++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.
سلام بچه ها .صبح همگی بخیر.لطفاً یک منبع مناسب برای مثلثات معرفی کنید.ضمناً دوستان قدیمی که در کنکور موفق شدن (مثل آیدین و احسان و...)پیرامون برنامه ریزی کردن هم مشاوره بدن .مثلاًدروس را سری بخونیم یا موازی و.......

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

salam mohandes.khaste nabashid tashakor mikonam babate site mofid va kameleton khastam khahesh konam age emkanesh hast pasokhe tashrihie 3azmoone jame nasir ro ke linkesh ro vase download gharar dadin ro age zahmati nis dar ekhtiare ma gharar bezarin mamnoon misham.
سلام.در فایلی که قرار دادم پاسخ هم قرار داره

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها .صبح همگی بخیر.لطفاً یک منبع مناسب برای مثلثات معرفی کنید.ضمناً دوستان قدیمی که در کنکور موفق شدن (مثل آیدین و احسان و...)پیرامون برنامه ریزی کردن هم مشاوره بدن .مثلاًدروس را سری بخونیم یا موازی و.......
دوستان عزیز من یه کتاب جیبی(فرمولها وقضایای ریاضی)دارم هر وقت بعضی چیزا از دوران دبیرستان ..یادم رفته از اون نگا میکنم..
matee اینی که گفتم واسه یاد گیری نیستها یادآوریه مطالبه..

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه مطلب راجب خلاصه نویسی بگم، من امسال از خلاصه هایی که واسه خودم مینوشتم خیلی راضی بودم و تا روز آخر هم خوندمشون و جواب هم گرفتم. در حالی که خلاصه های سال قبلم من رو کاملاً سردرگم کرده بودن.
خیلیا خلاصه هایی که واسه خودشون مینویسنن بیشتر کتاب مرجع هست تا خلاصه! یعنی هر چی مطلب این ور و اون ور میبینن یکجا مینویسنن که این کار خیلی اشتباهه.
در واقع باید خلاصه رو طوری بنویسید که فقط مطالبی که بلد نیستید رو شامل بشه نه بیشتر و نه کمتر. یعنی نه خیلی خلاصه در حد یه فرمول باشه و نه خیلی مفصل در حد کتاب مرجع.
و هم اینکه نباید حتماً شبیه کتابایی که میخونید باشه.

مثلاً در حال خوندن مبحث نایکوئیست هستید و بعد از ده بار خوندن به یه درکی میرسید که غیر از خودتون کسی اون رو نمیفهمه. برای مثال میگید اگه نمودار به سمت چپ یا راست منحرف شد یعنی اینکه قطب یا صفر داریم ....
کاری که توی خلاصه نویسی باید بکنید اینه که همون چیزایی که توی دهنتون هست رو روی کاغذ بیارید. چون ذهن شما توی هیچ کتابی نوشته نشده و هیچ کس هم غیر از شما متوجه اون نمیشه و اینکه ممکنه فردا یادتون بره ولی با خوندن و دوره کردن خلاصه هاتون تا ابد تو ذهنتون بمونه.
توی خلاصه ها بهتره فقط مطالبی که بلد نیستید رو بنویسید. مثلاً فصل سلفهای تزویج رو کامل بلد هستید، خوب نیازی نیست خلاصه هاتون رو با نوشتن روابط شلوغ کنید. یا مثلاً اگه فقط رابطه سلف تزویج موازی رو بلد نیستید همون رو یادداشت کنید کافیه.
اگه این کارو نکنید، وقتی میخواید دفعه بعد خلاصه ها رو دوره کنید، به خاطر طولانی بودن حوصلتون سر میره و خیلی از نکات مهم هم از چشمتون در میره.

چند تا کار میتونید انجام بدید که خلاصه های بهتری داشته باشید، یکی اینکه از چند رنگ استفاده کنید و قسمتای مهمتر رو با رنگ قرمز بنویسید.
بعضی از قسمتا هست که توی خیلی از تستا میبنید یا اصلاً توی ذهنتون فرو نمیره و هر وقت میخونید احساس میکنید یادتون رفته. اینجور قسمتها رو میتونید هایلایت کنید.

ممکنه گاهی اوقات فقط یه فرمول بنویسید، ممکنه یه پاراگراف توضیح به زبون خودمونی (که توی فوروم هم استفاده میکنید!) بنویسید یا ممکنه یه مثال بنویسید.
این بستگی داره به خودتون که چطور بهتر مسائل رو درک میکنید، و اصلاً قرار نیست از سبک تکرار و خسته کننده کتابایی که میخونید پیروی کنید.

وقتی دارید تستا رو حل میکنید به یه نکته میرسید که بدون اون تست حل نمیشه، ضمن علامت زدن تست، اون نکته رو هم توی خلاصه هاتون بنویسید و حتی اگه نیاز بود سئوال رو هم بنویسید.
البته حل تست شیوه خودش رو داره، من همیشه کنار تستام از حرف A یا B یا C استفاده میکردم که میکردم که درجه سختی تست رو مشخص میکرد.
همینطور اگه مشکلی داشتم کنارش مینوشتم، مثلاً مینوشتم "مشکل محاسباتی" یا مثلاً "فرمول فلان چیز رو یادم نبود" یا مثلاً "وقتی میله عایق بود مشتق صفر میشه ..."
یا مثلاً ابهامی داشتم، کنارش از یه علامت سئوال استفاده میکردم و مشکلم رو هم مینوشتم.

بعد از چند ماه یا وقتی دارید یه درس رو برای بار دوم میخونید، خلاصه هاتون رو خلاصه تر کنید و یا مطالب جدید بهشون اضافه کنید.
برای مثال توی دوران جمع بندی، خلاصه های من از هر درس به یه ورق کلاسور رسیده بود و نهایتاً روز قبل از کنکور، کل درسا توی یه ورق خلاصه شده بود و با اون میتونستم همه تستا رو حل کنم.
خلاصه هاتون رو هم پیشنهاد میکنم توی یه کلاسور بنویسید تا هر وقت خواستید بتونید اونا رو کم و زیاد کنید.

موفق باشید

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

بار اول برای یادگیری دو، سه درس بصورت موازی شروع کنید بار دوم کلا موازی

Joe_Bel

کاربر ممتاز
توی خلاصه ها بهتره فقط مطالبی که بلد نیستید رو بنویسید. مثلاً فصل سلفهای تزویج رو کامل بلد هستید، خوب نیازی نیست خلاصه هاتون رو با نوشتن روابط شلوغ کنید. یا مثلاً اگه فقط رابطه سلف تزویج موازی رو بلد نیستید همون رو یادداشت کنید کافیه.
اگه این کارو نکنید، وقتی میخواید دفعه بعد خلاصه ها رو دوره کنید، به خاطر طولانی بودن حوصلتون سر میره و خیلی از نکات مهم هم از چشمتون در میره.
بسیارعالی بود
اینی که قرمز کردم مهران همه گفتن و من شخصا موافق نیستم چون سر جلسه آزمون دقیقا همونایی یادم رفت که بلد بودم و تو خلاصه نویسی نکردم یا بعد مدتی حذفشون کردم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.به زودی یک فایل با محتوای فرمولهای انتگرال و مشتق و فرمولهای مثلثاتی در وبلاگ میذارم دانلود کنید.این فایل رو مهندس تاجیک در تابستان 90 به ما داده بودند.
در مورد نحوه برنامه ریزی یک مورد بسیار مهم رو در نظر بگیرید.اونچه که خیلی در برنامه ریزی شما مهم و پررنگ هست خلاقیت خود شماست.همونطور که یک مساله مدار میتونه 4 راه حل داشته باشه برنامه ریزی هم میتونه راه ها و سبک های متفاوتی رو داشته باشه.شما باید خودتون توانایی چیدمان و طراحی یک برنامه دقیق و اجرای دقیق تر اون رو داشته باشید.سعی کنید برنامه شما قابل اجرا باشه و صرفا رویاپردازی نباشه،این خیلی مهمه.شما باید متناسب با توانایی خودتون واسه خودتون برنامه بریزید.شاید کسی پتانسیل مطالعه 10 ساعت در هر روز رو داشته باشه و متناسب با اون برنامه بریزه و کسی 5 ساعت مطالعه رو هم به زور تحمل کنه.در کل سری خوانی برای الان خوب نیست.اگر ترم دارید و ترمتون سبک هستش میتونید به سادگی ریاضیات به همراه یک درس سنگین دیگه رو تا تیر تموم کنید.

arshad92

اخراجی موقت
بار اول برای یادگیری دو، سه درس بصورت موازی شروع کنید بار دوم کلا موازی
من اگر به گذشته بر می گشتم دوباره این کاری را می گم می کردم .
ابتدا سعی کنید در یک برنامه 90 روزه تمام درس ها رو بصورت سری بخونید . در این دور شما فقط باید روی مفاهیم اولیه تمرکز کنید . در سه ماه دوم که تابستان می شه اگر دیدید به کلاس نیاز دارید به کلاس برید و بقیه دروس را مرور کنید موازی .
در 3 ماه پاییز فقط روی مرحله تسلط کار کنید و در یک ماه و نیم اخر روی مرور و مرور و مرور

