گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

alk1370

کاربر بیش فعال
آره در کلیت که واجب تره ولی منظورم این بود که همه آزمونها رو میزارن و نتایج که همه نگرانشن رو انگار نه انگار!از دیشب تا حالا فکر کنم بالای میلیون بار سایت سنجش رفرش شده

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره در کلیت که واجب تره ولی منظورم این بود که همه آزمونها رو میزارن و نتایج که همه نگرانشن رو انگار نه انگار!از دیشب تا حالا فکر کنم بالای میلیون بار سایت سنجش رفرش شده
خوب من درک نمیکنم نگرانیتونو
خوب بد نیست آماربازدید سایتشون میره بالا
من که دیگه میرم دقیق همون نه میام حتی اگه شش بیاد
مسئله ی زبان در کلیت و جزئیت واجبتره :دی
دقیقا این عطش شمابرای نتیجه دقیقا عین حس تشنگی و هیجان رسیدنی هستشکه تو آهنگ یک سال بدون باران منتقل میشه
حسودیم شد به حستون
ایشالا که شب که اینجا رو باز کردم خبرای خوب ببینم

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان گل خوبم در این جا.
لطفا جسارت منو ببخشید.به عنوان یک دوست کوچیکتر بعضی چیزا رو خدمت دوستان گلم می گم.

حتما می دونید که قراره نتایج از دیشب اعلام بشه بماند چقدر بعضی ها بی خوابی کشیدند و... انگار وقت یک ملتی برای هیچکی مهم نیست بعدش بعد کلی کشکمش اعلام میشه ساعت 8 بعدش 9 و... (باز پارسال یک روز زودتر و این خودش درد بزرگی هست چرا دقیق اعلام نمیشه یه بار سر بزنیم تموم..الانم نمی خوام بحثو ببرم به حاشیه فقط خواستم بگم این دردو همه ی ما می دونیم پس)
پس به هر حال دوستان سیستم انتخاب ارشد ما واقعا سیستم فرسایشی هست به قول یکی از دوستان خوب این جا می گفت شما مثلا از اول تابستون شروع می کنی به خوندن بعدش اگه شانس بیاری و جایی که میخوای قبول بشی تازه مهر سال بعد یعنی بعد تقریبا 1 سال و 4 ماه میری روی نیمکت ارشد میشینی باز دوسالم اون جا باید بخونی و.. ... واقعا اعصاب خورد کنه بماند بعضی دوستان برای بار دوم کنکور می دند و...

خلاصه ی کلام خواستم بگم خیلی از ما ها تمام امال و ارزوهامونو در ارشد می بینیم ...همون طور که موقع دیپلم گرفتن همه رو توی لیسانس می دیدیم و بعد گرفتنش چیزی عایدمون نشد...واقعا بعد ارشد هم قرار نیست اتقاق خاصی بیفته مگر طر تفکرمون رو عوض کنیم

ما باید این قدر درگیر کار و زندگیمون باشیم که اعلام نتیجه ی ارشد بشه بخش کوچیکی از دغدغه های ما نه این که کل زندگیمون توی ارشد باشه که باعث بشه N بار صفحه رو رفرش کنیم... من بعد کنکور با ادمایی شکر خدا اشنا شدم که سوادشون شاید زیر سیکل بود ولی از خیلی دکترا ها و عضو هیئت علمی ها بیش تر درامد داشتند از راه حلال ... با شان اجتماعی حتی خوب... چون اونا به صورت تجربی چیزای مهم تری رو یاد گرفتند...
.
.
.
البته من انتظار ندارم حرفای منو بپذیرید ولی.. دکتر نایبی رو که حتما می شناسید(اولین فردی که دکترای مخابرات در ایران گرفتند یک سرج توی نت بزنید) من از لطف خدا به طور اتفاقی پارسال با ایشون اشنا شدم... واقعا فکر نمی کردم همچین استادی این قدر بزرگوار باشه و منو راهنمایی کنه از فرسنخ ها دور تر که نمی شناسه و کلا مسیر زندیگم عوض بشه.. توصیه میکنم به دوستان به ادرسی که میگم سر بزنند و تمام سخنرانی های ایشون رو (درسته بعضی هاش کیفیتش کمه) ولی با دقت گوش کنند و بهترین تصمیم رو بگیرند.

