چند توصیه ایمنی برای سفر با هواپیماهای ایرانی

samira zibafar

عضو جدید
اگر قصد انتخاب هواپیما به عنوان وسیله نقلیه را دارید، باید به نام شرکت سازنده هواپیما دقت کرده و در صورتی که قسمت پایانی عنوان آن با چیزهایی مانند... «اوف»، «...اوفسکی» یا... «ویچ» تمام شود، حتما موارد زیر را رعایت کنید:

- در اولین اقدام، نام شرکت هواپیمایی و شماره پرواز خود را با استفاده از تماس تلفنی یا خدای نکرده پیامک، به اطلاع دوستان و آشنایان و سایر وابستگان برسانید.

- سعی کنید از مهربانی و عطوفت بیشتری در برخورد با آشنایانتان استفاده نمایید و دیدن چند فیلم دراماتیک یا حتی تراژیک را نیز مد نظر قرار دهید.

- تا می‌توانید عکس‌های دسته جمعی بگیرید.

- اگر انسان عاقبت‌اندیشی بوده‌اید و در اماکنی همچون بهشت زهرا املاکی را خریداری نموده‌اید، فروش آن را در دستور کار قرار دهید. چون معمولا در موارد مشابه نیازی به آن املاک نبوده است.

- نذورات گذشته را ادا کرده و از نذر دوباره نیز غافل نباشید. حتی شما می‌توانید به نشانه این نذر از مچ بند سبز استفاده کنید.

- همراه داشتن کتب ادعیه در طول پرواز توصیه می‌شود.

- حتی‌المقدور از همراه داشتن چیزهای سیاه‌رنگ اضافی خودداری نمایید.

- روی دست و پایتان، موارد زیر را بنویسید:

نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام پدر و در صورت امکان تلفن تماس آشنایان نزدیک.

- اگر با دیدن پرنده آهنی متوجه شدید که با یک هواپیمای تُپُل مُپُلو روبه‌رو هستید، آب دهان خویش را به شدت قورت دهید.
- سعی کنید قبل از بالا رفتن از پله‌های هواپیما، همچون قهرمانان سرافراز ورزشی بوسه ای بر زمین زده و سپس سوار شوید.

یک توصیه مهم هم برای هواپیما سواران دیگر نقاط جهان و مخصوصا منطقه اتازونی دارم که در آن نام شرکت سازنده مهم نیست:
- اگر با سرعت به یک ساختمان بلند نزدیک می‌شوید، به جای دلهره و نگرانی بهتر است از پنجره بیرون را نگاه کرده و برای دوربین‌های تلویزیونی دست تکان دهید. :eek:

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک ایرانی اگر هواپیمایش سقوط نکند از حوادث رانندگی جان سالم به در برد حتما از خوشحالی خواهد مرد

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی.
جالب بود.
من خودم صدای انفجار سقوط هواپیما در قزوین رو شنیدم. البته به صورت اتفاقی نزدیک محل حادثه بودم.

بالا