گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مثال خوب اب میع در تعادلش با بخار(جامد)2-2+1=1 داینجا ما یه دسگاه داریم که دوفازی با اشتن یه متغیر بقیه خواصش ثابت می مونه مثلا توی یه فشار معین یه نقطه جوش داره

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
صددر صد جامد میشه
آزمایشش انجام شده و این نتیجه حاصل شده;)
شنیدم طی این تغییر فاز تغییر ساختاری صورت گرفته و ساختار مولکولهای آب به صورت کریستالی در اومده ولی آب در فاز مایع باقی مونده;)

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مثال خوب اب میع در تعادلش با بخار(جامد)2-2+1=1 داینجا ما یه دسگاه داریم که دوفازی با اشتن یه متغیر بقیه خواصش ثابت می مونه مثلا توی یه فشار معین یه نقطه جوش داره
فک کنم یه خواص تغییر میکنه بقیش ثابت ممونه

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آزمایشش انجام شده و این نتیجه حاصل شده;)
شنیدم طی این تغییر فاز تغییر ساختاری صورت گرفته و ساختار مولکولهای آب به صورت کریستالی در اومده ولی آب در فاز مایع باقی مونده;)
اگه ما یک ماده داشته باشیم تعداد فازها طوی این فرمول برابر 3میشه یعنی ما هم بخار داریم هم مایع هم جامد اینام باهم در تعدلن . اینمتو شرایط سخت بهش میرسن . حرفی که زدی به نظر من داری مایع فوق سرد رو میگی که توش ما مایع رو خیلی سرد میکنیم مثلا توی -5میبریم ولی هنوز مایس این منظورته؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه ما یک ماده داشته باشیم تعداد فازها طوی این فرمول برابر 3میشه یعنی ما هم بخار داریم هم مایع هم جامد اینام باهم در تعدلن . اینمتو شرایط سخت بهش میرسن . حرفی که زدی به نظر من داری مایع فوق سرد رو میگی که توش ما مایع رو خیلی سرد میکنیم مثلا توی -5میبریم ولی هنوز مایس این منظورته؟
آفرین...........
دقیقا همینو میگم.....

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه در باره مایعی میخوایم که خیلی سردش کردیم ولی به جامد (یخ)تبدیل نشده خبببببببب بگو

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهش میگن مایه سوپرهیت که ما بالاترین میزان ناپایداری و بالاترین سطح انرژی رو داریم و فوقالعاده ناپایداره

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تعادل فازی ینی چی؟
من شنیده بودم بهش میگن تغییر فاز مایع به مایع
من بهت گفتم که تغییری توش نیست فقط ما مایع رو به زیر صفر درجه انتقال میدیم ولی هنوز مایس شاید هم بهش بگن ولی تغییری نمیکنه تغییر فاز یعنی اینکه از حالتی به حالت دیگه که خواص شیمایی و ........یکسان نباشه من فکر میکنم اشتباه باشه نمیدونم بپرس به من هم بگو بگو که ترمودینامیکی توضیح بده تغییر فاز مایع مایع یعنی چیی؟

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهش میگن مایه سوپرهیت که ما بالاترین میزان ناپایداری و بالاترین سطح انرژی رو داریم و فوقالعاده ناپایداره
ببخشید مایع سوپر هیت نیست من اشتباه کردم اینی که گفتم مایع رو داغ کردیم ولی هنوز هم مایس

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من بهت گفتم که تغییری توش نیست فقط ما مایع رو به زیر صفر درجه انتقال میدیم ولی هنوز مایس شاید هم بهش بگن ولی تغییری نمیکنه تغییر فاز یعنی اینکه از حالتی به حالت دیگه که خواص شیمایی و ........یکسان نباشه من فکر میکنم اشتباه باشه نمیدونم بپرس به من هم بگو بگو که ترمودینامیکی توضیح بده تغییر فاز مایع مایع یعنی چیی؟
میگن طی این فرآیند ظرفیت گرمایی تغییر میکنه.........
بدشم از کی بپرسم؟

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هم ونلس رو دارم هم ونوایلن ولی ونلس بهتر توضیح داده ولی ونوایلن بهتر چون ازون درس میدن

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
ســـــه چيــــــــز هـــرگــز برنميگردد: ***زمان ،كلام،موقعيت؛*** سه چيز را هرگز نبايد از دسـت داد: ***آرامش،اميد،صداقت؛*** ســـــه چيــــز هرگز قطعي نيستند: ***شانس،موقعيت،روياهايمان؛*** سـه چيز ارزشمندترين چيزهاست: ***عشق،اعتماد به نفس،دوستان واقعي**

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
هییییییییییییییییییییییی

نمی دونم این ربات خیر ندیده به ما چی پی اس وصل کرده 24 ساعت مارو رصد می کنه ببینه ما کجا چی می گیم بیاد یه اخطار بده بمون
:razz:

خیر خوشی نبینی ربات
:redface:

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
هییییییییییییییییییییییی

نمی دونم این ربات خیر ندیده به ما چی پی اس وصل کرده 24 ساعت مارو رصد می کنه ببینه ما کجا چی می گیم بیاد یه اخطار بده بمون
:razz:

خیر خوشی نبینی ربات
:redface:
امروز یه لپ تاپ خریدم
مدل SONY VAIO CORE I5
6 G RAM
دنبال 2007 MS Office مفت و مجانی میگردم همشهری کمک

بالا