گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farhad1371

عضو جدید
شما کدوم چاپ از کتاب کنترل سجادیان رو خریدی !!! ؟ تا جایی که میدونم پرفروشترین کتاب بازار همین کتاب من خودم چاپ جدیدشو دارم و خیلی راضیم کتاب 1000 صفحه ایی رضایی به نظرم هم وقت گیر و هم عقلانی نیست

نه من کتاب رضایی رو دارم قبول دارم زیاده ولی اگه در کنارش کتاب تقوی رو داشته باشی و هر بار که کتاب رضایی رو می خونی یه خودکار قرمز دستت باشه که نکات غیر ضروری و غیر کنکوری شو خط بزنی کتاب خوبیه آخه بقیه کتاب ها به عنوان مثال بخش رسم مکان هندسی ریشه ها صرفا روش تستی رو گفتن ولی رضایی قشنگ از توضیح تشریحی به تستی رسیده و متنش مثل کتاب بنجامین کو می مونه واسه کسایی که پایه کنترل قوی ندارن می تونه خیلی خوب باشه.

pijoo

عضو جدید
خدمت دوستان 1 سوال داشتم.میخواستم بدونم منکه الکترونیک هیچی بلد نیستم(یعنی در حد 1مهندس معدن الکترونیک بلدم)واسه کنکور از کجا شروع کنم؟برم بشینم منابع اصلی رو بخونم یا درسنامه کتب تستی؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خدمت دوستان 1 سوال داشتم.میخواستم بدونم منکه الکترونیک هیچی بلد نیستم(یعنی در حد 1مهندس معدن الکترونیک بلدم)واسه کنکور از کجا شروع کنم؟برم بشینم منابع اصلی رو بخونم یا درسنامه کتب تستی؟

شمایی که الکترونیکتون مثل من ضعیفه پیشنهادم به شما اینه که تا اول تیر بهتره کلیپ های آموزشی مربوط به طراحی مدارات الکترونیکی دانشگاه شریف استاد شریف بختیار رو دانلود و نگا کنید خیلی عالیه. در کنارشم کتاب رضوی رو بخونید و حتما حتما تمرین های آخر فصلشو حل کنید که بیشتر مطالب در تمرین ها نهفته شده. اگه این دو رو انجام بدید خیلی جلو میفتید

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوستان بحث منابع رو در چهار چوب قوانین داشته باشن تا خدای نکرده مجبور نشیم دوباره اخطار بدیم./.

pijoo

عضو جدید
شمایی که الکترونیکتون مثل من ضعیفه پیشنهادم به شما اینه که تا اول تیر بهتره کلیپ های آموزشی مربوط به طراحی مدارات الکترونیکی دانشگاه شریف استاد شریف بختیار رو دانلود و نگا کنید خیلی عالیه. در کنارشم کتاب رضوی رو بخونید و حتما حتما تمرین های آخر فصلشو حل کنید که بیشتر مطالب در تمرین ها نهفته شده. اگه این دو رو انجام بدید خیلی جلو میفتید
ممنون.
کتاب صدرا و میرعشقی رو دارم.اونا رو چی بخونم؟
کلیپ های آموزشی رو از کجا تهیه کنم؟

I amir

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

آزمون رو نمی دونم(امسال آزمایشیشو می دادم آخه از طرف دانشگاه که ثبت نام کرده بودیم به جای 700 تومن باید160تومن می دادم (صرفا چون مفت بود اگه موسسه دیگه ای هم این قدر با انجمن علمی راه می یومد حتما اونجا می رفتم) ولی خوب کلا تو 3-4 تا از آزمون هاش بیشتر شرکت نکردم نمی تونم با قطعیت نظر بدم) ولی کتاب های خوبی دیگه ای هم داره من مدارش رو دیدم دو جلدیه بدم به نظر نمی رسه بررسیشم خوبه، در مورد تبلیغات که الآن کدوم موسسه هست تبلیغ نکنه ! امسال تو نمایشگاه رفته بودم کتاب بررسی از انتشارات پرد... رو بگیرم غرفه اش 2- 3 برابر غرفه نصیر بود بعضی از کتاباش واسه ارشد توی چاپ 89 مونده بود!

بله تبلیغ که همه دارند ولی نه به این شدت.کتاب خوب رو دانشجو دنبالش میره نه این که موسسه همیشه دنبال دانشجو باشه بگه بیا کتاب من رو بخر.

amir3620

عضو جدید
وبسایت تخته سیاه می تونی تهیه کنی؟ برای الکترونیکم اکثریت دوستان کتاب اسلام پناه راهیان ارشد رو می خونند ولی اگه ضعیفی باید کتاب میرعشقی رو بعنوان درس نامه بخونی بعد اسلام پناه رو.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ممنون.
کتاب صدرا و میرعشقی رو دارم.اونا رو چی بخونم؟
کلیپ های آموزشی رو از کجا تهیه کنم؟

سرعتتون طوری نیستش که بتونید دانلود کنید؟ توی دو حجم هستش این کلیپ ها که کلیپ با کیفیت بیشترش 200 مگ اینا میشه معمولا.اینم لینکش

http://maktabkhooneh.org/course?course=sharif705

اگه سرعتتون پایینه میتونید از بعضی سایتها که میفروشن خرید کنید.

میرعشقی به نظرم مناسب نیس و جالب توضیح نداده البته من جلد اولشو خوندم فقط. سدرا اسمیت کتاب خیلی خوبیه.
سدرا حجمش زیاده ولی خیلی خوب توضیح داده خیلی خوب جدول کشی کرده عالیه.

به نظرم اگه بتونید کتاب رضوی و سدرا رو بخونید و تمرین های آخر فصلشو حتما حتما کامل حل کنید مطمئن باشید اصلا کلی دید پیدا میکنید و راحت میتونید درصد خوبی بدست بیارید.اگه دیدید هنوز ضعف دارید که خیلی خیلی بعیده کتاب اسلام پناهم خوبه ولی اون روشی که توی کتاب اسلام پناه گفته رو خودتون بعد خوندن اون دوتا کتاب مرجع بدست میارید

llvll.asoud

کاربر ممتاز
http://maktabkhooneh.org
مطالب مفیدی داره .الک 1 و 2 و 3 هم داره

استاد شریف بختیار فقط الکترونیک 2 و 3 و درسهای الکترونیکی دیگه مثل cmos اینا داره که برای کنکور و درک الکترونیک همون لینکی که گذاشتم که مربوط به الکترونیک دو هستش کافیه

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی اگه منظورتون خود استخدامی های نیروهای مسلح( اعم از سپاه و ارتش و غیره ) فکر نکنم تو هر رشته ای که دلشون بخواد بتونن تحصیل کنند باید اون رشته به درد سازمان مربوطه بخوره تا سازمان با تحصیلشون موافقت کنه اگه فرد شرایط رو (از نظر تحصیلی)داشته باشه بعید نیست حتی بورسشم(داخل) کنند

به فرض مثلا اگه رشته برق به دردشون بخوره.ادامه تحصیل تو هردانشگاهی براشون ممکنه یا فقط باید دانشگاههای نظامی باشه؟؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستانی که برای آزمون ارشد 94 تازه شروع کردن یا میخوان شروع به خوندن کنن اعلام آمادگی کنن و اینکه میخوان چه درسایی رو شروع کنن بگن ممنون میشم.
میخوایم یه آمار بگیریم و کم کم استارت بزنیم واسه ارشد تا باهم در کنار هم با توجه به وقتی که در این سایت میذاریم استفاده بهینه رو بکنیم و این سایت قدمی باشه برای کسب رتبه بهتر در آزمون ارشد پیشرو

farhad1371

عضو جدید
دوستانی که برای آزمون ارشد 94 تازه شروع کردن یا میخوان شروع به خوندن کنن اعلام آمادگی کنن و اینکه میخوان چه درسایی رو شروع کنن بگن ممنون میشم.
میخوایم یه آمار بگیریم و کم کم استارت بزنیم واسه ارشد تا باهم در کنار هم با توجه به وقتی که در این سایت میذاریم استفاده بهینه رو بکنیم و این سایت قدمی باشه برای کسب رتبه بهتر در آزمون ارشد پیشرو
من آماده ام واسه قدرت 94 (البته نه هنوز ترم که تموم شد)

farhad1371

عضو جدید
به فرض مثلا اگه رشته برق به دردشون بخوره.ادامه تحصیل تو هردانشگاهی براشون ممکنه یا فقط باید دانشگاههای نظامی باشه؟؟

نه فکر نمی کنم با دانشگاه های دولتی مشکل داشته باشن آخه خیلی از اساتید تو رشته هایی مثل کامپیوتر-مخابرات -هوافضا-عمران و ... که واقعا حرفی واسه گفتن دارند فعالیت های مشترک زیادی با صنایع دفاعی دارند ، ولی حتما سازمان مربوطه برای دادن این اجازه تحصیل به کارمندش شرایط خاص خودش رو داره که آدم باید خودش بره تو سازمان مر بوطه دنبالش.

MisaghSepehr

عضو جدید
من قصد دارم الکترونک رو درصد بالایی بزنم خانم رویا کوچک خان تما قسمتهای الکترونیک رو صریح توضیح داده؟

و ممکنه جزواتی که از ایشون قابل دانلود در اختیار دارید برای ما هم قرار بدید؟

ببینید من از ایشون کتاب یا جزوه ای ندیدم. فقط حل سوالات الکترونیک سال 92 رو از روی سایت پارسه دانلود کردم این روش حل رو داخلش دیدم.چیز عجیب غریبی نبود.فقط چون کتاب اشرفیان از این روش هیچ وقت استفاده نکرده بود برام خیلی جالب و مفید بود.
در مورد جزوه یا کتاب با پارسه تماس بگیرید ببینید ایشون جزوه یا کتاب یا کلاسی دارند یا نه؟ راستش من هیچ اطلاعی ندارم.

• Like
واکنش ها: 0192

MisaghSepehr

عضو جدید
شما کدوم چاپ از کتاب کنترل سجادیان رو خریدی !!! ؟ تا جایی که میدونم پرفروشترین کتاب بازار همین کتاب من خودم چاپ جدیدشو دارم و خیلی راضیم کتاب 1000 صفحه ایی رضایی به نظرم هم وقت گیر و هم عقلانی نیست

من سال 90 کتابشون رو خریدم. فکر کنم چاپ دهم بود.(آخه بعد از خوندنش تعجب کردم که چنین کتابی چطور تونسته به چاپ دهم برسه!!!)
من کتاب آقای رضایی رو ندیدم و نه خوندم. فقط تعریفش رو شنیدم. به 1000 صفحه ای بودنش توجه نکنید. من مجبور شدم بخاطر خوندن از روی یه منبع خوب، از روی چندین منبع بخونم!!( بخاطر خوندن از روی کتاب سجادیان) .همون اول یه منبع خوب رو محکم بخونید به جای اینکه چندین منبع بخونید. موفق باشید.

MisaghSepehr

عضو جدید
تعدادی از دوستان با پیغام خصوصی منابعی که مطالعه کرده بودم رو پرسیدند؛ در پاسخ این عزیزان:
برا زبان عمومی از کتاب خانم زهرا آهنگر و آقای محمد اصفهانی انتشارات سری عمومی ارشد استفاده کردم.( بدون استفاده از نرم افزار Ankidroid یا Anki desktop اصلا توصیه نمیکنم.برا دانلود گوگل کنید.اپن سورسه)
برا ریاضی مهندسی کتاب محمود کریمی + تستهای آخر کتاب حسین نامی
دیفرانسیل کتاب محمود کریمی
مدار: کارو زرگر
(بخاطر زمانی که روی زدن تستهای زبان گذاشتم دیگه وقت نکردم بیشتر مدار بزنم . اما ارزشش رو داشت)
کنترل: کتابهای سجادیان(اصلا پیشنهاد نمیکنم) + کتاب پردازش + دیدم با کتاب سجادیان نمیشه اوگاتا رو هم خوندم(اما نه خیلی دقیق و فلسفی-تمرینهای اوگاتا رو هم حل نکردم) +تمام تستهای 3 جلد کتاب سرمه ای دانشگاه تهران + Feedback control of dynamic systems solution manual(Gene F. Franklin and others)
این کتاب آخری رو توی اون یه هفته ای که کنکور عقب افتاد خوندم. (میخوندم و رد میشدم-حل نمیکردم)
سیگنال کتاب امیر مومن زاده و حسین بخشی گلستانی رو خوندم با بانک تست مومن زاده ( علیرغم اینکه خوب خونده بودم و توی 2 تا کنکور آزمایشی آخرم 92 درصد سیگنال میزدم سر جلسه با بی دقتی های خیلی الکی خراب کردم.همش حس میکردم از بقیه عقبم.میخواستم زودتر بزنم به درسای دیگه هم برسم که درصدم حسابی خراب شد)
الکترونیک : اشرفیان درسنامه خیلی خوبی داره. اما برا حل تست خیلی ضعیفه. برا تست کتاب دیگه ای باید بخونید.
ماشین: کتاب امین حلم زاده
تمام تستهای 3 جلد متاب سرمه ای دانشکاه تهران رو هم 2-3 بار زدم.
از اواسط خردادماه هم شروع کردم. موفق باشید

آخرین ویرایش:

0192

عضو جدید

/پیشنهاد میکنم زمان مشخصی برای گردهمایی بذارید/من در روز نهایتا دوبار به سایت سر میزنم
ممنون

برای استفاده از از سایت پارسه باید ثبت نام الکترونیکی انجام داد؟خواستم انجام بدم اما گفت این صفحه مجاز نیست(البته فکر کنم...

pouyan-asgharian

عضو جدید
کمک در انتخاب رشته!

کمک در انتخاب رشته!

دوستان میدونید رتبه 700 800 تو قدرت کجاها روزانه قبول میشه؟در ضمن به نظر شما ارزش پشت کنکور موندن وجود داره یا نه؟ مممنووووووووون

• :gol:

juvefans

کاربر ممتاز
/پیشنهاد میکنم زمان مشخصی برای گردهمایی بذارید/من در روز نهایتا دوبار به سایت سر میزنم
ممنون

برای استفاده از از سایت پارسه باید ثبت نام الکترونیکی انجام داد؟خواستم انجام بدم اما گفت این صفحه مجاز نیست(البته فکر کنم...