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اينم نمونه اي از خلاصه نوسي اوليه ي من : شايد در نگاه اول چيزي كه نظرتون رو جلب بكنه تنوع رنگه در اين نوشته هاست :D و اينكه چه حوصله اي داشتم من!!!! ممكنه براي بعضيا خنده دار بياد برا بعضيا هم جالب باشه بهرحال من با اين نوشته ها حال كردم كلا براي 5 درس كل خلاصه نويسي اوليه من شد 20 صفحهA4 نوشتنشون دوهفته طول كشيد مرورشون دوساعت !!! كه نزديكاي كنكور شد يكي دوصفحه فرمولهاي فرار فقط. در پايان فقط سعي كنيد خودتون باشيد هركي هرجوري راحته بنويسه منم اينطوري بودم مزاياشم اين بود زيبا كم حجم مطمئن
كيفيت بهترش اين زيره يذره زوم كنيد بهتر ديده ميشه
http://s1.picofile.com/file/7659425913/Scan1.jpg

پیوست ها

• Scan1.jpg
    Scan1.jpg
    50.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام اينم نمونه اي از خلاصه نوسي اوليه ي من : شايد در نگاه اول چيزي كه نظرتون رو جلب بكنه تنوع رنگه در اين نوشته هاست :D و اينكه چه حوصله اي داشتم من!!!! ممكنه براي بعضيا خنده دار بياد برا بعضيا هم جالب باشه بهرحال من با اين نوشته ها حال كردم كلا براي 5 درس كل خلاصه نويسي اوليه من شد 20 صفحهA4 نوشتنشون دوهفته طول كشيد مرورشون دوساعت !!! كه نزديكاي كنكور شد يكي دوصفحه فرمولهاي فرار فقط. در پايان فقط سعي كنيد خودتون باشيد هركي هرجوري راحته بنويسه منم اينطوري بودم مزاياشم اين بود زيبا كم حجم مطمئن كيفيت بهترش اين زيره يذره زوم كنيد بهتر ديده ميشه http://s1.picofile.com/file/7659425913/Scan1.jpg
خوب بود، شبیه خلاصه نویسی من بود ولی خیلی سلیقه به خرج دادی من از دو رنگ استفاده میکردم من این قدر هم ریز نمیتونم بنویسیم رحم به چشمای کنکوری هم بکنید خوب سامان جان مشکل اینجاست که بچه ها انگیزه خلاصه نویسی ندارن دارم دنبال یه راه حل میگردم بگم الان این خلاصه نویسی ببینن بدتر نشه یادمه یکی از رتبه های برتر کنکور عقیده ای به خلاصه نویسی نداشته اما بعد 3 ماه که مباحث زیاد شده شروع به خلاصه نویسی کرده ساده میگم خلاصه نویسی کنید هر جور که راحیت اما مفید

arshad92

اخراجی موقت
خوب بود، شبیه خلاصه نویسی من بود ولی خیلی سلیقه به خرج دادی من از دو رنگ استفاده میکردم من این قدر هم ریز نمیتونم بنویسیم رحم به چشمای کنکوری هم بکنید خوب سامان جان مشکل اینجاست که بچه ها انگیزه خلاصه نویسی ندارن دارم دنبال یه راه حل میگردم بگم الان این خلاصه نویسی ببینن بدتر نشه یادمه یکی از رتبه های برتر کنکور عقیده ای به خلاصه نویسی نداشته اما بعد 3 ماه که مباحث زیاد شده شروع به خلاصه نویسی کرده ساده میگم خلاصه نویسی کنید هر جور که راحیت اما مفید

یکی از بهترین روش های خلاصه نویسی در خود کتاب هست . به نظر من بهترین روشه برای دور اول و برای دورهای بعد خلاصه نویسی رو کاعذ a4

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم همينو ميگم دوست عزيز اسم من لو رفته انگار:D وقتي من با اين روش راحت بودم نتيجه هم گرفتم دليلي نداره كپي كنم خلاصه نويسي هاي ديگران رو خيلي هم ريز نبود اينجا ريز افتاده در كل هيچ مشكلي هم براي چشام بوجود نيومد وقتي سيگنال 700 صفحه تقدسي تو 4 تا A4 بنويسيو نيم ساعته مرور ميكني كل خستگي اين نوشتن از يادت ميره گقتم كه من اين جور ي راحت بودم بدليل اينكه زياد تو راه بودم تنها چاره امم اين بود چون حجمش خيلي كم بود ...

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
نیگاشون کن !!همشون اینجا جمعند ...به کسی هم چیزی نمی گن !!منو بگو .....خودم تک و تنها رفتم تو کوچه قبلی می چرخم .......

خواستم بگم منم هستم ... البته اگه کمکی از دستم بر بیاد!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
میگن همیشه بعد کنکور دانشگاه آزاد جواب سراسری میاد!!!!:cool:
خوب امسال زمان برگزاری آزمون طی روزهای 9 و 10 و 11 خرداد ماه هستش یعنی چی؟ اصلا ربطی بهم دارند :razz:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اينم نمونه اي از خلاصه نوسي اوليه ي من : شايد در نگاه اول چيزي كه نظرتون رو جلب بكنه تنوع رنگه در اين نوشته هاست :D و اينكه چه حوصله اي داشتم من!!!! ممكنه براي بعضيا خنده دار بياد برا بعضيا هم جالب باشه بهرحال من با اين نوشته ها حال كردم كلا براي 5 درس كل خلاصه نويسي اوليه من شد 20 صفحهA4 نوشتنشون دوهفته طول كشيد مرورشون دوساعت !!! كه نزديكاي كنكور شد يكي دوصفحه فرمولهاي فرار فقط. در پايان فقط سعي كنيد خودتون باشيد هركي هرجوري راحته بنويسه منم اينطوري بودم مزاياشم اين بود زيبا كم حجم مطمئن
كيفيت بهترش اين زيره يذره زوم كنيد بهتر ديده ميشه
http://s1.picofile.com/file/7659425913/Scan1.jpg
ماشالا اقا ارشد چقد ظریف نوشتین:w45:(منظورم همون بزنم به تخته بود:D)
خیلی خوب بود زيبا كم حجم مطمئن واقعا همینطور بود
:w16:
ایشالا که شیرینی نتیجه زحمتاتون هم ببینید:)
:w27:

آخرین ویرایش:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال:redface:

کسی می دونه درس های رشته الکترونیک در ارشد چجوری هست؟و اینکه اینده اش خوبه که ادامه بدیم؟فتونیک چطور؟
من واسه کار اموزیم رفتم تجهیزات پزشکی بیمارستان،جالبیش این بود که تمام کسایی که اونجا کار میکردند همه برق الکترونیک خونده بودن و اینجور که شنیدم زیاد کار هم ندار؟اگه اطلاعاتی در مورد اینده ی مهندسی پزشکی دارید هم بهم بدید ممنون میشم

از بین مخابرات میدان و سیستم چرا همه میرن سیستم؟بخاطر سختی میدان یا وضعیت کاریش؟
ببخشید زیاد بود:redface::w27:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کسی می دونه درس های رشته الکترونیک در ارشد چجوری هست؟و اینکه اینده اش خوبه که ادامه بدیم؟فتونیک چطور؟
من واسه کار اموزیم رفتم تجهیزات پزشکی بیمارستان،جالبیش این بود که تمام کسایی که اونجا کار میکردند همه برق الکترونیک خونده بودن و اینجور که شنیدم زیاد کار هم ندار؟اگه اطلاعاتی در مورد اینده ی مهندسی پزشکی دارید هم بهم بدید ممنون میشم

از بین مخابرات میدان و سیستم چرا همه میرن سیستم؟بخاطر سختی میدان یا وضعیت کاریش؟

سلام.در مورد مهندسی پزشکی از arshd1367 بپرسید رشتش پزشکی هست
در مورد مخابرات میدان به این دلیل همه کم میرن سراغ این گرایش که اکثرا مغناطیس نمیخونن و لذا پایه موجی-مغناطیسیشون مثل من ضعیفه.تنها دلیلش همینه وگرنه مخابرات میدان رشته خیلی جذاب و قشنگ و البته سختی هم هست.اول دانشگاه تهران و دوم علم و صنعت توی میدان تاپ هستن

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.در مورد مهندسی پزشکی از arshd1367 بپرسید رشتش پزشکی هست
در مورد مخابرات میدان به این دلیل همه کم میرن سراغ این گرایش که اکثرا مغناطیس نمیخونن و لذا پایه موجی-مغناطیسیشون مثل من ضعیفه.تنها دلیلش همینه وگرنه مخابرات میدان رشته خیلی جذاب و قشنگ و البته سختی هم هست.اول دانشگاه تهران و دوم علم و صنعت توی میدان تاپ هستن
متشکرم:w27:
اخه از بین کسایی که مخابرات دوست دارن دیدم اکثرا سیستم و ترجیح میدن.برام سوال شده بود:redface:

