چقدر مهريه ي عشقتون مي كنيد ؟

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه زندگی شروع میشه ( بعد از ازدواج و قبل از ازدواج ) و هدف بنا نهادن یه زندگی هستش
در مرحله اول فرد بایستی به خوبی احساسات خودش رو بشناسه، و هدفش رو تعیین کنه، و وقتی از کلمه "دوست داشتن" استفاده میکنه، باید بدونه آیا واقعن این جمله واقعیت داره یا نه!
خود نگاه خیلی چیزا رو می‌رسونه، وقتی آدم شخصی رو که دوستش داره می‌بینه، نگاهی که بهش می‌ندازه بخوبی طرف مقابل رو خوشحال و هیجان زده می‌کنه، حرارت بدن زیاد میشه، و این رو بخوبی میشه از گرفتن دستای شخص مقابل درک کرد
شناخت کافی فرد از خودش خیلی مهمه، همین فرد بایستی خیلی مطالعه در زمینه ازدواج، دوست داشتن و این مسایل داشته باشه، ولی هیچ چیز خود فرد و نوع شخصیتش نمی‌شه، و این بر میگرده به خود شناسی

وقتی آدم یه گل رو به شخصی که دوستش داره هدیه می‌کنه، شاید اون گل ارزش مادی نداشته باشه، ولی علاقه‌ای که توی اون نهفتست خیلی مهمه
گاهی آدما تنها "دوست داشتن" رو بر زبون میارن، ولی چشمها، و اعمال آدمی چیزای متفاوتی رو نشون می‌ده و حرف زبان رو تایید نمی‌کنه

ادامه دارد ....
حالا که بحث های داغ و خوب خوب مطرح شده منم یه سوالی بپرسم اونم از نوع فلسفیش:D
اگه شما چند بار یه شاخه گل برای کسی که دوستش داری ببری و طرف حتی یه نگاه بهش نندازه و هیچ توضیحی هم بهتون نده میشه بگید چه احساسی بهتون دست می ده دوست عزیز ؟؟:w20::crying:

آخرین ویرایش:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع عشق یه طرفه و سنجیدن ارزش دوستی با پول یه طرف...
نگین جان این سوال شبیه اینه که بگن به یه نفر چند میگیری تا بچه ات رو بفرستی دارالایتام یا مادرت رو بزاری آسایشگاه سالمندان :surprised:(البته به آدمای نرمال، والا بعضیا بدون پول هم این کار رو میکنند:mad:)
نظر من اینه که عشق و دوست داشتن رو نمیشه قیمت گذاشت و اگه من روزی عاشق کسی شدم و بخوام با عشق ازدواج کنم در کنار مهریه معقول برای هر دومون یه نشونی از دوست داشتن رو مهریه همسرم میکنم مثل 10،000 تا بوس:biggrin::surprised::heart::redface:

قشنگ بود مرسی

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا که بحث های داغ و خوب خوب مطرح شده منم یه سوالی بپرسم اونم از نوع فلسفیش:D
اگه شما چند بار یه شاخه گل برای کسی که دوستش داری ببری و طرف حتی یه نگاه بهش نندازه و هیچ توضیحی هم بهتون نده میشه بگید چه احساسی بهتون دست می ده دوست عزیز ؟؟:w20::crying:

باید بدونی چرا
باید بدونی چرا و از چی ناراحته :w05:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه ازدواج هایی رو دیدم که سر همین موضوع به نتیجه نرسیدن. یعنی در همون مرحله خواستگاری موندن و فقط دشمنی بین 2 خانواده ایجاد کردند
واقعا باید فرهنگ و دید جامعه رو عوض کرد
ولی میتونی جلوی خواست خانواده ات وایستی؟ مشکل اینه
وقتی پدرت میگن ..... سکه ، تو میگی نه؟ یعنی میتونی بگی نه؟
فرض کن گفتی نه و در برابر حرف پدرت ایستادی ، آیا میتونی تضمین کنی که در آینده برات مشکل ساز نشه؟
واقعا اون پسر ارزشش رو داره که بخاطرش در برابر پدرت وایستی؟ چه تضمینی هست؟
مهریه تضمین نیست. منظورم من تضمین ایستادن در برابر حرف پدر یا بهتره بگم خانواده هست
حالا مهریه یه مورده، بحث های دیگه ای هم هست که در یک ازدواج مشکل سازه