http://ee.sharif.edu/~nayebi/fa/speechs.html

با ارزوی موفقیت.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش من اون موقع که تلاشمو کردمم استرس نداشتم واسه نتیجه الان که نکردمم استرس ندارم کلا استرس بعد از امتحان اصلا یعنی چی. شور و هیجان دارم ولی زیاد.شما سرعت پیشرفتت تو درس منو شگفت زده کرده بود تندتندمیخوندی مطالبو. من خودم لاک پشتی م.
ولی خدالعنتشون نکنه وقتمو گرفتن
از صب دنبال این هیجان خاصم نیومد ک. من فک کنم شیطونا میدونن چ حالی دارن بچه ها میخان اذیت کنن.:دی
ولی اسکریم خنده رو خوندم روحم شاد شد:دی
بچه ها یه سوال فنی احتمالا جاش نیس ولی همه اینجایید میپرسم
شما برای کاری اقدام کردید چک خواستن ازتون؟ اونم با مبلغ مثلا پنجا صد میلیون؟ نرماله این کار؟

راستش مبلغ خیلی بالاست و یه کمی شک بر انگیز
به نظرم یه کم تحقیق کنید در مورد کار و صاحب کار و بعد در مورد دادن چک فکر کنید
فکر می کنم تو تالار حقوق بپرسید بتونید جواب بهتری بگیرید:gol:

malih9068

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان گل خوبم در این جا.
لطفا جسارت منو ببخشید.به عنوان یک دوست کوچیکتر بعضی چیزا رو خدمت دوستان گلم می گم.

حتما می دونید که قراره نتایج از دیشب اعلام بشه بماند چقدر بعضی ها بی خوابی کشیدند و... انگار وقت یک ملتی برای هیچکی مهم نیست بعدش بعد کلی کشکمش اعلام میشه ساعت 8 بعدش 9 و... (باز پارسال یک روز زودتر و این خودش درد بزرگی هست چرا دقیق اعلام نمیشه یه بار سر بزنیم تموم..الانم نمی خوام بحثو ببرم به حاشیه فقط خواستم بگم این دردو همه ی ما می دونیم پس)
پس به هر حال دوستان سیستم انتخاب ارشد ما واقعا سیستم فرسایشی هست به قول یکی از دوستان خوب این جا می گفت شما مثلا از اول تابستون شروع می کنی به خوندن بعدش اگه شانس بیاری و جایی که میخوای قبول بشی تازه مهر سال بعد یعنی بعد تقریبا 1 سال و 4 ماه میری روی نیمکت ارشد میشینی باز دوسالم اون جا باید بخونی و.. ... واقعا اعصاب خورد کنه بماند بعضی دوستان برای بار دوم کنکور می دند و...

خلاصه ی کلام خواستم بگم خیلی از ما ها تمام امال و ارزوهامونو در ارشد می بینیم ...همون طور که موقع دیپلم گرفتن همه رو توی لیسانس می دیدیم و بعد گرفتنش چیزی عایدمون نشد...واقعا بعد ارشد هم قرار نیست اتقاق خاصی بیفته مگر طر تفکرمون رو عوض کنیم

ما باید این قدر درگیر کار و زندگیمون باشیم که اعلام نتیجه ی ارشد بشه بخش کوچیکی از دغدغه های ما نه این که کل زندگیمون توی ارشد باشه که باعث بشه N بار صفحه رو رفرش کنیم... من بعد کنکور با ادمایی شکر خدا اشنا شدم که سوادشون شاید زیر سیکل بود ولی از خیلی دکترا ها و عضو هیئت علمی ها بیش تر درامد داشتند از راه حلال ... با شان اجتماعی حتی خوب... چون اونا به صورت تجربی چیزای مهم تری رو یاد گرفتند...
.
.
.
البته من انتظار ندارم حرفای منو بپذیرید ولی.. دکتر نایبی رو که حتما می شناسید(اولین فردی که دکترای مخابرات در ایران گرفتند یک سرج توی نت بزنید) من از لطف خدا به طور اتفاقی پارسال با ایشون اشنا شدم... واقعا فکر نمی کردم همچین استادی این قدر بزرگوار باشه و منو راهنمایی کنه از فرسنخ ها دور تر که نمی شناسه و کلا مسیر زندیگم عوض بشه.. توصیه میکنم به دوستان به ادرسی که میگم سر بزنند و تمام سخنرانی های ایشون رو (درسته بعضی هاش کیفیتش کمه) ولی با دقت گوش کنند و بهترین تصمیم رو بگیرند.

http://ee.sharif.edu/~nayebi/fa/speechs.html

با ارزوی موفقیت.
دوست عزیز حرفهای شما درست ولی شاید برای یکی مثل من کار و زندگیش خلاصه بشه توی ارشد! اینطوری که شما میگین یکم رویا پردازی میشه توی این شرایط کی کار داره و اون کاری داره رو دوست داره؟؟؟
برای من که گرفتن کارشناسی خیلی ارزش داشت و میدونم از نظر فرهنگی و طرز فکر بسیار متفاوت تر از قبل شدم همچین بی فایده و بی فایده هم نبوده احساس نمیکنید یکم توجیه کردن درش نهفته باشه؟؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز حرفهای شما درست ولی شاید برای یکی مثل من کار و زندگیش خلاصه بشه توی ارشد! اینطوری که شما میگین یکم رویا پردازی میشه توی این شرایط کی کار داره و اون کاری داره رو دوست داره؟؟؟
برای من که گرفتن کارشناسی خیلی ارزش داشت و میدونم از نظر فرهنگی و طرز فکر بسیار متفاوت تر از قبل شدم همچین بی فایده و بی فایده هم نبوده احساس نمیکنید یکم توجیه کردن درش نهفته باشه؟؟

سلام ملیحه خانم... ممنونم... البته من باید قید می کردم بیش تر روی سخنم با پسر ها هستش که باید حتما منبع درامد داشته باشند...

من نگفتم که لیسانس یا ارشد بده... من خودم کلی تفاوت پیدا کردم از نظر ذهنی با زمانی که دیپلم داشتم... دقیقا همه ی حرف منم این بود که مثلا من میدونم که شریف یا تهران قبول نمیشم (چون این دو دانشگاه فقط باید درس بخونی و وقت برای کار دیگه نیست و اکثر دوستان این دانشگاه هم شاید قصد اپلای رو دارند و چند دانشگاه دیگه تهران ) ولی مثلا من نوعی که میدونم رتبم حدودا به چه دانشگاهی می خوره یا شایدم نخوره یعنی جز اون دانشگاه ها بهتره از کار کردن هیچ عاری نداشته باشیم و این روزا به جای وقت تلف کردن و وقتمونو تلف کردن بعضی های دیگه به فکر کار و زندگیمون خودمون باشیم ... باور کنید کار هست درسته کار سطح بالا با حقوق بالا نیست ولی باید قبول کرد خود شما هم صاحب مشاغل و کارفرما باشید به کسی پول می دید که مهارت داره و برای شما درامد زایی نه صرفا مدرک... ولی مدرک هم مهمه...

پس نظرم این بود دوستانی که رتبشون غیر دانشگاه هایی که هست گفتم بهتره اولویت اولشون کار باشه(در صورت عدم خوندن واسه سال بعد برای دانشگاه های تراز اول بقیه که زیاد فرقی نداره) ارشد هم در کنارش بگیرند که بگند از بقیه چیزی کم ندارند...

من اصلا منظورم این نبود بی فایده هست..اتفاقا من میگم خوبه ادم دکترا هم بگیره..به شرطی دکترا گرفتم در کنار سایر چیزای زندگی مثل ازدواج و کار و ارتباطات باشه و.. نه این که به فکر این باشیم اول ارشد یا دکترا بعد بقیه مسایل.

EECi

مدیر بازنشسته
با حرفای مدیر زیاد موافق نیستم :redface:
یه دوستی دارم که از دانشگاه صنعتی سهند برای دکتری ایتالیا فاند گرفت رفت
یه دوست دیگه ای هم دارم که از دانشگاه ارومیه رفته دانشگاه پلی تکنیک میلان

یکی دیگه رو هم میشناسم رفته دانشگاه میسوری ایالات متحده ، بازم از یه دانشگاه کوچیک

چند نفر دیگه رو هم میشناسم که که از دانشگاه های شهرستان در بهترین وزارت خونه استخدام شدن

خلاصه و مفید ، ارشد خوندن در دانشگاه های دولتی شهر های بزرگ مثل تهران و اصفهان و تبریز و... با کار کردن همزمان اصلا جور در نمیاد

اینقدر ها هم نا امید نباشید
تهران درسته امکاناتش زیاده ولی هر کی هم نتونس بره اسمون به زمین نمی رسه
بستگی به خودتون داره که میخواید چیکار کنید

اینم بگم حتی اگه شریف هم قبول بشید نه از داخل نه از خارج کسی سیب قرمز دنبالتون نمی فرسته
خودتون باید تلاش کنید و بخواید

هیچ وقت از اهداف اصلی عقب نشینی نکنید و خودتون رو با بهانه های واهی فریب ندید

:gol:

mahboobeh

عضو جدید
سلام دوستان..:smile:
خوب هستین؟؟

اومدم فقط پیشاپیش بهتون تبریک بگم... امیدوارم که بهترین براتون اتفاق بیفته.. شک نکنید که هر چی بشه یه خیری توش هست..
ایشالا همیشه دلتون شاد باشه...:gol::gol::gol::gol:

Sajjad_k

عضو جدید
نتایج اولیه آزمون مذکور در روز سه شنبه 22 اردیبهشت منتشر میشود!
الان چندتا نظرات اساتید و بچه ها رو دیدم و واکنش هاشون راجع به اینکه چرا پارسال یه روز زود تر جوابا میاد ! امسال هم که میگن روز سه شنبه بعدش ساعت 21 میشه! خیلیا گفتن "بابا اینجا ایرانه دیگه!"
بیاین یه قولی بدیم به خودمون! اگه فردا روزی شما مسئولی چیزی شدی توی این مملکت سعی کن که کارت رو به بهترین نحو انجام بدی اینقدی خوب بشیم که از روی عالی بودن کارا بگن " ایرانه دیگه جز این هم انتظار نمیره!"
خب آقای سنجش محترم ! از اول می گفتی چهارشنبه جوابا میاد ساعت 00:00 بامداد! مریضی؟ از یه ظرف پروسه کنکور ارشد دادن و تا جوابش اومدن چرا باید اینقد طول بکشه؟ این وسط فقط بی برنامه بودن و علاف کردن جوونای مردمه که توی ذوق میزنه!
ببخشید غرغر کردم سرتونم درد آوردم

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتایج اولیه آزمون مذکور در روز سه شنبه 22 اردیبهشت منتشر میشود!
الان چندتا نظرات اساتید و بچه ها رو دیدم و واکنش هاشون راجع به اینکه چرا پارسال یه روز زود تر جوابا میاد ! امسال هم که میگن روز سه شنبه بعدش ساعت 21 میشه! خیلیا گفتن "بابا اینجا ایرانه دیگه!"
بیاین یه قولی بدیم به خودمون! اگه فردا روزی شما مسئولی چیزی شدی توی این مملکت سعی کن که کارت رو به بهترین نحو انجام بدی اینقدی خوب بشیم که از روی عالی بودن کارا بگن " ایرانه دیگه جز این هم انتظار نمیره!"
خب آقای سنجش محترم ! از اول می گفتی چهارشنبه جوابا میاد ساعت 00:00 بامداد! مریضی؟ از یه ظرف پروسه کنکور ارشد دادن و تا جوابش اومدن چرا باید اینقد طول بکشه؟ این وسط فقط بی برنامه بودن و علاف کردن جوونای مردمه که توی ذوق میزنه!
ببخشید غرغر کردم سرتونم درد آوردم

جالبه تو رسانه ها هم اوایل اعلام کرده بود دوشنبه نتایج رو میدن !خودشون هم درگیرن یکی میگه دوشنبه یکی میگه سه شنبه اخر با کلی کشمکش تصمیم گرفتن بزارن 21 سه شنبه:confused:

I amir

عضو جدید
دوستان 94 امیدوارم به نتیجه دلخواه رسیده باشید
کارنامه هاتون هم بذارید دیگه

malih9068

عضو جدید
دوستان بخواهیم اعتراض کنیم چه کار باید بکنیم
اخه من اصلا کنترل جواب ندادم برام حساب کرده
بعد مدار درصد گرفتم 30% زده بودم الان برام منفی 11 زده؟:eek: :((((

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان بخواهیم اعتراض کنیم چه کار باید بکنیم
اخه من اصلا کنترل جواب ندادم برام حساب کرده
بعد مدار درصد گرفتم 30% زده بودم الان برام منفی 11 زده؟:eek: :((((
عه
باید حضورا بری سازمان سنجش بس بشینی تا پاسخنامتو نشو ن بدن
من روم نمیشه کارنامه مو الان بذارم
ی کم بگذره میذارم:دی

malih9068

عضو جدید
گفتگوی خودمانی ارشدی های 95

عه
باید حضورا بری سازمان سنجش بس بشینی تا پاسخنامتو نشو ن بدن
من روم نمیشه کارنامه مو الان بذارم
ی کم بگذره میذارم:دی
رتبه ام هزار شده ولی مدارم اعتراض دارم رتبه ام خیلی کمتر میشه

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
دوستانی که علاقه مندن همچون سال گذشته در لیست کارنامه کلی انجمن باشند رتبه و عکس کارنامه خودشون را ( در صورت تمایل) در تاپیک مربوطه ارسال کنند، مدیریت فقط نتایجی که در اون تاپیک ارسال بشه را ثبت میکنه.

با تشکر و آرزوی موفقیت.

کارنامه کلی اعضای مهندسی برق انجمن مهندسین ایران در کنکور ارشد 94

آخرین ویرایش:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
رتبه ام هزار شده ولی مدارم اعتراض دارم رتبه ام خیلی کمتر میشه
آفرین خوبه که
ببین راستش من فقط یکی رو میشناختم اونم تو کارشناسی اونم شرایط حاد که رفتن پاسخنامه شو دید. دیگه ندیدم همچین کاری بکنن.
اون دوستم قرار بود تک رقمی بشه ولی چاررقمی شد. با سند مدرک آزمونای ازمایشیش خلاصه دیده بودن. جی بگم . ولی نه همه ی موارد ها ولی اکثر موارد اصولا دانشچو خودش اشتباه کرده

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها می دونید چطوور میشه اعتراض کرد؟؟
درصدام کم شده انگار...نمی دونم سنجش تغییر داده جوابارو یا واقعا اشتباه کرده:(
چرا اینقدر ظرفیت روزانه رو کم کردن؟
کسی می تونه توضیح بده این آخرین رتبه مجاز در سهمیه روزانه که کم شده دقیقا چیه؟؟؟؟

malih9068

عضو جدید

آفرین خوبه که
ببین راستش من فقط یکی رو میشناختم اونم تو کارشناسی اونم شرایط حاد که رفتن پاسخنامه شو دید. دیگه ندیدم همچین کاری بکنن.
اون دوستم قرار بود تک رقمی بشه ولی چاررقمی شد. با سند مدرک آزمونای ازمایشیش خلاصه دیده بودن. جی بگم . ولی نه همه ی موارد ها ولی اکثر موارد اصولا دانشچو خودش اشتباه کرده
دوست عزیز الان با کلیدی که خود سازمان سنجش اعلام کرده درصدم خیلی بیشتر از اینی شده که الان هست
بعد من اصلا کنترل جواب ندادم اصلا سوالهاشم نخوندم چه برسه 20% جواب داده باشم :eek:

m6788

عضو جدید
سلام
دوستان تو سایت یه پی دی اف بود 6 ماه پیش من دانلود کرده بودم رتبه های لازم برای قبولی همه دانشگاه ها رو داشت حدود 20 صفحه ای بود الان نمیبینمش اگه لطف کنه یکی بزاره ممنون میشم
با 550 مخابرات تهران قبول میشم؟اگه اره کجا روز یا شب مرسی

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز الان با کلیدی که خود سازمان سنجش اعلام کرده درصدم خیلی بیشتر از اینی شده که الان هست
بعد من اصلا کنترل جواب ندادم اصلا سوالهاشم نخوندم چه برسه 20% جواب داده باشم :eek:

خدا شانس بده...20 درصد کنترل میدونی چقد رتبه رو جابجا میکنه....

من سیگنال رو 39 زده بودم...برام 27 زدن......

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
دوستان تو سایت یه پی دی اف بود 6 ماه پیش من دانلود کرده بودم رتبه های لازم برای قبولی همه دانشگاه ها رو داشت حدود 20 صفحه ای بود الان نمیبینمش اگه لطف کنه یکی بزاره ممنون میشم
با 550 مخابرات تهران قبول میشم؟اگه اره کجا روز یا شب مرسی
سلام. تبریک می گم.
مخابرات سیستم روزانه بهشتی قطعا قبول میشید. شبانه علم و صنعت و خواجه هم همینطور. اما روزانه شاید یکم شانس بیارید تا خواجه نصیر بیارید.چون پارسال آخرین فرد قبول شده 530 بود. علم و صنعت هم حدود 450.

EECi

مدیر بازنشسته
با آرزوی موفقیت همه دوستای کنکوری عزیز
در صورتی که سوالی در مورد گرایش کنترل داشتید بپرسید من پاسخگو خواهم بود
فقط در مورد رتبه اطلاعاتم به روز نیست و در مورد سوالات شما در مورد خود گرایش کنترل می تونم کمک کنم

موفق باشید
در پناه حق

malih9068

عضو جدید
دوستان چندتا کارنامه باهم مقایسه کردم خیلی نتایج باهم متفاوت شده بود یکی که درصدهاش بیشتر بود رتبه اش بیشتر از اونی شده بود که چهارتا درس رو منفی زده بوده!!!
چطوری رتبه بندی کردن؟
بعدش این درصدهای ما با ضریب چند محاسبه شده؟اخه هر گرایش ضریبش فرق میکنه درصدها هم فرق میکنن اما این درصثی الان نوشتن ضریبش چی بوده؟

sogand.m

عضو جدید
با آرزوی موفقیت همه دوستای کنکوری عزیز
در صورتی که سوالی در مورد گرایش کنترل داشتید بپرسید من پاسخگو خواهم بود
فقط در مورد رتبه اطلاعاتم به روز نیست و در مورد سوالات شما در مورد خود گرایش کنترل می تونم کمک کنم

موفق باشید
در پناه حق
کنترل نرم افزاراش به جز متلب دیگه چیه؟؟به نظرتون منی که توی نرم افزار ضعیف هستم توی این مدت باقی مونده می تونم خودمو برسونم؟؟

ظرتون راجع به کنترل فردوسی چیه؟؟بین کنترل و سیستم فردوسی موندم.گرایشم مخابراته اما کنترلو خیلی دوست دارم.رتبم 370

• Like
واکنش ها: EECi

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
من با مقایسه چند تا کارنامه واقعا نمیفهمم رو چه حسابی و چجوری رتبه بندی کردن.. من خودم خراب کردم قبول اما مثلا درصدای من ریاضی منفی ۸ درصد زدم.. مدار ۱۵ سیگنال ۱۲ الک ۶ بعد رتبه بهم دادن ۱۱ هزار چطور اونی ک چهارتا درس منفی زده و فقط مدار فک کنم ۳۰ زده رتبش شده ۵ هزار و روزانه مجاز شده.. بعد مثلا خانم ملیحه میگه من کنترل اصلا نزدم بعد ۲۰ درصد براش محاسبه شده رتبشو کشونده رو هزار.. من ک تا حالا ارشد نداده بودم اصلا کن هیچی اما اگه واقعا هر سال همینجور تخمی تخیلی رتیه بندی میکنن وای به حال اونا ک واقعا یکسال تمام با هدف و تلاش زیاد درس خوندن و بنا باشه اینجوری با بی عدالتی رتبه بندی کنن واقعا جای تاسف داره.

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

بالا