کارگاه نقاشی

venoos*m

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
 

omran1

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نـقاشی های شگفت انگیـز "Bob Ross"

نـقاشی های شگفت انگیـز "Bob Ross"کمتر کسی است که تا اندازه ای به هنر نقاشی علاقمند باشد و نام باب نورمن راس، نقاش آمریکایی و مجری تلویزیون به گوشش نخورده باشد. او که متولد ۱۹۴۲ و درگذشت 1995 میلادی بود، با آرامش و شکیبایی‌ای که داشت، سازنده و مجری برجستهٔ برنامهٔ معروف تلویزیونی "لذت نقاشی" شد بطوریکه که این برنامه دوازده سال ادامه داشت و مارک تجاری باب راس برای کتابها و وسایل هنری اش موفقیت های را برایش به ارمغان آورد. وی زاده اورلاندو فلوریدا در امریکا بود. پس از ده سال کار در نیروی هوایی امریکا، به کار جنبی خود که نقاشی تجاری بود پرداخت و سبک عامه پسند موفقی را ارایه کرد، که نقاشی رنگ خیس روی خیس بود.

او در برنامه هایش به همه ثابت کرد که همه می توانند مانند او نقاشی بکشند! باب راس با شخصیت شکیبا و فروتن خود و با کلام شیوا و استفاده از استعاراتی مانند: "این ابر کوچولو داره اونجا شادی می کنه"، "شاد باشی کوه کوچولو" و ... قدم بقدم ما را با روح آرام و دیدگاه زیبای خود از زندگی آشنا می کند. او با گفتن "این مخلوقات کوچک خدا دارن اونجا برای خودشون زندگی می کنن" بما یاد آوری می کند که هر چیزی و هر کسی به دوست نیاز دارد، حتا یک بوته یا درخت.
برنامه های تلویزیونی باب راس در ایران از سال 1380 در صدا و سیما آغاز به پخش شدند و در این مدت بینندگان بسیاری را با خود همراه کردند و عملا سطح هنر نقاشی ایران را بالا بردند. هر چند که باب در سن ۵۲ سالگی در گذشت اما می توان تصور کرد که او با همان موهایی که مانند برگهای یک درخت بر سر او سایه انداخته، آرام و با همان صدای آرام، به فرشتگان تعلیم نقاشی می دهد! و بسیاری از نقاشان آماتور ایرانی به روح او به پاس خدماتش درود می فرستند.

 

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نقاشي «سهراب سپهري» گرانترين اثر حراج ساتبي لندن

نقاشي «سهراب سپهري» گرانترين اثر حراج ساتبي لندن

حراج ساتبي ويژه ايران و عرب روز سهشنبه، مهرماه، در لندن برپا خواهد شد و در اين حراج اثر هنري اعم از نقاشي، عكس و مجسمه به حراج گذاشته خواهد شد كه نزديك به نيمي از اين آثار يعني اثر از هنرمند ايراني است و نقاشي «سهراب سپهري» گرانترين اثري است كه در اين حراجي ارائه ميشود.

اين نقاشي بدون عنوان، با تكنيك رنگ روغن روي بوم خلق شده و در قطع ×100 سانتيمتر از قيمت پايه هزار دلار چكش خواهد خورد. در اين دوره طرح روي جلد كاتالوگ حراجي به اثري از «منير فرمانفرمايان» اختصاص دارد. همچنين در اين كاتالوگ صفحهاي كه تقريبا در هر صفحه آن دو تا سه اثر معرفي شده است به سه هنرمند شاخص ايراني سهراب سپهري، بهمن محصص و فرهاد مشيري هر يك، دو صفحه اختصاص داده شده كه شامل توضيحات كاملي درباره هنرمند و تاثيرات هنري آثار او ميشود. اين حراج با چكش خوردن بر هفت اثر از هنرمندان كشورهاي عربي آغاز خواهد شد و پس از آن آثار سه بانوي ايراني در معرض فروش قرار ميگيرد.


در اين ميان نخستين هنرمند ايراني كه اثرش چكش ميخورد، «سميرا عليخانزاده» هنرمند جواني است كه از سوي «گالري اثر» در اين رويداد مهم حضور دارد. اثري از مجموعه معروف عليخانزاده با عنوان «آلبوم خانوادگي» با قيمت پايه شش هزار و دلار به فروش گذاشته خواهد شد. پس از او اثري از «شيرين نشاط» و «گلناز فتحي» روي ميز حراج قرار ميگيرند. در حراج عصر سهشنبه ساتبي لندن، از مدرنيستهاي صاحبنام ايران آثار متعددي در معرض فروش قرار خواهد گرفت. از «پرويز تناولي» دو مجسمه كه گرانترينشwww.3ecret.com هزار دلار قيمت خورده،

از «سيد محمد احصايي» دو خط نقاشي كه يكي از آنها هزار و دلار قيمت پايه دارد، از «فرهاد مشيري» سه اثر كه ركوردش در اين ميان هزار دلار است، از «نصراله افجهاي» دو خط نقاشي كه /هزار دلار بالاترين رقم پيشنهادي را دارد و از زنده ياد «بهمن محصص» يك مجسمه كه جزو بهترين آثار اين هنرمند است به قيمت هزار دلار چكش خواهد خورد. از ديگر هنرمنداني كه آثارشان در اين حراج حضور دارد، ميتوان به نامهايي نظير؛ حسين كاظمي، ماركو گريگوريان، فرامرز پيلارام، جعفر روح بخش، حسين زندهرودي، عباس كيارستمي، كوروش شيشهگران، فرح اصولي، آرمان اسپتانيان، داريوش قرهزاد، ركني و رامين حائري زاده، رضا درخشاني، شهريار احمدي، پروانه اعتمادي، بيتا فياضي، صادق تيرافكن، عذرا عقيق بخشايشي، مرتضي پورحسيني و... اشاره كرد
 

sweetest

عضو جدید
کاربر ممتاز
برگزیده نقاشی های پینو هنرمند ایتالیایی

برگزیده نقاشی های پینو هنرمند ایتالیایی

پینو (Pino) هشتم نوامبر 1939 در Bari به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را در آکادمی هنر شهر خود شروع کرد و در سال 1960 به آکادمی Brera وارد شد، محلی که بعد ها توانست قابلیت ها و استعداد های ذاتی خود را در به تصویر کشیدن پیکره های زنان و کودکان تکمیل کند. ( زنان با لباس هایی بلند و بعضاً نیمه عریان بخش عظیمی از موضوعات نقاشی وی را تشکیل می دهند.) طی دو سال تحصیلش تحت تأثیر Pre-Raphaelites و Macchiaioli قرار رفت. وی با سبک های امپرسیونیست اواخر دهه 60 نیز آشنا شد.از سال 1960 تا 1979 کارهای وی در بسیاری از نمایشگاه های مهم ایتالیا و اروپا مطرح شد. همزمان همکاری خود را با دو ناشر بسیار معروف ایتالیایی بنام های Mondadori و Rizzoli برای تصویر سازی کتاب ها آغاز کرد. با این حال پینو در میلان احساس محدودیت می کرد. او طالب آزادی های هنری بیشتری بود که به باور او در ایالات متحده وجود داشت. در سال 1979 تحت حمایت های مالی گالری Borghi، که پیشتر به کمک آنها نمایشگاه هایی در نیویورک و ماساچوست بر پا کرده بود، به آمریکا رفت. در سال 1980، پس از تلاش های پی در پی، ناشر کتب Zebra اولین قرارداد طرح روی جلد را با وی منعقد کرد. ایده های وی آنقدر نوین، پراحساس و موفق بود که جواز ورود به محافل بسیاری از ناشرین رمان های عاشقانه را بدست آورد.

محبوبیت وی در میان جامعه ادبی چنان گسترش یافت که به هنرمند پر طرفدار Zebra, Bantam, Simon & Schuster, Harlequin, Pinquin USA, Dell تیدیل شد. پینو تا به حال 3000 کتاب را به تصویر کشیده و سبک او بازارهنر را تحت تأثیر و تسلط قرار داده است. او با وجود اینکه 13 سال از عمر هنری خود را برای تصویر سازی روی جلد اختصاص داد، هیچگاه از آرزوی اصلی خود که همان هنر های زیبا بود فاصله نگرفت. در ایالات متحده او تحت تأثیرSoralla, Sargent, Benson & William Merit Chase قرار گرفت. در سال 1992 با گالری های اصلی و مطرح Scottsdale, Arizona, May تماس هایی برقرار و 5 اثر خود را برای آنها ارسال کرد که همگی به بهترین وجه پذیرفته شدند. از آن زمان تا کنون آثار نقاشی وی در گالری های Morris و whiteside در Hilton Head و Stuart Johnson در Tucson به نمایش در آمد. از پینو برای شرکت در بسیاری در از برنامه های شبکه های تلویزیونی و مصاحبه با نشریات داخلی و خارجی دعوت به عمل آمد. بعلاوه توانایی های بسیار وی در شکار حرکات و توصیف حالات روحی موضوعش، سفارش کار های بسیاری را برای وی در زمینه نقاشی صورت به همراه داشت. پینو به همراه همسر و پسر و دخترش در نیوجرسی زندگی می کند.

 

كندو

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنر آدامسي در خيابان هاي لندن . . .

هنر آدامسي در خيابان هاي لندن . . .

شاید باورتون نشه ولی ظاهرا توی هیچ شهر دنیا به اندازه لندن، آدامس‌های جویده‌شده ی چسبیده بر روی زمین نیست و میشه حدس زد که آمار مصرف آدامس در بین مردم این شهر چقدر بالاست! تا جاییکه یکی از کارهای مهم و مستمر مأمورهای شهرداری اونجا پاک کردن این آدامس ها با کاردکی هست که همیشه اون رو بهمراه دارند. هر چند وجود این آدامس های روی زمین نشانه ای از عدم رعایت نظافت شهری از سوی شهروندان بریتانیایی است ولی بد نیست بدونید که یه آقایی بنام بن ویلسون (Ben Wilson) برای اینکه این مشکل رو بعنوان یک مسئله زیست محیطی به رخ شهروندان و همینطور مسئولین شهر بکشه و به نوعی اونها را مجاب به حفظ نظافت شهری کنه، با روش های خاصی روی این آدامس های گوشه کنار شهر نقاشی می‌کشه که یک مجموعه جالب از عکس‌ این آدامس‌های نقاشی‌شده رو می‌تونین در ادامه تاپيك ببینید ...
 

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نقاشی های بسیار زیبا.ببین پشیمون نمیشی

نقاشی های بسیار زیبا.ببین پشیمون نمیشی

این نقاشی ها کار آقای ایمان ملکی هست.نقاشی هاش واقعا زیبان.امیدوارم شمام مثل من ازشون لذت ببرید. 

Data_art

مدیر بازنشسته
کارگاه نقاشی


سلام بر دوستان خوبم

:gol:
شما در این تاپیک
فقط میتوانید آثارنقاشی

از هر دوره و هر سبکی که به آن علاقه دارید را
همراه توضیح های مورد نیاز برای هر تصویر و حتی به شکل آموزشی به نمایش بگذارید.

باتشکر
درپناه خدا باشید:gol:

 
آخرین ویرایش:

venoos*m

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نقاشی ها و طراحی های زیبا آثار استاد مرتضی کاتوزیان

نقاشی ها و طراحی های زیبا آثار استاد مرتضی کاتوزیانمرتضی کاتوزیان در 11 تیرماه 1322 در خانواده ای متوسط و هنر دوست در تهران به دنیا آمد. از کودکی عاشق نقاشی بود و تمام اوقات او بدون مربی صرف فراگیری این هنر می شد. در سال 1339 به طور حرفه ای به کار گرافیک و نقاشی روی آورد.
در زمینه گرافیک تعداد بسیاری پوستر، آرم، جلد کتاب و بروشور ساخت. سال 1353 مسئولیت برگزاری نمایشگاه بین المللی گرافیک تهران با عنوان گرسنگان آفریقا توسط سازمان جهانی I.A.A را قبول و بشکل آبرومندانه ای به انجام رساند و برنده جایزه پوستر همبستگی شد.
او از پایه گزاران سندیکای گرافیست ها در سالهای قبل از انقلاب و 2 سال عضویت هیات مدیره آن بود. طی سالهای گذشته در نمایشگاههای جمعی بسیاری شرکت و 4 نمایشگاه انفرادی برگزار کرد. تمامی آنها به دلیل کیفیت بالای آثار ارائه شده و نگاه محبت آمیزی که به انسانها و مسائل مربوط به زندگی آنها در نقاشی هایش بود پر بیننده ترین نمایشگاههای تاریخ هنر ایران شد.
به عنوان مثال نمایشگاه نقاشی هایش در موزه هنرهای معاصر تهران در سال 1368 طبق آمار رسمی 20 هزار بازدید کننده داشت. آخرین نمایشگاهی که با 94 اثر خود در خردادماه 1387 در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آبادبرگزار کرد، روز چهارشنبه 29 خرداد ماه از طرف سازمان یونسکو به پاس فعالیتهای 50 ساله اش در زمینه نقاشی و 30 سال تعلیم مخلصانه به جوانان ایرانی طی مراسم با شکوهی مفتخر به دریافت لوح تقدیر این سازمان شد.
در مدت 30 سال تدریس نقاشی از آتلیه کوچک او ده ها نقاش تقدیم جامعه هنری شد.

برای معرفی و تشویق شاگردانش سه نمایشگاه جمعی برای آنان بر پا کرد و در یک نمایشگاه بهمراه آنان در موزه هنرهای معاصر تهران شرکت کرد. به همت او در سال 1384 کتابی از نقاشی های هنرجویانش چاپ و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
اکنون تعدادی از آن هنرجویان از نقاشان و هنرمندان بنام ایران هستند و هر کدام در آموزشگاه نقاشی خود به تعلیم هنرجویان بسیاری مشغولند.
تاکنون 4 جلد کتاب از آثار نقاشی مرتضی کاتوزیان به چاپ رسیده و تعداد زیادی از آثار او به صورت پوستر ارائه شده است. 5عدد از آثار این نقاش در موزه هنرهای معاصر تهران و تعداد زیادی در کلکسیون مجموعه داران ایرانی و خارجی در کشورهای مختلف نگهداری می شود.
در دوران جوانی ساعات فراغت خود را به ورزش می گذراند. در سال 1349 برای اولین بار در ایران صاحب کمربند سیاه کاراته شد. طی سالیان بعد شاگردان لایقی در این زمینه تربیت کرد. اکنون با کمربند سیاه دان 7 از پیش کسوتان این ورزش محسوب می شود.
 

Similar threads

بالا