باید عضو باشید ، یعنی باید بری موسسه ثبت نام کنی برای آزمون یا طرح مشاوره همپا ( که بعید میدونم خوب باشه ) .

• Like
واکنش ها: 0192

chakavak-m

عضو جدید
سلام منم شروع کردم...همه درسارو هم دارم می خونم :)

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..
ما که امسال کنکور و دادیم و دیگه کار ما حداقل تا دو سال با کنکور تمومید:)
خداروشکر نتایج اکثر دوستان هم راضی کننده بود ..امیدوارم بچه های ارشد 94 دیگه بترکونن کنکور 94 رو....
بخونید به امید خدا موفق باشید;)

Arash_22

عضو جدید
آخرین مرور انتخاب رشته ارشد 93

آخرین مرور انتخاب رشته ارشد 93

سلام دوستان
اگه هنوز فرم انتخاب رشته تون رو نهایی نکردید و دوست دارید از یه زاویه دیگه به رشته های ارشد و واحدهای درسیشون و مشاغلشون و دانشگاههاشون نگاه کنید، این لینک رو از دست ندید.
با آرزوی موفقیت برای همه بچه های کنکوری ارشد 93:gol:

Sajjad_k

عضو جدید
منم تازه شروع کردم با مدار و ریاضی و مغناطیس و همینطور زبان

llvll.asoud

کاربر ممتاز
منم تازه شروع کردم با مدار و ریاضی و مغناطیس و همینطور زبان

آیا با خوندن دست جمعی با یک برنامه مشخص توی سایت موافقید یا ترجیح میدید خودتو بخونید و مثل قبل توی تاپیک های رفع اشکال هرجا به مشکل خوردید اونجا مشکلاتتونو مطرح کنید؟
من با مدیر تاپیک صحبت کردم قراره بعد جمع بندی نظرشونو بدن که اگه بشه یه تغییری توی نحوه مدیریت تاپیک های رفع اشکال صورت بگیره که این تاپیک ها فعال تر بشن و بشه استفاده بهینه رو ازین تاپیکها ببریم

Sajjad_k

عضو جدید

آیا با خوندن دست جمعی با یک برنامه مشخص توی سایت موافقید یا ترجیح میدید خودتو بخونید و مثل قبل توی تاپیک های رفع اشکال هرجا به مشکل خوردید اونجا مشکلاتتونو مطرح کنید؟
من با مدیر تاپیک صحبت کردم قراره بعد جمع بندی نظرشونو بدن که اگه بشه یه تغییری توی نحوه مدیریت تاپیک های رفع اشکال صورت بگیره که این تاپیک ها فعال تر بشن و بشه استفاده بهینه رو ازین تاپیکها ببریم

موافقم به صورت کلی دسته جمعی خونده بشه....برنامه جزئی هرکسی برای خودش متفاوته میشه از کمک هم استفاده کرد به هر حال

llvll.asoud

کاربر ممتاز
موافقم به صورت کلی دسته جمعی خونده بشه....برنامه جزئی هرکسی برای خودش متفاوته میشه از کمک هم استفاده کرد به هر حال

آره خوبه اگه پاییز بود شاید نمی شد این کارو کرد (به علت حساسیت زمانی) ولی الان که هنوز تو بهاریم می شه! من که استقبال می کنم

فعلا تا جمعه صبر میکنیم که بقیه دوستانی که فعلا وقت نکردم بیان به تاپیک هم بیان و اعلام آمادگی کنن بعد تا اونموقع هم نظر مدیر تاپیکهارو در مورد پیشنهاد جویا میشیم و اگه خدا بخواد شروع میکنیم.

به نظرم بهتره تمام درسا به صورت موازی شروع بشه بلاخره همه افراد که از یه درس شروع نمیکنن شاید یکی بخواد اول کنترل و سیگنال بخونه یا یکی مدارو الکترونیک طوری باشه که همه بتونن استفاده کنن و برنامه های بعدی هم گذاشته میشه که بقیه دوستان هم بتونن در سری بعدی با برنامه جلو بیان

fighter7

عضو جدید

سلام . من هم شروع کردم و آزمون و کلاس ثبت نام کردم . با مدار و ریاضی شروع کردم زبان هم 504 میخونم . موافقم با برنامه ریزی یا حتی خوندن دست جمعی

0192

عضو جدید
مطالعه دست جمعی در صورتی ممکنه که وقت آزاد و درگیرمون مشابه هم باشه

ممکنه شما برنامه ای که برای مطالعهمد نظر دارید رو بگید؟ فکر میکنم اینجوری تصمیم گیری راحت تره

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا