کنکور كارداني ، كارشناسي، ارشد و دكترا ساخت و تولید

mshb_iri

عضو جدید
آقا یه سوال :
تاثیر معدل چقدره ؟
مثلا دو نفر با درصد های مشابه ولی کی با معدل 13 و دیگری با معدل 16 چقدر تفاوت رتبه دارن؟
یه نفر به من گفت نزدیک نصف تفاوت داره یعنی اگه معدل 16 بشه 400 ، معدل 13 میشه 800

Hossein_b5717

عضو جدید
آقا یه سوال :
تاثیر معدل چقدره ؟
مثلا دو نفر با درصد های مشابه ولی کی با معدل 13 و دیگری با معدل 16 چقدر تفاوت رتبه دارن؟
یه نفر به من گفت نزدیک نصف تفاوت داره یعنی اگه معدل 16 بشه 400 ، معدل 13 میشه 800
معدل 20 درصد تاثیر داره
بر اساس درصدا یه تراز به دست میاد که در 0.8 ضرب میشه
به معدل هر شخص هم بر اساس معدل کل داوطلبا تراز داده میشه در 0.2 ضرب میشه
جمع این دو تا تراز میشه تراز نهایی و بر اساس اون رتبه بندی انجام میشه

نمیشه گفت نصف میشه
تاثیرش بستگی داره به رتبه
مثلا با اون دوتا معدلی که مثال زدی ممکنه دو نفر رتبه های 40 و 45 بیارن
یا 300 و 370
یا 2000 و 2500

البته این مثال ها رو همینطوری گفتم, دقیق نمیشه گفت, فقط خواستم بدونی به رتبه بستگی داره

behrooz_313

عضو جدید
ای بابا
پس چرا این سازمان سنجش حرفی از زمان اعلام نتایج نمیزنه؟
مردیم بابا
همش دارم کابوس میبینم
حداقل بگن 2 هفته دیگه مثلا نتایجو اعلام میکنیم
روزی 10 بار دارم میرم سایت سازمان سنجش
اخه اینم شد زندگی؟

lanner

عضو جدید
معدل 20 درصد تاثیر داره
بر اساس درصدا یه تراز به دست میاد که در 0.8 ضرب میشه
به معدل هر شخص هم بر اساس معدل کل داوطلبا تراز داده میشه در 0.2 ضرب میشه
جمع این دو تا تراز میشه تراز نهایی و بر اساس اون رتبه بندی انجام میشه

نمیشه گفت نصف میشه
تاثیرش بستگی داره به رتبه
مثلا با اون دوتا معدلی که مثال زدی ممکنه دو نفر رتبه های 40 و 45 بیارن
یا 300 و 370
یا 2000 و 2500

البته این مثال ها رو همینطوری گفتم, دقیق نمیشه گفت, فقط خواستم بدونی به رتبه بستگی داره
سلام اگه میخوای تاثیرمعدل بدونی 2بارتوسایت مهستان ثبت نام کن بادوتامعدل مختلف بعدببین هردفه چه رتبه ای تخمین میزنه
مثلا بادرصدای من بامعدل 17رتبه398تخمین زدوبامعدل واقعیم(13.35)رتبه 570تخمین زدحالادیگه خودت قیاس کن ببین تاثیرش چقدره؟

amona

عضو جدید
کسی سوالات ارشد مکانیک 90 کد b رو داره؟ خسته شدم انقدر دنبال سوالات کد b گشتم

sahand147

عضو جدید
میخوای نتایج رو ببینی که چی بشه؟؟؟
من که دیگه از بعد از اعتراض دادن به کلیدا اولین باره اینجا میام که دیدم بازم همون بچه هایی که از قبل از کنکور به سوالای هم جواب میدادیم هنوز اینجان....
امیدوارم همه دقیقا به حقشون برسن..نه کمتر نه بیشتر:razz:

pesar e khub

عضو جدید
براساس مجوز شورای گسترش آموزش عالی ، از سال تحصيلی 90-1391 ، پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانيک با گرايش ساخت و توليد در دانشگاه صنعتی اراک(علم و صنعت) انجام می گيرد.

اطلاعيه پذيرش دانشجويان ممتاز دانشگاه صنعتی اراک
در دوره کارشناسی ارشد مهندسی مکانيک ساخت و توليد بدون آزمون در سال تحصيلی 91-90

بر اساس آئين نامه تسهيلات آموزشی برای دانشجويان ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه ها مصوب وزارت علوم، تحقيقات و فناوری ،دانشگاه صنعتی اراک از ميان دانشجويان و دانش آموختگان اين دانشگاه و ساير دانشگاه   ها ، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت ورود به دوره های کارشناسی ارشد مهندسی مکانيک – ساخت و توليد می پذيرد .
متقاضيان می بايست فرم درخواست خود را از تاريخ 23/1/90 تا 20/2/90 به آدرس پست الکترونيکی mech@iustarak.ac.ir و يا به دفتر گروه مهندسی مکانيک دانشگاه صنعتی اراک (دانشگاه علم و صنعت اراک) تحويل دهند .
حداقل شرط لازم جهت درخواست :
1- دارا بودن حداقل معدل 16 و احراز رتبه اول تا سوم
2- اتمام تحصيلات کارشناسی تا تاريخ 31/6/90

تذکر: پذيرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط به جهت تشويق و حمايت از دانشجويان با وضعيت تحصيلی ممتاز صورت گرفته و اساسا" موازی آزمون عادی کارشناسی ارشد انجام می پذيرد . لذا تاکيد می شود که ارائه تقاضا از اين طريق هيچگونه حقی در رابطه با برخورد خاص با متقاضی در آزمون عادی کارشناسی ارشد دانشگاه ايجاد نمی نمايد و به کليه متقاضيان توصيه می شود مراحل و پيش نياز های ازمون عادی کارشناسی ارشد را دقيقا" رعايت نمايند .

مدارک مورد نياز :
1- تکميل فرم درخواست ورود به دوره کارشناسی ارشد
2- کارنامه تحصيلی (ريز نمرات )
3- گواهی رتبه های تحصيلی از دانشگاه محل تحصيل (تکميل فرم)
- بديهی است در صورت ارسال مدارک از طريق پست الکترونيکی اصل مدارک نيز بايد ارائه گردد.
- در صورت نياز به اطلاعات بيشتر با شماره تلفن های 3670021 داخلی 276 تماس حاصل نمايند .

saeedvalentino

عضو جدید
براساس مجوز شورای گسترش آموزش عالی ، از سال تحصيلی 90-1391 ، پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانيک با گرايش ساخت و توليد در دانشگاه صنعتی اراک(علم و صنعت) انجام می گيرد.

آقا مرسی خبر خیلی خوبی بود. البته حدسش و می زدم که دانشگاه صنعتی اراک ارشد ساخت بگیره از وقتی که علم و صنعت اراک تبدیل شده به صنعتی اراک تغییر و تحولات زیادی درش رخ داده که خدا را شکر یکیش به نفع ما ساختی ها تموم شد.

behrooz_313

عضو جدید
کارنامه هاي تحليلي ماهان:
زندگي به ما ياد مي­دهد که براي ورود به هر مکاني ، براي هر آغازي و براي هر رسيدني ، شناختي کافي از مقصد الزامي است ، زندگي به ما ياد مي­دهد که با بينشي دقيق ، و قدم­هايي حساب شده ؛ موفقيت نزديکترين همسايه توست و هميشه درد ترس.
و براي موفقيت در آزمون سراسري کارشناسي ارشد ، که سنگ بناي اصلي آن جهت گزينش، قياس افراد و انتخاب بهترين­هاست، شناخت توانايي داوطلب و جايگاه احتمالي او در بين خيلي داوطلبان ، اولين قدم است.
آزمونهاي آزمايشي، شبيه سازي امتحاني بزرگ است که بارها و بارها تکرار مي­شود، براي رسيدن به سطح مناسبي از بينش و توانايي ، که مقدمه موفقيت است و چه بسا ، بزرگترين جهش به سمت پيروزي. با هدف ارائه بهترين خدمات به شما ماهاني محترم ، امسال و براي اولين بار ، دست به کار ارائه کارنامه­هاي تحصيلي شديم ، زديم يک فرصت براي خودشناسي دقيق و همه جانبه شما ، درس به درس و به طور کلي ، مقايسه داوطلب با خودش و با همه کساني که مثل او در رشته مورد نظرشان خود را آماده کنکور سراسري مي­کند، در شهر، در استان، و در نهايت در کشور.
دراين کارنامه­ها ، با روشهاي مختلف آمارگيري ، و ارائه نمودارهاي تحليلگر داوطلب مي­تواند از يک سيستم خود کنترلي برخوردار باشد.( يعني به طور علمي و کاملاً دقيق و خيلي هم ساده خودش بشه مشاور خودش!)به اين نمونه کارنامه خوب دقت کن: يک صفحه اطلاعاتي – مشاوره اي کامله...!

و تمامي اينها براي سهولت در بررسي و درک دريافت وضعيت داوطلب توسط خود او يا مشاوره تخصصي اوست ، گزينه­هايي که به خوبي امکان تحليل دقيق و علمي داوطلب را ايجاد مي­کند.

و اما نمودارهاي تحليلگر ، در اين جا چند نمونه از اين نمودارها را معرفي مي­کنيم:
نمودار مقايسه نمرات دروس :

همانطور که مشاهده مي­کنيد ، در اين نمودار حداکثر نمره ، ميانگين نمرات و نمره واقعي دانشجو در کنار هم نمايش داده مي­شود و همين مقياسهاي به ظاهر ساده، داده­هايي ارزشمند را براي بررسي سطح علمي داوطلب علمي داوطلب با ميانگين جامعه آماري داوطلبان و نمره سقف در درس مربوط فراهم مي­کند. ( به زبان ساده: مي­فهمي اگه مثلاً درس زبان رو 55 درصد زدي و ميانگين نمرات 30 درصد و بالاترين نمره هم 60 درصد ، احتمالاً تو نفر چهارم يا پنجم قويترين شرکت کننده­هايي !)
نمودار پيشرفت نمرات دروس:

در اين جا داوطلب درس به درس پيشرفت خود را در مراحل مختلف آزمونها روي نمودار مشاهده مي­کند، در هر مرحله آزمون، به طور مجزا.
نمودار پيشرفت تراز گرايش مربوطه:

يک سوال : خودمونيم ولي ديگه واقعاً چه چيز ديگه­اي براي تحليل کردن باقي مي­مونه ؟!)

ايکه بدوني بهترين­هاي کنکور چطور و چقدر پيشرفت کردند ( راستي ، ريزدرصدهاي 3 نفر اول رو مي­توني داخل کارنامه­ات ببيني!) خودش يک دنيا ارزش مشاوره­اي داره ... ! يک فرصت خوب براي سنجيدن فاصله خودت با اونها و تلاش براي نزديکتر شدن به آنها، مرحله به مرحله.
و تلاش ماهان، بر اين بوده و هست که تو دانشجوي محترم، بتواني از فرصت پيش رو، که زياد هم نيست بهترين استفاده را داشته باشي با ارائه کارنامه­هاي تحليلي بتواني « خودت » مشاور « خودت» باشي و همچنين مشاوره تخصصي تو، با دستي پر و چشم اندازي کامل از وضعيت تحصيلي و روند تغييرات تو در آزمونها، مشاوره­اي کامل و نزديکتر به واقعيت ، بسيار نزديکتر به واقعيت ، به تو ارائه دهد.
و تلاش ماهان، هميشه با تو بودن است، در تمامي مراحل آموزش، و سنجش ...

behrooz_313

عضو جدید
آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک برای سال 1390 از جنبه های بسیاری شبیه به آزمون های قبلی سازمان سنجش بود.
سئوالات درس زبان های خارجی، مشابه آزمون های سال های قبل نسبتاً ساده طراحی شده بودند.
سئوالات درس ریاضیات نسبت به سال های قبل دشوارتر بودند. استفاده از سئوالات عددی به تعداد زیاد در ریاضیات ملموس بود.
سئوالات خانوادة مکانیک سیالات از نظر سختی در سطح متوسط بودند. بعضاً سئوالات تکراری و مشابه آزمون های سال های قبل نیز مشاهده می شود. این رویة طراحی سئوال که متاسفانه چند سالی است آغاز شده است باعث کاهش ورود دانشجویان خلاق و مستعد به دانشگاه ها و در عوض ورود دانشجویان با حجم مطالعات بالا و سطح درک پایین از مطالب به دانشگاه ها می گردد.
سئوالات خانوادة جامدات نسبتاً دشوار بودند. هرچند سئوالات مشابه سئوالات کنکورهای سال های گذشته نیز دیده می شود ولی نسبت به سایر دروس مکانیک، مفهومی تر و پرمغزتر!!! بودند. سئوالات درس طراحی اجزاء مکانیکی بسیار هنرمندانه طراحی شده و فهم دانشجویان را هدف قرار گرفته بودند. مسئله ای که متاسفانه اصلاً در آزمون­های ماهان مشاهده نمی­شود.
سطح سئوالات خانوادة دینامیک و کنترل نیز متوسط بود. عمدتاً مانند سال های گذشته، سلیقة طراحان در طراحی سئوالات به چشم می آید و لذا کتاب های خاص مرجع در این طراحی سلیقه ای سئوالات، بزرگ می شوند.
سئوالات خانوادة ساخت و تولید نسبت به سال قبل جامع تر بودند و نیازمند فهم عمیق تر منابع برای پاسخگویی بودند. خوشبختانه سئوالات حفظی کمتری دیده شد.
سئوالات تخصصی مهندسی پزشکی-بیومکانیک نیز مانند گذشته بیشتر به سنجش حفظیات دانشجویان پرداخته بودند.
به طور خلاصه، در جدول زیر، قیاس سختی سئوالات آزمون سراسری و آزمون های ماهان آمده است. نمره ها از 100 لحاظ شده اند.

ردیف
درس
سطح سختی آزمون سراسری
سطح سختی آزمون های ماهان
میزان مفید بودن سئوالات آزمون های ماهان(درصد)
1
زبان خارجی
30
47
61
2
خانوادة ریاضیات
50
80
62.5
3
مکانیک سیالات
70
88
79.5
4
ترمودینامیک
50
68
74
5
انتقال حرارت
71
84
85
6
استاتیک
76
92
73
7
مقاومت مصالح
72
80
82
8
طراحی اجزاء
67
93
58.5
9
دینامیک
64
74
86
10
دینامیک ماشین
58
75
77.3
11
کنترل
60
66
91
12
ارتعاشات
73
83
87.9

behrooz_313

عضو جدید
سلام
یه سری مطالب تو سایت ماهان بود که گفتم براتون بزارم تا شاید مفید واقع شه
ولی متاسفانهخ سیستم تخمین رتبه که ماهان گفته بود ظاهرا دروغ از اب در اومد و هنوز ارائه نشد
خدا چی میشه فردا جواب کنکور بیاد؟؟؟

mashti

عضو جدید
سلام
یه سری مطالب تو سایت ماهان بود که گفتم براتون بزارم تا شاید مفید واقع شه
ولی متاسفانهخ سیستم تخمین رتبه که ماهان گفته بود ظاهرا دروغ از اب در اومد و هنوز ارائه نشد
خدا چی میشه فردا جواب کنکور بیاد؟؟؟
من خیلی قبول ندارم
من سوالای 16 سال ااخیر مکانیکو زدم البته فقط ریاضی و جامدات و ساخت
ساختش که سروته نداشت همه تون در جریانید
جامداتش هم نرمال بود
ریاضیش هم در حد ریاضیای سالهای قبل بود تو این 16 سال فقط ریاضی پارسال سخت بود بقیه تو یه رنج خاصی بودن

lanner

عضو جدید
سلام
اگر کلید تغییر نکنه ایناست:
ریاضی 30
جامدات 38.3
ساخت 28.3
سلام حسین آقا
سایت مهستان چه رتبه ای برات تخمین زدفکرمیکنی قبول بشی؟
این رشته های زیرمجموعه ساخت مثل جوش وتسلیحات چه رتبه ای میخوادازبچه های پارسال که قبول شدن خبرنداری؟

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام حسین آقا
سایت مهستان چه رتبه ای برات تخمین زدفکرمیکنی قبول بشی؟
این رشته های زیرمجموعه ساخت مثل جوش وتسلیحات چه رتبه ای میخوادازبچه های پارسال که قبول شدن خبرنداری؟

مهستان نزدیک 400 گفت
نمیدونم شاید شبانه بشه, ولی امیدم به تغییر کلیده, حتی 1 سوال ساخت هم که غلط زدم درست بشه حله

جوش امیرکبیر 2 سال پیش با رتبه 40 یکی رفته بود
دیگه نمیدونم چه دانشگاهی جوش و تسلیحات داره
اگر دانشگاهش خوب باشه زود پر میشه

behrooz_313

عضو جدید
اقا میگن دانشگاه امیر کبیر خیلی خیلی سخت تر زا دانشگاه تهرانه درسته؟
میگن سختگیری تو اوجشه
ولی تهران هم پروژه هاش راحت و متنوع تره ت هم این که با ادم راه میان و کسی رو نمیندازن مثل امیر کبیر...

Hossein_b5717

عضو جدید
اقا میگن دانشگاه امیر کبیر خیلی خیلی سخت تر زا دانشگاه تهرانه درسته؟
میگن سختگیری تو اوجشه
ولی تهران هم پروژه هاش راحت و متنوع تره ت هم این که با ادم راه میان و کسی رو نمیندازن مثل امیر کبیر...

آره تهران راحت تره
اما حواست باشه استاد ساختی کم داره
دکتر ابری نیا خوبه که اونم اکثرا درخواست میدن که باهاش بردارن پروژه رو اونم بر اساس معدل و رزومه و ... انتخاب میکنه

کلا اگر میخوای راحت تر باشی باید بری تهران

amona

عضو جدید
سلام بچه های ساخت و تولید امیدوارم که حالتون خوب باشه
چند تا سوال ساخت امسالو که سنجش احتمالا اشتبا زده بردم
پیش یکی از اساتید ساخت که دکتراشو در کانادا گرفته واسم حل
کرد که جواباش اینا هستند سوال 114 : چون تنش نهایو داده باید
فرمولو ضربدر ضریب اطمینان 2/3 کنیم که جوابش 24% میشه کلید
این سوال به احتمال خیلی زیاد عوض میشه
سوال 118 : جوابش 45% میشه که سنجش درست زده
سوال 129 : جوابش 3 گروه میشه که احتمال زیاد اینم کلیدش عوض میشه

amona

عضو جدید
سلام اطلاعاتی در مورد کنکور ازاد ارشد ساخت میخواستم دروس ریاضی و جامدات چند تا سوال میاد ریاضی مهندسی میاد؟ مثل سراسری فقط یک دفترچه است؟ زمان پاسخ گویی به سوالات چند ساعت است؟ دقیقا چه روزی کنکور برگزار میشه؟

mashti

عضو جدید
سلام بچه های ساخت و تولید امیدوارم که حالتون خوب باشه
چند تا سوال ساخت امسالو که سنجش احتمالا اشتبا زده بردم
پیش یکی از اساتید ساخت که دکتراشو در کانادا گرفته واسم حل
کرد که جواباش اینا هستند سوال 114 : چون تنش نهایو داده باید
فرمولو ضربدر ضریب اطمینان 2/3 کنیم که جوابش 24% میشه کلید
این سوال به احتمال خیلی زیاد عوض میشه
سوال 118 : جوابش 45% میشه که سنجش درست زده
سوال 129 : جوابش 3 گروه میشه که احتمال زیاد اینم کلیدش عوض میشه
114 رو بشرطی که منظور طراح نیروی خالص بوده باشه ضربدر 2/3 میشه و اگه یه ضریب اطمینان 2 هم در نظر بگیری باید در 4/3 ضرب بشه البته من خودمم تو 2/3 ضرب کردم
118 حق با شماست
129 رو پیش یکی از اساتیدمون که دانشجوی دکترای امیرکبیره بردم، با معلومات تست یه مدار برام طراحی کرد که تداخل نداشت و متاسفانه ظاهرا سنجش اینو درست زده

behrooz_313

عضو جدید
ای بابا
چرا حداقل تاریخ رو اعلام نمیکنن!!!
هیچ وقت تو زندگیم اینقدر بیتاب نبودم
حداقل بگن چه تاریخی اعلام میشه تا من هر روز سایت سازمان سنجش نرم و...
اه

آخرین ویرایش:

lanner

عضو جدید
من خیلی قبول ندارم
من سوالای 16 سال ااخیر مکانیکو زدم البته فقط ریاضی و جامدات و ساخت
ساختش که سروته نداشت همه تون در جریانید
جامداتش هم نرمال بود
ریاضیش هم در حد ریاضیای سالهای قبل بود تو این 16 سال فقط ریاضی پارسال سخت بود بقیه تو یه رنج خاصی بودن
بچه ها نظرشما چیه؟
کنکور88
زبان30
ریاضی33.33
جامدات21.67
ساخت36.84
معدل16.23
رتبه416
قبولی روزانه بیرجند-شبانه فردوسی-شبانه بابل-شبانه بیرجند
بچه ها این درصدا مال کنکور88هستش ببینیدبااین درصدارتبه 416 اورده درصورتی که سایت مهستان با این درصدارتبه 165 تخمین میزنه این نشون میده که واقعاسوالای پارسال سخت بوده وهمتون درجریان سوالای سخت تر امسال هستیدمن فکرمیکنم رتبه های همه باید بهتراز رتبه ای باشه که سایت مهستان تخمین میزنه چون سوالای امسال از پارسال سخت تر بوده

ebrahimsakht

عضو جدید
سلام اطلاعاتی در مورد کنکور ازاد ارشد ساخت میخواستم دروس ریاضی و جامدات چند تا سوال میاد ریاضی مهندسی میاد؟ مثل سراسری فقط یک دفترچه است؟ زمان پاسخ گویی به سوالات چند ساعت است؟ دقیقا چه روزی کنکور برگزار میشه؟
سلام
راستش درست یادم نیست ولی تا جایی که یادمه سوالا اینطوری بود :
زبان 30
ریاضی 30
جامدات و سیالات و دینامک هم هر کدوم 30 تا بود. (خیلی دقیق یادم نیست )
دو تا دفتر چه داره دفترچه اول که صبح برگزار میشه شامل موارد بالاست ساعت 8 یا 8:30 شروع میشه تا فکر کنم 11 طول بکشه .
دفتر چه تخصصی ما رو بعد از ظهر میدن ( که بزرگترین مشکل کنکور آزاد اینجاست) فکر کنم 2 یا شایدم 4 دقیق یادم نیست .
شامل 50 سوال تخصصی ساخت تولید. ( که سال قبل 17 تا از علم مواد اومده بود) زمانش رو هم فکر کنم 1 ساعت
روز 23 اردیبهشت زمان برگزاری آزمون ارشده .
ریاضی مهندسی هم فکر نکنم بیاد .
حوزه امتحانی هم شهر اول انتخابی شماست . من خودم با چند تا از دوستام رفتیم تهران امتحان دادیم. از تبریز هم اومده بودن اونجا .

Hossein_b5717

عضو جدید
ای بابا
اه

درک میکنم
اما لازم نیست اینقدر چک کنی سایت رو
اونم از یه ماه پیش
قبلا یه اشاره ای کرده بودن که اواخر اردیبهشت
مطمئن باش نتایج بخواد بیاد حداقل چند ساعت قبلش خبر دار شدی بدون سر زدی به سایت
به هر حال از 10 روز دیگه شروع کن به چک کردن سایت سنجش
تازه 2 سال پیش هفته اول خرداد اومد!!!

spiritwaif

عضو جدید
ای بابا
اه

سلام دوستان
من نيز مثل همه شما منتظر اعلام نتايج هستم وطبيعتا نگراني ودلهره شما رو درك ميكنم ولي حالا كه چند وقتي بيشتربه اعلام نتايج باقي نمونده بياييد يه روز باخودمون خلوت كنيم وتمام روزهايي رو كه با اشتياق درس ميخونديمو دوره كنيم وببينيم آيا باكسب هر نتيجه اي بهترين وبدترين ارزش اينهمه استرس وتلاش وغيرهوغيره رو واقعاداره؟بهتره واقع بين بوده ولااقل ازاين به بعد بيشتر به فكر آرامش خودمون باشيم اين سوالو هر كس بايد با توجه به شايستگي ها-علايق وتصويري كه از آينده براي خودش متصور شده پاسخ بده وبرخلاف همه سولات ديگه هر جوابي درسته!
با تشكر از شما.