کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

کارشناسی ارشد و دکترا پلیمر

• مجموع رای دهندگان
    84

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
احسنتم.بهتون تبریک میگم
ان شاء الله که تو زندگی رتبه 1 باشین
حتما ایمیل میدم.ولی اگه خودتون هم تونستین یه سری کلیات رو برای دوستان اینجا بذارین
ممنون

shahabjafarzadeh

عضو جدید
موفقیت در کنکور یعنی این که برنامت چقدر درست و حساب شده است همین، من دو روز تو برنامه ام کم آوردم و گرنه یک رقمی می شدم اون هم بخاطر مریض شدنم قبل از کنکور بود، با اینکه حساب همه چیز رو کرده بودم ولی دو روز قبل از کنکور مریض شدن فاجعه است.

masum.m

عضو جدید
سلام
امکان قبولی شما خیلی زیاده تا جایی که من می دونم نفر اول کنکور پارسال یا دو سال پیش کارشناسی نساجی امیرکبیر خونده بود!

shakiba.kh

عضو جدید
سلام دوست عزیز من رشته ام مهندسی شیمی گرتیش پلیمر بوده ولی کامپوزیت و الاستومر و پلاستیک رو تا حالا نخواندم میخواستم بدونم به نظرت چطور شروع کنم ؟یعنی اول 1 درس رو تموم کنم و بعد سراغ درس بعدی برم.یا چند تا درس رو با هم بخونم؟

sharab

عضو جدید
سلام
من رتبه ام 354 شده. کجاها من میارم؟ایا شبانه ی تهران میارم؟

Atefeh86

عضو جدید
سلام دوست عزیز من رشته ام مهندسی شیمی گرتیش پلیمر بوده ولی کامپوزیت و الاستومر و پلاستیک رو تا حالا نخواندم میخواستم بدونم به نظرت چطور شروع کنم ؟یعنی اول 1 درس رو تموم کنم و بعد سراغ درس بعدی برم.یا چند تا درس رو با هم بخونم؟
سلام،
راستش این سه تا درس یه جورایی به هم مرتبط هستن و خوب یه مقدمه باید داشته باشین حتماً،
مثلاً برای پلاستیک حتماً باید رئولوژی بدونید، اگر بقیِۀ درس ها رو گذروندید، و مقدمه رو دارید، من توصیه می کنم درسا رو با هم پیش ببرید، ولی اصلاً به یک بار خوندن بسنده نکنید، چون بار اول رو فقط به حساب یادگیری کلی باید گذاشت، یادگیری اصلی رو بذارید برای خوندن بار دوم.
موفق باشید

فائزه فرجی

عضو جدید
سلام خسته نباشید شما که لیسانس نساجی دارید برای قبول شدن در ارشد پلیمر و مطالعه کنکور چقدر وقت گذاشتید ؟من همسرم لیسانس نساجی داره و خودم لیسانس پلیمر به نظر شما همسرم میتونه راحت با من ارشد پلیمر بخونه؟

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید شما که لیسانس نساجی دارید برای قبول شدن در ارشد پلیمر و مطالعه کنکور چقدر وقت گذاشتید ؟من همسرم لیسانس نساجی داره و خودم لیسانس پلیمر به نظر شما همسرم میتونه راحت با من ارشد پلیمر بخونه؟
سلام من بچه های زیادی رو دیدم که از نساجی امدن به رشته ی پلیمر و موفق هم بودن
اصول پایه ای دروسمون هم تقریبا یکسان هست واز بیشتر مطالب مهم که توی تست ها میاد رو اون ها خوندن
شما هم میتونید بشون کمک کنید به نظر من این کار یه تصمیم عاقلانه وخیلی عالی هست
امیدوارم موفق باشید

hr.golabi

عضو جدید
سلام
خدمت دوستایی که رتبه هاشونو تو ارشد گفتن باید بگم؛ عموماً بالای 200 قبول نمی شن. حتی شبانه هم بالای 200 نمیارن. پس انشالا سال بعد با یکم تلاش بیشتر
بعد اینکه نمبدونم چرا نساجیا اینقدر پلیمرو دوست دارن؛ زیاد دیدم که قبول بشن
واسه کنکور اگه نساجی یا شیمی هستین اول چند هفته ای رو بزارین دروس پایه بخونین دروسی که بهتون پلیمر و روشهای سنتزو معرفی کنه چون عموماً کمی درک پلیمر بدون هیچ زمینه ای بسیار مشکله
بعد ابنکه من بعد قبول شدنم کتابای علوی رو دیدم
انصافا کتب کاملی هستن. بخونینشون. باتوجه به اینکه پلیمر مرجع فارسی نداره این کتاب ها واقعاً با ارزشن.

sh sh

عضو جدید
سلام.من ترم 6م تموم شده.الان بسته آموزشی و آزمونای مدرسان شریفو ثبت نام کردم.بستم رسیده ولی چون مشاور سراغ ندارم خیلی سردر گمم! اصلا نمیدونم از چه درسی باید شروع کنم! نمیدونم باید چند ساعت درس بخونم!؟ خودم دانشجوی آزادم ولی اصلا دلم نمیخواد ارشدم برم آزاد! از طرفی ترجیح میدم تهران قبول شم...میخواستم راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم؟ اصلا نمیدونم چه درصدایی چه رتبه هایی رو به دنبال داره...اگه میشه کارنامه ی نفرات برتر ارشد پلیمرو بذارید و اگرم میشه یه راه ارتباط با یه دانشجوی ارشد یا دکتری که بتونم ازش راهنمایی بگیرم بهم معرفی کنید. ممنون.

jungle bird

عضو جدید
چه جالب نمی دونسنم تو عصر یخبندان هم مهندس پلیمر داشتیم آخه همیشه شنیده بودم پلیمر رشته جدیدیه! :surprised: من امسال کنکور نداشتم اما سوالا رو که دیدم به نظرم کلا سخت نبود (کنکور پلیمر کلا آسونه)!

jungle bird

عضو جدید
سلام من هم ترم 6 رو تموم کردم و به امید خدا دارم واسه ارشد می خونم اما اصلا سر در گم نیستم تصمیم دارم تمام درسها رو به جز تکنولوژی تا آخر تابستون تموم کنم
واسه سینتیک و اصول جزوه دکتر افشار و کتاب واکنشهای پلیمریزاسیون دکتر حدادی رو خوندم و تقریبا تمام تستهای سالهای قبل رو می تونم بزنم
جرم وسیالات و حرارت رو هم از راهیان ارشد و ریاضی رو هم از روی پوران پژوهش می خونم استادمون میگه اگه پورانو کامل بلد باشین ریاضیتون رو تضمین می کنم
درسای مهم کنکور پلیمر ریاضی و کنترل و سیالات هست که اگه بالا بزنی قبولیت تضمینه! کنترل رو کلاس میرم و از جزوه استادمون می خونم سوالات کنترل پلیمر نسبت به سوالات کنترل بقیه رشته ها فوق العاده ساده است
تمام کتابهای علوی رو هم گرفتم اما فقط شیمی فیزیک و خواص و رئولوژیشو خوندم . رئولوژیش خوب بود اما شیمی فیزکش افتضاحه و کلی غلط داره! شیمی فیزیک دکتر محمدی رو هم خوندم اما باز هم تستها شو نتونستم بزنم! خواصشم بد نیست اما باز هم باید کتاب نیلسن رو بخونی! تستهای خواص خیلی راحت تر از شیمی فیزیک هست!
کتابهای مدرسان چطوره؟ خوبه؟ آزمونهاشو شنیدم که به درد نمی خوره!آره؟
جزوه های امیر کبیرو هم از اول مهر شروع می کنم به خوندن

nicenet1369

عضو جدید
سلام من هم ترم 6 رو تموم کردم و به امید خدا دارم واسه ارشد می خونم اما اصلا سر در گم نیستم تصمیم دارم تمام درسها رو به جز تکنولوژی تا آخر تابستون تموم کنم
واسه سینتیک و اصول جزوه دکتر افشار و کتاب واکنشهای پلیمریزاسیون دکتر حدادی رو خوندم و تقریبا تمام تستهای سالهای قبل رو می تونم بزنم
جرم وسیالات و حرارت رو هم از راهیان ارشد و ریاضی رو هم از روی پوران پژوهش می خونم استادمون میگه اگه پورانو کامل بلد باشین ریاضیتون رو تضمین می کنم
درسای مهم کنکور پلیمر ریاضی و کنترل و سیالات هست که اگه بالا بزنی قبولیت تضمینه! کنترل رو کلاس میرم و از جزوه استادمون می خونم سوالات کنترل پلیمر نسبت به سوالات کنترل بقیه رشته ها فوق العاده ساده است
تمام کتابهای علوی رو هم گرفتم اما فقط شیمی فیزیک و خواص و رئولوژیشو خوندم . رئولوژیش خوب بود اما شیمی فیزکش افتضاحه و کلی غلط داره! شیمی فیزیک دکتر محمدی رو هم خوندم اما باز هم تستها شو نتونستم بزنم! خواصشم بد نیست اما باز هم باید کتاب نیلسن رو بخونی! تستهای خواص خیلی راحت تر از شیمی فیزیک هست!
کتابهای مدرسان چطوره؟ خوبه؟ آزمونهاشو شنیدم که به درد نمی خوره!آره؟
جزوه های امیر کبیرو هم از اول مهر شروع می کنم به خوندن
http://peg87.blogfa.com/post-452.aspx
http://peg87.blogfa.com/post-453.aspx
http://peg87.blogfa.com/post-455.aspx
http://peg87.blogfa.com/post-456.aspx
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/292717-منابع-ارشد-پلیمر-و-مهندسی-شیمی
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/301661-یه-دو-دو-تا-چارتای-ساده-اما-جالب-برای-کنکور

nicenet1369

عضو جدید
اینارو بخون خیلی کمکت میکنه
بازم سوالی داشتی پیام خصوصی بزار من در خدمتم

sh sh

عضو جدید
جزوه های مدرسان بد نیست ولی خیلی عالی هم نیست...من عجولانه ثبت نام کردم.اصلا تحقیق نکردم فقط دیدم رتبه یک 89 و 90 از مدرسان بوده جوگیر شدم! البته هنوز همشو نخوندم. رئولوژی و خواصش تا جایی که خوندم مثل جزوه های امیر کبیر بود. آزموناشم که از مهر شروع میشه هنوز ندادم...

nicenet1369

عضو جدید
محک ارشد!!! رتبه 4 کنکور ارشد پلیمر

محک ارشد!!! رتبه 4 کنکور ارشد پلیمر

http://peg87.blogfa.com/post-452.aspx
10
شیمی پلیمر (سینتیک و اصول)
41.67
ریاضی مهندسی
74.36
تکنولوژی پلیمر (الاستومر، کامپوزیت و پلاستیک)
37.5
شیمی فیزیک پلیمرها و خواص مکانیکی
43.33
پدیده های انتقال (رئولوژی، انتقال جرم و انتقال حرارت)
28.33
کنترل فرایند
80
مکانیک سیالات
62.96
2- در دروس گوناگون از چه منابعی استفاده کردید؟ از چه کتابهایی یا جزواتی استفاده کردید؟منابع درسی که استفاده کردم:
نام درس
جزوه
کتاب تست
ریاضی
کلاس جهاد دانشگاهی امیرکبیر+کتاب کاربرد ریاضیات دکتر رفیع زاده
انتشارات علوی
کنترل
کلاس جهاد دانشگاهی امیرکبیر +کتاب کنترل فرایند دکتر رفیع زاده
انتشارات علوی
مکانیک سیالات
راهیان ارشد
راهیان ارشد
انتقال جرم
راهیان ارشد
راهیان ارشد
انتقال حرارت
راهیان ارشد
راهیان ارشد
رئولوژی
انتشارات علوی
انتشارات علوی
شیمی فیزیک پلیمرها
انتشارات علوی
انتشارات علوی
خواص فیزیکی مکانیکی پلیمرها
انتشارات علوی
انتشارات علوی
سینتیک پلیمریزاسون
جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی
انتشارات علوی
اصول مهندسی پلیمریزاسیون
جزوه ی کلاسی خانم دکتر فاضلی
انتشارات علوی
الاستومر
جزوه ی کلاسی دکتر کتباب
راهیان ارشد (کنکور جامع مهندسی پلیمر)
کامپوزیت
انتشارات علوی
انتشارات علوی
پلاستیک
نخواندم
زبان
نخواندم

به هیچ وجه خواندن جزوه های درسی بچه های امیرکبیر (به غیر از الاستومر) رو پیشنهاد نمی کنم!3-ایا در کلاسهای امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام موسسه را ذکر بفرمایید. بله، بنده در کلاس های ریاضی، کنترل فرایند، انتقال جرم، انتقال حرارت و سیالات جهاد دانشگاهی امیرکبیر شرکت کردم. اما به دوستان فقط کلاس های ریاضی و کنترل جهاد رو پیشنهاد می کنم. استاد حرارت خوب بود ولی درسنامه ی کتاب حرارت راهیان ارشد خیلی خوب و کامله، و نیاز به کلاس رفتن نداره.درباره ی سیالات هم باید بگم که از استادش اصلا راضی نبودم! کتاب راهیان هم خیلی خوب مباحث سیالات رو توضیح داده.4- ایا در ازمون های امادگی کنکور ارشد شرکت کردید؟لطفا نام مرکز ازمون را ذکر بفرمایید.خیر توی هیچ آزمون آمادگی کنکور شرکت نکردم، اما ده روز آخر، تو خونه، هر روز یه کنکور از خودم می گرفتم!5- ایا مطالعه کتابهای امیرکبیر و جزوات جهاد دانشگاهی کافی می باشد؟خواندن جزوات بچه های امیرکبیر رو پیشنهاد نمی کنم ولی خواندن جزوات جهاد دانشگاهی، بسته به فرد، می تواند کافی باشد. مثلا آقای معماریان کلاس های جهاد دانشگاهی رو نرفتند و فقط جزوات جهاد رو مطالعه کردن و خدا رو شکر نتیجه هم گرفتند. (رتبه ی ایشون 14 شد!)6- به نظر شما حساس ترین درس که درصد ان روی رتبه شما اثر به سزایی داشته چه درسی می باشد؟هر کنکور، یه سری دروس تعیین کننده داره که باید روی اونها سرمایه گذاری اساسی بشه، سه درس تعیین کننده کنکور مهندسی پلیمر ریاضی، کنترل و سیالاته. اگه بتونید این سه درس رو بالای 60 درصد بزنید و بقیه ی دروس رو میانگین 20 بزنید شانس شما برای رتبه های زیر 50 و حتی 40 خیلی بالاست! (حتما درصدهای رتبه های 30 و 35 و 44 رو بگیرید و مقایسه کنید!)7- با توجه به رتبه کسب شده و امار سالهای قبل احتمال می دهید در چه گرایش و دانشگاهی پذیرفته می شوید؟انتخاب اولم رو صنایع امیرکبیر زدم، انشاالله قبول می شم!8- اگر گمان می کنید موردی از قلم افتاده است که لازم است ذکر کنید تا تجربیات شما را به دیگران منتقل کند لطفا ذکر بفرمایید.نکته ی فوق العاده مهمی که خیلی ها ازش غافل اند معجزه ی خلاصه نویسیه!! کنکور پلیمر پر از سوالات تکراری و دارای تم مشخصیه! برای مثال تا اونجایی که یادم میاد، امسال حداقل 9 یا 10 سوال عینا و حتی بدون تغییر اعداد و جای گزینه ها (!) از سوالات کنکورهای قبلی آورده شده بود! و خیلی از بچه ها اصلا متوجه این موضوع نشدند! (شاید براتون جالب باشه، نکات 60 تا 70 درصد سوالات کنکور 91 عینا تو خلاصه هام آورده بودم و برای زدن خیلی از تست ها اصلا فکر نمی کردم!! ) همچنین به دلیل گذشت زمان و از یاد رفتن مطالب، مرور خلاصه می تونه تو کمترین زمان شما رو به همون سطح آمادگی علمی موقع نوشتن خلاصه ها، برگردونه! گواه این حرفم، ساعات مطالعه ی روزانمه: توی تابستون روزی 3 ساعت و در طول ترم مهر روزانه فقط 5 ساعت مطالعه ی درسی داشتم! (باور کنید، خلاصه نویسی واقعا معجزه می کنه!)9- کلام اخر یا پیشنهادی برای سایر دانشجویان دارید؟برای درس خوندن یک یا چند شریک علمی پیدا کنید چون بشدت انگیزه درس خواندن رو افزایش میده!اگه به سوالی، نکته ی تستی یا آموزشی خاصی رسیدید حتما با دوستانتون درمیون بذارید (زکات علمتون رو بپردازید!). در کل به دوستان و همکلاسی هایتان به چشم رقیب نگاه نکنید!در پایان هم باید بگم تلاشتون رو بکنید وهمیشه به خدا توکل کنید و مطمئن باشید که " إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً "برای همه ی دوستان آرزوی موفقیت دارم

.SHaDi

عضو جدید
سلام من مهتابم دانشجوی ترم 7 پلیمر. منم مثل ارین میخوام کنکور بدم و بین این همه پیشنهاد گیجم. لطفا به منم کمک کنید. مرسی.
پارسال یکی از دوستای من کنکور داد. بهم علوی پیشنهاد داد با جزوه های امیر کبیر. گفت من با این کتابا تونستم موفق بشم دیگه نمیدونم.....
راستی ارین من چند تا از جزوه های امیر کبیر دارم . اگه خواستی میتونم بهت بدم. کتابای علوی ام دوستم بهم داده....

سلام مهتاب جون....
اگه میشه من لازم دارم
فقط بگین که چیارو دارین....
ممنون

jungle bird

عضو جدید
من هم فکر می کنم حق بااش ما باشه! چند وقت پیش داشتم میانگین درصدهای رتبه های رشته های مختلف رو بررسی می کردم میانگین رشته مهندسی شیمی 73 درصد بود در حالیکه تو مهندسی پلیمر اگر میانگین درصدهات چیزی حدود 50 باشه رتبه تک رقمی میاری که دلیلش سختی کنکور پلیمر نیست و من فکر میکنم علتش اینه که ما به کنکور اونقدرا که باید اهمیت نمی دیم و فکر میکنم جزو معدود رشته هایی هستیم که با میانگین 20 درصد قبولیمون قطعیه! نمی دونم باید خوشحال باشیم یا ناراحت
:confused:

davoudtamizkar

عضو جدید
سلام به دوستان عزيز
دوست گرامي کتابهاي علوي خوب هستند و آزمون هاي خوبي هم برگزار ميکند ولي براي اطمينان بيشتر از قبولي در کنکور حتما بايد جزوات مرجع دانشگاه امير کبير رو مطالعه کني چون اساتيد آن دانشگاه اکثرا طراح سوالات کنکور هستند
به اميد موفقيت شما

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رتبه 1 مهندسی پلیمر سال 90

رتبه 1 مهندسی پلیمر سال 90

لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي نماييد.
هادي راستين، متولد خرداد ماه 1368، نام‌پدر: حيدر، صادره از مراغه.
نام واحد دانشگاهي و رتبه قبولي خود را ذكر نماييد.
دانشگاه تهران،‌ رتبه 1 مهندسي پليمر، سال 90.
فارغ‌التحصيل چه رشته‌اي، از كدام واحد دانشگاهي و در چه سالي هستيد؟
پليمر، دانشگاه اميركبير، سال 90.
براي اولين بار است كه در كنكور ارشد شركت كرده‌ايد؟
بله، براي اولين بار بود كه شركت مي‌كردم.
نحوه آشنايي شما با مؤسسه مدرسان شريف چگونه بوده است؟
از طريق كتاب‌ها و بسته آموزشي و همچنين معرفي اين مؤسسه از طرف دوستانم.
زماني كه براي كنكور مطالعه مي‌كرديد، شاغل بوديد يا دانشجو؟
دانشجو بودم.
با توجه به اينكه در زمان مطالعه براي كنكور دانشجو بوديد، از برنامه‌ريزي خاصي جهت مطالعه استفاده مي‌كرديد؟
با توجه به هدفي كه داشتم از برنامه‌ريزي دقيق و حساب ‌شده‌اي استفاده مي‌كردم. در تابستان مطالعه يك سري از دروس مثل: رياضيات، سيالات، حرارت، جرم، شيمي و فيزيك را شروع كردم و در پاييز به مطالعه بقيه دروس پرداختم. در طي اين مدت از راهنمايي و تجربه رتبه‌هاي برتر سال گذشته بهره‌ي زيادي بردم.
علت ادامه‌تحصيل خود را بيان كنيد ؟
ارتقاء سطح تحصيلي و علاقه به مطالعه.
نظر شما راجع به تهيه بسته‌هاي آموزشي اين مؤسسه چيست؟
اين بسته‌ها كاملاً كارشناسانه گردآوري شده است و جامعيت بالايي دارند. همچنين توجه زيادي به تشريح كامل مطالب شده است و با آوردن مثال‌هاي متعدد درحين توضيح مطالب و ارائه راه حل تستي در خلال هر مبحث، سعي شده است مطالب به صورت مفهومي درذهن جا بيفتد و نياز به مطالعه‌ي كتاب‌هاي ديگر را برطرف ‌سازد.
آزمون‌هاي آزمايشي مدرسان شريف را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
شركت در آزمون‌هاي آزمايشي مدرسان شريف باعث مي‌شود كه داوطلب با سؤالات و تست‌‌ها‌ي كنكوري آشنا شود، چون اين آزمون‌ها، هم از نظر محتوا و هم از نظر نحوه برگزاري، كاملاً شبيه‌سازي شده با كنكور سراسري هستند.
در طي مطالعه و يادگيري، كتاب‌هاي مدرسان شريف چقدر در يادگيري شما مؤثر بود؟
سؤالات آزمون‌هاي سال‌هاي گذشته و سؤالات تأليفي با ارائه پاسخ‌هاي تشريحي و توضيحات كاملي كه در اين كتاب‌ها ارائه شده است، مسائل را قابل فهم كرده است.
علاوه بر كتاب‌هاي مؤسسه، از كتاب‌هاي مرجع ديگري جهت مطالعه استفاده كرده‌ايد؟
بله، در برخي مباحث كه احتياج به توضيح بيشتري داشتم، استفاده كردم.
بالاترين درصد در دروس تخصصي شما، كدام درس مي‌باشد؟
رياضيات مهندسی 71% .
از چه زماني شروع به مطالعه جدي براي كنكور ارشد كرديد؟ تعداد ساعات مطالعه شما به طور ميانگين در روز چقدر بوده است؟
از تابستان شروع كردم و حدوداً روزي 8 ساعت مطالعه مي‌كردم، چون دانشجو بودم و بايد به دروس دانشگاهي‌ام نيز مي‌رسيدم، لذا در پاييز زمان مطالعه‌ام به 5 ساعت رسيده بود.
براي رسيدن به رتبه‌ي تك رقمي چه ميزان مطالعه را به داوطلبين پيشنهاد مي‌كنيد؟
به خوبي مي‌دانيم كه زمان بندي مطالعه براي هر داوطلب كاملاً متفاوت است و اين بستگي به ميزان يادگيري دارد. پس با توجه به اين مورد نمي‌توان زمان مشخصي براي آن در نظر گرفت.
علت انتخاب اين مؤسسه را از بين ديگر مؤسسات بيان فرمائيد.
داشتن سابقه و حُسن شهرت بين دانشجويان موفق سال‌هاي گذشته.
درصورتی‌که در كنكور قبول نمی‌شدید چه برنامه‌ای برای سال آينده خود داشتید؟
به اين موضوع اصلاً فكر نكرده بودم.
رمز موفقيت خود را در چه عواملي مي‌دانيد؟
لطف خدا، مطالعه مفيد، پشتكار و حمايت خانواده.

منبع:modaresanesharif.ac.ir