گام به گام تا کنکور 95

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
می خواستم از شما خواهش کنم نسبت به نرم افزار های مکانیک بهم کمک کنید,من ارشد رو میخوام طراحی کاربردی بخونم به نظرتون چه برنامه هایی رو کار کنم که بیشتر به دردم بخوره هم واسه بازار کار هم واسه مقطع ارشد.
صلواتش رو هم در حین تایپ فرستادم:D
البته بنده در زمینه کنکور ارشد مشاوره می دم!!! ولی چون صلوات و جلو جلو فرستادید چشم!
شما به عنوان یه مهندس مکانیک حالا هر گرایشی در وهله اول نیاز دارید به یکی از نرم افزار های مدل سازی مثل CATIA,SOLIDWOTK,INVENTORو ... مسلط باشید چون این نرم افزار ها معمولا رابط انتقال مدل برای نرم افزار های تخصصی گرایش شما هستند.برای شما که طراجی کاربردی هستی نیاز هست که حتما به یک نرم افزار تحلیلی المان محدود مثل ABAQUS یا ANSYS یا NASTRAN و... مسلط باشید. البته این نرم افزار ها باز هم بسته به فیلد کاری شما می تونن کابررد خاصی داشته باشند. غیر از این ها برای اجرای برنامه ها و زیربرنامه های تخصصی در داخل این نرم افزار ها نیاز به دوستن کد نویسی در محیط هایی مثل FORTRAN, MATLAB و ... دارید
موفق باشید

mahboobeh94

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر
شما در زمینه برنامه ریزی واسه خوندن کنکور ارشد هم میتونین راهنمایی کنین؟

mahboobeh94

عضو جدید
چ خوب!
صلواتم فرستادم;-)
من ترم ۷ام و هیچی واسه کنکور نخوندم اصن از دوستتون راهنمایی گرفتم هم واسه رشته ارشد و هم کتابایی که باید بخونم اما نمیدونم از چه درسایی شروع کنم؟چطوری درسای دانشگاهو با کنکورم هماهنگ کنم که از هیچکدوم عقب نمونم!:-(

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
چ خوب!
صلواتم فرستادم;-)
من ترم ۷ام و هیچی واسه کنکور نخوندم اصن از دوستتون راهنمایی گرفتم هم واسه رشته ارشد و هم کتابایی که باید بخونم اما نمیدونم از چه درسایی شروع کنم؟چطوری درسای دانشگاهو با کنکورم هماهنگ کنم که از هیچکدوم عقب نمونم!:-(

ممنون.واقعا فرستادید؟!
کدوم دوستم راهنماییتون کرده؟
اشکال نداره قبل از اینکه بخواهید شروع کنید باید منبع خوب انتخاب کنید. خیلی از دوستان با عجله شروع به خوندن می کنن دریغ از اینکه منبع خوبی و انتخاب نکردن و وقتشون هدر میره. کنکور ارشد مثل لیسانس نیست که منبع مشخصی داشته باشه. باید قبل از برنامه ریزی حتما منابع خوب و انتخاب کنید.شما منبعتون و اگه انتخاب کردید قبلش باید برنامه ریزی مدن داشته باشید. همین جوری رو هوا نمیشه یه درسو شروع کرد! اول باید ببینید نقاط ضعف و قوتتون کجاس تو کدوم درس تو کدوم باکس.بعد برای برنامه ریزی اقدام کنید

mahboobeh94

عضو جدید
بله همون اولش فرستادم.
اقای ali113
ب طور کامل واسه کتاب و جزوه راهنمایی کردن
خب حالا من چیا رو باید به شما بگم که بتونین راهنمایی کنین؟
در همین حد میدونم که اصن رابطه خوبی با دروس ترمودینامیک و انتقال حرارت و سیالات ندارم.
رشته مد نظرم واسه ارشدم ساخت و تولیده

آخرین ویرایش:

dash @li

کاربر بیش فعال
بله همون اولش فرستادم.
اقای ali113
ب طور کامل واسه کتاب و جزوه راهنمایی کردن
خب حالا من چیا رو باید به شما بگم که بتونین راهنمایی کنین؟
در همین حد میدونم که اصن رابطه خوبی با دروس ترمودینامیک و انتقال حرارت و سیالات ندارم.
رشته مد نظرم واسه ارشدم ساخت و تولیده

سلام

ممنون،از این که تسبت به من لطف داشتید،باتوجه به اینکه شما مکانیک عمومی هستید یه خورده دشوار هست،ولی کار نشد نداره، کنکورم که افتاده اردیبهشت،واقعا بهشتی شده واسه ی خودش.
اما درس های ساخت و تولید با توجه به این که شما زیاد مطالعه و نخوندید از مواد یا متالورژی کتاب تویسر کانی شروع کنید یکی از درس های سنگین هست این رو باید خوب بدونید تعداد سوالاتی از این درس میاد هم زیاد هست پس بهتر هست اول این درس ساخت رو بخونید،
قبلا هم گفتم که شما ضرایب کنکور ساخت و تولید در ارشد چون دروس ساخت ضریب 4 دارند اهمیتشون بسیار بالاست،در عین حال دوستان ساختی جامدات و ریاضیات رو میخونند که ضریب 2 دارند و سایر دروس مثل سیالات و دینامیک )منظور باکس ها یا مجموع چند درس هستند)رو زیاد مطالعه نمیکنند،به طور دیگه ای بگم اصلا نمیخونند چوت ضریب 1 دارند با این سه باکس میانگین درصد 30 شما بهترین دانشگاه ها قبول میشید اگر بالاتر بزنید که بهتر.
اما دروس ریاضی ضریب 2 دارند،به نظر من اگر ریاضی 1و2 قوی هستید از مهندسی شروع کنید اگر نه به ترتیب ریاضی 1 و 2 و مهندسی و معادلات، ریاضیات ارچز دروس وقت گیر ولی جواب ده کنکور هستند،
درس های جامدات، استاتیک مقاومت و طراحی اجزا، این ها رو به ترتیب شروع کنید
نظر من برای شروع از این سه کتاب استفاده کنید، ریاضی 1 علم مواد تویسر کانی و استاتیک دکتر نایی، (کتاب ریاضی هر چی دوستان میشنهاد دادند،نظر بنده پوران پژوهش خوب هست،گاج و اقاسی هم خوب است،ولی هر چی دارید یا پیشنهاد دوستان بود استفاده کنید،من باپوران موافقم.)
دیگر درس سنگین ساخت و تولید تولید مخصوص برای اینکه این درس هم نطالب زیاد هست،اگر جزوه دکتر امیر عبدالله رو دارید دیگه باید وقت بزارید بخونید، در وهله بعد در کنار درس ریاضی و جانداتی میخونید این درس رو بزارید.
بقیه دروس ساخت و تولید تقریبا توی یک رنج هستند، اونیورسال جزوه ای گفتم واقعا کفایت میکند،سیستم اتدازه گیری همون جزوه دادم کفایت میکند.قالب پرس دکتر ملایی کافی هست.
Cncمهندس لطفی خیلی خوب هست و هیدرولیک دکتر رضایی و باصری کافی هست،کتاب رازفر نیاز به چند دور خوندن داره که واقعا بهش مسلط شین،ولی اصولا این دروس وقتی میگیرن یکسان هست یعنی نظر من هر کدوم حدود دو هفته تموم میشن برای دور اول ولی درس متالورژی و درس تولید مخصوص شاید 3 هفته و یا بیشتر وقت بگیرند
در کنار این ها وقتی مطلب درس ساخت و تولید میخونید کتاب جانع ساخت و تولید انتشارات سپاهان رو حتما تهیه کنید و نوع تست ها و نکات رو از اون مبحث داخل این کتاب هم بخونید که آخرین روز های جمع بندی وقتی کتاب رو مرور میکنید خیلی راحت می تونید تمام کنید.
برنامه ریزی هم میکنید شناور باشه مثلا میگید امروز میخوام سه تا درس رو هر کدوم 2 ساعت بخونم ولی ساعت نگید مثلا 2 تا 5 بعد ازظهر ، شناور یعنی شما وقتی حوصله داشتید و نشستید پای درس 2 ساعت خوندید، رو ثبت میکنید میتونه این دوساعت متناوب یا غیر متناوب یا متوالی باشه،
برای ماه ها هم برنامه شناور بزارین باتوجه به وقتی درس ها میگیرن و نحوه یادگیری شما داره شما اگر یه مدت زمان مثلا دو هفته عادات مطالعتون رو بفهمید دیگه نحوه برنامه رو میتونید بفهمید و چقدر مطالعه دارید و چه کار باید بکنید
یک نثال برای برنامه شناور ماهانه میگم،مثلا فرض کنید میگید من واحد زیاد ندارم دی ماه امتحان سختی نیست خب،ولی یه دفعه استاد میاد میگه مباحث زیادی باید امتحان بدید اون موقع شما باید از وقت هایی که برای مثلا جمع بنده یک ماه وقت گذاشتید خب کمترش میکند چطور میگید به جای یک ماه جمع بندی 3 هفته جمع بندی میکنم که این وقت از دست رفته جبران شه،روی برنامه ریزی کار کنید،که خیلی کمک میکنه.
آقا ایمان معصومی سرور ما هستند انشالله بهترین راهنمایی ها رو بهتون بکنند که رتبه دو رقمی مثل خودشون بگیرین
موفق باشید

masoudabbasi

عضو جدید
سلام به همه دوستان

من به یک مشکل بزرگ برخوردم و اون مشکل مقاومت نائی است

من کلا با مقاومت حال نمیکنم

این کتابم خیلی رو اعصابمه و خیلی وقت گیره

متنش کوتاه و تست و مثالاش زیاد و متنوعه!!!

حس خیلی بدی پیدا کردم

واقعا فقط درسای سیالاتی برام قابل فهمه

دوستان اگر همه موافقید یک گروه تلگرام افتتاح کنیم و اونجا بیشتر گپ بزنیم

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان

حس خیلی بدی پیدا کردم

سلام

دست از تلگرام و اینچیزا بردارید بشینید درس بخونید، والا مقاومت همینجوری هست،فقط سوالاتش مهم هست چون واقعا تنوع بالاست،دور اول واقعا اذیت کننده است،ولی دور بعدی راحت میشید.
موفق باشی

masoudabbasi

عضو جدید
سلام

دست از تلگرام و اینچیزا بردارید بشینید درس بخونید، والا مقاومت همینجوری هست،فقط سوالاتش مهم هست چون واقعا تنوع بالاست،دور اول واقعا اذیت کننده است،ولی دور بعدی راحت میشید.
موفق باشی
علی اقا باور کن اصلا نمیتونم بااین درس کنار بیام

خوندش برام سخته به راهی پیشنهاد بده

برا تلگرامم قول میدم تا اخر شهریور پاکش میکنم تا بکوب بخونم
قول میدم

mahboobeh94

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

سلام

ممنون،از این که تسبت به من لطف داشتید،باتوجه به اینکه شما مکانیک عمومی هستید یه خورده دشوار هست،ولی کار نشد نداره، کنکورم که افتاده اردیبهشت،واقعا بهشتی شده واسه ی خودش.
اما درس های ساخت و تولید با توجه به این که شما زیاد مطالعه و نخوندید از مواد یا متالورژی کتاب تویسر کانی شروع کنید یکی از درس های سنگین هست این رو باید خوب بدونید تعداد سوالاتی از این درس میاد هم زیاد هست پس بهتر هست اول این درس ساخت رو بخونید،
قبلا هم گفتم که شما ضرایب کنکور ساخت و تولید در ارشد چون دروس ساخت ضریب 4 دارند اهمیتشون بسیار بالاست،در عین حال دوستان ساختی جامدات و ریاضیات رو میخونند که ضریب 2 دارند و سایر دروس مثل سیالات و دینامیک )منظور باکس ها یا مجموع چند درس هستند)رو زیاد مطالعه نمیکنند،به طور دیگه ای بگم اصلا نمیخونند چوت ضریب 1 دارند با این سه باکس میانگین درصد 30 شما بهترین دانشگاه ها قبول میشید اگر بالاتر بزنید که بهتر.
اما دروس ریاضی ضریب 2 دارند،به نظر من اگر ریاضی 1و2 قوی هستید از مهندسی شروع کنید اگر نه به ترتیب ریاضی 1 و 2 و مهندسی و معادلات، ریاضیات ارچز دروس وقت گیر ولی جواب ده کنکور هستند،
درس های جامدات، استاتیک مقاومت و طراحی اجزا، این ها رو به ترتیب شروع کنید
نظر من برای شروع از این سه کتاب استفاده کنید، ریاضی 1 علم مواد تویسر کانی و استاتیک دکتر نایی، (کتاب ریاضی هر چی دوستان میشنهاد دادند،نظر بنده پوران پژوهش خوب هست،گاج و اقاسی هم خوب است،ولی هر چی دارید یا پیشنهاد دوستان بود استفاده کنید،من باپوران موافقم.)
دیگر درس سنگین ساخت و تولید تولید مخصوص برای اینکه این درس هم نطالب زیاد هست،اگر جزوه دکتر امیر عبدالله رو دارید دیگه باید وقت بزارید بخونید، در وهله بعد در کنار درس ریاضی و جانداتی میخونید این درس رو بزارید.
بقیه دروس ساخت و تولید تقریبا توی یک رنج هستند، اونیورسال جزوه ای گفتم واقعا کفایت میکند،سیستم اتدازه گیری همون جزوه دادم کفایت میکند.قالب پرس دکتر ملایی کافی هست.
Cncمهندس لطفی خیلی خوب هست و هیدرولیک دکتر رضایی و باصری کافی هست،کتاب رازفر نیاز به چند دور خوندن داره که واقعا بهش مسلط شین،ولی اصولا این دروس وقتی میگیرن یکسان هست یعنی نظر من هر کدوم حدود دو هفته تموم میشن برای دور اول ولی درس متالورژی و درس تولید مخصوص شاید 3 هفته و یا بیشتر وقت بگیرند
در کنار این ها وقتی مطلب درس ساخت و تولید میخونید کتاب جانع ساخت و تولید انتشارات سپاهان رو حتما تهیه کنید و نوع تست ها و نکات رو از اون مبحث داخل این کتاب هم بخونید که آخرین روز های جمع بندی وقتی کتاب رو مرور میکنید خیلی راحت می تونید تمام کنید.
برنامه ریزی هم میکنید شناور باشه مثلا میگید امروز میخوام سه تا درس رو هر کدوم 2 ساعت بخونم ولی ساعت نگید مثلا 2 تا 5 بعد ازظهر ، شناور یعنی شما وقتی حوصله داشتید و نشستید پای درس 2 ساعت خوندید، رو ثبت میکنید میتونه این دوساعت متناوب یا غیر متناوب یا متوالی باشه،
برای ماه ها هم برنامه شناور بزارین باتوجه به وقتی درس ها میگیرن و نحوه یادگیری شما داره شما اگر یه مدت زمان مثلا دو هفته عادات مطالعتون رو بفهمید دیگه نحوه برنامه رو میتونید بفهمید و چقدر مطالعه دارید و چه کار باید بکنید
یک نثال برای برنامه شناور ماهانه میگم،مثلا فرض کنید میگید من واحد زیاد ندارم دی ماه امتحان سختی نیست خب،ولی یه دفعه استاد میاد میگه مباحث زیادی باید امتحان بدید اون موقع شما باید از وقت هایی که برای مثلا جمع بنده یک ماه وقت گذاشتید خب کمترش میکند چطور میگید به جای یک ماه جمع بندی 3 هفته جمع بندی میکنم که این وقت از دست رفته جبران شه،روی برنامه ریزی کار کنید،که خیلی کمک میکنه.
آقا ایمان معصومی سرور ما هستند انشالله بهترین راهنمایی ها رو بهتون بکنند که رتبه دو رقمی مثل خودشون بگیرین
موفق باشید
سلام.
مرسی بابت راهنمایی هاتون
عالی بود

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

استاتیک رو کامل خوندید قبل این درس،اگر نخوندید اذیت میشین،هر درسی رو که بهش گمون بد داشته باشید اینجور پیش میاد،نظرم عوض کردن درس هست،ولی بعد اگر دوباره این حس رو داشتین فقط باید با کم خوندنش جلو برید مثلا متن درسی نایی اول میگه بعد نیره سراغ مثال بعد تست،شما حتما مبحث رو بخون اگر دیدی مثالها سختن برو تست بزن اگر تست زدی دیدی میشه بدون مشکلی نداری اگر دیدی تست ها رو اصلا نمیفهمی و اعصاب خورد کنند باید بیای تمرین ها رو خودت بدون نگاه کردن به جواب حل کنی که بفهمی مشکلت کجاست مشکل رو حل کنی،مطالعه وقت گیر میشه ولی تا کنکور هم وقت زیادی داری ،مطمینا چون اون درسای دیگه رو سریعتر پیش میری مشکلی نیست وقتت رو بیشتر روی این بزاری،البته نظرم اینه از آقا حسینhossein_sh_sبرای جامدات راهنمایی بگیر چون درصد بالایی فک کنم 80 درصد زده بود بهتر میتونه کمکت کنه.
موفق باشی

آخرین ویرایش:

mahan karimi

عضو جدید
ممنون همه ی دوستان پیش کسوت مشکل منم درسای دینامیکیه مخصوصا خوندن ارتعاشات بدجوری نامیدم میکنه. خواهشا راه درست مطالعه درسای دینامیکی رو بهم بگین.اجرتون با امام رضا:smile:

آخرین ویرایش:

hadis_mf3

عضو جدید
سلام دوستان:)

درسای ریاضی رو کلا تموم کنم بعد برم سراغ استاتیک یانه با هم بخونم؟
چندتا درس به موازات همدیگه بخونیم؟

درضمن این تابستون با پروژه و کارآموزی2 فارغ التحصیل میشم
راستش میخوام گرایش مهندسی پزشکی رو بخونم
:smile:

12*12

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

سلام دوستان:)

درسای ریاضی رو کلا تموم کنم بعد برم سراغ استاتیک یانه با هم بخونم؟
چندتا درس به موازات همدیگه بخونیم؟

درضمن این تابستون با پروژه و کارآموزی2 فارغ التحصیل میشم
راستش میخوام گرایش مهندسی پزشکی رو بخونم
:smile:
یکی از استادا ما توصیه اش این بود که درس ها رو باکس به باکس بخونیم یعنی

مثلا امروز باکس جامدات و ریاضی حالا یک ساعت ریاضی ، یک ساعت جامدات، بعد اینکه امروز حداکثر از دو باکس فقط چهارتا درس رو انتخاب کنیم مثلا ریاضی 1 و 2 و مقاومت 1 و2 و اینکه یک در میون بخونیم، اینطوری بازده خیلی بیشتر از اینه که فقط یه درس تو روز بخونی...
حالا فردا باکس سیالت و ریاضی منتها سیالات 1 و 2 همراه معدلات و ریاضی مهندسی...

این روش برای بچه های ما رتبه های 120 و 190 هم توی سیالات هم تو جامدات رو داده...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

alma_mech

عضو جدید
سلام به همه دوستان

حس خیلی بدی پیدا کردم

سلام
دوست من 100 و خورده ای شدن و جامداتشو دقیق یادم نیست چند بود ولی 60 و خوردهایش یادمه!:D با اینکه 60 و خورده ای زده بود بازم نسبت به مقاومت همین احساسو داشت . منم دقیقا همین احساسو دارم اون یکی دوستم هم216شده بود همین احساسو دارن. و اونایی هم که با من دارن الان برای کنکور میخونن هم همین احساسو دارند.:smile: ولی راه حل نسبتا نسبتا جدی:biggrin:
متن را دقیق بخوانید==> و سپس سوال ها را خودتان حل کنید حتی اگر یکیش 5 ساعت:cool: طول بکشه و
اصلا ناامید نشوید.:D
اوکی؟؟:cool:
موفق باشید.

s.rezaei121

عضو جدید
اگر کسی مقاومت نائی را میخونه توجه کنه که درسنامه را بادقت بالا بخونه بعد مثالها را دونه به دونه حل کنه و در آخر سوالات سالهای گذشته اون بخش که در کنکور اومده را تست بزنه و به هیچ وجه سوالات تکمیلی که در انتهای هر درس اومده را نخونید چون واقعا غیر استاندارد هستند و وقت گیر
مهم مثالهاست که با دقت باید روشون وقت گذاشت
مطمئن باشید اگر خوب کتاب نائی را بخونید کل تست های مقاومت را میزنید

alma_mech

عضو جدید
اگر کسی مقاومت نائی را میخونه توجه کنه که درسنامه را بادقت بالا بخونه بعد مثالها را دونه به دونه حل کنه و در آخر سوالات سالهای گذشته اون بخش که در کنکور اومده را تست بزنه و به هیچ وجه سوالات تکمیلی که در انتهای هر درس اومده را نخونید چون واقعا غیر استاندارد هستند و وقت گیر

و همون غیر استانداردا رو هم بخونید. کنکور ارشد والا همچین استانداردم نیستااا:)
چرا نیستید؟؟ مثلا من اومدم تاپیک انگیزه بگیرم ولی از هیشکی خبر نیست.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
نه، اینطور که شما میفرمایید نیست،
تست های سال های گذشته رو که باید بزنید و در اون صحبتی نیست،
ولی اگه کسی نمیرسه هم مثال ها و هم تست های تکمیلی رو بزنه، اولویت با تست های تکمیلی است، کلا اگه کسی پایه خوبی در مقاومت داره بهتره وقتشو سر مثال ها نزاره و فقط به یک نگاه انداختن بسنده کنه،
در مورد تست های تکمیلی حرف زیاده، فقط بدونید که بسیار بسیار مهم هستند.

mahan karimi

عضو جدید
و همون غیر استانداردا رو هم بخونید. کنکور ارشد والا همچین استانداردم نیستااا:)
چرا نیستید؟؟ مثلا من اومدم تاپیک انگیزه بگیرم ولی از هیشکی خبر نیست.

الما خانم شما باکس جامدات رو چجوری میخونی؟کنار میای باهاش؟من کنترل و دینامیک ماشینو خوب درک میکنم ولی نمیدونم چرا ارتعاشات دکتر جباری تو حل مثالاش مشکل دارم

alma_mech

عضو جدید
الما خانم شما باکس جامدات رو چجوری میخونی؟کنار میای باهاش؟من کنترل و دینامیک ماشینو خوب درک میکنم ولی نمیدونم چرا ارتعاشات دکتر جباری تو حل مثالاش مشکل دارم

سلام جناب مهندس
چرا برای ارتعاشات از کتاب محجوب مقدس استفاده نمیکنید از صفر شروع کرده تا 100
نه من ارتعاشاتم خوبه وچون استاد سخت گیری داشتم و مجبور بودم درس بخونم.
من باکس جامداتو اینجوری میخونم.
برای مثال استاتیک
ابتدا یه دور نسبتا سریع 2 ساعته! درسنامه هر فصل رو میخونم و سپس میرم از مریام هم متن فصلو میخونم خوب و عمیق و مثالاشو اونایی رو که نیاز به حل دارن خودم حل میکنم اگر بلد هم نبودم تا 5 ساعتم طول بکشه یه سوال میشینم روش فکر میکنم و بعضی سوالای مریام چشمی و ذهنی حل میشن فقط تو ذهنتون حل کنید. دوست من میگه مهم ترین دستاوردی که باید داشته باشیم اینه که به این مرحله برسیم که وقتی سوالو تو کنکور دیدیم زود زود جواباش تو ذهنمون بیاد از ابتدا تا انتهای جواب و شروع کنیم به حل تستاش.
و بعد از مرجع خونی میرم سراغ نائی و میخورمش!!! من عاشق نائی شدم!:) یکی از بزرگترین حسرتام اینه که چرا دانشجوی همچین اعجوبه ای نشدم.
و اینکه کل دروس مکانیک تمرین زیادی میخوان تمریننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن!!
و برای ارتعاشات کتاب سری شومز تو اینترنت هست اونم پیدا کنید.خوبه.
یادم رفت این آخرشو بگم و سوالای کنکورشو 10 تا 10 دسته بندی میکنم و آخرش از خودم آزمون میگیرم هر سوال 2 مین و آزمونو گرفتم اگه زیر 80 زدم میفهمم که اون فصلو خوب یاد نگرفتم و میرم دوباره میخونم:)
ولی مشکلی که دارم اینه که سوالارو بلدم ولی وقت کم میارم مثلا از 10 تا سوالم 7 تا رو کاملا صحیح حل میکنم ولی برای 3 تا وقت نمیارم:( واین دیوانم میکنه!!
و بازم برای اون دو تا وقت اضاف میدم یکیش میمونه و...:(

آخرین ویرایش:

alma_mech

عضو جدید
نه، اینطور که شما میفرمایید نیست،
تست های سال های گذشته رو که باید بزنید و در اون صحبتی نیست،
ولی اگه کسی نمیرسه هم مثال ها و هم تست های تکمیلی رو بزنه، اولویت با تست های تکمیلی است، کلا اگه کسی پایه خوبی در مقاومت داره بهتره وقتشو سر مثال ها نزاره و فقط به یک نگاه انداختن بسنده کنه،
در مورد تست های تکمیلی حرف زیاده، فقط بدونید که بسیار بسیار مهم هستند.

و این جناب مهندس هم اعجوبه ای هستن برای خودشون تو جامدات که ازشون خواهش میکنیم کمکمون کنید لطفاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا!!

mahan karimi

عضو جدید
سلام جناب مهندس
چرا برای ارتعاشات از کتاب محجوب مقدس استفاده نمیکنید از صفر شروع کرده تا 100
نه من ارتعاشاتم خوبه وچون استاد سخت گیری داشتم و مجبور بودم درس بخونم.
من باکس جامداتو اینجوری میخونم.
برای مثال استاتیک
ابتدا یه دور نسبتا سریع 2 ساعته! درسنامه هر فصل رو میخونم و سپس میرم از مریام هم متن فصلو میخونم خوب و عمیق و مثالاشو اونایی رو که نیاز به حل دارن خودم حل میکنم اگر بلد هم نبودم تا 5 ساعتم طول بکشه یه سوال میشینم روش فکر میکنم و بعضی سوالای مریام چشمی و ذهنی حل میشن فقط تو ذهنتون حل کنید. دوست من میگه مهم ترین دستاوردی که باید داشته باشیم اینه که به این مرحله برسیم که وقتی سوالو تو کنکور دیدیم زود زود جواباش تو ذهنمون بیاد از ابتدا تا انتهای جواب و شروع کنیم به حل تستاش.
و بعد از مرجع خونی میرم سراغ نائی و میخورمش!!! من عاشق نائی شدم!:) یکی از بزرگترین حسرتام اینه که چرا دانشجوی همچین اعجوبه ای نشدم.
و اینکه کل دروس مکانیک تمرین زیادی میخوان تمریننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن!!
و برای ارتعاشات کتاب سری شومز تو اینترنت هست اونم پیدا کنید.خوبه.
یادم رفت این آخرشو بگم و سوالای کنکورشو 10 تا 10 دسته بندی میکنم و آخرش از خودم آزمون میگیرم هر سوال 2 مین و آزمونو گرفتم اگه زیر 80 زدم میفهمم که اون فصلو خوب یاد نگرفتم و میرم دوباره میخونم:)
ولی مشکلی که دارم اینه که سوالارو بلدم ولی وقت کم میارم مثلا از 10 تا سوالم 7 تا رو کاملا صحیح حل میکنم ولی برای 3 تا وقت نمیارم:( واین دیوانم میکنه!!
و بازم برای اون دو تا وقت اضاف میدم یکیش میمونه و...:(

خیلی ممنون راهنماییتون عالی بود.مشکله من عکسه شماس.یعنی سرعت عمل بسیار بالا دقت کم.شما میتونی با زیاد تمرین حل کردن مشکلتو حل کنی.مشکل من هم با همین تمرین زیاد و صبر و حوصله حل میشه

alma_mech

عضو جدید
خیلی ممنون راهنماییتون عالی بود.مشکله من عکسه شماس.یعنی سرعت عمل بسیار بالا دقت کم.شما میتونی با زیاد تمرین حل کردن مشکلتو حل کنی.مشکل من هم با همین تمرین زیاد و صبر و حوصله حل میشه

خوش به حالتون این سرعت عمل بالا خیلی فاکتور مهمیه و بهتون قول میدم تو خود کنکور بهتون خیلی کمک میکنه. آره با تمرین زیاد حل میشه.ولی من متاسفانه این صبر و حوصله را ندارم:(
شما تا الان چیا خوندین؟؟
منبع کنترلتون چیه؟؟
کنترل انتشارات نصیر دکتر حامدی خوبه یا مال انتشارات جهش؟؟ من از کنترل متنفرمممممممممممممممم:(

alma_mech

عضو جدید
رفتید؟؟
بیاین با هم قرار بذاریم تو یه شب جمعه با هم هممنو بیایم تاپیک که باهم مشورت کنیم و تو تاپیک انگیزه بگیریم.
مثلا این حدیث خانومو و محبوبه خانوم کجائید؟؟؟:) و بقیه!

mahan karimi

عضو جدید
کنترل از اون دسته درسایی هست ک اکثرا باهاش مشکل دارن اونم بخاطره برقی بودن فرمتش من کنترل رو از کتاب مرجع اوگاتا میخونم و تست هم از کتاب مدرسان میزنم البته چند فصل اول سیستم lti بقیه رو هنوز تست نزدم.کتاب بدی نیس در کل بیشتر تستا برای رشته برقن بنابراین کمی دشواره.من کتاب جهش رو دیدم اما نخوندم نظره دوستان من روی جهش بود ک من خودم مدرسانو انتخاب کردم بخاطره تست متنوع

mahan karimi

عضو جدید
من هم موافقم بسیار فکره سنجده ای هست.من خودم با خوندن صحبت بچه ها استرس میگیرم خوبه برام