++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

onlyhvs

عضو جدید
واقعا اون جزوه رو در سایتشون قرار دادن؟میشه لینک دانلودش رو برای ما هم بفرستید.ممنون

برای دریافت جزوه کامل بنده (اسلام پناه) از لینک زیر استفاده نمایید انشاالله که مفید واقع شود. جزوه ترم پاییز
در ضمن از آقای اسدی (تهیه کننده نسخه نهایی) و خانم اخوان(نویسنده جزوه) کمال تشکر را دارم، انشاالله موفق باشید.
اسلام پناه

engpower_1

عضو جدید
دوستان به این یه نگاهی بندازید.تا چه حد درسته ؟؟؟
-------------------------------------------------
عرض سلام خدمت دوستان
مطلب مهمی هست که حدود دو ماه پیش بهش برخورد کردم اما آن را به حساب ضعیف بودن خودم و مطالعه درس مدارهای الکتریکی 2 پس از مدتی نسبتا طولانی دانستم.داستان از این قرار است که در آن زمان فصل فرکانس های طبیعی را از کتاب مدارهای الکتریکی 2 نوشته دکتر کارو زرگر از انتشارات پوران پژوهش بررسی کردم که علی رغم متن شیرین کتاب مدارهای الکتریکی 1 مطالب برایم کمی گنگ به نظر آمد،البته هنوز این فصل را بازخوانی نکردم.حدود دو هفته قبل یک سوالی که یکی از دوستان در سایت ایشان راجب اشکال مفهومی در این فصل کتابشان خواندم که آن فرد نیز از قول اساتیدش این نکته را به دکتر زرگر اطلاع رسانی کرده بود.
چند دقیقه پیش هم در یکی از تالارهای بزرگ مهندسی برق این مطلب با این شایعه را مشاهده کردم. وظیفه خودم دونستم که به اطلاع شما عزیزان برسانم چه کسانی که این فصل این کتاب را خوانده اند،فهمیده اند چه کسانی که نفهمیدند.خلاصه اگر هنوز به مطالعه این مبحث در برنامه تان نرسیده ایدکتاب دیگری را انتخاب کنید(از جمله کتاب مدارهای الکتریکی انتشارات مدرسان که دوستان این فصل را تست کرده اند).در این وقت کم تا کنکور وقت آزمایش و خطایی در قالب برنامه ریزی وجود نخواهد داشت.

اتفاقا خود من اون اشکالات رو هم به زرگر هم به عبدالعالی گفتم. دلیلش هم این بود که سر کلاسای تابستون مهندس تقوی داشت یه تست برامون حل میکرد که چند تا از بچه ها بهش گیر دادن که بقیه اساتید یه چی دیگه میگن در مورد روش محاسبه و بررسی فرکانسهای طبیعی اونم اومد کامل اثبات کرد که چرا حرف بقیه اساتید غلطه.

راستی کسی کارنامه ای که میانگینش توی رنج 30 باشه و مدار و کنترل رو هم حدود 80 و 70 زده باشه پیدا نکرد؟ خواهشا اگه دارید تنبلی نکنید دیگه :cry: خیلی برام مهمه .....

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا خود من اون اشکالات رو هم به زرگر هم به عبدالعالی گفتم. دلیلش هم این بود که سر کلاسای تابستون مهندس تقوی داشت یه تست برامون حل میکرد که چند تا از بچه ها بهش گیر دادن که بقیه اساتید یه چی دیگه میگن در مورد روش محاسبه و بررسی فرکانسهای طبیعی اونم اومد کامل اثبات کرد که چرا حرف بقیه اساتید غلطه.

راستی کسی کارنامه ای که میانگینش توی رنج 30 باشه و مدار و کنترل رو هم حدود 80 و 70 زده باشه پیدا نکرد؟ خواهشا اگه دارید تنبلی نکنید دیگه :cry: خیلی برام مهمه .....

جناب شما چه کلاسهایی رو رفتید؟

onlyhvs

عضو جدید
بچه ها یه چیز دیگه... راجع به درس مدار
مدار چه کتابی بخونم... اونم اصلا پایه ندارم..
یه سری گفتن با مدار پارسه شروع کن.. بعد مدار کارو زرگر...
بعدشم کتاب روشهای سریع تحلیل مدارهای الکتریکی

دوستان اگه نظرشون رو بگن ممنون میشم.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

من اول مدار کارو بعد تقوی رو پیشنهاد میکنم..
کلا نظر من اینه کتابهای پارسه واسه شروع خوب نیس به نظر میاد مدار پارسه آسونه اما اصلا اینطور نیس نکته زیاد داره یعنی درسو یاد بگیر برای تکمیل نکته هات پارسه رو بخون
کل کتابهای پارسه رو نگه دارین واسه مهر به بعد تا نکاتشو یاد بگیرین

onlyhvs

عضو جدید
کلا نظر من اینه کتابهای پارسه واسه شروع خوب نیس به نظر میاد مدار پارسه آسونه اما اصلا اینطور نیس نکته زیاد داره یعنی درسو یاد بگیر برای تکمیل نکته هات پارسه رو بخون

مرسی
یعنی با توجه به اینکه من اصلا پایه برق ندارم... میتونم با این کتاب ها خوب پیش برم؟
یعنی با کتاب کارو شروع کنم بعد تقوی... با اولویت یا به طور موازی و همزمان بخونم؟؟؟

sharifqc

عضو جدید
آقا ولی کارو شدیدن نچسبه ها؟؟میشه گفت کپ کتاب مدار جبه داره . به نظر من تقوی بهتره . خیلی خلاصس ولی خسته کننده نیست . پارسه ام بهتر از کارو و فنی و با کلاس درس داده واقعا

sharifqc

عضو جدید
مرسی
یعنی با توجه به اینکه من اصلا پایه برق ندارم... میتونم با این کتاب ها خوب پیش برم؟
یعنی با کتاب کارو شروع کنم بعد تقوی... با اولویت یا به طور موازی و همزمان بخونم؟؟؟
اصلا پایه ی برق ندارید یعنی چی اونوقت؟؟؟ لیسانس کتابداری خوندید میخاید برق امتحان بدیید؟؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

من کتاب تقوی رو دارم . تستهای زیادی داره ولی کمی درسنامش به نظر من البته ضعیفه :D البته نظر شخصیه بنده هستا :دی
منم از کتاب پوران شروع میکنم بعد میرم سراغ تقوی

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
مرسی
بنظر من که پایه هم نداشته باشی هم این کتاب خوبه بازم نظر بقیه دوستان رو هم بگیر
در مورد اینکه با الویت بخونی یا همزمان بستگی به این داره که چه جوری شاگردی هستی آیا همیشه باید یه فصل رو کامل مسلط شی بری بعدی یا نه ....(از کدوم بیشتر نتیجه میگیری)
نظر من اینه حین مطالعه خلاصه نویسی کن یا تو کتاب مارک بزن حاشیه نویسی کن.. کل کتاب کارو رو تموم کن بعد که رفتی تقوی رو بخونی یه مرور کن همون فصل رو بعد از تقوی بخون بعد تستهای هر دو رو بزن اینطوری یه مرور اساسی میشه

sharifqc

عضو جدید

من فرکانس طبیعی رو از پارسه و تقوی و کارو خوندم . کارو که کپ جبه دار گفته و تقوی ام خیلی کوتاه چنتا نکته که همه میدونن و گفته و باز پارسه یکم بحث کرده که کلا خوبه ولی من توصیه میکنم از یه نفر که مبحث فرکانس طبیعی رو خوب شیر فهم شده بپرسید که واستون کامل توضیح بده یام که خودتون وقت بذارید و روش خوب فکر کنید و مثالای مختلف و با هم مقایسه کنید تا اصل قضیه دستتون بیاد وگرنه تا آخر لنگ میزنید

onlyhvs

عضو جدید
بنظر من که پایه هم نداشته لاشی این کتاب خوبه بازم نظر بقیه دوستان رو هم بگیر
در مورد اینکه با الویت بخونی یا همزمان بستگی به این داره که چه جوری شاگردی هستی آیا همیشه باید یه فصل رو کامل مسلط شی بری بعدی یا نه ....
نظر من اینه حین مطالعه خلاصه نویسی کن یا تو کتاب مارک بزن.. کل کتاب کارو رو تموم کن بعد که رفتی تقوی رو بخونی یه مرور کن همون فصل رو بعد از تقوی بخون بعد تستهای هر دو رو بزن اینطوری یه مرور اساسی میشه

مرسی...
پیشنهادتون خوبه.
همین کار رو میکنم.
اول کتاب کارو بعد تقوی... مهر به بعد هم کتاب پارسه...
------------------------------------------------------------------
الکترونیک هم اگه اشکال نداره اینجا مطرح کنم دوستان نظر بدهن:
اول کتاب و جزوه مهندس اسلام پناه.. بعد اشرفیان
خوبه؟؟ نظری ندارید؟؟

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
خوبه؟؟ نظری ندارید؟؟
آره خوبه وآخره سر پارسه که مثل آب خوردن واستون میشه (اما نکاتش قابل استفاده س)
بچه چرا اینجا کسی از کتاب الک ارشد ناصح چیزی نمیگه اونم کتاب خوبیه

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر همه دوستان
بچه ها میگم جزوه ای چیزی ندارید که انتگرال هارو کامل و روان توضیح داده باشه ؟

onlyhvs

عضو جدید

آخه میگن اسلام پناه بهترو کاملتر از ناصح گفته..
میگن... من ندیدم!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

اتفاقا من از ناصح میخونم به نظرم عالیه . تا الان چیزی نبوده که نفهمیده باشم . خیلی عالی توضیح داده :D

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
میگن... من ندیدم!
کتاب اسلام پناه جمع وجورتر گفته درسته
اما ناصح هم مثال وتمرین زیاد داره کتاب بدی نیس هر چند به اسلام پناه نمیرسه
میدونی الکترونیک یه درسیه که هر نویسنده از یه راه توضیح داده یکی جریان یکی روش سریع یکی هایبرید.... به اون خاطر اگه مفهومی یاد نگیری گیج میشی با خوندن چند کتاب...یکی شو کامل مسلط شو بعد

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
این پیام رو هم به یکی از دوستان داده بودم که با اجازش اینجا میذارم تا بقیه هم استفاده کنن:
..
هیچوقت ناامیدی سراغتون نمیاد.

منم به همین فکر کردم میگم امسال با اینکه مجبور شدم همه درسارو از صفر بخونم و همه رو خود خوان یاد بگیرم میگم تازه افتاده بودم توی مسیر کنکور
منم میگم حیفه سال دیگه بخونم هم مطالب برام جا افتاده هم دیگه مجبور نیستم راه و روشارو امتحان کنم
به خودم میگم اگه یه سال دیگه بخونی بهتر از اینه که بری یه دانشگاه پایین و بعد وقت دکترا که رسید باز بی تجربگی و ضرر هایی که واسه دانشگاه کارشناسی کشیدم و باز از اول ولی تو یه مقطع دیگه و شروع به ازمون و خطای دیگه کنم
حداقل الان میدونم واسه ارشد چیکارا باید کرد
بی نهایت ممنونم حرفاتون انگیزمو خیلی بالا برد:w27:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی الکترونیک یه درسیه که هر نویسنده از یه راه توضیح داده یکی جریان یکی روش سریع یکی هایبرید.... به اون خاطر اگه مفهومی یاد نگیری گیج میشی با خوندن چند کتاب...یکی شو کامل مسلط شو بعد
روش اسلام پناه چیه ندا جون؟
من کتابشو ندیدم ولی می خوام بگیرمش

nima1111

عضو جدید

این پستتون دم دستم بود کوت کردم:redface: در ادامه صحبتهاتون در مورد مدار....
من مدارم در حد صفر بود دوران دانشگاه از مدرسان میخوندم واقعا روشهاش طولانی و خسته کننده بود!!!
کتاب کارو زرگر هم نخوندم چون وقتش رو نداشتم واسه امسال.
تنها چیزی که بهم کمک کرد مدار بتونم تست بزنم راهنمای خود استاد تقوی بود که گفت اول همین پارسه رو بخون بعد بیا سراغ تستهای کتاب من.تو همین سایت ازشون پرسیدم.
انصافا خیلی روش خوبیه واسه کسی که وقت نمیکنه هر سه تا کتاب رو بخونه.