موافقم، اونم خیلی زیاد
ولی فرهنگ خونواده‌ها هم هست، خیلیا همینطور چیزی نمی‌گن، حرف می‌زنن و به نتیجه میرسن

بازم خوب عشق و دوست داشتن خیلی مهمه و اگه باشه مشکلی بوجود نمیاد ولی کنارش چیزای خیلی زیادی لازه که امروزه بیشتر دختر پسرا میدونن ولی بازم اون اصول رو رعایت نمی‌کنن

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم، اونم خیلی زیاد
ولی فرهنگ خونواده‌ها هم هست، خیلیا همینطور چیزی نمی‌گن، حرف می‌زنن و به نتیجه میرسن

بازم خوب عشق و دوست داشتن خیلی مهمه و اگه باشه مشکلی بوجود نمیاد ولی کنارش چیزای خیلی زیادی لازه که امروزه بیشتر دختر پسرا میدونن ولی بازم اون اصول رو رعایت نمی‌کنن
بهتره بگیم اولین گزینه در عشق ، فرهنگ خانواده هاست. وقتی فرهنگ ها نزدیک نباشه ، زندگی مشکل ساز میشه

عشق و دوست داشتن در برابر مشکلات زندگی کمر خم می کنه.
کم کم اونقدر گرفتار میشیم که دیگه همه چی فراموش میشه و فقط منتظر سر ماه هستیم
متاسفانه زندگی های امروزی اینجوریه

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه ازدواج هایی رو دیدم که سر همین موضوع به نتیجه نرسیدن. یعنی در همون مرحله خواستگاری موندن و فقط دشمنی بین 2 خانواده ایجاد کردند
واقعا باید فرهنگ و دید جامعه رو عوض کرد
ولی میتونی جلوی خواست خانواده ات وایستی؟ مشکل اینه
وقتی پدرت میگن ..... سکه ، تو میگی نه؟ یعنی میتونی بگی نه؟
فرض کن گفتی نه و در برابر حرف پدرت ایستادی ، آیا میتونی تضمین کنی که در آینده برات مشکل ساز نشه؟
واقعا اون پسر ارزشش رو داره که بخاطرش در برابر پدرت وایستی؟ چه تضمینی هست؟
مهریه تضمین نیست. منظورم من تضمین ایستادن در برابر حرف پدر یا بهتره بگم خانواده هست
حالا مهریه یه مورده، بحث های دیگه ای هم هست که در یک ازدواج مشکل سازه
دقیقا همینه
می دونی چیه
حتی وقتی ازدواج به هر صورتم تو این شرایط انجام میشه
بازم خاطره اش همیشه می مونه
نمیشه 100 % گفت
ولی چیزی که من تو اطرافم دیدم اینه که بیشتر خانواده های بازاری به مهریه ی زیاد متمایلن(عکسشم زیاده)
وقتی دو خانواده تو یه سبک باشن
لااقل این عمل چونه زدن!! کمتر پیش میاد.
در مورد جلو پدر ایستادن
من اصلا معتقد به ازدواجی که تو انجامش کوچکترین مسله ای باشه که هر کدوم از خانواده ها نظر منفی داشته باشه نیستم
چون در آینده به شدت تاثیر می ذاره
ولی خوب
به هر حال حرف
قانع کردن می تونه موثر باشه.
نه به نظر من تو هیچ حالتی تضمین نیست
چون نه اون زندگیی به درد می خوره که به خاطر سنگنی مهریه حفظ شه
نه تو این دوره
مردی هست اگه بخواد طلاق بگیره بلد نباشه جونه زن رو به لبش برسونه که قید مهریه رو بزنه(بحثم سر اون عده دخترا که واسه مهر ازدواج می کنن از روزه دوم طلب می کنن و پسره تو درد سر می افته نیست)
به هر حال من نمی پسندم
مخصوصا کار که به چک و چونه میرسه!!

ture

عضو جدید
سیر تاریخی مهریه!!

سیر تاریخی مهریه!!

سیر تاریخی مهریه!! :

عصر شكار: ۲۰ كيلو گوشت دايناسور، ۴۰ كيلو گوشت اژدها.
نتيجه: دايناسورها منقرض شدند
عصر كشاورزي: ۲۴ دست تبر سنگي، ۲۴ دست تيغه و داس جنگي.
نتيجه: افزايش قتل به دليل دم دست بودن داس برای خانوم ها
عصر فلز: ۷۰ ورقه مسي، ۵۰ تا خنجر مفرغي و سرگرز آهني.
نتيجه: افزايش شکستگی سر مردان به دليل تماس با گرز آهنی
عصر بخار: ۳۰ هزارتومان و بخار کردن آب حوض خانه عروس خانوم
نتيجه: کمبود آب و جيره بندی شدن آب
عصر صنعت: ۱ ميليون پول، ۱۴ سكه طلا، يك اتومبيل و هرچی که با ص شروع ميشد
نتيجه: بنا به درخواست آقايان توليد ژيان آغاز شد
عصر كامپيوتر: هم وزن عروس خانم سكه طلا!!!
نتيجه: هرچی عروس خانوم مانکن تر باشد بهتر است
نتيجه گيری کلی: بابا بگو نميخوايم زن بهت بديم ديگه… اين کارها يعنی چی؟؟
عامل اصلی انقراض دايناسور ها==> عروس ها
عامل اصلی کشته شدن مردها==> عروس ها
عامل اصلی ناقص شدن مردها==> عروس ها
عامل اصلی کمبود آب در تابستان ها==> عروس ها
عامل اصلی افزايش ماشين های فرسوده در سطح شهر==> عروس ها
عامل اصلی افزايش چاقی و افزايش بيماری ها==> عروس ها

منبع : طنز ایران

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جواب من در شب خواستگاری عزیزترینمه:
به خونواده عزیزم می گم:
این زندگی من و دختر شماست قبول دارم که شما خیلی برای دخترتون زحمت کشیدین و با زحمت اونو به اینجا رسوندین ولی از این به بعد من می خوام ازش مراقبت کنم و خوشبختش کنم
و این حق شماست که برای اطمینان از آینده دخترتون مهریه بخوایید
بذارید عوض بحث در مورد این موضوع اینو یه هدیه بدونیم که من برای نشون دادن خوشحالیم که دختر شما و عزیزترین فرد زندگی من داره میاد به خونم می خوام برای دخترتون تعیین کنم
اجازه بدید خودمون دوتایی در مورد تعدادش به توافق برسیم و الان در مورد مطالب مهمتری و اینکه چه کارهایی برای مقدمات شروع زندگیمون انجام بدیم بحث کنیم.
مهریه فقط یه هدیه است
اگه اون پسر بتونه همه جوره اون دختری رو که دوستش داره خوشبخت کنه اونموقع این خوشبختی می شه مهریه واقعی همون هدیه ای که وقتی اون دختر بهش می رسه از تمامی سکه های دنیا براش لذت بخش تره و احساس بهتری بهش می ده.
از بس حرف زدم یادم رفت یه چیزی رو بگم:
:heart:دوستت دارم عزیزم:heart:
:heart:بوس بوس:heart:
تقدیم به خودت عزیزم:

آخرین ویرایش: