گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

keyhan386

عضو جدید
این مورد دقیقا مشکل منم هست.. کلا این یکتایی جواب شده داستانی.. دوستان کمک لطفا:)

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk
سلام دوستان تو کتاب مدار دکتر هدتنی( که میگن از طراحان اصلی سوالات مدار تو چند سال اخیره البته من هم موفقم ...) یک سوال مشابهه حل شده تو صورت سوال گفته k را چنان تعین کنید که دستگاه معادلات مدار جواب یگانه نداشته باشد و..... تو حلش گفته زمانی جواب یگانه نداره که دترمینان ماتریس ضرائب صفره و ...
تو جزوه مداری که من از مهندس کهن دارم ایشان نیز 2 بدست آوردند
تو کتاب مهدس تقوی نیز 2 بدست اومده
تو کتاب دانشگاه تهران که حلش با استاد جبه داره 2 بدست آورده و ...

jahangard-n

عضو جدید
سلام. اول شما بهتره چند تا ازون فرمولهایی که میگید استفاده نمیشه رو بگید. خب اگه با خوندن کتاب مومن زاده میتونید به سوالا جواب بدید لزومی نداره خودتونو درگیر حفظ کردن فرمولهای متفاوت بکنید.
کتاب های مومن زاده - تقدسی - کهن هرکدوم کتاب کاملی هستش و با تکیه بر هر کدوم از اینها میشه درصد خوبی توی ارشد کسب کرد.
کتاب کهن خیلی کتاب خوبیه شاید توضیحات متنش نسبت به کتاب تقدسی کم باشه ولی تمرین های داخل متن خیلی زیادی داره و سطحش نسبت به دو کتاب دیگه بالاتره. سوالهای سالهای اخیر سیگنال بنا به گفته اساتید سوالهای متوسط رو به پایینی بوده. واسه حل تمرین بیشتر هم میتونید علاوه بر زدن تستهای سراسری و آزاد درس سیگنال سوالهای تالیفی موسساتی مثل نثیر یا کتاب بانک تست مومن زاده انتشار ات پوران پژوهش رو بگیرید حل کنید
ممنون از جوابتون
نوشتم که شاید مشکل از من باشه !
ولی چون فرمودید که بگم کدوم فرمول ها ، مثلا : تبدیل Z برای
(cos w0n * u(n
یا تبدیل فوریه گسسته آ به توان قدرمطلق ان
و ازین دست فرمولا که توی متن کتاب مومن زاده نیست ، البته پیوست کتاب مومن زاده رو چک نکردم و من جزوه ی تقدسی رو خوندم نه کتابشو

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون
نوشتم که شاید مشکل از من باشه !
ولی چون فرمودید که بگم کدوم فرمول ها ، مثلا : تبدیل Z برای
(cos w0n * u(n
یا تبدیل فوریه گسسته آ به توان قدرمطلق ان
و ازین دست فرمولا که توی متن کتاب مومن زاده نیست ، البته پیوست کتاب مومن زاده رو چک نکردم و من جزوه ی تقدسی رو خوندم نه کتابشو

منکه چیزی نگفتم خواستم فقط ببینم کدومارو میگید که استفاده نمیشه همین :دی
لزومی نداره حفظ کنید اونارو.بلاخره رابطه اصلی رو بلدید راحت میشه از رابطه اصلی اینارو اثبات کرد. اونطوری باشه که باید کل توابع تبدیل فوریه سری فوریه ایناشو حفظ کنیم!
ایناییکه گفتید راحت میشه اثبات کرد مثلا تو قدرمطلق میکنیم دو تا سیگما بعد راحت حساب میکنیم

jahangard-n

عضو جدید
منکه چیزی نگفتم خواستم فقط ببینم کدومارو میگید که استفاده نمیشه همین :دی
لزومی نداره حفظ کنید اونارو.بلاخره رابطه اصلی رو بلدید راحت میشه از رابطه اصلی اینارو اثبات کرد. اونطوری باشه که باید کل توابع تبدیل فوریه سری فوریه ایناشو حفظ کنیم!
ایناییکه گفتید راحت میشه اثبات کرد مثلا تو قدرمطلق میکنیم دو تا سیگما بعد راحت حساب میکنیم

خب اثباتشون سر جلسه شاید وقت گیر باشه و حتی بی دقتی ممکنه اتفاق بیافته از سر خستگی و من چون پارسال جز تستای کنکور تست تالیفی حل نکردم توی تستا ازینا اصلا استفاده ای نکردم ( حداقل یادم نمیاد که استفاده کرده باشم ) ولی وقت و انرژی زیادی برد روزای آخر برای حفظ کردن که میتونستم همون وقتو بذارم باز تست بزنم ، می خواستم ببینم ممکنه روند کنکور به سمتی بره که مجبور بشیم حفظشون کنیم .

llvll.asoud

کاربر ممتاز
گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

خب اثباتشون سر جلسه شاید وقت گیر باشه و حتی بی دقتی ممکنه اتفاق بیافته از سر خستگی و من چون پارسال جز تستای کنکور تست تالیفی حل نکردم توی تستا ازینا اصلا استفاده ای نکردم ( حداقل یادم نمیاد که استفاده کرده باشم ) ولی وقت و انرژی زیادی برد روزای آخر برای حفظ کردن که میتونستم همون وقتو بذارم باز تست بزنم ، می خواستم ببینم ممکنه روند کنکور به سمتی بره که مجبور بشیم حفظشون کنیم .

خيلي فرمول زياد ميشه اونموقع قاطي ميكني
تنها درس سيگنال كه نيس شما كلي درس داريد توي هركدومم كلي فرمول هستش
بهترين كار اينه وقتي تو خونه داريد ميخونيد اين فرمولارو سعي كنيد اثبات كنيد،روشهاي خيلياشون مثل همه اگه شما قبلا يكي دومورد خودتون تو خونه اثبات كنيد خيلي راحت ميتونيد بدون فكر اثباتشو توي كنكور بنويسيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزای پاییز داره میاد.و باید آماده بشیم برای روزای سخت.روزایی که باید تایم مطالعه بیشتر تا به هدف برسیم

پس بیاید خودمون رو آماده کنیم برای روزای سخت.روزایی که اگه از دست بره حسرتش به دلمون میمونه

و میگم کاش تلاش کرده بودیم.تا پاییز چیزی نمونده دوستان.خودتون رو برای روزای سخت آماده کنید

اگرچه بچه های این فروم همشون مرد روزای سختند و خانوم ها هم دختر روزای سختند

malih9068

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

روزای پاییز داره میاد.و باید آماده بشیم برای روزای سخت.روزایی که باید تایم مطالعه بیشتر تا به هدف برسیم

پس بیاید خودمون رو آماده کنیم برای روزای سخت.روزایی که اگه از دست بره حسرتش به دلمون میمونه

و میگم کاش تلاش کرده بودیم.تا پاییز چیزی نمونده دوستان.خودتون رو برای روزای سخت آماده کنید

مرسی دوست عزیز از متن زیبات
چمدان بستیم برای کتابخونه....
امیدوارم همه موفق باشن و کسی حسرت روزهای از دست رفتش را نخوره

Send from my sony using Taptalk

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز از متن زیبات
چمدان بستیم برای کتابخونه....
امیدوارم همه موفق باشن و کسی حسرت روزهای از دست رفتش را نخوره

ما هم از مهر دیگه میرم کتابخونه شروع میکنم.هوا تو مهر خنک تره و میشه دووم آورد

تو خونه سخته.کامپیوتر جلو دست آدمه.آدم همش وسوسه میشه بیاد تو اینترنت

برم کتابخونه فقط شبا میام تو سایت.کتابخونه خیلی بهتره.ولی اونجا سعی میکنم

با کسی حرف نزنم.چون با کسی حرف بزنی دیگه بیچاره ات میکنه.ول کن نیستن که

همش فک میزنن

Majid Nemo

عضو جدید

واقعا متن تکان دهنده ایی بود منکه عزممو جزم کردم که دیگه به امید خدا جدی شروع کنم

Joe_Bel

کاربر ممتاز

ان شاءالله موفق باشید ... به نظر من ساعت درس خوندتون نباید روزانه کمتر از 9 ساعت باشد .

hirkaniboy

عضو جدید
سلام. از دوستان کسی کلاسهای آنلاین مدرسان شریف شرکت کرده ؟ برای درس کنترل استادش دکتر ابویی هست و تو شهرمون کلاس حضوری وجود نداره و امکان شرکت در کلاس های شهرهای دیگه رو هم ندارم .کسی اگه در مورد استادش و کلاس های آنلاین اطلاعاتی داره (یعنی اصلا ارزش داره یا نه ؟) ممنون میشم راهنمایی کنه.

armineca7

عضو جدید
سلام به همه

من تا الان زیاد خوب نخوندم یعنی شل و ول بوده خیلی کم خوندم. به دلیل مشکلات که ما شا الله . کمم نبوده. و ول کن هم نیست . البته قوی هم نیستم که بگم اشکال نداره . متوسط که با مشکلاتم میشم رو به ضعیف . ولی اصلامهم نیست چون اونی که باید کمکم کنه هستش به قول معروف <با خدا باش نا خدایی کن> . من می خوام فقط به عشق پدرم و مادرم که وجود منه بخونم و بترکونم هرطور شده به امید موفقیت هر کسی که زحمت میکشه. یا علی .

malih9068

عضو جدید

سلام دوستان عزیز و سخت کوشان همیشگی
چرا تستهای دانشگاه ازاد جواب توی گزینه ها نیست یا اصلا سوالش مسخره است واقعا لزومی داره تستهای ازاد رو جواب بدیم؟
ممنون میشم دوستانی که پارسال نتیجه گرفتن هم نظرشون رو بگن;)

bahram1992

عضو جدید
چرا تستهای دانشگاه ازاد جواب توی گزینه ها نیست یا اصلا سوالش مسخره است واقعا لزومی داره تستهای ازاد رو جواب بدیم؟

دانشگاه آزاد تست هاش بدرد نمیخوره جز سیگنال اونم چندسال قبل از 89

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام. از دوستان کسی کلاسهای آنلاین مدرسان شریف شرکت کرده ؟ برای درس کنترل استادش دکتر ابویی هست و تو شهرمون کلاس حضوری وجود نداره و امکان شرکت در کلاس های شهرهای دیگه رو هم ندارم .کسی اگه در مورد استادش و کلاس های آنلاین اطلاعاتی داره (یعنی اصلا ارزش داره یا نه ؟) ممنون میشم راهنمایی کنه.
قبلا بچه ها برای آپلود می کردند که خوب بود اگر شما هم شرکت کردید از بچه ها دریغ نکنید نا گفته نماند این آزمون وقتی به درد شما میخورد که مطالب رو کاملا خونده باشید و وقت کافی برای تست های تالیفی داشته باشید
با تشکر
سلام به همه

من تا الان زیاد خوب نخوندم یعنی شل و ول بوده خیلی کم خوندم. به دلیل مشکلات که ما شا الله . کمم نبوده. و ول کن هم نیست . البته قوی هم نیستم که بگم اشکال نداره . متوسط که با مشکلاتم میشم رو به ضعیف . ولی اصلامهم نیست چون اونی که باید کمکم کنه هستش به قول معروف <با خدا باش نا خدایی کن> . من می خوام فقط به عشق پدرم و مادرم که وجود منه بخونم و بترکونم هرطور شده به امید موفقیت هر کسی که زحمت میکشه. یا علی .
امید و توکل تون فقط به خدا باشد بی گمان موفق خواهید شد

متاسفانه در تست های سراسری هم این مشکلات هم پیدا میشه البته تعدادشون این قدر زیادم نیست از سوال عکس بگیرید تا به کمک بچه ها جواب بدهیم اما در کل سبک سوالات آزاد با سوالات سراسری تقریبا بی ربط است که بعضی از سوالات تکراری سراسری هست و بعضی ها عجیب و بعضی هم خیلی طولانی هستند که در سراسری این گونه سوالات نمی آید
دانشگاه آزاد تست هاش بدرد نمیخوره جز سیگنال اونم چندسال قبل از 89
فکرم 84 یا 85 بود حتی از dsp هم سوال داده بودن ... با شما موافقم