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

الکترونیک همینه بنظر من روش جریانی و روش هایبرید و روش مقاومت هر ستاشو یاد بگیرد اوووو تا ساله دیگه حتما میرسید (اول جریانی یاد بگیرید اگه وقت نشد روشهای دیگه اشکالی ندارد)روش جریانی بصورته اسلام پناه راحتره به یاد داشته باشید یه کتاب کل مطالب در بر نگرفته اما اسلام پناه بهتر پوشش داده و راحت به جواب میرسه رمز موفقیت الکترونیک این نیست که ما همین سوالات حل کنید وتمام ، شما باید چند بار کتاب را بخونید بعد میتونید برای مدارها ro اضافه کنید تغذیه رو دست کاری کنید VA باشد یا نباشد رو امتحان کنید ،مقاومت را تغییر دهید مطمئنن تغییراتی جالبی میبینید و اینجوریاست استاد میشد اما هیج وقت دست کمش نگیرید برای اثبات حرف هر کی ادعا الکترونیک میکنه همین سوال ساده رو برام حل کنه خیلی ساده است
ولتاژ خروجی رو خواستم اینم گزینه ها
1) 5.3
2) 4.8
3) 3.8
4) 3.3
DSC07637.jpg

کم رنگش
DSC07639.jpg

Muhammad1986

عضو جدید
مرسی...
پیشنهادتون خوبه.
همین کار رو میکنم.
خوبه؟؟ نظری ندارید؟؟

میگن... من ندیدم!

اتفاقا من از ناصح میخونم به نظرم عالیه . تا الان چیزی نبوده که نفهمیده باشم . خیلی عالی توضیح داده :D

همون روش اسلام پناه رو برید و کتاب ایشون رو بخونید با تمارین و مثال های رضوی

من کتاب ناصح رو خوندم ولی روش هاش با اسلام پناه فرق میکنه

من تابستون داشتم کتاب ناصح رو میخوندم بعد میرفتم کتاب اسلام پناه رو میخوندم دیدم یه تفاوت هایی دارن توی حل کردن

از استاد اسلام پناه پرسیدم گفتن:

اگه با روش کتاب ناصح برید یعنی همون مدل پای و... یه ذره مدار رو بپیچونن دیگه نمیتونید از پس تست بربیاید

البته این هم تجربه ی یکی از بچه ها (مازیار کوهوند)در درس الکترونیکه:

http://barghghodrat.rozblog.com/Foru...ory/4/Post/222

من کتابهای
1-گسترش علوم پایه(شادکام انور)
2-مدرسان شریف(کاردانی)
3-رهیافت دیانی 1و2
4-دوجلد میرعشقی
5-کتاب 1032 صفحه ای پروفسور رضوی ترجه دیانی انتشارات نص
6-حل تمرین دو جلدی پرو فسور رضوی نوشته محمد باقری
7-مدرسان شریف کارشناسی ارشد
8-جزوه مهندس کهن
9-جزوه مهندس باغستانی
10-دو جلد کتاب دکتر احمد علی اشرافیان انتشارات نصیر و پوران پژوهش
11- کتاب مهندس علیرضا باغستانی
من همه اینها را خوانده ام ولی اگر بجای همه این کتابها یک بار کلاس آقای باغستانی رو بری میفهمی روشهایی که در این کتابها و جزوات هستش هیچ کدوم مثل کلاس آقای باغستانی نمیشه
چون در کلاس ایشون جوری الکترونیک رو یاد میگیری که انگار همش از پخش جریان استفاده میکنی و هیچ فرمول اضافه ای رو یاد نمیگیری واقعا فوق العاده است

مهندس باغستانی هم با روش کتاب و جزوه ایشون توی کلاس کنکورش درس میده پس همون کتاب مهندس اسلام پناه رو بخونید با مثال ها و تمارین میکرو الک رضوی

باقی کتاب ها رو هم بریزید توی جوب!!(البته نمیخوام توهین کنم)

Joe_Bel

کاربر ممتاز
مرسی...
پیشنهادتون خوبه.
همین کار رو میکنم.
خوبه؟؟ نظری ندارید؟؟

نظر شخصیه من اینه: من تمرینات رضوی دیدم بعد اسلام پناه انو میخونم یا پارسه چون مثالش بدک نیست اشرفیان ندیدم زیادم تعریفشو نشنیدم اگه اشرفیان دارید ول خرجی نکنید همنو مثالهاش به سبک اسلام پناه حل کنید ناگفته نماند از پاییز بچه ها کنکور آزمایشی میزارن بهره ببرید(گرچه ماله امسالم داخل تاپیک هست) از سوالات اتوماسیون هم میتونید حل کنید یه جوری برانامه ریزی کنید که درسای دیگه هم برسید وگرنه عشق معرفی کتاب داشته باشیم در مورد الکترونیک باغستانی، ناصح ، و کتابهای به دردنخوری مثل مدرسان ، پردازش ؛ پوران ، علوی و...هم صحبت نکردیم اما افزایش کتاب یعنی حاشیه سازی فقط و فقط و فقط تا پاییز از یک کتاب بخونید و انو لتو پاره کنید واسه همینه من وبچههای دیگه قبل از خرید کتاب اصرار به یک کتاب خوب داریم

onlyhvs

عضو جدید
نظر شخصیه من اینه: من تمرینات رضوی دیدم بعد اسلام پناه انو میخونم یا پارسه چون مثالش بدک نیست اشرفیان ندیدم زیادم تعریفشو نشنیدم اگه اشرفیان دارید ول خرجی نکنید همنو مثالهاش به سبک اسلام پناه حل کنید ناگفته نماند از پاییز بچه ها کنکور آزمایشی میزارن بهره ببرید(گرچه ماله امسالم داخل تاپیک هست) از سوالات اتوماسیون هم میتونید حل کنید یه جوری برانامه ریزی کنید که درسای دیگه هم برسید وگرنه عشق معرفی کتاب داشته باشیم در مورد الکترونیک باغستانی، ناصح ، و کتابهای به دردنخوری مثل مدرسان ، پردازش ؛ پوران ، علوی و...هم صحبت نکردیم اما افزایش کتاب یعنی حاشیه سازی فقط و فقط و فقط تا پاییز از یک کتاب بخونید و انو لتو پاره کنید واسه همینه من وبچههای دیگه قبل از خرید کتاب اصرار به یک کتاب خوب داریم

چقدر جالب شد...
پس نتیجه گیری کلی اینکه : به جای اینکه چندین کتاب رو بخوانید , کتاب مهندس اسلام پناه رو چندین بار بخونید.
(کتاب راهیان ارشدش یا نصیر؟؟):D

این در مورد الکترونیک بود
-----------------------------------------------------------

در مورد مدار چی؟؟؟؟

engpower_1

عضو جدید
من مدارم در حد صفر بود دوران دانشگاه از مدرسان میخوندم واقعا روشهاش طولانی و خسته کننده بود!!!
کتاب کارو زرگر هم نخوندم چون وقتش رو نداشتم واسه امسال.
تنها چیزی که بهم کمک کرد مدار بتونم تست بزنم راهنمای خود استاد تقوی بود که گفت اول همین پارسه رو بخون بعد بیا سراغ تستهای کتاب من.تو همین سایت ازشون پرسیدم.
انصافا خیلی روش خوبیه واسه کسی که وقت نمیکنه هر سه تا کتاب رو بخونه.

بابا همکلاسی سلام :) کدوم کلاس تقوی رو میومدی تابستون یا پاییز؟ آمار بده ببینم میشناسمت :biggrin: راستی چطور دادی کنکورو؟

کلاسایی که من رفتم: (من دو سال کنکور دادم! برا همین دوبله کلاس رفتم)
الک با باغستانی و لطیفی ولی باغستانی سطح پایین میگه
مغناطیس با باغستانی و اشرفیان ولی اشرفیان خیلی بیشتر مایه میذاشت
مدار با تقوی که خیلی عالی بود ولی اشکالش این بود که دیگه زیادی نکته و ریزه کاری میگفت
مهندسی با معتقدی که بی شک بهترین استاد مهندسیه
کنترل با شیرین ابادی و تقوی ولی تقوی خیلی تستی تر میگفت
زبان نرفتم!
سیگنال با صایب و تقدسی که هر دو بد نبودن ولی تقدسی خیلی از روی کتابش میخوند

یه چیزی هم تجربه من بود که بنظرم بد نیس بگم. هیچ کتابی بهترین نیس. مثلا سال اول من از کتاب معتقدی خوندم ولی وقتی سر کلاسش نشستم اصلا یه چیز دیگه میگفت! خیلی متفاوت بود. تقوی هم همینطور اصلا کتاب و جزوش زمین تا اسمون فرق میکرد. بنظرم سعی کنید اگه میتونید کلاس برید یا لااقل جزوشونو گیر بیارید. اینکه فقط از کتاب بخونی خیلی وقت گیره.

راستی رتبم رو هم توی مدرسان تخمین زدم شد 80! فکر کنم سیستمشون مشکل داره! :biggrin:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
چقدر جالب شد...
پس نتیجه گیری کلی اینکه : به جای اینکه چندین کتاب رو بخوانید , کتاب مهندس اسلام پناه رو چندین بار بخونید.
(کتاب راهیان ارشدش یا نصیر؟؟):D

این در مورد الکترونیک بود
-----------------------------------------------------------

در مورد مدار چی؟؟؟؟

پیشنهاده خوبیه منم دنبال کتاب توپ میگردم بغیر از کتاب پوران دست خودم نیست من با انتشارات حروف چینی پوران ناسازگارم همین که کتابو باز میخنم چورت زدم
777 (34).gif
برای شب کنکور من سایت 11و ربع خوابیدم کافی بود کتابو باز کردم خوابم برد

vahidzila

عضو جدید
من واسه معادلات شروع کردم به خوندن از روی پارسه کتاب خوبیه ولی خسته کنندست به نظرتون همین یه کتاب کافیه؟

آخرین ویرایش:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
الکترونیک همینه بنظر من روش جریانی و روش هایبرید و روش مقاومت هر ستاشو یاد بگیرد اوووو تا ساله دیگه حتما میرسید (اول جریانی یاد بگیرید اگه وقت نشد روشهای دیگه اشکالی ندارد)روش جریانی بصورته اسلام پناه راحتره به یاد داشته باشید یه کتاب کل مطالب در بر نگرفته اما اسلام پناه بهتر پوشش داده و راحت به جواب میرسه رمز موفقیت الکترونیک این نیست که ما همین سوالات حل کنید وتمام ، شما باید چند بار کتاب را بخونید بعد میتونید برای مدارها ro اضافه کنید تغذیه رو دست کاری کنید VA باشد یا نباشد رو امتحان کنید ،مقاومت را تغییر دهید مطمئنن تغییراتی جالبی میبینید و اینجوریاست استاد میشد اما هیج وقت دست کمش نگیرید برای اثبات حرف هر کی ادعا الکترونیک میکنه همین سوال ساده رو برام حل کنه خیلی ساده است
ولتاژ خروجی رو خواستم اینم گزینه ها
1) 5.3
2) 4.8
3) 3.8
4) 3.3
مشاهده پیوست 136354

کم رنگش
مشاهده پیوست 136356
یوسف جان شما هم دیگه خیلی سخت گرفتی ، شما نباید بگی همه روشها رو باید بلد باشم شاید به درد بخوره!!! نه این اشتباه
شما یه روش غیر فرمولی(منظورم اینه که تحلیل کن مدارو و فرمول بی خودی حفظ نکن) رو خوبو کامل یاد بگیر به راحتی جواب میده البته پیشنهاد من اسلام پناهه، آخه جریانهارو با نام واحد اسم گذاری میکنه بهتره دیگه 60 تا متغییر اضافه تو مدار نیست
اینو شما یاد بگیر تممممموم مثالها رو هم به همین روش حل کن تا زیرو بم کار دستت بیاد، اگه دوسه تا روشو یاد بگیری نمیتونی تو همش به تسلط برسی و دچار دوگانگی مطلبو استرس سر جلسه میشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا