گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

rahada

عضو
سلام.من دانشگاه شریف امیرکبیر و تهران رو تو مخابرات سیستم و میدان و رمز نگاه کردم ، هم روزانه و هم شبانه ،تقریبا اضافه شده و دلیلش هم فکر می کنم قانون 110 واحد برای بچه های ارشد مستقیمه.

این قانونه چیه دقیقآ؟؟ ارشد مستقیم چجوریه؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
ان شالا تا ساعت دیگر پرونده کنکور95 به اتمام می رسد.

تایپک گفتگوهای 96 تا ساعات دیگر طبق هماهنگی آتی با دستیار مدیر راه اندازی خواهد شد
:smile:

لذا خواهشمند است فعالیت بیشتری تا اتمام زمان کنکور 95داشته باشید:biggrin:

با ارزوی مویدگی

آخرین ویرایش:

scrat_68

عضو جدید
سلام به دو ستان عزیز
ایشالا هممون جای خوب قبول بشیم
برای 96 ایی ها هم از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم :smile:
از چرخ به هر گونه همی دار امید @@@ وز گردش روزگار می لرز چو بید
گفتی که پس از سیاه رنگی نبود @@@ پس موی سیاه من چرا گشت سپید

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.
یادش بخیر زمانی ما هم اینجا برو بیایی داشتیم:Dالان هم در خدمت مقدس به سر میبرم! یه راهنمایی میخواستم از دوستان.من یکی از اون دو آتیشه های ادامه تحصیل مهندسی برق بودم ولی حقیقتش چند ماهی میشه که از هر کی که لیسانس یا ارشد داره میپرسم میگه میخواد دوباره از نو کنکور بده! بره رشته پزشکی! حتی خیلی ها هم که باهاشون صحبت کردم اکثرشون سنشون بالای 30 سال بود و با داشتن فوق لیسانس داوطلب کنکور تجربی امسال یا سال بعد هستن.شما چجوری پیش بینی میکنید عاقبت رشته برق رو تو ایران؟واقعا ارشد خوندنش الان خیلی ریسکه.مگه اینکه از دانشگاهی مطرح کسور فارغ التحصیل بشی که یه کم اوضاعت بهتر باشه

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام دوستان.
یادش بخیر زمانی ما هم اینجا برو بیایی داشتیم:Dالان هم در خدمت مقدس به سر میبرم! یه راهنمایی میخواستم از دوستان.من یکی از اون دو آتیشه های ادامه تحصیل مهندسی برق بودم ولی حقیقتش چند ماهی میشه که از هر کی که لیسانس یا ارشد داره میپرسم میگه میخواد دوباره از نو کنکور بده! بره رشته پزشکی! حتی خیلی ها هم که باهاشون صحبت کردم اکثرشون سنشون بالای 30 سال بود و با داشتن فوق لیسانس داوطلب کنکور تجربی امسال یا سال بعد هستن.شما چجوری پیش بینی میکنید عاقبت رشته برق رو تو ایران؟واقعا ارشد خوندنش الان خیلی ریسکه.مگه اینکه از دانشگاهی مطرح کسور فارغ التحصیل بشی که یه کم اوضاعت بهتر باشه

داداش عرضم بحضورت خلاصه بگم

شما اونقد تلاشی که باید بکنی که بتونی تو تجربی(که ضمانت میدم رقابتش با ارشد برق قابل مقایسه نیست) رتبه تاپ بیاری و پزشکی دانشگاه معتبر قبول بشی اگه برا همین ارشد بزاری میتونی یه دانشگاه تاپ مثه شریف یا تهران قبول بشی و قطعا تو این حالت دغدغه شغل یا آینده گنگ و مبهم نخواهی داشت
حاالا حساب کن برا گرفتن یه تخصص تو پزشکی حداقل 10 سال زمان میبره برات که تو همین ده سال شما دکتراتم تو برق گرفتی و چه بسا حتی بورسیه خارج از کشورم گرفته باشی

نظر شخصیم اینه اگه صرفا به هدف پیشرفت و شغل و درآمد میخوای بری پزشکی همین ارشد برق و درست درمون بخون

اما اگه به پزشکی با تمام وجودت علاقه داری حتی اگه 30 سالتم هست بشین بخون تا به هدفت برسی که مهمترین چیز تو زندگی اینه که اونطور زندگی کنی که دوست داری;)

electro-esmoke

عضو جدید

شما اونقد تلاشی که باید بکنی که بتونی تو تجربی(که ضمانت میدم رقابتش با ارشد برق قابل مقایسه نیست) رتبه تاپ بیاری و پزشکی دانشگاه معتبر قبول بشی اگه برا همین ارشد بزاری میتونی یه دانشگاه تاپ مثه شریف یا تهران قبول بشی و قطعا تو این حالت دغدغه شغل یا آینده گنگ و مبهم نخواهی داشت
حاالا حساب کن برا گرفتن یه تخصص تو پزشکی حداقل 10 سال زمان میبره برات که تو همین ده سال شما دکتراتم تو برق گرفتی و چه بسا حتی بورسیه خارج از کشورم گرفته باشی