• Like
واکنش ها: Ehi

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب الک که من نمیتونم نظر بدم چون از رو احساسات حرف میزنم
ولی مهندسی پزشکی میدونم تو ایران به درد ماها که بند "پ" شاملمون نمیشه نمیخوره

llvll.asoud

کاربر ممتاز
این درسته که گرایش سیستم بیشتر با مهندسی کامپیوتر در ارتباطه؟ آخه من اکثر علایق اساتید مخابرات سیستمو میدیدم نوشتن الگوریتم همه جوره از مورچه و زنبور و ژنتیک تا هوش مصنوعیو و شبکه عصبی!
فک میکنی توی الک و خیلی رشته های دیگه بند "پ" نادیده گرفته میشه؟! دلتون خوشه بخدا توی محیط درس بودن یه فایدش اینه آدم فقط فکر و ذهنش پیشه درسه نمیدونه که کار پیدا کردن یعنی چی! بی رحمیای این دور و زمونه رو نچشیدید:D البته خودمم نچشیدما ولی دیدم طرف لیسانسه مسعولش پنجم ابتدایی سواد داره!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
این درسته که گرایش سیستم بیشتر با مهندسی کامپیوتر در ارتباطه؟ آخه من اکثر علایق اساتید مخابرات سیستمو میدیدم نوشتن الگوریتم همه جوره از مورچه و زنبور و ژنتیک تا هوش مصنوعیو و شبکه عصبی!
فک میکنی توی الک و خیلی رشته های دیگه بند "پ" نادیده گرفته میشه؟! دلتون خوشه بخدا توی محیط درس بودن یه فایدش اینه آدم فقط فکر و ذهنش پیشه درسه نمیدونه که کار پیدا کردن یعنی چی! بی رحمیای این دور و زمونه رو نچشیدید:D البته خودمم نچشیدما ولی دیدم طرف لیسانسه مسعولش پنجم ابتدایی سواد داره!

منم یکیو دیدم از هم کلاسیا
گاگول به تمام معنا هست بعد بدون کارت پایان خدمت استخدام رسمی شد :surprised:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اااااااااا
یه روز رفتم سره کلاس اینجا رسید به 58 :surprised:

خسته نباشی عرفان. ترم 8 ای هان؟ چیا برداشتی؟بچه ها اونایی که هنوز واحداشون مونده بیان بگن چیا برداشتن.بهترین زمان برای برداشتن پروژه کی هستش؟ منکه این ترم کلی درس دارم نمیدونم چطور واسه ارشد بخونم

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشی عرفان. ترم 8 ای هان؟ چیا برداشتی؟بچه ها اونایی که هنوز واحداشون مونده بیان بگن چیا برداشتن.بهترین زمان برای برداشتن پروژه کی هستش؟ منکه این ترم کلی درس دارم نمیدونم چطور واسه ارشد بخونم

من ناپیوسته هستم :D
الان ترم 4 هستم یه ترم دیگه دارم
این ترم
ریاضی 2
معادلات
محاسبات عددی
مدارهای مخابراتی
خطوط انتقال مخابراتی
کنترل کننده صنعتی
آزمايشگاه اصول ميکروکامپيوترها
آزمايشگاه سيستمهاي كنترل خطي
آزمايشگاه مدارهاي مخابراتي
تربيت بدني 2

llvll.asoud

کاربر ممتاز
به نظر من بهتره آدم دنبال علایقش باشه تا آینده شغلی.به نظر من توی ایران آینده شغلی مفهومی نداره.شانس بیاری موقع استخدام افرادی که از بند "پ" استفاده میکنن کم باشه تا واسه افرادی مثل ما هم جا بمونه :D علایقم که نگو آدم نمیدوه به چی علاقه داره.من خودم هیچوقت یادم نمیره موقع انتخاب رشته کارشناسی به دلم افتاده بود برم برق مخابرات بخونم الانم دارم میخونم اصلا نمیدونستم اونموقع چی به چیه!! الانم واقعا میگم دارم تموم میکنم ولی نفهمیدم این برق مخابرات چی بود اصلا :biggrin: بخدا خسته شدم از اینهمه درس تعوری بی خاصیت چقدر فرمول حفظ کنیم آخه.این فرمولا کجای زندگی به دردمون میخورن.باز توی خارج اکثر درسا عملیه یه چیزی یاد میگیرن. تا حالا یه ترانسفورماتورو از نزدیک ندیدم ! یکی نبوده بگخ این ترانسه اینم اجزاشه اینم کاربرداش

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا