چطور میشه فهمید یه مرد چقد دست و دل بازه؟

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چطور میشه فهمید یه مرد چقد برای خونوادش دست و دل باز خواهد بود؟
منظورم در مراحل اولیه آشنایی برای ازدواج هست..

و اصلا به نظرتون بهترین سیاست مالی توی یک خانواده چیه؟

اگر خانوم شاغل باشه یا نباشه چطور؟

--------------------------------------

پ ن : یکی از دوستانم که یک سال و خورده ای از ازدواجش می گذره، چند روز پیش دیدمش که خیلی شکسته شده بود، اون بزرگترین مشکل زندگیش رو همین مسائل مالی می دونه...خیلی هم ناامیده...

توی سایت های مشاوره هم همچین مشکلی رو کم ندیدم...و معمولا مشاوران هم تنها راهشون تحمله!
من دنبال راه پیشگیری ام.

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا مردا اکثرا دست و دل بازن و برای رضایت همسرشون خوب خرج میکنن.
دوما سیاست مالی وقتی خیلی خوبه که مرد مدیریت کنه و زن خرج.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا مردا اکثرا دست و دل بازن و برای رضایت همسرشون خوب خرج میکنن.
دوما سیاست مالی وقتی خیلی خوبه که مرد مدیریت کنه و زن خرج.

ممنون از نظرتون :gol:

منم قبول دارم اکثرا خوبن، ولی اون باقی رو چطور تشخیص بدیم؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از نظرتون :gol:

منم قبول دارم اکثرا خوبن، ولی اون باقی رو چطور تشخیص بدیم؟

همیشه هروقت از هرچیزی بترسی سرت میاد.زیاد تو نخ این چیزا نرو...
فقط یه چیزی یادت باشه:نیک سرشت باش و با خدا باش و برا همه خوبی بخواه محاله خدا جواب این نیک سرشتیتو نده...
با خدا باش خدا بهترینو برات میاره...
مردها اصولا خرج کردنشون خوبه.از خیلی چیزا میشه فهمید طرف چقد دختر رو دوس داره و چقد براش ارزش قائل میشه که براش خرج کنه.البته بستگی مستقیم به درآمد مرد هم داره.مثلا یه مرد تو دوران نامزدیش باید برا نامزدش کم نذاره اگه در توانش باشه و حتی حلقه ی نامزدیش میتونه نشون بده که چقد دختر رو دوس داره و چقد براش خرج میکنه و چقد براش ارزش قائله.این خرجی هم که میگم نسبیه.یکی میبینی درآمدش برجی 3 میلیونه و یه چیز توپ میخره 2 میلیون مثلا ولی یکی میبینی حقوقش برجی 700 هزارتومنه میره یه چیز 1 میلیونی میخره!این به این معنی نیست که این پسر دومی خسیسه که نرفته 2 میلیونی بخره!!!نه اصن اتفاقا هم دست و دلباز تره هم بیشتر دختر رو دوس داره...
نتیجه ی صحبتام:
دختر باید به کف دست مردش نگاه کنه و هرچقد توانایی مالی دید اونقد توقع داشته باشه.
امیدوارم منظور حرفامو گرفته باشی.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه روزی 2تا بستنی بخره دست و دل بازه!!!:biggrin:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همیشه هروقت از هرچیزی بترسی سرت میاد.زیاد تو نخ این چیزا نرو...
فقط یه چیزی یادت باشه:نیک سرشت باش و با خدا باش و برا همه خوبی بخواه محاله خدا جواب این نیک سرشتیتو نده...
با خدا باش خدا بهترینو برات میاره...
مردها اصولا خرج کردنشون خوبه.از خیلی چیزا میشه فهمید طرف چقد دختر رو دوس داره و چقد براش ارزش قائل میشه که براش خرج کنه.البته بستگی مستقیم به درآمد مرد هم داره.مثلا یه مرد تو دوران نامزدیش باید برا نامزدش کم نذاره اگه در توانش باشه و حتی حلقه ی نامزدیش میتونه نشون بده که چقد دختر رو دوس داره و چقد براش خرج میکنه و چقد براش ارزش قائله.این خرجی هم که میگم نسبیه.یکی میبینی درآمدش برجی 3 میلیونه و یه چیز توپ میخره 2 میلیون مثلا ولی یکی میبینی حقوقش برجی 700 هزارتومنه میره یه چیز 1 میلیونی میخره!این به این معنی نیست که این پسر دومی خسیسه که نرفته 2 میلیونی بخره!!!نه اصن اتفاقا هم دست و دلباز تره هم بیشتر دختر رو دوس داره...
نتیجه ی صحبتام:
دختر باید به کف دست مردش نگاه کنه و هرچقد توانایی مالی دید اونقد توقع داشته باشه.
امیدوارم منظور حرفامو گرفته باشی.

منم میخوام یه بار بهش درست فکر کنم دیگه نترسم که سرم نیاد :دی
حرفاتون کاملا درسته :gol:

ولی منظور من بیشتر افرادیه که ذاتاً خسیسن...

من پی نوشتی برای پست اولم نوشتم که پاکش کردم:
به نظر من خساست ربطی به تمکن مالی نداره..کسی که خسیس باشه، چه پولدار باشه و چه فقیر خسیسه!

البته عکسش رو هم دیدم...

من باز هم منتظر نظرات دوستان هستم :gol:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم میخوام یه بار بهش درست فکر کنم دیگه نترسم که سرم نیاد :دی
حرفاتون کاملا درسته :gol:

ولی منظور من بیشتر افرادیه که ذاتاً خسیسن...

من پی نوشتی برای پست اولم نوشتم که پاکش کردم:
به نظر من خساست ربطی به تمکن مالی نداره..کسی که خسیس باشه، چه پولدار باشه و چه فقیر خسیسه!

البته عکسش رو هم دیدم...

من باز هم منتظر نظرات دوستان هستم :gol:

خسیس که باشه سریع میشه فهمید با یه برخورد.با یه کافی شاپ رفتن.ولی خداییش خسیس باشه برای دوتاتون خوبه!!!فک نکنم مردی پیدا بشه که از زنشم دریغ کنه!

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسیس که باشه سریع میشه فهمید با یه برخورد.با یه کافی شاپ رفتن.ولی خداییش خسیس باشه برای دوتاتون خوبه!!!فک نکنم مردی پیدا بشه که از زنشم دریغ کنه!

بله؛ فکر خوبیه، مرسی.
خسیس برای هیچ کس خوب نیست :دی
من دیدم دوست خوبم که میگم، دیدم مردی که از خانوادش هم دریغ می کنه با اینکه ادعا می کنه دوسشون داره و اوضاع مالی ش هم نسبتا خوبه!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله؛ فکر خوبیه، مرسی.
خسیس برای هیچ کس خوب نیست :دی
من دیدم دوست خوبم که میگم، دیدم مردی که از خانوادش هم دریغ می کنه با اینکه ادعا می کنه دوسشون داره و اوضاع مالی ش هم نسبتا خوبه!

مثلا یه مرد خسیس پولاشو جمع میکنه برا چی؟برا کی؟؟؟
ولی خودمم دیدم خیلیا هستن مورچه صفت هستن!!فقط کار میکنن و پس انداز میکنن!!خونواده هاشون در فقر زندگی میکردن ولی حساب بانکی باباشون پر بود!!!
بخدا من پدرم یه فرهنگی بازنشستس و دیگه خودتون میدونین حقوقشون چطوره !دوران دانشجویی یه هم خونه ای داشتم پدرش پیمانکار بود و سه تا ماشین داشتن و وضعشون توپ بود توپ...ولی من راحت تر میتونستم از پدرم پول بخوام تا دوستم از پدرش!!!!دوستم بیشتر از من مشکل مالی داشت!!!!خیلی عجیب بود برام!

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

پ ن : یکی از دوستانم که یک سال و خورده ای از ازدواجش می گذره، چند روز پیش دیدمش که خیلی شکسته شده بود، اون بزرگترین مشکل زندگیش رو همین مسائل مالی می دونه...خیلی هم ناامیده...

توی سایت های مشاوره هم همچین مشکلی رو کم ندیدم...و معمولا مشاوران هم تنها راهشون تحمله!
من دنبال راه پیشگیری ام.

راههای زیادی هست:

- از دوستای نزدیکش بپرسید
- از سر و وضع و لباس پوشیدنش
- از اینکه دوران نامزدی چقد خرج میکنه
- ازش بپرس اگه مثلا 10 میلیون پول برنده بشی چیکار میکنی بعد جوابی که میده رو تجزیه تحلیل کن. اگه مثلا میگه میذارم تو بانک خب ممکنه خسیس باشه.
- ازش بپرس کادوی تولد واسم چی میخری؟
- آدمی که خسیس باشه حتی فک کردن در مورد خرج کردن و خراجی هم براش زجر آوره. یکم در مورد ولخرجی براش صحبت کن ببین واکنشش چیه
- تو یه موقعیت انتخابی قرارش بده که مجبور بشه بین کیفیت و کمیت یکی رو انتخاب کنه ببین کدوم رو انتخاب میکنه؛ مثلا ازش بخواه شب واسه شام برین بیرون بعد از بپرس اونجایی بریم که غذاش ارزونه یا اونحایی که غذاش گرونتره اما خوشمزه تره؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی بگه خساست بدترین خصلت هست بد نگفته.

بدبختی اینه که برای خساست هیچ درمانی هم وجود نداره و با گذشت زمان و افزایش سن بد و بدتر میشه. متاسفانه اگه شوهر یا خانم یا کسی خسیس باشه و این خساست قابل تحمل نباشه تنها راه چاره جدایی هست چون در غیر اینصورت واقعا جون آدم به لبش میرسه. دیدم که میگم

memar_w

عضو جدید
راههای زیادی هست:

- از دوستای نزدیکش بپرسید
- از سر و وضع و لباس پوشیدنش
- از اینکه دوران نامزدی چقد خرج میکنه
- ازش بپرس اگه مثلا 10 میلیون پول برنده بشی چیکار میکنی بعد جوابی که میده رو تجزیه تحلیل کن. اگه مثلا میگه میذارم تو بانک خب ممکنه خسیس باشه.
- ازش بپرس کادوی تولد واسم چی میخری؟
- آدمی که خسیس باشه حتی فک کردن در مورد خرج کردن و خراجی هم براش زجر آوره. یکم در مورد ولخرجی براش صحبت کن ببین واکنشش چیه
- تو یه موقعیت انتخابی قرارش بده که مجبور بشه بین کیفیت و کمیت یکی رو انتخاب کنه ببین کدوم رو انتخاب میکنه؛ مثلا ازش بخواه شب واسه شام برین بیرون بعد از بپرس اونجایی بریم که غذاش ارزونه یا اونحایی که غذاش گرونتره اما خوشمزه تره؟
روشه خوبیه

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از نظراتتون دوستان :gol:
کاش در مورد سوال دومم هم صحبت می کردین:
سیاست مالی خانواده چطور باشه؟
در صورتی که خانوم هم شاغل باشه؟ و در صورتی که شاغل نباشه؟

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی اقاهه بیرونه بهش بگو شارژ ندارم فردا که شارژ کردم باهات صحبت میکنم اگه گفت اوکی خسیسه اگه بدونه اینکه چیزی بگه واست خرید یعنی اوکیه:surprised:

nish nish

کاربر فعال
ببرش طلافروشی....دی
بعد دستت رو بذار رو گرونقیمتترین گردنبد نه ازاین ظریفاها از اونایی که حالت قلاده دارن رو میگم:D
بعد اروم نگاه به چهرش بنداز ببین چه عکس العملی داره اگه قیافش اینجوری:razz:شد باید حساب دیگه بیاد دستت;)
ولی عوارضم داره این ازمایش:)ممکنه طرف فک کنه فقط دنباله پولشی همون اول ولت میکنه:D

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خو در مورد قسمت دوم سوالم (سیاست مالی خانواده) هم نظر بدین پیلیز!

یعنی هیچ برنامه ای برای این مورد ندارین؟؟؟ :w10:

همون دوستم که پست اول اشاره کردم، اعتقاد داره که همسرش فقط به خاطر پول اونو می خواسته...
به خودش هم گفتم که قبول ندارم اینو، ولی می خوام بدونم چی باعث شده به اینجا برسن؟؟
و چطور میشه رفتار کرد که هرگز کوچکترین دلخوری توی خانواده به خاطر پول پیش نیاد؟؟

------------------

ببرش طلافروشی....دی
بعد دستت رو بذار رو گرونقیمتترین گردنبد نه ازاین ظریفاها از اونایی که حالت قلاده دارن رو میگم:D
بعد اروم نگاه به چهرش بنداز ببین چه عکس العملی داره اگه قیافش اینجوری:razz:شد باید حساب دیگه بیاد دستت;)
ولی عوارضم داره این ازمایش:)ممکنه طرف فک کنه فقط دنباله پولشی همون اول ولت میکنه:D

خو ظریفش خوشگل تره که :love:

nish nish

کاربر فعال
خو در مورد قسمت دوم سوالم (سیاست مالی خانواده) هم نظر بدین پیلیز!

یعنی هیچ برنامه ای برای این مورد ندارین؟؟؟ :w10:

همون دوستم که پست اول اشاره کردم، اعتقاد داره که همسرش فقط به خاطر پول اونو می خواسته...
به خودش هم گفتم که قبول ندارم اینو، ولی می خوام بدونم چی باعث شده به اینجا برسن؟؟
و چطور میشه رفتار کرد که هرگز کوچکترین دلخوری توی خانواده به خاطر پول پیش نیاد؟؟

------------------

خو ظریفش خوشگل تره که :love:
میدونم ولی به خاطر امتحان پس دادن طرف
هرچی طلاش بیشتر باشه بهتره:D

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

من دنبال راه پیشگیری ام.

این چیزی هست که مستقیم امکان پرسیدنش از فرد نیست
اما میتونی با رفت و آمدهایی که باهم دارید در دوران نامزدی مثلا ببینید چطور خرج میکنند برای شما . توی رستوران چه جوری سفارش میده یا موقع خرید زیرکانه سوال هایی درباره قیمت ها و این که مثلا فلان چیز چطوره
اما در نظر بگیرید گاهی افراد آینده نگری میکنن این خیلی با خست فرق میکنه .کسی که خسیس هست حتی برای خودش هم روا نداره به نظرم از افکارش مطلع بشید خوبه. با چندبار رفت و آمد با طرف میشه از این موضوع آگاه شد چون چیزی نیست که قابل پوشاندن باشه.

samin b

عضو جدید
به نظر من مرد بايد دست و دلباز باشه و زن سياست مالي داشته باشه.
مرداي خسيس با 1بار بيرون رفتن خودشون رو نشون ميدن.برو رستوران 1غذاي گرون سفارش بده ببين چقدر براش عاديه يا ببين چقدر پول تو جيبش ميزاره ميره بيرون.از كجا لباس ميخره چي ميخره و ....