.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

Eng_hamed

عضو جدید
می خوام برای درس اصول مدیریت یه تحقیق به صورت پاور پونت ارایه کنم به نظر شما چه موضوعی را انتخاب کنم؟راهنماییم کنید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
می خوام برای درس اصول مدیریت یه تحقیق به صورت پاور پونت ارایه کنم به نظر شما چه موضوعی را انتخاب کنم؟راهنماییم کنید

سلام ..
موضوعات زیادی هست ..
شما میتونید در مورد شیوه های مدیریتی نوین تحقیق کنید که با توجه به اینکه رشتتون IT هست بیشتر در مورد چگونه اداره کردن شرکت های بزرگ تجاری که در زمینه IT فعالیت دارند باشد .. یا اینکه در مورد استراتژیک هایی که در یه کشور پیشرو در زمینه IT هست تحقیق کنید و در نهایت ایده های در مورد چگونگی پیشرفت در زمینه مدیریت IT داشته باشید

به هر حال دوست عزیز شما باید تصمیم بگیرید که در چه حیطه ایی و در چه سطحی تحقیقاتتون رو انجام بدین

موفق باشین ..

ghazal1369

عضو جدید
سلام به برو بچه گرامه it میگم منم مهندسی فناوری میخونم من تو برنامه نویسیا ضعیفم چیکار کنم؟

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام به برو بچه گرامه it میگم منم مهندسی فناوری میخونم من تو برنامه نویسیا ضعیفم چیکار کنم؟
دوست عزیز هیچکس تو همه ی برنامه نویسیا قوی نیست.بهتره اگر میخواید تو این بحث پیشرفت کنید ابتدا هدفتون رو مشخص کنید و در گام های بعدی یکی از زبان ها رو انتخاب و از منابع بیشماری که براشون هست استفاده کنید(ترجیحا زبان اصلی).شما که رشتتون آی تی هستش بهتره به سمت برنامه نویسی وب و شبکه برید PHP میتونه آینده ی خوبی برای هر علاقه مندی ایجاد کنه(این پیشنهاده خودتون باید نیاز سنجی و انتخاب کنید)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

خب شما اول باید بگید ضعفتون در چی هست ..
اگر اطلاعاتی در مورد زبانهای برنامه نویسی ندارید پیشنهاد میکنم برید به تاپیکی که قبلا زدیم و در مورد انتخاب یه انتخاب یه زبان برنامه نویسی هست ( دوستان نظرتشون رو ارائه دادن )
پیشنهاد میکنم اول برید کل مطالب اون تاپیک رو بخونید و اگر خواستین رو یکیش تمرکز کنید ..

در مورد مقاله و آموزش هم بگردین میتونید مطالب اولیه رو پیدا کنید ..
باز اگر جایی به مشکل خوردین در تاپیک سوالات , سوالاتتون رو مطرح کنید

اینجا کلیک کنید

cyber_man

عضو جدید
درود. برنامه نویسی از دو بخش مغز و پوسته ساخته شده که مغز اون رو الگوریتم و پوسته اش رو یک زبان (ساخت سافته یا شی گرا) تشکیل میده. مهارت در هر دو بایسته است اما بدیهیه که مهارت بر الگوریتم برتری اهمیت دیگه ای داره و یاد گرفتن گرامر یک زبان چندان سخت نیست. به نظر من باید بنیان رو که همون الگوریتم هاست تقویت کرد.

دل آرام_

عضو جدید
سلام....منم آي تي ميخونم. ترم بعديم ك ترم آخرمه بايد پروژه بدم...استاد راهنمامون گفته خودتون بايد موضوع پيدا كنين...لطفا راهنماييم كنين.

q2321

عضو جدید
دوستان عزیز کسی اینجا رشتش IT دانشگاه علمی کاربردی هست؟
من رشتم چیز دیگه ای بوده ولی میخوام پودمانی علمی کاربردی آی تی(کاردانی) شرکت کنم و ازونجایی که رشته قبلیم کاردانش بوده اصلا ریاضی خوبی ندارم و متاسفانه ضعیف به پایین هست.
میخواستم اگه کسی اینجا این رشته رو میخونه یه کم بیاد به من مشاوره بده و بگه ریاضی در این رشته تا چه حد هست؟
اما مبانی عمومی کامپیوتر رو خوب بلدم ولی برنامه نویسی و این چیزا رو خیر
اما مشکل اصلیم ریاضی این رشته در برابر ریاضی رشته نرم افزار هست که اینجور که به من گفتن آی تی ریاضیش بیشتره.

mahsa.nakhjavani

عضو جدید
سلام من رشته ام معماریه ،خیلی دوست IT هم یاد بگیریم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم ،میشه یکی منو راهنمایی بکنه

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام....منم آي تي ميخونم. ترم بعديم ك ترم آخرمه بايد پروژه بدم...استاد راهنمامون گفته خودتون بايد موضوع پيدا كنين...لطفا راهنماييم كنين.
سلام.
خوش اومدید.
خودتون به چه موضوعی علاقه دارید؟ در چه زمینه ای(مثلا سیستم های اطلاعاتی،شبکه،امنیت و ...)؟ کار عملی رو ترجیح میدید یا کار پژوهشی و تحقیق؟ تا حالا در مورد موضوعی مطالعه یا فعالیت داشتید؟
دوستان عزیز کسی اینجا رشتش IT دانشگاه علمی کاربردی هست؟
من رشتم چیز دیگه ای بوده ولی میخوام پودمانی علمی کاربردی آی تی(کاردانی) شرکت کنم و ازونجایی که رشته قبلیم کاردانش بوده اصلا ریاضی خوبی ندارم و متاسفانه ضعیف به پایین هست.
میخواستم اگه کسی اینجا این رشته رو میخونه یه کم بیاد به من مشاوره بده و بگه ریاضی در این رشته تا چه حد هست؟
اما مبانی عمومی کامپیوتر رو خوب بلدم ولی برنامه نویسی و این چیزا رو خیر
اما مشکل اصلیم ریاضی این رشته در برابر ریاضی رشته نرم افزار هست که اینجور که به من گفتن آی تی ریاضیش بیشتره.
دانشجوی علمی کاربردی نیستم و نمیتونم در مورد اون دانشگاه خاص بهت بگم.سرفصل های کاردانی رو هم ندارم متاسفانه.
ما توی کارشناسی ۷ درس مرتبط با ریاضی داشتیم : ریاضی ۱ و ۲ ، معادلات دیفرانسیل، اقتصاد مهندسی،گرافیک،فیزیک ۱ و۲ (بچه های نرم افزار به جای اقتصاد ریاضی مهندسی میخونن)
داشتن اطلاعات در مورد کاربری عمومی کامپیوتر زیاد در درس های رشته های گروه کامپیوتر و IT به دردتون نخواهد خورد،اما به صورت عمومی دانستنش خالی از فایده نیست.
سلام من رشته ام معماریه ،خیلی دوست IT هم یاد بگیریم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم ،میشه یکی منو راهنمایی بکنه
دوست دارید IT یاد بگیرید؟ متوجه منظورتون نمیشم.میخواید در این رشته تحصیل کنید یا فقط اطلاعات عمومی داشته باشید؟
اگه میخواید اطلاعات داشته باشید میتونید کتابهای تخصصی رو مطالعه کنید.کتابهای مثل "سیستمهای اطلاعات مدیریت"،"مهندسی فناوری اطلاعات" و ...
اما اگه میخواید مثل یه مهندس IT فکر کنید نیاز به کار بیشتری هست.خواندن ریاضیات گسسته،طراحی الگوریتم،ساختمان داده،سیستم عامل،پایگاه داده،مدیریت،برنامه نویسی و ... هم علاوه بر مباحث تخصصی لازم میشه.
(جمله رو درست کنید! خیلی دوست دارم IT هم یاد بگیرم)

آخرین ویرایش:

pappeli

عضو جدید
سلام خسته نباشبد

در مورد شیکه های عصبی یا عصبی فازی مطلب میخواستم ممنون میشم راهنماییم کنید

SN20

عضو جدید
می خوام مثل یه مهندس IT باشم ولی دقیقا نمیدونم از چه درسی باید شروع کنم

راحت ترین و پایه ترین منبعی که میتونم بهت معرفی کنم مبانی فناوری اطلاعات هست
اول مبانیشو یاد بگیر وقتی فکرت هدفمند شد برو سراغ دروس تخصصی اینترنت و مدیریت ای تی و سیستم عامل و شبکه وهوش مصنوعی و....

جمله...!!!مثل مهندس ای تی بشید بهتره بگید میخوام راجع به فناوری اطلاعات یاد بگیرم یا تو این زمینه متخصص بشم..

دل آرام_

عضو جدید
سلام.
خوش اومدید.
خودتون به چه موضوعی علاقه دارید؟ در چه زمینه ای(مثلا سیستم های اطلاعاتی،شبکه،امنیت و ...)؟ کار عملی رو ترجیح میدید یا کار پژوهشی و تحقیق؟ تا حالا در مورد موضوعی مطالعه یا فعالیت داشتید؟

ميخوام رو شبكه عصبي كار كنم...يه مقاله 40 ص ازش دارم ولي كامل نيس!!!

Drago

کاربر ممتاز
ميخوام رو شبكه عصبي كار كنم...يه مقاله 40 ص ازش دارم ولي كامل نيس!!!
پس زمینه ای که میخواید کار کنید رو "هوش مصنوعی" انتخاب کردید؟ خوبه،بد نیست.(هرچند من به شخصه فکر میکنم هوش مصنوعی جزء حیطه فعالیت مهندسین نرم افزاره،نه IT.اما همه که نباید مثل من فکر کنن!)
اول از همه باید اطلاعات پایه خوبی داشته باشید.متاسفانه توی این زمینه اطلاعات ندارم،اما مطمئنا میتونید کتابهای خوبی پیدا کنید.قبل از خوندن مقالات و مطالب تخصصی باید با خوندن کتاب/کتابها با موضوع آشنایی کامل پیدا کنید.
بعد از اون با کمک استاد راهنما،یا بچه های تالار باید به مقالات معتبر و ژورنال های به دردبخور دسترسی پیدا کنی.مقالات معتبر و تخصصی رو نمیتونی روی وب همینجوری پیدا کنی،باید از راه خودش بری.
تصمیم داری یه مقاله بدی در این مورد؟ یا چیزی رو میخوای پیاده سازی کنی؟

دل آرام_

عضو جدید
پس زمینه ای که میخواید کار کنید رو "هوش مصنوعی" انتخاب کردید؟ خوبه،بد نیست.(هرچند من به شخصه فکر میکنم هوش مصنوعی جزء حیطه فعالیت مهندسین نرم افزاره،نه IT.اما همه که نباید مثل من فکر کنن!)
اول از همه باید اطلاعات پایه خوبی داشته باشید.متاسفانه توی این زمینه اطلاعات ندارم،اما مطمئنا میتونید کتابهای خوبی پیدا کنید.قبل از خوندن مقالات و مطالب تخصصی باید با خوندن کتاب/کتابها با موضوع آشنایی کامل پیدا کنید.
بعد از اون با کمک استاد راهنما،یا بچه های تالار باید به مقالات معتبر و ژورنال های به دردبخور دسترسی پیدا کنی.مقالات معتبر و تخصصی رو نمیتونی روی وب همینجوری پیدا کنی،باید از راه خودش بری.
تصمیم داری یه مقاله بدی در این مورد؟ یا چیزی رو میخوای پیاده سازی کنی؟

يه مقاله خوب بايد ارائه بدم....هنو دنبال موضوهاي بهترم...هفته بعد بايد موضوع پروژه رو با يه شرح مختصر به استادم تحويل بدم ...

Drago

کاربر ممتاز
يه مقاله خوب بايد ارائه بدم....هنو دنبال موضوهاي بهترم...هفته بعد بايد موضوع پروژه رو با يه شرح مختصر به استادم تحويل بدم ...
خوبه،موضوعت هم خوبه،مخصوصا اگه بهش علاقه داری و قبلا در موردش مطالعه کردی.
توصیه میکنم هرچه زودتر شروع کنی.

sahel_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه،موضوعت هم خوبه،مخصوصا اگه بهش علاقه داری و قبلا در موردش مطالعه کردی.
توصیه میکنم هرچه زودتر شروع کنی.

.........بله دوست عزيز...شبكه عصبي موضوع خوبيه..زود بايد شروع كني.....

*shidrokh*

عضو جدید
سلام من حدود 20 روز دیگه ارائه دارم راجب پروتکل های لایه انتقال!
FCP, Fiber Channel Protocol
FCIP, Fiber Channel over TCP/IP
TCP, Transmission Control Protocol
میخواستم اگه ممکنه یه منبع خوب بهم معرفی کنید ترجیحا فارسی باشه اما معتبر باشه انگلیسی هم باشه اشکال نداره آخه استادمون رو پروتکل های لایه انتقال خیلی تاکید کرد که باید کاملا معرفیشون کنم!​
:(

Drago

کاربر ممتاز

maya_nima_2009

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز میخواستم بگم که تو ایران دو دسته استاد هستن یکی اوناییکه که چیزی بلدن و دوست ندارن به دانشجوها انتقال بدن تا چیزی بشن دوم اوناییکه که واقعا هیچی براشون نیست تا به دانشجوها چیزی یاد بدن کاش یه کسی از جایی به داد ما برسم با تشکر.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز میخواستم بگم که تو ایران دو دسته استاد هستن یکی اوناییکه که چیزی بلدن و دوست ندارن به دانشجوها انتقال بدن تا چیزی بشن دوم اوناییکه که واقعا هیچی براشون نیست تا به دانشجوها چیزی یاد بدن کاش یه کسی از جایی به داد ما برسم با تشکر.
سلام
هیچکی به اندازه خودتون به پیشرفت شما کمک نمیکنه.
به تاپیکهای مفید و آموزشی تالار کامپیوتر و آی تی سر بزنید.
موفق باشید

p@sh

عضو جدید
سلام من it میخونم ترم 4 هستم میخواستم ببینم چیکار کنم تا تو رشتم موفق بشم چون خیلی بهش علاقه دارم.بعدشم چه مهارت هایی رو باید یاد بگیرم تا توی بازار کار موفق باشم؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من it میخونم ترم 4 هستم میخواستم ببینم چیکار کنم تا تو رشتم موفق بشم چون خیلی بهش علاقه دارم.بعدشم چه مهارت هایی رو باید یاد بگیرم تا توی بازار کار موفق باشم؟

سلام
شما اول از هر چیزی ببین توی چه زمینه ای علاقه داری
الان ترم 4 هستین و به اندازه کافی دیدتون باز شده که بدونید به طراحی و گرافیک علاقه دارید یا شبکه یا برنامه نویسی و یا مدیریت و ...؟

بیگید تا بیشتر راهنماییتون کنیم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برنامه نویس خوب شدن بهتره؟ یا متخصص شبکه؟:)
من هنوز شبکه نخواندم:( (کتاب network+ رو تو ترم خریدم ولی.... ان شاء الله از فردا شروع میکنم به خواندنش):D
کدوم برای خانوما بهتره؟:D

Drago

کاربر ممتاز
من هنوز شبکه نخواندم:( (کتاب network+ رو تو ترم خریدم ولی.... ان شاء الله از فردا شروع میکنم به خواندنش):D
بهتر وجود نداره.
هردوتاش زیرشاخه های خوب و کارایی هستن.توی هردوتاش پول هست.
خانم و آقا هم نداره.
اما مهم اینه که کار رو درست انجام بدی : اگه شبکه میری شبکه رو بفهمی،اگه با یه چیز خارج از قالب مواجه شدی بتونی تحلیل کنی.اگه برنامه نویس میشی بتونی کد رو به بهترین وجه بنویسی،تحلیل و طراحی نرم افزار رو بلد باشی و ...

sahar-sr

عضو جدید

سحر جان بستگی به خودت داره وعلاقه ات!!
هر کدومو بیشتر دوست داشته باشی بهتره:smile:
منم عاشق شبکه ام ولی همیشه دوستام میگن به درد خانوما نمیخوره ولی من توجه نمیکنم ،علاقست دیگه!
یه جمله ی معروف میگن برای شبکه به خانوما اعتماد نمیکنن!! هیچ وقت علتشو نمیفهمم!!!

بالا