نظر شخصیم اینه اگه صرفا به هدف پیشرفت و شغل و درآمد میخوای بری پزشکی همین ارشد برق و درست درمون بخون

اما اگه به پزشکی با تمام وجودت علاقه داری حتی اگه 30 سالتم هست بشین بخون تا به هدفت برسی که مهمترین چیز تو زندگی اینه که اونطور زندگی کنی که دوست داری;)
سلام رفیق شفیق
uchiha_keyvan

بابا نخوندی پروفایلشو دیگه از دانشگاه شریفه طرف :D

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام رفیق شفیق
uchiha_keyvan

بابا نخوندی پروفایلشو دیگه از دانشگاه شریفه طرف :D

سلام از ماست رفیق

اخه نوشته محل سکونت دانشگاه شریف
گفتم حتما مثه محل سکونت من الکیه:D
عکسه پزوفایلشم مدرکشو بسته به کوزه ( خدایی دیگه مدرک برق شریفو یه کوزه نمیبندن:biggrin: )
بند آخرشم نوشته مگه اینکه از دانشگاه برتر فارق التحصیل بشی که با توجه به این نکات حس کردم رفیقمون فقط محل سکونتش تو دانشگاه شریفه:biggrin:

alk1370

کاربر بیش فعال
خخخ چه شک و شبهه ایجاد کرد اون دانشگاهه.نه اون مربوط میشد به سال قبل که غیر از شریف به هیچی فکر نمیکردیم!! (البته تو خواب زیاد به این دانشگاه سفر کردم :biggrin:) الان آموزشیم تموم شده چند روز دیگه باید برم یگان! ستوان 3 شدم نمیدونم اونقدری وقت خواهم داشت که بتونم درس بخونم تو سربازی یا نه!

electro-esmoke

عضو جدید
بعد جالب اینه گذاشته در کوزه اب هم نمیده کوزه ابشو بخوره. خشکه :biggrin:

سربازی که میگردن تخت ها رو نمی تونی کتاب کنکور وموبایل ببری!

باید فلش کارت تو پوتینت قایم کنی. گاهی یکی دربیاری بخونی و مواظب باشی در همین هنگام تیراندازی هم خوب انجام بدی و روی رژه هم تمرکز کنی. :D

آخرین ویرایش:

alice7952

عضو جدید
سلام دوستان.
ببین ما در حال حاضر در آمد زیر ۵ میلیون در ماه حتی تو پزشکای عمومی نداریم!تازه اگه طرف کلینیک ترک اعتیاد هم زده باشه که .......... برو بالاااااااااا !(دو و برم پزشک زیاد هس رو هوا نمیگم!) اما اوضاع مهندسی حتی مورد می شناسم از دانشگاه امیر کبیر از ۶ صب تا ۴ عصر کار می کنه ماهی ۱۴۰۰!!! به خودمم خیلی پیشنهاد دادن برای پزشکی بخونم.ولی رفیق علاقه هم مهمه!اگه واست کار مهم تره بخون برای تجربی! دندون پزشکی ۶ ساله و دارو سازی که ۵ ساله اس که این بهتره ولی پزشکی ۷ ساله اس...فقطم باید برای دارو یه درس زمین شناسی بیشتر بخونی!رفیق خودم داروسازه ماهی ۶ میلیون درآمد داره! (راستی پزشکی دیگه ربطی نداره از کدوم دانشگا فارغ التحصیل شده باشی بر خلاف مهندسی که این موضوع برای کسی که بخواد واقعا کار خوبی به دست بیاره با درآمد خوب مهمه! از طرفی شک نکن شان اجتماعی یه پزشک بالاتر از یه مهندسه تو ایران! بازم همه چی بستگی به هدف و علاقه داره ! آقایون معمولا به درآمد و شان اجتماعی اهمیت بیشتری میدن :)

alk1370

کاربر بیش فعال
ببین ما در حال حاضر در آمد زیر ۵ میلیون در ماه حتی تو پزشکای عمومی نداریم!تازه اگه طرف کلینیک ترک اعتیاد هم زده باشه که .......... برو بالاااااااااا !(دو و برم پزشک زیاد هس رو هوا نمیگم!) اما اوضاع مهندسی حتی مورد می شناسم از دانشگاه امیر کبیر از ۶ صب تا ۴ عصر کار می کنه ماهی ۱۴۰۰!!! به خودمم خیلی پیشنهاد دادن برای پزشکی بخونم.ولی رفیق علاقه هم مهمه!اگه واست کار مهم تره بخون برای تجربی! دندون پزشکی ۶ ساله و دارو سازی که ۵ ساله اس که این بهتره ولی پزشکی ۷ ساله اس...فقطم باید برای دارو یه درس زمین شناسی بیشتر بخونی!رفیق خودم داروسازه ماهی ۶ میلیون درآمد داره! (راستی پزشکی دیگه ربطی نداره از کدوم دانشگا فارغ التحصیل شده باشی بر خلاف مهندسی که این موضوع برای کسی که بخواد واقعا کار خوبی به دست بیاره با درآمد خوب مهمه! از طرفی شک نکن شان اجتماعی یه پزشک بالاتر از یه مهندسه تو ایران! بازم همه چی بستگی به هدف و علاقه داره ! آقایون معمولا به درآمد و شان اجتماعی اهمیت بیشتری میدن :)

ممنون از پاسخت.دقیقا حرفایی زدی که تو این مدت از خیلی ها بهش رسیده بودم.مرسی.والا علاقه که خیلی دارم. قبلنا که خون میدیدم سکته میکردم! ولی الان یه جوری شدم که اگه کسی رو جلوم بکشن با اشتیاق میشینم کالبد شکافیش میکنم:D.فقط از یه چی میترسم.اونم اینکه با توجه به اینکه الان من هر کی رو دیدم که از دانشگاه فارغ التحصیل شده امروز پایان نامه اش رو داده فرداش نشسته برا کنکور تجربی خوندن! میترسم که بازار اون رشته ها هم بشه عین مهندسی.البته همین الان هم سد بزرگی جلو روی لیسانسه هایی که روزانه خوندن هست که اگه بخوان پزشکی بخونن اجبارا باید برن پردیس که شهریه اش فکر میکنم ترمی 20 میلیون باشه!ولی من از این مورد خدا رو شکر راحتم چون لیسانس آزاد بودم.از پارسال تا الان همش با خودم درگیرم که چرا نرفتم تجربی!والا تو تلگرام اینقدر از لیسانسه ها هستن که میخوان کنکور تجربی بدن!شاخ در آوردم وقتی دیدم یه پسره دکتری الکترونیک از دانشگاه تهران داشت و سال قبل میخوند برای کنکور تجربی امسال !!! حتی میگفت اجبارا باید برم پردیس چون دکتری دارم ولی بازم میگفت هیچی پزشکی نمیشه! 30 سالش هم بود.

alice7952

عضو جدید
ممنون از پاسخت.دقیقا حرفایی زدی که تو این مدت از خیلی ها بهش رسیده بودم.مرسی.والا علاقه که خیلی دارم. قبلنا که خون میدیدم سکته میکردم! ولی الان یه جوری شدم که اگه کسی رو جلوم بکشن با اشتیاق میشینم کالبد شکافیش میکنم:D.فقط از یه چی میترسم.اونم اینکه با توجه به اینکه الان من هر کی رو دیدم که از دانشگاه فارغ التحصیل شده امروز پایان نامه اش رو داده فرداش نشسته برا کنکور تجربی خوندن! میترسم که بازار اون رشته ها هم بشه عین مهندسی.البته همین الان هم سد بزرگی جلو روی لیسانسه هایی که روزانه خوندن هست که اگه بخوان پزشکی بخونن اجبارا باید برن پردیس که شهریه اش فکر میکنم ترمی 20 میلیون باشه!ولی من از این مورد خدا رو شکر راحتم چون لیسانس آزاد بودم.از پارسال تا الان همش با خودم درگیرم که چرا نرفتم تجربی!والا تو تلگرام اینقدر از لیسانسه ها هستن که میخوان کنکور تجربی بدن!شاخ در آوردم وقتی دیدم یه پسره دکتری الکترونیک از دانشگاه تهران داشت و سال قبل میخوند برای کنکور تجربی امسال !!! حتی میگفت اجبارا باید برم پردیس چون دکتری دارم ولی بازم میگفت هیچی پزشکی نمیشه! 30 سالش هم بود.

ببین مسأله اشباع شدن یه شغل یا رشته دانشگاهی = نیاز جامعه و تعداد خروجی فارغ التحصیلای اون رشته! که رشته پزشکی دارو و دندون ( این سه تا رو مطمئنم بقیه رشته های تجربی رو نمی دونم!!!)بر خلاف رشته های مهندسی تعداد دانشجوهایی که میگیره رو تا حالا خیلی خووب کنترل کرده!مثال میزنم : ۱۱ سال پیش دوس خودم با رتبه ۲۱۰۰ کشوری و ۹۰۰ منطقه ۲ پزشکی بیرجند آورد الان ماهی ۵ تومن فیکس داره دختره متاهلم هست و کمتر کار میکنه .پارسال دختر دایی خودم با رتبه تقریبا ۲۵۰۰ کشوری اونم پزشکی بیرجند اورد این ینی چی؟ ینی دانشگاه ها ظرفیت رشته پزشکی رو خیلی افزایش ندادن توی ۱۱ ساااال ! با اینکهه که هنوووز خیلی از مناطق محروم واقعا به پزشک احتیاج دارن( علت این سیاستو باید از بزرگان بپرسی ما کوچیک تر از صاحب نظر بودن راجب این مسائلیم ;)) اما برو همین مهندسی برقو نیگا کن : من سال ۸۷ با رتبه ۲۰۰۰ منطقه ۲ ینی ۵۰۰۰ کشوری جزو آخرین قبولی های برق روزانه نوشیروانی بابل بودم !!!اواخر فارغ التحصیلیم شنیدم با رتبه نزدیک ۳۵۰۰ منطقه ۲ ورودی سال ۹۰ برق روزانه بابل قبول شده!!! ینی تو سه سال اینقد افزایش ظرفیت؟؟؟ پس اینکه همه بخوان پزشک بشن مهم نیس مهم ظرفیته که تغییر جدی ای حداقل تو این ده سال مطمئنم نداشته فقط رقابت سنگین تر شده ! حالا بعدش دیگه معلوم نیس رفیق ! ببین کلا نمیشه تو کشور ما با اطمینان راجب چیزی و اینده اش نظر داد ولی کشور ما حالا حالا ها پزشک و دندون پزشک زیاد نیاز داره!!! بازم میگم هیچی معلوم نیس تو این کشور ....بیشتر تحقیق کن حرفای منو سند نکنی فردا بیای یقه مو بگیری بگی بعد ۷ سال بیکار موندم :biggrin:

آخرین ویرایش:

alice7952

عضو جدید

اوضاع مهندسی و پزشکی تو خیلی از کشورای دیگه از نظر درامد تقریبا مشابهه به جز دندون که حتی توی کشورای آمریکاایی حرف اولوو میزنه!اما تو ایران اگه کسی قصد اپلای نداشته باشه!حتی دانشجوی دانشگاهیی مث امیر کبیرم باشه خیلی شرایط کاریش!!! معلوم نیس!و اگه هم باشه با درامدی به مراتب کمتر از درآمد پزشکیه!دکترا گرفتنم از شریف کار سختیه انصافا ... از طرفی اوضاع اپلای هم که حتما میدونی یه کم بگیر نگیر داره ( گاها سیاسی هم هس !!!) ولی بحث علاقه رو دمت گرم منم باهات موافقممم شدید! بنده خودم برق یه دانشگاه خوب رو ( که البته به باد رفت آرزووم خوابشم نمی بینم :cry: من عاااااااااشق دانشگاه تهرانمممم ) و درآمد زیر ۲ تومن رو به پزشکی دانشگاه تهران و درآمد چن ده میلیونی ترجیح میدم !!! :razz: :confused: هدفم از این جمله نشون دادن ارادت خاصم به رشته تحصیلی ام بود ونه چیز دیگررر!!! :cool: خخخخخ :biggrin:

آخرین ویرایش:

alk1370

کاربر بیش فعال
ببین مسأله اشباع شدن یه شغل یا رشته دانشگاهی = نیاز جامعه و تعداد خروجی فارغ التحصیلای اون رشته! که رشته پزشکی دارو و دندون ( این سه تا رو مطمئنم بقیه رشته های تجربی رو نمی دونم!!!)بر خلاف رشته های مهندسی تعداد دانشجوهایی که میگیره رو تا حالا خیلی خووب کنترل کرده!مثال میزنم : ۱۱ سال پیش دوس خودم با رتبه ۲۱۰۰ کشوری و ۹۰۰ منطقه ۲ پزشکی بیرجند آورد الان ماهی ۵ تومن فیکس داره دختره متاهلم هست و کمتر کار میکنه .پارسال دختر دایی خودم با رتبه تقریبا ۲۵۰۰ کشوری اونم پزشکی بیرجند اورد این ینی چی؟ ینی دانشگاه ها ظرفیت رشته پزشکی رو خیلی افزایش ندادن توی ۱۱ ساااال ! با اینکهه که هنوووز خیلی از مناطق محروم واقعا به پزشک احتیاج دارن( علت این سیاستو باید از بزرگان بپرسی ما کوچیک تر از صاحب نظر بودن راجب این مسائلیم ;)) اما برو همین مهندسی برقو نیگا کن : من سال ۸۷ با رتبه ۲۰۰۰ منطقه ۲ ینی ۵۰۰۰ کشوری جزو آخرین قبولی های برق روزانه نوشیروانی بابل بودم !!!اواخر فارغ التحصیلیم شنیدم با رتبه نزدیک ۳۵۰۰ ورودی سال ۹۰ برق روزانه بابل قبول شده!!! ینی تو سه سال اینقد افزایش ظرفیت؟؟؟ پس اینکه همه بخوان پزشک بشن مهم نیس مهم ظرفیته که تغییر جدی ای حداقل تو این ده سال مطمئنم نداشته فقط رقابت سنگین تر شده ! حالا بعدش دیگه معلوم نیس رفیق ! ببین کلا نمیشه تو کشور ما با اطمینان راجب چیزی و اینده اش نظر داد ولی کشور ما حالا حالا ها پزشک و دندون پزشک زیاد نیاز داره!!! بازم میگم هیچی معلوم نیس تو این کشور ....بیشتر تحقیق کن حرفای منو سند نکنی فردا بیای یقه مو بگیری بگی بعد ۷ سال بیکار موندم :biggrin:

دقیقا والا سالی که من رفتم رشته برق فقط خواجه حافظ رشته برق نبود!!برا همین متاسفانه بی حساب کتاب ظرفیتای مهندسی رو زیاد کردن و اینجوری شد.فعلا که اسیر پادگانیم! ولی فرصت خوبیه که خوب فکر کنم و ببینم کدوم مسیر رو انتخاب کنم.من خودمم حقیقتا خیلی خیلی به مهندسی برق و به خصوص گرایش کنترل و بیو الکتریک علاقه داشتم و دارم.از طرفی این که شما میگی که برق رو با هیچی عوض نمیکنی.درسته برای شما که دختری یه خورده شرایط فرق میکنه ولی برا پسر الان مهمتر از علاقه بحث مالیش هست.در واقعا شما دغدغه تامین زندگی رو نداری! این به عهده همسرته! برا همین دستت بازه که هر رشته ای بخوای بخونی ولی یه پسر .....:cry:

alice7952

عضو جدید
دقیقا والا سالی که من رفتم رشته برق فقط خواجه حافظ رشته برق نبود!!برا همین متاسفانه بی حساب کتاب ظرفیتای مهندسی رو زیاد کردن و اینجوری شد.فعلا که اسیر پادگانیم! ولی فرصت خوبیه که خوب فکر کنم و ببینم کدوم مسیر رو انتخاب کنم.من خودمم حقیقتا خیلی خیلی به مهندسی برق و به خصوص گرایش کنترل و بیو الکتریک علاقه داشتم و دارم.از طرفی این که شما میگی که برق رو با هیچی عوض نمیکنی.درسته برای شما که دختری یه خورده شرایط فرق میکنه ولی برا پسر الان مهمتر از علاقه بحث مالیش هست.در واقعا شما دغدغه تامین زندگی رو نداری! این به عهده همسرته! برا همین دستت بازه که هر رشته ای بخوای بخونی ولی یه پسر .....:cry:

"
درسته برای شما که دختری یه خورده شرایط فرق میکنه ولی برا پسر الان مهمتر از علاقه بحث مالیش هست. "
ببین رفیق بهتره این جمله رو حتی بیان هم نکنی علی رغم اینکه عین حقیقته! بحثو شخصی اش نکنیم اما خود بنده ابدا حاضر نیستم بدون داشتن شغل ازدواج کنم و یکی دیگه خرجمو بده تا حدی که بعضی دوستام میگن مگه تو پسری که این حرفا رو میزنی؟؟؟ ( حتی تو رابطه زناشووییی به نظر من این ینی بردگی و حتی بدتر)!اما اگه بخوایم این نگاه تغییر کنه دختر و پسر هر دو باید کمک کنن! وقتی شما خودتو موظف جلوه بدی ! دخترها هم متوقع میشن و البته بعضی هاشون نه همه!!! ملاکشون برای ازدواج فقط میشه اموال بابای پسر و شغل پسر! و تفکراتی مث نفقه و مهریه که اینجا جاش نیس راجبم حرف بزنیم ! شاید فک کنی حرفای من به ضرر دختراس ولی نه! اینطوری نیس! آدمی که استقلال داره از اون طرف آزادی هم داره!( که خیلی از پسرا از همینش می ترسن که هنوزم ترجیح میدن خودشون تامین کننده مخارج باشن!! هر چند سخت شدن زندگی ها کمی این وضعیت رو تغییر داده به قولی عدو سبب خیر شده :D))) )اما به نظر من وفاداری ای که دلیلش وابستگی مالی باشه به درد لای جرزم نمی خوره !!! پس اگه شمای پسر دوس داری یه کم این نگرانی مالیت در ازدواج کم شه توقع داشته باش که همسرتم شاغل باشه! و بخشی از هزینه های زندگی رو اون تقبل کنه( مورد زیاد می شناسم خانومه شاغله ولی فقط خرج تفریحات خودش میکنه!!!!) منم به عنوان یه دختر که دوس دارم خیلی از حرف ها رو نشنوم و برای همین مسائل از طرف جامعه و پسرا نزنن تو سرمو تحقیرنشم و از همه مهم تر بتونم تو زندگیم مستقل باشم اول از همه سعی می کنم استقلال مالی داشته باشم و بدونم زندگی مشترک ینی نصف خرج با منه!!! اینجوری خیلی از روابط واقعیتشو نشون میده! و فقط در این حالته که عشق واقعی از عشقای الکی !!! جدا میشه ...استقلال الزاما با خیانت و ... همراه نیس! اما فقط تو استقلاله که همه چیز واقعیتشو نشون میده!!!;) ............. خب دیگه یکی اون سیمو از پریز برق بکشه تا منم از بالای منبر بیام پایین! :biggrin: راستی خوش به حالت کاش سربازی کلا اختیاری بود اما واسه دخترا هم بود! اونوقت من حتما تجربه ش می کردم :)

آخرین ویرایش:

electro-esmoke

عضو جدید
"
درسته برای شما که دختری یه خورده شرایط فرق میکنه ولی برا پسر الان مهمتر از علاقه بحث مالیش هست. "
ببین رفیق بهتره این جمله رو حتی بیان هم نکنی علی رغم اینکه عین حقیقته! بحثو شخصی اش نکنیم اما خود بنده ابدا حاضر نیستم بدون داشتن شغل ازدواج کنم و یکی دیگه خرجمو بده تا حدی که بعضی دوستام میگن مگه تو پسری که این حرفا رو میزنی؟؟؟ ( حتی تو رابطه زناشووییی به نظر من این ینی بردگی و حتی بدتر)!اما اگه بخوایم این نگاه تغییر کنه دختر و پسر هر دو باید کمک کنن! وقتی شما خودتو موظف جلوه بدی ! دخترها هم متوقع میشن و البته بعضی هاشون نه همه!!! ملاکشون برای ازدواج فقط میشه اموال بابای پسر و شغل پسر! و تفکراتی مث نفقه و مهریه که اینجا جاش نیس راجبم حرف بزنیم ! شاید فک کنی حرفای من به ضرر دختراس ولی نه! اینطوری نیس! آدمی که استقلال داره از اون طرف آزادی هم داره!( که خیلی از پسرا از همینش می ترسن که هنوزم ترجیح میدن خودشون تامین کننده مخارج باشن!! هر چند سخت شدن زندگی ها کمی این وضعیت رو تغییر داده به قولی عدو سبب خیر شده :D))) )اما به نظر من وفاداری ای که دلیلش وابستگی مالی باشه به درد لای جرزم نمی خوره !!! پس اگه شمای پسر دوس داری یه کم این نگرانی مالیت در ازدواج کم شه توقع داشته باش که همسرتم شاغل باشه! و بخشی از هزینه های زندگی رو اون تقبل کنه( مورد زیاد می شناسم خانومه شاغله ولی فقط خرج تفریحات خودش میکنه!!!!) منم به عنوان یه دختر که دوس دارم خیلی از حرف ها رو نشنوم و برای همین مسائل از طرف جامعه و پسرا نزنن تو سرم. تحقیر نشم و از همه مهم تر بتونم تو زندگیم مستقل باشم اول از همه سعی می کنم استقلال مالی داشته باشم و بدونم زندگی مشترک ینی نصف خرج با منه!!! اینجوری خیلی از روابط واقعیتشو نشون میده! و فقط در این حالته که عشق واقعی از عشقای الکی !!! جدا میشه ...استقلال الزاما با خیانت و ... همراه نیس! اما فقط تو استقلاله که همه چیز واقعیتش نشون میده!!!;) ............. خب دیگه یکی اون سیمو از برق بکشه تا منم از منبر بیام پایین! :biggrin: راستی خوش به حالت کاش سربازی کلا اختیاری بود اما واسه دخترا هم بود! اونوقت من حتما تجربه ش می کردم :)

پسره! رفته سربازی. مگه نه؟

alk1370

کاربر بیش فعال
پسره؟!!!! پسره کیه؟ !!! آقای alk1370

خودشون گفتن درگیر پادگانن :d آیس من الان میادا!!!

وای پادگان! پس فردا باید برم.کاش شما دخترا رو هم میبردن یه کم دلمون خنک میشد:cool: نمیدونم چرا یه هفته اونجام اندازه یک سال میگذره ولی یه هفته میام مرخصی! عین باد میگذره!

راستی کنکور ارشد برق غیر از تغییر زمان برگزاریش تغییر دیگه ای نداشته؟ تو تعداد سوالات و درسایی که کم و زیاد بشه و ....

آیس من جان شرمنده اگه یک شب تاپیک رو منحرف کردم! سوالم حیاتی بود:)

uchiha_keyvan

عضو جدید

خواهر خداشاهده منو بدجور به شک انداختی بشینم برا پزشکی بخونم:confused:
فقط دوستان کسی اطلاع داره که مام میتونیم کنکور تجربی بدیم و دانشگاه دولتی پزشکی بریم؟(بخاطر این میگم که یه دوره ملی روزانه بودیم)

alice7952

عضو جدید
وای پادگان! پس فردا باید برم.کاش شما دخترا رو هم میبردن یه کم دلمون خنک میشد:cool: نمیدونم چرا یه هفته اونجام اندازه یک سال میگذره ولی یه هفته میام مرخصی! عین باد میگذره!

راستی کنکور ارشد برق غیر از تغییر زمان برگزاریش تغییر دیگه ای نداشته؟ تو تعداد سوالات و درسایی که کم و زیاد بشه و ....

آیس من جان شرمنده اگه یک شب تاپیک رو منحرف کردم! سوالم حیاتی بود:)

به سلامتی :smile: جای ما دخترا رو هم اونجا با رفقا خالی کنین :biggrin::w18: :w32:
تا الان که تغییری اعلام نشده !!! فقط واسه سال بعدم قطعی شده اردیبهشت ماه دیگهه

uchiha_keyvan

عضو جدید

شیش سال یعنی 12 ترم
یعنی 240 میلیون تومن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alice7952

عضو جدید
خواهر خداشاهده منو بدجور به شک انداختی بشینم برا پزشکی بخونم:confused:
فقط دوستان کسی اطلاع داره که مام میتونیم کنکور تجربی بدیم و دانشگاه دولتی پزشکی بریم؟(بخاطر این میگم که یه دوره ملی روزانه بودیم)

برادر جان کسی که یه بار دانشگاه سراسری خونده دوباره نمی تونه بخونه !!این چیزیه که شنیدم ... اگه بخوای باز دقیقشو می پرسم براااات :smile: ولی حرمت رشتموو نووو نگه دار برادرر امثال تو که افتخار این رشته ان برن دیگه چی شد!!! نکنین با برق این کارووو !!!:cry::crying2:

uchiha_keyvan

عضو جدید
برادر جان کسی که یه بار دانشگاه سراسری خونده دوباره نمی تونه بخونه !!این چیزیه که شنیدم ... اگه بخوای باز دقیقشو می پرسم براااات :smile: ولی حرمت رشتموو نگه دار برادرر امثال تو که افتخار این رشته ان برن دیگه چی شد!!! نکنین با برق این کارووو !!!:cry::crying2:

نه بابا اینکارو نمیکنم
فقط برا اطلاعاتم پرسیدم
فردا رو تجربی زمان میذارم میبینی پیام نور دام داری میارم:biggrin:

و مشخصا حوصله خوندن دینی و عربی و از اول ندارم:razz:
اینقدم مدار و الک و .... خوندم همشو نمیدم به باد:biggrin:

alice7952

عضو جدید
شیش سال یعنی 12 ترم
یعنی 240 میلیون تومن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آره بعیدم نیس دختر فامیلمون دانشگاه آزاد پزشکی خوند الان ماهی 8 میلیون فیکس داره!! البته رفته شهر کوچیک تر ، بعضیا هم میگن 3 میلیون در ماه دارن.تو دوران طرحشون که بعد اتمام درسشون باید بگذرونن تقریبا 100 میلیون در میارن ! (رو هوا نمی گم دیدم اینا رووو حداقل تو شهر ما که این بوده) ...

Pencil

عضو جدید
چه امضای قشنگی گذاشته یکی از کاربرا:
پای یه علف هرز

هر چقدر هم آب و کود بریزی

واست میوه نمیده
دقت کن برا کی یا چی وقت میزاری

الکی عمر خودتون رو پای کنکور هدر ندید، پاشید برید کار کنید حتی با درآمد کم، از زندگیتون لذت ببرید، اینکه برق بخونید بعد برید پزشکی بعد بریدحقوق و... این عمر شماست، خوب فکر کنید ببنید واقعا ارزش داره که جوونیتون رو دارید میزارید پاش؟؟
حتی به نظر من اگه کسی دو سال کنکور قبول نشد یا بره آزاد یا کلا قیدش رو بزنه...

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
چه امضای قشنگی گذاشته یکی از کاربرا:
پای یه علف هرز

هر چقدر هم آب و کود بریزی

واست میوه نمیده
دقت کن برا کی یا چی وقت میزاری

الکی عمر خودتون رو پای کنکور هدر ندید، پاشید برید کار کنید حتی با درآمد کم، از زندگیتون لذت ببرید، اینکه برق بخونید بعد برید پزشکی بعد بریدحقوق و... این عمر شماست، خوب فکر کنید ببنید واقعا ارزش داره که جوونیتون رو دارید میزارید پاش؟؟
حتی به نظر من اگه کسی دو سال کنکور قبول نشد یا بره آزاد یا کلا قیدش رو بزنه...
دقیقا عالی گفتید.
بخدا سن که بره بالا حسرت میخرید که تمام جوونی رو صرف کنکور و این حرفها کردید.

*fred*

عضو جدید
ادم حرفای بعضی از دوستان رو که میخونه نمیدونه واقعا دارید جدی صحبت میکنید یا همش شوخیه محضه!
مهندسین عزیز مثل اینکه دارید فراموش میکنید که واسه چی درس میخونید!...برادر من خواهر من اگه واسه پول میخای درس بخونی سخت در اشتباهی حالا میخاد رشته مهندسی باشه میخاد پزشکی باشه....اگه پول میخای باید وارد بازار کار بشید حتما الان میگید چطوری با کدوم سرمایه و پول؟!............اونایی که دنبال پول هستن تا از طریقش رفاه واسایششون تامین بشه لطف کنن چند سالی سخت کار کنن حتی شده شاگردی دم مغازه( نگو کار نیس که باورم نمیشه!!اصلا زشته یه جوان بگه کار نیس ..کارهست فقط باید کلاس ملاس و سوسل بازی رو بزارید کنار وسختیش رو بکشی)........وارد بازار که شدی کم کم دستت میاد چیکار کنی همتون ماشالله جوان هستید و نباید از ریسک کردن بترسید....اصن حال جوانی وعشقش به ریسک کردن ودر لحظه زندگی کردنه لذت ببرید و خوش باشید چون اگه بخایید سرتونو به اینکه چی بخونم وچی نخونم گرم کنی عمرتون هدر رفته!!!!۱مثل یه انسان عاقل وبالغ بشین یه ساعت تو یه جای خلوت با خودت دودوتا چهارتا کن و سنگهاتو با خودت وابکن و یه تصمیم درست ودرمون بگیر که اگه مرد درس خوندنی وواقعا به علم علاقه داری بسم الله وارد علم شو وغرغش شو و ازش لذت ببر اگه میبینی حال نداری والکی میخای واسه کلاسش و نمیدونم مد و این حرفا درس بخونی ...نخوندنش خیلی بهتر از خوندنشه...لااقل بجای این درس خوندن صوری دوسال کار میکنی وجلو میفتی تو زندگیت.....
از اینکه تو مسیرید لذت ببرید حالا چه درس باشه چه کار

آخرین ویرایش:

alice7952

عضو جدید
دوستان باور کنین حرف هایی که بین بچه ها رد و بدل شد ( حداقل در مورد چیزهایی که خودم گفتم مطمئنم ) در حد یه اطلاع رسانی و واقعیات جامعه مون بود!نه اینکه بخوایم کسی رو درگیر این رشته تحصیلی و اون رشته تحصیلی بکنیم ! خود درس خوندن هم حالا تو هر رشته ای می تونه بخش لذت بخش زندگی باشه! و الزاما کسی که در گیر درس شده!! از زندگیش و لذت هاش محروم نمونده!از طرفی من آدم های میانسالی رو هم می شناسم که حسرت می خورن چرا درس نخوندن! پس باید هر کس باید تمایل قلبی خودش رو دنبال کنه! پول هم اتفاقا بخش مهمی از زندگیه و لازمه شادیه هر چند کافی نیس! در مورد کار هم خود بنده دو تا کار آزاد رو تجربه کردم!!!! و بی حرمتی هایی که تو این محیط ها دیدم بگذرییییییییییییم .... ( بعضی چیزها قابل بیان نیس) از حرف هایی که رد و بدل شد سو برداشت نکنین و به قول دوستمون ra1372
صبور باشید!!!

آخرین ویرایش:
بالا