چرا چادر سر نکنم ؟

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بازم مشخص شد تو این مملکت زندگی نمیکنی.
رنگی که برای چادر در ایران اسلامی انتخاب شده برای ادارات و دانشگاه ها و ... فقط رنگ سیاهه.

مطابق کدوم قانون؟ کدوم فتوا و کدوم اساسنامه؟ لطف می کنید منبع حرفتون رو ذکر کنید.

شما چادر نارنجی و کاملا پوشیده سرت کن، برو مثلا سازمان حج و زیارت، همونجا میگیرن میندازنت بیرون.
اینقدر مردم رو فریب ندین، حتی تفکرات شما روی رنگ چادر هم اختلال جنسی داره.
تنها جایی که زن ها میتونن چادر رنگی بپوشن تو صف نماز هست که اونم بین مرد و زن دیوار کشیدن !!!!

شما تاحالا چادر نارنجی سرتون کردین، برین سازمان حج و زیارت؟!
خیلی از نمایشگاه های مد و حجاب اسلامی سعی دارن چادر رنگی رو کم کم بین مردم رواج بدن؛ که رواجش هم کاملاً بستگی به پذیرش سلیقه ی مردم و عرف شدن چادر رنگی داره.

مشکل سر کردن چادر رنگی نه مشکل قانونیه، نه شرعی [تا جایی که من می دونم. همین چند روز پیش خانمی با چادر خردلی اومده بود شبکه سه!].
مشکلش زیر ذره بینِ نگاهِ مردم قرار گرفتنه. چون سالهاست که چشمها به دیدن چادر مشکی عادت کردن و چادر رنگی سر کردن _ مثلا نارنجی!_ عرف نشده.

[ضمن اینکه ملاک رنگی پوشیدن اینه که رنگ خیلی جلب توجّه نکنه و نشه لباس شهرت. مثلا امروز تو تهران با چادر فسفری کسی بره تو خیابون، جلب توجّه می کنه ولی تو روستاهای هرمزگان چادر مانندهای فسفری هم سرشون می کنن و عرفشونه. ]

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تمام دوستان .
با یک حرف یکی از دوستانم به این فکر افتادم و احساس می کنم بعضی جاها عمومیت دارد .

دوستم به یکی از همکلاسی های خودمان این جمله رو گفت که چرا چادر سر می کنی ؟
زمانی کسی این سوال رو می کنه و با توجه به این که در آن زمان تفلکی دختره آمادگی این سوال رو نداره دسپاچه می شه و بدنبال توجیه می گرده و با توجه این که پسره با پیش زمینه قبلی سوالو می کنه آمادگی پاسخگویی داره می تونه یه مسئله دیگه اضافه کنه و اون دختره رو سر درگم تر بشه و قافیه بازی رو از دست بده ....

حالا می خواهم از یک زاویه دیگه به مسئله نگاه کنم

چرا یک دختر چادر سر نکنه ؟
ببینید حجاب اجبارنیست کسی ک مانتو شلواریه ولی حجابش داره خوبه ولی چادر بهتره چرا چونکه از خیلی از گناه ها جلوگیری میکنه حتی طرز برخورد اطرافیانرو هم بهتر میکنه دیدم ک میگم
و یک پسر چه نیتی از این سوال می تونه داشته باشه ؟
نامردیه دیگه البته ببخشید
و بهترین پوشش از دید این نوع افراد چیه ؟

نمیدونم باید ازخودشون پرسید
شما جای این دختره بودید یکی از شما این سوالو می کرد چجوری جوابشو می دادید ؟

من بارهااین اتفاق برام پیش اومده
خیلی قاطع میگم ک چادر امنیت میاره
چادر باعث میشه هرکس و ناکسی باتو درست برخورد کنن
دید گاه خودتم تغییرمیکنه
اینم بگم ک
چادر سرکردن ی موهبت الهیه ک نصیب هرکسی نمیشه پس باید حریمشو رعایت کرد
و آخرین مسئله اینکه خودتون فکر می کنید با این جوابی که می دید می تونید کسی که ازتون این سوالو کرده ، چه یک پسر باشه چه یک نفری که می خواد تازه مسلمون بشه و می خواد ببینه بهترین پوشش چیه قانع می شه یا نه ؟
با کمک خدا بله
از همه دوستانی که به این تاپیک سر می زنند تشکر می کنم .
خیلی عالی بود تایپیکتون

arch7070

عضو جدید
بچه ها خواهشا واسه یه بارم شده منصف باشید...همش به جای یه تعریف درست ،بعضیا دارین همدیگرو قضوات میکنید ...یکی از حجاب خوشش میاد یکیم حالا به هر دلیلی خوشش نمیاد...دیگه لزومی نداره به یه سری چیزا بدوبیراه بگید...
خوب و بد تو هر پوششی وجود داره...به شخصه از حجاب خوشم میاد اگه افراط و تفریطی توش نباشه...هرکسیم واسه خودش دلیلی داره که محترمه...به نطر من میشه حجاب داشت و در عین حال خوش پوش بود و تو اجتماع حضور داشت... من به بقیه کاری ندارم ولی اینو میدونم که چادر باعث میشه به واسطه اون حداقل خیلی از کاراو نکنیو تو هرجمعیو جایی نباشی...این کوچیکترین چیز بود...