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

دانشگاه ازاد سوالاتی بس مسخره داشتندی ک من ب شخصه انهارا ترک همی گفتمی.. شما نیز وقت خویش را روی چنین سوالات نگذاشته .. :D
البته ب جز درس شیرین سیگنال.

juvefans

کاربر ممتاز

من برای مغناطیس و ماشین استفاده کردم . خیلی غلط داره متاسفانه . اما درک این غلطها خودش نکته مثبتیه . در ضمن سطح سوالات چون متوسط هست برای شروع بد نیست .

malih9068

عضو جدید

ممنون که همگی راهنمایی کردین پس فقط برای سیگنال بخونم متاسفانه برای الکترونیک که داشتم میخوندم نه تنها نکته مثبت نداشت بلکه باعث شد خیلی عصبی بشم و حتی بعدش تستهای سراسری هم اشتباه میکردم چون خیلی ادم رو گیج میکنن اصلا قصد و هدفشون از سوالات مشخص نیست
باز هم از یاری خوبتون سپاس گذارم
موفق باشید

Kaka_s

عضو جدید
ممنون که همگی راهنمایی کردین پس فقط برای سیگنال بخونم متاسفانه برای الکترونیک که داشتم میخوندم نه تنها نکته مثبت نداشت بلکه باعث شد خیلی عصبی بشم و حتی بعدش تستهای سراسری هم اشتباه میکردم چون خیلی ادم رو گیج میکنن اصلا قصد و هدفشون از سوالات مشخص نیست
باز هم از یاری خوبتون سپاس گذارم
موفق باشید

الکترونیک دانشگاه آزاد اصلا ارزشی نداره تستاش به هیچ وجه روش وقت نذارید فقط سیگنال قبل 89 خوبه مدار هم بعضی تستاش برا شروع خوبه. همین فقط.

zavareh89

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال تقریبا حقوقی داشتم و عجیب !! در مورد دانشگاه . میخواستم ببینم اگه تو انتخاب واحد دانشگاه تو دو مرحله پشت هم بزنن آقای X استاده درسه بعد تو مرحله حذف و اضافه هم که هفته اوله بزنن همون آقای X استاده بعده همه اینا بری سر کلاس ببینی استاد درس آقای Y ( که از قضا سختگیرترین و بدترین استاد دانشگاهه) شده و به دانشجو هم هیچ اطلاعی داده نشده !!! :confused: این اتفاق از نظر قانونی مشکلی نداره ؟
یعنی هر بلایی خواستن میتونن تو این موارد سر دانشجو بیارن؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام بچه ها یه سوال تقریبا حقوقی داشتم و عجیب !! در مورد دانشگاه . میخواستم ببینم اگه تو انتخاب واحد دانشگاه تو دو مرحله پشت هم بزنن آقای X استاده درسه بعد تو مرحله حذف و اضافه هم که هفته اوله بزنن همون آقای X استاده بعده همه اینا بری سر کلاس ببینی استاد درس آقای Y ( که از قضا سختگیرترین و بدترین استاد دانشگاهه) شده و به دانشجو هم هیچ اطلاعی داده نشده !!! :confused: این اتفاق از نظر قانونی مشکلی نداره ؟
یعنی هر بلایی خواستن میتونن تو این موارد سر دانشجو بیارن؟

سلام مشکلی نیستش کاری از دستت بر نمیاد. حالا توی دانشگاه آزاد برنامه کلاسهارو هم دیدم عوض کردن استاد که سهله!
من دوستی داشتم این دوستم یه درس برداشته بود بعد هفته اول استاد گفتش من این ساعتا نمیتونم بیام فلان روزو ساعت بیاین بعد دوست منم کلاس داشت اون ساعت ها مجبور شد درسو حذف کنه!

zavareh89

عضو جدید
سلام مشکلی نیستش کاری از دستت بر نمیاد. حالا توی دانشگاه آزاد برنامه کلاسهارو هم دیدم عوض کردن استاد که سهله!
من دوستی داشتم این دوستم یه درس برداشته بود بعد هفته اول استاد گفتش من این ساعتا نمیتونم بیام فلان روزو ساعت بیاین بعد دوست منم کلاس داشت اون ساعت ها مجبور شد درسو حذف کنه!
حالا این مسئله هم بماند که آقای Y معاون دانشگاهه و چون هیچکی باش درس نمیگیره ( از بس بیخوده) با اسم آقای X اومده دانشجو جذب کرده و بعد که بچه ها این هفته برن سر کلاس میفهمن چه کلاه گشادی سرشون رفته :D

malih9068

عضو جدید

حالا این مسئله هم بماند که آقای Y معاون دانشگاهه و چون هیچکی باش درس نمیگیره ( از بس بیخوده) با اسم آقای X اومده دانشجو جذب کرده و بعد که بچه ها این هفته برن سر کلاس میفهمن چه کلاه گشادی سرشون رفته :D
اگر واقعا بخواهید پیگیر بشین میشه ولی دردسرش زیاده
خیلی شیک و مجلسی میتونید برید شکایت کنید دوران کارشناسی این کار رو بچه ها انجام دادن کار به جایی کشید رییس بخش.کلا عوض شد و نمره ها حذف شد و درس برای بچه ها با استاد جدید ارایه شد و مجددا امتحان دادن ولی باید یک گروه کامل بشین و مدرک هم داشته باشید

zavareh89

عضو جدید
اگر واقعا بخواهید پیگیر بشین میشه ولی دردسرش زیاده
خیلی شیک و مجلسی میتونید برید شکایت کنید دوران کارشناسی این کار رو بچه ها انجام دادن کار به جایی کشید رییس بخش.کلا عوض شد و نمره ها حذف شد و درس برای بچه ها با استاد جدید ارایه شد و مجددا امتحان دادن ولی باید یک گروه کامل بشین و مدرک هم داشته باشید

ممنون . ولی گروه کامل اونم تو ایران ؟:biggrin: مدرکم همین که همین الانم اسم آقای X تو سایت دانشگاهه تا بچه ها نفهمن و حذفش نکنن . راستش فکر شکایت از اینجا به ذهنم رسید که گند زده به انتخابم چون روی این درس 3 واحدی حساب کرده بودم و بقیه درس ها رو از دست دادم و الان 10 واحدم و باید 1 روزمو اضافه کنم به روزهای دانشگام و این یعنی شانس قبولی کمتر واسه ارشد :(

malih9068

عضو جدید

ممنون . ولی گروه کامل اونم تو ایران ؟:biggrin: مدرکم همین که همین الانم اسم آقای X تو سایت دانشگاهه تا بچه ها نفهمن و حذفش نکنن . راستش فکر شکایت از اینجا به ذهنم رسید که گند زده به انتخابم چون روی این درس 3 واحدی حساب کرده بودم و بقیه درس ها رو از دست دادم و الان 10 واحدم و باید 1 روزمو اضافه کنم به روزهای دانشگام و این یعنی شانس قبولی کمتر واسه ارشد :(
ما یک گروه شدیم نشد نداره
اشکال نداره اصلا به خاطر این مسیله خودت رو اذیت نکن پر انرژی بخون اینشالله موفق میشی

keyhan386

عضو جدید
سلام دوستان کسی اینجا سوالاتی که مهندس کهن برای درس مدار والک وسیگنال تو سایتش میذاره را دنبال می کنه ؟ کسی تو طرح جدیدشون شرکت کرده ؟

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
سلام‌دوستان خسته نباشید.. دوستانی ک معادلات رو خوندن ب نظرتون چند روزه میشه جمش کرد? بخاطر استادسخت گیری ک داشتیم دوبار انداختتم و وقتی دیدم نمره بده نیست سری اخر از کتاب نیکوکار کامل خوندمش و نمره رو گرفتم.. بنابراین پایم بد نیست و خوبه فقط فراموش کردم فرمولهارو اما با روخونی کردن دوباره همچی یادم میاد .. لطفا منبع مناسب برامن و مدت زمانی ک خودتون تونستیین بخونین..اخه نمیخوام زیاد خودمو درگیر جزییات کنم ; میخوام یه راست برم سر اصل مطلب بدون اتلاف وقت

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا