چقدر مهريه ي عشقتون مي كنيد ؟

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام بر همه ي دوستان
خواهش مي كنم با توجه به نكاتي كه ميگم به اين سوال جواب بدين و از هر گونه تعصب دوري كنيد

طرفتون رو خيلي دوسش داريد در حد اينكه عاشقشيد
و وقتي داريد در ارتباط با مهريه با هم صحبت مي كنيد بهش مي گيد كه مهريه يه نشونست براي ارزش نهادن به مقام دختر

با توجه به اين دو جمله اي كه گفتم چه قدر مهريه ي معشوقتون قرار ميدين ؟
چقدر ارزش مي ذاريد براي مقام دختري كه داريد مي بريد به خونتون

قرار هم نيست سرش چونه زده بشه عدد و رقم بالا و پايين بشه فقط بگين ارزش مقام اون دختر براتون چقدره

ممنون :gol:

ببین عزیز .... دو حالت داره .... یا پسره اموال و دارایی داره .... یا اینکه چیزی نداره ....

من خودم شخصا تو حالت اول معادل تمام داراییم واسه دختره سکه تعیین می کنم ....
ولی تو حالت دوم باید با توافق طرفین باشه ....

در ضمن تعداد سکه نشان دهنده مقام دختر نیست ....

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه مرد بودم اصلا زن نمیگرفتم چه برسه به اینکه مهریه هم بش بدم:thumbsup2:

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نگین جون
سئوال خوبی پرسیدی
بهتره بگم سئوال منم هست
یه دختر انتظار داره همسر آیندش در برابر مهریه منطقی برخورد کنه
من اگر پسر بودم ، مهریه رو با سکه مشخص نمی کردم تا نشه ارزش گذاشت
مثلا با گل می سنجیدم، مثلا 1 میلیون رز سفید. اینجوری اصلا نمی شه حدود براش تعیین کرد. منظورم از نظر مقیاس هست. حدود ریالی میشه گذاشت ولی اندازه و حجم نه
واقعا مهریه تعیین کننده هیچی نیست. اگه کسی بخواد خطا کنه به این چیزا کاری نداره
ولی یه دختر دوست داره همیشه درست سنجیده بشه

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سئوال:
در ایران معمولا این جمله معروف هست که میگن ، "مهریه رو کی داده و کی گرفته"
حالا،
آقایون مهریه رو می خوان بدن؟
یا فقط محض احتیاط هست که سرش چونه میزنن؟

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
11 تا..به نظرت کافی نیست ؟:surprised::question::w05:
خوب بستگی داره رو چه دختری دست بزاری
خانواده
شغل
فرهنگ
تعداد فرزندان خانواده
مدرک تحصیلی
و همینطور وضعیت خودت
خوب خیلی چیزا تعیین کننده هست
نمیشه همینجوری یه چیزی گفت که:w01:

memareiram

عضو جدید
سلام بر همه ي دوستان
خواهش مي كنم با توجه به نكاتي كه ميگم به اين سوال جواب بدين و از هر گونه تعصب دوري كنيد

و وقتي داريد در ارتباط با مهريه با هم صحبت مي كنيد بهش مي گيد كه مهريه يه نشونست براي ارزش نهادن به مقام دختر

قرار هم نيست سرش چونه زده بشه عدد و رقم بالا و پايين بشه فقط بگين ارزش مقام اون دختر براتون چقدره

من هیج وقت فکر نکردم که ارزش عشقم به پول باشه ....از اون گذشته زن که کالا نیست که با پول معاوضه بشه..... اما از همه ی اینا گذشته من معتقدم که زندگی که دوطرف به دست میارن باید به طور مساوی بین دوطرف تقسیم بشه

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مهریه یه جور توهینه
متاسفانه بله
ولی آیا می تونی دربرابر نظر خانوادت وایستی؟
میشه بگی مهریه نمی خوام؟
کاش میشد مهریه یه قانون کلی داشت. مثلا حداکثر 10 سکه و همه باید همین قانون رو رعایت می کردن.
حالا اگه کسی می خواد بیشتر مهر کنه دیگه با سکه نشه بسنجن.

Nazaniiin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همه ي دوستان

نگین جان من دو تا خواهرام مهریشون 1 سکه به اسم الله بوده...اگرم من روزی بخوام ازدواج کنم ماله منم همینه چون اعتقاد ÷درم اینطوریه...
من احساس میکنم این مسائل به اعتقاد خود خانواده ها هم بستگی داره.
اما به نظر من همین یک سکه به اسم الله مهریه قشنگی هستش.چی بهتر از اینکه اسم خدا زینت بخش و حافظ زندگی مشترک دو نفر باشه.

اما خب چیزای دیگه مثل گل و همه این چیزا هم هست :smile:
به نظرم چونه زدن سر این مساله کار قشنگی نیست و رقم های نجومی گفتن هم نه ارزش کسی رو زیاد میکنه نه مثلا کلاس کار رو بالاتر میبره اما هر خانواده ای نظری داره خدایی نکرده بی احترامی نشه به بقیه. :) این نظر شخصی من بود

HesamSH

عضو جدید
سلام بر همه ي دوستان

این جمله رو اصلا بهش نمیگم که کار به اون جاها بکشه. آخه این جمله اصلا درست نیست! بهش میگم منو بیشتر دوست داری یا مهریه رو! :biggrin: اگه گفت تو رو میگم پس 14 سکه بیشتر مهریه بهت نمیدم. اگه گفت مهریه رو، همون جا باهاش خداحافظی میکنم. مهریه تو این دوره زمونه برای پسرا خطرناک شده. ممکنه شب عروسی، عروس مطالبش کنه:D. البته از یه دید هم دخترا حق دارن مهریه زیاد میخوان. آخه شوهره حداقل به خاطر مهریه طلاقش نمیده...

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه تن بال سوسک:biggrin::biggrin:
البته با هزار تا سکه طلای قلابی
ادب داشته باش اینجا دخترای با شخصیت هست خجالت نمیکشی پس با این طرز فکرت از الان دنبال سوسک باش البته یه مگس کش خوب بخر بعد بدو دنبال سوسک:exclaim::razz:

HesamSH

عضو جدید
ادب داشته باش اینجا دخترای با شخصیت هست خجالت نمیکشی پس با این طرز فکرت از الان دنبال سوسک باش البته یه مگس کش خوب بخر بعد بدو دنبال سوسک:exclaim::razz:

مگه میخواد مهریۀ تو کنه که اینقدر عصبانی هستی؟؟؟؟ عشق خودشه. به منو تو ربطی نداره که چی میخواد مهریش کنه.

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز

اطمینان داشته باش اگه بیام خواستگاری شما همونا رو هم نمیارم با دو تا حرف سر تهشو هم میارم:biggrin::biggrin::biggrin:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اطمینان داشته باش اگه بیام خواستگاری شما همونا رو هم نمیارم با دو تا حرف سر تهشو هم میارم:biggrin::biggrin::biggrin:
بفرما اعتماد به نفس کاذب من اجازه نمیدم از کوچمون رد شی چه برسه بیای خواسگاری داداش پیره:biggrin::biggrin::biggrin:

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه بله
ولی آیا می تونی دربرابر نظر خانوادت وایستی؟
میشه بگی مهریه نمی خوام؟
کاش میشد مهریه یه قانون کلی داشت. مثلا حداکثر 10 سکه و همه باید همین قانون رو رعایت می کردن.
حالا اگه کسی می خواد بیشتر مهر کنه دیگه با سکه نشه بسنجن.
فرقی نداره چه 10 تا 10000 تا
در هر حال معامله ست
و خیلی زشته
واقعا خیلی زشته تر وقتی می شینن چونه می زنن

بازم تفاوتی نمی کنه
سکه نه
ملک
ملک نه,یه چیز دیگه به هر حال راهش پیدا میشه
باید سطح شعور و فرهنگ بالا بره

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرقی نداره چه 10 تا 10000 تا
در هر حال معامله ست
و خیلی زشته
واقعا خیلی زشته تر وقتی می شینن چونه می زنن

بازم تفاوتی نمی کنه
سکه نه
ملک
ملک نه,یه چیز دیگه به هر حال راهش پیدا میشه
باید سطح شعور و فرهنگ بالا بره
متاسفانه ازدواج هایی رو دیدم که سر همین موضوع به نتیجه نرسیدن. یعنی در همون مرحله خواستگاری موندن و فقط دشمنی بین 2 خانواده ایجاد کردند
واقعا باید فرهنگ و دید جامعه رو عوض کرد
ولی میتونی جلوی خواست خانواده ات وایستی؟ مشکل اینه
وقتی پدرت میگن ..... سکه ، تو میگی نه؟ یعنی میتونی بگی نه؟
فرض کن گفتی نه و در برابر حرف پدرت ایستادی ، آیا میتونی تضمین کنی که در آینده برات مشکل ساز نشه؟
واقعا اون پسر ارزشش رو داره که بخاطرش در برابر پدرت وایستی؟ چه تضمینی هست؟
مهریه تضمین نیست. منظورم من تضمین ایستادن در برابر حرف پدر یا بهتره بگم خانواده هست
حالا مهریه یه مورده، بحث های دیگه ای هم هست که در یک ازدواج مشکل سازه