چقدر خودتونو کنترل میکنید؟؟

sarah89

عضو جدید
امروز یکی میگف:
تقوا یعنی کنترل نفس....کنترل کارامون....
به نظرتون تا چه حد تو زندگی باید رو خودمونو کارامون و افکار و حتی احساساتمون کنترل داشته باشیم؟

دامنه بحث کنترل خیلی گستردس و البته مرتبط به هم
و من رو جنبه ی خاصی تاکید ندارم
بنابرین میخوام خود دوستان کنترل این تاپیکو دست بگیرن.....

نمیخواسم فقط رو جنبه اسلامیش بحث شه و نه فقط رو مسائل روانشناسیش....,واسه همینم همینجا گذاشتمش تو تالار گفتگوی آزاد
خوشحال میشم نظرات دوستان رو بدونم...

sarah89

عضو جدید
به به....!
عجب نظر سنجی شد؟!
مثلا همین الان من دارم کنترل میکنم خودمو که آدرس رو به دوستان نفرستم.:D
تا ببینم یه همچی موضوعی چقدر تو جوونای ما مطرحه....

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه قدش که معلومه 100%!! ولی چون اینکارا از ما بر نمیاد اگه بتونیم رو کارامونم کنترل داشته باشیم کافیه.کنترل افکارو احساسات کار اسونی نیست

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد احساسات شخصی نزدیک 100% اما در مورد شرایط زندگی گاهی فکر می کنم بیشتر شرایطه که داره منو کنترل می کنه!!!

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی وقتا کنترل افکار و مخصوصا احساساتم از دستم خارج میشد
کم کم داره برطرف میشه این مشکل :)

sarah89

عضو جدید
چه قدش که معلومه 100%!! ولی چون اینکارا از ما بر نمیاد اگه بتونیم رو کارامونم کنترل داشته باشیم کافیه.کنترل افکارو احساسات کار اسونی نیست

درصد 100 دیتون خیلی قشنگه...در مورد افکار و احساسات حق دارید...البته در این موضوع بشخصه نظرم اینه که کنترل افکارو احساسات تا جائی خوبه و شاید بیشتر از حدی بد هم باشه...
مثلا اگه تاسیس گر نایک اون موقع ها میخواس فکرشو و ایدشو که بر اساس یه اشتباه توستری تو آشپزخونه اتفاق افتاده بود,مردم وار کنترل میکرد شاید اینی نبود که الان نایک رسیده!

در مورد احساسات هم همینطور...ولی بنظرم اگه واقعا احساسی در دل نسبت به چیزی یا موردی داریم (از خشم و ناراحتی گرفته تا دوس داشتن...)بنظر من چه اشکالی داره با ملایمت و کاملا منطقی در میون بذاریم!
چند وقت پیش یکی میگف همسایشون همینجورری یهو فوت کرده البته علتش فشار عصبی بوده....از شخصیت و نحوه زندگی و برخورد فرد با مشکلات میشه حدس زد علتش برمیگرده به دفن احساسات هیجانی در وجود خود که منجر به آتشفشان خاموشی میشه که یه روز بیدار و ویران گر خواهد شد....

از work shop های اروپایی و کاملا علمی هم این موضوع تائید شدس..

sarah89

عضو جدید
در مورد احساسات شخصی نزدیک 100% اما در مورد شرایط زندگی گاهی فکر می کنم بیشتر شرایطه که داره منو کنترل می کنه!!!

شاید بعضی وقتا بد نباشه خودمونو مث ناخدائی که میدونه داره چیکار میکنه,به دریا بسپاریم تااز آرامش دریا و حکمت خدا لبریز شیم....
ولی این رو هم نباید فراموش کرد:

چرخ بر هم زنم ار غیر مراد گردد.............من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

یا به عبارتی استفاده عاقلانه از قدرت اختیاره که بهترین راه شکر نمت هم هس...

خیلی مممنون که سر زدین....

sarah89

عضو جدید
خیلی وقتا کنترل افکار و مخصوصا احساساتم از دستم خارج میشد
کم کم داره برطرف میشه این مشکل :)

این عالیه....
یه تبریک روانشناسی محکم....چون این جمله تون بیشتر نشانگر اهمیتی هس که شما به ذات پیشرفت گر یک انسان واقعی,قائل هستید و تو این دنیای به قول نسل جدید"امروزی"اینجور چیزا کم پیداس....
به قول یه بزرگی,حتی اگه امروز یه کلمه بیشتر از دیروزمون بدونیم همون آدم سابق نیستیم....
متشکرم که افتخار کامنت گذاری رو نصیب این حقیر کردید.....
از همه دوستان ممنونم...

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
این عالیه....
یه تبریک روانشناسی محکم....چون این جمله تون بیشتر نشانگر اهمیتی هس که شما به ذات پیشرفت گر یک انسان واقعی,قائل هستید و تو این دنیای به قول نسل جدید"امروزی"اینجور چیزا کم پیداس....
به قول یه بزرگی,حتی اگه امروز یه کلمه بیشتر از دیروزمون بدونیم همون آدم سابق نیستیم....
متشکرم که افتخار کامنت گذاری رو نصیب این حقیر کردید.....
از همه دوستان ممنونم...

:smile::gol:

sianoour

عضو جدید
امروز یکی میگف:
تقوا یعنی کنترل نفس....کنترل کارامون....
به نظرتون تا چه حد تو زندگی باید رو خودمونو کارامون و افکار و حتی احساساتمون کنترل داشته باشیم؟

دامنه بحث کنترل خیلی گستردس و البته مرتبط به هم
و من رو جنبه ی خاصی تاکید ندارم
بنابرین میخوام خود دوستان کنترل این تاپیکو دست بگیرن.....

نمیخواسم فقط رو جنبه اسلامیش بحث شه و نه فقط رو مسائل روانشناسیش....,واسه همینم همینجا گذاشتمش تو تالار گفتگوی آزاد
خوشحال میشم نظرات دوستان رو بدونم...
من فکر میکنم گاهی اوقات بایستی احساساتمونو مث کبوتر یا یه کشتی توی اقیانوس (البته اگه هدایتگر و ملوان کشتیمون خدا باشه) رها کنیم ولیــــــــــــــــ تو مسایل ...
آدم خوب نیست یه سری مسایل رو تجربه کنه. خطرناکه حسن
:gol:

آخرین ویرایش:

saber.rad

عضو جدید
اعتدال خوبه که رعایت بشه
ما ایرانیا خیلی از مواردو اسمشو می زاریم خود کنترلی(که بیشتر مسائلیه که ذاتا از خجالتی بودن
یا ریا کار بودن ما سر میزنه که در حالت اول دیگه خود کنترلی نیست
ودر حالت دوم خود کنترلی اون خود کنترلی خوبی نیست که مد نظر ماست چون بلاخره یه روز با مشکل مواجه میشید)
و خیلی هم همدیگرو برای این کار تشویق می کنیم.
پس در واقع خود کنترلی هم خوب و بد داره که البته این خودش باید تعریف بشه
اما چیزی که مهمه اینه که در خودکنترلی هم باید اعتدال داشت
آدمایی که در هر لحظه خودشونو کنترل می کنن زیاد جالب نیستن تو بعضی جاها باید
خودتو رها کنی و شاید از این طریق به یک سری اشتباهات اخلاقی خودت پی ببری
و در صدد رفع اونا باشی

sarah89

عضو جدید
من فکر میکنم گاهی اوقات بایستی احساساتمونو مث کبوتر یا یه کشتی توی اقیانوس (البته اگه هدایتگر و ملوان کشتیمون خدا باشه) رها کنیم ولیــــــــــــــــ تو مسایل ...
آدم خوب نیست یه سری مسایل رو تجربه کنه. خطرناکه حسن
:gol:

اوهوم...همینطوره:)
مسائل؟!:surprised:

sarah89

عضو جدید
اعتدال خوبه که رعایت بشه
ما ایرانیا خیلی از مواردو اسمشو می زاریم خود کنترلی(که بیشتر مسائلیه که ذاتا از خجالتی بودن
یا ریا کار بودن ما سر میزنه که در حالت اول دیگه خود کنترلی نیست
ودر حالت دوم خود کنترلی اون خود کنترلی خوبی نیست که مد نظر ماست چون بلاخره یه روز با مشکل مواجه میشید)
و خیلی هم همدیگرو برای این کار تشویق می کنیم.
پس در واقع خود کنترلی هم خوب و بد داره که البته این خودش باید تعریف بشه
اما چیزی که مهمه اینه که در خودکنترلی هم باید اعتدال داشت
آدمایی که در هر لحظه خودشونو کنترل می کنن زیاد جالب نیستن تو بعضی جاها باید
خودتو رها کنی و شاید از این طریق به یک سری اشتباهات اخلاقی خودت پی ببری
و در صدد رفع اونا باشی

الحق,حق مطلبو ادا کردین...
ممنونم:)

ghazaliii

عضو جدید
همه جوره خودما كنترل ميكنم جز وقتي اسم عشقم و رفتنش اومد و هنوز ميسوزم

sianoour

عضو جدید
آهان..کاملا متوجه شدم...
ممنون از توضیحات کاملتون...!:surprised:
خدارو شاکرم که تونستم گامی در سوی تبیین و ترویج فرهنگ خودکنترلی بردارم و دوستان رو به فیض برسونم
ولی جدای از شوخی و مزاح آدم بهتره که یه چیزایی رو تجربه نکنه... مث ... و ...:cool:
البته ناگفته نماند که .... رو هم میشه جزو این مسایل به حساب آورد:D

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا اگه بخوای همه واجبات رو انجام بدی و از همه محرمات دوری کنی
......
......
.....
خب خداییش خیییییلی سخت میشه خود کنترلی
ولی من همیشه تلاشم و می کنم
ولی امیدم به خداست

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
لازم نیست همیشه خودتو کنترل کنی بعضی مواقع هم باید فوران کرد تا سنگها و سنگریزه های بی مصرف اطرافتو اب کنی و نا همواری های اطرافت صاف بشوند

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
لازم نیست همیشه خودتو کنترل کنی بعضی مواقع هم باید فوران کرد تا سنگها و سنگریزه های بی مصرف اطرافتو اب کنی و نا همواری های اطرافت صاف بشوند

یعنی آدم هرکاری دلش خواست بکنه!

forsha

عضو جدید
من چند وقت پیش میخواستم خودمو کنترل کنم که یه کم کمتر غُر بزنم واسه همین یه دستبند خوشگل ساختم که هر وقت میبینمش یادم بیاد نباید غُر بزنم ولی دستبنده انقدر ظریفه که دستم نمیذارمشhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

بالا