کارشناسی ارشد.....لطفاً راهنمایی کنید

swb

عضو جدید
سلام به همگی
من در حال حاضر دانشجوی ترم آخر شیمی نساجی هستم.
میخوام بدونم مزیتهای ادامه تحصیل در این رشته چیه؟
چون من اصلاً در این صنعت فعالیتی نداشتم از بازار کارش اطلاع چندانی ندارم.
تو صنعت بین کسی که کارشناسی ارشد داره با کسی که مدرک کارشناسی داره تفاوتی هست؟
در رابطه با رشته مدیریت نساجی کسی اطلاعی داره؟میخوام بدونم این رشته چه فرقی با سایر مدیریتها داره؟ادامه تحصیل تو این رشته چه کمکی میکنه؟
در ضمن از دوستان کسی هست در رابطه با پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارج اطلاعات کلی داشته باشه؟اینکه بیشتر بچه های نساجی در چه مقطعی و برای چه رشته ای apply می کنن؟و کدوم دانشگاهها بیشتر پذیرفته میشن؟

ممنون میشم راهنماییم کنید:smile:

mdokhanchi

عضو جدید
مرد هزار سواله سلام

مرد هزار سواله سلام

سلام.

حتما درستو ادامه بده و مطمئن باش که خیلی بهتره. البته اگه گرایش مدیریت رو انتخاب کنی
بهتره چون یه مقدار از درسهای مهندسی صنایع رو هم یاد میگریی و بعدا خیلی بدردت میخوره. موفق باشی

swb

عضو جدید
شما از درسهای رشته ی مدیریت نساجی اطلاعی دارید؟چقدر میشه این رشته را به صنایع دیگه تعمیم داد؟کسی که دانشجوی این رشته اس حین تحصیل چه شغلی(مرتبط) میتونه داشته باشه؟

moderntextile

عضو جدید
سلام دوست عزيز
اولا به شما تبريك مي گم كه ميخواي فارغ التحصيل بشي. اما ادامه كار از چند نكته مهمه: اولا در كارخانه هاي امروزي ما كه بيشتر كار مديريتي مي كنند نه تحقيقي كارشناسي با كارشناسي ارشد تفاوتي ندارد اما ادامه تحصيل از چند نقطه نظر مهمه: اولا در دوران كارشناسي ارشد ميزان زيادي به دانش ت افزوده ميشه اكه اين افزايش از طريق فهم بهتر مطالب دوران كارشناسي بوده و از همه مهمتر تقويت حس بررسي و تحقيق و كاوش و ايجاد يك كار جديده كه اين براي ما نساجها خيلي مهمه از طرفي با داشتن مدرك كارشناسي اميد به ارتقا علمي و فرصت هاي ايجاد شده و جود داره و با مدرك كارشناسي خيلي محدوديتها وجود داره كه با مدرك و علم كارشناسي ارشد اينها برطرف ميشه. البته اين يك نظر شخصي است كه دوست داشتم در اختيار شما قرار بدم. ولي اين را بگم كه قصد جسارت به مديريت نساجي يا تكنولوژي را ندارم اما شيمي نساجي به دليل برخورداي از بخش شيمي خيلي وسيعه و در صنعت ايران جاي كار بسيار زيادي دارد.

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال پیچیده

یک سوال پیچیده

سلام خوبین همگی؟
من همون نساج کوچولوی تازه واردم.میدونم خیلی خنده داره که از الان تو فکره کنکور ارشد باشم ولی میشه لطف کنید بگید کدوم کتابامو باید واسه کنکور نگه دارم؟
ممنون

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام پونه جان.شما خوبی؟به نظرم از الان به فکرش نباش ولی واحدهای تخصصی رو بیشتر باید مطالعه کنی.که ان شالله ترم های بعدی که در پیش داری..
معمولا بیشتر سوالات از جزوات اساتید میاد .امسال هم بیشتر سوالات به همین صورت بود.اما کتاب هم خیلی موثره ! (جزوه های صنعتی اصفهان و امیر کبیر و ...)

neda_shafa

عضو جدید
جزوات امیرکبیر و صنعتی

جزوات امیرکبیر و صنعتی

سلام
من دانشجوی شیمی نساجی ترم 5 هستم.می خواستم بدونم چطور میشه به جزوات امیرکبیر و صنعتی دسترسی پیدا کرد؟
آیا امکان ایجاد این تاپیک هم هست؟ممنون!

moderntextile

عضو جدید
سلام خوبین همگی؟
من همون نساج کوچولوی تازه واردم.میدونم خیلی خنده داره که از الان تو فکره کنکور ارشد باشم ولی میشه لطف کنید بگید کدوم کتابامو باید واسه کنکور نگه دارم؟
ممنون
خیلی خوبه که تازه وارد شدی و اینقدر علاقه مند شدی که میخوای ارشد هم بخونی اخه معمولا سالهای اول از رشته بدت میاد و ترمهای اخر علاقه مند میشی اما ازم نصیحت که از همون اولین درسهای تخصصی که علوم الیاف و پلیمر ه شروع کن خوب بخون چون شدید به دردت میخورن و راحت ارشد قبول میشی حتما جزوات بچه های صنعتی و امیر کبیر را گیر بیار که مفیدند

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی نساجی هستم
به نظرم تو صنعت هیچ فرقی بین یک لیسانس و فوق لیسانس قائل نمیشن
حتی لیسانسه ها راحت تر و زودتر استخدام میشن
ادامه تحصیل تو این رشته این مزیتارو داره :
1 - کسب معلومات بیشتر
2 - فراهم شدن زمان مناسب برای تحقیق و پژوهش و ارائه مقاله
3 - وارد شدن به دانشگاه برای تدریس
4 - اینکه اگه شانس داشته باشی ( پارتی ) به عنوان مدیر تولید استخدام بشی

در مورد کنکور هم بگم که شروع واسه خوندن هیچ وقت زود نیست
این فکرو نباید کرد که از ترمی که دروس تخصصی شروع میشه باید خوند
چون دروس پایه و اصلی مثل شیمی ، ریاضیات ، ترمودینامیک ، سیالات و ... حتی شیمی عمومی 1 نیز نقش در سوالات کنکور دارند و به اندازه دروس تخصصی مهم هستند حتی بیشتر
من اگه فقط دروس تخصصی و نمی خوندم الان تو دانشگاه امیر کبیر در حال تحصیل بودم نه آزاد
به قول دوست خوبم اگه در رشته مدیریت نساجی ادامه تحصیل بدین خیلی عالیه

من دروس تخصصی دانشگاه های پلی تکنیک و اصفهان رو تو 2 تا سی دی دارم
اگه دوست داشتین می تونم در اختیارتون بذارم

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
ممنون دوست عزیز از توضیحاتتون.بله واقعا اونا هم خیلی موثرن.
من خودم خیلی تعصبی نداشتم که آزاد یا سراسری قبول بشم.یعنی برام چندان فرقی نمیکرد ولی الان حتما به همه توصیه میکنم برای سراسری بهترین تلاششون رو بکنن.