کمکم کنید! ازدواج فامیلی آره یا نه!؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام به دوستان
امروز خونوادم یه قضیه رو بطور جدی باهام مطرح کردن و اون ازدواج با دختر خالم بود! البته قبلا هم به داداشم که بزرگتر از منه گفته بودن اما بخاطر اختلاف سنی که حدود 12سال داداشم بزرگتر بود داداشم نپذیرفت حالا اومدن سراغ من! راستش منم دفعه اول قبول نکردم چون گفتم ازدواج فامیلی خوب نیست وداییم که بادختر خالش ازدواج کرده یکی از بچه هاشون ناقصه اما خونواده گفتن هرچی باشه دخترخالست دیده و شناخته و.... واگر نگران ازدواج فامیلی و مشکلات ژنتیکی هستی خوب قبل ازدواج میرید آزمایش ژنتیک میدید و.........
واما من ازدخترخالم 8 سال بزرگترم! اما خالم مارو خیلی دوست داره ومیدونم که جوابشون مثبته اصلا برای اونا سن مطرح نیس چون دختر اولی رو یکسال پیش دادن به یه نفر که 10سال بزرگتر از دختره بود!
در حال حاضرم یکسال از خدمتم مونده وبیکارم و دوس دارم ادامه تحصیل هم بدم وفکر میکنم که با اینکار عقب بیفتم اما خونواده میگن فقط ما بهشون میگیم که شوهرش ندن تا 4یا5 سال دیگه!
خلاصه بد جوری توی تصمیم گیری دچار مشکل شدم و امیدوارم نظراتتون کمکم کنه. پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

به نظر من اصلا ازدواج فامیلی درست نیست.بعضی مشکلات هستن که تو آزمایشات معلوم نمیشه.بچه به دنیا میاد سالمه از هر نظر.بعد 20 سال انواع و اقسام مریضی ها خودشون رو نشون میدن.بابا و مامان من فامیل هستن.من دیدم که میگم.انواع اقسام مشکلات رو دیدم .درسته چون شناخت کامل هست زندگی خوب پیش میره اما به مریضی بچه ها نمیصرفه.

fahimeh89

عضو جدید
کاربر ممتاز
مامان و بابام باهم فامیل بودن
خاله م دختر عمه شوهرش هست
خواهرم با پسر عموم
و...
کلا همه فامیلن هیچ کسی هم بچه مشکل دار به دنیا نیاورده -
بچه ها از مرز 20 گذشته ن بازهم هیچ کسی مشکل نداره
منم سالمم

m.m2

کاربر فعال
هرچیز خوبی باعث نمیشه دوستش داشته باشی ویا تضمین خوشبختی کنه

در این انتخابها نه فقط عقل ونه فقط دل رو در نطر بگیر بلکه دل وعقل باهم فقط بذار عقلت 1قدم جلوتر از دلت باشه
ببین از همسر آیندت چی میخوای و دخترخالت اون شرایطو داره وبرعکسش شما اون کسی هستی که دخترخالت میخواد؟
از اون مهمتر طرز فکر وعقایدتونه
چی از زندگی میخواین؟نطرتون در مورد ازدواج و...........
شما اگه به خودت این اعتمادو داری که تا چندسال دیگه میتونی از نطر مالی 1زندگی تشکیل بدی وهردو از نظر بلوغ فکری آماده زندگی مشترک هستین خوب پس این کارو بکن
اگر نه صبرکن تا حداقل وضعیت شغلیت مشخص بشه
البته اینا نظر شخصی من بود

sepideh.dami

عضو جدید
ازدواج فامیلی از خیلی نظرها خوبه چون میدونی طرف مقابل چه ویژگیهایی داره، از چه فرهنگیه و خیلی چیزای دیگه
اما با این مخالفم که بخوای الان به دخترخالت بگی که واست صبر کنه تا چند ساله دیگه همه چیز خیلی فرق کرده هرموقع شرایطشو داشتی باید حرف بزنی
البته این نظر منه

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج فامیلی از خیلی نظرها خوبه چون میدونی طرف مقابل چه ویژگیهایی داره، از چه فرهنگیه و خیلی چیزای دیگه
اما با این مخالفم که بخوای الان به دخترخالت بگی که واست صبر کنه تا چند ساله دیگه همه چیز خیلی فرق کرده هرموقع شرایطشو داشتی باید حرف بزنی
البته این نظر منه
سلام دوست عزیز منم نظرم همینه.... این خوبه که چون فامیلین با شناخت جلو میرین اما این درس نیس که بیچاره رو 5 سال تو آب نمک بخوابونی ....:razz:

• Like
واکنش ها: etnn

sahel70

عضو جدید
الان میگه 4تا 5 سال ،هیچ خونواده ی دختری قبوا نمیکنه دخترش این همه سال رو یه حرف فقط وایسه
سریع ازت عقد می خوان،بهد عقدم دیگه خودت دلت نمیخواد طولش بدی زودی عروسی میخوای:cool:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا