق نيستم ولي با موارد 2 و 5 موافقم. كلاس اونقدر هم زمان رو هدر نميده بخصوص اگر مثل من باشيد كه سال پيش بعضي درسا رو تازه داشتم پاييز استارت ميزدم! :smile: مطمئنا اگر خودم ميخوندم وسطش به مشكل ميخوردم ولي با كلاس تونستم خودمو به يه مينيممي برسونم

بنظرم مهمترين دليل موفقيت در كنكور فكر كردن به چيزي هست كه فرد ياد ميگيره. من الان تقريبا 3 ماه هست كه دارم به چند نفر مشاوره ارشد ميدم و حالا كه وارد فضاي آموزش شدم ميبينم كه حتي بچه هاي نسبتا قوي هم فقط بدنبال حفظ كردن يك سري نكته هستن در حاليكه اينجوري اصلا فايده اي نداره. من خودم وقتي درس ميخونم پيش مياد كه يكساعت در مورد درستي يك جمله فكر ميكنم و سعي ميكنم به مباحث مختلف ربطش بدم.

armineca7

عضو جدید
سلام دوستان . یه سوال . تا حالا شده کسی قوی نباشه و تابستونو خوب نخونده باشه و لی زمستونو( 5 ماه آخر ) رو بترکونه و رتبه برتر بشه؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
دوستان امسال ازمون ارشد دقیقا چ تاریخیه? ایا ممکنه زمانش عقب جلو بشه?

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوالی داشتم نمیدونم جای مناسبی مطرح میکنم یا ن ولی چون میدونم بچه هایی ک میان اینجا تجربه اشو دارن ازتون میپرسم

یکی از اشناها میخواست بدونه بین ارشد الکترونیک دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب و ارشد کنترل ازاد نجف اباد کدوم بهتره؟! در کل نظر شما چیه؟!
کارشناسی هم گرایش الکترونیک بوده حالا بین این دو مورد دو دل هست و بنا ب شرایطی ک داره میتونه امسال یکی از این دو رو انتخاب کنه و از مهر بره سر کلاس و فرصت زیادی هم ک نیست دیگه تا مهر ، لطفا راهنمایی کنید

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوالی داشتم نمیدونم جای مناسبی مطرح میکنم یا ن ولی چون میدونم بچه هایی ک میان اینجا تجربه اشو دارن ازتون میپرسم

یکی از اشناها میخواست بدونه بین ارشد الکترونیک دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب و ارشد کنترل ازاد نجف اباد کدوم بهتره؟! در کل نظر شما چیه؟!
کارشناسی هم گرایش الکترونیک بوده حالا بین این دو مورد دو دل هست و بنا ب شرایطی ک داره میتونه امسال یکی از این دو رو انتخاب کنه و از مهر بره سر کلاس و فرصت زیادی هم ک نیست دیگه تا مهر ، لطفا راهنمایی کنید

بنظرم هرجا بهش نزدیکتره بره

nimamiayad

عضو جدید
سلام دوستان
من پارسال برای سیگنال هم کتاب مومن زاده رو خوندم و هم جزوه ی تقدسی رو ، مشکلم اینه که جزوه ی تقدسی نسبت به کتاب مومن زاده خیلی جزئیات و فرمول هایی داره که شاید ازشون اصلا استفاده نکردم تو حل مسائل ، می خوام بدونم مشکل از منه ؟ این همه جزئیات رو بیاد حفظ کنیم ؟ یا همون فرمول های کتاب مومن زاده کفایت می کنه ؟ بعد اینکه کتاب کهن برای سیگنال چطوره ؟ کلا با توجه به سوالای سالای اخیر به نظرتون بهتره آدم از کجا مساله حل کنه ؟
لطفا راهنماییم کنید ، ممنون
سلام.لطفا یکی جواب این دوستمونو بده.سوال منم هست.
ممنون!

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان یک سوال داشتم ببینید تو درس مدار سوال سراسری 83 مدارهای مقاومتی من یه سوال دیدم بحث یکتایی جواب بود گفته بود به ازای چه آلفایی یکتاست! بعد تو چند تا کتاب دیدم هر کدوم یه جوابی داده بودن بهش مثلا مدرسان گفته بود که برای اینکه جواب یکتا باشه باید همه ضرایب kvl و kcl کامل باشند بعد آقای کهن گفته بود باید دترمینان ضرایب مخالف صفر باشند و کتاب پردازش گفته بود باید دترمینان ضرایب صفر باشند!!!!!! خو آدم میمونه کدوم روش رو یاد بگیره بر طبق این کتابها تو کتاب مدرسان گفته بود a=2 تو پردازش گفته بود a=0.5 و آقای کهن هم گفته بود a مخالف 0.5 جالب اینجاست که هر سه جواب هم تو گزینه ها هست!!!
از این سوالات احتمالا زیاد خواهیم دید تو همه درس ها که گزینه ها با هم فرق کنه به نظرتون چه کار کنیم با اینها!

malih9068

عضو جدید

سلام دوستان . یه سوال . تا حالا شده کسی قوی نباشه و تابستونو خوب نخونده باشه و لی زمستونو( 5 ماه آخر ) رو بترکونه و رتبه برتر بشه؟
سلام امیدوارم که بشه!چون اینطوری شروع کردم:D

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام.لطفا یکی جواب این دوستمونو بده.سوال منم هست.
ممنون!

سلام. اول شما بهتره چند تا ازون فرمولهایی که میگید استفاده نمیشه رو بگید. خب اگه با خوندن کتاب مومن زاده میتونید به سوالا جواب بدید لزومی نداره خودتونو درگیر حفظ کردن فرمولهای متفاوت بکنید.
کتاب های مومن زاده - تقدسی - کهن هرکدوم کتاب کاملی هستش و با تکیه بر هر کدوم از اینها میشه درصد خوبی توی ارشد کسب کرد.
کتاب کهن خیلی کتاب خوبیه شاید توضیحات متنش نسبت به کتاب تقدسی کم باشه ولی تمرین های داخل متن خیلی زیادی داره و سطحش نسبت به دو کتاب دیگه بالاتره. سوالهای سالهای اخیر سیگنال بنا به گفته اساتید سوالهای متوسط رو به پایینی بوده. واسه حل تمرین بیشتر هم میتونید علاوه بر زدن تستهای سراسری و آزاد درس سیگنال سوالهای تالیفی موسساتی مثل نثیر یا کتاب بانک تست مومن زاده انتشار ات پوران پژوهش رو بگیرید حل کنید

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام دوستان یک سوال داشتم ببینید تو درس مدار سوال سراسری 83 مدارهای مقاومتی من یه سوال دیدم بحث یکتایی جواب بود گفته بود به ازای چه آلفایی یکتاست! بعد تو چند تا کتاب دیدم هر کدوم یه جوابی داده بودن بهش مثلا مدرسان گفته بود که برای اینکه جواب یکتا باشه باید همه ضرایب kvl و kcl کامل باشند بعد آقای کهن گفته بود باید دترمینان ضرایب مخالف صفر باشند و کتاب پردازش گفته بود باید دترمینان ضرایب صفر باشند!!!!!! خو آدم میمونه کدوم روش رو یاد بگیره بر طبق این کتابها تو کتاب مدرسان گفته بود a=2 تو پردازش گفته بود a=0.5 و آقای کهن هم گفته بود a مخالف 0.5 جالب اینجاست که هر سه جواب هم تو گزینه ها هست!!!
از این سوالات احتمالا زیاد خواهیم دید تو همه درس ها که گزینه ها با هم فرق کنه به نظرتون چه کار کنیم با اینها!
این مورد دقیقا مشکل منم هست.. کلا این یکتایی جواب شده داستانی.. دوستان کمک لطفا:)

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

power4ever

عضو جدید
حرف کهن و مدرسان یکیه شاید زیاد ربط به مدار نداشته باشه ولی اگه توی هندسه تحلیلی به خاطر بیاری شرط یکتا شدن جواب اینه
که دترمینان مخالف صفر بشه اگه دترمینان صفر بشه یا جواب نداره یا بیش از یکی جواب داره ضمنا جواب کهن برای این سوال هم آلفا برابره 2 هست

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا